گروه صنعتی تیداپارس

تیداپارس تولیدکننده کاملترین مجموعه ماشین های گلخانه، کشاورزی و صنعتی


ماشین #گلدان_پرکن تمام اتوماتیک تیداپارس🌞 تنها با یک اپراتور جوابگوی تیراژ بالای تولید و کاهش محسوس هزینه های کارگری
مشمول وام های کم بهره-سرمایه گذاری مطمئن🇮🇷
@tidapars
8 ماه پیش
تیداپارس🌞تنها تولیدکننده #ربات_پیوندزن_نشا در ایران🇮🇷
کشت نشا پیوندی موجب کاهش مصرف آب، بی نیاز شدن محصول از سموم کشاورزی، امکان کشت در زمین های آلوده و افزایش بازده کشت میشود🌱
8 ماه پیش
#بوم_آبیاری تیداپارس🌞با قابليت برنامه ریزی آبیاری☘️امكان تنظيم مسافت رفت و برگشت از هر نقطه🌱امکان محلول پاشی کود و سم و افزایش راندمان مصرف آب. مناسب برای تولید نشاء،گل وگیاهان زینتی
8 ماه پیش
#سیدر_تیداپارس🌞 با کیفیت عالی متریال و ساخت مهندسی دقیق پس از سال ها کارکرد موفق در کشت انواع بذور ریز در گلخانه های سراسر کشور🇮🇷 اینک مشمول وام اشتغال زایی با بهره ۴% درصد می باشد.🌱
@tidapars
8 ماه پیش
کشت نشاء پیوندی راهکار جدید برای کاشت محصولات پرآب بر، از گروه صیفی جات می باشد.
با استفاده از روش کشت نشا پیوندی با توجه به کاهش مصرف آب، کاهش چشمگیر استفاده از سموم کشاورزی و امکان کشت در زمین های آلوده می توان بازده کشت را تا میزان قابل توجهی افزایش داد. این روش با استفاده از ریشه و ساقه کدو که مقاوم در برابر آلودگی است، زمان رشد محصول را تا حدود 25 روز و میزان مصرف آب را تا حدود 35 درصد کاهش می دهد.
به طور معمول در کشت هرهکتار هندوانه، می توان 60 تن محصول برداشت نمود اما با روش نشا پیوندی میتوان تا 140 تن محصول برداشت و حتی با اصلاحاتی در روش کشت 2 مرتبه از یک پایه هندوانه چید که این کار امکان برداشت 200 تن محصول از هر هکتار را ایجاد می نماید. ورژن جدید #ربات_پیوند_تیداپارس🌞با سرعت و دقت عالی، میتواند در کشت #نشا_پیوندی در بحران کم آبی کشور تاثیر بسزایی را داشته باشد.🇮🇷 http://www.tidapars.com
8 ماه پیش
به امید اینکه در کشور خودمان هم تا بحران آب و خاک به فاجعه ملی تبدیل نشده، راهکارهای موثر و مکانیزه گلخانه ای را هرچه بیشتر به کار بریم🌞🇮🇷 قطر با استفاده از روش کشاورزی ژاپنی ها (کشاورزی بدون نیاز به خاک)برنامه دارد تا 5سال آینده، میوه و سبزیجات مورد نیازش را تولید نماید. به ‏طورمتداول در دنیا 6 روش کشت هیدروپونیک وجود دارد که امکان ایجاد روش‌های مختلف با ترکیب این 6 روش اصلی نیز امکان‌پذیر است. NFT یک نوع سیستم کشت هیدروپونیک است که به‌‏دلیل هزینه نصب پایین و روش استفاده آسان، محبوبیت زیادی دارد.

در استرالیا و نیوزیلند از سیستم NFT برای کاشت کاهو استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا محصول به خاک آلوده نگردد. ریحان، گوجه‌فرنگی و خیار و توت‌ فرنگی (بلژیک و هلند)، از جمله محصولاتی هستند که به این روش کشت می‌شوند.در روش کشت فیلم ‏غذایی بخشی از ریشه‌ها در هوا و بخشی دیگر درون یک لایه نازک از محلول غذایی قرار دارند، درنتیجه ریشه‌ها آزادانه با محلول غذایی در تماس خواهند بود.

این روش باعث افزایش نسبت سطح به حجم محلول شده و همچنین از غوطه‌وری ریشه‌ها در بالای محلول جلوگیری می کند. محیط اطراف ریشه به ‏دلیل جابه‏جایی مداوم محلول، سرشار از اکسیژن است و درنتیجه بهبود تهویه، محصول مرغوبی تولید می‌شود. www.tidapars.com 🌞🇮🇷
8 ماه پیش
صادرات مجدد به کشور قطر- آبان 96🇮🇷🇶🇦 صادرات #مه_پاش_رطوبت_ساز از سری تولیدات #تجهیزات_گلخانه_ای تیداپارس🌞🌱
8 ماه پیش
قطر🇶🇦با استفاده از روشهای مدرن گلخانه ای تا سال 2023 ,90 درصد از میوه و سبزیجات مورد نیاز خود را تولید می نماید🌞تیداپارس از SEPTEMBER2016 همکاری برای تامین #ماشین_های_گلخانه را با قطر آغاز نمود.
8 ماه پیش
♦️تخریب محیط‌زیست در ۴۰سال گذشته، مصیبتی هولناک‌تر از حمله مغول‌ها به ایران
🔻صادق زیباکلام| ۲۹آذر۱۳۹۶


🔹آقای دکتر عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط‌زیست در مصاحبه‌ای با اشاره به تخریب زیست‌محیطی خاک کشور و بلایی که بر سر آن آورده‌ایم فرموده‌اند: «نسل مایکی از بدترین نسل‌های تاریخ ایران در امانتداری از منابع طبیعی بوده و چیزی برای نسل‌های بعد باقی نگذاشته است».
و در تأیید نظرشان ادامه می‌دهند:
«برخی منابع مانند آب از مرز بحران هم گذشته است(به‌واسطه برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی)؛ و خاک کشور هم در حال دچار شدن به همین سرنوشت است و در شرایط بحرانی قرار دارد» (روزنامه خراسان ۲۱ آذر)

🔹شخصاً برای دکتر کلانتری به‌واسطه جسارت و شهامتشان در بیان فجایعی که بر سر محیط‌زیست آورده‌ایم احترام قائلم؛ اما نمی‌توانم در خصوص اظهار اخیرشان که «نسل ما یکی از بدترین نسل‌ها درزمینه امانتداری از منابع طبیعی بوده» با ایشان موافق باشم. صدالبته که با اصل سخنشان موافقم. بلایی که ظرف چند دهه اخیر به جنگل‌ها، به آب، به خاک، به هوا و به محیط‌زیست کشور وارد شده، به‌مراتب ازآنچه مغول‌ها با کشاورزی و جنگل‌های ایران کردند هولناک‌تر بوده.

🔹سال‌ها قبل از آنکه ایشان مسئول محیط‌زیست کشور شوند بنده نوشتم که اگر یک جدولی از کشورهای جهان به‌منظور رتبه‌بندی در حراست از محیط‌زیست درست شود، قطعاً ایران در انتهای آن جدول قرار خواهد گرفت و کمتر کشوری را می‌توان یافت که در تخریب محیط‌زیست به‌پای ایران برسد. از این بابت من هم با جناب کلانتری هم‌رأی هستم. مشکلم اما با ایشان در خصوص مقصر است. ایشان میگویند «نسل ما». سؤال اساسی آن است که «نسل ما» یعنی کی؟ قبول دارم که بسیاری از مردم ما در قبال حفظ و حراست از محیط‌زیست کارنامه «لاابالی» دارند. فرقی هم نمی‌کند چه آنان که کمتر مذهبی هستند و برای تعطیلات به شمال یا کنسرت می‌روند و چه آنان که مذهبی‌تر هستند و به زیارت مشهد یا راه‌پیمایی اربعین مشرف می‌شوند؛ هر دو در پخش زباله یکسان رفتار می‌کنند.

🔹 نه جناب کلانتری بزرگوار، مردم به کنار، مسئولین ما هم امانت‌داران خوبی در قبال محیط‌زیست نبوده‌اند. راه دور نرویم همه‌مان می‌دانیم که بخش قابل‌توجهی از جنگل‌های کشورمان ظرف چهل سال گذشته ازجمله به‌واسطه آتش‌سوزی از بین رفته‌اند. مع‌ذلک درحالی‌که نیروهای مسلحمان صدها فروند هلی‌کوپتر در اختیار دارند، ظاهراً هنوز محیط‌زیستمان فاقد ناوگان هلی‌کوپتر آبپاش است.

🔹در سال۱۳۹۵ کل بودجه «سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور» نزدیک ۳۰۰میلیارد تومان بود؛ یعنی با این بودجه سازمان جنگل‌ها می‌بایستی از میلیون‌ها هکتار جنگل‌های کشور مراقبت نماید. حاصل، می‌شود آمار باورنکردنی که در اروپا برای هر هزار هکتار جنگل، یک جنگلبان وجود دارد و در ایران برای هر ۱۲۰۰۰هکتار یک جنگلبان. در سال ۹۳، کل بودجه محیط‌زیست کشور با بیش از۶۰۰۰ پرسنل و محیط‌بان ۳۰۰میلیارد تومان بود، درحالی‌که بودجه سازمان‌های ایدئولوژیک نظام (سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه‌المصطفی، بنیاد حفظ آثار امام خمینی، حوزه‌های علمیه و...) بالغ‌بر ۶۰۰۰میلیارد تومان یعنی بیست برابر محیط‌زیست.

🔹نه جناب کلانتری مردم خیلی مقصر نیستند. شما مسئول محیط‌زیست کشوری هستید که برای مسئولین آن اولویت اصلی بر روی مسائل ایدئولوژیک، نظامی، امنیتی و عقیدتی است تا بر روی محیط‌زیست، مراقبت از جنگل‌ها و آب و خاک کشور.

https://www.instagram.com/p/Bc6VwGGjLEy/
8 ماه پیش
گروه صنعتی تیداپارس🌞تنها تولید کننده فعال در دو بخش ساخت تجهیزات گلخانه ای و ماشین های کشاورزی در ایران🇮🇷 http://www.agrievolution.com انجمن جهانی ماشین های کشاورزی
8 ماه پیش
#بوم_آبیاری تخصصی تیداپارس جهت استفاده در داخل و خارج از گلخانه🌱
8 ماه پیش
گروه صنعتی تیداپارس🌞با تمرکز بر تولید تجهیزات حرفه ای گلخانه در کنار ماشین های کشاورزی دیگر که سالهاست تجربه علمی تولید آنها را دارد، بر آن است تا بتواند گامی موثر در جهت پیشرفت صنعت گلخانه که نیاز ضروری کشورمان است را بردارد🌱 بذرکار سینی نشا (سیدر) که متناسب با کار در اقلیم و فاکتورهای موثر در کشاورزی ایران تولید شده است🇮🇷ماشینی ضروری، جهت تولید نشا می باشد. برخی از مزایای کاشت نشا به جای بذر عبارتند از:

۱- کاهش تعداد ابیاری
با توجه به طی دوره رشد ابتدایی در گلخانه، این بازه زمانی ذخیره شده باعث کاسته شدن از دفعات ابیاری و نیز هزینه کارگری و همچنین طول مدت داشت و هزینه های آن می شود

۲- زود رس کردن محصول
با کاشت سریع و زود هنگام بذر در گلخانه و با کمک سیدر، در زمانی که عملا کشت بذر در فضای باز به دلیل شرایط نامساعد جوی میسر نمی باشد، محصول نهایی حداقل ۴۰ روز زودتر به بازار مصرف میرسد و کشاورز از سود مطلوب فروش محصول نوبرانه برخوردار میشود

3- حداقل توقف رشد در مرحله انتقال
در نشاهای معمولی بدلیل ایجاد تنش در انتقال نشا از خزانه به مزرعه، پس از انتقال حداقل ۲۰ روز شاهد توقف رشد جهت ترمیم ریشه های اسیب دیده و تعادل اندامها میباشیم که در روش کشت نشای مکانیزه با توجه به تفکیک نشا در حفرات مجزا، نشا بدون اسیب دیدگی ریشه و سایر تنشها به مزرعه منتقل میگردد

۴ - افزایش عملکرد محصول پاییزه
در کشت بصورت نشا، به علت عدم تداخل ابیاری های ابتدایی دوره با کاشت بهاره، افزایش عملکرد در مناطق کم اب را شاهد میباشیم.

۵ - تراکم مناسب بوته و یکنواختی مناسب در کشت
به دلیل خطای بسیار جزیی و عدم احتیاج به واکاری نشا، شاهد تراکم مناسب بوته و در نهایت افزایش عملکرد و حداکثر استفاده از زمین می باشیم و شاهد مزرعه ای یکنواخت و یکدست هستیم که ضمن بیمه شدن در برابر افات و بیماری ها و تنشهای محیطی، هزینه های عملیات داشت را کاهش خواهد داد.

6 - کاهش هزینه بذر
میزان مصرف بذر در کشت نشا در برخی موارد تا ۳۰ برابر کمتر از کشت مستقیم میباشد

7- کاهش نیروی انسانی
به دلیل حذف عملیات تنک کردن و خاکدهی بوته و واکاری و... بسیاری از هزینه های نیروی انسانی حذف میگردد

8- کاهش هزینه های جاری و استهلاک در سیستمهای آبرسانی و آبیاری بدلیل حذف دوره کاشت و کاهش طول دوره داشت، این هزینه به حداقل میرسد.

9 - حذف هزینه پلاستیک
کشاورزان با هزینه های بالای پلاستیک و نیروی انسانی و مفتول کشی در سطوح وسیع اقدام به پیش رس نمودن محصول مینمایند که با روش کشت نشایی،با کارایی بهتر و ریسک کمتر تمامی هزینه های ذکر شده، حذف می گردد.
10-عدم انتقال بیماریهای خاکزاد و دیگر الوگی ها
در روش تولید نشا بصورت کاشت بذر بوسیله سیدر در سینی های نشا، به دلیل استفاده از بستر های استریل کوکوپیت و پیت ماس و پرلیت از چنین مشکلاتی، بسیار کاسته می شود
8 ماه پیش
#مه_پاش تیداپارس مناسب برای گلخانه ها و سالن های پرورش قارچ و دامپروری
8 ماه پیش
مشخصات #رطوبت_ساز تیداپارس
8 ماه پیش
ماشین اختصاصی تیداپارس🌞 جهت تولید انواع #سینی_نشاء در ابعاد مختلف
8 ماه پیش
بحران کم ‏آبی یکی از بزرگترین تهدیدها برای ایران است (تهدیدی بسيار بزرگتر از دشمنان فرضی و واقعی!)
❇️ درشرایطی که متوسط بارش‏ ها در کشور حدود یک‏ سوم میانگین جهانی است، تا دو برابر میزان مجاز از منابع آبی برداشت می‏کنیم و کشاورزی سنتی ما عملاً با سیاست “تولید غیر رقابتی به هر قیمتی”، حدود نیمی از آن را هدر می ‏دهد.

⏪ کاهش سطح آب‏های زیرزمینی، فرونشست دشت‏ها، تخریب دریاچه‏ ها و تالاب‏ها، غیر اقتصادی‏ شدن و کاهش تولیدات کشاورزی و تهدید امنیت‏ غذایی، بعضی از تبعات منفی این معضل می‏باشد. از آنجا که بیشترین میزان مصرف و اتلاف آب‏ شیرین در کشاورزی است، اعمال روش ‏هایی که منجر به کاهش مصرف آب گردد اهمیت بسیاری دارد که از آن جمله: کشت های گلخانه ای و استفاده از روش های جدید کشت، مانند نشا پیوندی که در برابر تنش های خشکی و شوری مقاوم هستند، بسیار موثر می باشند🌱 استفاده از ماشین های حرفه ای تیداپارس که متناسب با شرایط ایران و با اگاهی از کاربر کشورمان طراحی و تولید شده است در تسریع روشهای نوین کشت گلخانه ای بسيار موثر می باشد.
8 ماه پیش
#ربات_پیوندزن_تیداپارس🌞با طراحی ارگونومیکی فوق العاده برای استفاده طولانی کاربر، امکان کنترل دقيق کارفرما نسبت به عملکرد اپراتور حتی درصورت عدم حضور فیزیکی، رکورد لحظه به لحظه، ثبت و آلارم خطاها
8 ماه پیش
#سیدر (از پکیج تجهیزات گلخانه ای تیداپارس) دقيق ترین #بذرکار_سینی_نشا برای بذور ریز و بدون پوشش🌱
8 ماه پیش
#مه_پاش (از پکیج تولید تجهیزات گلخانه ای تیداپارس) 🌞 مناسب جهت استفاده در گلخانه ها🌱 سالن های پرورش قارچ و واحدهای دامپروری
8 ماه پیش
معرفی ماشین #تولید_سینی_نشا تیداپارس
8 ماه پیش
دستگاه #تولید_سینی_نشا تیداپارس در نمایشگاه شهرآفتاب
8 ماه پیش
تیداپارس اولین توليدكننده #ربات_پیوندزن_نشاء در ایران🌞ورژن جدید ربات با تاچ پنل اپراتوری و آپشن های جدید انحصاری تیداپارس🌱
8 ماه پیش
دریافت سروش پلاس