محیط زیست خراسان رضوی

"شامخ" شبکه اطلاع رسانی محیط زیست خراسان رضوی ادمین :لاله معصومیان


حدود ۸۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان دخترانه نمونه دولتی آمنه و همچنین ۲۰ نفر از دانش آموزان دبستان انقلاب شهر بردسکن از موزه حیات وحش شهرستان بازدید و تحت آموزشهای محیط زیست قرار گرفتند.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
در یک کارگاه آموزش محیط زیستی که در مدرسه شهید انبیایی شهر بردسکن با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزان برگزار گردید، دانش آموزان ضمن آشنایی با وظیفه یک محیط بان با مشکلات حوزه محیط زیست، تنوع زیستی، تغذیه و نوع زیستگاه حیات وحش آشنا شدند.

@shamekhkhabar
7 ماه پیش
برگزاری کارگاه آموزش محیط زیست ویژه دانش آموزان در قالب طرح یک ساعت با محیط بان در بردسکن
اهمیت محیط زیست ، راههای جلوگیری از تخریب محیط زیست ، مدیریت زباله ها و پسماند و… از مباحث مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
شناسایی ۱۵۰ هزار مترمربع خاک آلوده در خلیل‌آباد

سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: در اجرای مواد ۱۱، ۱۵ و ۱۹ قانون حفاظت از خاک و در جهت پایش و شناسایی آلودگی خاک در شهرستان از زمان ابلاغ این قانون تاکنون سطحی حدود ۱۵۰ هزار مترمربع با حجم ۲۷۵ هزار مترمکعب خاک آلوده در شهرستان خلیل‌آباد شناسایی‌شده است.

وی بابیان اینکه در اقدام بعدی و در دو ماه گذشته یک لایه اطلاعات جغرافیایی نیز از مکان‌های آلوده تهیه شد، خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای سابقه شروع آلودگی خاک مستندسازی شده و گزارش دقیقی از سایت‌های آلوده خاک در شهرستان تهیه شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه در ادامه حتماً به آلوده‌کنندگان خاک اخطار و انتظار اقدامات جدی و اجرایی را از آنان خواهیم داشت، تصریح کرد: بر اساس برخی مطالعات انجام شده جبران خسارت زیست محیطی برای هر مترمربع خاک حدافل ۱۵۰۰ دلار هزینه دارد.

وی ادامه داد: هنوز برآورد ریالی آن اعلام نشده، اما قانون حفاظت از خاک، آلوده کننده را علاوه بر جبران خسارت وارده ملزم به پرداخت دو تا پنج برابر این میزان به عنوان جریمه کرده است.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
هوای مشهد دوباره پاک شد

میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد پس از ۱۰ روز آلودگی ممتد صبح امروز ۱۶ آذر ماه در وضعیت پاک قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم‌اینک میانگین شاخص کلی کیفیت هوا در مشهد ۴۸ ای.کیو.آی و نشانگر هوای "سالم" است.
تورج همتی افزود: حجم آلاینده‌های هوا با توجه به بارندگی پراکنده، تغییرات جوی و وزش در کلانشهر مشهد نسبت به روزهای گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: بر این اساس شاخص کیفیت هوا در مناطق سمزقند، شهید مفتح، خیام شمالی، شهید کریمی، شهر، خیام جنوبی، ساختمان و وحدت کلانشهر مشهد نشانگر هوای پاک است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوا در ۱۵ ایستگاه دیگر مستقر در سطح کلانشهر مشهد نیز نشانگر وضعیت هوای "سالم" است.
وی افزود: شایسته است شهروندان مشهدی و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.
تداوم آلودگی هوای مشهد طی ۱۰ روز اخیر موجب تعطیلی مدارس این شهر در دو نوبت صبح و عصر طی روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته پیش شده بود.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
پایش مشترک یگان های حفاظت محیط زیست شهرستان های بردسکن و خلیل آبادبه منظور کنترل رعایت مقررات و ضوابط توسط شکارچیان دارای پروانه شکار پرندگان
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
سالروز وفات حضرت معصومه (س) تسلیت
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
به مناسبت 14 آذر روز جهانی خاک.
کاشت نهال در عرصه های بیابانی بجستان، با حضور معاون فرماندار و سایر مسوولان شهرستان
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
پاکسازی پارک جنگلی خلیل آباد به مناسبت روز جهانی خاک توسط دانش آموزان خانه فرزندان شکوفه های صالح شهرستان خلیل آباد
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
همزمان با روز جهانی خاک،
پاکسازی طبیعت با حضور فرماندار سرخس

غلام زاده‌ رئیس حفاظت محیط زیست سرخس گفت: همزمان با روز جهانی خاک ،به منظور افزایش آگاهی و توجه مردم و دولت به اهمیت خاک به عنوان بستر تامین کننده منبع غذایی انسان و دیگر موجودات زنده و استقرار جوامع انسانی امروز با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، دامپزشکی، منابع طبیعی و شرکت کشت و صنعت آستان قدس به منظور پاسداشت روز جهانی خاک با حضور فرماندار شهرستان و تعدادی از مسئولین و کشاورزان، بخشی از اراضی کشاورزی شرکت کشت و صنعت آستان قدس سرخس آلوده به پسماندهای پلاستیکی پاکسازی شد.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
به منظور گرامیداشت روز جهانی خاک،
دانش آموزان درگز با اهمیت حفاظت از خاک آشنا شدند.

در گرامیداشت ۵ دسامبر روز جهانی حفاظت از خاک و با همکاری دبیرستان علامه شهرستان درگز ، دانش آموزان با مفاهیم حفاظت از خاک آشنا شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست درگز دراین باره اظهار داشت : در این برنامه که با مشارکت دبیران این مدرسه برگزار شد، اهمیت حفاظت از خاک و دلایل فرسایش و آلودگی خاک برای دانش آموزان تبیین شد.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
تصمیمات سازنده برای کاهش آلودگی هوا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی در این خصوص گفت: طی هفت روز گذشته با برگزاری کارگروه کاهش آلودگی هوا اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده‌است مثلا در زمینه تردد خودرو با هماهنگی انجام شده با پلیس راهور و شهرداری، شدت برخورد قانونی با خودروهای فاقد معاینه فنی، دارای نقص فنی و دودزا افزایش یافت.
تورج همتی افزود: همچنین ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تا زمان بهبود هوا، استفاده از سوخت مایع در کارخانه های تولید سیمان و نیروگاه‌های مشهد از دیگر مصوبات و تصمیمات مهم در این زمینه است.
وی با اشاره به اینکه جایگزینی استفاده از گاز در نیروگاه توس مشهد به جای مازوت از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای بهبود کیفیت هوای مشهد است ادامه داد: هم اکنون این نیروگاه روزانه ۱.۵ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌کند که دستاورد خوبی است.
او اضافه کرد: کاهش زمان حضور قطار شهری در هر ایستگاه از پنج به چهار دقیقه از جمله اقدامات موثر انجام شده در این مدت توسط شهرداری مشهد است.

نارضایتی از عدم تحقق برنامه‌های کاهش آلودگی هوا
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی با بیان اینکه در جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوا برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت برای کلانشهر مشهد در راستای کاهش ۵۰ درصدی آلودگی هوای مشهد تعیین و به ۱۳ دستگاه عضو کارگروه ابلاغ شده است افزود: نمودار مسوولیت برای تمامی دستگاه‌ها و مجموعه هایی مانند شهرداری، پلیس راهور و دانشگاه علوم پزشکی تعیین شده اما موجب تاسف است که گزارش انجام این اقدامات راضی کننده نیست.
همتی افزود: پیش‌بینی‌ها و مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا تصمیماتی به جا و با هدف تامین سلامت دانش آموزان، دانشجویان و در نهایت مردم بوده است.

تعطیلی مدارس راهکار اضطراری مدیریت آلودگی هواست
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اما تاکید کرد: تعطیلی مدارس به عنوان اقدامی اضطراری برای کاهش آلودگی و مدیریت تخلیه آلاینده‌ها در دستور کار کارگروه کاهش آلودگی هوا قرار می‌گیرد.
همتی افزود: تعطیلی مدارس اقدامی ساده نیست و بنا به ضرورت و اهمیت به عنوان راهکاری اضطراری انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: زوج و فرد شدن تردد خودروها اقدامی است که می‌تواند برای کاهش موثر آلودگی در هوای مشهد مفید باشد اما به گفته و اعلام پلیس راهور زیر ساخت‌های مورد نیاز اجرای این طرح هنوز وجود ندارد و باید در ابتدا این زیرساخت‌ها ایجاد شود.
او ادامه داد: تعطیلی مدارس با هدف سلامت مردم و دانش‌آموزان انجام می‌شود و امیدواریم اهمیت و ضرورت این مساله هویدا باشد.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
مذاکره با همسایگان برای کاهش ورود ریزگردها

آلودگی هوا که بیش از یک هفته نفس شهروندان مشهدی را تنگ کرده بود، باعث شد تا خبرنگاران در حاشیه بازدید استاندار خراسان‌رضوی از ستاد انتخابات مشهد، این موضوع را از او پیگیری کنند.

علیرضا رزم‌حسینی در پاسخ به سؤال شهرآرا، 2عامل تغییر اقلیم و خشک‌سالی را از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا دانست و گفت: عامل سوم هم به وجود ریزگردها در کشورهای همسایه مربوط می‌شود. ما در راستای کاهش ریزگردها با کشورهای همسایه توافق‌نامه‌هایی داریم، اما بازهم این مسئله اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: برای کاهش آلودگی هوای مشهد در این چند روز، چاره‌ای نداشتیم جز اینکه از اختیارات قانونی خود برای تعطیلی مدارس استفاده کنیم.

استاندار خراسان‌رضوی با بیان اینکه استفاده نیروگاه توس از سوخت گاز در کاهش آلودگی هوای مشهد بسیار مؤثر است، افزود: به این نیروگاه ابلاغ کردیم که غیر از گاز سوخت دیگری را مصرف نکند و این اتفاق سهم بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد.

بر اساس آمار مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد، دیروز هم شاخص هوای این شهر با عدد105 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و نمایشگر ایستگاه‌هایی همچون سرافرازان، خیام شمالی، امامیه، شهر، آوینی، الهیه، وحدت، سجاد و طرق بار آلودگی بیشتری را نسبت به سایر نقاط شهر نشان داد.

با این حال با جریان یافتن سامانه بارشی در بیشتر نقاط استان، پیش‌بینی شده تا شاهد کاهش میزان آلاینده‌های زیست‌محیطی در شهر باشیم.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
🌸میلاد باسعادت امام حسن عسکری علیه السلام، یازدهمین حجت خداوند و پیام آور روشنی، بر همگان مبارک باد!🌸
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
پایان پرونده شکارچیان آهو در سرخس :
506 میلیون ریال جریمه نقدی ،38 ماه حبس تعلیقی و 16 ماه حبس تعزیری


مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از فرجام شکارچیان غیر مجازی خبر داد که دوسال پیش، پنج رأس آهو و قوچ وحشی را از چرخه حیات حذف کرده بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی دراین باره اظهار داشت: با پیگیری های یگان حفاظت محیط زیست استان و مأموران سرخس این دو متخلف که با همراهی مأموران پاسگاه انتظامی مزداوند دستگیر شده بودند، بعد از معرفی به مراجع قضایی به اتهام شکار غیرمجاز 4 راس آهو ، یک رأس قوچ وحشی و دو سر خرگوش محکوم شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پرونده سنگین این متخلفان بدلیل از بین بردن پنج رأس آهو در استانی که به نام مبارک ضامن آهو متبرک است یکی از دلخراش ترین پرونده های شکارو صید بود گفت:این پرونده پس از دوسال پیگیری با حکم قاضی مربوطه به پایان رسید.

وی افزود:یکی از متخلفین که متهم به شکار غیر مجاز سه رأس آهو، یک رأس قوچ، دو سر خرگوش و نگهداری و حمل اسلحه غیر قانونی بود، به تحمل 30ماه حبس با 5سال تعلیق و 12ماه حبس تعزیری و متهم شکار یک رأس آهو به مجازات حبس به مدت 8ماه با 5سال تعلیق و 4ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از برخورد قاطعانه دستگاه قضایی شهرستان با متخلفین شکار و صید گفت: متخلفین مبلغ پانصد و شش میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست را بابت شکار غیرمجاز 4 رأس آهو ، یک رأس قوچ وحشی و دو سرخرگوش به حساب درآمد جرائم و خسارات زیست محیطی واریز کردند.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
☘13 آذر 1398روز جهانی یوزپلنگ، جهان را برای حفاظت از یوزپلنگ تغییر دهیم

☘حفظ یوز در ایران، نیاز به اقدامات زیادی دارد. ما در روز جهانی یوز، می‌توانیم یک سفیر برای معرفی آن به دوستان خود باشیم و کمک کنیم جهان را برای حفاظت از یوزپلنگ تغییر دهیم.@shamekhkhabar
7 ماه پیش
مدیرکل محیط زیست: طرح زوج و فرد از در منازل مورد تاکید ما بود اما راهور اعلام کرد زیرساخت آن مهیا نیست


تورج همتی در گفت و گو با «خراسان رضوی» به حذف کامل سوخت مازوت از نیروگاه توس اشاره می کند و می گوید: این نیروگاه به اندازه تمام خودروهای مشهد، مازوت مصرف می کرد و هم اکنون یک و نیم میلیون مترمکعب گاز در روز، مصرف می کند و با این اتفاق یک منبع مهم آلودگی، حذف شده است البته هنوز واحدهایی که از مازوت استفاده می کنند وجود دارند و یکی از مطالبات ما این است که شرکت گاز، مصرف سوخت های دیگر را به صفر برساند.


تعطیلی 5 واحد آلاینده فقط برای یک روز
وی می افزاید: با 14 واحد صنعتی برخورد و پنج واحد به دلیل مصرف مازوت به مدت یک روز تعطیل شد. از همتی سوال می کنیم آیا تعطیلی تنها یک روزه و فعالیت مجدد این پنج واحد از صنایع آلاینده در این شرایط بحرانی به صلاح بود و بهتر نبود در زمان آلودگی هوا این مراکز هم تعطیل می شد؟ که پاسخ می دهد: این ها مشکلاتی است که باید به تدریج حل شود، اگر ما نیروگاهی را تا زمان اصلاح مصرف سوخت تعطیل کنیم، آیا حاضر هستید که 5 دقیقه بدون برق بمانید؟ ما از واحدهای صنعتی برنامه زمان بندی برای اصلاح سیستم های شان می گیریم و هیچ واحد صنعتی که برنامه زمانی نداشته باشد یا سیستم پالایش آلاینده ها را نصب نکرده باشد، وجود ندارد اما مشکل این جاست که واحدها فقط در حضور بازرس از سیستم ها استفاده می کنند.

وی تصریح می کند: ما در این حوزه مسئولیت داریم و دبیر کارگروه هم هستیم اما دستگاه های دیگر هم وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند. خیلی خوب است که دستگاه های دیگر هم توضیح بدهند چه کار کردند.


چرا طرح زوج و فرد از در منازل اجرا نشد؟
همتی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا در این چند روز صرفا به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بسنده شد و اقدامات پیشگیرانه دیگری همچون اجرای طرح زوج و فرد از در منازل در دستور کار قرار نگرفت؟ می گوید: در این مدت، یکی از اقدامات ما در کارگروه تاکید بر اجرای همین طرح بود، راهور معتقد بود زیرساخت های مناسب برای اجرای طرح زوج و فرد هنوز مهیا نیست و با صحبت هایی که رئیس کارگروه با پلیس راهور داشته و صحبت هایی که ما در این زمینه داشته ایم، بنا شده است تا پایان امسال، زیرساخت های لازم برای این طرح و طرح LEZ اجرا شود. البته قبلا قرار شده بود این طرح از اول آذر اجرا شود اما گفته اند ما زمان بیشتری نیاز داریم و آخرین زمان برای اجرای طرح، پایان سال 98 است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان درباره ضرورت تعطیلی مدارس نیز تاکید می کند: تعطیلی مدارس تاثیر گذاشته است، اگر ما مدارس و دانشگاه ها را در روز سه شنبه تعطیل نمی کردیم، ممکن بود مراجعات کلینیکی و بیمارستانی خیلی افزایش پیدا کند و خدای ناکرده مرگ و میری داشته باشیم.

وی می افزاید: فقط دانشگاه فردوسی 25هزار تردد در روز دارد و کاهش این تعداد به شدت در آلودگی هوا تاثیر دارد. برآوردهای ما نشان می دهد این تعطیلی ها، 25 درصد در کاهش آلودگی هوا تاثیر داشته است.


65 درصد آلایندگی ها مربوط به خودروهاست
همتی در پاسخ به این که سهم هریک از آلاینده ها در آلودگی هوای مشهد چقدر است؟ می گوید: بیش از 65 درصد آلودگی هوای مشهد مربوط به خودروها و 35 درصد آن مربوط به واحدهای صنعتی است.

تعطیلی مدارس مشهد صرفا به دلیل آلودگی هوا بوده است
مدیرکل محیط زیست استان همچنین درباره برخی شائبه ها مبنی بر این که مدارس مشهد به دلایل دیگری جز آلودگی هوا از جمله شیوع آنفلوآنزا تعطیل شده است، می گوید: تصمیم هایی که در کارگروه اضطراری آلودگی هوا گرفته می شود فقط در خصوص آلودگی هواست و مبنا و قضاوت ما نیز داده هایی است که از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا به دست ما می رسد و بررسی و تحلیل می شود و با توجه به پیش بینی های هواشناسی و روند آلودگی هوا تصمیم گیری می شود، بنابراین تصمیم گیری در خصوص آنفلوآنزا به این کارگروه ارتباطی ندارد.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
پنجم دسامبر،روز جهانی خاک 2019
با شعار : فرسایش خاک را متوقف کنیم،آینده مان را نجات دهیم.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
باران احتمالی چهارشنبه در مشهد اسیدی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کارشناسان هواشناسی برای چهارشنبه در شهر مشهد احتمال بارش باران پیش‌بینی کرده‌اند که به مردم توصیه می‌شود به خاطر اسیدی بودن این باران، از قرار گرفتن در معرض آن اجتناب کنند.
تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به خصوص بارندگی اولیه به دلیل اسیدی بودن باران موجب سوزش چشم افراد در معرض باران خواهد شد لذا شهروندان مشهدی با استفاده از چتر و یا عدم تردد در زیر باران از عوارض ناشی از تماس با باران اسیدی فردا در این شهر جلوگیری و از خود محافظت کنند.
وی ادامه داد: دی اکسید گوگردی که در هوای فعلی مشهد وجود دارد به دلیل ماهیت اسیدی اش بر اثر رطوبت ناشی از باران موجب سوزش چشم خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طی امروز عصر میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد به صورت لحظه‌ای به کمتر از عدد ۱۰۰ ای. کیو.آی کاهش یافته است که این امر از بهبود نسبی هوای این کلانشهر نشان دارد.
همتی افزود: با توجه به پیش‌بینی های انجام شده و روند کاهش آلاینده‌ها فردا احتمال تعطیلی مدارس کمتر خواهد بود.
وی ادامه داد: تا پایان امشب پایداری جوی چند روزه هوای مشهد که موجب آلودگی هوا و تجمیع آلاینده‌ها شده بود از بین می‌رود و البته در خصوص تعطیلی مدارس هنوز نمی توان اظهار نظری قطعی کرد و کارگروه کاهش آلودگی هوا باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند.
هوای مشهد از روز ششم آذر ماه تا کنون به مدت هفت روز پیاپی آلوده بوده است که این آلودگی هوا موجب تعطیلی مدارس در مقاطع مختلف از روز شنبه نهم تا امروز در دو نوبت صبح و عصر شده است.
@shamekhkhabar
7 ماه پیش
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی: برنامه ای برای تعطیلی مدارس مشهد فردا چهارشنبه وجود ندارد


تورج همتی اظهار داشت: با توجه به بهبود شاخص کیفی هوای مشهد نیازی به تعطیلی مدارس برای روز چهارشنبه وجود ندارد.

دبیرکارگروه اجرایی و اضطراری آلودگی هوای استان ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شرایط کیفی هوا، ضرورتی برای برگزاری کارگروه آلودگی هوا برای تصمیم گیری در خصوص فعالیت مدارس مشهد و تعطیلی در روز چهارشنبه وجود ندارد .

این مقام مسئول ادامه داد: شاخص های لحظه ای هوای مشهد در حال حاضر زیر ۱۰۰است و برای فردا نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت. از طرفی با توجه به وقوع بارندگی که سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است خود به خود الاینده ها از بین خواهند رفت و وضعیت  هوای مشهد به شرایط استاندارد نزدیک خواهد شد.

@shamekhkhabar
7 ماه پیش
دریافت سروش پلاس