نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا

نهضت را در سروش، ایتا، بله، آپارات، اینستاگرام و توییتر با شناسه @reba_ir دنبال کنید.
Reba.ir
Aparat.com/reba_ir
Instagram.com/reba_ir
گروه بحث:
yun.ir/srush
نحوه تماس:
@reba_info
info@reba.ir
021-77417641


✴️ امام علی علیه السلام:

"دلهای مردمان نادان را، طمعها از جا برکند و آرزوها به گروگان گیرند و فریبها به بند کشند"

📚 [تحف العقول، ح 219]

#حدیث #طمع

__________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔴شب یلدا به آخرین روز فصل پاییز گفته میشود. این شب در ایران پیش از اسلام همواره جشن گرفته میشد زیرا از ابتدای دی ماه روزها بلندتر شده و تاریکی کاسته میشود.

⭕️بر اساس آئین زرتشت، آتش نماد خدا و پاکی بوده و به نوعی قداست بت وار داشته. از همین رو، روزی که نور آتش خورشید افزایش و تاریکی کاسته میشد را به عنوان شادمانی و تجلیل از خورشید جشن میگرفتند.

🔘متاسفانه رسم جشن شب یلدا با تغییرات فراوان امروزه به جشنی پر زرق و برق و تجملی تبدیل شده که در نزدیکی کریسمس، رقابت دو اندیشه زرتشتی، لیبرالی در جامعه را شاهد هستیم.

❇️ اما فارغ از نگاه #معرفت_توحیدی و نگاه معرفت شناسانه به پدیده‌های اجتماعی جامعه ایران 1398، باید این سوال را مطرح کرد که تجمل گرایی، چشم و همچشمی و #طمع در این پدیده ها از نگاه فرهنگ اقتصادی جامعه و طرح ریزی استراتژیک جامعه چه جایگاهی دارند

✅ از منظر اسلام، تجملات، اسراف و طمع مولفههای مذمومی هستند که در اینگونه مراسمها به وفور دیده میشود. آیا هزینه های هنگفت این مراسم ها نمیتواند صرف خوراک و پوشاک قشر مستضعفی بشود که توسط همین قشر مستکبر و مسرف به استضعاف کشیده شده اند؟

✅ برای ساخت یک تمدن قدرتمند و سالم، میبایست مردمی قدرتمند و سالم داشت که از اسراف و طمع و تجمل به دور باشند. یادمان باشد که طمع و اسراف از اصلی ترین ریشه های رباخواری و ربادهی محسوب میشوند

✍نهضت مردمی ممانعت از ربا


___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🔺‏کم کم داریم به لحظاتِ آغازِ مانورِ تجمل‌گرایی(انتشار تصاویر خریدها و مراسمات خصوصی شب یلدا) نزدیک میشیم!

🔺پیش از ارسال تصاویر برای فخرفروشی لطفا به وضعیت اقتصادی این روزها که گریبان اغلب مردم را گرفته، توجه کنیم.

🔺حواسمان باشد به آن‌ها که انارِ یلدایِ‌شان به سرخی سیلی است که با آن آبروی‌ِشان را حفظ می‌کنند.😔

#حق_الناس_مدرن

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
🇮🇷🇮🇷🇮🇷همایش تخصصی نهضت ربا🇮🇷🇮🇷🇮🇷

📩 از همه اعضاء استانی نهضت، جهت حضور دعوت به عمل می‌آید.

🎖مهمان ویژه: استاد حسن عباسی
📝 ثبت‌نام از طریق @Reba_info یا شماره تماس
02177417641
🔓ظرفیت ثبت‌نام محدود است.
امکان اسکان و خوراک مهیا است.

_____
✊ نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
#ببینید و #ببینانید

⚠️ویران می کنیم آینده را بر سر نظام بانکی

💢با سخنرانی استاد حسن عباسی

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
3 ماه پیش
♨️فوری و مهم

#نشر_حداکثری

⚠️اعلام رسمی مخالفت حوزه با طرح جدید بانکداری

🔴آیت‌الله نوری همدانی: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می‌بخشد.

🔘ایشان با انتقاد از طرح جدید مجلس درباره بانکداری گفت: طرحی در مجلس وجود دارد که به رباخواری به عنوان قرض رسمیت می‌بخشد.

⭕️حوزه علمیه با این طرح #مخالف است و نظر کسانی که این طرح را به مجلس برده‌اند، حجت نیست، این طرح ربا را رسمی می‌کند و حوزه در این زمینه #ساکت نخواهد بود.

▪️متأسفانه روند بانک‌ها اصلاح نشده است، دربعضی از بانک‌ها پولی که به عنوان قرض می‌دهند، در ابتدا سودی بر می‌دارند که رباست و در ادامه تأخیر در ادای دین را به صورت روز شمار حساب می‌کنند و ربا چند برابر می‌شود، حال می‌خواهند این موضوع را رسمیت ببخشند.

▪️نامه‌های زیادی در این زمینه برای ما نوشته شده، فردی که مثلاً ۲۰۰ میلیون تومان قرض گرفته، اما بعد از مدتی به میلیارد تبدیل شده است!

📌امیرمؤمنان فرمود: اگر خداوند بخواهد برای هر قومی هلاکت اقتصادی به وجود آورد، ربا را ظاهر می‌کند

🔗 http://fna.ir/ddqh99

#طرح_جدید_بانکداری
_____
✊ نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔵 طلای قرضی

🔹سؤال: چند سکه سال قبل قرض کردم که قیمت آن فرضاً یک میلیون و دویست هزار بود با این حساب که سکه هر سال حدود دویست هزار افزایش داشت. امروز سکه حدود سه ملیون و هشتصد هزار است؛ آیا باید سکه را به قیمت روز بپردازم یا قیمتی که قرض کردم؟

▫️پاسخ: اگر سکه را قرض کرده باشید، باید مثل سکه ـ نه قیمت آن ـ را برگردانید، هر چند قیمت آن تغییر کرده باشد؛ اما اگر طلا را فروخته و پول آن را به شما قرض داده است، نمی‌تواند شرط کند معادل قیمت سکه را در روز پرداخت به او برگردانید، البته اگر شرط کند که کاهش ارزش پول (تورم) را جبران کنید، اشکال ندارد.

#استفتاء
#امام_خامنه‌ای

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🎥 #ببینیم

⭕️ اقتصاد امروز مشکل‌دار است؛ زیرا مایل نیستیم از آنچه دوستش می‌داریم انفاق کنیم.

🔘 حل اقتصاد و مشکلات اقتصادی بشر، به این است که انسان آماده ذبح گزاره های مورد علاقه‌ش باشد.


🖇[برشی از جلسه 410 کلبه کرامت]

🔗 https://b2n.ir/603224

______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔴 واقعیت افزایش قیمت بنزین:

⭕️ روز گذشته اعلام شد؛ هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان (افزایش۵۰%) و نرخ هر لیتر بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان (افزایش ۲۰۰%) شده است.

🔘 افزایش قیمت بنزین، اتفاقی است که در سال های ۸۶، ۸۹، ۹۳ و ۹۴ هم رخ داد. و به هر ترتیب با توجه به تورم موجود، گران‌تر شدن بنزین در سال ۹۸ چندان هم شوک برانگیز نباید باشد. با این حال چرا با واکنش های مختلفی از جانب مردم مواجه شدیم؟!

◾️به دو دلیل:

1⃣ غفلت از دلیل اصلی افزایش قیمت بنزین

2⃣ زمان نامناسب

◀️ در واقع باید گفت ریشه اصلی گرانی ها متوجه عمل‌کرد بانک‌هاست؛ و این آشی است که بانک‌ها با خلق نقدینگی پخته‌اند؛ نه فقط مخصوص امسال است نه صرفاً این دولت. بلکه حاصل سال‌ها خلق پولی‌ست که در دولت‌های مختلف رخ داده‌ست. طبیعیست وقتی نرخ ارز بالا برود قیمت کالاها و بنزین هم افزایش پیدا کند.

‼️برخی پمپ بنزین آتش می‌‌زنند غافل ازینکه مسبب اصلی تمام تورم و مشکلات ناشی از گرانی؛ بانک ها خصوصا بانک‌های تجاری هستند.

◀️اما دلیل دوم؛ یعنی زمان:

▫️اگر بپرسیم؛ آیا دولت در زمان مناسبی دست به افزایش قیمت بنزین زده؟ قطعا پاسخ منفی است. در سال ۸۹_۹۰ با افزایش نرخ ارز و اعمال تحریم ها شاهد موج افزایش ۵۰% بنزین سهمیه ای و ۲۰۰% بنزین آزاد بودیم. و همان سال هم مردم به‌شدت ناراضی بودند.
و دقیقا امروز هم دولت، همزمان با افزایش نرخ ارز، اقدام به افزایش قیمت بنزین کرده است. و با توجه به تحریم‌ها؛ شاید بتوان گفت؛ دولت تعمداً یا نادانسته، پالسی برای شروع یک جنگ ارزی به دشمن داده است.

📌 به‌هرحال اگر واقع بینانه نگاه کنیم؛ این گرانی‌ها از وجود بانک‌های ربوی و کارویژه‌شان یعنی خلق‌پول نشئت گرفته است.
⚠️ لذا اشتباه است اگر بخاطر این گرانی‌ها پمپ بنزینی آتش بگیرد یا با هماهنگی قبلی؛ تعمداً ماشین‌ها در مسیر خاموش شوند.

⚠️ این روزها صحبت از #طرح_جدید_بانکداری است که بزودی روانه مجلس می‌شود. طرحی که "زر ورقی اسلامی" برای ادامه جنایت بانک‌هاست و اگر تصویب شود باید شاهد مشکلات سخت‌تری باشیم. لذا اگر واقعا معترض به وضع موجودیم باید علیه این قبیل طرح‌ها و خلق‌پول بانک‌ها، بپاخیزیم

___________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔴 صدای مراجع شنیده نمی‌شود، زیرا مسئولین گوش‌هایشان را گرفته‌اند.

⭕️ آیت الله نوری همدانی:

💢درباره تورم تذکر می‌دهیم ولی برخی مسئولین توجه ندارند

▫️مسئولین به‌ جای حاشیه‌سازی و حرف‌های اختلافی به مردم برسند و وقت خود را صرف مردم کنند، مردم ازنظر معیشت و اقتصاد مشکل‌دارند. جوانان کار و ازدواج می‌خواهند.

▫️برخی از مردم به ما مراجعه کرده و می‌گویند؛ چرا درباره مشکلات حرف نمی‌زنید، مردم بدانند ما از گرانی و تورم و اقتصاد تا #دیرکرد_بانک‌ها تذکر می‌دهیم اما برخی مسئولان توجه ندارند.

🔗 https://tn.ai/2140077

_______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🌸🌺🌸 ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و امام صادق علیه السلام، در این روز پر برکت عهد کنیم؛ بواسطه‌ی بانک‌های ربوی با خدا و رسولش نجنگیم.

___
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
⚠️ علیه خدا و رسول خدا، اعلان جنگ کرده‌اند؛ یک ملتی را هم با آلوده کردن به ربا آلوده کردند؛ بعد هم خیلی شیک، روز میلاد رسول الله توئیت می‌زنن و عرض تبریک می‌کنند. زیبا نیست!!!!

💢 #ببینید توییت «ولی الله سیف» رییس اسبق بانک مرکزی و پاسخ یک کاربر به این عرض تبریک‌ها.

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
#عکس_را_حتما_ببینید
#روشنگری

🔴 در طرح جدید بانکداری، عملیات بانکی این طور تعریف شده: دریافت سپرده از عموم مردم و به کارگیری آن در قالب اعطای تسهیلات یا ایجاد اعتبار!

⭕️ در حالی که در واقعیت، بانک ها به این شکل عمل نمی‌کنند و قانون‌نویسی برای بانک غیر واقعی، برای #وجاهت_قانونی دادن به بانک واقعی است.

#طرح_جدید_بانکداری

_______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
#توییت_گرام

👤 ‏یکی از مگاترندهای واتسون برای آینده، debt یا بدهی هست و یکی از مگاترندهای جریان انقلابی برای ایران ۱۴۴۴، مقوله ایران بدون وام و تحقق بیع قرآنی هست.
#طرح_جدید_بانکداری از پروژه‌های نفوذ در جهت ‎#نرمالیزاسیون ربا در ایران هست. حامیان گام دوم انقلاب کجا هستند؟

_________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔴 بخشی از سخنرانی دیروز استاد حسن عباسی در اردبیل علیه اقتصاد ربوی:

🔘 اگر نمی‌توانید عرق بریزید و در این زمینه دانش تولید کنید، لا‌اقل ذهن دانشجویان را از زائده‌های فکری امثال #آدام_اسمیت پر نکنید.

🔻 غرب‌گراها که می‌گویند بدهی خوب است و نشان‌دهنده شکوفایی اقتصاد نیز است، پس چرا ترامپ بعد از روی کار آمدن با اعلام میزان بدهی آمریکا یعنی ۲۳تریلیون دلار، فریاد زد رؤیای آمریکایی مرده است.

🔻 مدل اقتصادی تهیه شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام که بالغ بر ۷۸۲ صفحه‌ست، الگوی مطلوب اقتصاد ایران را مکتب نئوکینزی یعنی #نئو‌رباخواری می‌داند، همان مکتبی که اقتصاد آمریکا و اروپا را به خاک سیاه نشاند، و رهبری واکنش نشان دادند و اعلام داشتند دستگاههای تصمیم‌ساز باید عاری از نفوذ باشند. ایشان در آن رویداد، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را در واکنش به الگوی مطلوب غربی مطرح کردند.

✅ منظور از نفوذ این‌ است که در ۴۰ سال گذشته در حکومت دینی، تئوری‌های #اقتصاد_لیبرال پیاده شده است. تا جایی که اسلام‌شناسان و مجتهدین دین در قم فریاد برآوردند که سیستم بانکی کشور #ربوی است.
@reba_ir
4 ماه پیش
🔴مهم🔴

⭕️ پیرو "طرح جدید بانکداری"، سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:

▫️بعد‌ از پرداختن به موضوع مالیات ‌بر‌ ارزش افزوده، نوبت رسیدگی به طرح جدید بانکداری‌اسلامی است

▫️بانک مرکزی نظراتی را مجددا مطرح کرده است که باید مورد بررسی قرار بگیرد که اگر قابل تعدیل است، تعدیل شود

▫️امیدواریم که طرح ظرف۲ ماه آینده به صحن ارجاع شود.


✍نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا:

💢 ضمن تشکر از تمام کسانی که ما را با هشتگ #طرح_جدید_بانکداری علیه این طرح که منجر به "قانونی شدن ربا می‌شود" همراهی کرده‌اند، از دغدغه‌مندان می‌خواهیم همچنان با توییت ها و پست‌ها و پیام‌های خود و دعوت از سایر مردم دلسوز، مارا در این فرصت باقی مانده، در قیام سایبری علیه این طرح همراهی کنند.

▫️قانونی شدن ربا یعنی قانونی به جنگ خدا رفتن و امروز، روز قیام و دفاع از حدود الهی است. اگر مدافع حدود خدایید بپاخیزید.

◾️شما می‌توانید:

1⃣ ما را با هشتگ #طرح_جدید_بانکداری در شبکه های اجتماعی همراهی کنید.

2⃣ مطالب را در کانال های خود بازنشر کنید و یا خود به اشکالات طرح مذکور بپردازید

3⃣ پیام ها و یا متن های خود را در نقد و مخالفت با #طرح_جدید_بانکداری به آیدی @arez_nsr ارسال کنید

#قیام_سایبری
#طرح_جدید_بانکداری
#عملیات_جهادی

__________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
🔴 ‏یادمان نرود آینده کودکانمان نیز به تصویب #طرح_جدید_بانکداری بستگی دارد.

🔻نسل مرچنتی که توسط این سیستم بانکی تغذیه شود، نمی‌تواند استراتژیست موفقی گردد زیرا یک «‎کودک استراتژیست» مبتنی بر رویکرد رزق‌مدار، با اندیشه مرکانتیلیسم و سیستم منحط بانکی دارای اصطکاک است.

🖇 حتماً عکس را ببینید

_______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
#انعکاس_خبری

🔴حسین صمصامی :

⭕️طرح مجلس نظام بانکی را اصلاح نمی‌کند. برای اجرای عقود اسلامی باید ساختار بانک‌ها را تغییر داد

🔘در صورت حفظ ساختار موجود نظام بانکی، چیزی قابل اصلاح نیست.

▫️در صورت حفظ ساختار موجود بانک‌ها نمی‌شود چیزی را اصلاح کرد و #طرح_مجلس هم صرفا رویه‌های اجرایی که هم‌اکنون در نظام بانکی متداول شده است را #قانونی می‌کند. مثلا قانون سود علی‌الحساب ندارد و یا جریمه تاخیر وجود ندارد. موارد متعددی وجود دارد که در قانون وجود ندارد اما عملیاتی شده است و همین موارد خلاف قانون است که نظام بانکی را به اینجا رسانده است.

🔘ساختار و ماهیت بانک اصلا برای اجرای عقود اسلامی مناسب نیست:

▫️با این ساختار بانکی هر عقدی را که طراحی کنید، در نهایت به عقد ساوزکار مرابحه محدود و عملیات بانکی همانند بانک‌های ربوی می‌شود. بنابراین ساختار و ماهیت بانک اصلا برای اجرای عقود اسلامی مناسب نیست.

🔘لزوم تفکیک بانک‌ها و اجرای عقود اسلامی خارج از ساختار بانک‌های تجاری :

▫️وی تاکید کرد: چیزی به اسم بانک اسلامی نداریم و این عنوانی من‌درآوردی است و اگر به دنبال اجرای درست عقود اسلامی هستیم باید نهادی غیر از بانک (بانک تجاری) این عقود اسلامی را اجرا کند.

🖇http://fna.ir/dd63xm

#طرح_جدید_بانکی
______________________________________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
‏‎#طرح_جدید_بانکداری- ص12 - تبصرۀ 5

شورای فقهی موظف است در صورت اطلاع از هرگونه تخطی عملکردی بانک مرکزی از مصوبات شورای فقهی، مراتب را به رئیس کل اعلام نماید.
مسئولیت نهایی پاسخگویی در این زمینه برعهدۀ ‎#رئیس_کل است.

◾️فقه تحت سلطۀ بانک

#توییت_گرام

______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
⚠️اخطار⚠️

🚫 لطفااا دست نزنید! این شورا صرفاً #تزئینی‌‌ است. 🤗

🔴 در طرح جدید بانکداری، انتصاب شورای فقهی توسط رئیس بانک مرکزی صورت می‌گیرد و اجرای مصوبات شورای‌فقهی و نظارت برآن نیز توسط خود رئیس کل پیگیری می‌شود!!!

👈 آیا بااین‌وجود، می‌شود انتظار رعایت موازین شرعی و منافع ملی رو داشت؟

#طرح_جدید_بانکداری
#شورای_فقهی_تشریفاتی
_________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس