نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا

نهضت را در سروش، ایتا، بله، آپارات، اینستاگرام و توییتر با شناسه @reba_ir دنبال کنید.
Reba.ir
Aparat.com/reba_ir
Instagram.com/reba_ir
گروه بحث:
yun.ir/srush
نحوه تماس:
@reba_info
info@reba.ir
021-77417641


⭕️‏سیلی‌‌ دیشب(حمله موشکی) قدم‌اول‌بود
ما‌ پاشنه‌آشیل را نشانه گرفتیم‌ وجهان‌‌را‌ از جادوی ‌مالی‌ آمریکا‌(دلار) نجات‌ خواهیم ‌داد‌.
سخنرانی ترامپ حکایت ‌از تسلیم وآغاز فروپاشی امپراطوری ‌آمریکاست.

👤 رضا پورامینی

#خواهد_شکست
#انتقام_سخت
___________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
2 ماه پیش
✡ صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی روچیلد

#بخش_اول

🌐 سال ١٩۴۴: صندوق بین‌المللی پول

1⃣ در برتون وودز (Bertton woods) ایالت نیو همشایر تأسیس #صندوق_بین‌المللی_پول و #بانک_جهانی با مشارکت کامل ایالات متحده مورد تصویب قرار گرفت.

2⃣ بنیان‌گذاران اصلی تشکیلات برتون وودز و پس از آن صندوق بین‌المللی پول، #هری_دکستر_وایت و #جان_مینارد_کینز بودند. جالب این‌که هری دکستر وایت که در سال ١٩۴۶ از دنیا رفت، در تاریخ شانزدهم اکتبر ١٩۵٠ در یادداشتی از سوی اف بی آی، به‌عنوان #جاسوس_شوروی شناسایی می‌شود که اسم رمز او «حقوق‌دان» بوده است. جان مینارد کینز هم در واقع یک انگلیسی بود.

3⃣ در واقع آنچه که صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی انجام دادند، تکرار همان قانون بانک #فدرال_رزرو در ابعاد جهانی بود که در سال ١٩١٣ در ایالات متحده تأسیس شده بود. آنان یک #کارتل_بانکی را به وجود آوردند که متشکل از بانک‌های مرکزی خصوصی در سراسر جهان بود؛ بانک‌هایی که رفته‌رفته قدرت را در دست گرفتند تا سیاست‌های اعتباری را به بانک‌های همه‌ی کشورها تحمیل نمایند.

4⃣ همان‌طور که قانون بانک فدرال رزور، ایجاد ارز جدید بدون پشتوانه در سطح ملی را تصویب کرد و آن را اسکناس‌های فدرال رزرو نامید، به صندوق بین‌المللی پول نیز این اجازه داده شد تا #پول_بدون_پشتوانه ای با نام حق برداشت ویژه را در سطح جهان منتشر کند. کار کشورهای عضو به جایی می‌رسد که مجبور می‌شوند ارزهای خود را در ازای حق برداشت ویژه کاملاً قابل تبدیل نمایند.

5⃣ صندوق بین‌المللی پول توسط اعضای هیئت رئیسه اداره می‌شود. این اعضا یا رؤسای بانک‌های مختلف مرکزی یا رؤسای وزارتخانه‌ی دارایی در کشورهای مختلف هستند که تحت سلطه‌ی بانک‌های مرکزی خود قرار دارند؛ در ضمن حق رأی ایالات متحد و انگلستان در صندوق بین‌المللی پول (از طریق بانک فدرال رزرو و بانک انگلستان كه در اختیار #روچیلدها هستند) باعث می‌شود که این دو کشور (و در حقیقت روچیلدها) تشکیلات این بانک را تحت کنترل خود داشته باشند.

📚 منبع: صهیونیسم در مسیر سلطه، نوشته: اندرو کارینگتن هیچکاک، برگردان: محمدیاسر فرحزادی، ص١٢٨-١٢٩

_____________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
2 ماه پیش
🔴بخوانید و نشر دهید

⭕️ یکی از استراتژی های بانک ملت؛ #تطهیرسازی با استفاده از ریا در حساس‌ترین موقعیت‌ها یا رخ‌دادها در کشور است؛ درست زمانی که احاد مردم اخبار پیرامون آن رخ‌داد را دنبال می‌کنند‌.

🔘این بار نیز در پی شهادت سردار سلیمانی؛ بانک ملت عزم خویش را جزم کرده است؛ تا ریاکارانه نام شهید را بر سر در رباخانه بزند!

🙃خدا شاهد است مدیونید اگر سهواً فکر کنید اینکار تنها بخاطر علاقه‌مندی به سردارِ دلها بوده و هیچ هم، از روی ریا و تطهیرسازی برای تبلیغ نبوده و این ما بودیم که همین چند وقت پیش وام ها را با سود یک درصد و ۲۴ ساله به کارمندان و مدیران خودی دادیم!

🔗https://b2n.ir/314943

__________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
2 ماه پیش
🔴کلنا منتقمون

⚡اول لهوف، سید بن طاووس روایتی را نقل میکند که در آن پیامبر اکرم در مسجد مدینه داستان شهادت امام حسین را برای مردم تعریف میکند. همه شروع میکنند به گریه کردن، بعد پیامبر همه را توبیخ میکند با این جمله تاریخی که
اتبکونه و لاتنصرونه...
برایش گریه میکنید ولی یاریش نمیدهید؟

⚡از هر کس میپرسی میگوید، انتقام سختی میگیریم. ولی همه منظورشان این است که نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشور انتقام حاج قاسم را میگیرند. خوب پس ما چی؟ من دقیقا چطوری انتقام بگیرم؟ شما چطور؟

⚡آهای روحانیون! آهای علما! زشته بخدا که فقط روضه خوان باشید، بلند بشید شما باید به این مردم بگویید، ترامپ محصول غربه، ترامپ معنای آزادی غربیه. باید میگفتیم نگفتیم الله ولی الذین آمنوا را نگفتیم هر سطحی از کفر معنایش حاکمیت طاغوت است. حالا باید منبرهای فاطمی را پر کنیم از احساس تنفر به غرب. ترامپ نماد غرب است.

⚡امشب دیدم جوانی رو که روی لباسش پرچم آمریکا بود. خواستم فریاد بکشم لامصب هنوز روت میشه اینو بپوشی؟ دیدم من باید یادش میدادم. من سالها است که خفه خون گرفتم. سردار تصمیم گرفت کم کاری مثل مرا جبران کند. آی روحانی و آیت الله حجره نشینی که رهبر را برای بازگشت مردم به خودشان یاری ندادید، اتبکونه و لاتنصرونه؟

⚡آی آقایی که پولهاتو تبدیل به مسکن کردی و ریسک نمیکنی؟ از این داغ دلت سوخت؟ میخوای انتقام بگیری؟ بسم الله بیا سرمایه ات رو بیار وسط بزن تو کار تولید ملی که آدمهای ضعیف الایمانمان موقع فشار ها باز نیم نگاهی به دستان آلوده این حاکمیت خبیث جهانی نیندازند. به خدا همه ما مسوولیم

⚡آی جناب مدیر، جهادی شو حرکت کن. جناب وکیل غیرت کن و مدیران بی خاصیت را مجبور به حرکت کن. اینها انتقام نیست؟

⚡آی خانمهای خانه دار! بیایید از این پس تصمیم بگیرید ایرانی بخرید هزار توجیه در نخریدن کالای ایرانی را کنار بگذارید. نفرتتان را از غرب به بچه هایتان یاد بدید تا فردا با سند بیست سی و آرزوی اون ور آب به دانشگاه ها نروند.

⚡آی مردمی که دلتان سوخته، هر جایی هستید نفرتتان را تبدیل به سبک زندگی تان کنید. آمریکا یک فرهنگ است یک سبک زندگی است یک سبک پوشش است آمریکا یک سبک سرمایه گذاری و کار است. آمریکا یک سبک اجتهاد است یک سبک منبر است یک مدل اسلام است یک سبک شیعگی است به خدا. بیایید کنار بگذاریم اسلام آمریکایی را.

⚡کاش رسانه های ما روضه ها و اشکها را مقدمه کنند تا انتقام را تبدیل به یک واقعه عمومی کنند در کشور نه واقعه ای که صرفا باید به دست رزمندگان انجام شود.

⚡انتقام یعنی مردم شیفتگی و خوش بینی به غرب را در درونشان منفجر کنند. یعنی بازگردیم به خودمان. این انتقام عمومی، دوران ساز است. آمریکا باید از خانه دلمان خارج شود و البته از منطقه و جهان نیز هم.
#انتقام_سخت_در_راه_است🇮🇷👊🏻

_______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
2 ماه پیش
📸 اسکان رایگان مهمانان سردار در کرمان

🔻 ده‌ها کرمانی منازل خود را برای میزبانی زائران حاج قاسم سلیمانی آماده کرده‌اند.

➕ دیروز در تهران نیز شاهد اینگونه میزبانی ها از جانب مردم بودیم. این تنها نمایش کوچکی از اقتصاد صلواتی است که به برکت خون شهید رقم ‌خورده است‌.

📌شهید حاج قاسمِ قهرمان، حتی اقتصاد متعارف جهان را با شهادتش به سخره گرفته است.

#مانور_قدرت
#اقتصاد_صلواتی
#اقتصاد_برکت‌محور
#الگوی_معیشت_اسلامی

____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
2 ماه پیش
#توییت_گرام

🔘"حاج قاسم! به من بگو چه کار کردی بگو چطور خونت انقدر پربرکت شد
•دلار سقوط کرده و آقایی دلار به زودی خواهد شکست
•افول آمریکا نزدیک و نزدیک‌تر شده
•وعده ۲۵ سال برای اسرائیل جلو افتاده
•بیداری اسلامی، بیدارتر شده
چه‌کار کردی که شهادتت همه‌ی وعده‌های امام خامنه‌ای را دارد محقق میکند؟"
👤امین موسوی

#خواهد_شکست
#حذف_دلار
#انتقام_سخت

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📸 خواهد شکست
#انتقام_سخت
#حذف_دلار

__________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

@reba_ir
3 ماه پیش
‍ 💢خاطره‌‌‌ای از لحظه دیدار یکی از کارشناسان نهضت مردمی ممانعت از ربا با شهید حاج قاسم سلیمانی

◾️#۲۲بهمن سال ۹۶، حین فعالیت در غرفه جنبش مبارزه با ربا؛ یکی از بچه‌ها سراسیمه به سراغم آمد؛ دستم‌ را کشید و گفت: «هیچی نپرس! فقط بیا... بجنب! که همین الان از جلوی چشم من، سردار سلیمانی رد شد!»

▫️به سرعت خودم را به سردار رساندم.
ابتدا محافظ‌ها می‌خواستند مرا کنار بزنند اما سردار مانع شدند و گفتند: «اجازه دهید بیاید جلو.»

▫️همان‌طور که مسیر را طی می‌کردیم، راجع به رسالت جنبش مردمی ممانعت از جنگ با خدا، توضیح مختصری خدمتشان عرض کردم.
و بحث را اینگونه تمام کردم؛ «شما سنگر نظامی را حفظ کردید ما هم این‌جا در تلاشیم جبهه‌ای برای تبلیغ و تحقق #الگوی_معیشت_اسلامی باز کنیم. ما باور داریم که یکی از شئون مبارزه با آمریکا، شکستن ارزش و آقایی دلار هست!»

▫️به محض تمام شدن جمله‌ام؛ همان‌جا تمثال اسکناس دلار را پیش ایشان پاره کردم
ایشان در بین حرف‌هایم با سه بار تحسین(باریکلا! آفرین! خیلی عالی!) از این حرکت استقبال کردند و گفتند "ان‌شاءالله موفق باشید".

▪️این ملاقات کوتاه حدود یک دقیقه هم بیشتر طول نکشید، اما یک دنیا برایم ارزش دارد و حاضر نیستم با هیچ‌چیز دیگر عوضش کنم.

✍کارشناس ارشد نهضت، جناب آقای گلیج

#خواهد_شکست
#انتقام_سخت
#حذف_دلار
______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📸 چاپ محراب ارمیا امروز جمعه ۱۳ دی ماه باز است. و تمامی بنرهای مربوط به شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی به صورت کاملا رایگان چاپ می گردد.

▪️اطلاعات و شماره تماس در عکس درج شده است

💢در سنجه معیشتی #انفاق فرد از آنچه که رزق اوست و بسیار دوست می‌دارد، در راه خدا دل کنده و انفاق می‌کند تا علاوه بر رقم زدن برکت در مال و نفس خویش؛ مسبب برکت در جامعه شود و این‌چنین به بر و نیکی دست یابد.

#پرونده_بیع
#اقتصاد_برکت‌مبنا
#انفاق
#فرهنگ_قرآنی
________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
#قاسم_سلیمانی
#ابومهدی_المهندس

قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَكَّاها (آیه ۹ سوره شمس)

➖➖➖➖
▪️امام علی(ع):
«زَکَاةُ الشَّجَاعَهِ الْجِهَادُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ»؛
📚مستدرک الوسائل،محدث نوری،ج۷،ص۴۶
➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
3 ماه پیش
🔴 ایالات متحده سال‌هاست با #ربا وارد جنگ آشکاری با خدای قهار شده است. و امام خمینی فرمود: «آمریکا شیطان بزرگ است»

⚫️ امروز یکی دیگر از سرداران رشید جبهه حق به دست شیطان بزرگ و دشمن خدای متعال به شهادت رسید.

⁉️ برای نابودی دولتی که به #جنگ_با_خدا رفته‌اند باید اقدام کرد.

#انتقام_سخت
#حسینیه_کاخ_سفید


________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او/ انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است/ اعلام سه روز عزای عمومی

◾️در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.

متن پیام را به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران
▪️سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.
▪️این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌ارواحنافداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
▪️ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.
سیدعلی خامنه‌ای
۱۳دیماه ۱۳۹۸
3 ماه پیش
انتشار برای نخستین بار 🥇
📺 انیمیشن خیمه شب بازی بانک ها
🔹هر بخش اقتصاد را بخواهند فرماندهی میکنند
🎥 ببینید: آنچه به نفع بانکهاست به نفع جامعه نیست


_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @ reba_ir
3 ماه پیش
🔴 حجت الاسلام والمسلمین جوادعبادی مدیر موسسه فقه اقتصادی طیبات:

⭕️ ناظر به اینکه کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی تصویب شده و ما قصد نقد آن را داریم. اگر نقد وارد است که تهیه کنندگان باید آن را جدی بگیرند

🔘امروز فرصتی فراهم شده تا قانون بانکداری بدون ربا را کنار بگذاریم و قانونی که در قواره حکومت و کشور اسلامی است را اجرا کنیم؛ لذا انتظار می‌رود تمامی شئون مالی کشور #اسلامی باشد؛ اما تهیه کنندگان طرح تصریح کرده اند ادعای بانکداری اسلامی را در الگوی جدید ندارند؛ بلکه این الگو، همان بانکداری بدون رباست

☑️ ما می‌گوییم ۳۸ سال بانکداری بدون ربا بصورت ناقص اجرا شده است و امروز بجای اینکه از ظرفیت‌های حوزه و دانشگاه استفاده شود و نسبت به طراحی الگوی بانکداری اسلامی اهتمام ورزند، مجدد می‌گویند قانونی به تصویب می‌رسانیم که یکی دو گام از قانون قبلی جلوتر است.»

🔗 http://yun.ir/eia

#طرح_جدید_بانکداری
#طرح_فشل_مجلس
___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
گزارش.pdf
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

____
📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴 ۸۵ درصد سپرده های بانکی متعلق به تنها ۱.۵ درصد سپرده گذاران است!

⭕️ ۱۱۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی با سود سالانه ۱۶۵ هزار میلیارد تومانی که به کلی از مالیات معاف هستند.

💢گزارش بسیار جالب مرکز پژوهش های مجلس است:

🔻یكی از اقسام ماليات در دنيا، اخذ ماليات از سود سپرده‌های بانكی است، اما در ایران براساس مادۀ 145 قانون ماليات‌های مستقيم، سود سپرده‌های بانكی از پرداخت ماليات معاف است. براساس اظهار رییس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس در سال 1397، حدود 85 درصد سپرده‌های بانکی متعلق به حدود 1.5 درصد سپرده‌گذاران (حقیقی و حقوقی) است.

🔻براساس گزارش مرکز، حجم سپرده‌های مدت‌دار در نظام بانکی در شهریورماه 1396 بالغ بر 1100 هزار میلیارد تومان بوده که با فرض نرخ سود میانگین 15 درصد، سود توزیع‌شده حدود 165 همت بوده است که اگر تنها 10 درصد از این سود به‌عنوان مالیات اخذ شود، حدود 16.5 هزار میلیارد تومان منابع ایجاد می‌شود.

🔻در این گزارش، ضمن بررسی تجربۀ سایر کشورها در این زمینه، ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی اجرای چنین سیاستی در ایران به‌اختصار مطرح شده است.

_________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
⚠️اختاپوس هشت‌پا، ریشه در کجاها دارد؟

1⃣ بانک

2⃣بورس

3⃣رانت اطلاعاتی

4⃣مدیران فاسد شرکتی و دولتی

5⃣سرویس‌های اطلاعاتی معاند غربی

6⃣بازرسی‌ها و حراست‌های کم‌قیمت و خودارزان‌فروش

7⃣قاضی ضعیف و شاید ترسو یا خدای‌نکرده رشوه‌‌خوار

8⃣قوانین نارکارآمد و پر از باگ

👤 حسین افتخاری


#اختاپوس
_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴الگوی معیشت خراب، جامعه را ناتوان می‌کند.

#یادداشت_وارده

⭕️همواره حق و باطل در تضاد و جنگ بوده و هستند. اقتصاد یا به تعبیر صحیح‌تر معیشت نیز بر اساس نگرش اسلام بر دو الگوی حق و باطل تقسیم می‌شود.

➕اسلام الگوی معیشت صحیح را بیع و غیر از آن را باطل می‌داند.

🔘اندیشه اقتصادی کپیتالیسم و سوسیالیسم نیز که در ذیل امانیسم یا انسان‌گرایی تعریف می‌شوند در تضاد آشکار با خداگرایی قرار دارند.

☑️از همین روست که کپیتالیسم یا سرمایه‌گرایی،‌به رفتارهایی نظیر خلق‌پول و تجمیع ثروت در دست نخبگان می‌رسد.

➕خلق پول بدون پشتوانه نیز به سادگی ارزش پول کشورها را تغییر داده و اکل آشکار مال به باطل و نوعی رباست. که نتیجه آن به شکاف عمیق بین طبقات اجتماعی منجر می‌شود.

➕ از همین رو است که بدنه جامعه همواره از تهیه ابتداییات خود عاجر می‌ماند؛ زیرا کپیتالیسم نوعی شرک اقتصادی است و از شرک چیزی جز بدبختی خارج نمی‌شود.
ف
☑️از سوی دیگر الگوی معیشت صحیح در جامعه اسلامی وابسته به متغیرهای کمی و عددی نیست. و بخش دیگری از الگوی اسلامی زندگی توصیه به خانواده گسترده (قبیله و رحم) است. و این الگو هزینه‌های اسکان را بشدت کاهش داده و با درگیر کردن افراد به یکدیگر (صله رحم)‌ به تامین هزینه‌های آشکار و پنهان افراد از مجرایی بغیر از حقوق و درآمد مستقیمشان می‌پردازد.

👈لذا باید گفت تا زمانی که کپیتالیسم بر این جامعه سایه افکنده، انسان مسلمان ایرانی هیچ‌گاه روی رفاه را برای اکثریت جامعه‌اش نخواهد دید.

______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📛رفاه، فقط برای پولدارها

#بازخوانی

💢رضا نگهبان، مدیر کل راه و شهرسازی تهران: "نمی‌توانید ماهی ۲میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام نکنید."

#طرح_ملی_مسکن

_____
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📸 مهم‌ترین خواسته ما از دولت

#ارسالی_شما از راهپیمایی ۹ دی در اصفهان

💢خلق پول متوقف شود💢
_______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
دریافت سروش پلاس