رادیو گفت و گو

رادیو گفت و گو صدای اندیشه ها


🔰 آمریکا حتی با سعودیها هم دشمن است
❔ وظیفه‌ی یک انسان باشرف درمقابل این دشمنی چیست؟

🔻 رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌:

🔹️ اینکه ما طالب وحدتیم و برای وحدت دل میسوزانیم، این فکر [وحدت]، دشمنانی دارد که در رأس آن، دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.
آمریکا فقط دشمن جمهوری اسلامی نیست؛ [آنها] با دنیای اسلام دشمنند، با فلسطین دشمنند، با ملتهای غرب آسیا دشمنند، با ملتهای شمال آفریقا دشمنند. علت دشمنی هم ماهیت اسلام است. اینها با منطق و معنای اسلام مخالفند. البته با جمهوری اسلامی بیشتر مخالفند، اما با سعودی‌ها هم مخالفند؛ اینکه صریحاً بگویند سعودی‌ها غیر از پول چیزی ندارند، این دشمنی نیست؟ یعنی پول دارند [پس آنها را] باید بچاپیم؛ دشمنی از این بالاتر؟ خب بفهمند دشمنی را و بفهمند وظیفه‌ی یک انسان باشرف درمقابل این دشمنی چیست؟ شرف و غیرت اسلامی و غیرت عربی در قبال چنین اهانتی چه اقتضا میکند؟ وظیفه‌ی خودشان را بفهمند. ۹۸/۸/۲۴

🏷 #دیدار۱۷ربیع

💻 @Khamenei_ir
1 ساعت پیش
🎙 بشنوید | رهبر انقلاب، صبح امروز: آمریکا حتی با سعودیها هم دشمن است
❔ وظیفه‌ی یک انسان باشرف درمقابل این دشمنی چیست؟

🏷 #دیدار۱۷ربیع

💻 @Khamenei_ir
1 ساعت پیش
دبیركل اتحادیه زنان مسلمان:
🎙 منفعلانه عمل كردن در برابر تخریب اسلام رویكرد درستی نیست/ دشمنان صلح را در مقابل اسلام معرفی می‌كنند

🔹 طوبی كرمانی گفت: باید متوجه باشیم، دشمن برای خراب نشان دادن چهره اسلام از چه ترفندهایی استفاده می‌كند، ما در مقابل پاتك بزنیم. اگرچه چنین شیوه‌ای را توصیه نمی‌كنم، زیرا منفعلانه برخورد كردن در رابطه با اسلام‌هراسی دشمن رویكرد درستی نیست.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175104&n=533061&ap=1

@radiogoftogoo
4 ساعت پیش
حجت الاسلام سامانی:
🎙 پیامبر(ص) جلوه ای از زیبایی های خداوند بودند

🔹 معاون فرهنگی و تبلیغات استان تهران با بیان اینكه امروز عشق پیامبر باید برای مسلمان و غیر مسلمان معرفی شود، اظهار كرد: پیامبر (ص) بهترین جلوه از زیبایی خداوند بودند.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=170001&n=533057&ap=1

@radiogoftogoo
5 ساعت پیش
كارشناس مسائل راهبردی:
🎙 خارج كردن اسرائیل از انحصار ظلم و جنایت و تروریست بودن از اهداف اسلام هراسی است

🔹 عبدالله چینی چیان اظهار كرد: اسرائیل در جهان به عنوان تنها چهره ای كه تروریست دولتی دارد و كارش سركوب مردم و كشتار است معرفی شده، سلطه گران خواستند اسرائیل را از این انحصار دربیاورند و بگویند مسلمانها نیز تروریست هستند .

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=177617&n=533054&ap=1

@radiogoftogoo
5 ساعت پیش
مدرس حوزه و دانشگاه:
🎙 رسانه، در نوك پیكان جنگ نرم قرار دارد

🔹 میرآفتاب درباره علل استفاده از رسانه به عنوان اسلام هراسی گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند جنگ سخت به نتیجه نخواهد رسید و جنگ نرم را برای انجام این ماموریت خود یعنی اسلام هراسی مد نظر قرار دادند كه در نوك پیكان این جنگ نرم، رسانه قرار دارد.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=177617&n=533052&ap=1

@radiogoftogoo
5 ساعت پیش
🌸 لوح | سرآغاز برکات الهی

🔻 رهبر انقلاب: ولادت #پیغمبر سرآغاز همه‌ی برکاتی است که خدای متعال برای بشریت مقدر فرموده است. ما که اسلام را وسیله‌ی سعادت بشر و راه نجات انسان میدانیم، این موهبت الهی مترتب بر وجود مبارک پیغمبر است که در ماه ربیع اتفاق افتاد.» ۱۳۹۱/۱۱/۱۰

🔺 پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت #پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم، لوح «سرآغاز برکات الهی» را منتشر میکند.

📥 دسترسی به نسخه قابل چاپ و ارسال نظر:
http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=43964
6 ساعت پیش
میلاد ششمین اختر تابناك آسمان ولایت و نبی اكرم نور هدایت مبارك باد
@radiogoftogoo
6 ساعت پیش
#تقویم
امروز پنجشنبه 24 آبان ماه

@radiogoftogoo
6 ساعت پیش
محقق و مدرس دانشگاه:
🎙 اسلام هراسی ریشه در نژاد پرستی دارد

🔹 مرضیه مینایی پور با تصریح بر اینكه اسلام هراسی ریشه در نژاد پرستی دارد، بیان كرد: درگیری های تاریخی غرب با اسلام تحت عنوان جنگ های صلیبی، نبود منابع اطلاعاتی دقیق از اسلام و همچنین تعارض منافع مستكبرین غربی با آرمان های اسلامی، ریشه اسلام ه

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=177617&n=532979&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
رئیس شعبه پنجم تجدیدنظر سازمان تعزیرات حكومتی استان تهران:
🎙 جهت مبارزه با فساد، مردم باید نسبت به قوانین و مقررات آگاه شوند

🔹 كیومرث حسن پور از ضرورت فراگیر كردن نظارت های مردمی در مبارزه با فساد گفت و اظهار كرد: برخی از فسادها بر اساس ناآگاهی مردم اتفاق می افتد و به همین جهت باید مردم را نسبت به مسائل اقتصادی و قوانین و مقررات آگاه كنیم.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175113&n=532972&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
رئیس مدیریت بحران كشور:
🎙 واگذاری اتاق های كوچك به زلزله زدگان در روزهای آینده

🔹 اسماعیل نجار با اشاره به جلسات جهت بازسازی و ساخت منازل زلزله زده، عنوان كرد: در نشست هایی كه با انبوه سازان داشتیم، قرار شد اتاقك های سه در چهار در چند روز آینده ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175113&n=532958&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
#سخن_هفته

درس‌هایی از #رفتار_سیاسی پیامبر(ص)
📝شدید با #پیمان‌شکنان

🔰از همان ابتدایی که #حکومت_پیامبر(ص) در #جامعه‌ی_نوپای مدینه شکل گرفت، دشمنان آن هم شروع به کار کردند. پیامبر(ص) در دوران حکومت خود، حداقل با سه گروه دشمن مواجه بود:

1️⃣دشمن اول، قبایل نیمه وحشی‌: که اطراف مدینه زندگی می‌کردند «و تمام زندگی آنها عبارت از جنگ و خونریزی و غارت و به جان هم افتادن و از همدیگر قاپیدن است.» 28/2/80 پیامبر «در هر کدام از آنها اگر نشانه‌ی صلاح و هدایت بود، #پیمان بست ... و بر #عهد و پیمان خودش، بسیار پافشاری می‌کرد و پایدار بود.» 28/2/80 اما آنهایی که شریر و #غیرقابل_اعتماد بودند، «پیغمبر سراغ آنها رفت و آنها را منکوب کرد و سر جای خودشان نشاند..»

2️⃣دشمن دوم، #اشراف_مکه و اهل قریش: «پیغمبر احساس کرد اگر بنشیند تا آنها سراغش بیایند، یقیناً آنها فرصت خواهند یافت؛ لذا سراغ آنها رفت؛ منتها به طرف مکه حرکت نکرد. راه کاروانىِ آنها از نزدیکی مدینه عبور می‌کرد؛ پیغمبر تعرّض خودش را به آنها شروع کرد، که جنگ بدر، مهم‌ترینِ این تعرّض‌ها در اوّلِ کار بود. پیغمبر تعرّض را شروع کرد؛ آنها هم با تعصّب و پیگیری و لجاجت به جنگ آن حضرت آمدند. تقریباً چهار، پنج سال وضع این‌گونه بود؛ یعنی پیغمبر آنها را به حال خودشان رها نمی‌کرد؛ آنها هم امیدوار بودند که بتوانند این مولود جدید - یعنی نظام اسلامی - را که از آن احساس خطر می‌کردند، ریشه کن کنند. #جنگ_اُحد و جنگ‌های متعدّد دیگری که اتّفاق افتاد، در همین زمینه بود.» آخرین جنگ پیامبر(ص) با این دشمنان، #جنگ_خندق بود و پس از آن، ماجرای #صلح_حدیبیه پیش آمد و پیامبر(ص) با آنان پیمان صلح امضا کرد. اما سال هشتم بعثت، «که کفّار #نقض_عهد کرده بودند، پیغمبر رفت و مکه را فتح کرد، که فتحی عظیم و حاکی از تسلّط و اقتدار آن حضرت بود.»

3️⃣دشمن سوم، یهودی‌ها: «یعنی #بیگانگانِ_نامطمئنی که علی‌العجاله حاضر شدند با پیغمبر در مدینه زندگی کنند؛ اما دست از موذیگری و اخلالگری و تخریب برنمی‌داشتند... پیغمبر تا آن‌جایی که می‌توانست، با اینها مدارا کرد؛ اما بعد که دید اینها مدارابردار نیستند، مجازاتشان کرد. هرکدام از این سه قبیله عملی انجام دادند و پیغمبر بر طبق آن عمل، آنها را مجازات کرد. اوّل، #بنی‌قینقاع بودند که به پیغمبر خیانت کردند؛ پیغمبر سراغشان رفت و فرمود باید از آن‌جا بروید؛ اینها را کوچ داد و از آن منطقه بیرون کرد و تمام امکاناتشان برای مسلمان‌ها ماند. دسته‌ی دوم، #بنی‌نضیر بودند. اینها هم خیانت کردند لذا پیغمبر فرمود مقداری از وسایلتان را بردارید و بروید؛ اینها هم مجبور شدند و رفتند.

🔰 دسته‌ی سوم #بنی‌قریظه بودند که پیغمبر امان و اجازه‌شان داد تا بمانند؛ اینها را بیرون نکرد؛ با اینها پیمان بست تا در جنگ خندق نگذارند دشمن از طرف محلاتشان وارد مدینه شود؛ اما اینها ناجوانمردی کردند و با دشمن پیمان بستند تا در کنار آنها به پیغمبر حمله کنند!... بعد که قریش و هم‌پیمانانشان شکست خوردند و از خندق جدا شدند و به طرف مکه رفتند، پیغمبر به مدینه برگشت. همان روزی که برگشت، نماز ظهر را خواند و فرمود نماز عصر را جلوِ قلعه‌های بنی‌قریظه می‌خوانیم؛ راه بیفتیم به آن‌جا برویم؛ یعنی حتّی یک شب هم معطل نکرد؛ رفت و آنها را محاصره کرد. بیست‌وپنج روز بین اینها محاصره و درگیری بود؛ بعد پیغمبر همه‌ی مردان جنگی اینها را به قتل رساند؛ چون خیانتشان بزرگ‌تر بود و قابل اصلاح نبودند.» بنابراین در هیچکدام از این قضایا، پیغمبر #نقض_عهد نکرد اما در مقابل نقض عهد آنان، ساکت نماند و پاسخ خیانت‌شان را با #اقتدار کامل داد.

@Khattehezbollah
1 روز پیش
مدیر كل مبارزه با قاچاق كالا و ارز سازمان تعزیرات حكومتی:
🎙 بسیاری از دستگاه ها به وظایف خود در مبارزه با قاچاق به درستی عمل نمی كنند

🔹 عبدالمجید اجتهادی درباره عملكرد دستگاه ها در عمل به وظایف خود در جهت مبارزه با قاچاق بیان كرد: حقیقت آن است بسیاری از دستگاه ها به وظایف خود به درستی و كامل عمل نكرده اند.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175113&n=532957&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
معاون حسابرسی مالیاتی تهران اعلام كرد:
🎙 افزایش ٥٠ درصدی وصول مالیات نسبت به سال قبل

🔹 ابرهیمی گفت: با توجه به دسترسی سازمان امور مالیاتی كشور به اطلاعات فعالان اقتصادی و كشف فرارهای مالیاتی و تشكیل پرونده برای افراد فاقد پرونده، موفق به افزایش ٥٠ درصدی درآمدهای مالیاتی شدیم.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175100&n=532948&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
كارشناس سیاسی:
🎙 گاهی خشونت‌های كشورهای عربی ابزاری برای معرفی ایران می‌شود

🔹 امید احمدی گفت: در جوامع اروپایی ما را به اسم داعش، طالبان و القاعده می‌شناسند، برای این‌كه اسلام واقعی به آنها نشان داده نشده است. وقتی ما وحدت اسلامی را برایش نشان می‌دهیم، شاید خیلی برایشان قابل باور نباشد.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175104&n=532940&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
مدیركل تعزیرات حكومتی استان تهران:
🎙 روند پیگیری كالاها در حوزه نظارتی بسیار مشكل است

🔹 اسفنانی به اشكالات و ایراداتی كه در حوزه نظارت وجود دارد اشاره و بیان كرد: متاسفانه روند تنظیم بازار، ورود كالا، صادرات، واردات و امكان پیگیری و رهگیری كالاها به شدت مشكل است و یا حتی امكان این مهم وجود ندارد.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175113&n=532754&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
🌸 #هفته_وحدت
⭐️ درخشان‌ترین ستاره عالم

🔻 رهبر انقلاب: وقتی نام پیامبر اعظم را می‌آوریم، کأنه شخصیت همه‌ی بندگان صالح و برجسته و شخصیت امیر مؤمنان و ائمه‌ (؛هم؛) در این وجود مقدس، متبلور و مجسم است. پیامبر اعظم را میتوان به درخشان‌ترین ستاره در کائنات عالم وجود تشبیه کرد. ۱۳۸۵/۰۱/۰۱

🔺 پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR پوستر «درخشان‌ترین ستاره عالم» را منتشر می‌کند.

📥 نسخه چاپ👇
http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=38408
1 روز پیش
مدیر گروه مطالعات بوم شناسی دریا :
🎙 تنش در انتقال آب خزر به دلیل ابهام در این طرح است

🔹 فریدون عوفی اظهار كرد : باید در خصوص طرح انتقال آب شفاف سازی صورت بگیرد چرا كه تنش ١٥ ساله ای كه این مسئله ایجاد كرده است و تصمیمات اشتباه به دلیل ابهام در این طرح است.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175165&n=532937&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
مدرس دانشگاه:
🎙 جهل نسبت به اسلام و تعارض منافع در شكل گیری اسلام هراسی نقش داشته است

🔹 زینب آل بوعلی ضمن بیان اینكه پدیده اسلام هراسی پیشینه تاریخی دارد، در عین حال گفت: اما عواملی چون جهل نسبت به اسلام و تعارض منافع و اختلاف و خواستگاه ارزشی، خلط میان دین اسلام و اوضاع كنونی مسلمانان در شكل گیری اسلام هراسی نقش داشته است.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=177617&n=532933&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه كشاورزی:
🎙 تنها نگرانی ما از تشكیل وزارت بازرگانی بحث واردات است

🔹 جعفر كرمی گفت: نگرانی ما از تشكیل وزارت بازرگانی فقط مربوط به بخش واردات است. ای كاش واردات در ازای صادرات انجام شود.

🔻 مشروح این خبر را در سایت رادیو گفت و گو بخوانید :
http://www.radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175107&n=532741&ap=1

@radiogoftogoo
1 روز پیش
🌸 بشنوید | وعده امیدبخش پروردگار به پیامبر (ص)

🔺 گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای در جلسه طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن؛ جلسات ماه‌رمضانی حضرت آیت الله خامنه‌ای در سال۵۳

⭐️ #هفته_وحدت

💻 @Khamenei_ir
1 روز پیش
#تقویم
امروز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه

@radiogoftogoo
1 روز پیش
📸پربازدیدهای_امروز


💯 اسلام آمریکایی خلاف حقوق بشر مسلمانان است
https://b2n.ir/262227


💯پرداخت سود روزشمار غیرقانونی است
https://b2n.ir/217928


💯بسیاری از کاربران فضای مجازی به دنبال کسب شهرت هستند
https://b2n.ir/554532


💯مجلس موضوع اینترنت کودکان را در دستور کار قرار داد
https://b2n.ir/473718

@radiogoftogoo
1 روز پیش
دریافت سروش پلاس