سنگ شناسی | Petrology

*سنگ شناسی، کانی شناسی، ژئوشیمی*- کد شامد وبسایت: 1-1-696746-65-3-1
مدیر کانال: @drns


from "ISOTOPE GEO CHEMISTRY" by White (2015)
6 ساعت پیش
from "ISOTOPE GEO CHEMISTRY" by White (2015)
6 ساعت پیش
Isotope Geochemistry

William M. White
(c) 2015

https://idpay.ir/petrology-ir/file/93573
6 ساعت پیش
❓آیا میدانید هدف سازمان مردم نهاد مجازی آموکار ایجاد یک فضای مناسب برای آغاز کسب و کار های نوپا است؟
@amookar

❓آیا میدانید همه کسب و کار های نوپا از یک ایده شروع شده اند؟

❓آیا میدانید تاکنون بیش از ۶۰ ایده در کانال ایده های آموکار ثبت و در معرض دید همگان قرار گرفته و هر ایده دارای یک کانال و گروه گفتگوی اختصاصی است؟

کانال ایده های آموکار:
@amookar _idea

❓آیا میدانید شما هم می توانید ایده های خود را با شکل ارائه شده در کانال ایده های آموکار در اختیار همگان قرار دهید تا اگر کسانی علاقمند بودند با تشکیل یک گروه، کار بر روی آن ایده را آغاز کنند؟

❓آیا میدانید برای آغاز کار بر روی یک ایده و تشکیل تیم کاری می توانید از بستر سامانه مدیریت پروژه رایگان ایران سمین استفاده کنید؟
iransamin.ir

❓ آیا میدانید که فیلم های آموزشی ایران سمین در کانال ایران سمین بر روی آپارات قرار دارد؟
aparat.com/iransamin
1 هفته پیش
1 هفته پیش
#چند_خبر_دانشگاهی

🔹نام‌نویسی آزمون #دکتری سال ۹۹ از چهارشنبه آغاز می‌شود و تا ۱٢ آذر ادامه می‌یابد؛ آزمون دکتری دوم اسفند برگزار می‌شود.

🔸ثبت‌نام آزمون #کارشناسی_ارشد سال ٩٩ از ۱۶ آذر آغاز می‌شود؛ این آزمون ٢٨ و ٢٩ فروردین برگزار می‌شود.

🔹صندوق رفاه دانشجویی: ثبت‌نام #وام ضروری ویژه #دکتری از امروز آغاز می‌شود و تا پایان آذر ادامه دارد.
1 هفته پیش
🔍موتور جست و جوی پارسیک

️دوستان و همراهان گرامی کانال با توجه به قطع موتور جست و جوی گوگل میتوانید از موتور قدرتمند جست و جوی پارسیک برای جستجو کل نت به نشانی زیر مراجعه نمایید. البته سایتهای با سرور غیربومی همچنان غیر قابل دسترس هستند اگرچه در فهرست جستجوی این جستجوگر آورده می شوند.

http://parseek.ir
2 هفته پیش
آی دی کانال پترولوژی در سروش و بله: @petrology
وبلاگ کانال پترولوژی: what.sapp.ir/petrology
وبسایت پترولوژی: www.petrology.ir
2 هفته پیش
لینک گروه زمین شناسان:
https://sapp.ir/joingroup/nRfgkG3MzD987oOEiuUWsQZL
2 هفته پیش
فروشگاه فایل کتاب
https://idpay.ir/petrology-ir/file
2 هفته پیش
3 هفته پیش
Petrofabric ‫ (پتروفابریک / فابریک سنگ)

https://idpay.ir/petrology-ir/file/93570
3 هفته پیش
magma differentiation
🎞 این ویدئو را در دیدئو مشاهده کنید:
https://www.dideo.ir/v/yt/SteA4FQxrO4
3 هفته پیش
♦️زیباترین شهاب‌سنگی که تا به حال دیده اید

🔹شهاب سنگ فوکانگ که تصور می‌شود ۴.۵میلیارد سال قدمت داشته باشد، یعنی به اندازه سن خود زمین، در سال ۲۰۰۰ در نزدیکی شهری به همین نام در چین کشف شد.
1 ماه پیش
شهادت ولی نعمت ایرانی‌ها، امام مهربانی‌ها تسلیت باد
1 ماه پیش
گوگل اسکالر یک موتور جستجوی اینترنتی است که برای یافتن اطلاعات علمی از قبیل مقالات، مقالات مروری، کتب، پایان نامه‌ها، مقالات پیش چاپ و چکیده‌ها از مخازن دانشگاهی، انجمن‌های حرفه‌ای، مخازن آنلاین، سایت دانشگاه‌ها و سایر سایت‌های معتبر طراحی شده است. علاوه بر این، گوگل اسکالر ابزارهای دیگری شامل معرفی مقالات مرتبط، تعداد استنادات و این‌که چه افرادی به یک مقاله استناد داده‌اند، خروجی استنادی نرم‌افزارهای مدیریت اسناد و خدمات بسیار دیگری را فراهم می‌کند. گوگل اسکالر در رتبه‌بندی دانشگاهی وبومتریکس بر اساس پروفایل ده محقق برتر 10 درصد اثر گذار است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد 76درصد از مدارک علمی با دسترسی آزاد توسط موتور جستجوی گوگل و گوگل اسکالر قابل بازیابی است.

ساخت پروفایل به محققین این امکان را می‌دهد تا خود را با محققان حوزه موضوعی و همچنین سازمان خود مقایسه کنند، مدارک علمی خود را رصد کنند و با دریافت مقالات جدید حوزه موضوعی به روز باشند.
1 ماه پیش
ریسرچ‌گیت[1] شبکه ی اجتماعی علمی برای پژوهشگران، دانشمندان، استادان و دانشجویان سراسر جهان در جهت ارتباط، همکاری، پرسش و پاسخ و مبادله‌های علمی است. از اهداف ایجاد این سایت فراهم آوردن مکانی برای بارگذاری و به اشتراک گذاری مقالات و یافته‌های علمی محققان است، تا آنها علاوه بر ایجاد ارتباط با سایر همکاران، اطلاعات خود را در حوزه‌های موضوعی مختلف به روز نگه دارند. عضویت در این شبکه برای افرادی که ایمیل سازمانی و یا دانشگاهی دارند رایگان است.

اخیرا ریسرچ گیت امتیاز جدیدی به نام ریسرچ اینترست[2] را افزوده است که در اینجا قصد معرفی آن را داریم:

این شاخص می‌تواند به محققان و موسسات کمک کند تا درک کنند پژوهش آن‌ها چگونه پذیرفته شده است و به کار رفته است و ابزاری برای ارزیابی علم و حرکت رو به جلوی آن است.

امتیاز ریسرچ اینترست چیست؟

امتیاز ریسرچ اینترست به صورت بصری ساخته شده است، تا محققان بتوانند به سرعت موقعیت خود را در بسیاری از شرایط بسنجند. این امتیاز بر تحقیقات و تعامل متقابل با دانشمندان و بر مفاهیمی که آشنا هستند متمرکز است.

امتیاز ریسرچ اینترست شامل چه مواردی است؟

زمانی که محققان مقاله‌ای را می‌خوانند، توصیه می‌کنند و یا به آن استناد می‌دهند، این امتیاز بالا می‌رود. ابتدا، یک محقق به یک مورد تحقیقاتی از طریق ریسرچ گیت دسترسی می‌یابد. اگر علاقه‌مند باشد، ممکن است متن کامل را (در صورتی که در دسترس باشد) بخواند. اگر آن‌ها به چیزی که می‌خوانند علاقه داشته باشند، ممکن است آن را توصیه کنند و اگر مقاله برای آن‌ها مناسب بود، ممکن است به آن مقاله استناد دهند.

این امتیاز بر اساس موارد زیر ساخته می‌شود:

امتیاز خواندن[3] برابر با 0/05
امتیاز خواندن تمام متن[4] برابر با 0/15
امتیاز توصیه به دیگران[5] برابر با 0/25
امتیاز استناد[6] برابر با 0/5*خواندن زمانی صورت می‌گیرد که فردی خلاصه مقاله را ملاحظه کند یا بر روی تصویر آن کلیک نماید، در حالی‌که خواندن تمام متن زمانی صورت می‌گیرد که فردی مقاله را به صورت تمام متن ملاحظه یا دانلود کند.

امتیاز ریسرچ اینترست شامل موارد زیر نیست:

مقالاتی که توسط اعضای ریسرچ گیت خوانده نمی‌شود.

فقط محققانی که وارد ریسرچ گیت شده‌اند محسوب می‌شوند.

مقالاتی که توسط یک محقق در یک هفته بارها خوانده شده و توصیه شده است:

محققی که در دفعات مختلف با یک محقق در دوره زمانی کوتاهی تعامل متقابل دارد افزایش علاقه را نشان نمی‌دهد و ممکن است امتیاز را به دلیل سو استفاده بالا ببرد.

تعاملات با ربات‌ها، خزنده‌ها و بقیه سیستم‌های خودکار

سیستم‌های شناسایی ربات ریسرچ‌گیت به طور مداوم ناهنجاری‌ها را شناسایی می‌کنند و به سرعت به هر فعالیت غیر عادی واکنش نشان می‌دهند.
1 ماه پیش
عبور تیر از مقابل خورشید در ۲۰ آبان

🔹آسمان عصرگاهی روز ۲۰ آبان ماه شاهد پدیده نجومی نادر گذر سیاره "تیر" از مقابل دیسک خورشید است.
🔹از آنجایی که در این زمان غروب خورشید در ساعت ۱۷خواهد بود؛ از این رو ساکنان ایران تنها می‌توانند ۵۵ دقیقه از این پدیده را مشاهده کنند.
🔹اگر رصدگران مشاهده این گذر را از دست بدهند، باید ۱۳ سال منتظر بمانند تا گذر دیگری از این سیاره از مقابل خورشید را مشاهده کنند.
@AkhbareFori
1 ماه پیش
کشف بقایای رودخانه ۷۰۰ کیلومتری در سطح مریخ

🔹آژانس فضایی اروپا مطابق تصایری که از سطح مریخ منتشر کرده، رد یک رودخانه ۷۰۰ کیلومتری را که البته سال‌هاست خشک شده، شناسایی کرده است/ یورونیوز
@AkhbareFori
1 ماه پیش
Steps for the preparation of petrographic thin sections used for light microscopy. a) Fixation of the sample block on the glass slide. b) Grinding and polishing of the sample block until a final thickness of ca. 35 µm is reached. c) Covering of the thin section with Canada balsam and a thin cover glass. Polished thin sections used for EMPA are made in a very similar way. Instead of covering the surface of the section, a final polishing process is carried out producing a perfect section plane.
2 ماه پیش
💥 اطلاعیه
2 ماه پیش
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس