اندیشسرای کودک و نوجوان

تنها کانال رسمی اندیش‌سرای کودک و نوجوان متعلق به اندیشکده یقین.

سایت: www.strategistkids.ir

آدرس کانال‌ رسمی ما در پیام‌رسان‌های تلگرام، آی‌گپ، گپ، ایتا و بله: strategistkids@

صفحه اینستاگرام: strategistkids_ir1@


هوالحکیم 💐

▪️ ۲۹ ماه رجب به روایتی سال‌گرد شهادت مالک اشتر نخعی در سال ۳۹ هجری قمری است.

🔷 امیرالمومنین در مورد مالک فرمودند: مالک برای من چونان بود که من برای رسول‌الله (ص) بودم.

✅ #کودکان_استراتژیست مومن هم برای نائب امام، چونان باید باشند که مالک برای علی ع بود.

📷 yon.ir/QMDdg

مالک مطیع و تابع مطلق امام خود بود، و برای پیاده‌سازی امر او جرات و جسارت و شهامت فراوانی داشت. آن‌قدر عقلانیت داشت که می‌توانست #آتش_به_اختیار #تصمیم‌سازی و #تصمیم‌گیری هماهنگ با امام خود را انجام دهد. لذا امیرالمومنین با خیال راحت او را به سرزمین دور مصر می‌فرستد تا از سوی او حاکم باشد. معاویه خطر حکومت مالک را علیه دستگاه حکومتی خود آن‌قدر زیاد ارزیابی می‌کند که تحمل نمی‌کند مالک به مصر برسد و در مسیر با نقشه‌ای که عمر و عاص ریخت او را به شهادت می‌رساند.

✨ هم‌چون مالک برای امام خود باشیم، که جرات کنند امر مردم را به دست ما بسپارند.

#حاکم_تراز
#فرمانده_تراز

🔻 پیشنهاد می‌شود جلسه‌ی ۶۷ اتاق کودک با عنوان 《من هم فرمانده می‌شوم》مربوط به روی‌کرد قدرت‌مدار را مطالعه کنید:
📥 http://strategistkids.ir/ck67———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
🔶🔸هشتم اسفند ماه، روز ««امور تربیتی و #تربیت_اسلامی» ‌است؛ ستادهای امور تربيتی در این روز به ابتکار شهیدان رجایی و باهنر در مدارس تشکیل شد تا دانش‏‌آموزان در جهت عمل به ارزش‏‌های اسلامی ترغيب شوند. بعدها رهبر معظم انقلاب «تحول بنیادین در آموزش و پرورش» را خواستار شدند. در این راستا، «طرح جامع ادب» توسط #استاد_حسن_عباسی طرح‌ریزی شد و در شورای عالی آموزش و پرورش ارایه شد. به عنوان نمونه، جلسات ۱۲۳، ۱۲۴، ۱۶۲ و ۱۶۴ کلبه کرامت را ببینید.

✅ انقلاب اسلامی با عرضه تعداد قابل توجهی از انسان‌های طراز در چند دهه اخیر، #نظریه_اصطناعت را به رخ جهانیان کشیده است. برای آشنایی با این نظریه جدید به جلسات اخیر کلبه کرامت مراجعه شود.

👈 ادامه مطلب را با لمس «نمایش سریع» یا "Instant view" ببینید:
📝 yon.ir/Q7B0b


#کرسی_نظریه_پردازی #کلبه_کرامت
#ادب_حضور

------------------
اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
#مثل_پدر

✨ پدر ستون خانه است. سقف امنیت و آرامش برای خانواده است. مدافعین حرم برای این مملکت پدری کردند. حاج قاسم سلیمانی هم برای همه‌شان پدری می‌کرد حتی الان هم که شهید شده است؛ شهیدی #مثل_پدر 🌹

———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
امام سجّاد عليه السلام: اما حقّ پدرت اين است كه بدانى اصل و ريشه تو اوست؛ زيرا اگر او نبود تو هم نبودى، پس...

🌹 ولادت با سعادت امیر مومنان علیه السلام و روز پدر مبارک🌹

———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
💫 آرزویِ بزرگِ یک پدر

✨میلاد حضرت امیرالمومنین و روز پدر مبارک باد 🌹

🌟 امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام: از پروردگار خود نه فرزندانی زیبارو خواستم و نه فرزندانی خوش قد و قامت، بلکه فرزندانی خواستم که فرمان‌بردار خدا باشند و از او بترسند تا وقتی دیدم که از خدا فرمان می‌برند شاد شوم.

———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
خلاصه_جلسه_۴۲_اتاق_کودک_با_عنوان.pdf
خلاصه توضیح جلسه ۴۲ اتاق کودک با عنوان "پو خبیث". تدریس شده در #رویکرد_معرفت_مدار.

———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
هوالحکیم 💐

✨ به مناسبت میلاد #حضرت_علی (ع)

❇️ کعبه نماد #توحید است؛ نقطه‌ای که آحاد مؤمنین در هر کجای زمین که باشند باید متوجه آن باشند. هنگام #نماز هر آن چه غیر اوست را از دل و دیده منصرف کرده، و تنها و تنها توجه خود را به سوی قبله متمرکز کنند. گویا هر بار که توجه سوی کعبه می‌کنیم در حال تمرین توحید هستیم.

🔶 وقتی فاطمه بنت اسد در آستانه وضع حمل علی (ع) قرار گرفت دیوار کعبه گشوده شد و او را به داخل خانه خدا فراخواند، علی‌(ع) درون کعبه به دنیا آمد.
علی (ع) از درون کعبه آغاز کرد و این همراهی و درهم‌تنیدگی با توحید را تا آخر با خود داشت. علی‌شناسی یعنی شناخت این سرشت و مقام توحیدی. شیعه علی بودن یعنی در جست‌وجوی آن «#مقام_معرفت_توحیدی»(1) بودن.

♦️ انیمیشن #پاندای_کونگ‌فوکار با القاء جهان‌بینی غیرتوحیدی زمینه شکل‌گیری معرفت توحیدی را در کودکان تخریب می‌کند. منطق دوتایی ین‌و‌یانگ که اساس داستان این انیمیشن است پا را از حد خود فراتر گذاشته و خود را به حوزه اخلاق و انسان‌شناسی و جهان‌شناسی تسری داده است. بدین ترتیب جهان‌بینی توحیدی را نفی می‌کند. این انیمیشن البته نمونه‌ای از آثار متعدد #علیه_توحید است.

http://yon.ir/y7AaZ

◀️ مشروح این مطلب در جلسه ۴۲ دوره استراتژی برای کودکان تدریس شده در تاریخ ۱۳۹۲/۰۱/۳۱ توسط استاد حسن عباسی مطالعه بفرمایید.

مطالب تکمیلی در این مورد را در پست بعدی استفاده کنید.

(1) امام خامنه‌ای: عالی‌ترین مقام معنوی امیرالمومنین (ع) مقام معرفت توحیدی است.

———————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
1 ماه پیش
1 ماه پیش
توجه 📣📣 توجه 📣📣

💐 هوالحکیم

🔷 دور چهارم «تربیت مدرس استراتژی برای کودکان و نوجوانان» برگزار می‌شود.

بر اساس اطلاعیه اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین، طبق سنوات گذشته در راستای تداوم وتقویت دوره‌های تربیت مدرس استراتژی برای کودکان و نوجوانان، از سال آینده، دوره جدید، با تدریس سرکار خانم خان‌بابائی (مدیر دفتر اندیشه‌ی اندیشسرای کودک و نوجوان) برگزار خواهد شد.

🔶 این دوره، ویژه اندیشه‌جویان کلبه کرامت و متقاضیان تدریس حکمت و استراتژی به کودکان و نوجوانان، یا کسانی که از دوره‌ی نخست «تربیت مدرس استراتژی برای کودکان و نوجوانان» به معلمی استاد حسن عباسی جامانده‌اند، یابه تازگی قصد پیوستن به این دوره را دارند، برقرار خواهد شد.

مکان برگزاری کلاس‌ها، در تالار راشل کوری اندیشکده یقین، دوشنبه هر هفته ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰ از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

⚪️ برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به آیدی strategylearning@ در ایتا یا آیدی strategy_learning@ در اینستاگرام پیام بدهید.
⭕️❌توجه داشته باشید ثبت‌نام تا تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ انجام می‌پذیرد.

———————
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۸)

✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران 🇮🇷


◀️ دشمن به هر طریقی می‌خواهد ضربه بزند. ما باید قوی بشویم تا ضربه‌ها را خنثی کنیم، نه این که انتظار داشته باشیم دشمن از دشمنی خود دست بردارد. جمهوری اسلامی از ناحیه عدم فهم همین اصل بدیهی، آسیب‌های متعددی خورده است. اما علی‌رغم این آسیب‌ها، یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی «بازدارندگی» بوده است.

✅ نسل آینده انقلاب، باید باید با #اصل_بازدارندگی به خوبی آشنا شود و از آن پاسداری کند. قدرت نظامی، سیاسی و فرهنگی ایران بازدارندگی برجسته‌ای در جهان پرآشوب ایجاد کرده است. توسعه توان بازدارندگی ایران به حوزه‌های دیگر مانند قدرت اقتصادی نیز از ماموریت‌های #نسل_آینده_انقلاب است.

❇️ برای تبیین و توضیح توان بازدارندگی انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان، مطالعه جلسه ۹۶ از #دوره_تربیت_مدرس_استراتژی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «عصر فشفشه» تدریس شده توسط #استاد_حسن_عباسی در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۵ پیشنهاد می‌شود.


🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۷)

✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران 🇮🇷

◀️ ایران امروز به اذعان عموم کارشناسان بین‌المللی قدرتمندتر از گذشته است. منشأ #قدرت_ایران در چیست؟ در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، بارها پیش آمد که گویی تمام جهان جمع شد تا اراده خود را بر ایران عزیز تحمیل کند، اما نهایتا این ایران بود که چون ققنوس دوباره سر برآورد.
انقلاب اسلامی پارادایم قدرت در جهان را عوض کرد. ایران پس از انقلاب توان تحمیل اراده خود را دارد. این توانایی یکی از دستاوردهای بارز انقلاب اسلامی است.

✅ پاسداری از اقتدار ایران اسلامی، یکی از وظایف نسل آینده انقلاب است. برای تبیین و توضیح این موضوع به کودکان و نوجوانان، مطالعه جلسه ۳۰ از #دوره_تربیت_مدرس_استراتژی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «چگونه از یک اژدها، سواری بگیریم!» تدریس شده توسط #استاد_حسن_عباسی در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۱ پیشنهاد می‌شود.

🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۶)

✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران🇮🇷

◀️یکی از رموز دوام و بقاء انقلاب اسلامی و از جمله ویژگی‌های اصلی آن در قیاس با سایر انقلاب‌ها، تاکید بر #دشمن_شناسی بوده است.این ویژگی برگرفته از حساسیت اسلام در مورد دشمن به ویژه شیطان، به عنوان عَدُوّ مُبیٖن (دشمن آشکار) است.حال آنکه انقلاب‌های دنیا تاکیدی بر دفع شیطان درونی و بیرونی نداشته‌اند.
مهم آنکه در فرهنگ ایرانی، ضرورت دفع شیطان،محدود به متون رسمی دینی اسلام نبوده است.بخشی از باور مردمی که انقلاب اسلامی را رقم زدند، انباشتی بود از فرهنگی که حکیمانی چون فردوسی و حافظ و سعدی و... تولید کردند.ذکر دیرین‌گونه دشمن‌شناسی در قصه‌هایی چون ضحاک و... در شاهنامه نمونه‌ای از ذکاوت حکیم فردوسی است برای تعمیق فرهنگ قرآنی در پهنه ادب فارسی.

✅ برای توضیح این ویژگی قرآنی انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان، مطالعه جلسه ۸۹ از #دوره_تربیت_مدرس_استراتژی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «سلطه» تدریس شده توسط #استاد_حسن_عباسی در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۴ پیشنهاد می‌شود.


🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۵)


✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران 🇮🇷


◀️ ایران عزیز در چهار دهه اخیر پس از انقلاب اسلامی، بحران‌ها و فتنه‌های زیاد، گوناگون و متنوعی را پشت سر گذاشته است که شاید هر کدام از آنها ظرفیت براندازی یک رژیم را داشته‌اند. جمهوری اسلامی چگونه این #بحران‌ها را طی کرده است؟ یکی از افتخارات انقلاب اسلامی توانایی #مدیریت_وخامت اوضاع در برهه‌های مختلف بوده است که البته شدت و ضعف داشته است. علاوه بر توانایی مدیریت بحران در داخل، امروزه انقلاب اسلامی به ظرفیتی دست پیدا کرده که توانایی مدیریت انواع بحران‌آفرینی‌های دشمنان در منطقه را هم دارد.

✅ برای توضیح این وجه از دستاورد انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان، مطالعه جلسه ۳۱ از #دوره_تربیت_مدرس_استراتژی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «ما موجیم» تدریس شده توسط #استاد_حسن_عباسی در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۱ پیشنهاد می‌شود.

🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۴)


✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران 🇮🇷


◀️ یکی از موفقیت‌های بی‌نظیر #انقلاب_اسلامی، تولید و تربیت فرماندهان و رهبران شاخص و موفقی است که در گستره تاریخ بشر می‌درخشند. از امثال حاج قاسم‌ها و حاج عمادها تا نصرالله‌ها و زکزاکی‌ها ...
استمرار ظهور و بروز این گونه فرماندهان و #رهبران_طراز در نسل آینده ضروری است تا حرکت توپنده‌ی انقلاب اسلامی با قوت و سرعت هر چه بیشتر تدوام یابد.

✅ برای توضیح این وجه از دستاورد انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان، مطالعه جلسه ۴۹ از #دوره_تربیت_مدرس_استراتژی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «فرماندهی و رهبری» تدریس شده توسط #استاد_حسن_عباسی در تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۲ پیشنهاد می‌شود.

🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۳)

✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران 🇮🇷

◀️ از ابتدای انقلاب تا کنون انواع چرخش‌ها و تحول‌ها در انقلابی‌های اولیه ایجاد شده است؛ برخی اظهار پشیمانی کرده‌اند، عده‌ای دچار دگراندیشی و تغییر نگاه شده‌اند، برخی نیز استحاله شده و آرمان‌ها را فروکاست داده‌اند.
همه اینها به خاطر این است که #ایمان و #اراده اولیه برای ایجاد تغییرات بزرگ در حد انقلاب اسلامی داشته‌اند، اما باور نداشتند که حفظ تغییرات از ایجاد تغییرات سخت‌تر است؛ حفظ انقلاب از ایجاد انقلاب سخت‌تر است. باید به کودکان و نوجوانان به عنوان نسل آینده انقلاب این نکته را متذکر شد تا آویزه گوش خود کنند و در بهار انقلاب از گذشته انقلابی‌های فرسوده درس بگیرند. البته همه انقلابی‌ها به این سرنوشت دچار نشدند.

✅ برای تدریس این موضوع به کودکان و نوجوانان می‌توان از محتوای جلسه ۵۷ با عنوان «استقامت سورنا» از دوره تربیت مدرس استراتژی برای کودکان و نوجوانان تدریس شده توسط استاد حسن عباسی در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۲ استفاده کرد.

———
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان

🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۲)


✨ویژه ایام الله دهه مبارک فجر
🇮🇷 و پیروزی انقلاب اسلامی ایران


🔵بنای محکم انقلاب🔵

🕷 عنکبوت‌ها مهندسین کوچکی هستند که خانه‌هایشان را با تار می‌سازند. حدود دو ساعت طول می‌کشد تا این تارها 🕸 تنیده شوند. فکر می‌کنند خانه محکمی ساخته‌اند، اما اتصالات تار‌ها و محل برپایی خانه‌ها زیاد با‌دوام نیستند. روابط خانوادگی عنکبوت‌ها نیز سست است. مثلاً در نوعی از عنکبوت‌ها وقتی نوزاد‌های عنکبوت متولد می‌شوند، پدر و مادر خود را به عنوان غذا می‌خورند! خداوند در سوره عنکبوت فرموده که بیت عنکبوت سست‌ترین خانه است.
انقلاب اسلامی با اتکا به ولایت فقیه در استمرار ولایت انبیاء و ولایت الله، بنای محکمی را بنا کرده که استحکام آن در طول بیش از چهل سال، با وجود همه فشارها و دشمنی‌ها، هر چه بیشتر خود را اثبات کرده است.
با استفاده از #آیت_عنکبوت می‌توان این واقعیت را به کودکان توضیح داد.

✨ برداشتی آزاد از جلسه ۴ دوره تربیت مربی استراتژی برای کودکان و نوجوانان تدریس شده توسط استاد حسن عباسی در ۷ آبان ۱۳۹۰.


—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده
2 ماه پیش
هوالحکیم 💐

◀️ انقلاب اسلامی را چگونه به کودکانمان توضیح دهیم؟ (۱)


🟢 در دنیا انقلاب‌های مختلفی رخ داده است. از میان این همه، #انقلاب_اسلامی_ایران مردمی‌ترین انقلاب بوده است. در تبیین نقش مردم در ایجاد تغییرات بزرگ و عظیم بیش از این که گفته شده باید نوشت. مهم آن که این اصل، به نسل آینده انقلاب منتقل شود.

✅ کودکان و نوجوانان امروز، مدیران و رهبران آینده نظام جمهوری اسلامی خواهند بود و باید به این اصول بنیادین انقلاب واقف باشند. اما مسأله همیشگی، ساده‌سازی این محتوا و تبدیل آن به زبان کودکان و نوجوانان است.

🟠 در آغاز دهه مبارک فجر با استفاده از جلسه چهل و ششم دوره تربیت مربی استراتژی برای کودکان و نوجوانان تدریس شده توسط استاد حسن عباسی در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۲، می‌توانید این موضوع را به نسل آینده توضیح دهید.

🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
بسم‌الله الرحمن الرحیم
.
نخستین جشنواره #فجر کودک و نوجوان
.
از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۱۸
.
از پیج اینستاگرام به آدرس
@strategistkids.ir
.
منتظر ما باشید...

🌷#دهه_فجر_مبارک

—————————
📌 اندیشسرای کودک و نوجوان اندیشکده یقین
🔊 @strategistkids
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس