جنبش اراده سایبری ایران

@IR1414


#جوزف_نای تئوریسین آمریکایی #قدرت_نرم:
کرونا نشان داد آنچه که من در قدرت نرم و اداره جهان بدون جنگ و ابزار نظامی می گفتم درست بوده است.
امروز این ارتش ها نیستند که مشخص می کنند چه کسی فاتح است بلکه این داستان ها هستند که فاتحان را مشخص می کنند.
هر کس داستانش را مردم باور کردند و پذیرفتند او برنده است. قدرت نرم آمریکا یعنی اینکه به بهانه کرونا مردم را در فضای مجازی کنترل نماییم و قدرت نرم در یک کلام یعنی کنترل ذهن انسانها در ایام کرونا و بعد از آن!!

#جنگ_نرم
#قدرت_نرم
#قدرت_سایبری

🔐@nsainfo_ir
9 ماه پیش
⚠️ نقشه جمع‌آوری اطلاعات #آژانس_امنیت_ملی_آمریکا (NSA) از جهان.

✅ بازه رنگ سبز: کمترین جمع‌آوری و جاسوسی اطلاعات.
بازه رنگ نارنجی و قرمز: بیشترین جمع‌آوری و جاسوسی اطلاعات.
با توجه به رنگ‌بندی بیشترین میزان جمع‌آوری اطلاعات و جاسوسی از کشور‌های ایران، افغانستان، پاکستان و اردن صورت می‌گیرد.

✅ آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) با استفاده از یک نرم‌افزار تحلیل داده با نام Boundless Informant این نقشه را برای مدیریت جمع‌آوری اطلاعات خود از سرتاسر جهان تولید کرده است.
اسناد مربوط به این پروژه توسط ادوارد اسنودن (افسر افشاگر اطلاعات NSA) در سال 2013 فاش شده است.

#آژانس_امنیت_ملی_آمریکا
#NSA

🔐 @nsainfo_ir
10 ماه پیش
♦️پیش بینی آینده جهان از زبان مدیر عامل شرکت بنز، "دیتر زیچه"؛

🔹دیتر زیچه مدیر عامل شرکت خودروسازی بنز در سخنرانی اخیری که داشت اعلام کرد ۸۰ درصد رفت و آمدهای شهری در آینده حذف خواهد شد...

🔹رقیبان ما شرکت‌های تولید خودرو نیستند بلکه شرکتهایی مثل اپل, گوگل و سیسکو هستند.
🔹در پنج تا ده سال آینده نرم افزار و اطلاعات همه صنایع را خواهد بلعید.

🔹شرکت خدماتی اوبر UBER که الآن بزرگترین شرکت تاکسیرانی است صاحب یک ماشین هم نیست و فقط یک نرم افزار است!

🔹هم اکنون شرکت ایرباس بزرگترین شرکت هتلداری جهان است بدون داشتن حتی یک هتل ملکی!
🔹شرکت Watson با ارایه نرم افزار تشخیصی خود، با دقت صد در صد به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان خواهد آمد.

🔹نرم افزارهای شبیه ساز ساختار DNA ، شانس موفقیت در لقاح مصنوعی یا IVF را به ۹۹ درصد خواهند رساند.

🔹تا ۸۰ درصد از رفت و آمدهای شهری حذف خواهند شد و سیستمهای اطلاعاتی جای آنها را خواهند گرفت ... بنابراین آلودگی هوا نداریم، تصادف به حداقل خواهد رسید و وقت بیشتری برای تفریح خواهیم داشت.

🔹به دو دلیل شرکت‌های بیمه به لبه ورشکستگی خواهند رسید، اول بخاطر کاهش فعالیتهای فیزیکی بخصوص در حمل و نقل و دوم پیش بینی بسیار دقیق سیستمهای هوش مصنوعی از آینده، نیاز ما به بیمه را کمتر خواهد کرد.

🔹کشاورزی بدون خاک و مبتنی بر اطلاعات با بهره وری ۹۹ درصدی در مصرف آب ، جای کشاورزی سنتی را خواهد گرفت.

🔹پول جای خود را به اطلاعات یا پول دیجیتالی میدهد ، پول دیجیتالی نقش پشتوانه ارز را در جهان بازی خواهد کرد.

🔹شاید بتوان گفت تنها کسب و کار فیزیکی که در آینده رشد خواهد کرد ، گردشگری است.

🔹انسانها کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار خواهند کرد و تفریح را برای خود نگه خواهند داشت.

🔹در آمریکا برای وکلای جوان دیگه کار پیدا نمی شود چون به راحتی و با کمک شرکت IBM شما میتوانید بادقت نود درصد راهنماییی حقوقی بشوید.

این مورد صنایع را در سال‌های آینده دچار مشکل خواهد کرد.

🔹فرزند‌ان ما دیگر نیازی به گرفتن گواهینامه رانندگی نخواهند داشت و همینطور دیگر وجود پارکینگها بی معناست.

🔹چهره شهرهای آینده با این تغیرات عوض خواهد شد و اخبار وحشتناک رانندگی را دیگرنخواهیم داشت.

🔹صنایع خودروسازی ورشکسته خواهند شد .

🔹شرکت‌های بیمه هم ضربه بزرگی خواهند خورد و بازار املاک و مستغلات ماهیت خود را از دست خواهند داد.

🔹شهر ها آلودگی صوتی کمتری خواهند داشت. برق با کمک روشهای نوین تولید ارزان خوهد شد. مشکل آب حل خواهد شد چون عمدتا به مصرف خوردن خواهد رسید.

🔹بررسی سلامت افراد ارزان و میتواند از طریق موبایل بررسی شود.

🔹چاپ سه بعدی بزودی و با سرعت تمام به خدمت طراحان صنتعی خواهد آمد و به سادگی از طریق موبایل.
کشور چین در این مورد کار را شروع کرده است.

🔹اگر میخواهید وارد دنیای جدید شوید ایده‌ی شما باید با موبایل ارتباط داشته باشد در غیر اینصورت باید آنرا فراموش کنید.

🔹ایده هایی که برای قرن بیست .طراحی شدند در قرن 21 محکوم به شکست خواهند بود.

🔹هفتاد تا هشتاد درصد شغلها تا بیست سال آینده دیگر وجود نخواهند داشت.

🔹شغلهای جدید به وجود خواهند آمد ولی معلوم نیست در این مدت کوتاه مقدار آنها کافی باشد.

🔹گوشت تهیه شده که جایگزین گوشت گاو و گوساله میشود نیاز جامعه را به گرانی تولید گوشت از بین میبرد و همینطور ۳۰ درصد زمین‌های کشاورزی که برای تامین غذای دام مصرف میشود آزاد خواهد شد ودر کنار آن شرکتهای دانش بنیان حشراتی را به بازار خواهند آورد که پروتئین بیشتری را دارا خواهند بود که البته خیلی از مردم انرا دوست ندارند.

🔹هم اکنون یک اپلیکیشن بنام مودیز وجود دارد که احساس شما را نشان میدهد.

🔹در سال ۲۰۲۰ اپلیکیشنهای دیگری قادر خواهند بود از طریق آنالیز حالت‌های صورت بگویند که کلام گفته شده دروغ یا راست است! تصور کنید چه اتفاقی برای سیاستمداران خواهد افتاد!!

🔹 بیت کوین یک پول دیجیتال است که میتواند نقش پشتوانه ارز را در جهان را بازی کند.

🔹 طول عمر در حال افزایش است و به بالای صد سال خواهد رسید.

🔹در زمینه تحصیلات تا سال 2020 هفتاد درصد مردم دارای موبایل خواهند بود و این بدان معناست که دسترسی به اموزش جهانی خواهند داشت و می‌توانند از موسسه Khan academy استفاده کنند،دسترسی رایگان به آموزش مجانی برای همه کودکان بر قرار خواهد شد همینطور تحصیل در کشورهای پیشرفته.

🔹 میتوان با در دسترس قرار دادن اپلیکیشن
آموزش زبان انگلیسی بصورت مجانی به کودکان در آفریقا و سایر نقاط جهان آنها را قادر به تکلم به زبان انگلیسی در حد عالی در عرض شش ماه کرد.

#جهان_سابرنتیک

🔐 @nsainfo_ir
10 ماه پیش
ص ۲ از ۲ ⬆️

این دورکاری‌ها و این تعطیل کردن تجمعات حقیقی و عبور از #جامعۀ_حقیقی به #جامعۀ_مجازی و ایجاد بستر برای پذیرشِ حل‌و‌فصل امور (تحصیل، اشتغال و سایر ارتباطات اجتماعی) در فضای مجازی، و قرائن فراوان دیگر به‌ویژه قرار گرفتن در شرایطِ یک رزمایش بزرگِ زیست در فضای مجازی، که آخرین مقاومت‌ها در برابرِ آن در حال فروریختن است و...، مؤیداتی بر این احتمال است که شاید چنین پشتِ صحنه‌ای وجود دارد تا بتوانند سیطره بلامنازع مجازی بر جهان پیدا کنند. گمان من این است که این بیانی که رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در روز عید مبعث فرمودند و اشاره کردند که ما در فضای مجازی هم باید قوی بشویم، شاید با توجه به این نکته بوده باشد.
این احتمال و فرضیه ممکن است معارضاتی داشته باشد، از جمله اینکه اگر چنین مقاصدی در کار باشد، پس چرا این بیماری دامن اروپا و آمریکا را هم گرفته است؟ در پاسخ باید گفت: منافاتی ندارد، چون در جنگ جهانی هم کل جامعۀ جهانی ناامن شد و جهان به سمتی کشیده شد که شعار نظم نوین و صلح پایدار را بپذیرند.
به هر حال، ما باید احتمالات و فرضیه‌ها، به‌خصوص احتمالات و #فرضیه‌های_بزرگ و استراتژیک را در نظر بگیریم و صحت و سُقم آنها را دنبال کنیم و برنامه‌ریزی و رزمایشِ متناسب برای مواجهۀ فعال و هوشمندانه با آن انجام دهیم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. نباید فرضیه‌های بزرگ را صرفاً با چند قرینۀ خُردِ مخالف رد کرد. البته این فرض هم دور از نظر نیست که این ویروسِ منحوس اما هوشمند، از همان آغاز هم با هدفِ ایجاد گسست اجتماعی از یک طرف، و شکل‌دهی به پیوست و انسجامِ مجازی و کلبۀ الکترونیکی از طرف دیگر، مهندسی و مدیریت شده باشد.
به نظر می‌رسد اگر آن نهادها و ساختارهایی که باید پشتیبانیِ فکری کنند، شکل گرفته بود و مسیر خودش را طی می‌کرد، امروز می‌توانست دربارۀ این مسائل، نظر کارشناسی بدهد، ولی تلقی حقیر این است که اکنون، شبکۀ نیروهای جوان و فعال و به‌خصوص نیروهای #آتش_به_اختیار، و نخبگان، فضاهای اندیشه‌ورزی در این زمینه‌ها را باید به‌سرعت فراهم کنند و بستر #تأیید_یا_رد این فرضیه‌ها را بررسی کنند و سپس به‌دنبال یک طراحی همه‌جانبه و سازوکار جامعی در مقابلِ این پدیده، با ابعادی که برای آن مفروض است، داشته باشند و در برنامه‌های خود، علاوه بر حوزه بهداشت و حوزه جنگ‌های بیولوژیکی که بخشی از کار هستند، به این فرضیه‌ها هم توجه کنند. اگر مقیاس این بحران، عبور دادنِ جامعه جهانی به‌سمتِ یک حکمرانی بلامنازع جدید باشد و ظرفیت چنین تصرفاتی فراهم آمده باشد، باید تحرکات و اقدامات متناسب با آن طراحی و عملیاتی شود و این کار نیاز به فعالیت‌هایی در لایه‌های مختلفِ بنیادی، راهبردی و برنامه‌ریزی‌های عملیاتی دارد و بعد اقدام گسترده در صف به‌صورت یک شبکه منسجم انجام بگیرد.
شکی نیست که تاب‌آوری جامعه دینی در برابر این ابتلا بسیار بیشتر از جامعه مادی و مدرن است. این ویروس می‌تواند برخلاف همۀ طراحی‌ها، ضربه‌های مهلکی بر پیکرۀ مدرنیته وارد کند. این ویروس می‌تواند به ظهور شکاف‌ها و ضعف‌های فراوانِ مستتر در نظم مدرن (از جمله اصالت منافع فردی) منتهی گردد. از طرف دیگر، امروز، تمدن غرب یک تمدنِ بی‌رقیب نیست. در رقابت تمدنی بین جبهۀ غرب و جبهۀ اسلام، اگر مقاومت کنیم و موضع‌گیری و برخورد آگاهانه و فعال در مقابلِ طراحی‌های غیرانسانی غرب داشته باشیم، نتیجۀ متفاوتی رقم خواهد خورد و فروپاشیِ تمدن غرب تسریع خواهد شد.
راه ما آماده شدن برای مواجهه با احتمالات است و این آمادگی چیزی نیست جز #قوی_شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، مجازی، علمی و فرهنگی. (۱۳۹‌۹/۱/۱۰)
☑️ @mirbaqeri_ir
10 ماه پیش
🔵 آیت‌الله میرباقری:

بیماری‌ای که اخیراً فراگیر شده و به یک ابتلای بزرگ برای جامعه جهانی تبدیل شده، از نظرِ اجتماعی و تمدنی، یک پدیدۀ چندوجهی است نه یک‌وجهی. ما با یک امرِ میان‌رشته‌ای و بلکه #فرارشته‌ای مواجه هستیم که نباید یک وجهۀ آن غلبه پیدا کند و باید ابعاد مختلف این پدیده به شکلِ جدی موردِ تأمل قرار بگیرد. وجهی از این پدیده، جنبۀ بهداشتی است که مربوط به دانش‌های وابسته به پزشکی است. وجه دیگر مربوط به حوزه علوم انسانی و علومِ شناختی و همچنین دانش‌های تمدنی و فلسفه تاریخ و حوزۀ رسانه و امثال اینها است. حتی جنبۀ امنیتی و #جنگ_بیولوژیکی هم مورد توجه قرار گرفته و آمادگی‌هایی برای مقابله با این تهدید فراهم شده است.
امروز این بیماری با تهدیدِ سلامت بشر و مخیر کردن بشر بین انتخاب سلامتی یا انتخاب پیوستارهای کنونی، فضای سیاست، فرهنگ و اقتصادِ جهانی را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار داده و نوعی گسست اجتماعی ایجاد کرده است، به طوری که بعضی از صاحب‌نظران جهانی دربارۀ دنیای #پساکرونا شروع به نظریه‌پردازی کرده‌اند. این حوادث نشان می‌دهد که این واقعه، جدی‌تر و فراتر از یک پدیدۀ یک‌بُعدیِ بهداشتی و پزشکی است.
به نظر می‌رسد با در نظر گرفتنِ گستردگی و بزرگیِ این واقعه، و فرضِ پایداریِ این شرایط، این احتمال وجود دارد که در کنارِ همۀ جنبه‌هایی که عرض شد، مقصد جدی‌تر و بزرگ‌تری هم در پشت‌صحنه وجود داشته باشد و آن، عبور دادنِ جامعه جهانی از نظم کنونیِ زندگی به یک سامان و نظم جدید است.
دربارۀ این جنبه، دو احتمال هست و ما باید این احتمالاتِ مختلف را در نظر بگیریم و طراحی‌های خود را متناسب با آنها دنبال کنیم. #احتمال_اول این است که واقعاً در امتداد این واقعه، فضای عبور از نظم مادیِ مدرن، به نظم معنوی و نظمِ تحت‌تأثیرِ هدایت‌های الهی و در جهتِ غلبۀ ولایت حقه به وجود بیاید؛ یعنی این پدیده‌ها یک امری تلقی شود که تحت تدبیر ولی الله الاعظم (عج) جامعه جهانی را به‌تدریج از نظمِ مادی و سیطرۀ قدرت‌ها به‌سمتِ یک نظمِ معنوی و رهایی از تسلط مادی سیر دهد.
#اما در نقطۀ مقابل، این هم محتمل است که مهلت شیطان هنوز تمام نشده باشد و خدای متعال مهلتی به شیاطینِ جن و انس داده باشد و دستگاه ابلیس و شیاطین انس از این فرصت استفاده کنند و با طراحی‌های بزرگ و پنهان در پشتِ صحنه، به‌دنبالِ تغییر مفهوم و سازوکارهای حُکمرانی بر جهان و ایجاد یک نظم پیچیده‌تر مادی، یعنی عبور از حاکمیت کنونیِ قدرت‌های مادی بر جهان به‌سمتِ حاکمیت مجازی و #حکمرانی_مجازی و سایبری باشند که فضایی مدیریت‌پذیرتر، خشک‌تر و سخت‌تر است.
این طراحی‌ها ممکن است توسط دست‌های پشتِ صحنۀ قدرت در جهان انجام شود؛ کمااینکه #دست‌های_پشت_صحنه در بعد از جنگ جهانی، صحنه را به گونه‌ای مدیریت کردند که جامعه بشری را به پذیرشِ یک حاکمیت جهانی، و محدود کردن اختیارات دولت_ملت‌ها، واداشتند و تحت عنوانِ سازوکارهایی برای تحقق صلح پایدار، سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل و زیرمجموعه‌های آن را بر جهان حاکم کردند و فضایی از رعب و هراس و اضطراب و گریز از جنگ را در جامعه جهانی به وجود آوردند. آنها آسیب را به حدّی گسترده کردند که حتی کشورهایی که مستقیماً درگیر آن جنگ‌ها نبودند، به پذیرش این نظم جهانی و سیطره قدرت‌ها از طریقِ شبکۀ سازمان‌های بین‌المللی تن بدهند.
می‌دانید بیش از هفتاد میلیون کشتۀ رسمی در آن جنگ‌ها بوده که بسیاری از آنها مربوط به کشورهای درگیر است، ولی در ورای آن، کشورهایی که درگیر جنگ جهانی نبودند، شاید ده‌ها میلیون کشته‌های خاموش داده‌اند و این هم طراحی همان کسانی بوده که این جنگ‌ها را هدایت می‌کردند تا بتوانند آن کشورها را هم به نقطۀ پذیرشِ این نظم نوین جهانی بر محور قدرت‌های برندۀ جنگ برسانند و نیز آنها را در نقطۀ آسیب‌پذیری قرار بدهند که مسلط بر اوضاع نشوند.
علی‌ایّ‌حال، همان‌طور که بحرانِ جنگ جهانی اول و دوم، بستر جامعه جهانی را برای پذیرش یک نظم جدید با ادعای صلح پایدار مهیا کرد، این فضای ناامنِ کنونی هم می‌تواند جامعه جهانی را برای پذیرش یک پیشنهاد جدید برای تحققِ یک نظم مادی و ایجاد #حکمرانی_مجازی مهیا کند. @mirbaqeri_ir

ص ۱ از ۲ ⬇️
10 ماه پیش
🛑🛑 نظم نوین سایبری جهان ⚠️⚠️

❌ شیوع بیماری کرونا مانند یک جنگ جهانی بیولوژیک است که تمام کشور‌های دنیا را به خود مشغول کرده است. این جنگ می‌تواند مانند جنگ جهانی دوم، کشور‌های جهان را به پذیرش نظم نوین جهانی سوق دهد.
❌ همان‌طور که بعد از جنگ جهانی دوم کشور‌ها به پذیرش نظم نوین جهانی تن در دادند و حاکمیت نهاد‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل و نهاد‌های زیرمجموعه آن را پذیرفتند. در این رابطه به بخشی از صحبت‌های آیت الله میرباقری اشاره می‌کنیم:

🖌این طراحی‌ها (شیوع بیماری کرونا در جهان) ممکن است توسط دست‌های پشتِ صحنۀ قدرت در جهان انجام شود؛ کمااینکه #دست‌های_پشت_صحنه در بعد از جنگ جهانی، صحنه را به گونه‌ای مدیریت کردند که جامعه بشری را به پذیرشِ یک حاکمیت جهانی، و محدود کردن اختیارات دولت_ملت‌ها، واداشتند و تحت عنوانِ سازوکارهایی برای تحقق صلح پایدار، سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل و زیرمجموعه‌های آن را بر جهان حاکم کردند و فضایی از رعب و هراس و اضطراب و گریز از جنگ را در جامعه جهانی به وجود آوردند. آنها آسیب را به حدّی گسترده کردند که حتی کشورهایی که مستقیماً درگیر آن جنگ‌ها نبودند، به پذیرش این نظم جهانی و سیطره قدرت‌ها از طریقِ شبکۀ سازمان‌های بین‌المللی تن بدهند. (متن کامل این پست را در پیام بعدی مطالعه بفرمایید)

⚠️ با توجه به مشاهدات کنونی این برداشت وجود دارد که این جنگ جهانی بیولوژیک قصد هدایت جهان به سمت یک #نظم_نوین_سایبری را داشته باشد که توسط نهاد‌های سایبری و در راس آنها آژانس امنیت ملی آمریکا NSA مدیریت می‌شود.

#نظم_نوین_سایبری
#قدرت_سایبری

🔐 @nsainfo_ir
10 ماه پیش
10 ماه پیش
📎 پروتکل‌ها و زبان باینری:

1️⃣0️⃣0️⃣ باینری به معنای «دو دویی» است و به زبان ماشین‌های دیجیتال گفته می‌شود.

0️⃣1️⃣0️⃣ این زبان هم مانند تمام زبان‌های دیگر دارای تعدادی حروف است. اگر زبان فارسی 32 حرف دارد این زبان دارای تنها 2 حرف است به همین دلیل هم به آن دو دویی گفته می‌شود. حروف این زبان 0️⃣ و 1️⃣ ها هستند.

1️⃣1️⃣0️⃣ پروتکل‌ها قواعد چینش این حروف برای ساخت کلمات و جملات معنا‌دار هستند. ممکن است که دو زبان دارای حروف مشترکی باشند مانند زبان عربی و فارسی اما این حروف مشترک اگر با قواعد زبان فارسی کنار هم بیایند یک معنا را می‌دهند و اگر با قواعد زبان عربی کنار هم بیایند یک معنای دیگر پیدا می‌کنند. به مثال زیر توجه کنید.

0️⃣0️⃣1️⃣ اگر دو حرف «الف» و «ب» را در زبان فارسی کنار هم بیاوریم می‌شود «آب» به معنای مایعی که رفع تشنگی می‌کند اما اگر همین دو حرف را در زبان عربی کنار هم بگذاریم می‌شود «اَب» به معنای پدر. پس حروف یکسان بودند اما چون زبان‌ها تفاوت داشت معنا هم متفاوت شد. این مثال را در رابطه با جمله‌سازی هم می‌توان بیان کرد.

1️⃣0️⃣1️⃣ پس می‌توان با داشتن حروف ثابت و تغییر قواعد و دستور زبان به یک زبان جدید رسید.
در ماشین‌های دیجیتال هم به همین شکل است. می‌توان با داشتن حروف ثابت 0️⃣ و 1️⃣ و تغییر پروتکل‌ها به زبان جدیدی برای ارتباط دست پیدا کرد.

#سرمایه_سایبری
#پروتکل_TCP/IP

🔐 @nsainfo_ir
10 ماه پیش
📌 پروتکل‌ها استاندارد‌های ارتباط در شبکه هستند و هر دستگاهی بخواهد در شبکه اینترنت با دستگاه دیگر ارتباط برقرار کند باید با استفاده از پروتکلی با نام TCP/IP این کار را انجام دهد.

✅ این پروتکل توسط DARPA ساخته شده است که در همین کانال به آن پرداخته شد. DARPA از آژانس‌های وزارت دفاع آمریکا می‌باشد. این پروتکل هم اکنون توسط NSA مدیریت و کنترل می‌شود. اینترنت چیزی جز این پروتکل نیست.

✅ واژه IP که در این پست به آن اشاره شده است مخفف پروتکل اینترنت (Internet Protocol) است. یکی از اصلی‌ترین علل حاکمیت آمریکا بر اینترنت بابت این است که این پروتکل کاملا آمریکایی است.

✅ هواوی پیش از این به خاطر تحریم‌های آمریکا و عدم اجازه گوگل مبنی بر استفاده از سیستم عامل اندروید، توانسته بود برای گوشی‌های هوشمند خود سیستم عامل جدید نیز طراحی کند.

# سرمایه_سایبری
#پروتکل_TCP\IP

🔐 @nsainfo_ir
10 ماه پیش
🔺#هواوی با درخواست ثبت یک پروتکل جدید به دنبال تغییر ساختار اینترنت است

🔹تیمی از دانشمندان کامپیوتر هواوی پروتکل اینترنت جدیدی را برای اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) ارائه کرده‌اند. آن‌ها امیدوارند این IP، استاندارد نسل بعدی ارتباطات را شکل دهد، هرچند برخی معتقدند این اقدام می‌تواند امنیت کاربران را تحت تاثیر قرار دهد.

مطلب کامل را در Instant View بخوانید:

https://dgto.ir/1ntv

📱 @Digiato 📡
10 ماه پیش
11 ماه پیش
📹 امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب:

💬 قوت در فضای مجازی حیاتی است

🔸قوت در زمینه بهداشتی و درمانی حیاتی است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.
🔸جهش تولید، از ابزارهای قدرت است.
🔸جهش تولید به ابزارهایی نیاز دارد، از قاچاق و واردات بی‌رویه جلوگیری شود. به تولیدکننده کمک شود. امسال این کارها باید انجام شود.

استاد حسن عباسی
💠 @hasanabbasi_ir
11 ماه پیش
🔺#وزیر_ارتباطات چند نتیجه گیری را که از بررسی مصرف اینترنت و میزان ترافیک شبکه به دست آمده، در توییترش منتشر کرده است.

⚠️حال به نظرتان دشمن که بستر اینترنت و #فضای_مجازی را در اختیار دارد و بر روی داده های شبکه های اجتماعی نظارت دارد، چه اطلاعات و نتایجی را در اختیار دارد؟؟؟

❓خوب است جناب وزیر در کنار فعالیت مستمرشان در #توییتر، به این سوالات پاسخ دهند که تاکنون برای راه اندازی #شبکه_ملی_اطلاعات، کنار زدن سلطه دشمن بر فضای مجازی و حمایت از شبکه های اجتماعی #ایرانی چه اقداماتی انجام داده‌اند؟

#بیگ_دیتا
#مطالبه_گری
#جنگ_نرم
#جنگ_رسانه_ای
🔸🔹🔸🔹
☑️ کانال پویش سواد رسانه ای
➡️ @ResanehEDU
11 ماه پیش
11 ماه پیش
🗞 پی نوشت 👆:
#زمین_سایبر زمین دشمن است. یکی از فایده‌های #شبکه_ملی_اطلاعات این است که ما در زمین دشمن بازی نکنیم در حالی که افزایش پهنای باند اینترنت به تنهایی، نه تنها زمین بازی را تغییر نداده است بلکه زمینه را برای رفتن به زمین دشمن فراهم می‌کند.
این حرف به معنای مخالفت با افزایش پهنای باند اینترنت نیست، بلکه این امر باید در ذیل #شبکه_ملی_اطلاعات تعریف شود نه بالعکس و به عنوان یکی از خروجی‌ها و نتایج این طرح باشد.
#شبکه_ملی_اطلاعات به معنای کاهش پهنای باند و سرعت اینترنت و یا قطع شدن از شبکه جهانی اینترنت نیست بلکه به معنای طراحی پروتکل‌های بومی برای زیرساخت ارتباطاتی کشور است که در آینده بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

🔐 @nsainfo_ir
11 ماه پیش
✅ جناب رئیس جمهور در پیام ابتدای سال اشاره کردند که این دولت بر روی دو موضوع سرمایه‌گذاری کرده و امروز دارد جواب آن را می‌گیرد. یکی موضوع بهداشت و درمان و دیگری #شبکه_ملی_اطلاعات.
موضوع اول که در حیطه تخصص ما نیست اما در رابطه با موضوع دوم باید گفت که جناب رئیس جمهور راه‌اندازی #شبکه_ملی_اطلاعات به معنای افزایش پهنای باند اینترنت نیست.

✅ سند Broadband communication (سندشماره 1) که توسط سازمان ملل در سال 2017 تهیه و تنظیم شده است در صفحه 84 (سند شماره 2) ایران را به عنوان کشوری نام برده است که #شبکه_ملی_اطلاعات راه‌اندازی شده در آن مورد تایید سازمان ملل است.

✅طبق سند «دکترین نیروی‌های مسلح آمریکا» (سند شماره 3) سازمان ملل و نهاد‌های زیر مجموعه آن تحت فرمان ارتش آمریکا در هر منطقه‌ای عمل می‌کنند.(سند شماره 4)

📌با توجه به این دو نکته این سوال پیش می‌آید که چه طور به شبکه اطلاعاتی که دشمن شماره یک ما آنرا تایید کرده؛ اولاًمی‌توان گفت #شبکه_ملی_اطلاعات و ثانیاً به راه‌اندازی آن افتخار نیز کرد؟
از این بیان رئیس جمهور دو برداشت بیشتر نمی‌توان داشت. یا ایشان واقعاً معنای #شبکه_ملی_اطلاعات را نمی‌دانند یا اگر از این موضوع آگاه هستند و مد نظرشان پیاده‌سازی شبکه اطلاعاتی است که دشمن آن را تایید کرده ....

🔐 @nsainfo_ir
11 ماه پیش
[In reply to 🇮🇷جنبش اراده سایبری ایران💻]
📎نقشه گوگل با استفاده از اطلاعات جی‌پی‌اس گوشی‌های هوشمند و سیستم عامل اندروید نصب شده بر روی آنها ترافیک معابر را تشخیص می‌دهد.
گوگل با بررسی تعداد گوشی‌های هوشمندی که در یک معبر قرار دارند و اندازه‌گیری میانگین سرعت حرکت آنها می‌تواند میزان ترافیک در آن مسیر را تشخیص دهد.

🛑 اطلاعات ترافیکی مربوط به یک شهر یا کشور اطلاعات استراتژیکی هستند و با استفاده از تحلیل آنها می‌توان به اطلاعات مهم و سطح کلان (اینتلیجنس) دست پیدا کرد.

🛑به عنوان مثال با جمع‌آوری این اطلاعات و تحلیل آنها می‌توان جدول ساعات ترافیکی یک شاه‌راه را بدست آورد و با استفاده از این جدول و ایجاد ترافیک ساختگی در آن مسیر منجر به اختلال ترافیک شهری شد. این موضوع در سال 96 بر روی کلان شهر تهران امتحان شد و چندین شب متوالی تهران با ترافیک‌های ساختگی که نفشه گوگل در اختیار مردم قرار می‌داد دچار معزل ترافیکی شده و مسیر‌های اصلی در این شهر قفل شدند.
همچنین در اغتشاشات آبان ماه امسال نیز از این اطلاعات و ساخت ترافیک ساختگی در بزرگراه امام علی (ع) برای کمک به اغتشاش‌گران استفاده گردید.

#اینتلیجنس(intelligence)
🔐 @nsainfo_ir
11 ماه پیش
برنامه گوگل برای دیدار راهنمایان نقشه گوگل از سراسر جهان هر سال در آمریکا برگزار می شود. در این برنامه، 200 راهنمای برتر از 64 کشور سراسر جهان دعوت شده و ضمن دیدار و گردش در شهر، به یادگیری و تجربه اندوزی می‌پردازند.
گوگل لوکال گاید، باید از مرحله 5 بالاتر رفته باشد و در تولید اطلاعات و راهنمایی روی نقشه، به امتیاز مشخصی رسیده و برای گوگل و کاربران مفید بوده باشد.
در این برنامه که از 11 تا 14 اکتبر در کالیفرنیا برگزار می شود هزینه بلیط، اقامت، ویزا، و حمل و نقل بر عهده گوگل است.
در این ده سالی که در لبنان حضور دارم، به توسعه اطلاعات نقشه گوگل کمک کرده ام. یک بار جایزه یک ترابایت فضای ابری گوگل را برنده شدم که تنها 100 گیگ دادند. اضافه کردن اطلاعاتی مثل مکان نقاط توریستی، رستوران، مراکز خرید و... و افزودن تصاویر و اطلاعات درباره آنها، در طی سالهای گذشته باعث شده جزو لوکال گایدهای برتر دسته بندی شوم. جالب اینجاست که چون به سبب شغلم بارها در سراسر لبنان سفر کرده ام، خیلی وقتها لبنانی ها از من اطلاعات مکانهای گردش و تفریح را می پرسند!
اما آیا به ادمین لیبانیران، یک ایرانی معترض به سیاستهای آمریکا ویزا می دهند؟
11 ماه پیش
✅ آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مسئول SIGINT در #جامعه_اطلاعاتی


0️⃣0️⃣ همان‌طور که در پست قبل اشاره شد اطلاعات انواع مختلفی دارد که یکی از آنها #اینتلیجنس (intelligence) است.

1️⃣0️⃣#اینتلیجنس خود دارای انواع مختلفی است که در تصویر پست مشاهده می‌شود. (طبق سند دکترین اطلاعاتی آمریکا)

0️⃣1️⃣هر یک از اعضای #جامعه_اطلاعاتی
مسئول یکی از انواع #اینتلیجنس هستند و NSA مسئول #سیگنال_اینتلیجنس (SIGINT) در این جامعه است.

1️⃣1️⃣تعریف SIGINT: جمع‌آوری اطلاعات خارجی از سیستم‌های اطلاعاتی و مخابراتی، تحلیل و پردازش این اطلاعات و رساندن این اطلاعات به نهاد‌های مربوطه حکومتی و غیر حکومتی. (طبق سایت رسمی NSA)

🛑🛑نکته: وزارت خارجه آمریکا یکی از اعضای #جامعه_اطلاعاتی آمریکا است.
همان گونه که در این تعریف دیده می‌شود یکی از وظایف NSA پشتیبانی اطلاعاتی از وزارت خارجه آمریکا در مذاکرت دیپلماتیک است.
«وزارت خارجه آمریکا»، «مذاکرات دیپلماتیک»، «شنود و پشتیبانی اطلاعاتی». این الفاظ چه چیزی را در ذهن شما تداعی می‌کند؟؟


#سواد_اطلاعاتی
#سواد_سایبر
#جامعه_اطلاعاتی

🔐 @nsainfo_ir
11 ماه پیش
✅ سیستم سایبرنتیک:


1️⃣ یکی از انواع سیستم‌ها سیستم سایبرنتیک است.

2️⃣ این سیستم بر پایه دو مولفه اصلی اطلاعات و انرژی شکل‌ می‌گیرد.

3️⃣ذهنیت انسان غربی از مفهوم«اطلاعات» نیز با ذهنیت یک انسان ایرانی تفاوت دارد. (رجوع شود به پست قبل)

4️⃣در ذهن انسان غربی برای مفهوم «اطلاعات» چهار نوع واژه مختلف وجود دارد:
1- data
2- information
3- investigation
4- intelligence

17 عضو #جامعه_اطلاعاتی آمریکا با این دسته‌بندی اطلاعاتی از یکدیگر تفکیک می‌شوند.

#سواد_سایبر
#جامعه_اطلاعاتی

🔐 @nsainfo_ir
11 ماه پیش
دریافت سروش پلاس