من ایرانیم

من ایرانیم
یک مسلمانم
یکتا پرستی آیین من
در رگ و خون من
در وجودم خدا ریشه دارد
مذهبم اسلام است
چون ریشه دارم در حقیقت
کسی که حق می گوید و حق می پیماید برای من ستودنی است...
من به ایرانی بودنم افتخار میکنم


🔴حکایت خواب پادشاه

در زمانهای گذشته مرد عالمی زندگی می کرد . وی فرزندی داشت که هیچ علاقه ای به فراگیری علم نداشت و از وجود پدرخود بهره ای نمی برد اما در عوض همسایه ای داشت که دائما به سراغ او می آمد و کسب علم می نمود . هنگامی که زمان مرگش فرا رسید فرزندش را فرا خواند و گفت : فرزندم ! در طول عمرم هیچگاه روی خوش به فراگیری علم نشان ندادی اما به تو وصیت می کنم هرگاه به مشکلی برخورد کردی نزد مرد همسایه که از من کسب علم کرده برو و از او کمک بخواه که مشکلت را حل نماید آنگاه جان به جان آفرین تسلیم کرد .

مدتی بعد پادشاه خوابی دید و برای تعبیر آن دنبال مرد عالم فرستاد . وقتی به او خبر دادند که مرده است ، سراغ فرزندش را گرفت و از او کمک طلبید . فرزند عالم که از تعبیر نمودن خواب پادشاه درمانده بود ، یاد وصیت پدرش افتاد و نزد همسایه اش رفت و از او تقاضای یاری نمود . مرد همسایه گفت : به شرطی به تو کمک می کنم که هر چه پادشاه به تو بخشید به طور مساوی بین یکدیگر تقسیم نمایی . او هم پذیرفت . مرد همسایه گفت : پادشاه از تو می خواهد به او بگویی خوابش مربوط به چه زمانی است . به او بگو زمان گرگ . فرزند عالم وقتی به حضور پادشاه رسید و خواب را تعبیر کرد ، جایزه ی بزرگی از دست پادشاه گرفت اما هنگامی که خواست هدیه را تقسیم کرده و بخشی را به همسایه اش تقدیم نماید دچار تردید شد و از این کار صرف نظر کرد . باردیگر پادشاه خوابی دید و از او خواست که تعبیر نماید . اما او که به عهدش وفا نکرده بود درابتدا خجالت کشید نزد همسایه برود اما چون چاره ای نداشت بالاخره نزد او رفت از کار خود عذر خواهی نمود و به او قول داد هر چه از دست پادشاه بگیرد نیمی را به او ببخشد . مرد همسایه هم گفت :  پادشاه از تو می خواهد به او بگویی خوابش مربوط به چه زمانی است ؟ به او بگو زمان قوچ . جوان هم نزد پادشاه آمد و خواب را تعبیر کرد و این بار نیز جایزه ای از دست پادشاه گرفت اما باز سهمی را به همسایه نبخشید . بار سوم پادشاه خوابی دیگر دید و از او خواست که آن را تعبیر نماید . او هم با شرمندگی بسیار پیش همسایه آمد و از او یاری طلبید و به او قول داد هدیه پادشاه را میان خودش و او تقسیم نماید . مرد همسایه گفت : این بار هم پادشاه از تو می خواهد که بگویی خوابش مربوط به چه زمانی است . بگو مربوط به زمان میزان و عدالت . جوان هم وارد قصر پادشاه شد و خواب اورا طبق گفته ی مرد همسایه تعبیر نمود . پادشاه هم او را مورد تفقد قرار داد و هدیه ای به او بخشید . جوان این بار به عهدش وفا کرد و نزد همسایه آمد و از او خواست که نیمی از هدیه را برای خود بردارد . مردعالم گفت : زمان اول ، زمان گرگ بود که تو یکی از آن ها بودی . زمان دوم ، زمان قوچ بود که تصمیم به کاری می گیرد اما انجام نمی دهد  ،تو نیز همچون آن حیوان بودی که تصمیم گرفتی اما انجام ندادی . اما اکنون زمان عدالت و میزان است که در آن قرار داشته و می خواهی به عهدت وفا نمایی ولی مالت را بردار و برو که من احتیاجی به آن ندارم .

(برگرفته از کتاب قصص الانبیا، آیت الله سید نعمت الله جزائری)


─┅═ೋ❅🖋☕️❅ೋ═┅─
21 ساعت پیش
🔞حکایت زن بدنام بنی اسرائیل که باعث انحراف عابد شد

زن بدنامی با چند نفر از جوانان بنی اسرائیل روبرو شد و با قیافه به ظاهر آراسته، آن ها را فریب داد و به فحشا کشانید.
یکی از همان جوانان به دیگری گفت: در جوانی و جذبه این زن همین بس که اگر فلان عابد این زن را ببیند، فریفته اش خواهد شد، زن آلوده وقتی این حرف را شنید، گفت: به خدا قسم تا او را منحرف نکنم، به خانه باز نمی گردم. هنگام شب به محل همان عابد رفت و درب را کوبید، گفت: بی پناهم، امشب مرا در خانه خود جای ده.
عابد امتناع ورزید. زن گفت: چند نفر جوان مرا تعقیب نمودند، اگر راه ندهی و آنها برسند، از چنگالشان خلاصی نخواهم داشت.
عابد چون این حرف را شنید، برای حفظ ناموس از چنگال اهریمنان به او اجازه ورود داد. آن زن همین که داخل خانه شد، لباس خود را از تن بیرون کرد و قامت دل آرای خودش را در مقابل او جلوه داد. چشم عابد به پیراهن زیبا و اندام دلربای او افتاد و چنان تحت تأثیر غریزه قرار گرفت که بی اختیار دست را بر اندامش نهاد. در این حال ناگاه به خود آمد و متوجه  خطای خود گردید. دیگی بر سر بار داشت که در زیر آن آتش افروخته بود تا غذایی تهیه ببیند. به نزدیک آتش رفت و دست خود را بر آتش نهاد.
زن پرسید: این چه کار است که می کنی؟ جواب داد: دست من خودسرانه کاری کرد و من او را کیفر می کنم.
زن از دیدن این منظره بی طاقت شد و از خانه خارج گردید. در بین راه، به عده ای از بنی اسرائیل بر خورد و گفت: فلان عابد را دریابید که خود را می سوزاند. وقتی آمدند مقداری از دست او را سوخته یافتند!

📚منبع:
کتاب پند تاریخ


─┅═ೋ❅🖋☕️❅ೋ═┅─
1 روز پیش
🔴فرجام قاتلان امام حسین ع

👹 اخنس بن مرثد حضرمی

از عناصر خبیث در لشکر عمر بن سعد در کربلا که عمامه امام حسین علیه السلام را ربود و جنایات دیگری نیز مرتکب شد. 

نامش را (احبش بن مرثد بن علقمه حضرمی، احبش بن یزید، اخنس بن مرید)، هم گفته اند. 

روز عاشورا سال 61 هـ.ق، بعد از شهادت حسین بن علی علیه السلام، لشگر کوفه به جهت غارت لباس های او، بر جسد مقدسش روی آوردند که «اخنس» ملعون عمامه آن حضرت را برداشت و به سرش بست. او بعدا به مرض «جذام» مبتلا شد اگرچه به روایتی، «جابربن یزید ازدی»، به این جنایت متهم است ولی اکثر مورخین، همین «اخنس» را سارق عمامه امام علیه السلام می دانند. 

دیگر از جنایات او این که:چون امام حسین علیه السلام شهید شد، عمربن سعد (لعنه الله علیه) در بین لشگریانش ندا داد که:کیست که داوطلب شود تا بر بدن حسین با اسب بتازد؟ آن ملعون با چند نفر دیگر حاضر بر اینکار شدند. 

اخنس آمد و با 9 نفر دیگر با اسب بر بدن آنحضرت تاختند و استخوان سینه و پشت و پهلوی مبارکش را شکستند. و بعدا نزد عبیدالله بن زیاد رفته و جایزه اندکی گرفتند. ابوعمرو زاهد می گوید:وقتی نسب آنها را دیدیم همگی حرامزاده بودند. 

سرانجام شوم زندگی او:
به نقل از کتاب «نفس المهموم» و ناسخ التواریخ:مختار ثقفی در زمان قیام خودش به خونخواهی شهداء کربلا، نخست همین جماعت را آورد و دست ها و پاهایشان را با میخ های آهنین بر زمین بست و دستور داد تا با اسب های تازه نعل، آنقدر بر بدن پلیدشان تاختند تا گوشت و پوست و استخوانشان در هم کوبیده شده و هلاک گشتند. 

در تاریخ طبری روایتی است که اخنس بعد از این جنایاتش، در جنگی ایستاده بود که تیری ناشناس به او خورد و قلبش شکافت و مرد. (لعنة الله علیه) 

─┅═ೋ❅🖋☕️❅ೋ═┅─
1 روز پیش
🔻همینطور که سنمون میره بالا و پیرتر میشیم متوجه میشیم که👇

🔹ساعت مچی‌مون چه صد هزار تومنی باشه و چه ده میلیون تومنی، هر دو یک وقت را نشون میدن

🔸کیف پولمون چه هزار تومن ارزش داشته باشه و چه صد هزار تومن، ارزش پولی که داخلش هست فرقی نمی‌کنه

🔹خونه‌ای که توش زندگی می‌کنیم، صدمتری یا دو هزار متری، روی تنهایی ما اثری نداره

🔸هواپیمایی که باهاش سفر می‌کنیم، چه تو قسمت درجه یک نشسته باشیم، چه تو عادی؛ اگه سقوط کنه همه با هم می‌میریم

🔹همین طور که سنمون بالا میره، متوجه میشیم که خوشبختی همیشه هم با دنیای مادی اطرافمون ارتباطی نداره

🔻پس اگه سایه پدر و مادر بالای سرتونه، خواهر و برادری دارین، دوستانی دارین که میتونید باهاشون بگین و بخندین؛ از زندگی ‌لذت ببرید! خوشبختی واقعی چیزی جز این نیست❣️😊

🌻آخرین جمعه تابستون‌تون بخیر باشه🌻🧡

🆔
1 روز پیش
‍ وقتی به نا حق سیلی خوردی
بگو یا زهرا.....
وقتی دستتو بستند بگو یا علی ....
وقتی تنها شدی بگو یا حسن....
وقتی تشنه شدی بگو یا حسین....
وقتی شرمنده ی عزیزت شدی
بگو یا ابوالفضل....
ولی وقتی سیلی نا حق خوردی
دستت بسته بود
تنها و بی یاور موندی و تشنه هم بودی و شرمنده ی عزیزت هم شدی
از ته دلت بگو
" امان از دل زینب🏴
2 روز پیش
پنجشنبه
برای شادی روح
درگذشتگان هدیه با ارزش
فاتحه وصلوات را
بدرقه راهشان کنیم
خدایا درگذشتگان ما را مورد
رحمتت قرار ده
روحشان شاد
2 روز پیش
دعاهاي بسيار خوب از قرآن که کمتر کسی بلده👌

❤️اگه فرزند صالح ميخواي
رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ
‏🧡اگه ميخواي همسر و فرزندانت بهت وفادار باشن
رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا
💛اگه خونه ي خوب ميخواي
رَبِّ أَنْزِلْنِي مُنْزَلًا مُبَارَكًا وَأَنْتَ خَيْرُ الْمُنْزِلِينَ
💚اگه غم و غصه ي بزرگي داري
حَسْبِيَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ِ
💙اگه ناراحتي
إنما أَشْكُو بَثِّي وَحُزْنِي إِلَى اللَّه
💜 اگه ميخواي خودت و فرزندانت پايبند نماز باشيد
رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاةِ وَمِنْ ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاءِ
💖اگه از عذاب جهنم ميترسي
رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذَابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذَابَهَا كَانَ غَرَامًا
❤️اگه ميترسي قلبت گمراه بشه
رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ
‏🧡اگه ميخواي شهيد از دنيا بري
رَبَّنَا آمَنَّا بِمَا أَنْزَلْتَ وَاتَّبَعْنَا الرَّسُولَ فَاكْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِينَ
💛اگه ميترسي خدا اعمالت رو قبول نکنه
رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّكَ أَنْتَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

✨دوستانت و اونایی که برات خیلی عزيزن رو از اين دعاهاي قرآني مطلع کن. نشر این پیام صدقه جاریه است. لطفا فرستنده این متن را هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید. در پناه قرآن باشید✨
2 روز پیش
درخت نخل درخت عجیبی است! گویی این درخت اصلا نبات نیست! چیزی شبیه به آدمیزاد است.
وقتی می خواهند نخلی را قطع کنند، می گویند بِکُشش! بی جهت نیست که واحد شمارش نخل هم چون آدمیان، «نفر»است...

نخل تنها درختی است که اگر سَرش را قطع کنی می میرد! بر خلاف همه ی درختان که اگر سرشان را بزنی، بار و بَرگشان بیشتر هم می شود. اما نخل نه! سَرش را که قطع کردی می میرد. مهم نیست ریشه اش در خاک سالم باشد، نخلِ بی سر می میرد!

آب هم اگر از سَر نخل بگذرد و به زیر آب فرو رود، خفه می شود و می میرد! مثل آدمیزاد. درخت مقدسی است... ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ «ﺩﮐﺘﺮ ﮐﺮﯾﻢ ﻣﺠﺘﻬﺪﯼ» ﺍﺳﺘﺎﺩ ﻓﻠﺴﻔﻪ ی ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺁﻣﻮﺧﺘﻢ!

ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﯽ ﮔﻔﺖ: ﻓﺮﻫﻨﮓ، ﻣﺜﻞ ﺩﺭﺧﺖ ﻧﺨﻞ ﺍﺳﺖ! ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺭﯾﺸﻪ ﺍﺕ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺩﺭ ﺧﺎﮎِ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﺳﺖ. ﻣﻬﻢ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺳَﺮَﺕ ﻫﻢ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﻧِﻤﻮﺩِ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽِ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺕ ﻫﻢ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﮔﺮ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺷﺪ، ﺁﻥ ﻓﺮﻫﻨﮓ میمیرد، ﻭَﻟﻮ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺭﯾﺸﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ باشد

👤 دکتر حسام صالح
3 روز پیش
🌹روبه شش گوشه ترین قبله ی عالم هر صبح

🌹بردن نام حسین بن علی میچسبد

🌹اَلسلام علَی الْحسَیْن
🌹وعلی علی بْن الْحسین
🌹وعلی اولادالحسین
🌹وعلی اصحاب الحسین

🌍
3 روز پیش
🖇 آثار خدمت به پدر و مادر

✿ برتر از جهاد:
پیامبر اکرم (ص)فرمودند: قسم به خدایی که جانم دردست اوست هر آینه انس پدر و مادر به تو در یک شبانه روز، از جهاد یک سال بهتر است.

✿ نیکی به والدین کفاره گناهان است:
شخصی نزد حضرت رسول (ص) آمد عرض کرد: کار زشتی نبوده مگر این‌که من انجام داده‌ام آیا برای من توبه‌ای هست؟ حضرت فرمود: برو به پدر و مادرت نیکی کن تا کفاره گناهانت گردد.

✿ نگاه شفقت به پدرو مادر:
پیامبر(ص)وفرمود: نیست فرزند نیکوکار به پدر و مادرش مگر این‌که هر گاه از روی رحمت و محبت به والدین خود بنگرد بهر نظری ثواب یک حج مقبوله برایش می باشد.

✿ خشنودی والدین خشنودی خداست:
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: خشنودی خداوند با خشنودی والدین است و خشم او با خشم ایشان است.

✿ دعای ملائکه به نیکی کننده به والدین:
رسول خدا(ص) فرمود: خدای را دو ملک است که یکی از آن‌ها میگوید خدایا از هر شری و آفتی نیکی کننده به والدین را نگهدار، و دیگری میگوید: خدایا هلاک کن عاق والدین ها را به سبب غضب فرمودند به آن‌ها و البته دعای ملک هم مستجاب است.
»🕌
4 روز پیش
⚘دو چیز منفعت بسیار دارد
☜اخلاق نیک و جوانمردی

⚘دوچیز بقا ندارد
☜جوانی و قوت

⚘دوچیز بلا را دور ‌کند
☜صـلـۀ رحم و صدقه

⚘دو چیز مقام را فزون کند
☜حل مشکل دیگران و فروتنی

#امام‌_حسین
»🕌
4 روز پیش
🔴داستان شهوت ، پسر جوان و پیرمــرد

پسر جوانی ،با وسوسه یکی از دوستانش به محلی رفتند که زنان روسپی، فاحشه در آنجا خود فروشی می کردند. او روی یک صندلی در حیاط آنجا نشست .

در آنجا پیرمرد ژولیده ای و فروتنی بود که حیاط و صندلی ها را نظافت می کرد.
پیرمرد در حین کارکردن ، نگاه عمیقی به پسرک انداخت و سپس پیش او رفت و پرسید : پسرم ، چند سالت است
گفت : بیست سالم است .
پرسید : برای اولین بار است که اینجا می آیی
گفت : بله

پیرمرد آه پر دردی از ته دل کشید و گفت : می دانم برای چه کاری اینجا آمده ای ؛ به من هم مربوط نیست ، ولی پسرم ، آن تابلو را بخوان.
پسرک به طرف تابلویی رفت که در یک قاب چوبی کهنه به دیوار آویخته شده بود .
سپس با صدای لرزان شروع به خواندن شعر تابلو کرد:

گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی
صبر کن تا پیدا شود گوهر شناس قابلی
آب پاشیده بر زمین شوره زار بی حاصل است
صبر کن تا پیدا شود زمین باربری
قطرات اشک بر گونه های چروکیده پیرمرد می غلتید ...
اشک هایش را پاک کرد و بغضش را فرو برد و گفت : پسرم ، روزگاری من هم به سن تو بودم و به اینجا آمدم ، چون کسی را نداشتم که به من بگوید:
« لذت های آنی ، غم های آتی در بر دارند
کسی نبود که در گوشم بگوید :

ترک شهوت ها و لذت ها سخاست
هر که درشهوت فرو شد بر نخاست

کسی را نداشتم تا به من بفهماند :
به دنبال غرایز جنسی رفتن ، مانند لیسیدن عسل بر روی لبه شمشیر است ؛ عسل شیرین است ، اما زبان به دو نیم خواهد شد .
کسی به من نگفت :
اگر لذتِ ترک لذت بدانی
دگر لذت نفس را لذت ندانی

و هیچ کس اینها را به من نگفت و حالا که :
جوانی صرف نادانی شد و پیریُ پشیمانی
دریغا ،روز پیری آمی هوشیار می گردد

پیرمرد این را گفت و دست بر پیشانی گذاشت و شروع به گریستن کرد.
چیزی در درون پسر فرو ریخت ... حال عجیبی داشت ، شتابان از آنجا بیرون آمد در حالی که شعر پیرمرد را زیر لب زمزمه می کرد: « گوهر خود را مزن بر سنگ هر ناقابلی ...» و دیگر هرگز به آن مکان نرفت.

📚هزارویک حڪایت عبرت آموز
5 روز پیش
📚 #هزارویک‌حکایت

🌹«امام رضا علیه السلام»🌹

السخی قریب من الله؛ قریب من الجنه؛ قریب من الناس؛ بعید من النار

( عیون اخبار الرضا، ج 2، ص 12)

با سخاوت به خداوند متعال، بهشت و مردم نزدیک و از آتش بدور است.

امام رضا علیه السلام در مجلسی پرسش های مردم را در زمینه ی مسائل دینی پاسخ می داد که ناگهان مردی وارد شد و بعد از سلام، گفت: «ای فرزند رسول خدا! من از دوستداران شما و خاندانتان هستم؛ از سفر حج بر می گردم. به جهت از دست رفتن دارایی ام، هزینه ی رسیدن به منزل ندارم؛ اگر لطف شما شامل من شود، سوی خانواده ام رفته و به محض رسیدن، به همان مقدار از جانب شما صدقه می دهم.»

امام رضا علیه السلام ضمن دعوت او به نشستن، خواستار رحمت الهی برای او شد و سپس به پاسخ به سؤالهای مردم پرداخت. پس از جلسه ی پرسش و پاسخ، حضرت با کسب اجازه از چند نفر از یاران خویش که در مجلس باقی مانده بودند، وارد اتاقی شد و از پشت در، آن مرد را خواست و از بالای در دویست اشرفی به او عطا فرمود و از او خواست تا این پول را صرف زندگی اش کند و از صدقه دادن از طرف امام خودداری کرده و قبل از اینکه حضرت او را مشاهده کند، از آنجا بیرون رود.

سلیمان جعفری که ناظرجریان بود، از امام علیه السلام پرسید: «جانم فدای شما؛ با اینکه مبلغ زیادی هدیه دادید، چرا روی مبارک خود را از او پوشاندید؟!»

🌹امام رضا علیه السلام فرمود:

«از آن ترسیدم که به جهت برآورده کردن نیازش، شرمنده شود و او را در آن حال ببینم؛ مگر رسول اکرم صلی الله علیه و آله نفرمود: " نیکی را در خفا و پنهانی انجام دادن برابر با به جا آوردن هفتاد حج است ".»(1)

📚1- - بحار الانوار، ج 49، ص 101 و منتهی الامال، ج 2، ص 291 و سفینه البحار، ج 1، ص 418.
📚بدرقه ی یار، ص 27


─┅═ೋ❅🖋☕️❅ೋ═┅─
5 روز پیش
اربعین نزدیک است !!
باید لشکرمان به قدرتی برسد که بتواند،
فریاد لبیک یا مهدی را در کربلا چنان طنین انداز کند که عالم را بلرزاند...

و چه لذتی دارد در این مسیر هم پای قدم هایِ جابر و هم نفس با آوارگیِ خردسالانِ حسین قدم هایمان را نذر ظهور کنیم...

امسال، سیلِ مشتاقانِ حسینی باید به نیتِ فرجِ منتقم با عزمی راسخ و لبیک‌هایی از عمقِ جان راهی شوند...

▪️مقصد تحت قبه‌ی سیدالشهداء
جایی والاتر از این قبه برای فرج خواهیِ منتقمِ خون حسین نیست...
»🕌
#لبیک_یا_حسین (ع)
#لبیک_یا_مهدی (عج)
5 روز پیش
✍امام علی عليه السلام

اموات خودرا زيارت كنيد؛
زيرا آنان از ديدار شما خوشحال مےشوند،
انسان باید بعد از آنکه
بر سر قبر پدر و مادر خود
برایشان دعاکرد
حاجت خود را از خدا بخواهد.
»🕌
📚 میزان الحکمه ج۵ ص۱۲۹
5 روز پیش
در شهریور ۱۳۲۳ در جریان جنگ جهانی دوم زمانی که نیروهای متفقین تهران را اشغال کرده بودند، حسین گل گلاب(تصنیف سرای معروف)، از یکی از خیابان های تهران میگذشت.
ناگهان میبیند که بین یک سرباز انگلیسی و یک افسر ایرانی بگو مگو شده و سرباز انگلیسی کشیده محکمی در گوش افسر ایرانی میزند.
گل گلاب از دیدنِ این صحنه به استودیوی روح الله خالقی (موسیقی دان) میرود و شروع به گریه میکند.
غلامحسین بنان که آنجا بوده میپرسد ماجرا چیست و او جریان را تعریف میکند و میگوید:
کار ما به اینجا رسیده که سرباز اجنبی توی گوش نظامی ایرانی بزند. سپس کاغذ و قلم را بر میدارد و با همان حال میسراید:
ای ایران ای مرز پرگهر
ای خاکت سرچشمه ی هنر
دور از تو اندیشه بدان
پاینده مانی و جاودان
ای دشمن! ار تو سنگ خاره ای من آهنم
جان من فدای خاک پاک میهنم...
همانجا استاد خالقی موسیقی و آهنگ این سرود را در آواز دشتی خلق میکند و بنان نیز آن را میخواند و ظرف یک هفته تصنیف "ای ایران" در یک ارکستر بزرگ اجرا میشود.

در بهمن ماه سال ۱۳۳۲ در نشست بین المللی کارشناسان سرودهای ملی در وین پایتخت اتریش، در چهارمین روز این نشست پس از تبادل نظر بسیار در بیانیه ای سرود ای ایران را از نظر محتوا و آهنگ، میهنی ترین و مهیج ترین سرود این نشست اعلام شد !
5 روز پیش
🔻مردها را عصبانی نکنید

🔹وقتی مردها عصبانی می‌شوند، قابلیت انقباض عضلاتشان به مراتب بالا می‌رود و توانایی کتک زدن آنها بیشتر می‌شود
مردها در عصبانیت فقط دوست دارند از موضوع فرار کنند. آنها به حل مسئله فکر نمی‌کنند، تلاش نکنیم تا متقاعدشان کنیم
مردها در عصبانیت شخصیتی بد بین، بددهن و نا مهربان دارند!
فقط یک راه دارد، سکوت کنید! وقتی سکوت کنید زودتر آرام میشوند. وقتی آرام شدند راحت تر متقاعد می‌شوند

🔺زن‌ها را عصبانی نکنید

🔹زن‌ها وقتی عصبانی می‌شوند، قدرت جسمیشان از بین می‌رود اما به همان ترتیب قدرت زبانی بالایی دارند!
یک زن در عصبانیت تمام بدی هایی که در طول عمرش به او کردید را در پنج دقیقه طوری جلوی چشمانتان میاورد که باور نمی‌کنید
غر زدن از ویژگی های بارز همه زنان است!
یک زن را وقتی عصبانی کردید، عواقبش را تا یک هفته و گاهی تا یک ماه باید بپذیرید. زن‌ها ماجرای عصبانیتشان را در تمام این مدت با خود حمل می‌کنند
6 روز پیش
عجايب قلب انسان

• قلب انسان به طور معمولی در هر سال ، سی و شش ميليون و هفتصد ونود و دو هزار بار می تپد

▪انرژی که از قلب انسان در هر دوازده ساعت منتشر می شود برای بلند کردن يک وزنه ی 65 تنی کافی است

• سرعت خونی که قلب پمپاژ می کند 7500 کيلومتر در ساعت سرعت دارد مسير بين تهران و نیویورک را در يک ساعت بپيمايد

▪قلب در هر سال دو ميليون ششصد هزار ليتر خون را پمپاژ می کند که برای حمل آن حدود 81 تانکر بزرگ لازم است

• ماهيچه های قلب جزء ضعيف ترين ماهيچه های بدن است پس چگونه چنين کار عظيم و سنگينی را انجام می دهند آن هم بدون استراحت.

+ به راستی کدام فلز را می شناسيد که سالی 36 ميليون بار به هم سایيده شود ولی از بين نرود ؟

📸
6 روز پیش
#کلام_نورانی_استاد

♻️ولیّ خدا شدن آسان است!


❓چکار کنیم از اولیای خدا شویم؟
اولیا یعنی از دوستان خدا، کسی که با خدا دوست است، صمیمی است. کاری را که خدا دوست دارد انجام می‌دهد.
و ساده است سخت نیست.
❌فکر نکنید که وقتی می‌گویند اولیای خدا، منظور انبیاء و پیغمبران و اینها هستند، نه.
👈انسان مراقب اعمال و رفتارش باشد و هرکاری را برای خدا انجام بدهد، خدا دوستش دارد.
👌ساده است.
حتماً هم نباید در رأس کمالات باشد، نه.
همین‌که انسان خودش را در #صراط_مستقیم حفظ کند، بعد از آن می‌رود که ولیّ خدا شود.
»🕌
💠استاد حاج آقا زعفری‌زاده
🍃🌸🍃
1 هفته پیش
الهي
دردهايي هست كه نمي توان گفت
و گفتني هايي هست كه هيچ قلبي محرم آن نيست

الهي
اشك هايي هست كه با هيچ دوستي نمي توان ريخت
و زخم هايي هست كه هيچ مرحمي آنرا التيام نمي بخشد
و تنهايي هايي هست كه هيچ جمعي آنرا پر نمي كند

الهي
پرسش هايي هست كه جز تو كسي قادر به پاسخ دادنش نيست
دردهايي هست كه جز تو كسي آنرا نمي گشايد
قصد هايي هست كه جز به توفيق تو ميسر نمي شود

الهي
تلاش هايي هست كه جز به مدد تو ثمر نمي بخشد
تغييراتي هست كه جز به تقدير تو ممكن نيست
و دعاهايي هست كه جز به آمين تو اجابت نمي شود

الهي
قدم هاي گمشده اي دارم كه تنها هدايتگرش تويي
و به آزمون هايي دچارم كه اگر دستم نگيري و مرا به آنها محك بزني، شرمنده خواهم شد.

الهي
با اين همه باكي نيست
زيرا من همچو تويي دارم
تويي كه همانندي نداري
رحمتت را هيچ مرزي نيست
اي تو خالق دعا و مالك " آمين"...🌺
1 هفته پیش
💌➣ @Hashtrishterii
┄┄┄┄ ❀ ┄┄┄┄

#عجب جملات قشنگی:

1.گاهی باید فرو ریخته شوی برای ” بنای جدید”
.🌷🌺🌷
2.بعضی ها آنقدر فقیر هستند که تنها چیزی که دارند پول است
🌷🌺🌷
.
3.همیشه خودت باش… دیگران به اندازه کافی هستند…
🌷🌺🌷

4.روی بالشی که از مرگ پرنده ها پر است نمی توان خواب پرواز دید…
🌷🌺🌷

5.انسانهای خوب همانند گلهای قالیند، نه انتظار باران را دارند و نه دلهره ی چیده شدن، دائمی اند!
🌷🌺🌷
.
6.بعضی آدما نقش صفر رو بازی میکنن تو زندگی، اگه ضرب بشن تو زندگیت همه چیزت رو از بین میبرن!
🌷🌺🌷
.
.7.ﭘﻮﻝ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺑﻠﻨﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﻗﺪ ﻣﺎﺳﺖ…
ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﭼﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﯾﻢ…
🌷🌺🌷
.
8.طلا باش تا اگه روزگار آبت کرد...روز به روز طرح های زیباتری از تو ساخته شود…
سنگ نباش...تا اگر زمانه خردت کرد، تیپا خورده هر بی سر و پایی بشوی!
🌷🌺🌷
.
9.ای کاش یاد بگیریم واسه خالی کردن خودمون....کسی رو لبریز نکنیم...
🌷🌺🌷

10.داشتن مغز دلیل بر انسان بودن نیست، پسته و بادام هم مغز دارند…
برای انسان بودن باید شعور داشت

┄┄┄┄ ❀ ┄┄┄┄
1 هفته پیش
ﻫﻤﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﺷﻮﻧﺪ،ﻭﻟﯽ
ﻫﻤﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ "ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ "ﺷﻮﻧﺪ؛
ﭘﻮﻟﺪﺍﺭﯼ ﯾﮏ ﻣﻬﺎﺭﺗﻪ ﻭ ﺑﺨﺸﻨﺪﮔﯽ ﯾﮏ ﻓﻀﯿﻠﺖ!

ﻫﻤﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺭﺱ ﺑﺨﻮﺍﻧﻨﺪ،
ﺍﻣﺎ ﻫﻤﻪ"ﻓﻬﻤﯿﺪﻩ " ﻧﻤﯽ ﺷﻮﻧﺪ؛ ﺑﺎﺳﻮﺍﺩﯼ ﯾﮏ ﻣﻬﺎﺭﺗﻪ
ﺍﻣﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﮔﯽ ﯾﮏ ﻓﻀﯿﻠﺖ!

ﻫﻤﻪ ﯾﺎﺩ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﻧﺪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻨﺪ،
ﺍﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺯﯾﺒﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻨﺪ؛
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﯾﮏ ﻋﺎﺩﺗﻪ ﺍﻣﺎ
ﺯﯾﺒﺎ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻥ يك ﻓﻀﯿﻠﺖ....


🌸🍃🌺
1 هفته پیش
💚امام رضا علیه‌السلام می فرمایند:

🔻جماع پی‌درپی بدون غسل باعث
🔻جنون فرزند می‌شود. زیاد خوردن
🔻تخم مرغ و استمرار بر آن، باعث
🔻بیماری طحال وگاز معده می‌شود

📚طب الرضا، ص 75.
sapp.ir/teebiiiiiiiiiiiii
1 هفته پیش
💠امام حسین علیه السلام:

🔸️عقل، جز با پيروى از حق، كامل نمى شود🔸️
🔹️لا يَكمُلُ العَقلُ إلاّ بِاتِّباعِ الحَقِّ🔹️

📚نزهة الناظر، صفحه83

◦•●◉مجموعه میقات الصالحین◉●•◦
◦•●◉@miqat96 ◉●•◦
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس