📋 #جزوه | *سوخت موشک جوانی*

🚀 10 توصیه آقا برای کسایی که می‎‌خوان با سرعت موشک پرواز کنن!

💫 نسخه باکیفیت چاپ را برای نصب و انتشار در مدارس، مساجد، هیئات و... به آسانی از سایت یا *#نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان* دریافت کنید.👇

🌱 https://nojavan.khamenei.ir/showContent?graphic&ctyu=17562
1 روز پیش
*⏰ #دستباف | دفتر ثانیه‌ها*

😉 ازتون خواسته بودیم که وقت‌های روزانه‌تون رو به ۸قسمت تقسیم کنین و با خودکارها و ماژیک‌های رنگی‌رنگی‌تون طبق پیشنهاد نو+جوان یک دفتر برنامه‌ریزی بسازین

😍 تصویری که می‌بینین دستباف《زهرا باباعباسی》در *#نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان* هست.

*🚨برای شرکت تو این دستباف هنوز فرصت دارین، نسخه ۱.۲۱ رو نصب کنین و دست به کار شین.*

نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
1 روز پیش
🎥 #تماشایی | قدرت علم

💪 اگه پنجه قوی نداشته باشین، دست‌تون رو می‌پیچونن!

🦋 #درس_اخلاق_آقا
📖 #برپا

💫 نو+جوان ؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
1 روز پیش
🌺 شهریار

🌿 دوران مهم زندگی شهریار که او را ماندگار کرد...

📌شما چه شعرهایی از این شاعر بزرگ در خاطر دارین؟

🌹 روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار


💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @nojavan_khamenei
2 روز پیش
💎 #خواندنی | امین شعر فارسی

👌 مرور کوتاهی بر زندگی ادبی رهبر انقلاب

📚 کرایۀ کتاب باب بود آن‌وقت‌ها. کتاب را از کتاب‌فروشی کرایه می‌کرد و به ازای هر شبی که کتاب دستش می‌ماند، یک ریال کرایه باید می‌داد. کتاب‌های قطور شعر و داستان را کرایه می‌کرد. پولش نمی‌رسید کتاب‌ها را چند شب نگه دارد. همه را یک‌شبه تمام می‌کرد تا فردا یک‌‌ریالی دیگری بدهد و کتاب تازه‌ای بگیرد.

🌿 عضو قدیمی کتابخانه
عشق به کتاب‌های شعر و رمان، او را می‌کشاند تا کتاب‌خانۀ آستان قدس. خوبی‌اش این بود که یک‌ریال کرایه را هم نمی‌خواست. دریای کتاب‌ها رایگان بود. روزها آنجا می‌رفت و مشغول مطالعه می‌شد. به‌قدری غرق مطالعه بود که ‌گذشت زمان را متوجه نمی‌شد. صدای اذان که از بلندگو پخش می‌شد، به خودش می‌آمد که ظهر شده است....


📚 هزار جلد
اول درس خارج بود. سنگین و وقت‌گیر. پنج سال طول کشید. در همین مدت، باز پیوسته کتاب می‌خواند. کمتر رمانی بود که آن‌وقت‌ها اسم کتابی آورده شود و او نخوانده باشد. پیش از آن‌که از مشهد راهی قم شود، بیش از هزار رمان خوانده بود. شعر هم سر جای خودش.

🌻 شب‌های شعر مشهد
عبدالعلی نگارنده، سرگرد بازنشسته و پیرمرد نازنینی بود. چیزی که به او با آن روحیۀ لطیفش نمی‌آمد، این بود که یک روز سرگرد بوده باشد! نگارنده، میزبان جلسات «انجمن ادبی فردوسی» بود؛ محفل شعرخوانی هفتگی که سیدعلی هم در آن شرکت می‌کرد.
اولش شب شعرها دوره‌ای در خانۀ اعضا برگزار می‌شدند، بعد از مدتی اما، سرگرد نگارنده شد میزبان ثابت جلسات.
آن‌وقت‌ها سیدعلی در قم درس می‌خواند. هروقت می‌خواست از قم به مشهد بیاید، برنامه‌اش را طوری ترتیب می‌داد که جلسۀ‌ آن هفته‌ انجمن ادبی فردوسی را درک کند.
فقط انجمن فردوسی هم نبود. پاتوق ادبی دیگرش، «خانۀ فرخ» بود. انجمن ادبی خانۀ مرحوم فرخ، روزهای جمعه تشکیل می‌شد. تا وقتی‌که مشهد بود، جمعه‌ها در این انجمن شرکت می‌کرد. یکی، دو شاعر برجستۀ‌ افغان هم در این جلسه شرکت می‌کردند.

❄️ زمستان
سال ۱۳۴۱. مهدی اخوان ثالث، شاعر برجسته‌ای که همشهری او بود، در دفتر یادداشت سیدعلی، قطعه شعری از خودش را با نام «صبوحی» نوشت با توضیحاتی در ادامۀ شعر. ساواک اخوان را هم مثل او، چندین‌بار دستگیر و زندانی کرده بود. شعر اخوان را خوب می‌شناخت و آن را دوست داشت. اخوان از همان سال‌ها با او دوست بود تا زمانی که از دنیا رفت و با هماهنگی او، در مقبره‌الشعرای آرامگاه فردوسی در توس به خاک سپرده شد.

😏 حتی در دوران مسئولیت
مبارزه، زندان، تبعید و انقلاب. بعد از همۀ این‌ها، نوبت روزهای ریاست جمهوری رسید؛ آن‌هم برای دو دوره. با این‌همه، جلسات ادبی و شب‌شعر متوقف نشد. همان ایام نوروز که به مشهد می‌آمدند، شبی را به شاعران مشهدی اختصاص می‌دادند. جلسه گاهی در «دارالزهد» آستان قدس برگزار می‌شد و گاهی در منزل پدری‌شان، حوالی بازار سرشور مشهد. خودشان جلسه را اداره می‌کردند و از همۀ حضار هم فعال‌تر بودند.

🌖 شب شاعران بی‌دل
در دوران رهبری، مشغله‌های سنگین، تدریس‌ها، دیدارها و جلسات، هیچ‌کدام نتوانست شور شعر را خاموش کند.
در همان سال‌های اول رهبری، جلسه‌ای با شاعران شورای شعر ارشاد داشتند. چهره‌های آشنایی آنجا بودند؛ حمید سبزواری، مشفق کاشانی، سیمین‌دخت وحیدی، مهرداد اوستا، سپیده کاشانی و...همه حضور داشتند تا در محضر رهبر انقلاب، شعر بخوانند. همان‌جا آخر جلسه از عباسعلی براتی‌پور، که آن زمان اداره جلسات نقد و بررسی شعر حوزه هنری را بر عهده داشتند، خواستند نشست سالانه‌ای با حضور شاعران در تهران برگزار شود. زمانش هم به‌جای نوروز، نیمۀ ماه مبارک رمضان باشد. این شد نقطۀ آغاز شب‌شعرهای رمضانیه رهبری.

📔 رمضانیه‌های شعر
سال‌هاست که شاعران جوان را حتی با اسم کوچک می‌شناسند و در شب‌شعرهای رمضانیه، سراغ احوالشان را می‌گیرند. شعرها را به‌دقت نقد می‌کنند. هرسال، پای غزل‌ها و نیمایی‌ها و سپیدهای شاعران موسفپد و جوان می‌نشینند و از زبان خودشان شعرهایشان را می‌شنوند.

📜 شعرهای نو به نو
هرسال که از نمایشگاه کتاب بازدید می‌کنند، تازه‌های شعر را هم تورق می‌کنند و از آثار جدید شاعران پیشکسوت سراغ می‌گیرند. خیلی از مجموعه‌های شعر معاصر را به‌دقت می‌شناسند و می‌خوانند. شاعران جوان هرسال در دیدارهای رمضانیه، مجموعه‌های جدیدشان را برایشان هدیه می‌برند. آقا هم خیلی‌ از شعرها را می‌خوانند و درباره‌شان با صاحب اثر گفت‌وگو می‌کنند.

🌸 امین شعر فارسی
در همۀ این‌سال‌های رهبری، هربار که با شاعران، نویسندگان و دست‌اندرکاران صیانت از زبان فارسی جلسه‌ای داشتند، از اهمیت شعر و زبان و ادب فارسی حرف زده‌اند. حاصلش شده کتاب «امین زبان و ادب فارسی».
سال‌هاست خودشان هم شعر می‌گویند. به‌رسم قدما، تخلصشان را هم در بیت آخر می‌آورند: «امین».

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
2 روز پیش
🚀 علم وارون

🤔 هدف درس‌خوندن و علم‌آموزی هم خیلی مهمه!

🔥 چون اگه جهت درستی نداشته باشه ممکنه حتی تبدیل به فاجعه بشه!

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
2 روز پیش
💡 فکر بکر

🏵 از مغز و فکر ایرانی خیلی کارها برمی‌آید

😉 دنبال کشف ناشناخته‎ها بروید

📖 #برپا

💫 نوجوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @nojavan_khamenei
3 روز پیش
📚 همیشه علم

👌 می‌دونستین یکی از مجموعه‌های علمی معروف فرانسه تو اوج جنگ‌ها و مشکلات‌شون شکل گرفته؟

🤔 از این تجربه چه درسی می‌تونیم بگیریم؟!

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
3 روز پیش
✋ نوبت ماست

🌀 چیزی که ما از آن غفلت کردیم و آمریکا و اروپا بوسیله آن دنیا را تصرف کردند...

💯 باید جبران کنیم!

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
3 روز پیش
📒 هر کاری کنین، بازم جای این وظیفه مهم رو نمی‌گیره!

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
4 روز پیش
🌀 #احکام | قرائت صحیح

❓ آیا حتما لازمه نماز رو به عربی و با تجوید بخونیم؟

✅ در نو+جوان بر اساس فتاوای آیت‌الله خامنه‌ای، به سوالات پرتکرار احکام شما که از طریق @nojavan_contact برای ما بفرستید پاسخ خواهیم داد...

💫 رسانه اختصاصی نوجوانان سایت Khamenei.ir👇🏻
🌱 @Nojavan_Khamenei
4 روز پیش
🖼 #قاب

👈 گزیده تصاویر مراسم ظهر شهادت امام سجاد علیه‌السلام در حسینیه امام خمینی(ره)

💫 رسانه اختصاصی نوجوانان سایت Khamenei.ir 👇
🌱 @Nojavan_khamenei
4 روز پیش
😍 با خودم عهد بستم که تا لحظه شهادت اروم نشینم.

📬 برخی نظرات ارسالی مخاطبان به نو+جوان را اینجا ببینید👇

🔻 محدثه محمدی
میشه تو کانالتون متن های خنده دار هم بفرستید تا بخندیم ممنون میشم

🔻 سلیمانی
من تابستون امسال با کانال نو+جوان آشنا شدم و به خاطر این خیلی هم خوشحالم، وقتی مطالب کانال رو میخونم مثل اینه که پای درس آقا نشستم ❤️ این خیلی خوبه ک فرمایشات آقا رو ب این شکل منتشر میکنید ، مطالب خیلی مفید هستن و تصاویری ک منتشر میکنید خیلی خلاقانه ساخته شدن و جذاب هستن. لطفاً به فعالیتتون ادامه بدید، ان شاءاللّه که زحماتتون موثر واقع بشه، اجرتون با خدا

🔻 المقاومه🚀🇵🇸القدس لنا
سلام از مطالب کانال نو+جوان تشکر میکنم. طراحی عکس نوشته ها، مطالب و نکاتی که به اشتراک گذاشته میشود جذاب و بسیار راهگشا است. موفق باشید

🔻 علیرضا خوش منظر
در مورد مطلب «دانش آموز خوب کیه» به نظرم هر کدوم از این ها رو بیشتر توضیح بدید، مثلا فرق دانا و خردورز چه فرقی داره؟؟ پارسا، پرهیزگار و پاکدامن و...؟!

✅ پاسخ نو+جوان: توصیه می‌کنیم بیانات آن دیدار ( https://nojavan.khamenei.ir/showContent?meeting&ctyu=11944 ) را برای فهم بیشتر مطالعه و یادداشت برداری بفرمایید.

🔻 ریحانه
من ریحانه زارع یه سرباز ۱۵ ساله در میدون جنگ نرم هستم. با خودم عهد بستم که تا لحظه شهادت اروم نشینم. از کار با نرم افزارهای ساده تا حرفه‌ای شروع کردم و تازه با سایت و بعد نرم افزار شما آشنا شدم هدف و راهتون همون منتهای آرزوهای من در دنیای محتوا سازی است. هر وقت چشمم به اسم حضرت عشق در تیتر کانال شما میخوره دلم میلرزه برای من که آرزوی شب و روزم دیدن ایشان و بودن در کنارشان و ادامه دادن راهشان است

🔻 علی اصغر
ببخشیداگه تو کانال نو+جوان مطالبی لازم و مرتبط با طلاب نوجوان هم بذارید خیلی ممنون میشیم


🔻 علیرضا خوش منظر
❤️ ما که هر بار سایت و طرح ها رو نگاه میکنیم جون میگیریم. انقدر خوبه. ادامه بدید یه سریا دارن از شما الگو میگیرن

🔻 محمد
حقاً و انصافاً بخش نوجوان خیلی خوب کار می کنید و تولید محتوای مناسب با قالب های خوب دارید. و از طرفی برای ما که خودمون و خانواده مون رو مقید می کنیم از پیام رسان های داخلی استفاده کنیم این مطالب رو راحت تر بازنشر میدیم تو گروه های خانوادگی و... برای نوجوونامون.

🔻 گمنام
ممنون از نرم افزار بسیار عالی نو+جوان. فقط از شما خواهشمندم مطالب بیشتری در زمینه مهدویت و ظهور حضرت حجت ارائه بدید. چون ما واقعاً نیازمند راهنمائی های هوشمندانه حضرت آقا برای قدم برداشتن به سوی امام زمان (عج) هستیم .

🔻 عارفه یزدانی
سایت تون خیلی عالیه و فوق العاده کاربردی است وخیلی آموزنده از صمیم قلب برای تمام کسانی در راه اندازی این این کانال خوب نقش داشتند تشکر میکنم

🔻 متین محمدی
سلام علیکم.من تشکر میکنم از برنامه خوبتون این برنامه برای معلم ها خیلی پرکاربرده چراکه با این برنامه درس های اخلاقی رو به بچه ها یاد میدیم.

🔻 علیرضا سالارزئی
میتونین در پیامرسان #شاد در قسمت ویترین کانال رو بذارین 2000 دانش آموز، که عضو کانال هستن نسبت به 15000000 دانش آموز ، که عضو نیستن، خیلی کمه❌❌‼️⁉️❌❎📒⚠️

🔻 مهنوش رحیمی
سلام خسته نباشید. مطالب کانالتون و برنامتون عالیه‌ .چه خوب میشد اگر اینترنت برنامه نوجوان هم مثل برنامه #شاد رایگان بود😊 اینطوری خیلی بهتر میشد.

🔻 💚بانو سادات💚
ایده و گرافیک عکسایی ک میذارید تو کانالتون عالیه👌👌 ممنون ک به نوجوونا اهمیت میدین. و از همه مهم تر این ک به سخنان مقام معظم رهبری اهمیت میدین❤️

🔻 مونا
سلام🌸🍃 خداقوت💐 کانالتون فوق العاده است🍁😍 الان دیگه غیر مذهبی‌ها هم عاشق کانالتونن
سلام ما نوجوونا رو به اقا برسونین🙃🙏

🔻 زینب حسن بیگی
سلا....خیلی طراحی و مطالبتون عالیه...اگه میشه عکسنوشته ها و پوستر هایی در رابطه با دعای هفتم صحیفه سجادیه بذارید ممنون میشیم...

🔻 ابوالفضل صدقی
میشه بخواین واسه استاد انصاریان که راهی بیمارستان شدن دعا کنن؟


📨 شما هم نظرات خود را از طریق @nojavan_contact برای ما بفرستید

➖➖➖➖➖➖➖

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
4 روز پیش
📿 عبادت علمی

🤔 چرا مهم‌ترین کار دانش‌آموزان درس خوندنه؟

😉 هم درس بخونید، هم ثواب کنید!

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
5 روز پیش
🌹 حرکت عظیم زینب کبریٰ و امام سجّاد (علیهما السّلام)، یک قیام به معنای حقیقی کلمه

➕ «به طور واضح و آشکار، در واقع روز شروع قیام زینبی و سجّادی؛ یعنی عاشورا قیام حسینی بود، حوادث گوناگون بعد از عاشورا در واقع قیام زینبی است. حرکت عظیم زینب کبریٰ در درجه‌ی اوّل، و امام سجّاد (علیه السّلام) و بقیّه‌ی زنان باعظمت آل‌الله در این دورانِ یکی دو ماهه‌ی بعد از آن، یک قیام به معنای حقیقی کلمه است. کارهای بزرگی را انجام دادند، کربلا را و این شهادت بزرگ را ماندگار کردند، تثبیت کردند. امیدواریم که ان‌شاءالله خداوند متعال برکات قیام سیّدالشّهداء را برای بشریّت، تا ابد روزبه‌روز افزایش بدهد.» ۱۳۹۹/۰۶/۱۱

⚫️ به مناسبت شهادت امام سجاد علیه‌السلام

💫 آيت‌الله سيدعلی خامنه‌ای و نوجوانان ايران اسلامی
🌱 @Nojavan_Khamenei
5 روز پیش
💎 عنصر پیروزی

🔆 درس بزرگی که آزادی خرمشهر برای ما داشت

🌀 مواظب باشید دشمن این سرمایه‌ها را از شما نگیرد

💥 #59_67
😎 #کم_نیاری_بردی

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
6 روز پیش
🤔 #یادم_باشه 111 | مگه جهاد فقط مال زمان جنگه؟

📖 ««جهاد کبیر» یعنی چه؟ یعنی اطاعت نکردن از دشمن، از کافر؛ از خصمی که در میدان مبارزه‌ی با تو قرار گرفته اطاعت نکن. اطاعت یعنی چه؟ یعنی تبعیّت؛ تبعیّت نکن. تبعیّت نکردن در کجا؟ در میدانهای مختلف؛ تبعیّت در میدان سیاست، در میدان اقتصاد، در میدان فرهنگ، در میدان هنر. در میدانهای مختلف از دشمن تبعیّت نکن؛ این شد «جهاد کبیر»... جوانهای عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مالِ شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیّت را بردوش دارید؛ خرّمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، [بلکه‌] در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است. اینکه ما گفتیم اقتصاد مقاومتی، یعنی بخش اقتصادیِ این سیاستِ بزرگ و اساسی، مقاومت اقتصادی است. اینکه گفتیم جوانهای مؤمن و حزب‌اللّهی و انقلابی کارهای فرهنگی خودجوش را رها نکنند و دنبال بکنند، و همه‌ی دستگاه‌های فرهنگی کشور را دعوت کردیم و میکنیم که در این جهت حرکت کنند، این، بخش فرهنگیِ این عدم تبعیّت است، این جهاد بزرگ است، جهاد کبیر است.» ۱۳۹۵/۰۳/۰۳

😎 یادم باشه در سال سوم فعالیت خود سعی می‌کند تا آیات قرآن را در لحظه لحظه زندگی شما وارد کند.

➕ شما می‌توانید علاوه بر وعده گذشته‌مان مبنی بر حفظ آیه یادم باشه در طول هفته خاطرات، تجربیات و سوالات خود را درمورد آیه هفته از طریق @alo_nojavan با ما به اشتراک بگذارید.

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
6 روز پیش
*🌹 #سوال | مدرسه خوب برای همه*

😍 آقا در دیدار اخیر به مدیران آموزش و پرورش گفتند نباید دانش‌آموزان مناطق دوردست با دانش‌آموزان مناطق برخوردار به لحاظ نصیب آموزشی تفاوتی داشته باشن و اینجور نباشه که دانش‌آموزان مدارس دولتی احساس کنن امکان قبولی‌شون تو کنکور کمتره!

🤔 نو+جوان از شما خواست مشکلات‌تون رو بگید و بنویسید چه توقعی از آموزش و پرورش برای بالابردن کیفیت مدرسه و آموزش‌تون دارین؟

🌹 برخی پاسخ‌های ارسالی شما:

🔻آ.ک
در حال حاضر بیشتر از آن که کنکور وسیله گزینش دانشجو باشد، ابزار کسب درآمد است. و کسانی در این معامله برنده‌اند که ثروت بیشتری داشته باشند. یعنی دانش آموزان مدارس غیردولتی، کسانی که از بسته های کمک آموزشی گران قیمت فلان آموزشگاه استفاده می کنند و در آزمون ها و کلاس های فلان آموزشگاه دیگر با قیمت های سرسام آور شرکت می کنند!

🔻 تکتم عامری
ما کلا 12سال درس میخونیم اما چی یاد میگیریم. اونا باید به فکر پرورش ذهنمون باشن. ساعت های درسی رو مثل سرگرمیش کنن با مشاهده کردن ما بتونيم یادبگیریم. اونجا جوری باشه که بتونیم بفهمیم تو چی استعداد داریم

🔻دهقان
مگه مدارس استعداد های درخشان دولتی نیست !؟ من دوستانی داشتم که هزینه مدرسه و سرویس براشون سنگین بوده.. جالبه که ما باید بعد از کلی درس خوندن و هزینه و وقت گذاشتن برای قبولی در این مدرسه، هزینه های میلیونی معلم های تکمیلی رو هم بپردازیم ؛ ایا این درسته ؟؟!

🔻 حاجیور
من یک دانش آموز هستم که دوست دارم در آینده پزشکی قبول بشم. من دریک مدرسه دولتی تحصیل میکنم اما اساتید و معلم های مدرسمون مدام روحیه ما رو تضعیف میکنن و میگن شما دربرابر مدارس نمونه تیزهوشان و غیردولتی کم میارین. میگن باید کلاس تقویتی برین و کلی کتاب تست بخرین. آخه ما که وضع مالی خوبی نداریم

🔻راضیه
من در سال گذشته در یکی از مدارس شاهد شهر قم درس میخواندم اما متاسفانه این مدرسه دبیر پرورشی ندارد و اصلا به امور پرورشی دانش آموزان اهمیتی داده نمیشود و اجازه اقدام پرورشی گسترده هم به دانش آموزان داده نمیشود این مدرسه به نام شهدا است اما هیچ اقدامی جهت تربیت و پرورش دانش آموزان صورت نمیگیرد

🔻 سینا حمزه
امکانات آموزشی مهم است، اما از اون مهم‌تر به نظرم، وجود معلم های با دانش بالا است. که باید در تمام نقاط کشور باشد. چون از نظر من، یک معلم خوب می تواند با حرف هایش یک قهرمان، برای ملتی پرورش دهد. دوم اینکه باید به عشایرها و روستاییان که در مناطق سخت زندگی می کنند توجه بیشتری شود

🔻 صالحی
ما توان دادن اینقدر پول دادن برا مدرسه نداریم با اینکه مدرسه ما دولتی هست ولی از هر دانش آموز ۵۰ تومن گرفتن و باید هر ماه هم ۱۰ تومن بدیم این غیر قانونیه

➖➖➖➖➖➖➖

👈 *شما هم در این بحث شرکت کنین و نظرات‌تون را از طریق @nojavan_contact برای ما بفرستین...*
✉️ نو+جوان مسائل شما رو به دست مسئولان آموزش و پرورش می‌رسونه

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
6 روز پیش
📋 #نکته | 📚 *پای ثابت درس خواندن*

⚠️ بدون درس‌خوندن نمی‌شه و نمی‌تونید....

💪 اگر در فصل جدید مدارس، انگیزه‌های قوی‌تری لازم دارین، این نکات آقا رو از دست ندین...

💌 این نکته رو برای دوستاتونم بفرستید 😊

📖 #برپا

💫 نسخه باکیفیت چاپ را برای نصب و انتشار در مدارس، مساجد، هیئات و... به آسانی از سایت یا #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان دریافت کنید.👇

🌐 http://nojavan.khamenei.ir/showContent?ctyu=15721
6 روز پیش
🎥 #تماشایی | *یاد مرگ*

🤔 فکر می‌کنین مشکلات عمده ماها به خاطر چیه؟

☀️ با این ویژگی تو دوراهی‌ها درست انتخاب می‌کنین

🔰 #درس_اخلاق_آقا

💫 آیت الله سیدعلی خامنه‌ای و نوجوانان ایران اسلامی
🌱 @Nojavan_Khamenei
6 روز پیش
*🌹 #سوال | مدرسه خوب برای همه*

😍 آقا در دیدار اخیر به مدیران آموزش و پرورش گفتند نباید دانش‌آموزان مناطق دوردست با دانش‌آموزان مناطق برخوردار به لحاظ نصیب آموزشی تفاوتی داشته باشن و اینجور نباشه که دانش‌آموزان مدارس دولتی احساس کنن امکان قبولی‌شون تو کنکور کمتره!

🤔 نو+جوان از شما خواست مشکلات‌تون رو بگید و بنویسید چه توقعی از آموزش و پرورش برای بالابردن کیفیت مدرسه و آموزش‌تون دارین؟

🌹 برخی پاسخ‌های ارسالی شما:

🔻 فاطمه ملکی
درس دادن ها نباید تفاوت زیادی داشته باشد در حالی که دارد. بعضی ها هم می گویند درس بخوانید تا مدارس تیزهوشان قبول شوید.. اما وقتی درس را خوب یادمان نمی دهند چگونه یاد بگیریم..

🔻 امیرحسین صفری
مدرسهٔ ما از لحاظ بضاعت مالی و مادی خیلی ضعیفه و این باعث شده خیلی از امکاناتی که باید رو نداشته باشیم..،

🔻 حافظی
مدارس دولتی (ابتدایی) تقریبا نود درصد معلم ها مسن هستند و بی حوصله. حتی توان راه رفتنم تو کلاس ندارن چه برسه به سرو کله زدن با بچه های پر انرژی ابتدایی.(دوره اول و دوم) مدارس دولتی یک رتبه بندی مخفیانه!!! بین خود معلم ها داره و معلم های خوب به مدارس سطح پایین نمیرن. و اکثر معلم های مدرسه ی ما یا اضافه کار میان یا بازنشسته هستن.

🔻 حاجیور
من یک دانش آموز هستم که دوست دارم در آینده پزشکی قبول بشم. من دریک مدرسه دولتی تحصیل میکنم اما اساتید و معلم های مدرسمون مدام روحیه ما رو تضعیف میکنن و میگن شما دربرابر مدارس نمونه تیزهوشان وغیر دولتی کم میارین. میگن باید کلاس تقویتی برین و کلی کتاب تست بخرین. آخه ما که وضع مالی خوبی نداریم

🔻 پگاه رونقی
سلام لطفاً یه جوری کنن دیگه واسه مدارس تیز هوشان و نمونه دولتی که دولتیه هزینه نگیرن. من تو روستا هستم درسمم خیلی خوبه اگه تو نمونه یا تیزهوشان قبول شم نمیتونم برم چون هزینه داره زیاد

➖➖➖➖➖➖➖

👈 *شما هم در این بحث شرکت کنین و نظرات‌تون را از طریق @nojavan_contact برای ما بفرستین...*
✉️ نو+جوان مسائل شما رو به دست مسئولان آموزش و پرورش می‌رسونه

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
6 روز پیش
💌 #فراخوان | صفحه‌ای که می‌درخشد

😉 محمدمهدی سیار در نو+کتاب ازتون خواسته بود که در بین کتاب‌هایی که خواندید، درخشان‌ترین صفحه عاشورایی رو از نظر خودتون انتخاب و معرفی کنین

😍 این‌ها گزیده‌ای از انتخاب‌های دوستاتون در *#نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان* هست.

📕 امیر حسین تابزر
کتاب آفتاب در مصاف صفحه ۱۵

📕 الشهدا بندرعباس
کتاب همه نوکرها از محمدرضا حدادپور صفحه ۱۶۲

📕 ثنا شریفانی
سقا آب و ادب صفحه ۳۸

📕 امیر علیزاده
کتاب برادر من تویی از داوود امیریان

نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
6 روز پیش
😍 دوست دارید به دین، انقلاب و مردم کشورتون کمک کنید؟!

😏 باید بدونید که:

✏️ *بدون درس‌خوندن نمیشه!*

📖 #برپا

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_khamenei
1 هفته پیش
🎥 #تماشایی | از جاده بیرون نری!

✌️ چیکار کنیم که از مسیر مستقیم منحرف نشیم؟

🌺 شرح آیه #یادم_باشه هفته ۱۱۰

😎 #بامعرفت‌ها

💫 نو+جوان؛ انرژی امید ابتکار
🌱 @Nojavan_Khamenei
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس