اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی

کانال اطلاع رسانی ثبت احوال خراسان رضوی


به موجب حکمی از سوی مدیرکل ثبت احوال استان و در جلسه ای با حضور ایشان در فرمانداری های شهرستانهای تربت جام و تایباد حسین زنگوئی بعنوان رئیس اداره ثبت احوال تربت جام و اسحاقی بعنوان رئیس اداره ثبت احوال تایباد معرفی شدند همچنین در این مراسم از زحمات قنبری رئیس اسبق اداره ثبت احوال تربت جام تقدیر شد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
5 روز پیش
sapp.ir/sabteahvalerazavi

کمیته نظارت بر پوشش وقایع حیاتی ثبت احوال خراسان رضوی
به منظور برنامه ریزی ،هماهنگی و پایش اقدامات انجام شده در خصوص ثبت وقایع حیاتی و اتخاذ تمهیدات مناسب در همگرایی و هم افزایی مجموعه دست اندرکار در این خصوص در چارچوب شبکه اعلام ،کمیته نظات بر پوشش وقایع حیاتی ثبت احوال استان با حضور مدیرکل برگزار شد.
1 سال پیش

جلسه وبینار پدافند غیرعامل با حضور رئیس این سازمان در سازمان ثبت احوال کشور
به منظور بررسی فرصت های و تهدیدهای موجود اعم انسانی ،سایری و فیزیکی در سازمان ثبت احوال کشور دکتر جلالی رئیس این سازمان با حضور در سازمان ثبت احوال کشور با مسئولین پدافند غیرعامل ادارات کل ثبت احوال استانها به صورت وبینار سخنرانی کرد.
در این جلسه که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور و رئیس حراست سازمان برگزار شد دکتر نجفی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی بعنوان مخاطبین جلسه از خراسان رضوی حضور داشتند .


1 سال پیش

جلسه وبینار شورای اقامه نماز سازمان ثبت احوال کشور
به منظور بررسی عملکرد سال 1398 و برنامه های سالجاری اقامه نماز جلسه این شورا با حضور حیرانی مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور،دکتر درخشان نیا معاون وزیر و ورئیس سازمان ثبت احوال ،مسئولین سازمان و اعضاء شورای اقامه نماز ثبت احوال استانهای سراسر کشور برگزار شد .لازم به ذکر است مدیرکل ،اعضاء شورای معاونین و اعضا، شورای اقامه نماز ثبت احوال استان با تمام ظرفیت در این جلسه حضور داشتند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
در جهت تبیین راهبردهای سال جدید و بررسی میزان پیشرفت امور بصورت کمی و کیفی و همچنین پاسخگوئی به سوالات همکاران جلسه شورای راهبردی ثبت احوال استان با حضور مدیرکل ،معاونین و کارشناسان ستادی با روسا و کارشناسان ادارات برگزار شد .

نیری میدرکل ثبت احوال استان در ابتدای ان جلسه با تاکید بر همگرائی بیشتر کارشناسان و روسای ادارات با مجموعه مدیریت استان اظهار کرد: به جهت همسو شدن کلیه فعالیت ها و برنامه ها و امکان رصد و پایش دقیق اقدامات انجام شده لازم است تا مجموعه مدیریتی و کارشناسی ادارات تابعه تعامل بیشتری با میدریت و کارشناسان ستادی در خصوص سوالات و ابهامات موجود داشته باشند تا بتوانیم برنامه ابلاغی را بصورت دقیق و حداکثری چون سنوات قبل اجرائی نمائیم.
1 سال پیش
به منظور تبیین و عملیاتی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اولین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان خراسان مقاران با روز ملی جمعیت با حضور دکتر جعفری معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی خراسان رضوی و بصورت وبینار برگزار شد.در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال استان سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص رشدو جوان سازی جمعیت بسیار حائز اهمیت دانس و اظهار کرد: ابلاغ این سیاست ها در حقیقت اهمیت موضوع را برا تمامی مسئولین عیان کرده است و به همین جهت ثبت احوال بعنوان دبیرخانه شورای راهبردی جمعیت مسئول تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات گردیده است که با برگزاری جلساتی درسالهای گذشته نسبت به راهبری موضوع با رهنمودهای مسئولین وقت نموده است .

نیری افزود: در این جلسات سعی شده است تا با بهره گیری از ظرفیت های دستگاههای اجرائی و همچنین دانشگاهها موضوع بصورت علمی پیگیری و نتایج حاصله نیز بر همین اساس پیگیری شوند .

در ادامه دکتر جعفری معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار نیز با تاکید بر انسجام و تمرکز دستگاهها بر روی این موضوع افزود: تجربه بیماری کروناو انسجام ملی که در این خصوص شکل گرفت مبین این مسئله بود که تعامل و هم افزائی در خصوص مسائل کلان در کشور می تواند به نحو احسن مدیریت و نتایج بسیار مطلوبی داشته باشد و از این حث می توان از این تجربه در دیگر مسائل بهره گرفت و با انسجام ملی نسبت به مدیریت بحران و مرتفع نمودن موانع و معضلات موجود در مقوله رشد جمعیت بهر کافی برد.

دکتر جعفری ادامه داد: با بتوجه به اینکه موضوع جمعیت بعنوان یک موضوع در مقوله امنیت ملی از دیرباز مطرح بوده است اظهار کرد: با عنایت به اینکه موضوع جمعیت از گذشته تا کنون و با تشکیل دولت –شهرها بعنوان یک مولفه امنیتی مورد توجه بوده است و همواره در بعد تهدیدات ملی بعنوان عاملی بازدارنده به آن نگریسته می شده است بنابراین رشد جمعیت و جوان سازی بافت جمعیتی می بایست با بهره گیری از تمامی ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی رصد و پیگیری گردد.
1 سال پیش
افتتاح دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال در بخش ملک آباد شهرستان مشهد

در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر برون سپاری بخشی از خدمات به بخش خصوصی و همچنین بهره گیری از ظرفیت های دفاتر پیشخوان به منظور ارائه تسهیلات لازم به منظور خدمت رسانی به آحاد مردم عزیز دفتر پیشخوان بخش ملک اباد با حضور مدیرکل ثبت احوال ،دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس و جمعی از مسئولین افتتاح و آغاز بکار نمود.

در ابتدای این مراسم نیری اظهار داشت : در سالیان اخیر و با توجه به راهبرد سازماتن ثبت احوال در اجرای اصل 44 قانون اساسی و به منظور رفاه حال مردم شریف استان در جهت کاهش هزینه و ترددهای شهری 49 دفتر پیشخوان در استان راه اندازی گردیده است که از این تعداد 28 دفتر درشهر مشهد و 21 دفتر نیز در شهرستانهای مستقر و مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
🌸اطلاعیه🌸

🇮🇷مسابقات قرآن کریم ماه مبارک رمضان،ویژه کارکنان سازمانها و ادارات استان

🇮🇷معاونت فرهنگی هنری سازمان بسیج ادارات و کارمندان خراسان رضوی

sapp.ir/nasimrezvan.
1 سال پیش

اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در ثبت احوال خراسان رضوی
به منطور مقابله و پیشگیری از ابتلا کارکنان و هموطنان گرامی به ویروس کروناطرح فاصله گذاری هوشمند و اجتماعی در اداره کل ،ادارات تابعه و دفاترپیشخوان ثبت احوال خراسان رضوی به اجرا درآمد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
به منظور بررسی وضعیت برنامه های اجرائی و راهبردهای سالجاری اولین جلسه مدیرکل با مدیران و روسای ادارات ثبت احوال استان بصورت وبینار برگزار شد .

در ایتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال استان با قدردانی از تلاش های بی وقفه همکاران در دستیابی به اهداف و شاخص های ابلاغی اظهار کرد: در سال جدید لزوم دستیابی به اهداف سازمانی ایجاب می نماید تا مدیران و روسای ادارات با ابتکار عمل و اتخاذ برنامه های مدون و جامع بویژه در ثبت بهنگام وقایع حیاتی گام برداشته و ضمن شناسایی نقاظ ضعف و تهدیدها نسبت به رفع انها اقدام نمایند و از ظرفیت های موجود در اداره به نحو مطلوب بهره گیرند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
به منظور هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برنامه سال آینده و همچنین ارزیابی و پایش عملکرد ادارات در سالجاری ویدئوکنفرانسی با حضور مدیرکل ،معاونین ،کارشناسان ستادی و مدیران و روسای ادرات تابعه برگزار شد .
نیری مدیرکل ثبت احوال استان با تاکید بر برنامه ریزی در خصوص اواویت های ابلاغی سازمان متبوع اظهار کرد: با توجه به فرصت های و تهدیدهای موجود انتظار اینست تا با ارزیابی امکانات و شرایط فرصت ها تقویت و تهدیدها نیز به فرصت تبدیل شوند و این مهم نیازمند بهره گیری از خرد جمعی و برنامه ریزی می باشد تا بتوانیم در سال آتی با انسجام بیشتری به ارائه خدمت بپردازیم.
در ادامه این جلسه معاونین امور اسناد هویتی .فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی و توسعه مدیریت و پشتیبانی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
به منظور اطلاع رسانی در خصوص اهم هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده در اداره کل ثبت احوال استان به منظور هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات و همچنین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی مدیرکل ثبت احوال استان با حضور در برنامه صبحگاهی سیمای خراسان رضوی در این خصوس توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه کرد.
نیری با بیان اینکه از نوزدهم بهمن ماه طبق برنامه ریزی اانجام شده کلیه ادارات ثبت احوال و فاتر پیشخوان تا ساعت 6بعداظهر و در روز انتخابت از زمان اخذ رای و تا پایان زمان رای گیری آمادگی ارائه خدمت به زائرین و مجاورین گرامی را دارند اظهار کرد: تا کنون کلیه درخواست های اخد شده در خصوص تعویض و یا صدور شناسنامه المثنی منتج به صدور شناسنامه شده و از طریق پست برای صاحبان آنها ارسال گردیده است و احیانا اگر احیانلا شناسنامه ای تحویل نشده است صاحبان آنها می تواند از طرق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری موضوع را پیگیری نمایند .
نیری ادامه داد : با توجه به اینکه زمان صذدور شناسنامه المثنی یکماه از زمان درخواست می باشد به دلیل مشارکت حداکثری مردم عزیز کسانیکه درخواست های خود را تا پایان روز چهارشنبه مورخ سی ام بهمن ماه درخواست های خود را به ادارات ثبت احوال و یا دفاتر پیشخوان تحویل نمایند مدارک ایشان در روز پنجشنبه اول سافند آماده تحویا خواهد بود .
همچنین مدیر کل ثبت احوال استان افزود: کسانیکه کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده اند می توانند از طریق تلفن و یا مراجعه حضور کدملی خود را دریافت نمایند البته برای کسانی که مراجعه حضوری دارند برگه ای صادر خواهد شد که ضرفا قابل استفاده در شعب اخذ رای خواهد بود همچنین شناسنامه والدینی که بواسطه تولد نوزاد شناسنامه های ایشان تحویل زایشگاه شده است می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال مربوطه برای رای گیری شناسنامه های خود را دریافت نمایند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
جلسه توجیهی دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال مشهد در خصوص انتخابات
به منظور هماهنگی و برنامه ریزی بهتر در خصوص صدور مدارک هویتی و احراز هویت داوطلبان و رای دهندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری جلسه توجیهی و ارشادی با حضور مدیرکل در محل سالن اجتماعات ثبت احوال خراسان رضوی برگزار شد .

در این جلسه نیری ضمن اعلام آمادگی صد در صد ثبت احوال استان در خصوص احراز هویت و تائید اصالت مدارک و صدور اسناد هویتی در کمترین زمان ممکن اظهار کرد: از ماهها پیش ستاد انتخابات ثبت احوال استان با برگزاری جلسات مختلف تا به امروز سعی نموده است تا با بعنوان یکی از اعضا ستاد اجرایی انتخابات در مقوله اسناد و مدارک هویتی هماهنگی و برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و امروز نیز بر همین اساس دفاتر پیشخوان بعنوان نمایندگان ثبت احوال می بایست همسو با این برنامه ریزیها اقدامات خود را هماهنگ نموده تا انتخابات سالم و پرشوری داشته باشیم و مردم از لحاظ مدارک هویتی خود هیچگونه دغدغه ای نداشته باشند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش

تجلیل از کارکنان زن ثبت احوال استان در آستانه روز گرامیداشت مقام زن
در آستانه ولادت با سعادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) که بنام روز زن و مادر نامگزاری شده است و به منظور تجلیل از مقام شامخ بانوان شاغل در اداره کل ثبت احوال استان خراسان رضوی با درایت مدیرکل و برنامه ریزی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی و کارگروه بانوان ثبت احوال و روابط عمومی ثبت احوال استان مراسمی شایسته با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری در محل سالن اجتماعات ثبت احوال استان برگزار شد .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش

حضور پرشور مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی در مراسم راهپیمائی 22 بهمن
به منظور تجدید بیعت با آرمانهای بینانگزار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی همگام با دیگر اقشار مردم قدرشناس ایران اسلامی در راهپیمائی با شکوه 22 بهمن شرکت کردند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش

جلسه ویدئو کنفرانس هماهنگی انتخابات ثبت احوال استان با حضور مدیرکل
در راستای هماهنگی و نحوه اقدام روسای ادارت ثبت احوال استان بعنوان اعضاء هیات های اجرائی ستاد انتخابات استان جلسه ویدئوکنفرانس توجیهی با حضور مدیرکل ثبت احوال استان در محل ستاد اداره کل ثبت احوال برگزار شد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
جلسه بررسی راهکارهای ثبت بهنگام واقعه وفات با حضور مدیرکل ثبت احوال استان ،مدیرعامل سازمان فردوسهای مشهد و جمعی از کارشناسان در محل ساختمان اداری بهشت رضا شهر مشهد برگزار شد .در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه ثبت بهنگام وقایع حیاتی بویژه فوت از عوامل مهم در برنامه ریزی های کلان کشور است اظهار کرد: واقعه وفات به لحاظ قانونی بسیار مهم بوده و آثار حقوقی بسیاری بر آن مترتب می باشد و به همین دلیل تاکید قانونگدار بر این امر قرار گرفته است که این واقعه در مهلت قانونی 10 روزه ثبت شود و سازمان ثبت احوال هم با توجه به این موضوع آنرا در اولویت های کاری خود قرار داده است .
نیری همچنین افزود: در سالیان اخیر با محصور شدن آرامستانها و با همکاری بسیار خوب شوراهای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بسیاری از مشکلات دیر ثبتی و کم ثبتی مرتفع شده است اما بسیاری از خانواده های متوفیان به جهت برخی موارد همچون یارانه از اعلام به موقع وقایع امتناع می کنند که در این خصوص می بایست راهکاری اندیشیده شود.
نیری همچنین ادامه داد: در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات لازم در آرامستانها ثبت احوال می تواند با استقرار نیروی انسانی نسبت به ثبت وقات و صدور گواهی فوت برای خانواده ها به جهت صرفه جویی در وقت و هزینه های مرتبط مبادرت نماید .
1 سال پیش
به منظور تجدید بیعت با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره)بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی همگام با دیگر مسئولین و اقشار مردم انقلابی و شهید پرور استان با حضور در مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ضمن غبار روبی و عطرافشانی با آرمانهای والای ایشان تجدید بیعت کردند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از نمایشگاه الکامپ

به منظور آشنائی مردم شریف و همچنین اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای دولت در زمینه تحقق شعار دولت الکترونیک از اول تا چهارم بهمن ماه سالجاری نمایشگاه شهر هوشمند در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
مدیرکل ثبت احوال استان با حضور در این نمایشگاه ضمن بازدید از قسمت های مختلف آن از غرفه ثبت احوال که به منظور اطلاع رسانی در خصوص کارت هوشمند ملی بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و دستاوردهای حاصله برپا شده بود دیدن کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
1 سال پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال کاشمر ،بردسکن،خلیل آباد و مه ولات

مدیرکل ثبت احوال استان در ارزیابی های دوره ای از عملکرد ادارات تابعه در سفر دو روزه ای به شهرستانهای بردسکن ،خلیل آباد ،کاشمر و مه ولات از ادارات ثبت احوال این شهرستانها بازدید و با همکاران در خصوص مسائل مربوط به حوزه کاری شان دیدار و گفتگو کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
🔺کارت هوشمند ملی تولید داخل به دست شهروندان می‌رسد

🔹سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: 324 هزار و 983 قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل صادر و به مردم تحویل داده شده است
🔹تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم
🔹این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است/ ایرنا

sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال سبزوار و جوین و جغتای
در راستای بازدیدهای دوره ای از ادارات تابعه به منظور بررسی کمی و کیفی این ادارات مدیرکل ثبت احوال استان به اتفاق معاونین و کارشناسان ستادی به مدت دو روز کاری از این ادارات بازدید کردند.
نیری در جمع همکاران این ادارات ضمن تاکید بر اجرای دقیق قوانین و دستورالعمل های مربوطه افزود: تکریم مراجعین و همچنین سلامت اقدامات انجام شده در گرو اجرای دقیق و درست قوانین است .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس