کانال اطلاع رسانی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

کانال رسمی اطلاع رسانی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک


من کنت مولاه ، فهذا علی مولاه ... فرارسیدن عید امامت و ولایت ، عید سعید غدیر خم بر عارفان و حق طلبان مبارک باد .
16 ساعت پیش
در گذشت همکار بازنشسته و خدوم آزمایشگاه استان تهران را خدمت خانواده محترم آن مرحوم و جمع همکاران عزیز تسلیت عرض می نماییم ‌.
16 ساعت پیش
✅ معاون فنی و مسئول آموزش آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان یزد خبر داد:

🔰 برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مشخصات میلگرد و نحوه نمونه برداری آن از طریق ویدئوكنفرانس

🔰 شرفی از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مشخصات میلگرد و نحوه نمونه برداری آن از طریق ویدئوكنفرانس برای متصدیان آزمایشگاه های واحد محلی در تاریخ 15 / 05 / 1399 با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی خبر داد.

🔰 به گزارش روابط عمومی ؛ علی شرفی معاون فنی و مسئول آموزش آزمایشگاه استان یزد با اعلام خبر برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مشخصات میلگرد و نحوه نمونه برداری آن از طریق ویدئوكنفرانس اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است مقابله با کرونا ویروس مسأله زمان‌بری باشد و تا مدت‌ها نیز کشور را درگیر کند بنابراین ضروری است جلسات و دوره های آموزشی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شوند.


🔰 شایان ذکر است مدرس این دوره آموزشی آقای محمد رضا زارع کارشناس مقاومت مصالح استان بود که در خصوص سرفصل‌های زیر توضیحاتی را ارائه نمودند :
⬅️ نحوه نمونه برداری
⬅️ نحوه انجام آزمایش
⬅️ تفسیر نتایج آزمایش میلگرد
16 ساعت پیش
برگزاری دومین دوره آموزشی ویژه واحدهای آزمایشگاهی مستقر در پروژه های عمرانی استان گلستان تحت عنوان ‌‌‌" تشریح روش استاندارد تصحیح نتایج آزمایش تراکم در خاک های حاوی ذرات درشت دانه " به روش وبینار برگزار و در پایان ساعت دوره آموزشی، توسط رئیس شعبه گرگان به سوالات همکاران پاسخ داده شد.
16 ساعت پیش
3 روز پیش
برگزاری سومین دوره آموزشی ویژه متصدیان واحد های محلی استان کرمان
بر اساس تقویم آموزشي و هماهنگی‌ با دفتر آموزش‌ شرکت ، سومین دوره آموزشی ویژه متصدیان واحدهای محلی استان کرمان تحت عنوان " کالیبراسیون تجهیزات آزمايشگاهی" امروز چهارشنبه ۹۹/۰۵/۱۵ بصورت مجازی و از طریق ويدئو کنفرانس برگزار گردید .
3 روز پیش
❇️ پیام تبریک ریاست محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد " روز خبر نگار " :

《 نون و القلم و ما یسطرون 》
{ سوگند به قلم و آنچه می نویسد}( سوره قلم آیه ۱ )
روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبهاست، برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان‌های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی‌بخشی به جامعه احساس امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه دارند.
خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.
رسالت اصحاب رسانه بسیار حائز اهمیت است. چنانچه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس». از همین روست که می توانیم حق گویی و مطالبه‌گری حق توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم و فداکاری فرهنگی سترگ بنامیم و قدردان آن باشیم.
لذا بر خود وظیفه می‌دانم از زحمات و تلاش‌ جمیع اصحاب رسانه که چشم بینا و گوش شنوا و زبان فصیح جامعه هستند ، بالاخص خبرنگاران عزیزی که در راستای انعکاس دستاوردها،توانمندی ها و اقدامات خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و همچنین شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سهیم بوده‌اندتشکر نموده و فرا رسیدن ۱۷ مرداد " روز خبرنگار" را به محضر همه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم تبریک عرض می نمایم .
سید رضا حسینی _ رییس هییت مدیره و مدیرعامل
3 روز پیش
❇️ پیام تبریک ریاست محترم هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد " روز خبر نگار "
3 روز پیش
بر اساس تقویم آموزشی شرکت دوره آموزشی "تفسیر نتایج آزمایش های میلگرد، قیر و سیمان" ویژه روسای شعب منطقه 7 بارعایت شیوه نامه های بهداشتی به همت اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان مازندران بصورت وب کنفرانس برگزار گردید.
4 روز پیش
برگزاری دوره آموزشی بهره برداری از سامانه آزمایشگاه من ویژه کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان
4 روز پیش
زنجان- جلسه شورای فنی استانداری
مورخ ۹۹/۵/۱۴
🟡 معرفی سامانه " آزمایشگاه من "

⬅️ طی جلسه امروز شورای فنی استانداری، معرفی و آموزش استفاده از سامانه "آزمایشگاه من" برای مدیر کل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، رئیس انجمن صنفی پیمانکاران و سازمان نظام مهندسی ساختمان و همچنین معاونین و ناظرین این دستگاهها بصورت حضوری و برای سایر دستگاههای عضو شورای فنی بصورت ویدئو کنفرانس ارائه گردید. حاضرین ضمن استقبال از این سامانه نقطه نظرات و پیشنهادات خوبی را نیز مطرح داشتند که توسط مدیریت محترم آزمایشگاه استان جمع بندی و جهت ارتقا سامانه به ستاد شرکت منعکس می گردد .
4 روز پیش
دیدار مدیر آزمایشگاه استان کردستان با فرماندار شهرستان بانه

به گزارش روابط عمومی آزمایشگاه استان کردستان ، در این نشست که در محل فرمانداری شهرستان بانه برگزار گردید ، در خصوص پروژه های شهرستان و مسائل و مشکلات پیرامون آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت. همچنین مهندس احمدی در خصوص برداشت شناسنامه فنی راهها، پل ها، وتحویل موقت پروژه های راهسازی بر اساس شاخص IRI و چگونگی بهره گیری از سامانه آزمایشگاه من توضیحاتی را ارائه نمودند . در ادامه فرماندار شهرستان بانه ضمن تأکید بر حضور پررنگ مجموعه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه های شهرستان، اعلام داشتند با معرفی کارشناس فنی شهرستان بانه، از این پس، زمینه حضور نماینده آزمایشگاه در کمیته های فنی و شورای اداری این شهرستان فراهم خواهد شد .
4 روز پیش
تاکید بر ضرورت توسعه همکاریهای فی مابین ، بالاخص حوزه های آموزش و مشارکت و عضویت موثر در کارگروه ژئوتکنیک ، ماحصل دیدار مدیر کل آزمایشگاه استان و ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس
4 روز پیش
بیان مزایا و نحوه بهره برداری از سامانه آزمایشگاه من در دیدار مدیر آزمایشگاه استان با مدیران ، معاونین و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان
4 روز پیش
دیدار ریاست سازمان بسیج کارکنان استان کردستان با مدیریت و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان آزمایشگاه استان
این دیدار که با هدف بازدید از فعالیتها و اقدامات پایگاه مقاومت بسیج آزمایشگاه استان صورت پذیرفت، ریاست سازمان بسیج کارکنان استان از همکاری و همراهی مستمر و همیشگی آزمایشگاه استان تشکر و قدردانی نمود و خواستار توسعه این همکاری ها شد . مدیر آزمایشگاه استان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان نیز ضمن خیر مقدم ، از آمادگی این پایگاه جهت حضور و همکاری همه جانبه در تمامی زمینه ها ، بالاخص حوزه های تخصصی و فنی و مهندسی بر اساس شرح وظایف شرکت خبر داد .
4 روز پیش
امروز سه شنبه ۹۹/۰۵/۱۴ مدیر کل آزمايشگاه با همراهی معاون فنی و مسئول امور قراردادها و بازاریابی آزمایشگاه استان کرمان با مدیر کل دهیاریها و امور روستایی استانداري کرمان دیدار کردند. در ابتدای جلسه مهندس تبری گزارشی از وضعیت تفاهم نامه فی مایبن از سال ۹۵ تا کنون، چگونگی ارتقای کیفیت پروزه های عمرانی در دهیاریهای استان، نحوه ارائه خدمات آزمایشگاهی، چگونگی استفاده‌ از سامانه آزمايشگاهی من و پیگیری‌های وصول صورت وضعیت های مربوطه را بیان نمودند. در ادامه معاونت فنی استان و مسئول امور قراردادهای استان نیز توضيحاتي در خصوص تعاملات با دهیاریها و بخشداریها در نحوه کیفیت پروژه ها ، مباحث آموزشی در برگزاری دوره هایی در زمینه های عملیات آسفالتی و خاکی و بازخورهای این دورها ، وضعيت تفاهم نامه و برگزاری دوره آموزشي نحوه استفاده از سامانه آزمايشگاهی من ارائه‌ نمودند. سپس مدیر کل دهیاریها و امور روستایی استانداری کرمان ضمن تقدیر از آزمایشگاه استان در راستای تحقق مطلوب تفاهم نامه فی مابین و ارتقا کیفیت اجرا پروژه های روستایی خواستار برگزاری دوره های آموزشی فنی بشکل مجازی در شرایط حال حاضر شد .
4 روز پیش
🍃🌹

امشب ای دل، مرا شب شادی است
در کف ما برات آزادی است
باب رحمت ز هر طرف شد باز
شب میلاد #حضرت_هادی است
امام هادی علیه السلام :
" هرکس بذر خوبی بکارد، شادمانی درو می کند."

🌹 ولادت امام هادی (علیه‌السلام) بر همگان مبارک باد.🌹
4 روز پیش
🔰 دوره آموزشی طرح اختلاط بتن پلاستیک و آشنایی با آزمایش‌های مربوطه برگزار شد

🔸 صبح امروز دوره آموزشی طرح اختلاط بتن پلاستیک و آشنایی با آزمایش‌های مربوطه ویژه کارشناسان مقاومت مصالح شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک برگزار شد.

🔸 به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک این دوره آموزشی با محوریت تشریح طرح اختلاط بتن پلاستیک، تشریح آزمایش‌های مرتبط و همچنین تشریح آزمایش کنترل کیفیت حین اجرا در راستای افزایش کارآمدی و آمادگی هرچه بهتر کارشناسان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به صورت مجازی برگزار شد.
6 روز پیش
چگونه سرفه های خشک در بیماران کرونایی را تسکین دهیم ؟
6 روز پیش
برگزاری جلسه شورای حمل و نقل استان اردبیل
مهندس رحمت الله نجفی مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اردبیل در این جلسه ضمن بیان عملکرد آزمایشگاه استان در خصوص افزایش کیفیت پروژه های سطح استان، پیشنهاداتی را در راستای تدوین چشم انداز حمل و نقل استان مطرح نمود :
1- ضرورت تدوین طرح جامع چشم انداز صد ساله برای حوزه حمل و نقل و مسکنی استان و تمرکز توان و انرژی دستگاههای زیر مجموعه جهت تحقق این چشم انداز
2- لزوم سوق دادن اعتبارات حوزه مسکن به حوزه حمل و نقل و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل که شریانهای حیاتی کشور هستند
3-راه اندازی سامانه آزمایشگاه من، توسط آزمایشگاه و ایجاد تحول در ارائه گزارشات آزمایشگاهی و تبادل اطلاعات در بستر اینترنت
4- لزوم پرداخت به مقوله ناهمواری جاده ها و خطرات و تصادفات ناشی از آن و در نتیجه درج در قراردادهای روکش جاده ها به انجام آزمایشات تعیین شاخص IRI و تحویل موقت پروژه ها بر اساس ارزیابی شاخص ناهمواری راه
5-لزوم تمرکز دستگاهها برای افزایش کیفیت سازه ها و افزایش عمر مفید بهره دهی آسفالت و مسکن
1 هفته پیش
1 هفته پیش
1 هفته پیش
1 هفته پیش
💠 با حضور دکتر نوبخت، معاون رییس جمهور، آغاز عملیات اجرایی توسعه غربی خط یک (خط ۳) مترو شیراز آغاز شد.
🔹 این خط ۱۲ کیلومتر طول و ۸ ایستگاه دارد که حد فاصل معالی آباد تا ایستگاه راه آهن شیراز قرار گرفته است.
🔸 ساخت خط ۳ قطار شهری شیراز با ٩٠٠ میلیارد تومان هزینه بر عهده قرارگاه خاتم و کنترل کیفی این پروژه برعهده آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان فارس می باشد.
🔹 به گفته استاندار فارس، خط سوم که خط توسعه‌ای برای خط اول مترو شیراز است ظرفیت خدمت رسانی به بیش از ٣۵٠ هزار نفر را دارد.
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس