اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی

کانال اطلاع رسانی ثبت احوال خراسان رضوی


بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از نمایشگاه الکامپ

به منظور آشنائی مردم شریف و همچنین اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای دولت در زمینه تحقق شعار دولت الکترونیک از اول تا چهارم بهمن ماه سالجاری نمایشگاه شهر هوشمند در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
مدیرکل ثبت احوال استان با حضور در این نمایشگاه ضمن بازدید از قسمت های مختلف آن از غرفه ثبت احوال که به منظور اطلاع رسانی در خصوص کارت هوشمند ملی بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و دستاوردهای حاصله برپا شده بود دیدن کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 روز پیش
3 روز پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال کاشمر ،بردسکن،خلیل آباد و مه ولات

مدیرکل ثبت احوال استان در ارزیابی های دوره ای از عملکرد ادارات تابعه در سفر دو روزه ای به شهرستانهای بردسکن ،خلیل آباد ،کاشمر و مه ولات از ادارات ثبت احوال این شهرستانها بازدید و با همکاران در خصوص مسائل مربوط به حوزه کاری شان دیدار و گفتگو کرد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
3 روز پیش
🔺کارت هوشمند ملی تولید داخل به دست شهروندان می‌رسد

🔹سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: 324 هزار و 983 قطعه کارت ملی هوشمند تولید داخل صادر و به مردم تحویل داده شده است
🔹تاخیر بیش از یک و نیم سال را در این باره می‌پذیریم؛ از اسفند سال ۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم
🔹این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است/ ایرنا

sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 هفته پیش
بازدید مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات ثبت احوال سبزوار و جوین و جغتای
در راستای بازدیدهای دوره ای از ادارات تابعه به منظور بررسی کمی و کیفی این ادارات مدیرکل ثبت احوال استان به اتفاق معاونین و کارشناسان ستادی به مدت دو روز کاری از این ادارات بازدید کردند.
نیری در جمع همکاران این ادارات ضمن تاکید بر اجرای دقیق قوانین و دستورالعمل های مربوطه افزود: تکریم مراجعین و همچنین سلامت اقدامات انجام شده در گرو اجرای دقیق و درست قوانین است .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 هفته پیش
1 ماه پیش
به منظور برنامه ریزی و هماهنگی روز ملی ثبت احوال دومین جلسه کارگروه ستادی با حضور مدیرکل در محل دفتر ایشان برگزار شد .در ابتدای این جلسه نیری با اشاره به اهمیت فرصت ایجاد شده در معرفی خدمات سازمان و دستاوردهای ثبت احوال استان خراسان رضوی در ارتباط با وظایف محوله افزود: هدف غائی از کلیه اقدامات و برنامه ها می بایست تنویر افکار عمومی در ارتباط با وظایف متقابل ثبت احوال و مردم می باشد و در صورت ایجاد یک ارتباط دوسویه می توان راهبردهای و شاخص های موضوعی را محقق کرد بنابراین انتظار این است تا تمامی همکاران در سراسر استان در تحقق اهداف این کارگروه اهتمام ویژه ای داشته باشند .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
به منظور تکریم مراجعین و رسیدگی به درخواست های ایشان مدیرکل ثبت احوال استان به اتفاق معاونین و کارشناسان ستادی به مدت دو روز در روزهای شنبه و یکشنبه ،23و24 آذزماه سالجاری در اداره مرکزی ثبت احوال مشهد پاسخگوی سوالات ایشان بودند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
در جلسه شورای تامین شهر مشهد که در محل اداره کل ثبت احوال استان برگزار شد از زحمات سلطانیان مدیر سابق و پیشکسوت اداره ثبت احوال مشهد توسط اعضاء این شورا تقدیر و تجلیل شد .
مدیرکل ثبت احوال استان نیز به منظور تجلیل از خدمات شایسته ایشان در پیگیری پرونده های مشکوکین تابعیت و فاقدین شناسنامه در شورای تامین لوحی را به رسم یادبود اهداء کرد.
در ادامه این مراسم معارفه عباسی مدیر جدید اداره ثبت احوال مشهد بعنوان عضو اصلی شورای تامین در رسیدگی به پرونده های مشکوکین تابعیت و فاقدین شناسنامه توسط مدیرکل ثبت احوال انجام شد
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
تودیع و معارفه مدیر اداره ثبت احوال مشهد
به موجب حکمی از سوی مدیرکل ثبت احوال استان عباسی رئیس سابق اداره ثبت احوال درگز بعنوان مدیر اداره ثبت احوال مشهد منصوب و از زحمات سلطانیان مدیر قبلی تقدیر شد.
در مراسم تودیع و معرفه مدیران قبلی و جدید اداره ثبت احوال مشهد که در نمازخانه این اداره برگزار شد نیری مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اهمیت خدمتگزاری به مردم در هر جایگاهی در نظام اداری اظهار کرد: در نظام اداری در کشوری مانند ایران که شریعت اسلام سرلوحه امور و ضامن سعادتمندی مردم است افراد در هر جایگاهی اعم از مدیر ،کارمند یا کارشناس می توانند با توسل به ارزشهای اخلاقی و اداری نسبت به خدمتگزاری به آحاد مردم مبادرت نمایند بنابراین هدف خدمتگزاری است و سمت های اداری بستری است تا هر فرد سعادت خود و جامعه را فراهم نماید .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
بولتن خبری 1398/09/12 ثبت احوال

http://newswire.ir/bulletin/9e37b1a961/type/new_html#mobile

sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
بولتن خبری 1398/09/11 ثبت احوال

http://newswire.ir/bulletin/2969f09de9/type/new_html#mobile

sapp.ir/sabteahvalerazavi
1 ماه پیش
دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان خراسان رضوی تشکیل شد

به منظور برنامه ریزی ،هماهنگی و اجرائی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت استان خراسان با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دفتر ایشان تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال و دبیر شورا با اشاره به مفاد سیاست های ابلاغی مقام رهبری گزارش آماری از وضعیت وقایع حیاتی استان ارائه و در ادامه مصوبات جلسات گذشته و تحقق اهداف مندرج در مصوبات را به سمع و نظر اعضاء رساند.

در ادامه دکتر حسنی جمعیت شناس و استاد دانشگاه فردوسی مشهد اهم اقداماتی که در جهت فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی با موضوعاتی همچون میزان باروری در استان خراسان و فرصت ها و تهدیدهای موجود انجام شده بود را برای اعضآء تشریح و تبیین کرد .

دکتر جعفری معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز با بیان اینکه آسیب ها و تهدیدهای جمعیتی بطور واضح برای متخصصین و برنامه ریزان شناخته شده است افزود: در حال حاضر کلیه برنامه ریزی ها ، اقدامات و فعالیت های پژوهشی می بایست به سمتی سوق داده شوند که بتوانند راهکارهای کاملا عملی را در خصوص افزایش جمعیت ارائه نمایند و امیدوارم که در جلسات بعدی به لحاظ موصوعی این راهکارها مورد بررسی و تصویب قرار بگیرند
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
2 ماه پیش
به منظور گرامیداشت هفته بسیج و پاسداشت رشادتها و جانفشانی های نیروی مردمی بسیج در سالهای دفاع مقدس و سالهای پس ازجنگ در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و سازندگی کمیته برنامه ریزی هفته بسیج ثبت احوال استان به با محوریت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این هفته به ریاست مدیرکل برگزار شد.

در ایتدای ان جلسه نیری با بیان اینکه ظرفیت های بسیج و ارزشهای مبتنی بر آن نامحدود است اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس ظرفیت بسیجی نشان داد که می تواند ضمن حفظ و بسط ارزشها کشور را از تمامی آفت ها و گزندهای دشمنان داخلی و خارجی مصون نماید و امروز بر همگان به خصوص نیروهای ارزشی واجب است تا نسبت به تعمیم مفاهیم غنی بسیج به نسل جدید اقدام و از پتانسیل های ایشان در جهت حراست و آبادانی کشور بهره برداری شود و این مهم در سایه برنامه ریزی دقیق و بی نقص میسر است .

در ادامه این جلسه مرادی فرمانده پایگاه بسیج شهید حسن نیا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی بسیج اداره اهم برنامه های اجرائی و ابلاغی هفته بسیج را بصورت موردی قرائت و در پایان جلسه مقرر گردید تا بخشنامه ای در خصوص نحوه اقدام در خصوص برنامه های مصوب به ادرات تابعه ابلاغ گردد.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و پاسداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی مراسم زیارت عاشورا با حضور اعضاء پایگاه بسیج شهید حسن نیا ثبت احوال خراسان رضوی در محل نمازخانه با حضور مدیرکل ثبت احوال استان برگزار شد .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
حضور مدیرکل استان در مراسم دعای توسل شهرستان چناران
مدیرکل ثبت احوال استان و هیات همراه در مراسم دعاوی توسل که به میزبانی زنگوئی رئیس اداره ثبت احوال چناران و با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان در محل اداره ثبت احوال برگزار شد حضور یافتند .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
برگزاری جلسه فضای مجازی و آسیب های مرتبط
به منظور آشنائی کارکنان با آسیب های مرتبط با فضای مجازی و قوانین و مقررات مربوطه با حضور دادیار شعبه 7 فضائ مجازی مشهد جلسه ای بصورت ویدئو کنفرانس در محل سالن اجتماعات اداره کل ثبت احوال استان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه نیری مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه امروز فضای مجازی بصورت تیغ دو لبه عمل می نماید و ضمن محاسن آن می تواند مخاطرات بسیار جدی را برای کاربران بدنبال داشته باشد افزود: طی جلسات متعددی که با مقامات قضائی داشتیم نهایتا با توجه به هشدارهای مکرر ایشان مبنی بر آسیب های متنوع و گسترده فضای سایبر نهایتا تصمیم بر آن شد تا به جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به همکاران از تجربیات و دانش ایشان در این حوزه استفاده نمائیم و لازم است از همکاری و عنایتی که نسبت به این مهم داشتند تقدیر نمائیم.
در ادامه حجت الاسلام جلائیان دادیار شعبه 7 دادسرای فضای مجازی مشهد و سخنران جلسه ضمن توجه جدی به آسیب های موجود در فضای مجازی افزود: از جمله آسیب هایی که در فضای مجازی مردم و دستگاه قضا با آن مواجه هستند کلاهبرداری می باشد.
وی ادامه داد:در گذشته اغلب کلاهبرداری ها به شکل سنتی اتفاق می افتاد به گونه ای که اکثر مالباختگان بدنبال مانور متقلبانه و فریب توسط شخص کلاهبردار با رضایت اموال خود اعم از نقدی و غیرنقدی را به ایشان واگذار می کردند اما با ایجاد و گسترش فضای مجازی شکل کلاهبرداری ها هم تا حدودی از شکل سنتی خود خارج شده است و افراد کلاهبردار با استفاده از روشهایی همچون هک ،فیشینگ ،اسکیمر و یا ایجاد کانال و پیج در تلگرام و اینستاگرام نسبت به اواگری و فریب اشخاص مبادرت می نمایند همچنین این افراد با روشهایی همچون ایجاد داده ،تغییر و تحریف و مخدوش نمودن داده ها در فضای مجازی بویژه سایت ها بعنوان مثال بانک ها نسبت به سوء استفاده از اطلاعات شخصی افراد می نمایند و امروز ما شاهد پرونده های متعددی از این نوع هستیم که گاها علیرغم وجود برخی اطلاعات از متهمین به جهت در دسترس نبودن پاره ای اطلاعات از ایشان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
حجت الاسلام جلائیان افزود: با توجه به اینکه اکثر کلاهبرداری ها در فضای مجازی صورت می پذیرد لازم است تا مردم در مراجعه و تبادل اطلاعات در این فضا وسواس و دقت عمل بیشتری داشته باشند تا در دام فریب افراد سودجو و کلاهبردار گرفتار نشوند.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
جلسه بررسی راهکارهای احراز هویت برخط در ارائه خدمات به شهروندان
به منظور ارائه هویت برخط و حذف کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه در تسهیل فرآیند ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم و تکریم مراجعین جلسه ای با حضور مدیرکل ثبت احوال استان ،معاونین ،روسای ادارات ثبت احوال مشهد و مناطق و کارشناسان ستادی برگزار تشکیل شد.در ابتدای ان جلسه مذیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اهمیت سامانه استعلام هویتی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از دستگاههای اجرائئ به این سامانه متصل هستند و فرآیند احراز هئیت و اصالت مدارک به متقاضیان خدمات را انجام می دهند با این وصف به منظور حذف اخذ کپی مدارک هویتی از ایشان و حذف هزینه های تحمیلی از این بابت از سوی شورای عالی اداری مقرر گردیده است تا دیگر دستگاهها در جهت نیل این مهم گام بردارند و قاعدتا ثبت احوال به عنوان مرجع سامانه استعلام هویتی باید در فرآیند اداری خود پیشگام باشد و از این بابت تصمیمات اخذ شده در این جلسه طی بخشنامه ای به ادارات تابعه ثبت احوال استان و دفاتر پیشخوان مربوطه ابلاغ خواهد شد .
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
تقدیر معاون هماهنگی امور زائرین استاندار از مدیرکل ثبت احوال استان
محمدصادق براتی معاون هماهنگی امور زائرین استاندار خراسان رضوی از مدیرکل ثبت احوال استان در جهت ارائه ارئه خدمات و پذیرائی عاشقانه و خالصانه از زائرین پیاده بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در ایام شهادت آن امام همام با اهداء لوح تقدیر کرد.
شایان ذکر است که در ایام شهادت حضرت ثامن الائمه (ع) اداره کل ثبت احوال خراسان ر ضوی با مشارکت همکاران در سراسر استان برای سومین سال متوالی پذیرای 200 نفر از زائرین پیاده حضرتش به مدت سه شبانه روز بود.
sapp.ir/sabteahvalerazavi
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس