نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا

نهضت را در سروش، ایتا، بله، آپارات، اینستاگرام و توییتر با شناسه @reba_ir دنبال کنید.
Reba.ir
Aparat.com/reba_ir
Instagram.com/reba_ir
گروه بحث:
yun.ir/srush
نحوه تماس:
@reba_info
info@reba.ir
021-77417641


پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او/ انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است/ اعلام سه روز عزای عمومی

◾️در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.

متن پیام را به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران
▪️سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.
▪️این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌ارواحنافداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
▪️ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.
سیدعلی خامنه‌ای
۱۳دیماه ۱۳۹۸
3 ماه پیش
انتشار برای نخستین بار 🥇
📺 انیمیشن خیمه شب بازی بانک ها
🔹هر بخش اقتصاد را بخواهند فرماندهی میکنند
🎥 ببینید: آنچه به نفع بانکهاست به نفع جامعه نیست


_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @ reba_ir
3 ماه پیش
🔴 حجت الاسلام والمسلمین جوادعبادی مدیر موسسه فقه اقتصادی طیبات:

⭕️ ناظر به اینکه کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی تصویب شده و ما قصد نقد آن را داریم. اگر نقد وارد است که تهیه کنندگان باید آن را جدی بگیرند

🔘امروز فرصتی فراهم شده تا قانون بانکداری بدون ربا را کنار بگذاریم و قانونی که در قواره حکومت و کشور اسلامی است را اجرا کنیم؛ لذا انتظار می‌رود تمامی شئون مالی کشور #اسلامی باشد؛ اما تهیه کنندگان طرح تصریح کرده اند ادعای بانکداری اسلامی را در الگوی جدید ندارند؛ بلکه این الگو، همان بانکداری بدون رباست

☑️ ما می‌گوییم ۳۸ سال بانکداری بدون ربا بصورت ناقص اجرا شده است و امروز بجای اینکه از ظرفیت‌های حوزه و دانشگاه استفاده شود و نسبت به طراحی الگوی بانکداری اسلامی اهتمام ورزند، مجدد می‌گویند قانونی به تصویب می‌رسانیم که یکی دو گام از قانون قبلی جلوتر است.»

🔗 http://yun.ir/eia

#طرح_جدید_بانکداری
#طرح_فشل_مجلس
___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
گزارش.pdf
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

____
📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴 ۸۵ درصد سپرده های بانکی متعلق به تنها ۱.۵ درصد سپرده گذاران است!

⭕️ ۱۱۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی با سود سالانه ۱۶۵ هزار میلیارد تومانی که به کلی از مالیات معاف هستند.

💢گزارش بسیار جالب مرکز پژوهش های مجلس است:

🔻یكی از اقسام ماليات در دنيا، اخذ ماليات از سود سپرده‌های بانكی است، اما در ایران براساس مادۀ 145 قانون ماليات‌های مستقيم، سود سپرده‌های بانكی از پرداخت ماليات معاف است. براساس اظهار رییس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس در سال 1397، حدود 85 درصد سپرده‌های بانکی متعلق به حدود 1.5 درصد سپرده‌گذاران (حقیقی و حقوقی) است.

🔻براساس گزارش مرکز، حجم سپرده‌های مدت‌دار در نظام بانکی در شهریورماه 1396 بالغ بر 1100 هزار میلیارد تومان بوده که با فرض نرخ سود میانگین 15 درصد، سود توزیع‌شده حدود 165 همت بوده است که اگر تنها 10 درصد از این سود به‌عنوان مالیات اخذ شود، حدود 16.5 هزار میلیارد تومان منابع ایجاد می‌شود.

🔻در این گزارش، ضمن بررسی تجربۀ سایر کشورها در این زمینه، ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی اجرای چنین سیاستی در ایران به‌اختصار مطرح شده است.

_________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
⚠️اختاپوس هشت‌پا، ریشه در کجاها دارد؟

1⃣ بانک

2⃣بورس

3⃣رانت اطلاعاتی

4⃣مدیران فاسد شرکتی و دولتی

5⃣سرویس‌های اطلاعاتی معاند غربی

6⃣بازرسی‌ها و حراست‌های کم‌قیمت و خودارزان‌فروش

7⃣قاضی ضعیف و شاید ترسو یا خدای‌نکرده رشوه‌‌خوار

8⃣قوانین نارکارآمد و پر از باگ

👤 حسین افتخاری


#اختاپوس
_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴الگوی معیشت خراب، جامعه را ناتوان می‌کند.

#یادداشت_وارده

⭕️همواره حق و باطل در تضاد و جنگ بوده و هستند. اقتصاد یا به تعبیر صحیح‌تر معیشت نیز بر اساس نگرش اسلام بر دو الگوی حق و باطل تقسیم می‌شود.

➕اسلام الگوی معیشت صحیح را بیع و غیر از آن را باطل می‌داند.

🔘اندیشه اقتصادی کپیتالیسم و سوسیالیسم نیز که در ذیل امانیسم یا انسان‌گرایی تعریف می‌شوند در تضاد آشکار با خداگرایی قرار دارند.

☑️از همین روست که کپیتالیسم یا سرمایه‌گرایی،‌به رفتارهایی نظیر خلق‌پول و تجمیع ثروت در دست نخبگان می‌رسد.

➕خلق پول بدون پشتوانه نیز به سادگی ارزش پول کشورها را تغییر داده و اکل آشکار مال به باطل و نوعی رباست. که نتیجه آن به شکاف عمیق بین طبقات اجتماعی منجر می‌شود.

➕ از همین رو است که بدنه جامعه همواره از تهیه ابتداییات خود عاجر می‌ماند؛ زیرا کپیتالیسم نوعی شرک اقتصادی است و از شرک چیزی جز بدبختی خارج نمی‌شود.
ف
☑️از سوی دیگر الگوی معیشت صحیح در جامعه اسلامی وابسته به متغیرهای کمی و عددی نیست. و بخش دیگری از الگوی اسلامی زندگی توصیه به خانواده گسترده (قبیله و رحم) است. و این الگو هزینه‌های اسکان را بشدت کاهش داده و با درگیر کردن افراد به یکدیگر (صله رحم)‌ به تامین هزینه‌های آشکار و پنهان افراد از مجرایی بغیر از حقوق و درآمد مستقیمشان می‌پردازد.

👈لذا باید گفت تا زمانی که کپیتالیسم بر این جامعه سایه افکنده، انسان مسلمان ایرانی هیچ‌گاه روی رفاه را برای اکثریت جامعه‌اش نخواهد دید.

______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📛رفاه، فقط برای پولدارها

#بازخوانی

💢رضا نگهبان، مدیر کل راه و شهرسازی تهران: "نمی‌توانید ماهی ۲میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام نکنید."

#طرح_ملی_مسکن

_____
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📸 مهم‌ترین خواسته ما از دولت

#ارسالی_شما از راهپیمایی ۹ دی در اصفهان

💢خلق پول متوقف شود💢
_______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
📸 وام‌های ۲۴ ساله بانک ملت با سود ۱ درصد برای کارمندان و مدیرانش + اسامی مدیران

♨️ براساس این سند بانک ملت به اعضای هیئت ‌مدیره و برخی کارکنان خود رقم‌های قابل‌توجهی وام با نرخ سود ۱، ۲، ۷ و ۱۰ درصد داده است که زمان بازپرداخت این وام‌ها نیز عمدتا شامل ۱۸۰ماه، ۲۰۰ ماه، ۲۶۰ ماه و ۲۸۸ ماه و ... است.

💢 ظاهرا دریافت اینگونه وام‌های بانکی به یک عرف یا حتی قانون در نظام بانکی ایران تبدیل شده است/نوداقتصادی

➕"بیاییم بدبین نباشیم شاید بانکداری بدون ربا رو دارن روی خودشون امتحان میکنن ببینن جواب میده یا نه!" #توییت/مرتضی قربانی

______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
‍ 🔴 اظهارات قابل تأمل رجایی‌باغسیایی هئیت علمی، عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس و از طراحان طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربا:

#انعکاس_خبری

⭕️ شورای فقهی وسیله‌ای برای مشروعیت‌ بخشی به اقدامات بانکی!

🔻معتقدم شورای فقهی باید موظف به رصد و کنترل عملیات بانکی در چارچوب قانون و شرع شود. این موضوع در طرح اصلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا دیده نشده و این ایرادی مهم برای شورای فقهی است.

➕همچنین در مورد هیئت‌عالی بانک مرکزی آمده که این افراد باید تمام وقت درخدمت بانک مرکزی باشند و کار دیگری نداشته باشند؛ اما این در مورد شورای فقهی بیان نشده است.

☑️ این شورا، هر دو هفته یکبار در روزهای چهارشنبه به مدت دو ساعت جلسه می‌گذارند!

⁉️سؤال این است که آیا می‌توان با این دو ساعت به مسائل سیستم بانکی به این بزرگی رسیدگی کرد و آیا این شورای فقهی به جای کنترل نظام بانکی، تبدیل به وسیله‌ای برای مشروعیت‌بخشی به اقدامات بانکی نمی‌شود؟ کما اینکه همین الان هم این‌گونه است.

▪️شورای فقهی جدید چند ماه است که تشکیل شده تغییری ایجاد نکرده و با این روند نهادی فرمالیته خواهد شد.

🔻عقود شرعی در این طرح به محاق رفته. دو نوع سپرده ثابت و متغیر را در نظر گرفته‌اند؛ و بعد هم عقود را شورای فقهی بانک مرکزی تجویز خواهد کرد. لذا برداشت بنده این است که بیشتر تمایل بر این است که عقود به سمت مبادله‌ای برود تا بتواند درصد سود ثابتی را به گیرنده تسهیلات اهدا کرد و طبیعتاً چنین درصدی هم باید به سپرده‌گذار تعلق گیرد.

🔻بانک مرکزی اشتباه سال ۶۳ را تکرار نکند و سعی نکند بجای اینکه قانون را متحول کند؛ عقود را متحول کند

#طرح_جدید_بانکداری

🔗 yun.ir/1aa
____
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
✴️ امام علی علیه السلام:

"دلهای مردمان نادان را، طمعها از جا برکند و آرزوها به گروگان گیرند و فریبها به بند کشند"

📚 [تحف العقول، ح 219]

#حدیث #طمع

__________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴شب یلدا به آخرین روز فصل پاییز گفته میشود. این شب در ایران پیش از اسلام همواره جشن گرفته میشد زیرا از ابتدای دی ماه روزها بلندتر شده و تاریکی کاسته میشود.

⭕️بر اساس آئین زرتشت، آتش نماد خدا و پاکی بوده و به نوعی قداست بت وار داشته. از همین رو، روزی که نور آتش خورشید افزایش و تاریکی کاسته میشد را به عنوان شادمانی و تجلیل از خورشید جشن میگرفتند.

🔘متاسفانه رسم جشن شب یلدا با تغییرات فراوان امروزه به جشنی پر زرق و برق و تجملی تبدیل شده که در نزدیکی کریسمس، رقابت دو اندیشه زرتشتی، لیبرالی در جامعه را شاهد هستیم.

❇️ اما فارغ از نگاه #معرفت_توحیدی و نگاه معرفت شناسانه به پدیده‌های اجتماعی جامعه ایران 1398، باید این سوال را مطرح کرد که تجمل گرایی، چشم و همچشمی و #طمع در این پدیده ها از نگاه فرهنگ اقتصادی جامعه و طرح ریزی استراتژیک جامعه چه جایگاهی دارند

✅ از منظر اسلام، تجملات، اسراف و طمع مولفههای مذمومی هستند که در اینگونه مراسمها به وفور دیده میشود. آیا هزینه های هنگفت این مراسم ها نمیتواند صرف خوراک و پوشاک قشر مستضعفی بشود که توسط همین قشر مستکبر و مسرف به استضعاف کشیده شده اند؟

✅ برای ساخت یک تمدن قدرتمند و سالم، میبایست مردمی قدرتمند و سالم داشت که از اسراف و طمع و تجمل به دور باشند. یادمان باشد که طمع و اسراف از اصلی ترین ریشه های رباخواری و ربادهی محسوب میشوند

✍نهضت مردمی ممانعت از ربا


___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔺‏کم کم داریم به لحظاتِ آغازِ مانورِ تجمل‌گرایی(انتشار تصاویر خریدها و مراسمات خصوصی شب یلدا) نزدیک میشیم!

🔺پیش از ارسال تصاویر برای فخرفروشی لطفا به وضعیت اقتصادی این روزها که گریبان اغلب مردم را گرفته، توجه کنیم.

🔺حواسمان باشد به آن‌ها که انارِ یلدایِ‌شان به سرخی سیلی است که با آن آبروی‌ِشان را حفظ می‌کنند.😔

#حق_الناس_مدرن

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🇮🇷🇮🇷🇮🇷همایش تخصصی نهضت ربا🇮🇷🇮🇷🇮🇷

📩 از همه اعضاء استانی نهضت، جهت حضور دعوت به عمل می‌آید.

🎖مهمان ویژه: استاد حسن عباسی
📝 ثبت‌نام از طریق @Reba_info یا شماره تماس
02177417641
🔓ظرفیت ثبت‌نام محدود است.
امکان اسکان و خوراک مهیا است.

_____
✊ نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
#ببینید و #ببینانید

⚠️ویران می کنیم آینده را بر سر نظام بانکی

💢با سخنرانی استاد حسن عباسی

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
♨️فوری و مهم

#نشر_حداکثری

⚠️اعلام رسمی مخالفت حوزه با طرح جدید بانکداری

🔴آیت‌الله نوری همدانی: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می‌بخشد.

🔘ایشان با انتقاد از طرح جدید مجلس درباره بانکداری گفت: طرحی در مجلس وجود دارد که به رباخواری به عنوان قرض رسمیت می‌بخشد.

⭕️حوزه علمیه با این طرح #مخالف است و نظر کسانی که این طرح را به مجلس برده‌اند، حجت نیست، این طرح ربا را رسمی می‌کند و حوزه در این زمینه #ساکت نخواهد بود.

▪️متأسفانه روند بانک‌ها اصلاح نشده است، دربعضی از بانک‌ها پولی که به عنوان قرض می‌دهند، در ابتدا سودی بر می‌دارند که رباست و در ادامه تأخیر در ادای دین را به صورت روز شمار حساب می‌کنند و ربا چند برابر می‌شود، حال می‌خواهند این موضوع را رسمیت ببخشند.

▪️نامه‌های زیادی در این زمینه برای ما نوشته شده، فردی که مثلاً ۲۰۰ میلیون تومان قرض گرفته، اما بعد از مدتی به میلیارد تبدیل شده است!

📌امیرمؤمنان فرمود: اگر خداوند بخواهد برای هر قومی هلاکت اقتصادی به وجود آورد، ربا را ظاهر می‌کند

🔗 http://fna.ir/ddqh99

#طرح_جدید_بانکداری
_____
✊ نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔵 طلای قرضی

🔹سؤال: چند سکه سال قبل قرض کردم که قیمت آن فرضاً یک میلیون و دویست هزار بود با این حساب که سکه هر سال حدود دویست هزار افزایش داشت. امروز سکه حدود سه ملیون و هشتصد هزار است؛ آیا باید سکه را به قیمت روز بپردازم یا قیمتی که قرض کردم؟

▫️پاسخ: اگر سکه را قرض کرده باشید، باید مثل سکه ـ نه قیمت آن ـ را برگردانید، هر چند قیمت آن تغییر کرده باشد؛ اما اگر طلا را فروخته و پول آن را به شما قرض داده است، نمی‌تواند شرط کند معادل قیمت سکه را در روز پرداخت به او برگردانید، البته اگر شرط کند که کاهش ارزش پول (تورم) را جبران کنید، اشکال ندارد.

#استفتاء
#امام_خامنه‌ای

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🎥 #ببینیم

⭕️ اقتصاد امروز مشکل‌دار است؛ زیرا مایل نیستیم از آنچه دوستش می‌داریم انفاق کنیم.

🔘 حل اقتصاد و مشکلات اقتصادی بشر، به این است که انسان آماده ذبح گزاره های مورد علاقه‌ش باشد.


🖇[برشی از جلسه 410 کلبه کرامت]

🔗 https://b2n.ir/603224

______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔴 واقعیت افزایش قیمت بنزین:

⭕️ روز گذشته اعلام شد؛ هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان (افزایش۵۰%) و نرخ هر لیتر بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان (افزایش ۲۰۰%) شده است.

🔘 افزایش قیمت بنزین، اتفاقی است که در سال های ۸۶، ۸۹، ۹۳ و ۹۴ هم رخ داد. و به هر ترتیب با توجه به تورم موجود، گران‌تر شدن بنزین در سال ۹۸ چندان هم شوک برانگیز نباید باشد. با این حال چرا با واکنش های مختلفی از جانب مردم مواجه شدیم؟!

◾️به دو دلیل:

1⃣ غفلت از دلیل اصلی افزایش قیمت بنزین

2⃣ زمان نامناسب

◀️ در واقع باید گفت ریشه اصلی گرانی ها متوجه عمل‌کرد بانک‌هاست؛ و این آشی است که بانک‌ها با خلق نقدینگی پخته‌اند؛ نه فقط مخصوص امسال است نه صرفاً این دولت. بلکه حاصل سال‌ها خلق پولی‌ست که در دولت‌های مختلف رخ داده‌ست. طبیعیست وقتی نرخ ارز بالا برود قیمت کالاها و بنزین هم افزایش پیدا کند.

‼️برخی پمپ بنزین آتش می‌‌زنند غافل ازینکه مسبب اصلی تمام تورم و مشکلات ناشی از گرانی؛ بانک ها خصوصا بانک‌های تجاری هستند.

◀️اما دلیل دوم؛ یعنی زمان:

▫️اگر بپرسیم؛ آیا دولت در زمان مناسبی دست به افزایش قیمت بنزین زده؟ قطعا پاسخ منفی است. در سال ۸۹_۹۰ با افزایش نرخ ارز و اعمال تحریم ها شاهد موج افزایش ۵۰% بنزین سهمیه ای و ۲۰۰% بنزین آزاد بودیم. و همان سال هم مردم به‌شدت ناراضی بودند.
و دقیقا امروز هم دولت، همزمان با افزایش نرخ ارز، اقدام به افزایش قیمت بنزین کرده است. و با توجه به تحریم‌ها؛ شاید بتوان گفت؛ دولت تعمداً یا نادانسته، پالسی برای شروع یک جنگ ارزی به دشمن داده است.

📌 به‌هرحال اگر واقع بینانه نگاه کنیم؛ این گرانی‌ها از وجود بانک‌های ربوی و کارویژه‌شان یعنی خلق‌پول نشئت گرفته است.
⚠️ لذا اشتباه است اگر بخاطر این گرانی‌ها پمپ بنزینی آتش بگیرد یا با هماهنگی قبلی؛ تعمداً ماشین‌ها در مسیر خاموش شوند.

⚠️ این روزها صحبت از #طرح_جدید_بانکداری است که بزودی روانه مجلس می‌شود. طرحی که "زر ورقی اسلامی" برای ادامه جنایت بانک‌هاست و اگر تصویب شود باید شاهد مشکلات سخت‌تری باشیم. لذا اگر واقعا معترض به وضع موجودیم باید علیه این قبیل طرح‌ها و خلق‌پول بانک‌ها، بپاخیزیم

___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس