خانواده مطلع عشق

بانام و یاد خدا در روز میلادحضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع). این کانال با الهام گرفتن از بیانات رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای ، با نام((خانواده مطلع عشق)) شروع به فعالیت نموده است.لطفا دیدگاه خود را از طریق گروه با ما در میان بگزارید.


زمان جنگ، هواپيماهای عراقی در یک کارخانه قالیشویی در خیابان خاوران ۸ بمب انداختند که ۶ تاشون عمل نکرده بودند. رفتیم سراغ بمبهای عمل نکرده، همه چیز‌‌ درست بود اماخرج کمکیشونو نزده بودند! عمل نکردن این بمبها طبیعی نبود و ذهنمو درگیر کرده بود. در راه برگشت، غرق درهمین فکرها رفتم دفتر ستاری(فرمانده نیروی هوایی ارتش). به ایشان گفتم اتفاقی افتاده که خیلی عجیبه، ۸ تا بمب بوده که فقط دوتاش عمل کرده. من الان شش ست فیوز دارم. تفسیرش اینه که این پینها رو نکشیدن و روشون مونده وظاهراً کسانی درعراق دلشون نمیخاد اینها منفجر بشن! قرار بود قضیه بین ما بمونه. تا یک مدت طولانی بمبها اینطوری فرود میومدند. افتادیم دنبال اینکه این هواپیماها ازکجا میان. فهمیدیم که از پایگاه شعیبیه عراق بلند میشن. به این نتیجه رسیدیم که یک گروه بزرگ در این پایگاه، کاری میکنند که این بمبها عمل نکنند. و بمدت سی تا چهل روز هم این اتفاق درجاهای مختلف کشور تکرار شد. تا اینکه در یکی از سخنرانیهای رسمی، آقای هاشمی رفسنجانی قضیه را اعلام کرد وگفت ما در بین دشمن اینقدر نفوذ کردیم که توی پایگاههای هوایی عراق فلان میکنیم، بهمان میکنیم. (خلاصه کاری میکنیم که بمبهاشون عمل نمیکنند)! از آن به بعد، دیگه این اتفاقِ تکرار نشد و دیگه پین بمبها روشون نبود. سه چهار ماه بعد، پالایشگاه اصفهان را بمباران کردند. بچه‌های ماهم یک میراژ اف1 عراقی را زدند. خلبانشم باصندلی اِیجکت کرده بود (به بیرون پریده). هواپیما از شعیبیه آمده بود کنجکاو شدم برم و اون خلبان عراقیو ببینم. از مترجم خواستم ماجرای بمبهای عمل نکرده را بپرسد. خلبان گفت من نمیدانم چه شده اما چند وقت پیش صدام تعداد خیلی زیادی(حدود ۷۰ نفر) از پرسنل و کارکنان و تعدادی از خلبانها را توی پایگاه ما اعدام کرد(بجرم خیانت و توطئه علیه صدام)! مدتی بعد، یروز ستاری را در پایگاه خودمان دیدم و گفتم مگر قرار نبود اون موضوع بین خودمان بماند؟ ستاری گفت من این موضوعو در شورای امنیت ملی مطرح کردم، اونوقت آقای هاشمی این خبر فوق سری را آمدند در سخنرانیشون جلوی همه مردم گفتند! و آن بیچاره ها هم لو رفتند وجانشان از دست رفت!
🔸برگرفته ازخاطرات جواد شریفی‌راد
معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش در زمان جنگ که توسط مرتضی قاضی درکتابی بنام "حرفه‌ای"جمع‌آوری وچاپ شده است.
11 ساعت پیش
پیامبر صلی الله علیه و آله:

هشت نفرند كه اگر مورد اهانت [و تحقير] قرار گرفتند، نبايد كسى جز خود را سرزنش كنند:
كسى كه بر سرسفره‌اى ناخوانده بنشيند
و مهمانى كه به صاحبخانه دستور بدهد
و كسى كه از دشمنان خود اميد خيرى داشته باشد
و كسى كه از افراد پست فطرت بخششى خواستار شود و آنكه ناخوانده در راز ميان دو كس مداخله نمايد
و كسى كه بزرگی را سبك بشمارد
و كسى كه در جايگاهى كه شايستگى آن را ندارد بنشيند و كسى كه سخن بگويد با آن كسی كه گوش شنوائى از او را ندارد
ثَمَانِيَةٌ إِنْ أُهِينُوا فَلاَ يَلُومُوا إِلاَّ أَنْفُسَهُمْ اَلذَّاهِبُ إِلَى مَائِدَةٍ لَمْ يُدْعَ إِلَيْهَا وَ اَلْمُتَأَمِّرُ عَلَى رَبِّ اَلْبَيْتِ وَ طَالِبُ اَلْخَيْرِ مِنْ أَعْدَائِهِ وَ طَالِبُ اَلْفَضْلِ مِنَ اَللِّئَامِ وَ اَلدَّاخِلُ بَيْنَ اِثْنَيْنِ فِي سِرٍّ لَهُمْ لَمْ يُدْخِلاَهُ فِيهِ وَ اَلْمُسْتَخِفُّ بِالسُّلْطَانِ وَ اَلْجَالِسُ فِي مَجْلِسٍ لَيْسَ لَهُ بِأَهْلٍ وَ اَلْمُقْبِلُ بِالْحَدِيثِ عَلَى مَنْ لاَ يَسْمَعُ مِنْهُ

الخصال، جلد۲، صفحه۴۱۰
11 ساعت پیش
11 ساعت پیش
11 ساعت پیش
قدیری ابیانه:📕 افشای ابعاد جدید حذف عکس دختران محجبه از کتاب ریاضی

کارگر آنلاین : دکتر محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل استراتژیک در یادداشتی نوشت : در رابطه با حذف عکس چند دختر از روی جلد کتاب درسی که اصلاح طلبان و نشریات اصلاح طلب جنجال به پا کردند لازم به ذکر است که این کار توسط نفوذی های 2030 انجام شده و توسط اصلاح طلبها انجام گرفته و عکس زن‌ها رو از صفحه ی اول حذف نکرده اند بلکه عکس دختران محجبه را از روی جلد کتاب حذف کرده اند. به آن نشانی که در تصاویر داخل کتاب عکس دخترهایی که با حجاب بوده اند حجابشان را برداشته اند و بدون روسری اونها را گذاشته اند و همان عکس سابق را فقط بدون روسری کرده اند.

✅قرآن را از روی میز برداشته اند و به جاش لیوان گذاشته اند

یعنی هدفشان حذف عکس دختران محجبه از کتب درسی بوده. این در چارچوب حذف اسلام است. ما شاهد این بودیم که در شهرداری تهران هم پسوند اسلامی را از تابلو خیابان جمهوری اسلامی حذف کرده اند و قبلاً هم نام شهید را حذف کرده بودند و گفتند عبارت شهید نام خیابان طولانی می کند اما وقتی اسم هنرپیشه ها را می گذارند کلمه ی استاد رو مقدمه اش می نویسند.
اخیراً هم من متوجه شده ام که در مدارک تحصیلی دانشگاه تهران که قبلاً آیه ی قرآن بالای آرم جمهوری اسلامی بوده است، آیه ی قرآنش را هم در مدارک تحصیلی حذف کرده اند. این نمی تواند یک اتفاق ساده باشد.

بلکه یک برنامه است و اینکه در چند وزارت خانه و چندتا دستگاه همزمان در این راستا عمل می شود نشان دهنده ی یک برنامه است. کسانی دنبال این هستند که اسلام را حذف کنند و 2030 را عمل کنند و به نظر من مسئولین باید برخورد کنند.
اینکه وزیر آموزش و پرورش عذرخواهی کند و بگوید اشتباه شده است و جبران می کنم کفایت نمی کند و باید دید چه کسی سفارش داده که عکس دخترها را حذف کنند؟ چه کسی سفارش کرده که نقاشی کشیده بشود که حجاب دخترها را و قرآن را از روی میز منزل اون کتاب حذف کنند باید به محاکمه کشیده بشوند.

اینکه فقط عذرخواهی بکنند و بگویند حواسمان نبود و متوجه نبودیم و جبران می کنیم کفایت نمی کند. من از همین جا از قوه قضاییه دعوت می کنم ورود پیدا کند و شناسایی کند که چه کسانی این نقاشی ها را تغییر داده؟ چه کسی دستور حذف نقاشی را داده؟ و آنها نه تنها عزل بشوند بلکه محاکمه هم بشوند بابت اقدامی که کرده اند. وجود چنین کسانی در آموزش و پرورش مضر به حال ملت ماست
21 ساعت پیش
🔴 #انتظار_خود_را_ابراز_کنید

💠 در طول روز با #پیامک به شوهرتان پیام دهید که منتظر قدومت هستم تا #شوق و اشتیاقش برای آمدن به خانه زیاد شود.
💠 انتظار خود را با الفاظ #عاشقانه و گاه #جنسی بیان کنید.
💠 مردها از بیان این انتظار به #وجد می‌آیند.
💠 با ابراز این انتظار، منزل را برای مرد تبدیل به پناهگاه #روحی او کنید.


🔴 #ابتکار_قهر_نکردن

💠 وقتی روابط شما #خوب و صمیمی است چند دقیقه وقت بگذارید و از تمام صفات زیبا و #مثبتی که در همسرتان وجود دارد و به ذهنتان می‌رسد #فهرستی تهیه کرده و روی کاغذ بنویسید.
💠 اگر روزی در زندگی مشترکتان در برخی شرایط از دست او دلخور و ناراحت شدید و روابط شما تیره شد این فهرست را خوانده و بر روی صفات خوبش در لحظات دلخوری خود، #تفکّر کنید تا به تدریج و به آرامی ناراحتی شما کم شده و دلتان نسبت به او #نرم گردد.
💠 با این‌کار جلوی جولان دادن شیطان را گرفته و از ایجاد کینه، تنفّر و #قهر جلوگیری کنید
1 روز پیش
بوی بد #دهان در زن و شوهر

#استاد_عباسی

1 روز پیش
🔴 #سیاستهای_زنانه

💠 لباس آشپزی را براي شوهر و لباس تميز و گران‌قيمت را برای مهمانی اختصاص ندهيد!
💠 بلكه بهترين و تميزترين لباس را برای شوهر خود بپوشيد!
1 روز پیش
🔴 #ناراحتی_از_مادرشوهر

💠 اگر از مادر شوهرتون ناراحتی‌ دارید؛ اشتباه‌ترین کار اینه که غرغرش رو برای #همسرتون بیارید و کار درست اینه که خودتون مشکل‌تون رو با مادر شوهر به نحوی حل کنید.
💠چون بدی او را گفتن شاید اون لحظه شما رو #سبک کنه ولی در واقع فشار زیادی به همسرتون وارد می‌کنه و اون رو بین دو تا عزیزش قرار میده که دوست نداره هیچ ناراحت ببینه
1 روز پیش
🥙صد دفعه هم بخونم تاثير گذاره چون فوق العاده است

1. مهمترين سايزي که بايد آدم بدونه سايز (دهنشه).
2. قضاوت در مورد ديگران انتقاد نيست (توهين) است.
3. هر کار يا حرفي که در آخرش بگيم "شوخي کردم"، شوخي نيست حمله به شخصيت آن فرد است.
4. بازي کردن با احساسات مردم، زرنگي نيست، (هرزگي) است.
5. خراب کردن يک نفر توي جمع جوک نيست، (کمبود) است.
6. به راهي که اکثر مردم مي روند بيشتر شک کن، اغلب مردم فقط تقليد مي کنند. انگشت نما بودن بهتر از احمق بودن است.
ﻳﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﻳﻢ ﻛﻪ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻧﻜﻨﻴﻢ
ﻫﺮﮐﯽ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﻭ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭙﻪ ﻫﺮﺯﻩ ﻧﯿﺴﺖ !

💠ﻫﺮﮐﯽ ﺭﯾﺶ ﺩﺍﺭﻩ ﻣﻮﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ !
ﻫﺮﮐﯽ , ﭼﺎﺩﺭ ﻣﯿﺰﺍﺭﻩ ", ﻣﺮﯾﻢ ﻣﻘﺪﺱ "" ﻧﯿﺴﺖ !
ﻫﺮﮐﯽ ﺧﻮﺵ ﺯﺑﺎﻧﻪ ﭼﺎﭘﻠﻮﺱ ﻧﯿﺴﺖ!
ﻫﺮﮐﯽ ﻣﯿﺨﻨﺪﻩ ﺑﯽ ﻏﻢ ﻧﯿﺴﺖ !

ﻫﺮﮐﯽ ﺯﯾﺎﺩ ﮐﺎﺭﻣﯿﮑﻨﻪ ﺣﻤﺎﻝ ﻧﯿﺴﺖ !
ﻫﺮﮐﯽ ﺩﻭﭼﺮﺧﻪ ﺳﻮﺍﺭﻩ ﻓﻘﯿﺮ ﻧﯿﺴﺖ !
ﻫﺮﮐﯽ ﺁﺩﻣﻪ , ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻧﯿﺴﺖ!
ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺳﯿﮕﺎﺭ ﻣﯿﮑﺸﻪ، ﻣﻌﺘﺎﺩ ﻧﯿﺴﺖ

ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺑﻨﺰ ﺳﻮﺍﺭ ﻣﯿﺸﻪ، ﺑﯽ ﺭﺣﻢ ﻧﯿﺴﺖ
ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺩﺭﺱ ﻧﻤﯿﺨﻮﻧﻪ، ﺧِﻨﮓ ﻧﯿﺴﺖ
ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺳﮑﻮﺕ ﻣﯿﮑﻨﻪ، ﻻﻝ ﻧﯿﺴﺖ

پس زود قضاوت نکن...
1 روز پیش
🅾فواید مصرف شیربرنج همراه عسل برای صبحانه

1⃣افزایش وزن
2⃣افزایش طول عمر
3⃣خوش رنگی پوست
4⃣بهبودوضعیت خواب
5⃣افزایش هوش کودکان
6⃣افزایش توان جسمی وذهنی
1 روز پیش
🔴 تصویری جالب از نماز جمعه دیروز در مسجد کوفه

🏴 وقتی مجالس روضه ملت حسینی الگوی کشورهای همسایه و جهان می شود.
1 روز پیش
1 روز پیش
نظر محقق و کشیش مسیحی در مورد کربلا.
1 روز پیش
قدر گلزار شهدای اصفهان را بدانیم؛وقتی ۵۰ سال قبل مرحوم اژه ای در مکاشفه میبیند که رسول الله در تخت فولاد لاله میکارند!
1 روز پیش
1 روز پیش
#عکس_نوشته

♦️زمین عرصه ظهور یک حقیقت آسمانی است
و جنگ ها شده بود تا آن حقیقت ظهور یابد...

⬅️۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران
1 روز پیش
برنامه تمرینی کوهپیمایی و کوهنوردی گروه سیدالشهداء(ع) و بازنشستگان علاقمند به ورزش کوهنوردی همراه با برنامه های آموزشی از مهرماه وفردا دوشنبه خانوادگی سه شنبه ها مجردی و چهارشنبه ها برادران و خواهران بصورت حرفه ای سنگ نوردی و صخره نوردی ومسیرهای صعب العبور انجام می‌شود. قبل ازساعت 3/5 تجمع و رأس 3/5 بعدازظهر حرکت محل تجمع 200مترقبل از ورودی کوه صفه‌ برکه واستخر آب و سه شنبه ها ورودی صفه‌ پشت شیر سنگی و مجسمه کوهنورد رأس ساعت 3/5 حرکت.
1 روز پیش
.
"هفته دفاع مقدس گرامی باد"

دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند

زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم اند، که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و عندربهم یرزقون بود

ارواح مطهر شهدا و امام شهدا با ارباب بی کفن محشور باد
1 روز پیش
شما از روحانی میترسید، من از اون ۲۳ میلیونی که بهش رأی دادن!
روحانی میره ولی اون جمعیت ساده‌لوح میمونن و ممکنه هر ۴سال یه روحانی دیگه روبیارن
😭😭😭
1 روز پیش
نعناع🌿 تازه را اطراف تشک و تخت قرار دهید

✉برای رهایی از موش های موزی🐭🐹🐒
فلفل سیاه را در محل عبور و مرور موشها بپاشید آنها از آنجا فرار خواهند کرد

✉برای فهمیدن تازه بودن ماهی🐠🐟🐬
آنهارا در آب سرد قرار دهید اگر روی سطح آب آمدند سالم و تازه یباشند

🌺🌿
: 󾀁󾀁󾀁󾀁یک پیشنهاد خوب برای خانمهای خونه:اگر میخواین لباسهاتون واقعا تمیز شسته بشه اینکارو کنید.یک بسته پودر ماشین رو با یک لیوان نمک و یک لیوان جوش شیرین خوب مخلوط کنید و بریزید در یک ظرف پلاستیکی و درش رو محکم ببندید.حالا برای هر بار شستشو میتونید حداکثر شش قاشق غذا خوری سر پر در جا پودری بریزید.
نکته یک:نمک رنگ لباس رو حفظ میکنه
نکته دو:جوش شیرین زردی لباس زیر و یقه رو میگیره و بوی بد لباس رو کاملا میبره
نکته سه:لباسها کاملا ضدعفونی میشن
نکته چهار:ماشین لباسشویی و جا پودری رسوب نمی گیره
اين پيامو هميشه نگه دارين
كاربرد زيادي داره
1 روز پیش
قابل توجه خانمهای خوش سلیقه

🔱بیرون قابلمه تفلون که زرد وقهوه ای میشه با گاز پاکن راحت میره

🔱وسایل سفید اشپزخانه مثل یخچال که به مرور زمان تیره میشه با وایتکس سفید میشه

🔱پیاز رو برای خورشت رنده کنید لعاب خوبی میده

🔱دستتون بو سیر گرفت با خمیر دندون اثری ازش باقی نمی مونه

🔱ته دیگ سیب زمینی رو یه طرف شو سرخ کنید بعد برگردونید وبرنج رو روش بریزید

🔱ته دیگ نان لواش کمی زردچوبه به روغن بریزید خیلی خوش رنگ میشه

🔱برای غذاها از چوب دارچین استفاده کنید خوشمزه تر میشه

🔱داخل خورشت قیمه یه گوجه رنده کنید خوش طعم میشه

🔱دارچین وزیره برای عدس پلو خوب میشه

🔱پخت مرغ که حتما یه جوش بخوره وابشو خالی کنید

🔱مرغ رو با اب گرم ونمک در اول وگوشت قرمز رو در اب سرد ونمک دراخر

🔱برای بو ی بد کلم موقع پخت بهش زنجبیل اضافه کنید

🔱غذاتون تند شد بهش یه قاشق ابلیمو واگه شور شد یه قاشق نوشابه بزنید

🔱برای کاکائو تو کیک اول با روغن مخلوط کرده رنگش تیره تر میشه

🔱برای گلو درد وسرفه اویشن وانجیر وشنبلیله دم کنید

🔱کله پاچه پختیدروش رو با سلیفون کامل بپوشونید ویه سوراخ وسطش بزنید بوش نمی پیچه

🔱برای شوید نزارید کامل خشک بشه بعد از یک یا دو روزفریز کنید برای باقالا عالی میشه

🔱برای ته دیگ کمی زعفران و دارچین بزنید عالی میشه

🔱بعد اب لیمو گیری گوشت ها شو گرد گرد کرده فریز کنید برای قیمه وقرمه عالی میشه

🔱سیب زمینی میخواهید سیاه نشه تو اب نمک بخوابونید
🎄🐾🎄🐾🎄🐾🎄🐾🎄🐾

: ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﻟﻮﺑﯿﺎ ﭘﻠﻮ ﺍﺯ ﺯﯾﺮﻩ ﺳﯿﺎﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﻋﺪﺱ ﭘﻠﻮ ﺍﺯ ﺩﺍﺭﭼﯿﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺗﻪ ﺩﯾﮓ ﺯﻋﻔﺮﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﻫﻞ ﺳﺎﺋﯿﺪﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺻﻊ ﭘﻠﻮ ﺍﺯ ﻫﻞ ﺳﺎﯾﯿﺪﻩ ﻻﯾﻪ ﺑﺮﻧﺠﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﻡ
ﺑﮑﺸﺪ ﺑﭙﺎﺷﯿﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺒﺰﯼ ﭘﻠﻮﻣﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﺗﺨﻢ ﮔﺸﻨﯿﺰ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﻮﭖ ﺷﯿﺮ ﮐﻤﯽ ﺁﻭﯾﺸﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺎ ﮐﺎﺭﺍﻧﯽ ﻻﺯﺍﻧﺒﺎ ﺁﻭﯾﺸﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﻗﯿﻤﻪ، ﻓﺴﻨﺠﻮﻥ، ﺧﻮﺭﺷﺖ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﯾﮏ ﻗﺎﺷﻖ
ﭼﺎﯾﺨﻮﺭﯼ ﻫﻞ ﻭﻧﺼﻒ ﺍﺳﺘﮑﺎﻥ ﮔﻼﺏ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ . ﯾﮏ ﺟﻮﺵ ﺯﺩ ﺳﺮﯾﻊ
ﺧﺎﻣﻮﺵ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﻮﺭﺷﺖ ﺑﺎﻣﯿﻪ ﺳﯿﺮ ﻭﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﯾﮏ ﭘﯿﺎﺯ ﺭﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ
ﺳﺮﺥ ﺷﺪﻩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﯾﮏ ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎﺧﻮﺭﯼ ﺩﺍﺭﭼﯿﻦ ﺗﻔﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ
ﻭﻣﻌﻄﺮ ﮐﻨﯿﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺮﺥ ﺷﺪﻥ ﻣﺎﻫﯽ ﺣﺘﻤﺎ ﺩﺭ ﭘﻮﺩﺭ ﺳﻮﺧﺎﺭﯼ ﮐﻤﯽ ﺗﺨﻢ ﮔﺸﻨﯿﺰ
ﻭﭘﻮﺩﺭ ﺳﯿﺮ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺮﻍ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﮐﻪ ﻣﺮﻍ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﯾﮏ ﻗﺎﺷﻖ ﭼﺎﯾﺨﻮﺭﯼ
ﻫﻞ ﻭﮔﻼﺏ ﻧﯿﻢ ﺍﺳﺘﮑﺎﻥ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺯﻋﻔﺮﺍﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻌﻄﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﺵ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﺯﯾﺮﻩ ﻭﺩﺍﺭﭼﯿﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ
🌺رازﻫﺎی ﮐﺘﻠﺖ

🍴آب ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﺧﺎم را ﺑﺮای آﻧﮑﻪ ﺑﻮی ﮐﺘﻠﺖﻧﺎﻣﻄﺒﻮع ﻧﺸﻮد، ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ

🍴ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﭘﺨﺘﻪ را ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ رﻧﺪﻩ ﮐﺮد و ﻧﺒﺎﯾﺪ آن را ﻫﻤﺮاﻩ ﮔﻮﺷﺖ، ﭼﺮخ ﮐﺮد
🍴ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﺧﺎم را ﻣﯽﺗﻮان ﭼﺮخ ﮐﺮد ﺑﻪ ﺷﺮط آﻧﮑﻪ آب ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﺑﺎ ﮔﻮﺷﺖ
ﻣﺨﻠﻮط ﻧﺸﻮد

🍴در ﮐﺘﻠﺖ ﮔﻮﺷﺖ ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ از آرد ﻧﺨﻮدﭼﯽ اﺳﺘﻔﺎدﻩ ﺷﻮد، ﭼﻮن ﮐﺘﻠﺖ ﭘﻮک ﻣﯽﺷﻮد و در ﺻﻮرت اﺳﺘﻔﺎدﻩ از آرد ﺳﻮﺧﺎری و آرد ﮔﻨﺪم، ﮐﺘﻠﺖ، ﺧﻤﯿﺮ ﻣﯽﺷﻮد و ﭘﻮﮐﯽ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ

🍴ﮐﺘﻠﺖ ﺑﺎ ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﺧﺎم ﻫﻨﮕﺎم ﺳﺮخ ﺷﺪن، روﻏﻦ ﮐﻤﺘﺮی ﻣﯽﺑﺮد و ﺑﺮای
ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ در ﻣﺼﺮف روﻏﻦ اﺣﺘﯿﺎط ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ، ﻣﻨﺎﺳﺐﺗﺮ اﺳﺖ

🍴ﺑﺮای ﺳﺮخ ﮐﺮدن ﮐﺘﻠﺖ ﺑﺎ ﺳﯿﺐزﻣﯿﻨﯽ ﭘﺨﺘﻪ ﺑﺎﯾﺪ در ﺗﺎﺑﻪ روﻏﻦ زﯾﺎد ﺑﺎﺷﺪ ﺗﺎ ﮐﺘﻠﺖ
روﻏﻦ ﮐﻤﺘﺮی ﺑﻪ ﺧﻮد ﺑﮕﯿﺮد و ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﮐﺘﻠﺖ را روی ﮐﺎﻏﺬ روﻏﻦﮔﯿﺮ ﮔﺬاﺷﺖ ﺗﺎ
روﻏﻦ اﺿﺎﻓﯽ آن ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﻮد.

🍴ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺳﺒﺰی ﺑﺮای ﮐﺘﻠﺖ ، ﺗﺮﺧﻮن و ﻣﺮزﻩ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻄﺮ ﺑﯽﻧﻈﯿﺮی ﺑﻪ ﮐﺘﻠﺖ

ﻣﯽدﻫﺪ. ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﯾﮏ ﺑﺎر ﻫﻢ زﯾﺮﻩ را اﻣﺘﺤﺎن ﮐﻨﯿﺪ.
👈👈معلومات خیلی خیلی جالب👍👍

✉برای رهایی از مورچه🐜
پوست خیار را در مکان خروج و لانه مورچه ها بگذارید

✉برای دستیابی به قطعات یخ بلوری.....🔹🔹🔹
آب را قبل از گذاشتن در فریزر بجوشانید

✉برای جدا کردن آدامس از لباس🎽👖👘
آنرا به مدت یکساعت در فریزر قرار دهید

✉برای سفید کردن لباسها◽
لباس هارا در آب جوشیده همراه با چند ورقه لیمو به مدت ده دقیقه قرار دهید سپس آبکشی کنید

✉برای از بین بردن بوی کلم🌀
چند تکه نان روی غذا قرار دهید بوی کلم ازبین میرود

✉برای ازبین بردن بوی ماهی🐠🐟 از دستانتان
کمی سرکه سیب روی دستان بریزید

✉برای جلوگیری از 😭😭😭درموقع پوست گرفتن پیاز
آدامس بجوید

✉برای فهمیدن سالم بودن قارچ🍄🍄
روی آن کمی نمک بپاشید اگر رنگ آن سیاه شد قارچ سالم است ولی اگر زرد شد قارچ فاسد و سمی شده

✉برای باز شدن مرغ فریز شده🐔🐤
آنرا درظرفی مخلوط از آب سرد ونمک قرار دهید

✉برای ازبین بردن جوهر خودکار از لباس👔👕👚🎽
روی جوهر کمی خمیردندان قراردهید؛ بگذارید تا خشک شود سپس مثل همیشه بشویید

✉برای جلوگیری از سر رفتن شیر🍺
ظرفی که شیر را درون آن میخواهید بجوشانید قبل از ریختن شیر با آب خنک درون یخچال بشویید و بعد شیر بجوشانید


✉برای رهایی از پشه مخصوصا شبها
چند برگ
1 روز پیش
1 روز پیش
2 روز پیش
دریافت سروش پلاس