حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی رحمة الله علیه

کانال رسمی موسسه مصابیح الهدی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره)
تماس با ما: masabiholhoda_02177652134@
آدرس سایت:
mojtabatehrani.ir
سروش:
@mojtabatehrani.ir
اینستاگرام:
mojtabatehrani.ir
تلگرام، گپ، بله:
@mojtabatehrani_ir📍 علی علیه السلام دارندۀ صفات ویژه انبیا است: ❗️
📌ابن ‏عساکر نقل می‏کند که پیغمبراکرم(ص) فرمود: «مَنْ أَرَادَ أَنْ یَنْظُرَ إِلَى آدَمَ فِی عِلْمِهِ»1️⃣؛ اگر کسی بخواهد به حضرت‏ آدم(ع) از نظر علمش نظر کند؛ «وَ إِلَى نُوحٍ فِی فَهْمِهِ»؛ و به نوح در فهمش نظر کند؛ «وَ إِلَى إِبْرَاهِیمَ فِی حِلْمِهِ»؛ و به ابراهیم در حلمش نگاه کند؛ «وَ إِلَى یحْیى بْنِ زَكَرِیا فِی زُهْدِه»؛ و به یحیی‌بن‌زکریّا در زهدش نگاه کند؛ «وَ إِلَى مُوسَى بْنِ عِمْرَانَ فِی بَطْشِهِ»؛ و به موسی در دلیری‏اش نگاه کند؛ «فَلْیَنْظُرْ إِلَى عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِب». پیغمبراکرم(ص) یک راه مقایسه‏ای را پیش می‏گیرد. بعد کسانی را مطرح می‏کند که در طول تاریخ شناخته شده هستند و بعد امام‌علی(ع) را این‏گونه توصیف می‏کند.
1️⃣ بحارالأنوار، ج 39، ص 35
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #مجموعه_ادب_نبوی
📕 #دفتر_دوم
📖 #جلد چهارم
📝 جلسه نهم

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
2 ساعت پیش
🏞 #پوستر

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
2 ساعت پیش
🌸میلاد امام هادی علیه السلام مبارک باد🌸

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
2 ساعت پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر (ص) 4❗️
〰️〰️〰️〰️〰️
🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر (ص) 4❗️
📌 ***رُوِیَ عَن رَسُولِ اللَّهُ صَلَّ اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم قَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ عَهِدَ إِلَيَّ فِي عَلِيٍّ بنِ أَبِیطَالِبِ عَلَیهِ‌السَّلَامُ عَهْداً قُلْتُ يَا رَبِّ بَيِّنْهُ لِي قَالَ اسْمَعْ قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ قَالَ إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى‏ وَ إِمَامُ أَوْلِيَائِي وَ نُورُ مَنْ أَطَاعَنِي» روایت را پیغمبر اکرم نقل می‎فرماید. می‎فرماید به اینکه خداوند با من یک پیمانی بست دربارۀ علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ پیمان سوم: «وَ نُورُ مَنْ أَطَاعَنِي». ما در باب طاعات و عبادات می‎گویم به اینکه اینها نورانیت می‎آورند؛ یعنی کسانی را که اطاعت خدا می‎کنند اینها دلهاشان منور می‎شود، به نور الهی. در اینجا آن نور را می‎فرماید عبارت از علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ است. یعنی کسانی را که اطاعت خدا می‎کنند خداوند دل آنها را منور می‎کند به نور حب علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ. لذا این تعبیراتی را که در روایت هست. که خود علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ هم دارد این‌را در بعضی از جملاتش. ید الله است، عین الله است، نور الله است. این هم بگذار کنارش. نور الله است. «وَ نُورُ مَنْ أَطَاعَنِي وَ هُوَ الْكَلِمَةُ الَّتِي أَلْزَمْتُهَا الْمُتَّقِينَ». علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ آن کلمه‎ای است که من خدا آن کلمه را لازم گردانیدم برای کسانی که پرهیزکار هستند. متقین معلوم میشود به اینکه اینها یک بهره وجودی از ناحیۀ خداوند پیدا می‎کنند؛ که این به تعبیر من حصۀ وجودی یک حصۀ وجودی معنوی است. و باز این حصۀ وجودی معنوی این نشأت می‎گیرد از آن وجود مقدس علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ.
1️⃣امالی صدوق، ص 478 - بحارالانوار، ج38، ص104
〰️〰️〰️〰️〰️

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر (ص) 3❗️
〰️〰️〰️〰️〰️
🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
2 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر (ص) 3❗️
📌«رُوِیَ عَن رَسُولِ اللَّهُ صَلَّ اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم قَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ عَهِدَ إِلَيَّ فِي عَلِيٍّ بنِ أَبِیطَالِبِ عَلَیهِ‌السَّلَامُ عَهْداً قُلْتُ يَا رَبِّ بَيِّنْهُ لِي قَالَ اسْمَعْ قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ قَالَ إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى‏ وَ إِمَامُ أَوْلِيَائِي روایت را پیغمبر اکرم نقل می‎فرماید. می‎فرماید به اینکه خداوند با من یک پیمانی بست دربارۀ علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ پیمان دوم: «وَ إِمَامُ أَوْلِيَائِي». او پیشوای دوستان من است. یعنی دوستان خدا؛ خدا است که دارد میگوید. تعبیر در روایت این است. در اینجا بحث این نیست که او امام مردم است. نه. «إِمَامُ أَوْلِيَائِي». یعنی از آدم تا خاتم تمام انبیا و اولیا که اینهایی که انبیا میگوییم اینها اولیای خدا هستند. علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ امام آنهاست. امام اولیائی. بله مفهوم اولیاء، ولی این وسیع است. آنها سرآمد اولیاء هستند در مراتب نازله‎اش هم بقیه‌اش را هم در برمی‎گیرد. اینرا من گفتم جهت داشت که یک وقت خیال نکنید به اینکه امامت علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ به معنای پیشوایی‌اش. برای چیست؟ برای غیر انبیا و غیراولیا و امثال اینهاست. نه امام آنها هم علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ است. البته این یک معنایی است که باید در جای خودش بحث بشود که امامت علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ برای حضرت عیسی، موسی و نوح عَلَیهِمُ‌السَّلَامُ این چگونه امامتی است این؟ این خودش یک بحثی است. من اینرو اشاره می‎کنم. که این چگونه امامتی است؟
1️⃣امالی صدوق، ص 478 - بحارالانوار، ج38، ص104
〰️〰️〰️〰️〰️

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
2 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر(ص) ❗️
🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
3 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر(ص) ❗️
📌«رُوِیَ عَن رَسُولِ اللَّهُ صَلَّ اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم قَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ عَهِدَ إِلَيَّ فِي عَلِيٍّ بنِ أَبِیطَالِبِ عَلَیهِ‌السَّلَامُ عَهْداً قُلْتُ يَا رَبِّ بَيِّنْهُ لِي قَالَ اسْمَعْ قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ قَالَ إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى»1️⃣ روایت را پیغمبر اکرم نقل می‎فرماید. می‎فرماید به اینکه خداوند با من یک پیمانی بست دربارۀ علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ پیمان اول: «قَالَ إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى».‏ علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ آن نشانه و علامت هدایت است. در باب رایت که گفته می‎شود من این را تعبیر می‎کنم به آن علامتی است که سابق تحت عنوان پرچم می‎گفتند که پرچمدار در دستش می‎گرفت و با همان پرچم راهنمایی می‎کرد افراد را در یک مسیری که می‎خواستند بروند؛ و متداول این بود. حتی در جنگها پرچمدار بود که همان نشانه ای بود که دیگران تبعیت می‎کردند. حالا در باب راهها خیلی روشنتر است؛ و او این است که نگاه می‎کردند افراد به آن رایت بعد هدایت می‎شدند یعنی راه را می‎رفتند و انحراف پیدا نمی‎کردند، از مسیر. که اگر بخواهیم ترجمۀ فارسی کنیم. «إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى».‏ یعنی پرچمدار هدایت است. یا خود پرچم هدایت است که این دیگر بالاتراست. یک وقت میگویی پرچمدار است یک وقت میگویی نه؛ خودش پرچم است. چه بسا این دومی به قول ما از جنبه‎های علمی اعتباریش قویتر هم باشد. پرچم هدایت است. یعنی هر کس چشم به او بدوزد و توجهش به او باشد. این هیچگاه منحرف نمی‎شود. غفلت از علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ انحراف دارد. توجه به او، این موجب هدایت است.
1️⃣امالی صدوق، ص 478 - بحارالانوار، ج38، ص104
〰️〰️〰️〰️〰️

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
3 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر(ص)❗️

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
4 روز پیش

📍 پیمان خدا با پیامبر(ص)❗️
📌 «رُوِیَ عَن رَسُولِ اللَّهُ صَلَّ اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم قَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ عَهِدَ إِلَيَّ فِي عَلِيٍّ بنِ أَبِیطَالِبِ عَلَیهِ‌السَّلَامُ عَهْداً قُلْتُ يَا رَبِّ بَيِّنْهُ لِي قَالَ اسْمَعْ قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ قَالَ إِنَ‏ عَلِيّاً عَلَیهِ‌السَّلَامُ رَايَةُ الْهُدَى‏ وَ إِمَامُ أَوْلِيَائِي وَ نُورُ مَنْ أَطَاعَنِي وَ هُوَ الْكَلِمَةُ الَّتِي أَلْزَمْتُهَا الْمُتَّقِينَ حُبُّهُ حُبِّی وَ طَاعَتُهُ طَاعَتِی»1️⃣
روایت را پیغمبر اکرم نقل می‎فرماید. می‎فرماید به اینکه خداوند با من یک پیمانی بست؛ دربارۀ علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ از روایت استفاده می‎شود که ابتدا خداوند خطاب به پیغمبر فرموده است که با تو یک پیمانی راجع به علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ ببندم. چون ابتدای بحث که « عَهِدَ إِلَيَّ فِي عَلِيٍّ بنِ أَبِیطَالِبِ عَلَیهِ‌السَّلَامُ عَهْداً ». بعد دارد حضرت که «قُلْتُ يَا رَبِّ بَيِّنْهُ لِي». من عرض کردم به خداوند آن عهدی که می‎خواهی و آن پیمانی که بخواهی با من ببندی راجع به علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ اینرا برای من بیان کن. یعنی پیغمبر به خدا عرضه می‎کند. بعد دارد که «قَالَ اسْمَعْ». خدا گفت گوش کن. این باز خودش درش یک مسئله‎ای است که گوش کن. خب پیغمبر گوش می‎کرده این کمال التفات را دارد نسبت به آن پیمانی را که خدا می‎خواست پیغمبر اکرم راجع به علی عَلَیهِ‌السَّلَامُ ببندد. پیغمبر عرض می‎کند که «قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ». عرض کردم به اینکه به تحقیق من گوش کردم. گوش کردم یعنی سراپا گوشم. گوش کردن نه گوش می‎کنم. تعبیر این است. «قُلْتُ قَدْ سَمِعْتُ». من به تحقیق گوش کردم این معنایش این است که من سرتاپام گوش است.
1️⃣امالی صدوق، ص 478 - بحارالانوار، ج38، ص104
〰️〰️〰️〰️〰️

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
4 روز پیش
GHORBAN.gif
🏞 #پوستر
🏳️ #عید_قربان🏳️
#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
5 روز پیش

🔺اعمال روز عید قربان از کتاب المراقبات میرزا جواد ملکی تبریزی❗️
📌 با شروع روز عيد مواظب باش تمامى كارهايى كه باعث رضايت و جلب عطوفت پروردگار است را انجام دهى . و مانند كسى باش كه براى مولايش چاپلوسى نموده و مى خواهد خدمتى براى او انجام دهد حال آنكه آن مولا حق زيادى بر بنده اش نداشته – ولى خداى متعال مالك وجود، دنيا، آخرت ، زندگى و مرگ تو مى باشد – و نبايد از پروردگار و بزرگى چنين عطوف و مهربان غافل شد. زيرا ممكن است باعث محروميت از عطاياى او گردد.
فقر و ذلت خود و عزت و بى نيازى او را نگريسته و خجالت بكش از اينكه در مقابل روى آوردن او، از او روى گردانده و بر سر سفره ميهمانى و در حالى كه خود او نيز حضور دارد، بجاى توجه به او در ياد دشمنش بوده و سرشار از دوستى كسى باشى كه تو را از دوستى و پناه او دور مى سازد، در حالى كه براى دعوت به اين مهمانى سرور آفريدگانش را فرستاده است . چه نادانى بزرگ ، چه عقل بيمارى ، و چه عذاب دردناكى كه در پى آن وجود دارد. و اگر اين لطف را درك مى كردى ، جان خود را فداى مقدم دعوت كننده بزرگ و رسول بزرگوار صلی الله علیه و آله و سلم مى نمودى ، همان كسى كه خداوند درباره او فرموده است : ديدن تنگناهاى شما بر او سخت ، براى نجات شما حريص و با مؤ منين رؤ وف و مهربان است.
در ابتداى روز بنیت پاک نمودن قلب از اشتغال به غیر خدا غسل کن. آنگاه «اللّه اکبر» ى واقعى گفته و با این تکبیر تمام موجودات، جز شکوه و بزرگى او را کوچک شمار. و بنیت پوشش و آرایش با لباس تقوى و اخلاق نیکو، تمیزترین لباسهاى خود را پوشیده و در این هنگام بگو: «بسم اللّه الرحمن الرحیم… تا آخر دعایى که در اقبال روایت شده است.» بخوان. ...
در پایان روز باید به بررسى حالات خود در طول روز پرداخته، کوتاهى خود در خدمت مولایش را دیده و آنگاه به سراغ نگهبان و میهماندار خود که از معصومین مى‏ باشد رفته و با توسل به آنها و شفاعت آنان به درگاه خداوند براى تبدیل گناهان به چند برابر اعمال نیک، کوتاهى خود را جبران نماید. زیرا آنان درخواست او را قبول نموده و خداوند نیز شفاعت آنان را براى پذیرش او و اعمالش مى‏ پذیرد.
هنگام تضرع به درگاه آنان بخوبى رحمت و عطوفت آنان را برانگیخته و در هنگام مناجات با آنان بگوید: سروران من گناهانم رویم را نزد خدا سیاه کرده است. پس بحق کسى که شما را از گناه نگاه داشته و با دادن نگهبانى بندگان خود به شما، بزرگتان داشته است، شما را سوگند مى ‏دهم که با رویه اى درخشان خود مرا نزد پروردگارتان شفاعت نمایید. زیرا خداوند شما را رد ننموده و شما را براى شفاعت و نگهبانى انتخاب کرده است. او بزرگداشت بندگان مخلص خود را دوست داشته و از این که آنان نیز بندگان پایین تر از خود را بزرگ بدارند خوشنود مى‏ گردد.
〰️〰️〰️〰️〰️


#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
5 روز پیش
5 روز پیش

📍 سریع الرضاست حسین {ع}❗️
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #اشفاق

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
6 روز پیش
arafe.gif
#پوستر

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
6 روز پیش

📍 سریع الرضاست حسین {ع}❗️
📌در یک روایتیست که از امام صادق صَلَوَاتُ‎اللَّهِ‎عَلَیهِ است. اون روایتی که معروف است به «إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى يَتَجَلَّى‏ لِزُوَّارِ قَبْرِ الْحُسَيْنِ قَبْلَ أَهْلِ عَرَفَاتٍ». خدا قبل از آنیکه تجلی کند به حاجیان روز عرفه تجلی می‎کند به زوار حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ. «يَقْضِي حَوَائِجَهُمْ وَ يَغْفِرُ ذُنُوبَهُمْ وَ يُشَفِّعُهُمْ فِي مَسَائِلِهِمْ ثُمَّ یَأتِی بِأَهْلِ عَرَفَاتٍ فَيَفْعَلُ بِهِمْ ذَلِكَ». در روایت اینجور دارد حاجتهاشون رو برمی‎آورد. گناهانشون رو می‎امرزد تقاضاهاشون رو می‎پذیرد. بعد خدا میره سراغ اهل عرفات. ولی من این روایت رو می‎خواستم عرض کنم که امام صادق صَلَوَاتُ‎اللَّهِ‎عَلَیهِ فرمود «مَنْ‏ زَارَ الْحُسَيْنَ‏ بْنَ‏ عَلِيٍ عَلَیهِ‌السَّلَامُ يَوْمَ عَرَفَةَ». من اینجا البته اونجا در لفظ به اصطلاح قبر حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ بود اما اینجا دیگه نیست این. روز عرفه زیارت کنه حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ رو. «مِنَ القَرِیبِ وَ مِنَ البَعِیدِ». به تعبیر ما طلبه‎ها. «كَتَبَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَهُ أَلْفَ أَلْفِ حِجَّةٍ». خداوند برای او یک میلیون حج می‎نویسد با کی؟ اون هم با امام زمان صَلَوَاتُ‎اللَّهِ‎عَلَیهِ «وَ أَلْفَ أَلْفِ عُمْرَةٍ مَعَ رَسُولِ اللَّهِ». یک میلیون عمره با پیغمبر اگر بره. «وَ عِتْقَ أَلْفِ أَلْفِ نَسَمَةٍ». یک میلیون بنده آزاد کند در راه خدا. یک میلیون باز اسب از اموالش در راه خدا فی سبیل الله بده. «وَ سَمَّاهُ اللَّهُ عَبْدِيَ الصِّدِّيقُ». خدا وقتی می‎خواد صداش بکنه اینی که روز عرفه‎ها زیارت امام حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ کرده به این نام میگه. میگۀ ای بندۀ صدیق من. «آمِن بِوَعْدِي». ایمان بیاری به این وعده‎هایی که به تو دادما. سرش رو من بعد عرض می‎کنم. یک روایت من از خود حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ می‎خوام بخونم. دارد حضرت این جمله رو مکرر می‎فرمود. «مَثَلُ الإِحسَانِ مَثَلُ المَطَرِ». مثل احسان مثل باران می‎مونه «یُصِیبُ البِرَّ الفَاجِرِ». یعنی بارون که میادا هم به خوبها هم به بدا اصابت می‎کنه. این جملات حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ است. جهت این است که حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ باب واسعۀ رحمت حق است. این همه که داریم در روایات. سریع الرضاست حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ خوب دقت کنید. این سفارش شده. روز عرفه که روز دعاست خودت رو متصل کنی اونجا. متصل شدی این باراحت رحمت حق و احسان حق می‎بارد. بر و فاجر رو می‎گیرد. گرچه بدن اما چون دوست حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ هستند چون زائر حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ هستند. لذا از این موقعیت استفاده کنید.
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #اشفاق

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
6 روز پیش
#روضه حضرت عباس علیه السلام غروب عرفه

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
6 روز پیش
#روضه

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش

📍 سفارش به شب و روز عرفه❗️
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #اشفاق

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش

📍 سفارش به شب و روز عرفه❗️
📌 که در روایت دارد عبادت در شب عرفه معادل صد و هفتاد سال عبادت است. چه موقعیت خوبی. اون روایتی را که از امام صادق صَلَوَاتُ‎اللَّهِ‎عَلَیهِ است که «مَنْ‏ لَمْ‏ يُغْفَرْ لَهُ‏ فِي‏ شَهْرِ رَمَضَانَ لَمْ يُغْفَرْ إِلَى قَابِلٍ إِلَّا أَنْ يَشْهَدَ عَرَفَةَ». می‎دونی یعنی چی؟ یعنی اون کسانی را که عقب مانده بودند از ماه رمضان توی ماه رمضون نتونستند کاری بکنند از اون مغفرت ماه مبارک رمضان نتونستند بهره بگیرند این واماندگان عقب ماندگان بهترین فرصتشون عرفه است. خوب دقت کنید چی دارم میگم. بهترین فرصت اونها عرفه است. فرصتی بسیار خوب. شب عرفه روز عرفه از نظر فضیلت. لذا به دوستان می‎خوام سفارش کنم. تنها نه دعا برای خودتون من نمی‎رسم که روایاتی را که در باب وارد شده نسبت به دعا در ایام عرفه چه شبش چه روز عرفه به خصوص دوستان رو من سفارش می‎کنم فردا ظهر به بعد به خودت برسین. خیلی از ما عمرها گذشته است بعد هم روزها میاد. از ظهر به بعد برید سراغ خودتون. چون دارد در عصر عرفه به خصوص البته امشب هم هست فردا به خصوص من اینرو عرض کردم. در باب دعا دارد به اینکه برای غیر خوب دعا کنید. روایت متعدد من دیدم. که اگر دعا کنید برای غیر صد هزار برابر خدا به شما عنایت می‎کند. هر دعایی که برای دیگری می‎کنید. ما داریم در اصحاب ائمه عَلَیهِمُ‌السَّلَامُ یکیش عبدالله بن جندب بود دید در عرفه هر چی دعا کرد دعا کرد برای غیر رفیقش گفت آقا تموم شد آفتاد غروب کرد برای خودت یک چیزی بخواه. گفت از مولام موسی بن جعفر شنیدم به اینکه برای غیر دعا کردن صد هزار برابر بهتره. صد هزار برابر مقبول رو که رها نمی‎کنم یکی برای خودم که معلوم نیست چی بشه.
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #اشفاق

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش

📍 خدا هم می‎خواد اینها رو اسیر ببینه❗️
📚 #اخلاص

🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش

📍 خدا هم می‎خواد اینها رو اسیر ببینه❗️
📌مثل امشب سحری بود سر شب میاد خدمتتون عرض شود که برادر حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ مکه بوده دیگه حسین عَلَیهِ‌السَّلَامُ محمد حنفیه میاد اصرار می‎کنه به برادر که نرو حرکت نکن اهل کوفه چه کردن؟ با پدر ما. شروع می‎کنه اینها رو گفتن. همۀ اینارو که گفت میگه حالا فکر کنم. میگن داشت وضو می‎گرفت سحر محمد حنفیه اومدن گفتن خبر داری گفت نه گفت برادرت حسین آماده شده می‎خواد بره. من تو یه روایت اینقدر این محمد حنفیه میگن گریه کرد که اصلا آب تشت کانه تغییر کرد. یه همچین حالتی سریع اومد دید برادر سوار ناقه شده می‎خواد این عنان ناقۀ حسین رو گرفت برادر دیشب اومدم گفتی فکر می‎کنم. کجا می‎خوای بری. جوابو از من بگیری. می‎خوام برم عرفات بسازم فوق عرفات. می‎خوام برم اونو بسازم. در جواب گفتش که برادر تو که رفتیا من این جمله رو از روایت می‎خونم. تو رفتی بعد از تو جدم اومد نگفت خواب دیدم. گفت جدوم اومد به من گفت حسین برو کربلا [صدای گریۀ بلند]. برو «إِنَّ اللَّهَ شَاءَ أَن یَرَاکَ قَتِیلاً». خدا می‎خواد تو رو کشته ببینه محمد حنفیه زار زار گریه می‎کنه. گفت خب برادر تو برو حالا که مأموری دیگه اما این بی بی ها رو کجا دیگه می‎بری. اینارو نبر. گفت به من گفت «إِنَّ اللَّهَ شَاءَ أَن یَرَاهُنَّ سَبَایَا». خدا هم می‎خواد اینها رو اسیر ببینه. «صَلَّ اللَّهُ عَلَیکَ یَا أَبَا عَبدِاللَّهِ».
〰️〰️〰️〰️〰️
📚 #اخلاص
#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش

📍 زیارت از راه دور امام حسین(ع) ❗️
🎞 #كليپ_تصويرى

#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
@mojtabatehrani.ir
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس