محیط زیست خراسان رضوی

"شامخ" شبکه اطلاع رسانی محیط زیست خراسان رضوی ادمین :لاله معصومیان


احداث آبشخور های موقتی در مسیر اندک آبهای جاری در مناطق دشتی و تپه ماهور منطقه حفاظت شده هلالی بجستان.
آهوان منطقه هلالی و پرندگانی مانند کبک و تیهو، باقرقره و هوبره وابستگی زیادی به این آبشخورها داشته و مدتی آب مورد نیاز آنها با این اقدام تامین می شود.
@shamekhkhabar
5 ساعت پیش
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی :
تأکید بر اجرای قانون هوای پاک در استان / همه سازمان ها موظف به معاینه فنی موتورخانه های خود هستند

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از ابلاغ لزوم اجرای آئین نامه ماده 17قانون هوای پاک به تمامی ادارات و نهاد های دولتی استان خبر داد و گفت: طبق این آئین نامه تمامی سازمان ها موظف شده اند از طریق شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد نسبت به معاینه فنی موتور خانه های مستقر در واحدهای اداری خود برابر مقررات اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی با اشاره به اینکه سازمان های استان تاکنون برای اجرای آیین نامه ماده 17 قانون هوای پاک، اهتمام لازم را نداشته اند گفت: طی یک نشست تصمیم گیری با حضور نمایندگانی از استانداری، ادارات کل حفاظت محیط زیست و استاندارد و تحقیقات صنعتی و نیز شرکت های بازرسی مورد تایید اداره کل استاندارد،موضوع پیگیری تشکیل سامانه تحت وب توسط اداره کل استاندارد به منظور ثبت و بهره مندی نظام مند از اطلاعات متقاضیان و مشمولین این قانون و همچنین ابلاغ، تاکید و تذکر مجدد از سوی دبیرخانه کارگروه کاهش اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان به سازمانهای خراسان رضوی به تصویب رسید و مقرر شد اداره کل استاندارد از طریق شرکت های بازرسی پیگیری های لازم را برای انجام معاینه فنی موتورخانه ها داشته باشد و درصورت عدم اجرای آن از سوی مشمولین این قانون، موضوع برای انجام مراحل حقوقی به مرجع قضایی هدایت شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نتایج حاصل از طرح سیاهه انتشار آلودگی هوای شهر مشهد نشان داده است که سهم منابع ساکن همچون مصارف خانگی، تجاری، اداری، صنایع و نیروگاه در آلودگی هوای شهر مشهد در حدود 36درصد است که سهمی برابر 88 هزار تن را شامل می شود گفت: بدلیل اینکه عمده منابع ساکن در کلانشهر مشهد از سوخت گاز استفاده می کنند، اصلی ترین آلاینده این بخش اکسیدهای نیتروژن شناخته می شوند و طبق یافته های حاصل از این طرح، حدود 57 هزار تن در سال انتشار اکسیدهای نیتروژن در شهر و حومه شهر مشهد را مشتمل می شود.

همتی همچنین با اشاره به سهم 76 درصدی منایع ساکن در تولید سالانه آلاینده دی اکسید نیتروژن تصریح کرد: معاینه فنی سیستم های گرمایشی در کاهش انتشار این آلاینده از سوی منابع خانگی، تجاری و اداری تأثیر چشم گیری خواهد داشت.

دبیر کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان با بیان اینکه بر اساس برآوردهای کارشناسی، معاینه فنی موتورخانه ها و سامانه های احتراقی در ساختمان ها، کاهش 90درصدی انتشار آلاینده ها و کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت گفت: باتوجه به اهمیت این موضوع، در قوانین و مصوبات کشوری نیز به موضوع معاینه فنی موتورخانه ها و سامانه های احتراقی پرداخته شده است. با این وجود پس از تصویب و ابلاغ قانون هوای پاک در سال 1396 و آیین نامه اجرایی ماده 17 در سال 97، به طور مستقل به موضوع معاینه فنی موتورخانه برای ساختمان های دولتی، ساختمان های غیرمسکونی غیردولتی و ساختمان های مسکونی، از طریق شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد و براساس استاندارد ملی ۱۶۰۰۰ و به صورت ادواری و سالانه تاکید شده است.

گفتنی است توسعه پایدار در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست و سلامت، اقتصاد، صنعت و تکنولوژی و ... مستقیما تحت تاثیر سیاست ها و برنامه های کلان کشور در ارتباط با انرژی است و بخش ساختمان در کشور ما با داشتن سهم بالایی در مصرف انرژی، یکی از عمده مصرف کننده های انرژی به شمار می رود و میزان مصرف انرژی دراین بخش چندین برابر استانداردهای جهانی است.
@shamekhkhabar
5 ساعت پیش
#بزمجه
پناهگاه حیات وحش شیراحمد
عکس از: حسین کلاته
@shamekhkhabar
1 روز پیش
زنده گیری و رهاسازی گونه بزمچه در روستای براکو رشتخوار

جواد گلچین سرپرست محیط زیست رشتخوار گفت:در پی اطلاع شهروندان رشتخوار مبنی بر ورود یک بزمچه به منزلی مسکونی در روستای براکو با حضور به موقع و با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست و همکاری مأموران آتش نشانی رشتخوار این خزنده زنده گیری و در طبیعت شهرستان رها سازی شد.

@shamekhkhabar
1 روز پیش
دستگیری شکارچی سابقه دار در تربت حیدریه

داوود نورمحمدی رئیس محیط زیست تربت حیدریه گفت :مامورین یگان حفاظت محیط زیست و ضابطین قضایی در حین گشت و کنترل ارتفاعات شهر نسر منطقه شکار ممنوع ژرف بعد از چند ساعت رد زنی به یک نفر متخلف برخورد که در حین شروع به شکار حیوانات وحشی متوقف و از ناحیه ایشان یک قبضه اسلحه غیر مجاز و تعداد سیزده تیر فشنگ دست سار کشف و ضبط گردید. با توجه به اینکه اسلحه به شکل ماهرانه توسط وی دستکاری و تبدیل به اسلحه خفیف شده بوداین اقدام باعث می شد صدای شلیک خیلی کم ولی قدرت تخریب آن زیاد باشد.

نورمحمدی خاطر نشان کرد:براساس قانون ۶ تشدید مجازات سلاح و مهمات بجرم حمل سلاح و مهمات غیر مجاز و بر اساس ماده ۱۵ قانون شکار و صیدبجرم شروع به شکار برای نامبرده پرونده تشکیل و تحویل مقامات قضایی شهرستان تربت حیدریه شد.
@shamekhkhabar
1 روز پیش
گزارش صدا و سیمای مرکز استان از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در تربت حیدریه
@shamekhkhabar
1 روز پیش
مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد:
مبهم بودن قانون حمایت از یگان حفاظت محیط زیست/ اختیارات محدود است

مشهد ـ مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه نباید اختیارات مأموران حفاظت از محیط زیست در انجام وظایف محدود شود، گفت: قانون، شفاف و قاطع نیست و ابهاماتی در آن وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصدومیت محیط بان درگزی در درگیری با شکارچی متخلف در پارک تندوره این شهر باعث شد تا بار دیگر نگاهی به چگونگی اجرای قانون حمایت قضائی و بیمه‌ای از مأموران یگان حفاظت محیط زیست و یگان سازمان جنگل‌ها بپردازیم. قانونی که گویا محدودیت‌های بسیاری برای محیط بانان قائل شده است.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار مهر، در بحث بیمه‌ای نیز حمایت آن چنانی از محیط بان نمی‌شود و در همان ابتدا محیط بان باید خودش، هزینه درمان و جراحی را بپردازد زیرا بیمه‌ها در شرایطی هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند که برای آنها محرز شده باشد این محیط بان به دلیل یک مشکل شخصی مجروح نشده است که بر اساس روند طی شدن پرونده‌های این چنینی، این موضوع بعد از صدور حکم برای متهمان مشخص می‌شود.

تورج همتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با تصویب قانون حمایت از محیط بانان و جنگل بانان در اردیبهشت ماه سال جاری، برخی مشکلات هنوز حل نشده است، گفت: مفاد این قانون بیشتر به مجوز حمل سلاح بوده و تنها مسئولیت محیط بان های ما در به‌کارگیری از سلاح مشخص شده است.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته ۴ محیط بان و امسال تاکنون سه محیط بان در شهرستانهای تربت جام، نیشابور و درگز مجروح شده‌اند، اظهار کرد: محیط‌بانان فقط حق به کارگیری سلاح را دارند و نه تیراندازی؛ در درگیری‌ها، مسئولیت‌های کیفری و مدنی متوجه محیط بان می‌شود چون نمی‌تواند به سمت متخلف تیراندازی کند.

قانونی برای حفظ امنیت سلاح
همتی بیان کرد: محیط بان برای حفظ جانش نمی‌تواند تیراندازی متقابل داشته باشد و واکنش نشان دهد بلکه می‌تواند از این قانون فقط برای حفظ امنیت سلاح استفاده کند.

وی با بیان اینکه نباید اختیارات مأموران حفاظت از محیط زیست در انجام وظایف محدود شود، ادامه داد: قانون فعلی برای حمایت از محیط بانان، شفاف و قاطع نیست و ابهاماتی در آن وجود دارد.
مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی با تأکید بر اینکه محدودیت‌های ذکر شده در قانون باید برای سرباز وطنی که در راه حفظ آب و خاک تلاش می‌کند به حداقل ممکن برسد، اظهار کرد: نیاز است مراجع قانون گذار اختیارات بیشتری به محیط بانان که در ماموریت‌هایشان مظلومانه مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند، قائل شود.

محیط بان تا سخت‌ترین لحظات حق تیراندازی ندارد
وی اضافه کرد: قانون باید به نحوی تسهیل شود تا محیط بانی که برای حفظ از حیات وحش و سرمایه‌های کشور تلاش می‌کند، محکومیت‌های کیفری نداشته باشد اما در حال حاضر محیط بان تا سخت‌ترین لحظات حق تیراندازی ندارد.

همتی در خصوص حمایت‌های بیمه‌ای بیان کرد: بعد از جراحاتی که برای محیط بان‌ها پیش می‌آید، ارتباطشان صرفاً با بیمه است و بیمه باید تعهداتش را انجام دهد. محیط‌بان‌ها بیمه تکمیلی دارند و در چنین شرایطی، از مزایا و تسهیلات درنظر گرفته شده تحت پوشش بیمه استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز ۱۴ تیرماه سال جاری درباره لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان نیز بیان کرده که این لایحه باوجود نواقص، به تصویب رسیده و ما به دنبال آن هستیم تا لایحه مکمل آن را تقدیم دولت کنیم.

@shamekhkhabar
1 روز پیش
مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی:
محیط بان آسیب‌دیده درگزی از بیمارستان مرخص شد

مشهد ـ مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: محیط‌بان آسیب‌دیده پارک ملی تندوره درگز که در مشهد تحت درمان قرار گرفته بود، از بیمارستان مرخص شد.

تورج همتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: محیط‌بان آسیب‌دیده پارک ملی تندوره درگز که برای جراحی در مشهد تحت درمان قرار گرفته بود، از بیمارستان مرخص شد.

چند روز گذشته یکی از محیط‌بانان پارک ملی تندوره درگز مورد حمله شکارچیان غیرمجاز قرار گرفت و از ناحیه انگشتان دست و دنده دچار آسیب دیدگی شدید شد.

به گفته مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی، این شکارچیان به طرز وحشیانه ای، با ضربات چوب، سنگ و قنداق اسلحه این محیط بان را به شدت مجروح کرده و متواری شدند.

گفتنی است، فرد مهاجم در کمترین زمان ممکن دستگیر و تحویل مراجع قضائی درگز شد.
@shamekhkhabar
1 روز پیش
تیهو
تنوع زیستی شهرستان بردسکن
عکس از:محمد عباس زاده
@shamekhkhabar
1 روز پیش
تحویل یک بهله پیغو به اداره حفاظت محیط زیست بردسکن

رحمانی جوان محیط زیست دوست بردسکنی گفت: این پرنده به دلیل برخورد به شیشه منزل توان پرواز نداشت لذا آن را تحویل اداره حفاظت محیط زیست بردسکن داد.

مظلوم پناه رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن ضمن تقدیر و تشکر از این جوان طبیعت دوست گفت: این پرنده بعد از بدست آوردن توانائی پرواز در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی خواهد شد.
@shamekhkhabar
1 روز پیش
بانوی محیط زیست دوست بردسکنی یک قطعه کبک را برای تیمار و مراقبت تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان داد.
@shamekhkhabar
1 روز پیش
به همت یک دوستدار محیط زیست؛
کشف 2 بهله دلیجه از صیادان در بردسکن

به همت یکی از دوستداران محیط زیست در بردسکن دو بهله پرنده شکاری از نوع دلیجه از چنگال شکارچیان غیر مجاز امروز رهایی داده شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن امروز گفت: یکی از دوستداران محیط زیست بردسکن با مشاهده دو شکارچی که اقدام به صید پرندگان شکاری کرده اند با آنها برخورد کرد.

مظلوم پناه افزود: متخلفان با برجا گذاشتن دلیجه های شکار شده پا به فرار گذاشتند و جوان طبیعت دوست این پرندگان را تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان داد.

وی ادامه داد: اداره حفاظت محیط زیست بردسکن با قدردانی از این شهروند وظیفه شناس از عموم شهروندان درخواست کرد تا در حفظ و صیانت از حیات وحش ماموران محیط زیست را بیش از پیش یاری کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن گفت: در صورت مشاهده تخلف شکار و صید مراتب را به شماره های ۰۹۱۵۸۲۳۶۱۹۶- ۵۵۴۲۶۵۶۵ و یا پاسگاه های انتظامی و پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

@shamekhkhabar
1 روز پیش
تنوع زیستی خراسان رضوی
عکس از : حمید رضا عظیم پور
شهرستان خواف
@shamekhkhabar
2 روز پیش
شهروند دوستدار طبیعت در سبزوار یک قطعه باقرقره را برای تیمار و مراقبت تحویل اداره محیط زیست سبزوار داد.
@shamekhkhabar
2 روز پیش
تحویل 2 بهله دلیجه مصدوم از سوی شهروندان طبیعت دوست سبزواری به محیط زیست شهرستان
@shamekhkhabar
2 روز پیش
واحدهای آلاینده شهرستان فریمان به مراجع قضایی معرفی شدند

چهار واحد آلاینده شهرستان فریمان در یک ماه گذشته به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست فریمان گفت: طی یک ماه گذشته 10واحد خدماتی،27 واحد صنعتی و 5 واحد کشاورزی در شهرستان فریمان مورد بازدید و پایش روزانه و شبانه قرار گرفتند که از این تعداد، 29 واحد دارای آلایندگی بودند که برای 26 واحد اخطاریه کتبی صادر شد.

جواد ستوده در ادامه افزود: این چهار واحد آلاینده¬ شامل یک واحد خدماتی بین¬راهی در موضوع آلایندگی خاک، دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاویان درموضوع آلایندگی آب،خاک، هوا و یک واحد صنعتی در فریمان در موضوع آلایندگی هوا بودند که به دلیل بی توجهی به اخطاریه های محیط زیستی و عدم رفع آلایندگی به مراجع قضایی شهرستان فریمان معرفی شدند.

ستوده گفت: با وجود اینکه کارشناسان این اداره تمام واحدهای صنعتی شهرستان را که در سه شهرک صنعتی کاویان، شهرک صنعتی فریمان و پارک صنعتی فریمان و نیز واحدهای پراکنده که در سایر نقاط شهرستان مستقر هستند مورد بازدید و پایش به صورت روزانه و شبانه قرار می¬دهند، از شهروندان تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه آلایندگی یا تخلف زیست¬محیطی مراتب را به اداره فریمان با شماره تلفن 05134631500 اطلاع دهند.
@shamekhkhabar
2 روز پیش
3 نفر متخلف شکار و صید به همراه لاشه 74 قطعه کبک وحشی در دام یگان حفاظت محیط زیست بردسکن و خلیل آباد گرفتار شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن گفت: در پی برنامه گشت و کنترل مشترک یگانهای حفاظت محیط زیست شهرستان های بردسکن و خلیل آباد در حوزه های مشترک جنوبی این شهرستانها سه نفر متخلف شکار و صید که از شهرستان خلیل آباد به عرصه های طبیعی شهرستان بردسکن وارد شده بودند و به شکار غیر مجاز 74 قعه کبک وحشی پرداخته بودند در دام یگان حفاظت محیط زیست بردسکن و خلیل آباد گرفتار شدند.
مظلوم پناه افزود: متخلفین قسمتی از ضرر و زیان به مبلغ 9 میلیون تومان را پرداخت کردند.
@shamekhkhabar
2 روز پیش
دستگيري شكارچيان غير مجاز توسط محيط بانان منطقه حفاظت شده رئيسي

رئيس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور گفت: محيط بانان منطقه حفاظت شده رئيسي نيشابور در حال گشت و كنترل منطقه در نيمه شب با شنيدن صداي شليك گلوله بلافاصله به محل تيراندازي حركت و با بررسي موقعيت وكنترل منطقه متوجه حضوريك گروه دونفره از شكارچيان غير مجاز شدند و پس از شناسايي شكارچيان يك نفر از شكارچيان به همراه يك قبضه اسلحه ساچمه زني ، يك عدد فشنگ چهار پاره غير مجاز ؛ يك دستگاه پرژكتور ؛ و يك عدد چاقوي آغشته به خون و موي آهو دستگيرو اين شكارچي متخلف ساكن يكي از روستا هاي اطراف منطقه حفاظت شده رئيسي به پاسگاه انتظامي عشق آباد تحويل و بازداشت و جهت سير مراحل قانوني پرونده و معرفي همدست خود به دادگاه عمومي بخش ميان جلگه معرفي شد.

جريمه شكار غير مجاز هر راس آهو دويست و پنجاه ميليون ريال تعيين شده است .
@shamekhkhabar
2 روز پیش
گزارشی از پناهگاه حیات وحش شیر احمد سبزوار
@shamekhkhabar
2 روز پیش
درپی گزارش دریافتی از همیاران محیط زیست مبنی بر آتش سوزی منطقه حفاظت شده گرزمی، مامورین یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان به منطقه عزیمت و با مشارکت جوامع محلی بعد از سه ساعت آتش سوزی را مهار کردند.

رئیس حفاظت محیط زیست سرخس گفت: در این آتش سوزی حدود ۵.۵ هکتار از منطقه با پوشش جنگلی درختی و درختچه ای از نوع پسته وحشی و گیاهان بوته ای و علوفه ای دچار حریق شد.
@shamekhkhabar
3 روز پیش
یک بهله قرقی که توسط طبیعت دوستان به اداره محیط زیست زاوه تحویل شده بود پس از بررسی وضعیت جسمانی و اطمینان از سلامت کامل در زیستگاه خود رهاسازی شد.
@shamekhkhabar
3 روز پیش
کشف لاشه ۷۴قطعه کبک وحشی
دستگیری ۳متخلف شکار و صید در بردسکن

با دستگیری ۳متخلف شکار و صید در بردسکن لاشه ۷۴قطعه کبک وحشی در این شهرستان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، رئیس محیط زیست بردسکن گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست بردسکن با گشت زنی در عرصه‌های طبیعی این شهرستان، ۳متخلف شکار و صید را که از شهرستان خلیل آباد وارد عرصه‌های طبیعی بردسکن شده بودند شناسایی و دستگیر کردند.

محمد مظلوم پناه افزود: این متخلفان محیط زیست اقدام به شکار ۷۴قطعه کبک وحشی کرده بودند که با دستگیری آنان لاشه این پرندگان به همراه یک قبضه سلاح ساچمه زنی و ۶ فشنگ مربوط از آنان کشف شد.

وی گفت: متهمان با تشکیل پرونده قضایی برای سیر مراحل قانونی به دادسرای بردسکن معرفی شدند.

رئیس محیط زیست بردسکن گفت: بهای ضرر و زیان هر قطعه کبک وحشی ۳میلیون ریال است و در صورتی که گونه شکار شده ماده باشد مبلغ ضرر و زیان به ۳برابر افزایش می‌یابد.

مظلوم پناه افزود: متهمان علاوه بر پرداخت ضرر وزیان وارده برای شکار پرندگان وحشی، به مجازات حبس از ۹۱روز تا ۶ماه و یا جزای نقدی تا ۴۵میلیون ریال محکوم خواهند شد.

وی از شهروندان خواست: با هدف حفظ و صیانت از حیات وحش و میراث طبیعی شهرستان ماموران محیط زیست را در این امر یاری دهند و در صورت مشاهده تخلف شکار و صید مراتب را به پلیس۱۱۰ گزارش کنند.
@shamekhkhabar
3 روز پیش
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی:
عاملان مصدومیت محیط بان پارک ملی تندوره به زودی محاکمه خواهند شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی صبح امروز برای دیدار و دلجویی با محیط بان مصدوم پارک ملی تندوره به بیمارستان رفت و روند درمان وی را پیگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی در دیدار با محیط بان درگزی که روز گذشته هنگام دستگیری متخلفان شکار و صید در پارک ملی تندوره از سوی متخلفان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به بیمارستانی در مشهد منتقل شده بود، ضمن پیگیری روند درمان محیط بان، دقایقی را با وی به گفتگو نشست و از جانفشانی محیط بان تجلیل کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با ابراز تأسف از این پیشامد ناگوار که حاصل نابخردی و بی رحمی متجاوزان حیات وحش بوده و اینگونه جان یک محیط بان مخلص را که برای حراست از امانات ارزشمند الهی در طبیعت سینه سپر کرده در معرض تهدید قرار می دهند،گفت: این نخستین بار نیست که محیط بانان پرتلاش استان در راه عقاید انسانی و الهی خود اینگونه صدمات جسمی و روحی را از سوی اشرار و غارتگران حیات وحش به جان می خرندو پس از آن نه تنها دست از حراست از مخلوقات بی زبان خداوند بر نمی دارند که هر بار با انگیزه و عشق بیشتری برای حفظ آرامش زیستگاهی به عرصه های طبیعی استان قدم میگذارند.

این مقام مسئول ضمن آرزوی بازگشت سلامتی به محیط بان فداکار عظیم دانشور تصریح کرد: خوشبختانه عاملان این پرونده ازسوی یگان حفاظت محیط زیست استان و با همکاری پلیس آگاهی همان روز حادثه شناسایی و دستگیر شدند و بزودی در مراجع قضایی محاکمه خواهند شد و این اداره کل نیز به طور جدی پیگیر روند حقوقی و قضایی این پرونده خواهد بود.

گفتنی است روز گذشته دو شکارچی متخلف درحالی محیط بان پارک ملی تندوره را مورد ضرب و شتم قرار دادند که لاشه دو رأس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه را با موتور سیکلت حمل می کردند.

محیط بان عظیم دانشور دراین حادثه به شدت مجروح و به دلیل شکستگی دنده و دست و برای درمان و مراقبت های پزشکی به بیمارستانی در مشهد منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت. هم اکنون حال عمومی این محیطبان مساعد است.
@shamekhkhabar
3 روز پیش
دریافت سروش پلاس