شبکه سلامت سیما

در کانال شبکه سلامت، شما با راه های مراقبت از جسم و روان خود آشنا می شوید.


فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: اکنون تهران در وضع کاملاً قرمز کرونایی قرار دارد.
دکتر زالی: تعداد بیماران کرونایی بستری‌شده در بیمارستان‌های استان تهران از پنج هزار نفر فراتر رفته است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: ۲۵ درصد بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.
هیچ نقطه‌ای از مناطق ۲۲گانه تهران در مقایسه با دیگر نقاط پایتخت وضع بهتری ندارد.
دکتر زالی: آثار نادیده گرفتن توصیه‌های پیشگیرانه هفته‌های آینده نمایان می‌شود.
ابتلای عمومی اعضای خانواده به ویروس جهش‌یافته انگلیسی، نشان‌دهنده سرعت و چرخش بالای ویروس است.
تأکید دکتر زالی بر اعمال محدودیت‌های کامل، جدید و حضور حداقلی کارکنان بخش دولتی و خصوصی
محدودیت‌های کرونایی در شهر‌های قرمز باید کاملاً گسترده، شدید، بدون استثناء و جدی اعمال شود.
رئیس اتاق اصناف تهران: بازار بزرگ تهران و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته از شنبه ۲۱ فروردین تعطیل هستند.
سازمان اورژانس کشور: مأموريت‌های اورژانس بيماران كرونایي در تهران افزايش ۷۵ درصدی داشته است.
21 ساعت پیش
اخلاق جنسی

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
22 ساعت پیش
برنامه "#مثبت_سلامت" با موضوعات محیط زیست و طبیعت

#محیط_زیست
#مجید_غضنفری
www.salamattv.ir
3 روز پیش
همه مراکز استان‌ها در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند.
بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت هم‌اکنون ۲۵۷ شهرستان، قرمز ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند.

بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بر اساس داده‌های اپلیکیشن ماسک سرعت افزایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است.

ضروری است ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری (شامل تمامی ادارات دولتی، شرکتها و اصناف غیر ضروری)، منع کامل سفر (شامل خودروهای شخصی و وسایل نقیله عمومی)، بیرون بر شدن تمامی رستورانها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع نماید. در غیر این‌ صورت، باید منتظر فوت حداقل ۲۰ هزار نفر از هم میهنان و آمار روزانه فوت بالای ۶۰۰ نفر باشیم.
www.salamattv.ir
3 روز پیش
بهداشت دهان

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
3 روز پیش
شعار روز جهانی بهداشت سال ۲۰۲۱: ایجاد جهانی عادلانه‌ و سالم برای همه

روز جهانی بهداشت، مناسبتی است که هر سال مصادف با سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت گرامی داشته می‌شود. در سال جاری تمرکز این روز روی هدف ایجاد جهانی برابر و سالم‌تر برای همه خواهد بود.

www.salamattv.ir
3 روز پیش
ویژگی اتاق خواب

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
5 روز پیش
تهران و ۶ شهر دیگر قرمز شدند
شهر‌های تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان امروز ۱۶ فروردین در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

اعلام وضعیت قرمز کرونا در تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان وآخرین وضعیت شهرستان‌ها در نرم افزار (اپلیکیشن) ماسک قرار گرفت.
۴۲ شهرستان شامل ۷ مرکز استان از امروز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.
همچنین ۵۴ شهرستان از جمله ۶ مرکز استان (اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد) از امروز نارنجی شدند.
هم‌اکنون ۸۸ شهرستان قرمز، ۱۳۹ شهرستان نارنجی، ۱۹۸ شهرستان زرد و ۲۳ شهرستان آبی هستند.
موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است.
استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است. استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

www.salamattv.ir
5 روز پیش
آموزش مهارت حل مساله

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
6 روز پیش
برنامه مادر، کودک
آرشیو برنامه های شبکه در سایت شبکه و پیام رسان ایگپ(بخش ایلند) در اختیار مخاطبان می باشد.

#مادر_کودک
www.salamattv.ir
6 روز پیش
برنامه مادر، کودک، تندرستی
با عنایت به اینکه سلامت مادران و کودکان پایه اصلی سلامت خانواده است، این برنامه با پرداختن به صلاح و نیاز مخاطبان و منطبق بر سیاست های آموزشی مبتنی بر پیشگیری و ارتقاء سواد سلامت، سعی در اصلاح و تغییر الگوهای رفتاری و ارتقاءسبک زندگی دارد که در این بین به سیاست های جدید جمعیتی کشور و به صورت غیر مستقیم ولی کاربردی توجه خاص شده است.

این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت 10 صبح روی آنتن می رود.
www.salamattv.ir
1 هفته پیش
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت درباره وضعیت ویروس کرونا اظهار کرد: قطعا وارد موج چهارم کرونا شده ایم.

او افزود: در چند هفته آینده ویروس کرونا از نظر سرپایی، بستری و مرگ و میر مبتلایان صعودی خواهد بود.

حریرچی تصریح کرد: در حال حاضر پیش بینی می‌شود که باتوجه به افزایش روند سرپایی و بستری بیماران کرونایی تا ۳ الی ۴ هفته آینده روند صعودی را به خصوص برای مرگ ومیر افراد داشته باشیم.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تنها راه حل جلوگیری از ابتلا به ویروس کروناست و باید تماس و مواجه با دیگران در داخل یا بیرون منزل به صورت تفریح، مسافرت، نزدیکی با همکاران در محل کار، در منزل آشنایان و ... را به عنوان یک وظیفه عمومی کاهش دهیم.

حریرچی گفت: برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید از ماسک استفاده کنیم و به صورت مرتب دستان خود را با آب و صابون بشوییم و حتما حفظ فاصله گذاری اجتماعی به میزان ۲ متر را رعایت کنیم، همچنین استفاده از دو ماسک متفاوت برای افراد بهتر است، اما یک ماسک هم کفایت می‌کند.

او اضافه کرد: افرادی که تاکنون شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده اند بیشتر در معرض آسیب کرونا هستند چرا که دیگران به علت‌های گوناگون به این بیماری مبتلا شده اند و جان خود را از دست داده اند، اما در حال حاضر بدن آن‌ها ایمنی لازم را دارد و به احتمال بسیار کم مجدد به کرونا مبتلا شوند.

www.salamattv.ir
1 هفته پیش
معاون کل وزارت بهداشت نحوه فعالیت و حضور کارمندان در شهر‌های نارنجی و قرمز از ۱۴ فروردین را توضیح داد.
ایرج حریرچی، با اشاره به وضعیت رنگ بندی شهر‌هایی که اخیرا به دلیل بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی با طغیان بیماری مواجه شده و تغییر رنگ به نارنجی و قرمز داده‌اند، گفت: دستورالعمل‌های اجرایی در مناطق مختلف از جمله شهر‌های نارنجی و قرمز منتشر شده است و این شیوه نامه مصوب ستاد ملی مقابله با کروناست.
معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: در شرایط کنونی و بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا در مناطق نارنجی یک سوم کارمندان مشاغل ضروری و مهم باید به صورت دور کاری کار‌های محوله را انجام دهند؛ سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری کار‌های خود را انجام دهند.
حریرچی در خصوص نحوه حضور کارمندان ادارات در مناطق و شهر‌های قرمز افزود: براساس آخرین دستورالعمل ستاد ملی کرونا در این مناطق در ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری حضور کارمندان به نصف کاهش پیدا می‌کند و یک دوم کارمندان باید به صورت دورکار کار‌های مربوطه را انجام دهند البته نحوه دورکاری کارمندان با موافقت مدیر هر قسمت خواهد بود.
وی اظهار کرد: در شهر‌های قرمز و در سایر اداراتی که خدمات غیر ضروری ارائه می‌دهند، دو سوم کارمندان به صورت دورکار کار‌های مربوطه را باید انجام دهند.

www.salamattv.ir
1 هفته پیش
سپاسگزاری زن و شوهر

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
1 هفته پیش
سفر با تورهای گردشگری در ایام نوروز چقدر در میزان انتقال ویروس کرونا موثر است؟

#کشیک_سلامت
1 هفته پیش
تاثیر انجام کار اداری در منزل

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
1 هفته پیش
پرمخاطب ترین ویژه برنامه های تحویل سال ۱۴۰۰
نتایج نظرسنجی مرکزتحقیقات رسانه ملی از ویژه برنامه های تحویل سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

بر این اساس نصاب شکنی فصل دوم «عصر جدید» شبکه سه سیما به عنوان بهترین ویژه‌ برنامه تحویل سال تلویزیون در سالیان اخیر انتخاب شد.

۷۰/۵ درصد مخاطب با ۸۷ درصد رضایت درحد زیاد به برنامه «عصر جدید» شبکه سه اختصاص دارد.

برنامه «فرمول یک» شبکه یک سیما با ۳۰/۴ درصد مخاطب و ۷۴/۱ درصد رضایت درحد زیاد نصاب‌ ویژه‌های تحویل سال شبکه سیما را در پنج سال اخیر شکست.

بر اساس این نظرسنجی ویژه برنامه تحویل سال شبکه قرآن و معارف سیما نیز با عنوان «سلام» با ۱۸/۱ درصد مخاطب و رضایت ۸۶/۲ درصدی درحد زیاد سومین ویژه تحویل سال تلویزیون در سال ۱۴۰۰ را از آن خود کرد.

بهترین ویژه تحویل سال شبکه قرآن و معارف سیما در سال‌های اخیر با رشدی سه و نیم برابری همراه بود.

«نوروزترین نوروز» شبکه پنج سیما نیز با ۱۷/۱۴ درصد مخاطب و ۷۴/۹ رضایت درحد زیاد بهترین ویژه تحویل سال شبکه پنج از سال ۹۷ تاکنون گردید و از رشد شش درصدی تحویل سال شبکه پنج نسبت به پارسال برخوردار شد.

برنامه «حول حالنا» ویژه تحویل سال شبکه سلامت با ۱۶/۴ درصد مخاطب و رضایت درحد زیاد ۸۰/۷ درصد د ررتبه پنجم ویژه‌های تحویل سال سیما معرفی شده است.

ویژه تحویل سال شبکه افق سیما با عنوان «سین هشتم» با ۱۲/۷ درصد مخاطب و رضایت ۷۹/۵ درصد درحد زیاد و رشد بیش از چهاربرابری مخاطب نسبت به ویژه تحویل سال ۹۹ در رتبه ششم قرار گرفت.

«صبح فروردین» شبکه دو با ۱۲/۵درصد و رشد تقریبا شش درصدی مخاطب نسبت به سال ۹۹ ، «گل بارون» شبکه ورزش با ۱۱/۸ درصد مخاطب، «بهاردربهار» شبکه امید با ۱۱/۶درصد مخاطب و رشد بیش از سه برابرمخاطب هم از دیگر برنامه های موفق سال تحویل سیما در نوروز ۱۴۰۰ هستند.

«رادیو هفت» شبکه آموزش با ۱۱ درصد مخاطب و «عطرنرگس رقص باد» شبکه چهار سیما با ۸/۳ درصد مخاطب دررتبه های هفتم تا یازدهم ویژه‌های تحویل سال تلویزیون به شمار می آیند.

www.salamattv.ir
1 هفته پیش
تاثیر انجام کار اداری در منزل

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
1 هفته پیش
درمان قطعی بیماری کرونا چیست؟

#کشیک_سلامت
www.salamattv.ir
1 هفته پیش

تداوم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس‌ در تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده است که در حال‌ حاضر(۷ فروردین) کیفیت هوا در پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا اواخر وقت امروز ادامه داشته باشد.

یش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که طی امروز (۷ فروردین) با افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته همراه با وزش باد و گسیل گرد و خاک کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

با تداوم وضعیت ناپایدار جو در طول روز همراه با احتمال وزش تندبادهای لحظه‌ای و گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد، کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند همچنین با تداوم وزش باد موثر تا اواخر وقت امروز (۷ فروردین) و احتمال وقوع رگبار پراکنده، پیش‌بینی می‌شود که تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌ قبول قرار گیرد.

طی صبح فردا (۸ فروردین) ناپایداری جوی سبب برقراری وضعیت قابل ‌قبول در بیشتر مناطق می‌شود. وزش باد موثر نیز در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند اما با وجود این به‌دلیل وقوع گرد و خاک احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود دارد.

این وضعیت تا اواخر وقت روز یکشنبه ادامه دارد و افزایش ترافیک شامگاهی نیز سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۵ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

www.salamattv.ir
2 هفته پیش
افزایش میزان مراجعه و بستری بیماران کرونایی

#کشیک_سلامت
www.salamattv.ir
2 هفته پیش
رفتار زوجین در ساعات اولیه ورود به منزل

#همیشه_با_هم
#موشن_گرافی
www.salamattv.ir
2 هفته پیش
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
شبکه سلامت حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد
رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت
را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم.

www.salamattv.ir
2 هفته پیش
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

سال ۱۴۰۰ یک زمینه‌ِی خوبی برای شکوفایی جهش تولید وجود دارد که از این بایستی حدّاکثر استفاده را کرد. باید این حرکت با جدّیّت دنبال بشود و به طور عمده حمایتهای قانونی و دولتی و حکومتی از همه‌سو نسبت به جهش تولید انجام بگیرد. چه این دولت تا وقتی که بر سر کار است، چه دولت آینده از اوّل استقرار بایستی همّت خودش را بر این قرار بدهد که موانع را برطرف کند و حمایتهای لازم را انجام بدهد و ان‌شاءاللّه جهش تولید به معنای واقعی کلمه در امسال انجام بگیرد. لذا من شعار امسال را این جور تنظیم کردم: «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»؛ یعنی شعار این است: تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها. ما بایستی تولید را محور کار قرار بدهیم و حمایتهای لازم را انجام بدهیم و مانعها را از سر راه تولید برداریم. امیدواریم ان‌شاءاللّه به لطف الهی این شعار تحقّق لازم را پیدا کند.
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس