مدرسه ایران

شبکه چهار سیما


7️⃣1️⃣هفدهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷، به موضوع سهم مسائل واقعی تعلیم و تربیت در رسانه‌ها و اخبار می‌پردازد.

🛎 در این برنامه که سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «اسماعیل رمضانی»، روزنامه نگار و کارشناس ارشد ارتباطات و «ابوالقاسم رحمانی» دبیر اجتماعی روزنامه فرهیختگان به گفتگو درباره رویکرد رسانه های ایران به آموزش و پرورش و علت بازنمایی ناقص و غلط واقعیت‌های آموزش و پرورش در رسانه ها و اخبار می‌پردازند. همچنین در این برنامه «علیرضا کمره ای» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره‌ی همکاری آموزش و پرورش با تلویزیون در تولید و پخش برنامه‌های آموزشی ویژه دانش آموزان توضیحاتی می‌دهد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.

👈🏻#مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید:
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
6️⃣1️⃣شانزدهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷، به موضوع تعطیلی مدارس به علت بیماری کرونا و نقش فناوری آموزشی در جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان می‌پردازد.

😷در این برنامه که سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «دکتر مهدی واحدی»، عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و سردبیر ماهنامه رشد فناوری آموزشی و «دکتر سید حسین حسینی» مدرس دانشگاه و پژوهشگر پویایی‌شناسی سیستم‌ها به گفتگو درباره «فناوری آموزشی» در ایران و کارکردهای واقعی و فانتزی آموزش از راه دور و آموزش الکترونیکی در شرایط فعلی مدارس می‌پردازند. همچنین در این گفتگو راه‌حل‌هایی برای ارتقای کیفیت اقتصادی-اجتماعی صنعت فناوری آموزشی ایران بررسی خواهد شد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی حمید اسکندری و سردبیری حسین غفاری است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.

👈🏻#مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید:

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
🧒🏻👱🏻‍♂️آموزش «متناسب با جنسیت» در مدرسه

5️⃣1️⃣پانردهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷، به موضوع آموزش دخترانه و آموزش پسرانه در مدارس ایران می‌پردازد.

در این برنامه که سه‌شنبه ۶ اسفند ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «دکتر علیرضا عبدی»، معلم و فعال در حوزه تعلیم و تربیت روستایی و «دکتر فاطمه صدر» استاد دانشگاه و پژوهشگر تعلیم و تربیت، به گفتگو درباره «مدارس مختلط» در ایران و آسیب‌های تحصیل در این مدارس برای دختران و پسران روستایی می‌پردازند. همچنین در این گفتگو راه‌حل‌هایی برای تفکیک این مدارس و همچنین متناسب سازی محتوای آموزشی برای پسران و دختران دانش آموز بررسی خواهد شد.

👈🏻برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی حمید اسکندری و سردبیری حسین غفاری است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود. همچنین شبکه امید نیز چهارشنبه‌ها ساعت ۱۶ این برنامه را بازپخش می‌کند.

🌐اگر شما هم در جستجوی مدرسه‌ی ایرانی هستید، #مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی با این نشانی دنبال کنید:

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
چقدر از وضعیت مدارس تقصیر مجلس است؟

«دکتر سینا کلهر»، معاون پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به رابطه وضعیت آموزش و پرورش و قوانین مجلس می‌پردازد

📺قسمت چهاردهم برنامه مدرسه ایران | ۲۹ بهمن ۹۸

🎥 گفتگوی کامل: https://www.aparat.com/v/GbDRe

👈🏻 #مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی با این نشانی دنبال کنید:
@MadreseIRAN_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
🏛چه مجلسی برای تعلیم و تربیت ایران بهتر است؟

4️⃣1️⃣ چهاردهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 ، در آستانه‌ی انتخابات مجلس یازدهم، به بررسی رابطه «مجلس شورای اسلامی» و «آموزش و پرورش» می‌پردازد.

🛎در این برنامه که سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «دکتر سینا کلهر»، معاون پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و «دکتر علی پارسانیا» پژوهشگر تعلیم و تربیت و مسئول بنیاد تربیتی حیات، به گفتگو درباره «نقش مجلس در سیاست‌گذاری آموزشی ایران» و همچنین «موانع تحقق اثربخشی مطلوب مجلس در آموزش و پرورش» می‌پردازند. همچنین در این گفتگو علل ناکارآمدی سیاست‌گذاری آموزشی در ایران بررسی خواهد شد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی حمید اسکندری و سردبیری حسین غفاری است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود. همچنین شبکه امید نیز چهارشنبه‌ها ساعت ۱۶ این برنامه را بازپخش می‌کند.

👈🏻#مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی با این نشانی دنبال کنید:
@MadreseIRAN_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
مدرسه ایران را از پنجره شبکه امید هم ببینید

با مساعدت و همراهی مدیران شبکه‌های چهار و امید سیما، از این به بعد مدرسه ایران علاوه بر شبکه‌ی چهار، از شبکه امید هم بازپخش خواهد شد.

📺پخش اصلی: سه‌شنبه‌ها | ساعت ۲۱ | شبکه چهار
📺بازپخش اول: چهارشنبه‌ها | ساعت ۱۰ | شبکه چهار
📺بازپخش دوم: چهارشنبه‌ها | ساعت ۱۶ | شبکه امید

#مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
ارزشیابی در مدرسه: آیا بچه‌های ما بی‌سوادند؟

3️⃣1️⃣سیزدهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷در ادامه‌ی موضوع ارزشیابی آموزشی در مدرسه، به نظام‌های موجود ارزشیابی دانش‌آموزان و معلمان و نقش آن‌ها در اثربخشی آموزش می‌پردازد.

🤔در این برنامه دکتر «ابراهیم طلایی»، استاد دانشگاه با آقای «زکریا حسینی»، پژوهشگر تعلیم و تربیت، درباره‌ی اهمیت ارزشیابی و وضعیت دانش‌آموزان ما در مطالعات بین‌المللی تیمز و پرلز گفتگو می‌کنند و به بررسی راه‌های تغییر در نظام ارزشیابی آموزشی ایران می پردازند.

برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه ۸ بهمن ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. تکرار این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
📊افسانه‌زدایی از مافیای کنکور

2️⃣1️⃣ دوازدهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 به یکی از جنجالی‌ترین چالش های مزمن آموزش و پرورش کشور یعنی «مافیای کنکور» می‌پردازد و از لابلای آمار و اطلاعات موجود، به دنبال شناسایی متهم ردیف اول این رقابت ناسالم ملی است.

🔍در این برنامه دکتر سیدمحمد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرورش با دکتر محمدصادق تراب‌زاده جهرمی، پژوهشگر عدالت آموزشی، درباره‌ی ابعاد پنهان مافیای کنکور و نقش نهادهای مختلف مثل وزارت علوم، سازمان سنجش، صداوسیما و همچنین مدیران آموزش و پرورش در شکل‌گیری مافیای کنکور گفتگو می کنند.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه اول بهمن ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. تکرار این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
✊🏻تربیت حماسی در مدرسه

1️⃣1️⃣ یازدهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 در تب و تاب روزهای پرحاشیه‌ی دی‌ماه ۹۸، به نقش مربیان پرورشی و نهادهای همکار آنان در تربیت حماسی و انقلابی دانش‌آموزان می‌پردازد.

🤔در این نوبت، دکتر علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، مهمان مدرسه ایران است تا برنامه‌های معاونت پرورشی و اقدامات این بخش مهم از نظام تعلیم و تربیت را تشریح کند و به ابهامات موجود درباره‌ی حضور نهادهای موازی معاونت پرورشی در مدارس پاسخ دهد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه ۲۴ دی ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. تکرار این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
✊🏻تربیت حماسی در مدرسه

🔟دهمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 در حاشیه‌ی وداع پرشکوه با معلم پیشکسوت شجاعت و مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی، به موضوع نقش نظام تعلیم و تربیت در پرورش حماسی کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

▪️این ویژه برنامه که به طور ویژه در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در تهران ضبط شده‌است، در جمع معلمان و دانش‌آموزان خوب ایران، به معنایابی کلیدواژه‌ی #انتقام_سخت در محیط مدرسه می‌پردازد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که سه‌شنبه ۱۷ دی ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. تکرار این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
🔍پژوهش دانش‌آموزی؛ از حرف تا عمل🔎

8️⃣هشتمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 ، با حضور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، به «جایگاه پژوهش در مدرسه » می‌پردازد.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی حمید اسکندری و سردبیری حسین غفاری است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه صبح چهارشنبه ساعت ۱۰ خواهد بود.

👈🏻 اگر شما هم در جستجوی مدرسه‌ی ایرانی هستید، #مدرسه_ایران 🇮🇷 را در رسانه های اجتماعی با این نشانی دنبال کنید:
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
🔍پژوهش دانش‌آموزی؛ از حرف تا عمل🔎

8️⃣هشتمین قسمت برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 ، با حضور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، به «جایگاه پژوهش در مدرسه » می‌پردازد.

🛎در این برنامه که سه‌شنبه ۳ دی‌ماه ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، «حجت‌الاسلام دکتر علی ذوعلم»، معاون وزیر آموزش و پرورش و خانم «دکتر سارا سلیمی نمین» مدیر مدرسه و طراح آموزشی، به گفتگو درباره «نقش پژوهش در برنامه آموزشی دانش‌آموزان» و همچنین «موانع اثربخشی پژوهش‌های دانش‌آموزی در پیشبرد اهداف برنامه درسی» می‌پردازند. همچنین در این گفتگو علل ناکارآمدی جشنواره‌های متداول دانش‌آموزی در ترویج پژوهش و پژوهشگری بررسی خواهد شد.

🏆در بخش‌های دیگر این برنامه نیز گزارش‌هایی از «چهاردهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان» و «دومین رویداد نوآوری‌های آموزشی تکانش» پخش خواهد شد. 🎥همچنین دوربین #مدرسه_ایران 🇮🇷 در سفری به شهر بابلسر، مهمان یک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شده است.

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که هر سه‌شنبه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود.
@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
8️⃣ قسمت هشتم برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷

🗓سه‌شنبه ۳ دی ۹۸

🕘 ساعت ۲۱

📺 شبکه چهار سیما

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
‼️توپی کلاس‼️

🏫برای ساخت مدارس مناسب در مناطق کم‌برخوردار، کم‌جمعیت و یا آسیب‌دیده چه گزینه‌هایی وجود دارد؟
❌ آیا باید از کانکس استفاده کرد؟
❌ برپایی چادر مناسب است؟

✅ «توپی کلاس» یک راه حل کم هزینه و زودبازده است که در مناطق مختلفی از ایران نیز امتحان خود را پس داده است. با این شیوه‌ی مدرسه‌سازی بیشتر آشنا شوید.

📺قسمت ششم برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 | ۱۹ آذر ۹۸


@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
6️⃣ششمین برنامه از فصل اول #مدرسه_ایران 🇮🇷 سه‌شنبه ۱۹ آذر ۹۸ از شبکه چهار سیما با موضوع «تأثیر معماری و محیط مدرسه در یادگیری» روی آنتن رفت. در این برنامه، حمید اسکندری مجری و علی قربانی، معمار و کارشناس تعلیم و تربیت با دکتر مهدی حجت، معمار و استاد پیشکسوت دانشکده معماری دانشگاه تهران در موضوعات زیر گفتگو کردند:
🔹نقش ساختمان و محیط مدرسه بر تعلیم و تربیت دانش آموزان به چه شکل است؟
🔹آیا محیط مدرسه خود می تواند دارای شخصیت مستقلی باشد که بر روی تعلیم و تربیت دانش آموزان اثر بگذارد؟
🔹ضوابط طراحی همسان مدارس که با توجه به استانداردهای سازمان برنامه و بودجه و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به طور یکسان در سراسر کشور اعمال می شود، چه نقشی در اثربخشی محیط مدرسه دارد؟

🎥شما می‌توانید مشروح این گفتگو را در این نشانی مشاهده فرمایید:
https://www.aparat.com/v/jtGOz

📺برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی حمید اسکندری و سردبیری حسین غفاری است که سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود. بازپخش این برنامه ساعت ۱۰ روز چهارشنبه خواهد بود.

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
1 سال پیش
😳درخواست یک دانش‌آموز نابینا: من را به مدرسه‌ی معمولی بفرستید!

⁉️بچه‌های با نیاز ویژه چطور در مدارس عادی درس می‌خوانند؟
پای صحبت مادران و معلمان این بچه ها نشسته‌ایم

📺قسمت پنجم برنامه مدرسه ایران | ۱۲ آذر ۹۸

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
😭زخم زبان مردم به مادر یک کودک ویلچرنشین: «تو مقصری!»

😢 گفتگوی تلخ مادران بچه‌های عادی با مادر یک بچه‌ی توان‌یاب
دکتر مجید قدمی، رییس سابق سازمان آموزش و پرورش استثنایی تعریف می‌کند

📺 قسمت پنجم برنامه مدرسه ایران | ۱۲ آذر ۹۸ | شبکه چهار سیما

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
♿️توان‌یابان در مدرسه

🛎برنامه #مدرسه_ایران 🇮🇷 در پنجمین قسمت خود به مناسبت «روز جهانی معلولان» به موضوع «دانش‌آموزان توان‌یاب در مدرسه» می‌پردازد و با دکتر مجید قدمی، مشاور وزیر و رئیس سابق سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفتگو می‌کند.
طبق آمارهای منتشر شده، بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز با نیازهای خاص در ایران درس می‌خوانند که شامل هفت گروه نابينا، ناشنوا، كم توان ذهنی، اختلالات عاطفی-رفتاری، جسمی – حركتی، چند معلوليتی و اختلالات يادگيری می‌شوند. حدود نیمی از این دانش‌آموزان در مدارس استثنایی و بقیه در کلاس‌های تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می کنند.

🎤بخش خبری این قسمت برنامه #مدرسه_ایران هم از نگاه خبرنگاران به موضوع طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس می‌پردازد.

📺#مدرسه_ایران سه‌شنبه ۱۲ آذر ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
آموزش و پرورش چه‌طور دانش‌آموزان را برای زندگی اجتماعی و سیاسی آینده آماده می‌کند؟

چهارمین صفحه از فصل اول برنامه «مدرسه ایران» با موضوع «تربیت سیاسی و اجتماعی در مدرسه» ورق خورد. حمید اسکندری، مجری برنامه، برای این موضوع عماد افروغ، پژوهشگر، جامعه شناس و نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و سعید مدرسی، پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت را را به میز گفت و گوی «مدرسه ایران» دعوت کرد.
در این برنامه به این سؤال پاسخ داده شد که آموزش و پرورش ایران چقدر بچه‌ها را برای زندگی سیاسی و اجتماعی آینده‌شان آماده می‌کند؟

دکتر عماد افروغ، رئیس گروه جامعه شناسی دانشگاه باقرالعلوم در ابتدای این برنامه گفت: «دورنمایی که برای بحث تعلیم و تربیت ما ترسیم شده‌است، هیچ توجهی به مسئولیت‌های انسانی و اجتماعی افراد و انسان تراز اجتماعی و سیاسی نکرده است.»
افروغ در ادامه با اشاره به حوادث و اعتراضات اخیر عنوان کرد: «حوادث اخیر ریشه در این دارد که دانش‌آموزان را خوب تربیت نکرده‌ایم که بفهمند اعتراضات مدنی چیست؟ در سندهای خود و آموزش‌های عملی خود در مدارس، توجهی به حقوق شهروندی نکرده‌ایم.»
وی ادامه داد: «سند تحول بنیادین عملیاتی نیست. اگر عملیاتی بود، تا به حال اجرا شده‌بود. چرا عملیاتی نیست؟ چون مستجمعی از حرف های خوب است. معضل اصلی ما در اسناد، این است که دلیل محور صرف است. به آنچه در شرایط محیطی و اجتماعی می‌گذرد، بی تفاوت است.»
این استاد دانشگاه در پایان گفت: «نظام تعلیم و تربیت دست معلم‌ها را برای بروز خلاقیت‌هایشان باز بگذارد. ایده‌های معلم‌ها باید مطرح شود. معلم‌ها با توجه به شناختی که از دانش‌آموزان و محیط‌شان دارند، خلاقیت‌های خود را به کار گیرند که به چه شکل، حقوق شهروندی و ظرفیت‌های قانون اساسی را در دانش‌آموزان درونی کنند.»
همچنین دکتر سعید مدرسی، پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت در میز گفت و گوی برنامه «مدرسه ایران» گفت: «در فضای تعلیم و تربیت رسمی در راستای تربیت سیاسی و اجتماعی برای دانش‌آموزان چه کاری کرده‌ایم؟ چه اندازه برای دانش‌آموزان حیطه عمل باز کرده‌ایم که مسائل مدرسه‌شان را بشناسند؟ فرزندان ما خروجی نظام تعلیم و تربیت ما هستند.»

مدرسی در ادامه با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین، عنوان کرد: «در اسناد بالادستی کشور، یکی از اسنادی که برای آن تلاش‌های کارشناسی بسیاری صورت گرفته و محجور مانده‌است، سند تحول بنیادین است. در آن سند، در تعریف تربیت، به "انتخاب آگاهانه" و "آزادانه" دانش‌آموز اشاره شده است و همچنین یکی از ساحت‌های شش‌گانه تربیت را ساحت اجتماعی-سیاسی بیان کرده‌است. یکی از نکات مهم در رابطه با این سند، این است که در کتابخانه‌ها و ویترین‌ها مانده است.»
وی ادامه داد: «برخی از نکاتی که در سند تحول به عنوان یک آرزو و آمال است، در برخی از مدارس اجرا شده است. رسانه ملی و آموزش و پرورش به دنبال ایده‌های تربیتی بگردند و جشنواره ایده‌های تربیتی متناسب با ساحت‌های سند تحول برگزار کنند. راه اجرائی کردن سند تحول، بدین شکل است.»
این پژوهشگر در پایان برنامه در رابطه با راهکار اجرائی کردن سند تحول گفت: «چرا این سند اجرا نمی شود؟ در فضای کشور عادت کرده‌ایم، کشور را بر اساس بخشنامه اداره کنیم. در این نوع نگاه، مشارکت فردی که باید سند تحول را اجرا کند دیده نشده است. وظیفه نظام تربیتی این است که محیط خودش را سرشار از موقعیت‌های تجربه ورزی سیاسی و اجتماعی کند و این از عهده سند تکلیفی و ابلاغی بر نمی آید و از عهده خلاقیت بر می‌آید.»

مشروح گفتگوی عماد افروغ و سعید مدرسی را در این نشانی ببینید: https://www.aparat.com/v/zPHKF

برنامه مدرسه ایران کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می‌شود.
1 سال پیش
♨️دکتر عماد افروغ: معلم باید به دانش آموز بیاموزد که اعتراض کند

🎥مشروح این گفتگو را در این نشانی ببینید:
https://www.aparat.com/v/zPHKF

📺قسمت چهارم برنامه مدرسه ایران | ۵ آذر ۹۸ | گروه اجتماعی شبکه چهار سیما

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
♨️دکتر عماد افروغ در مدرسه ایران

🛎 در قسمت چهارم مدرسه ایران به سراغ موضوع «تربیت اجتماعی و سیاسی در مدرسه» می‌رویم و در گفتگوی دکتر عماد افروغ (جامعه‌شناس و استاد دانشگاه) و دکتر سعید مدرسی (کارشناس تعلیم و تربیت) به این سؤال پاسخ می‌دهیم که آموزش و پرورش ایران چطور بچه ها را برای زندگی اجتماعی و سیاسی آینده شان آماده می کند؟

#مدرسه_ایران سه‌شنبه ۵ آذر ۹۸ ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
😳وزیر سابق با حذف تنوع مدارس دولتی موافق است؟

⛔️دکتر سیدمحمد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرورش، نقد خود را به قانون حذف تنوع مدارس دولتی بیان می کند


📺قسمت سوم برنامه مدرسه ایران | ۲۸ آبان ۹۸

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
😳یک مدرسه‌ی کاملاً ژاپنی در آدربایجان غربی

😃خانم دکتر باقری از مدرسه و معلمی در آذربایجان غربی تعریف می کنند که با ابتکارات ساده‌ی خود فضای مدرسه را برای بچه‌ها دوست‌داشتنی و شاداب کرده است

📺قسمت دوم برنامه مدرسه ایران | ۲۱ آبان ۹۸

@madreseiran_ir
MadreseIRAN.ir
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس