معاونت منابع انسانی دادگستری استان البرز

اطلاع رسانی عمومی


📌 دکتر رحیمی خبر داد: تلاش برای ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان دستگاه قضا از طریق تصویب قانون تسری و تامین مسکن/ افزایش سهم قوه قضاییه از بودجه عمومی در برنامه هفتم/ اعمال مدرک تحصیلی دوم کارکنان اداری دستگاه قضا در احکام کارگزینی

✳️ معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه از تلاش برای ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان دستگاه قضاsapp.ir/qazahrm از طریق تصویب قانون تسری و تامین مسکن، افزایش سهم قوه قضاییه از بودجه عمومی در برنامه هفتم و اعمال مدرک تحصیلی دوم کارکنان اداری دستگاه قضا در احکام کارگزینی خبر داد.

🔵 دکتر امین‌حسین رحیمی در دیدار رئیس محترم قوه قضاییه با نمایندگان کارکنان اداری قوه قضاییه با ارائه گزارشی از اقدامات این معاونت برای ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان دستگاه قضاsapp.ir/qazahrm، این موضوع را یکی از تأکیدات مکرر حضرت آیت الله رئیسی برشمرده و مهمترین مشکل را سهم اندک این دستگاه از بودجه عمومی کشور عنوان و اعلام کرد که همه تلاش ها بر این است تا رقم بودجه دستگاه قضا در برنامه هفتم توسعه از 2.9 فعلی به 5 درصد افزایش یابد.

🔵 معاون رئیس قوه قضاییه یادآور شد: معاونت منابع انسانی به دنبال آن است جهت متناسب سازی حقوق کارکنان اداری طرح تسری قانون فوق العاده خاص سازمان زندان‌ها به کارکنان اداری قوه قضاییه را به زودی از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری نماید.

🔵 وی اضافه کرد: مدیریت قوه قضاییه به طور جدی در تلاش است دغدغه همکاران عزیز قضایی و اداری دستگاه قضا درخصوص معیشت و مسکن را تا آنجا که ممکن است رفع نماید که کارکنان شریف دستگاه قضایی با آرامش بیشتر بتوانند به وظیفه اصلی خود که احقاق حق و اجرای عدالتsapp.ir/qazahrm می‌باشد، بپردازند.

🔵 دکتر رحیمی بیان داشت: یکی از راههای کمک به معیشت همکاران عزیز دستگاه قضایی کاهش هزینه‌های آنهاست که مهمترین هزینه بسیاری از همکاران هزینه تامین مسکن است. لذا با دستور ریاست محترم قوه قضاییه معاونت‌های مرتبط (مالی،پشتیبانی‌و‌عمرانی، منابع انسانی‌و‌امور فرهنگی و راهبردی) در تلاش هستند درخصوص تامین مسکن همکارانsapp.ir/qazahrm مخصوصاً در کلان شهرها طرحی را آماده کنند که بتوان به این هدف مهم دست یافت. در این خصوص جلساتی تشکیل شده، مخصوصاً معاونت محترم مالی و پشتیبانی اقدامات اولیه‌ای را انجام داده است که جای امیدواری می‌باشد و این موضوع در حال پیگیری است.

♦️♦️ این مقام عالی قضایی همچنین اظهار داشت: با توجه به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری زمینه‌ای فراهم شده است تا از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری، در راستای افزایش حقوق کارکنان اداری دستگاه قضا مدرک دوم آنها نیز با رعایت مقررات مربوط به تناسب شغل و مدرک تحصیلی در احکام کارگزینی اعمال شود.
1 روز پیش
📌 دکتر رحیمی خبر داد: تلاش برای ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان دستگاه قضا از طریق تصویب قانون تسری و تامین مسکن/ افزایش سهم قوه قضاییه از بودجه عمومی در برنامه هفتم/ اعمال مدرک تحصیلی دوم کارکنان اداری دستگاه قضا در احکام کارگزینی
1 روز پیش
dac2_1108301828e6a0ee222fd76f945cac39.pdf
📌 دستورالعمل رئیس قوه قضاییه درخصوص حفظ شأن و منزلت کارکنان قوه‌قضاییه

✳️ متن کامل «دستورالعمل حفظ شأن و منزلت کارکنان قوه‌قضاییه » مشتمل بر ۹ ماده و ۳ تبصره منتشر شد.
1 روز پیش
فایل راهنما برای کاربران جهت شرکت در دوره های آموزشی آنلاین 👆
3 روز پیش
3 روز پیش

✳️ اداره کل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه قضاییه از همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین با کارمندان پیمانی قوه قضاییه خبر داد.

🔵 بدینوسیله حسب اعلام روابط عمومی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به اطلاع می‌رساند، بنابر اعلام جناب آقای علیرضا صادقی مدیرکل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه قضاییه و پیرو بخشنامه شماره ۲۶۰۸ مورخ 1400/01/23 سازمان اداری و استخدامی کشور همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قراردادمعین با کارمندان پیمانی معادل (۱۰۰) درصد حقوق و مزایای این گروه از کارمندان تعیین می گردد.
شایان ذکر است، احکام افزایش حقوق از مورخ 1400/01/01 با لحاظ موارد عنوان شده در بخشنامه صادر خواهد شد.
1 هفته پیش
همکاران محترم اداری، جهت شرکت در دوره های آموزشی آنلاین، این نرم افزار را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایند.
1 هفته پیش
نرم افزار آموزش آنلاین ویژه تلفن همراه
adobe connect
ویژه برگزاری دوره های آموزشی غیرحضوری ضمن خدمت کارکنان 👆
1 هفته پیش
1 هفته پیش
حسب اعلام روابط عمومی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه:
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه از دستور ریاست محترم قوه قضاییه به معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه برای پیگیری موضوع تسری قانون فوق العاده خاص کارکنان زندان‌ها به کارکنان اداری قوه قضاییه خبر داد.

🔵 دکتر امین حسین رحیمی یادآور شد: حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه در جلسه‌ای که در روز یکشنبه مورخ 15/01/1400 جهت بررسی راهکارهای کمک به معیشت کارکنان محترم اداری در دستگاه قضایی در حوزه ریاست تشکیل شده بود دستور فرمود‌ه‌اند موضوع قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان سازمان زندان‌ها به کارکنان اداری قوه قضاییه از طریق تعامل نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

♦️ معاون رئیس قوه قضاییه افزود: این معاونت به طور جدی دستور ریاست محترم قوه قضاییه را در دستور کار قرار می‌دهد و به زودی با همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس قوه طرح تسری قانون مذکور به کارکنان اداری را از طریق نمایندگان محترم مجلس ارائه خواهد کرد.

⬅️ این مقام عالی قضایی همچنین گفت: در این خصوص حتماً از کمک معاونین محترم منابع انسانی دادگستری استان‌ها جهت توضیح سختی کار همکاران و توجیه نمایندگان محترم مجلس در زمان طرح آن در جلسه شورای اسلامی استفاده خواهد شد.
2 هفته پیش
دکتر رحیمی خبر داد: دستور موکد ریاست محترم قوه قضاییه برای پیگیری تصویب طرح تسری فوق‌العاده خاص کارکنان سازمان زندان‌ها به کارکنان اداری قوه قضاییه
2 هفته پیش
با سلام.معاونت منابع انسانی فرارسیدن نوروز باستانی را خدمت همکاران محترم تبریک عرض نموده و سالی سرشار از موفقیت و کامیابی را برایتان آرزومند است.
1 ماه پیش
سوم ماه شعبان ولادت حضرت امام حسین علیه السلام روز پاسدار و چهارم شعبان ولادت حضرت ابوالفضل العباس روز جانباز و پنجم شعبان ولادت حضرت امام زین العابدین بر تمام محبان و شیعیان مبارک باد
1 ماه پیش
*تقدیر از کارکنان برتر قضایی و اداری دادگستری استان البرز*

در آیینی با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب کرج و جمعی از مسئولان قضایی و اداری استان از کارکنان قضایی و اداری دارای عملکرد برتر در سال 99 تقدیر شد.

حسین اعظمی چهاربرج در این باره گفت: بر اساس شاخص های قضایی مقرر شده هر سه ماه یکبار از هر حوزه قضایی بر اساس ارزیابی عملکرد یک نفر از قضات و یک نفر از کارمندان دادسرا و دادگستری انتخاب و مورد تقدیر قرار گیرند.
وی ادامه داد: علاوه بر برگزیدگان استانی بر اساس شاخص های قضایی، بخشی دیگر از برگزیدگان که امروز مورد تقدیر قرار گرفتند کارکنان قضایی هستند که در «جشنواره آرای برتر» حائر رتبه شدند؛ در این جشنواره تعداد 40 نفر از قضات استان بیش از 180 رای را ارسال کردند که توسط تیم 10 نفره داوری مورد ارزیابی قرار گرفته و افراد برتر شناخته شدند.
دبیر شورای تحول قضایی بخش دیگری از برگزیدگان این جشنواره را کارکنان قضایی و اداری افرادی معرفی کرد که در سطح استانی و ملی حائر رتبه شده و مورد تقدیر قرار گرفته اند.
1 ماه پیش
1 ماه پیش
با سلام و تحيت؛
احتراماً ، به استحضار تمامي همکاران محترم قضايي ميرساند؛
ادامه مبحث قضايي " قصاص 2" چهارشنبه 99/12/27 از ساعت 19 با حضور استاد ارجمند جناب آقاي دكتر عابدی قاضي محترم ديوان عالي كشور بصورت مجازي برگزار ميگردد.
1 ماه پیش
با سلام و احترام :
هم اکنون_جلسه دوم مبحث آموزش قضایی " آشنایی با حقوق مالکیت فکری" با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر وصالی محمود رئیس محترم شعبه سوم دادگاه عالی انتظامی قضات به صورت مجازی در حال برگزار ی می باشد.
1 ماه پیش
با سلام و احترام :
جلسه دوم مبحث آموزش قضایی " آشنایی با حقوق مالکیت فکری" امروز سه شنبه از ساعت ۱۹ مورخ 26 اسفند ۹۹ با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر وصالی محمود رئیس محترم شعبه سوم دادگاه عالی انتظامی قضات به صورت مجازی برگزار می گردد
1 ماه پیش
با سلام و احترام :
جلسه دوم مبحث آموزش قضایی " آشنایی با حقوق مالکیت فکری" سه شنبه از ساعت ۱۹ مورخ 26 اسفند ۹۹ با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر وصالی محمود رئیس محترم شعبه سوم دادگاه عالی انتظامی قضات به صورت مجازی برگزار می گردد
1 ماه پیش
با سلام و احترام :
مبحث آموزش قضایی " آشنایی با حقوق مالکیت فکری" امروز دوشنبه از ساعت ۱۹ مورخ ۲۵ اسفند ۹۹ با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر وصالی محمود رئیس محترم شعبه سوم دادگاه عالی انتظامی قضات به صورت مجازی برگزار می گردد
1 ماه پیش
*برگزاری دومین جشنواره آرای برتر قضائی استان البرز *

نفرات برتر «جشنواره آرای برتر قضائی استان البرز» در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز مورد تقدیر قرار گرفتند.

دبیر شورای تحول قضائی دادگستری کل استان البرز با اشاره به اهمیت کیفیت و لزوم ارتقای جنبه علمی آرای صادره در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر دستگاه قضائی، بیان داشت: رای اثر مکتوب قاضی و نتیجه دانش اوست و به همین جهت دادگستری کل استان البرز به منظور ارتقاء هرچه بیشتر کیفیت آرا، جشنواره آرای برتر قضائی را برگزار نمود.

دکتر اعظمی چهاربرج افزود: ایجاد رقابت برای صدور رای متقن و قوی، تکریم و خدمت رسانی واقعی به ارباب رجوع، ارتقاء شان و منزلت قضات و دستگاه قضا و همچنین ارزیابی علمی و عملکردی قضات استان از جمله اصلی‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز با تبیین شاخص‌های مهم انتخاب رای برتر در این جشنواره گفت: عام و کلی نبودن حکم، رعایت فرآیند و ترتیبات دادرسی، مستند و مستدل و موجه بودن رای، رعایت قواعد دستوری و ادبیات صحیح حقوقی و همچنین عدم تضاد در مفاد رای از جمله شاخص های مدنظر برای تعیین آرای برتر بوده و در خصوص آرای برتر کیفری علاوه بر موارد فوق، موضوعاتی مانند صحیح بودن عمل ارتکابی یا واقعه جزایی و همچنین استفاده از مجازات‌های جایگزین نیز مدنظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: براساس همین شاخص‌ها، بیش از 180 رای که توسط 40 نفر از قضات استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود بررسی و در نهایت 8 نفر از قضات حائز رتبه های برتر شدند و در جلسه ای با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با اشاره به اسامی نفرات برگزیده گفت: در ارزیابی نهایی، بابک گل محمدی (مستشار شعبه اول دادگاه تجدیدنظر)، محمدباقر سرابی (رئیس شعبه 13 دادگاه تجدیدنظر)، علی رمج محمدی (مستشار شعبه 16 دادگاه تجدیدنظر)، علیرضا احمدیان (رئیس شعبه 3 دادگاه حقوقی شهرستان نظرآباد)، احمد یدالهی فخر (رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری 2 شهرستان کرج)، اسماعیل ولی پوری (بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج)، ابراهیم مرادی (بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج) و ابوالقاسم جاودان خرد (رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان اشتهارد) به عنوان برگزیدگان این دوره از جشنواره آرای برتر قضائی شناخته شدند.
1 ماه پیش
1 ماه پیش
باسلام و ادب : فراخوان ثبت نام جذب داور تمدید شد!!
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس