اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

شرح کانال (اختیاری)


🔴 پلمپ واحد تولید غیرمجاز ذغال در نکا

🔶 با پایش، پیگیری و صدور اخطاریه دستور تعطیلی، یک واحد غیرمجاز تولید ذغال در حوالی روستای خیرآباد شهرستان نکا پلمپ و غیرفعال شد.
@mazanddoe
11 ساعت پیش
نجات هوبره زخمی در منطقه صلاح الدین کلا نوشهر و انتقال به ساری جهت درمان
@mazanddoe
11 ساعت پیش
🔶اخبار زیست محیطی درشهرستان آمل /پنجشنبه ۱۳آذرماه ۹۹

🔶مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل درپی گشت و کنترل در شمس آباد منطقه امیری لاریجان، موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه کشف وضبط یک قبضه اسلحه شکاری دولول مجازدارای جوازموقت حمل ،به همراه یک تیر فشنگ ساچمه زنی شدند.
🔶گروه دیگری از مامورین یگان درپی گشت و کنترل درمنطقه جنگلی سنگ درکا، موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه یک قبضه سلاح شکاری تکلول مجاز شدند.
🔶مامورین یگان محیط زیست آمل درمنطقه دابودشت موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه ۴ تیرفشنگ ساچمه زنی شدند.
🔶در ادامه ماموریت موفق به ؛تخریب ۵ رشته دام هوایی ، ۲ جایگاه استقرارشکارچیان و آزادسازی ۵ پرنده آبچلیک از دام هوایی شکارچیان شدند.
🔶پرونده متخلفین پس از تکمیل تحویل مراجع شد.
@mazanddoe
15 ساعت پیش
مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان محمود آباد طی ماموریت مشترک با پلیس اطلاعات انتظامی شهرستان با گشت زنی و جلوگیری از تخلفات شکار و صید در سطح شالیزارهای حوزه استحفاظی موفق به کشف و ضبط سه قبضه اسلحه از سه نفر شکارچی متخلف شدند. پرونده های این متخلفین پس از تکمیل به مراجع قضایی ارجاع شد.
@mazanddoe
15 ساعت پیش
توزیع کیسه پارچه ای مخصوص خودرو به رانندگان در عوارضی آزاد راه توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس به مناسبت بزرگداشت روز جهانی خاک
@mazanddoe
15 ساعت پیش
تخریب و جمع آوری ۸ رشته دام هوایی صید پرندگان در حوزه استحفاظی توسط یگان حفاظت محیط زیست فریدونکنار
@mazanddoe
15 ساعت پیش
کشف وضبط ۲قبضه سلاح شکاری یک قبضه مجاز و یک قبضه غیر مجاز توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بابل
@mazanddoe
15 ساعت پیش
تخریب ۲ باب کومه شکارچیان و جمع آوری تعداد ۳۵رشته دام هوایی مخصوص صید پرندگان در ضلع غربی تالاب بین المللی میانکاله منطقه علیجان تاش از ساعت ۱۱ شب تا ۴ بامداد توسط مامورین پاسگاه محیط زیست شهید شاهکومحلی
@mazanddoe
15 ساعت پیش
تخریب و جمع آوری ۱۰ رشته دام هوایی صید پرندگان در آیش فریدونکنار توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان
@mazanddoe
1 روز پیش
کشف و ضبط دو قبضه سلاح شکاری به همراه تعدادی فشنگ ساچمه طی گشت و کنترل در حوزه استحفاظی توسط یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان ساری (محیط بانی هولار) و معرفی متخلفین به مراجع قضایی پس از تشکیل پرونده/۱۲آذرماه۹۹
@mazanddoe
1 روز پیش
🔴 اخبار محیط زیستی شهرستان نکا/ ۱۲ آذرماه۹۹
🔶 محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست نکا در حین گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید در حوزه استحفاظی ودر منطقه کلت یک نفر شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری دولول، یک قبضه سلاح pcp ، تعدادی فشنگ ساچمه و تعدادی تیر فشنگ غیرمجاز چهارپاره دستگیر و پرونده حقوقی جهت ارسال به مرجع قضایی ارسال شد.
@mazanddoe
1 روز پیش
🔶اخبار زیست محیطی درشهرستان آمل/۱۲ آذرماه۹۹

🔶مامورین یگان حفاظت محیط زیست آمل درپی گشت و کنترل در منطقه کوهستانی لاریجان، موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه کشف و ضبط یک قبضه اسلحه پنچ تیر و لاشه یک قطعه کبک معمولی ، ۳ تیرفشنگ شدند.
🔶 درادامه باهمکاری مامورین انتظامی پاسگاه چلاوو باحکم مقام قضایی، بازرسی و ورودبه منزل یکی ازشکارچیان درحاشیه منطقه جنگلی رزکه آمل، موفق به کشف و ضبط جمجمه یک راس مرال تازه شکارشده ویک قطارجافشنگی شدند.
🔶یک بهله جغد توسط یکی از دوستداران طبیعت تحویل اداره شد تا پس از تیمار و تغذیه در زیستگاه اصلی آن رها سازی شود.
🔶پرونده متخلفین پس از تکمیل تحویل مراجع قضایی شد.
@mazanddoe
1 روز پیش
🎥اولین جلسه کمیته استانی مدیریت، حفاظت و احیاء تالابهای استان مازندران با محوریت حفاظت از تالاب میانکاله در استانداری مازندران برگزار شد.
@mazanddoe
1 روز پیش
نشست و هم اندیشی کارشناسان اداره محیط زیست چالوس با دهیار و شوراهای روستای سینوا در خصوص ساماندهی زباله و چگونگی تفکیک زباله خشک و تر در منازل خانوارهای روستا با ارائه راهکارهای اجرایی در محل اداره محیط زیست شهرستان چالوس به مناسبت روز جهانی خاک
@mazanddoe
1 روز پیش
دستگیری شبانه دو متخلف شکار در ارتفاعات سه هزار شهرستان تنکابن به همراه کشف و ضبط لاشه یک راس پازن(بز کوهی) و دو قبضه اسلحه شکاری توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان
@mazanddoe
1 روز پیش
🔺گشت شبانه و جلوگیری از تسطیح و تغییر کاربری در منطقه مزگا و کیسی واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی حوزه شهرستان نوشهر
@mazanddoe
1 روز پیش
به مناسبت بزرگداشت روز جهانی خاک (۱۵آذرماه)،کودکان پیش دبستانی مدرسه بعثت شهرستان چالوس با استفاده از خاک نسبت به ساخت نقشه جغرافیایی ایران اقدام کردند.
@mazanddoe
1 روز پیش
کشف و ضبط سه قبضه سلاح شکاری دولول و دو دستگاه اسپیکر و لاشه ۲۳ قطعه پرنده چنگر در عملیات مشترک مامورین یگان محیط زیست آبی و پناهگاه حیات وحش میانکاله
@mazanddoe
1 روز پیش
بازدید رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل به همراه معاون خدمات شهری، مدیر پسماند و کارشناسان شهرداری بابل از سایت انجیل سی شهرداری بابل و با حضور از پروژه فاز سوم و افزایش ظرفیت تولید کمپوست،ساماندهی لندفیل و تصفیه شیرابه
@mazanddoe
1 روز پیش
🔴 اخبار محیط زیستی شهرستان نکا
🔶برداشت غیرمجاز شن و ماسه از اراضی منابع طبیعی شناسایی و با هماهنگی با دستگاه متولی ضمن جلوگیری از ادامه کار، توقف عملیات برداشت صادر و ابلاغ شد.
@mazanddoe
1 روز پیش
استاندار مازندران، عنوان کرد:
هم افزایی دستگاه ها و بسیج امکانات و تجهیزات محلی منطقه ای برای ساماندهی تالاب میانکاله

🔻 حسین زادگان در جلسه تشکیل کمیته استانی مدیریت حفاظت و احیای تالاب های استان مازندران که با محوریت بررسی مشکلات تالاب میانکاله برگزار شد، با عنوان اینکه میانکاله در زمره آثار منحصر به فرد می باشد و اهمیت جهانی دارد و یک زیستگاه شناسایی شده است، افزود: می بایست از فراموش شدن این زیستگاه مهم با ارائه اقدامات و برنامه ریزی مناسب جلوگیری کنیم که در این راستا کمیته ای تحت عنوان کمیته حفاظت از تالاب ها تشکیل شده است و در سطح ملی ستاد تالاب ها به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار می شود.


🔹برای خواندن متن کامل خبر بر روی لینک کوتاه زیر کلیک کنید:
http://www.ostan-mz.ir/news/100046

@mazanddoe
1 روز پیش
✅اخبار زیست محیطی شهرستان فریدونکنار
۱_ تخریب وجمع آوری ۱۲ رشته دام هوایی صید غیر مجاز در محور کمربندی
۲_بررسی و بازرسی خودروهای مشکوک به حمل لاشه پرندگان صید شده در پی هماهنگی و دستور دادستان فریدونکناردر مبادی ورودی شهرستان با همکاری عوامل انتظامی و پلیس راهور
@mazanddoe
2 روز پیش
🔶اخبار زیست محیطی درشهرستان آمل/۱۱ آذرماه۹۹

🔶مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل درپی گشت و کنترل در منطقه دابودشت ، موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه کشف وضبط یک قبضه سلاح شکاری تکلول مجاز شدند.
🔶 درادامه ماموریت درمنطقه دابودشت؛ موفق به تخریب ۲ رشته دام هوایی برای شکار غازهای وحشی ، تخریب ۷ رشته دام هوایی معمولی وپایدار ، تخریب ۳ جایگاه استقرار شکارچیان شدند.
🔶پرونده متخلف پس از تکمیل تحویل مراجع قضایی شد.
@mazanddoe
2 روز پیش
دریافت سروش پلاس