اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی

کانال اطلاع رسانی ثبت احوال خراسان رضوی


به منظور هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برنامه سال آینده و همچنین ارزیابی و پایش عملکرد ادارات در سالجاری ویدئوکنفرانسی با حضور مدیرکل ،معاونین ،کارشناسان ستادی و مدیران و روسای ادرات تابعه برگزار شد .
نیری مدیرکل ثبت احوال استان با تاکید بر برنامه ریزی در خصوص اواویت های ابلاغی سازمان متبوع اظهار کرد: با توجه به فرصت های و تهدیدهای موجود انتظار اینست تا با ارزیابی امکانات و شرایط فرصت ها تقویت و تهدیدها نیز به فرصت تبدیل شوند و این مهم نیازمند بهره گیری از خرد جمعی و برنامه ریزی می باشد تا بتوانیم در سال آتی با انسجام بیشتری به ارائه خدمت بپردازیم.
در ادامه این جلسه معاونین امور اسناد هویتی .فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی و توسعه مدیریت و پشتیبانی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 هفته پیش
به منظور اطلاع رسانی در خصوص اهم هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده در اداره کل ثبت احوال استان به منظور هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات و همچنین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی مدیرکل ثبت احوال استان با حضور در برنامه صبحگاهی سیمای خراسان رضوی در این خصوس توضیحاتی پیرامون این موضوع ارائه کرد.
نیری با بیان اینکه از نوزدهم بهمن ماه طبق برنامه ریزی اانجام شده کلیه ادارات ثبت احوال و فاتر پیشخوان تا ساعت 6بعداظهر و در روز انتخابت از زمان اخذ رای و تا پایان زمان رای گیری آمادگی ارائه خدمت به زائرین و مجاورین گرامی را دارند اظهار کرد: تا کنون کلیه درخواست های اخد شده در خصوص تعویض و یا صدور شناسنامه المثنی منتج به صدور شناسنامه شده و از طریق پست برای صاحبان آنها ارسال گردیده است و احیانا اگر احیانلا شناسنامه ای تحویل نشده است صاحبان آنها می تواند از طرق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری موضوع را پیگیری نمایند .
نیری ادامه داد : با توجه به اینکه زمان صذدور شناسنامه المثنی یکماه از زمان درخواست می باشد به دلیل مشارکت حداکثری مردم عزیز کسانیکه درخواست های خود را تا پایان روز چهارشنبه مورخ سی ام بهمن ماه درخواست های خود را به ادارات ثبت احوال و یا دفاتر پیشخوان تحویل نمایند مدارک ایشان در روز پنجشنبه اول سافند آماده تحویا خواهد بود .
همچنین مدیر کل ثبت احوال استان افزود: کسانیکه کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده اند می توانند از طریق تلفن و یا مراجعه حضور کدملی خود را دریافت نمایند البته برای کسانی که مراجعه حضوری دارند برگه ای صادر خواهد شد که ضرفا قابل استفاده در شعب اخذ رای خواهد بود همچنین شناسنامه والدینی که بواسطه تولد نوزاد شناسنامه های ایشان تحویل زایشگاه شده است می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال مربوطه برای رای گیری شناسنامه های خود را دریافت نمایند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
جلسه توجیهی دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال مشهد در خصوص انتخابات
به منظور هماهنگی و برنامه ریزی بهتر در خصوص صدور مدارک هویتی و احراز هویت داوطلبان و رای دهندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری جلسه توجیهی و ارشادی با حضور مدیرکل در محل سالن اجتماعات ثبت احوال خراسان رضوی برگزار شد .

در این جلسه نیری ضمن اعلام آمادگی صد در صد ثبت احوال استان در خصوص احراز هویت و تائید اصالت مدارک و صدور اسناد هویتی در کمترین زمان ممکن اظهار کرد: از ماهها پیش ستاد انتخابات ثبت احوال استان با برگزاری جلسات مختلف تا به امروز سعی نموده است تا با بعنوان یکی از اعضا ستاد اجرایی انتخابات در مقوله اسناد و مدارک هویتی هماهنگی و برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و امروز نیز بر همین اساس دفاتر پیشخوان بعنوان نمایندگان ثبت احوال می بایست همسو با این برنامه ریزیها اقدامات خود را هماهنگ نموده تا انتخابات سالم و پرشوری داشته باشیم و مردم از لحاظ مدارک هویتی خود هیچگونه دغدغه ای نداشته باشند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش

تجلیل از کارکنان زن ثبت احوال استان در آستانه روز گرامیداشت مقام زن
در آستانه ولادت با سعادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) که بنام روز زن و مادر نامگزاری شده است و به منظور تجلیل از مقام شامخ بانوان شاغل در اداره کل ثبت احوال استان خراسان رضوی با درایت مدیرکل و برنامه ریزی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی و کارگروه بانوان ثبت احوال و روابط عمومی ثبت احوال استان مراسمی شایسته با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری در محل سالن اجتماعات ثبت احوال استان برگزار شد .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش

حضور پرشور مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی در مراسم راهپیمائی 22 بهمن
به منظور تجدید بیعت با آرمانهای بینانگزار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی همگام با دیگر اقشار مردم قدرشناس ایران اسلامی در راهپیمائی با شکوه 22 بهمن شرکت کردند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش

جلسه ویدئو کنفرانس هماهنگی انتخابات ثبت احوال استان با حضور مدیرکل
در راستای هماهنگی و نحوه اقدام روسای ادارت ثبت احوال استان بعنوان اعضاء هیات های اجرائی ستاد انتخابات استان جلسه ویدئوکنفرانس توجیهی با حضور مدیرکل ثبت احوال استان در محل ستاد اداره کل ثبت احوال برگزار شد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
جلسه بررسی راهکارهای ثبت بهنگام واقعه وفات با حضور مدیرکل ثبت احوال استان ،مدیرعامل سازمان فردوسهای مشهد و جمعی از کارشناسان در محل ساختمان اداری بهشت رضا شهر مشهد برگزار شد .در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه ثبت بهنگام وقایع حیاتی بویژه فوت از عوامل مهم در برنامه ریزی های کلان کشور است اظهار کرد: واقعه وفات به لحاظ قانونی بسیار مهم بوده و آثار حقوقی بسیاری بر آن مترتب می باشد و به همین دلیل تاکید قانونگدار بر این امر قرار گرفته است که این واقعه در مهلت قانونی 10 روزه ثبت شود و سازمان ثبت احوال هم با توجه به این موضوع آنرا در اولویت های کاری خود قرار داده است .
نیری همچنین افزود: در سالیان اخیر با محصور شدن آرامستانها و با همکاری بسیار خوب شوراهای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بسیاری از مشکلات دیر ثبتی و کم ثبتی مرتفع شده است اما بسیاری از خانواده های متوفیان به جهت برخی موارد همچون یارانه از اعلام به موقع وقایع امتناع می کنند که در این خصوص می بایست راهکاری اندیشیده شود.
نیری همچنین ادامه داد: در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات لازم در آرامستانها ثبت احوال می تواند با استقرار نیروی انسانی نسبت به ثبت وقات و صدور گواهی فوت برای خانواده ها به جهت صرفه جویی در وقت و هزینه های مرتبط مبادرت نماید .
1 ماه پیش
به منظور تجدید بیعت با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره)بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی مدیرکل و کارکنان ثبت احوال خراسان رضوی همگام با دیگر مسئولین و اقشار مردم انقلابی و شهید پرور استان با حضور در مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ضمن غبار روبی و عطرافشانی با آرمانهای والای ایشان تجدید بیعت کردند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از نمایشگاه الکامپ

به منظور آشنائی مردم شریف و همچنین اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای دولت در زمینه تحقق شعار دولت الکترونیک از اول تا چهارم بهمن ماه سالجاری نمایشگاه شهر هوشمند در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
مدیرکل ثبت احوال استان با حضور در این نمایشگاه ضمن بازدید از قسمت های مختلف آن از غرفه ثبت احوال که به منظور اطلاع رسانی در خصوص کارت هوشمند ملی بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و دستاوردهای حاصله برپا شده بود دیدن کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
2 ماه پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال کاشمر ،بردسکن،خلیل آباد و مه ولات

مدیرکل ثبت احوال استان در ارزیابی های دوره ای از عملکرد ادارات تابعه در سفر دو روزه ای به شهرستانهای بردسکن ،خلیل آباد ،کاشمر و مه ولات از ادارات ثبت احوال این شهرستانها بازدید و با همکاران در خصوص مسائل مربوط به حوزه کاری شان دیدار و گفتگو کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
🔺کارت هوشمند ملی تولید داخل به دست شهروندان می‌رسد

🔹سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: 324 هزار و 983 قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل صادر و به مردم تحویل داده شده است
🔹تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم
🔹این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است/ ایرنا

sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال سبزوار و جوین و جغتای
در راستای بازدیدهای دوره ای از ادارات تابعه به منظور بررسی کمی و کیفی این ادارات مدیرکل ثبت احوال استان به اتفاق معاونین و کارشناسان ستادی به مدت دو روز کاری از این ادارات بازدید کردند.
نیری در جمع همکاران این ادارات ضمن تاکید بر اجرای دقیق قوانین و دستورالعمل های مربوطه افزود: تکریم مراجعین و همچنین سلامت اقدامات انجام شده در گرو اجرای دقیق و درست قوانین است .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
3 ماه پیش
به منظور برنامه ریزی و هماهنگی روز ملی ثبت احوال دومین جلسه کارگروه ستادی با حضور مدیرکل در محل دفتر ایشان برگزار شد .در ابتدای این جلسه نیری با اشاره به اهمیت فرصت ایجاد شده در معرفی خدمات سازمان و دستاوردهای ثبت احوال استان خراسان رضوی در ارتباط با وظایف محوله افزود: هدف غائی از کلیه اقدامات و برنامه ها می بایست تنویر افکار عمومی در ارتباط با وظایف متقابل ثبت احوال و مردم می باشد و در صورت ایجاد یک ارتباط دوسویه می توان راهبردهای و شاخص های موضوعی را محقق کرد بنابراین انتظار این است تا تمامی همکاران در سراسر استان در تحقق اهداف این کارگروه اهتمام ویژه ای داشته باشند .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
3 ماه پیش
به منظور تکریم مراجعین و رسیدگی به درخواست های ایشان مدیرکل ثبت احوال استان به اتفاق معاونین و کارشناسان ستادی به مدت دو روز در روزهای شنبه و یکشنبه ،23و24 آذزماه سالجاری در اداره مرکزی ثبت احوال مشهد پاسخگوی سوالات ایشان بودند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
3 ماه پیش
در جلسه شورای تامین شهر مشهد که در محل اداره کل ثبت احوال استان برگزار شد از زحمات سلطانیان مدیر سابق و پیشکسوت اداره ثبت احوال مشهد توسط اعضاء این شورا تقدیر و تجلیل شد .
مدیرکل ثبت احوال استان نیز به منظور تجلیل از خدمات شایسته ایشان در پیگیری پرونده های مشکوکین تابعیت و فاقدین شناسنامه در شورای تامین لوحی را به رسم یادبود اهداء کرد.
در ادامه این مراسم معارفه عباسی مدیر جدید اداره ثبت احوال مشهد بعنوان عضو اصلی شورای تامین در رسیدگی به پرونده های مشکوکین تابعیت و فاقدین شناسنامه توسط مدیرکل ثبت احوال انجام شد
sapp.ir/sabteahvalerazavi
3 ماه پیش
تودیع و معارفه مدیر اداره ثبت احوال مشهد
به موجب حکمی از سوی مدیرکل ثبت احوال استان عباسی رئیس سابق اداره ثبت احوال درگز بعنوان مدیر اداره ثبت احوال مشهد منصوب و از زحمات سلطانیان مدیر قبلی تقدیر شد.
در مراسم تودیع و معرفه مدیران قبلی و جدید اداره ثبت احوال مشهد که در نمازخانه این اداره برگزار شد نیری مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اهمیت خدمتگزاری به مردم در هر جایگاهی در نظام اداری اظهار کرد: در نظام اداری در کشوری مانند ایران که شریعت اسلام سرلوحه امور و ضامن سعادتمندی مردم است افراد در هر جایگاهی اعم از مدیر ،کارمند یا کارشناس می توانند با توسل به ارزشهای اخلاقی و اداری نسبت به خدمتگزاری به آحاد مردم مبادرت نمایند بنابراین هدف خدمتگزاری است و سمت های اداری بستری است تا هر فرد سعادت خود و جامعه را فراهم نماید .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
بولتن خبری 1398/09/12 ثبت احوال

http://newswire.ir/bulletin/9e37b1a961/type/new_html#mobile

sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
بولتن خبری 1398/09/11 ثبت احوال

http://newswire.ir/bulletin/2969f09de9/type/new_html#mobile

sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان خراسان رضوی تشکیل شد

به منظور برنامه ریزی ،هماهنگی و اجرائی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان خراسان با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دفتر ایشان تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال و دبیر شورا با اشاره به مفاد سیاست های ابلاغی مقام رهبری گزارش آماری از وضعیت وقایع حیاتی استان ارائه و در ادامه مصوبات جلسات گذشته و تحقق اهداف مندرج در مصوبات را به سمع و نظر اعضاء رساند.

در ادامه دکتر حسنی جمعیت شناس و استاد دانشگاه فردوسی مشهد اهم اقداماتی که در جهت فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی با موضوعاتی همچون میزان باروری در استان خراسان و فرصت ها و تهدیدهای موجود انجام شده بود را برای اعضآء تشریح و تبیین کرد .

دکتر جعفری معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز با بیان اینکه آسیب ها و تهدیدهای جمعیتی بطور واضح برای متخصصین و برنامه ریزان شناخته شده است افزود: در حال حاضر کلیه برنامه ریزی ها ، اقدامات و فعالیت های پژوهشی می بایست به سمتی سوق داده شوند که بتوانند راهکارهای کاملا عملی را در خصوص افزایش جمعیت ارائه نمایند و امیدوارم که در جلسات بعدی به لحاظ موصوعی این راهکارها مورد بررسی و تصویب قرار بگیرند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
4 ماه پیش
به منظور گرامیداشت هفته بسیج و پاسداشت رشادتها و جانفشانی های نیروی مردمی بسیج در سالهای دفاع مقدس و سالهای پس ازجنگ در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و سازندگی کمیته برنامه ریزی هفته بسیج ثبت احوال استان به با محوریت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این هفته به ریاست مدیرکل برگزار شد.

در ایتدای ان جلسه نیری با بیان اینکه ظرفیت های بسیج و ارزشهای مبتنی بر آن نامحدود است اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس ظرفیت بسیجی نشان داد که می تواند ضمن حفظ و بسط ارزشها کشور را از تمامی آفت ها و گزندهای دشمنان داخلی و خارجی مصون نماید و امروز بر همگان به خصوص نیروهای ارزشی واجب است تا نسبت به تعمیم مفاهیم غنی بسیج به نسل جدید اقدام و از پتانسیل های ایشان در جهت حراست و آبادانی کشور بهره برداری شود و این مهم در سایه برنامه ریزی دقیق و بی نقص میسر است .

در ادامه این جلسه مرادی فرمانده پایگاه بسیج شهید حسن نیا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی بسیج اداره اهم برنامه های اجرائی و ابلاغی هفته بسیج را بصورت موردی قرائت و در پایان جلسه مقرر گردید تا بخشنامه ای در خصوص نحوه اقدام در خصوص برنامه های مصوب به ادرات تابعه ابلاغ گردد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و پاسداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی مراسم زیارت عاشورا با حضور اعضاء پایگاه بسیج شهید حسن نیا ثبت احوال خراسان رضوی در محل نمازخانه با حضور مدیرکل ثبت احوال استان برگزار شد .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس