ستاد نماز جمعه تاکستان

اخبار و اطلاعات نماز تاکستان


بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا صاحب الزمان

عید سعید قربان مبارک

امام جواد عليه السلام می فرمایند :
مَا مِنْ عَمَلٍ أَفْضَلَ يَوْمَ النَّحْرِ مِنْ دَمٍ مَسْفُوكٍ أَوْ مَشْيٍ فِي بِرِّ الْوَالِدَيْنِ أَوْ ذِي رَحِمٍ قَاطِعٍ يَأْخُذُ عَلَيْهِ بِالْفَضْلِ وَ يَبْدَؤُهُ بِالسَّلَامِ أَوْ رَجُلٍ أَطْعَمَ مِنْ صَالِحِ نُسُكِهِ وَ دَعَا إِلَي بَقِيَّتِهَا جِيرَانَهُ مِنَ الْيَتَامَي وَ أَهْلِ الْمَسْكَنَةِ وَ الْمَمْلُوكِ وَ تَعَاهَدَ الْأُسَرَاء.
در روز عید قربان‏ چیزی با فضیلت‏ تر از پنج چیز نیست: قربانی‏ کردن، یا راه رفتن در جهت نیکی به پدر و مادر یا خویشاوندی که قطع رحم کرده تا به او چیزی ببخشد و آغاز سلام کند، یا مردی که از بهترین جای قربانیش به دیگران اطعام کند و بقیه آن را به همسایگان از یتیمان و بیچارگان و بردگان بدهد و از اسیران دلجویی کند

خصال، جلد1، ص: 298
5 روز پیش
۹مرداد سالروز ارتحال فقیه وارسته آیت الله موسوی شالی را باذکر فاتحه ای برای آن عزیز سفرکرده گرامی می داریم.
5 روز پیش
بیانات آیت الله اسلامی به مناسبت پنجم مرداد سالگرد اولین نمازجمعه جمهوری اسلامی ایران
1 هفته پیش
اطلاعیه
بنابه اعلام نماینده دبیرخانه ائمه جمعه در استان قزوین،به علت وضعیت هشدار شهرستان، نمازجمعه این هفته در تاکستان برگزار نمی گردد
1 هفته پیش
توضیحات حجة الاسلام و المسلمین بهرامی مسؤول ستادنمازجمعه تاکستان درخصوص مناسبت 5مردادسالروزاولین نمازجمعه کشور
1 هفته پیش
⭕️ ﷽
الامام الجواد علیه السلام: الْمُؤمِنُ يَحْتاجُ إلى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفيقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ يَنْصَحُهُ
#امام_جواد_علیه السلام فرمود: مؤمن در هر حال نيازمند به سه خصلت است: توفيق از طرف خداوند متعال، واعظى از درون خود، قبول و پذيرش نصيحت كسى كه او را نصيحت نمايد.
شهادت امام محمد تقی جوادالائمه علیه السلام تسلیت باد
2 هفته پیش
2 هفته پیش
1_409194495.pdf
سوره جمعه
برای مسابقه کتابخوانی
2 هفته پیش
ضمن عرض سلام و تسلیت شهادت جوادالائمه علیه السلام
علاقمندان به شرکت در مسابقه تفسیر سوره جمعه، سؤالات را با استفاده از متن پی دی اف ارائه شده در کانال، جواب داده وبه ادمین کانال ارسال نمایند.

فرصت پاسخ دهی تا پنجم مرداد می‌باشد.
لطفاً نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در پاسخ نامه بنویسید.
.
2 هفته پیش
2 هفته پیش
1_409194495.pdf
سوره جمعه
برای مسابقه کتابخوانی
2 هفته پیش
جلسه امام جمعه تاکستان با اصحاب رسانه استان قزوین و پاسخ به سؤالات خبرنگاران

#آیت_الله_اسلامی
#اصحاب_رسانه
#استان_قزوین
#امام_جمعه_تاکستان
3 هفته پیش
نماز جمعه این هفته تاکستان به امامت حجة الاسلام والمسلمین بخشی امام جمعه موقت تاکستان و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شد.
#حجة_الإسلام_والمسلمین_بخشی
#امام_جمعه_موقت_تاکستان
#فاصله_گذاری_اجتماعی
#تاکستان
3 هفته پیش
نماز جمعه این هفته تاکستان به امامت حضرت آیت الله اسلامی امام جمعه محبوب این شهرستان برگزارشد.
آیت الله اسلامی بعدازسفارش به تقوای الهی وتبریک سالروز میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا ( ع)با بیان حدیث شریفی از مولا امیرالمومنین علی (ع) "ما اکثر العبر واقل الاعتبار " با نقل حوادث تاریخی ، نمازگزاران را نسبت به عبرت گرفتن وپند گرفتن در مقابل قدرت قاهره خداوند متعال تاکید کردند.
ایشان به توقیف اموال کشورمان توسط آمریکا در سال ۱۳۵۹ اشاره کرده وافزودند:، بعد از توقیف اموال ایران حتی قطعات هواپیما را به ما ندادند، در صورتی که پولش را گرفته بودند وبعد از مدتی هزینه انبار را از ایران خواستار شدند.
خطیب جمعه تاکستان موضوع نفوذ را مورد بحث وبررسی قرار داده فرمودند : موضوع نفوذی ها در طول تاریخ تکرار شده واکنون نیز متاسفانه در حوزه های مختلف قضایی وتقنیین شاهد این ماجرا هستیم ، حاج آقای اسلامی جریان نفوذ را بسیا خطرناک دانسته وافزودند شهادت شهیدان : رجایی، بهشتی در دوران انقلاب و ربانی املشی در سال ۶۴ با عوامل نفوذی اتفاق افتاد.
خطیب جمعه تاکستان به مناسبت هایی چون : کشف کودتای نوژه و ارتحال موسس حوزه علمیه قم آیت الله حائری اشاره وتوضیحاتی ارائه فرمودند.
نماینده خبرگان رهبری ضمن بیان عدم توانایی ومدیریت ضعیف غرب وآمریکا در مقابل ویروس کرونا باانتقاد از کسانی که هنوز هم چشمشان به آمریکاست افزودند: مدیریت کشورهای اروپایی وآمریکا با توجه به پیشرفت علم وتکنولوژی در آن کشورها ضعیف و زیر سوال است ولی متاسفانه شاهد هستیم بعضی ها آمریکا را بزک می کنند وکوچکترین اتفاق داخلی را زیر سوال می برند.
ایشان همچنین به آتش سوزی های پارچین و بیمارستان سینا واکنش نشان داده وبه مسئولین زیربط هشدار دادند نسبت به مسائل حفاظتی وامنیتی دقت بیشتری داشته باشند.
1 ماه پیش
✅نماز یکشنبه‌های ماه ذیقعده🌸
✅برای روزهای یکشنبه ماه ذیقعده از رسول خدا صلی الله علیه و آله نمازی نقل شده است که فضیلت بسیاری دارد؛ از جمله:
🌸قبولی توبه، آمرزش گناهان، راضی شدن طلبکاران درروز قیامت، مردن با ایمان، گشاده و نورانی شدن قبر، رضایت والدین، شمول مغفرت برای والدین و فرزندان او، وسعت رزق و روزی، مدارای ملک الموت.

✅کیفیت نماز:
1. غسل
2. وضو
3. دوتا دو رکعت نماز، در هر رکعت یکبار حمد، سه بار سوره توحید، و یکبار سوره فلق و ناس
4. هفتاد بار استغفار بعد از نماز؛ مثلا بگوید: (استغفر الله واتوب الیه)
5. گفتن: لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم
6. سپس بگوید: «یَا عَزِیزُ یَا غَفَّارُ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی وَ ذُنُوبَ جَمِیعِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ فَإِنَّهُ لا یَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلا أَنْتَ»
#نمازیکشنبه
1 ماه پیش
خطیب جمعه با اشاره به این که همان طور که رعایت پروتکل های بهداشتی براساس نظر کارشناسان عرصه بهداشت لازم الاجراست و این امر مورد اهتمام رهبرمعظم انقلاب نیز می باشد مناسب است در مسائل مربوط به امور دینی نیز به کارشناسان این عرصه که قدرت درک مسائل معنوی را دارند مراجعه گردد.
ولذا مناسب است با توجه به مشکلاتی جانبی که در وفیات برگزار شده در مزار تاکستان دیده شده، ،مساجد نیز با رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نظیر برگزاری نماز جمعه، مراسم عبادی و وفیات را برگزار نمایند و مساجد از تعطیلی خارج شوند.
.
1 ماه پیش
نماز جمعه این هفته تاکستان به امامت حضرت آیت الله اسلامی با حضور مؤمنانه مردم ومسؤولین همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه گردید.
خطیب جمعه با سفارش به تقوای الهی فرمودند: " لامؤثر فی الوجود الا الله "همه امور در دست خداست وانسان نباید به توانایی های خود مغرور شود.
ایشان با بزرگداشت مقام علامه امینی افزودند: صاحب کتاب شریف الغدیر سرباز با وفای ولایت حضرت رسول و امیرالمومنین علیهما السلام بودند و در این زمینه جواب منحرفان وبه خصوص وهابیت را می دادند ودر سال ۱۳۴۹ بدرود حیات گفتند.
آیت الله اسلامی با بزرگداشت شهادت شهید بهشتی ویارانش، اشاره نمود دکتربهشتی مدیری توانمند بود که در مباحثه ومذاکره مقتدر وقدرتمند ظاهر می شد.
امام جمعه تاکستان با اشاره به سالگرد ترور حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: منافقان کور دل که در عملیاتی به جان حضرت آقا سوءقصد نمودند اما خدا نخواست و ایشان را زنده نگه داشت تا سکانداری این نظام به دست ایشان سپرده شود وجامعه اسلامی به نحو احسن هدایت گردد.
1 ماه پیش
برگزاری امتحانات حوزه ی علمیه خواهران و برادران تاکستان
#حوزه_علمیه_ایمانیه_تاکستان
#حوزه_علمیه_تاکستان
#آیت_الله_اسلامی
#امام_جمعه_تاکستان
#برگزاری_امتحانات_حوزه
1 ماه پیش
آگهی مزایده فروش زمین در تاکستان
فروش دو قطعه زمین به مالکیت مجتمع فرهنگی، خدماتی مسجد جامع(مصلی) تاکستان
۱. ششدانگ یک قطعه زمین قطعه ۱۳ تفکیکی به مساحت ۲۰۱/۱۸ مترمربع پلاک ۱/۳۳۸۵۵ قیمت پایه برابر محاسبه کارشناسان رسمی دادگستری هر مترمربع ۱۳۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال و قطعه ۱۴ تفکیکی به مساحت ۲۰۱،۱۵مترمربع پلاک ۱،۳۳۸۵۶قیمت پایه برابر محاسبه کارشناسان رسمی دادگستری هر مترمربع ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ریال
۲. هر دو قطعه دو بحر، جلو بحر بلوار آیت الله خامنه ای و از پشت کوچه ۱۰ متری با کاربری مسکونی
۳. مهلت دریافت و تحویل اسناد مزایده از تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳۱ الی۱۳۹۹/۴/۷ در وقت اداری
۴. محل دریافت اسناد مزایده دفتر امام جمعه تاکستان به شماره تلفن ۰۲۸۳۵۲۲۲۶۱۷ لزوما حضوری تحویل گردد.
۵. شرکت کنندگان مزایده می بایست ۵٪ قیمت کارشناسی (پایه) را نقدا به حساب ۰۱۰۸۶۰۶۵۴۱۰۰۸ نزد بانک ملی شعبه مرکزی تاکستان به نام هئیت امنا مجتمع واریز و فیش واریزی را همراه مدارک شرکت در مزایده تحویل نمایند.
۶‌ زمان بازگشایی روز یکشنبه مورخ ۹۹/۴/۸ ساعت ۱۰ صبح در دفتر امام جمعه حضوری
۷. برنده مزایده می بایست ۷ روز پس از اعلام نتیجه تمامی ثمن معامله را به حساب فوق واریز نماید در صورت عدم واریز در مهلت مقرر، نفر بعدی جایگزین خواهد شد و سپرده وی نیز ضبط خواهد شد‌
۸. پس از واریز کل ثمن معامله از سوی برنده مزایده و تحویل فیش آن نسبت به انتقال سند به نام خریدار اقدام خواهد شد.
۹‌. کلیه هزینه های ارزیابی و کارشناسی، مالیات، عوارض، نشر آگهی، بنر تبلیغاتی به عهده برنده مزایده و هزینه انتقال سند برابر مقررات به عهده طرفین می باشد‌.
۱۰. درآمد ناشی از فروش زمین طبق وصیت اهداکننده صرف هزینه ساخت مجتمع مصلی بقیه الله (عجل الله فرجه)خواهد شد.

هیات امنا مجتمع فرهنگی، خدماتی
مسجد جامع تاکستان ((مجتمع مصلی بقیه الله عجل الله فرجه))
1 ماه پیش
1 ماه پیش
1 ماه پیش
بسمه تعالی:
🔸جدول وقت وجوب نماز آیات (ادا و قضا شدن آن) باتوجه به پدیده خورشید گرفتگی روز یکشنبه اول تیرماه ۱۳۹۹
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس