KHAMENEI.IR

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ایhttp://Sapp.ir/Khamenei_ir


🔰لوح | قطع دست فساد

🔻 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «فساد مالی ویروس خطرناکی است مثل همین ویروس کرونا؛ واگیردار هم هست. در فساد مالی دستهای آلوده و ناپاک موجب میشوند، که فساد منتقل بشود؛ جز قطع شدن چاره‌ای ندارد.» ۹۹/۰۴/۰۷

🔹 پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب لوح «قطع دست فساد» را منتشر میکند.

@Khamenei_ir
8 ماه پیش
⚠ نماهنگ | هشدار! بازگشت کرونا

🔻پایگاه اطلاع‌رسانی  KHAMENEI.IR  براساس هشدار رهبر انقلاب درباره ویروس کرونا، نماهنگ «هشدار! بازگشت کرونا» را منتشر میکند.

💻 @Khamenei_ir
8 ماه پیش
📹 نماهنگ | مأموریت: مبارزه با فساد

🔻 در سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و یارانش در انفجار حزب جمهوری اسلامی، صبح شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ همایش سراسری قوه‌ی قضائیه با ارتباط تصویری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.

🔸 پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در نماهنگ «مأموریت: مبارزه با فساد» مهمترین توصیه‌های رهبر انقلاب به مسئولان قضائی را منتشر میکند.

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰استان همدان | دارالمؤمنین و دارالمجاهدین

🔻رهبر انقلاب اسلامی: «نقش آفرینیِ مردم؛ چه در دوران نزدیک به انقلاب، و چه در دوران انقلاب بسیار است. در دوران دفاع مقدس، با جان و مالشان، با جوانهایشان، با غیرت دینی و حضور سیاسی‌شان، در مقابل تهاجم دشمن ایستادند. احترامی که بنده و امثال بنده برای همدان و مردم همدان قائل هستیم، به خاطر این ارزشهای والاست.» ۸۳/۴/۱۵

🔹 به‌مناسبت برگزاری مراسم ششمین پاسداشت ادبیّات جهاد و مقاومت در شهر همدان، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، چهاردهمین اثر از مجموعه پوسترهای «ایرانِ عزیز» را با موضوع سفرهای استانی رهبر انقلاب اسلامی منتشر می‌کند. این پوستر تنها جلوه‌ی کوچکی از خاطرات به‌یادماندنی دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و مردم شهرهای مختلف و اقشار گوناگون استان همدان است... .

💻 @khamenei_ir | #ایران_عزیز
8 ماه پیش
📹 نماهنگ | مجازات دو برابری

🔻 پایگاه اطلاع‌رسانی  KHAMENEI.IR  براساس بیانات رهبر انقلاب درباره اهمیت مضاعف برخورد با فساد در درون قوه‌ی قضائیه، نماهنگ «مجازات دوبرابری» را منتشر میکند.

📥 farsi.khamenei.ir/video-content?id=46012
8 ماه پیش
🔰 دوران اوج محبت مردم به اهل‌بیت (ع)
📹 انتشار برای نخستین بار؛
بخشی از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم کنگره امام رضا (ع) در سال ۱۳۶۵

📲 برای مشاهده نسخه کامل سخنرانی رهبر انقلاب به سایت KHAMENEI.IR مراجعه کنید.
8 ماه پیش
🏴 پیام تسلیت درپی جان‌باختن تعدادی از مردم در حادثه تلخ آتش سوزی

درپی حادثه‌ی بسیار تلخ آتش‌سوزی در یکی از مراکز درمانی تهران که به جان‌باختن جمعی از شهروندان انجامید حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیام تسلیت، دستگاههای مسئول را موظف کردند ضمن بررسی موضوع، تدابیر لازم را برای کاستن از آسیبها و خسارتها بکار گیرند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه‌ی بسیار تلخ آتش سوزی در یک مرکز درمانی را که به جان‌باختن تعدادی از مردم عزیزمان انجامید به خانواده‌های مکرّم آنان صمیمانه تسلیت عرض میکنم و تسلّا و آرامش قلبی آنان و رحمت الهی برای درگذشتگان را از خداوند متعال مسئلت میکنم. دستگاههای مسئول باید همه‌ی تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع چنین حوادث دلخراش و نیز تدابیر لازم برای کاستن از آسیب‌ها و خسارتهای آن به‌کار گیرند و مانع چنین ضایعات بی‌جبرانی شوند. بررسی درست این حادثه‌ی مرکز درمانی نیز باید به‌وسیله‌ی دستگاههای مسئول سریعاً انجام گیرد.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹
8 ماه پیش
📖شرح حدیثی از امام رضا (علیه‌السلام)

✅راه جذب دل‌ها، منتقل کردن سخن نیک اهل‌بیت (علیهم‌السلام)


💠رهبرانقلاب: امام علی‌بن‌موسی‌الرّضا (علیه الصّلاة و السّلام) به یکی از یاران خود فرمود: «رحم اللَّه عبدا احیا امرنا»؛ رحمت خدا بر آن کسی که امر ما را، مطلب ما را زنده کند. این راوی میگوید: «فقلت له کیف یحیی امرکم»؛ چه جوری میشود که امر شما، مطلب شما، موضوع مورد اهتمام شما زنده شود؟ «قال یتعلّم علومنا و یعلّمها النّاس»؛ علوم ما را فرا بگیرند، معارف اهل‌بیت را فرا بگیرند، آن را به مردم، به دلهای مشتاق، به ذهنهای جستجوگر منتقل کنند. «فانّ النّاس لو علموا محاسن کلامنا لاتّبعونا».

🔸برای گسترش معارف اهل‌بیت هیچ لازم نیست شما به این در و آن در بزنید؛ هیچ نیازی ندارد به بداخلاقی کردن و متعرض این و آن شدن؛ همین اندازه کافی است که معارف اهل‌بیت را درست فرا بگیریم، آن را به دیگران منتقل کنیم. این معارف توحیدی، این معارف انسان‌شناسی، این معارف فراگیر نسبت به مسائل زندگی بشر، خود جذاب است، دلها را جذب میکند، آنها را دنبال راه ائمه به راه می‌اندازد.
۱۳۸۹/۰۸/۰۳


💻 @khamenei_maaref
8 ماه پیش
💢 نقش پدران در تربیت دختران
🌸 پرونده #دختر_تمدن_ساز

🎙 گفتگو با سرکار خانم سعیده صفار هرندی
کارشناس امور تربیتی و دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم و تربیت

⁉️ والدین دختران چگونه باید با آنها رفتار کنند؟

مشاهده و دریافت فایل با کیفیت در aparat.com/reyhaneh

❣️ @Khamenei_Reyhaneh
8 ماه پیش
☝️رعایت قواعد بهداشتی مقابله با کرونا در جلسات کاری توسط رهبر انقلاب
⚠️من حتما ماسک میزنم...
‌‌
🔸️رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری روز هفتم تیرماه ۹۹ با مسئولان قضایی نسبت به عدم استفاده از ماسک توسط برخی مسئولین که در اجتماعات حاضر میشوند، گلایه کردند و گفتند: اگر دو سه نفر دور من باشند، بنده هم حتماً ماسک میزنم، کما اینکه آدم میبیند این ماسک زده نمیشود؛ خب وقتی که شما که مسئول دولتی هستید، در یک اجتماع مردمی ماسک نمیزنید، این جوانی هم که در خیابان دارد راه میرود و حوصله‌ی ماسک ندارد، تشویق میشود که نزند.
‌‌
🔹️پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در پی این تذکر و توصیه رهبر انقلاب درخصوص استفاده از ماسک، تصویری از جلسه‌ی کاری اخیر ایشان را که نشان‌دهنده اهتمام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به استفاده از ماسک و رعایت قواعد بهداشتی توصیه شده است، منتشر میکند.
8 ماه پیش
🔰 اطلاع‌نگاشت | چرا مرگ‌بر آمریکا

🔻یکی از پرتکرارترین شعارهای مردم ایران، به خصوص در راهپیمایی 22بهمن، شعار «مرگ بر آمریکا» است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی، علل و ابعاد این شعار را براساس بیانات رهبرانقلاب مرور میکند.

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🎙بشنوید | صوت کامل بیانات در ارتباط تصویری با همایش سراسری قوه قضائیه ۹۹/۴/۷

💻 @Khamenei_ir
8 ماه پیش
📝 متن بیانات رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری قوه قضائیه منتشر شد.

🔍 بخوانید👇
https://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=45974
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | در اوایل کرونا مردم خوب رعایت میکردند اما الآن سستی دیده میشود

بار مجموعه‌های درمانی را سنگین نکنیم

🔻رهبر انقلاب: توفیقات کشور ما در مسئله‌ی مبارزه‌ی با کرونا در دنیا منعکس شده، این اول کار بود. حالا آن مجاهدت اولی سست شده از سوی بعضی از مردم و مسئولین. من نگرانی‌ام از این است که مجموعه‌های درمانی خسته بشوند. بایستی ما کاری کنیم که بار روی دوش اینها این قدر سنگین نباشد. خدای ناکرده اگر اینها خسته بشوند از کار، وضع بدتر خواهد شد. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | تعدی به بی‌گناه از وجود فساد خطرناک‌تر است

🔻رهبر انقلاب: من که اصرارم بر عدم اغماض در مبارزه با فساد است از آن طرف هم اصرارم بر عدم تعدی است. خدای ناکرده اگر کسی که مفسد و فاسد نیست به عنوان مفسد و فاسد معرفی بشود و باهاش رفتار بشود این ظلم بسیار بزرگی است. وجود فساد و مفسد خیلی خطرناک است اما تعدی به بی‌گناه از این خطرناک‌تر است. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | دستان آلوده به فساد مالی چاره‌ای جز قطع شدن ندارد

🔻رهبر انقلاب: فساد مالی مثل همین ویروس کرونا بشدت واگیردار و مسری است؛ یک مفسد، دیگران را هم به دلایل مختلفی به فساد سوق میدهد. در ویروس کرونا این دست آلوده را اگر صابون زدیم و شستیم مسئله تمام میشود، آنجا دیگر آن دست با صابون زدن و شستن تمام نمیشود، جز قطع شدن چاره‌ای ندارد. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | برای نظارتهای مردمی زیرساخت حقوقی تنظیم کنید

🔻رهبر انقلاب: یکی از کارهای لازم در مبارزه‌ی با فساد نظارتهای مردمی است؛ برای نظارتها و گزارشهای مردمی زیرساخت حقوقی در داخل قوه لازم است، یعنی شما باید جایگاه این را در داخل قوه مشخص کنید که این گزارشها کجا برود، چه جوری بررسی بشود، و صحت و سقم این گزارشها شناخته بشود، چگونه دنبال بشود؛ آن گزارشگر هم امنیتش چگونه محفوظ بماند. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | در بدنه قوه قضائیه باید اعتقاد به تحول وجود داشته باشد

🔻رهبر انقلاب: حرکت تحولی در قوه‌ی قضائیه نمیتواند صرفاً متکی باشد به یک مجموعه‌ی در رأس قوه. کاری بشود که مجموعه‌ی قوه و عناصر گوناگون در قوه، بدنه‌ی قوه معتقد بشوند به اینکه باید به معنای کلمه تحول پیشرفت‌گونه و به سمت تحقق اهداف عالی قوه‌ی قضائیه انجام بگیرد. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
🔰 سخن‌نگاشت | همه وظایف قوه قضائیه را به صورت متوازن دنبال کنید

احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین، پیشگیری از جرم و...

🔻رهبر انقلاب: پیگیری متوازن همه‌ِی وظایف یکی از مسائلی است که باید مورد توجه باشد یعنی ما وقتی که به یکی از این وظایف سرگرم شدیم، از بقیه‌ِی وظایف غافل نمانیم. احیای حقوق عامه یا نظارت بر حُسن اجرای قوانین، یا پیشگیری از وقوع جرم یا اصلاح مجرمین اینها همه جزو چیزهایی است که در قانون اساسی ذکر شده و هر کدامی یک فصل مُشبع و مهمّی دارد. ۹۹/۴/۷

🏷 رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با همایش سراسری #قوه_قضائیه

💻 @khamenei_ir
8 ماه پیش
بازخوانی | نگاهی به ابعاد شخصیتی و مجاهدت‌های شهید بهشتی براساس بیانات رهبر انقلاب اسلامی:
🔸سیّد شهدای انقلاب اسلامی

نام شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی با مظلومیت گره خورده است. چهره‌ای که علی‌رغم تلاش‌های مجاهدت‌آمیز فراوان برای استحکام نظام اسلامی همواره در مرکز مخالفتها، دشمنی‌ها و ترور شخصیتی قرار داشت و در نهایت نیز به خشن‌ترین شکل ممکن توسط منافقین مورد ترور و حذف فیزیکی قرار گرفت.
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در متن ذیل ابعاد و خصوصیات شخصیتی این شهید عزیز انقلاب اسلامی را براساس بیانات رهبر انقلاب اسلامی مرور کرده است.
از اینجا بخوانید:
https://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=42923
8 ماه پیش
دریافت سروش پلاس