میثاق با افلاکیان

کانال " کانون میثاق با افلاکیان" دانشگاه فردوسی مشهد
.
.
.
🌷زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره‌ی شهدا کمتر از شهادت نیست🌷
(مقام معظم رهبری )🌹🌹🌹

ارتباط با ادمین 👈sabtenam_misagh@


.. ..:
🌺🌺🌺

مـــــــــــنـــاجــــــاتــــــــــــ🍃🍃

خدايا چه زيباست مرگ در راه تو و شمع گونه سوختني. خدايا، مي‌دانم تو کيستي، نه آنقدر که علي‌(ع) دانست. خدايا، تو را با ديده دل ديده‌ام، نه آنقدر که محمد (ص) ديد. خدايا، به کتابت و هر آنچه از آن توست يقين دارم، نه آنقدر که رهبر عزيزم، خميني کبير، دارد. خدايا، لحظاتي در زندگيم در التهاب تو سوختم

🦋#شهید سید علی حسینی🦋

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
3 ساعت پیش
امروز که زمین و اسمان می گرید
از بهر غریب سامرا می گرید
جا دارد اگر شیعه خون گریه کند
چون مهدی صاحب الزمان می گرید،

◾شهادت جانسوز امام هادی (ع)تسلیت باد.⚫⚫⚫
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
11 ساعت پیش
💠 #معرفی_شهید
-----‐-----------------‐----------------------‐-------------------
🌷شهید علی محمد اصغری

🌀تاریخ تولد:۱۳۳۹

🌀محل تولد:خمین

🌀رشته تحصیلی:الهیات

🌀تاریخ شهادت:۱۳۶۴/۱۲/۷

🌀محل شهادت:فاو
--------‐--‐---‐------‐--------‐-‐---------------------------------
⚜زندگی نامه:

🔹پاسدار معلم و دانشجوى متعهد شهيد على محمد اصغرى در شهريور ماه سال 1339 در خانواده‏ اى مذهبى در شهرستان خمين متولد شد و دوران تحصيلات ابتدايى خود را با موفقيت در همان شهرستان گذراند.

🔸با شروع انقلاب وى با رژيم ستمشاهى به  مبارزه پرداخت.

🔹پس از قبول شدن در مركز تربيت معلم «شهيد باهنر» اراك به آن شهر مهاجرت كرد و پس از فارغ التحصيل شدن به استخدام آموزش و پرورش خمين درآمد و در تابستان سال 61 پس از تعطيلى مدارس، با واحد عقيدتى سپاه خمين همكارى داشت.

🔸 با شروع جنگ، داوطلبانه عازم جبهه شد و در عمليات هاى «خيبر، بستان و والفجر 8» شركت داشت.
در عمليات «خيبر» بود كه از ناحيه پهلو بر اثر تركش خمپاره مجروح شد.

🔹 در سال سوم جنگ تحميلى ازدواج كرد ولى از جبهه و جنگ دست‏ برنداشت.

🔸 از خصوصيات او اخلاق خوش و خوشرويى بود.
ايمان و تقوايى مثال زدنى داشت و به خوش‏قولى معروف بود.
اگر در بدترين شرايط قرار می گرفت به قول خود عمل می كرد.

🔹 سپاه پاسداران با استعدادى كه از وى ديده بود از آموزش و پرورش تقاضاكرد كه شهيد مدتى را به عنوان معاونت تبليغات و انتشارات در سپاه مشغول به كار شود.

🔸او ضمن تدريس، براى معلمان مدرسه كلاس قواعد و تجويد قرآن و عربى نيز بر پا می كرد.
 
🔹به سبب علاقه‏ اى كه به علم و دانش داشت در آزمون ورودى دانشگاه سال 63 شركت كرد و در رشته الهيات دانشگاه فردوسى قبول شد. شهيد اصغرى همزمان با ديگر فعاليت هاى خود هم تحصيل می كرد و هم تدريس، تا زندگى خود را تامين كند.

🔸 در همين دوران بود كه با انگيزه‏ اى خدايى و عشق به رهبرى و وطن عازم جبهه شد.
او كه شنيده بود گردان روح الله خمين عازم جبهه است، خود رابه آن گردان رساند و براى آخرين بار وصيتى كرد و گفت: «آرزو دارم اگر شهيد شدم سرم برود و جنازه‏ ام تا مدتى نيايد». و اين چنين بود كه عازم شد و سرانجام در روز چهار شنبه 1364/12/7 در منطقه عملياتى فاو بر اثر اصابت خمپاره در سنگر به همراه همسنگر پانزده ساله‏ اش به شهادت رسيد و همان گونه كه آرزو داشت جنازه‏ اش را بعد از 45 روز به شهر خمين آورند و در بهشت شهداى اين شهر به خاك سپردند.
 
#قسمت_اول
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
11 ساعت پیش
11 ساعت پیش
.. ..:
☘☘☘

🔔تـــــــــــــــــــ❗️ـــــــــلـــنــگـــر

آیت‌ اللہ‌ جوادی آملی :
💢ما برای اینکه از دعای شهدا برخوردار باشیم، باید در مسیر آنها حرکت کنیم و بدانیم،دعای شهدا، جزو دعاهای مستجاب است...

#شهید‌مصطفی‌صدر‌زاده
#شهید‌مرتضی‌عطایی

💢ابراهیم هادی، هادی راهم شو:
جوری مراقب‌ چشماتون‌ باشید،
که‌ اگریه‌ روز به‌ جمال #مهدی_فاطمه‌ "عج‌" روشن‌ شد؛
از چیزایی‌ که‌ قبلا‌ دیده،
خجالت‌ نکشید!!!

#امام_زمان
☘☘☘
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

📝بخشی از یادداشت های شهید:

بايد خط مشی كلی افراد در طول سال از نظر استراتژيك مشخص گردد و از نظر تاكتيك هم بايد شرايط زمان و مكان در نظر گرفته شود.
از نظر استراتژيك خط مشی كلی ما ايجاد يك نظام عادلانه اسلامی است؛برای رسيدن به اين نظام بايد كارهايی را انجام داد از جمله بايد مكتب خود را مشخص كرد.
برای دست‌يابی به مفاهيم اسلامی بايد عربی را با جديت تمام فرا بگيريم و اين امر را می توان با گروه های چند نفری انجام داد و باید از نظر شناخت و جهان بینی و ايدئولوژی از روش مطالعاتی استفاده نمود. اين هم بايد گروه بندی شود.
اگر واقعا می خواهيم از مرحله شعار دادن خارج شويم و به صورت بنيادی طرز تفكرمان را عوض كنيم در مرحله فرا‌گيری اينها بايد مبارزه با نفس يا جهاد اكبر كه بهترين راه براي جلوگيری از تبديل يك انقلاب به ضد انقلاب می باشد را تمرين كنيم اين هم با اسوه‌ هایی كه نمونه‌ های عينی آن را داريم می توانيم در زندگی و رفتارمان انجام دهيم.

#قسمت_اخر
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@ kanoon_misagh
1 روز پیش
امشب گل سرخ باغ دین می اید
فرزند امیرالمومنین می اید
تبریک که ماه برج حکمت باقر
درخانه زین العابدین می اید
ولادت امام محمد باقر (ع) مبارک باد
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon-misagh
1 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

⚜خاطره شهید:

چون درآن زمان یهودی ها شرکت های مواد غذایی داشتند وبه دلیل تحقیقاتی که کرده بود،مارا از خوردن تولیدات آنها منع می کرد ومی گفت که درصدی از درآمد آن شرکت ها به اسرائیل می رسد و این قضیه اورا می آزرد.

(راوی:برادرشهید)

#قسمت_پنجم
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon-misagh
2 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

📝فرازی از وصیت نامه:

اولاً انقلاب اسلامی ما هنوز به پیروزی نهایی خود نرسیده و جوانان عزیز و امت مسلمان تا محو کامل امپریالیسم به سرکردگی آمریکا نبایستی آسوده باشند.
دوماً اینکه اگر به خواست خدا به درجه شهادت نایل شدم جسد مرا در دیاری دفن کنند که باعث آگاهی و رشد بیشتر مردم آن دیار گردد و اموالم را در راه پیروزی جنبش‌های اسلامی خرج کنند و قطعه زمینی که از پدرم به ارث رسیده است را کتابخانه­‌ای جهت پیش برد فرهنگ اسلامی روستای‌مان ایجاد نمایید.

#قسمت_چهارم
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon-misagh
3 روز پیش
.. ..:
🦋🦋🦋

🌺حیات طیبه🌺
.
بعد از فتح شهر الحاضر بود که به لطف خدا و مدد اهل بیت بدون شهید و مجروح، عملیات تموم شد.🌷
رزمنده ها خیلی خوشحال بودن و هر کسی به نحوی شکر گذاری میکرد
و درحال شادی بود.☺️
. منم اسلحه رو مسلح کردم و دوتا تیر هوایی زدم یه دفعه یه نفر زد رو شونم برگشتم دیدم #مسعودِ با ناراحتی گفت چیکار میکنی!!؟🤔🙁
گفتم: خب خوشحالم. شهر و فتح کردیم دارم #تیر_هوایی می زنم. 😄
مسعود گفت: #بیت_الماله برادر #بیت_المال...
. با اینکه من بزرگتر بودم و تقریبا مسعود هم سن بچه من بود، ولی این حرفش تا #عمق_وجودم رفت و همیشه صداش تو گوشمه و خدارو شکر میکنم که لیاقت همراهی و همرزمی شهدا رو نصیبم کرده☺️

#سبڪ زندگے🔔
#نقل_از_همرزم_شهید #شهید_مسعود_عسگری

🦋🦋🦋
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon-misagh
4 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

⚜ادامه زندگی نامه:

🔹در ۲۸ آبان ماه سال ۵۷ در مشهد حكومت نظامی اعلام شد و محمد، به اتفاق ديگر مردم مسلمان تظاهراتی در حرم مطهر امام رضا (ع) ترتيب دادند.
عده ای از ماموران ساواک خود را در صفوف مردم جای داده بودند اما توسط مردم شناسایی شدند؛محمد دو نفر از ساواكی ها را شناسايی و با پيچ گوشتی به آنها حمله می كند كه مورد اصابت گلوله دژخيمان شاه قرار گرفت كه وتوسط افراد حزب اللهی مشهد در بيمارستان مصدق آن زمان بستری شد.اما مامورین خونخوار رژیم حتی در بیمارستان هم او را آسوده نگذاشتند و برای بازداشت او به بیمارستان مراجعه کردند که با مخالفت رییس بیمارستان، پزشکان و پرستاران مواجه شدند و مجبور شدند آنجا را ترک کنند.البته چون ساواك دنبال او بود وی با نام مستعار «علی اكبری» در آنجا بستری می شود.
بعد از گذشت حدود ۲۵ روز از بستری شدنش، مادرش جهت جستجو به مشهد و چندین دهات اطراف مشهد می رود كه خبری از او بگيرد؛زیرا از طرف دوستانش هم خبری به خانواده اش نداده بودند(به دلیل اینکه ساواکی ها منزل محمد را تحت کنترل داشتند)...تا اينكه بعد از گذشت دو روز دوستان نزديك شهید به مادرش اطلاع دادند كه محمد تير خورده و بستری است.
( البته مادر محمد از قبل آمادگی داشت، چون محمد هميشه به مادرش می گفت: «من بايد شهيد بشوم». وی از همان موقع شروع مبارزات، بطور مخفی مادرش را آماده کرده بود.)
 
🔸محمد ۱۰ مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی از آنجایی که از روحیه و اراده ای بی نظیر برخوردار بود، به تلاوت آیات قرآن مجید می پرداخت.
او پس از دومین عمل جراحی خود، وصیت نامه اش را با خط خودش نوشت و طی آن دارایی اندکش را که به زحمت تهیه کرده بود، در خدمت انقلاب قرار داد.
 
🔹وی يك لحظه از خواندن نماز غافل نبود و زمان بستری بودن می گفت مرا رو به قبله قرار دهيد تا نمازم را بخوانم. محمد در تمام طول زندگيش از امام عزيز تقليد می كرد و رساله حضرت امام(ره) را داشت.
او با افراد مذهبي و در حال رشد دوستی برقرار می‌ کرد و با افراد فاسد و خوشگذران قطع رابطه می کرد.
به اقوام سفارش می كرد رفاه طلب نباشيد، او خيلی با قرآن مأنوس بود و بعد از نماز هميشه قرآن می خواند و همه را سفارش به اين كار می كرد و دنبال روی خط روحانيت مبارز بود.
راستگویی، درستکاری، متانت و رازداری از بارزترین ویژگی های فردی او بود و همواره در تمامی صحنه های اجتماعی  چه دردانشگاه و چه بیرون از دانشگاه  انسانی مسئولیت شناس بود و همگام و همصدا  با مردم نفرت عمیقش را به دشمنان نشان می داد.
وی معتقد بود، هیچ تحلیلی صحیح نیست مگر از بطن عمل و مبارزه سرچشمه گیرد.
از وارستگی و آزادگی او همین بس که وقتی از او پرسیدند، بعد از شهادت دوست داری در کجا دفن شوی؟ در جواب گفت: " هر کجا که بیشتر آگاهی و حرکت ببخشد آنجا دفنم کنید؛ چرا که انسان واقعی مرگ و حیاتش یکی است و هر دو برای خداست."

🔸 سرانجام شهید مقصود لو راد، در شب دوم اسفند ماه سال 1357 بعد از نماز مغرب و عشا در اثر خونریزی شدید، قلبش از کار افتاد و به دیدار دوست نایل آمد.

#قسمت_سوم
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
4 روز پیش
#سخن_جانان🌿

🔺روز انتخابات، روز احقاق حقّ مدنی ملّت است که میخواهند بیایند رأی بدهند و شرکت خودشان در اداره‌ی امور کشور را ــ که حقّ آنها است ــ به دست بیاورند؛ و یک تکلیف شرعی است که اینها را ما قبلاً هم عرض کرده‌ایم. ۹۸/۱۲/۲

🏷 #مجلس_قوی
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
5 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

⚜ادامه زندگی نامه:

🔸در دانشگاه مشهد و قريه‌ سرخن كلاته هياتی به عنوان كوهنوردی تشكيل داده بود و آنها را از نظر بدنی آماده می‌ کرد و بيشتر كلاس‌های مخفی را با آنها در داخل جنگل برگزار می کرد.
 
🔹محمد با روحانيون مشهد ارتباط تنگاتنگی داشت تا اينكه درسال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی اوج گرفت. از آنجایی كه افراد شاه دوست، منزل روحانيون مبارز را مورد هجوم قرار می دادند، وی نگهبانی از خانه آيت الله شيرازی را وظيفه خود دانست و به آن پرداخت و تمام وقت خود را جهت به پيروزی رساندن انقلاب اسلامی و مبارزه با رژيم شاه گذاشت. 
حتی زمانی كه در طبس زلزله اتفاق افتاد، او و چند تن ديگر از دوستانش از طرف آيت الله شيرازی به نجات مردم زلزله زده طبس پرداختند. 
محمد بعد از آنجا مدتی به يزد برای انجام ماموریتی رفت. وقتی به گرگان بازگشت، چون در این شهر حركت زيادی در رابطه با انقلاب صورت نگرفته بود، مشهد را به عنوان كانون مبارزات خود انتخاب كرد.
 او در خيابان چوب كبريت مشهد، خانه ای اجاره كرد، كه سركوچه آن مغازه خشكشويی بود که صاحب اين مغازه از افراد وابسته به ساواك بود و تمام حركات و افرادی كه به نزد محمد می رفتند را تحت كنترل داشت. فرد مذكور وقتی كه ديد محمد مبارزه را علنی كرده به ساواك اطلاع داد. هنگامی که ساواكی ها به خانه او ريختند، محمد را كاملاً شناسايی كردند و همه جا مانند سايه در پی دستگيری او بودند. محمد چند كتاب انقلابی در سرخن كلاته داشت كه پس از ريختن ساواكی ها به منزلش در مشهد، به خانواده اش در سرخن كلاته اطلاع داد كه كتاب های مرا در دل خاك دفن كنيد، چون ساواك مرا تحت كنترل گرفته و به منزلم ريخته‌اند.
 
🔸محمد تمام اعلاميه‌ هايی كه از ناحيه امام امت به مشهد می رسيد به سرخن كلاته گرگان می آورد و باز به مشهد بر می گشت. ضمن اينكه اعلاميه‌ ها را در مساجد پخش می كرد، وقتی ايادی ساواك در روستا سرخن كلاته متوجه اين كار محمد شدند، مأموران ژاندارمری محل و تعدادی از اقوام نزديك شهيد را به خاطر همين كار محمد دستگير كردند كه چون مدركی نداشتند آنها را آزاد كردند.

 #قسمت_دوم
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon-misagh
5 روز پیش
📌حضور رهبرمعظم انقلاب درانتخابات مجلس وخبرگان رهبری درصبح امروز

#رهبر_انقلاب

#انتخاب_صحیح

#مجلس_انقلابی🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
6 روز پیش
💠 #معرفی_شهید
-----‐-----------------‐----------------------‐-------------------
🌷شهید محمد مقصودلو راد

🌀تاریخ تولد:۱۳۳۶/۱۱/۱۷

🌀محل تولد:روستای سرخن کلاته

🌀رشته تحصیلی:صنایع غذایی

🌀تاریخ شهادت:۱۳۵۷/۱۲/۲

🌀محل شهادت:مشهد(حرم امام رضا(ع))
--------‐--‐---‐------‐--------‐-‐---------------------------------
⚜زندگی نامه:

🔸شهید مقصودلو راد در دی ماه 1336 در سرخن کلاته به دنیا آمد و در کانون گرم خانواده ای متدین و با صفا پرورش یافت.

🔹تحصیلات خود را در همان روستا آغاز نمودو آنگونه که در خانواده های محروم معمول است، امر تحصیل را در کنار کار هایی مثل کشاورزی و دامپروری قرار داد؛بدین ترتیب از همان ابتدا ، رنج خانواده و مردم ستمدیده را با جان و دل درک نمود که این امر سرآغاز شکفتن جوانه های افکار انقلابی در او بود.

🔸محمد از زمانی كه خود را شناخت يك لحظه از خواندن نماز و گرفتن روزه غافل نبود. او از همان روزهای اول خودشناسی، با پخش برنامه‌های ضد مذهبی راديو و تلويزيون و ديدن و گوش كردن به آنها مخالفت می كرد و هميشه تنفر و  انزجار خود را نسبت به اين وسيله تبليغاتی ابراز می کرد.

🔹تحصیلات متوسطه را در دبیرستان ملی رهنما در همان روستا– بطور رایگان- گذراند وبا اخذ دیپلم در رشته ریاضی موفق شد در رشته صنایع غذایی دانشگاه مشهد مشغول به تحصیل شود.

🔸او از درد اجتماع و نا آگاهی های برخی مردم نسبت به وضع نابه سامان جامعه آگاه بود و توانست نقش خود را در مقابل نظام های غلط حاکم ، به خوبی ادا کند.
او از زمانی كه وارد دانشگاه شد به دوستان انقلابيش كه با رژيم پهلوی مخالف بودند عشق می ورزيد و برای آنها كلاس‌های قرآن و نهج البلاغه تشكيل می داد و به مبارزه عليه رژيم شاه دعوت می کرد.
محمد علاوه بر تشكيل كلاس‌های مذهبی بطور مخفی، با دوستانش به فروش كتاب‌های مذهبی در اطراف حرم مطهر حضرت رضا (ع) اقدام می كرد و افرادی را نيز بطور نوبتی در فروختن كتاب های مذهبی می گمارد و حتی در جلوی دكانی كه بساط كتاب فروشی را پهن می كرد، افرادی كه جهت دريافت كتاب به‌ آن مغازه مراجعه می كردند صاحب مغازه با آنها همكاری می كرد.
او عاشق مطالعه و گوش كردن به نوارهای مفيد بود و شب و روز مطالعه می كرد و كمتر بيرون می رفت.
او در دانشگاه و روستاهای اطراف گرگان اعلاميه پخش می‌ کرد.
محمد در زمينه‌ تشويق نسل جوان به مطالعه، خيلی فعاليت داشت و حتی چند شب كتب مذهبی را در مسجد می آورد و پخش می كرد.

#قسمت_اول
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
6 روز پیش
6 روز پیش
#سخن_جانان
من به شما عرض کنم که #انتخابات یک جهاد عمومی است،مایه تقویت کشور و آبروی نظام است.
🔸چشم دشمنان و دوستان به اینجاست.
دشمنان میخواهند بدانند نتیجه این همه بدعهدی و فشار بر مردم چه شده و دوستان هم با نگرانی نگاه میکنند که چه خواهد شد؟!
✅یکی از مصادیق قوی شدن، مجلسی ست که با وضع قوانین لازم، هدایت دولتها به سمت مطلوب بتواند مقابل دشمن بایستد.
❗️تاثیر این انتخابات فقط دوره ۴ ساله مجلس نیست بلکه بخاطر تصویب
قوانین ممکن است تا سالها اثرش ادامه داشته باشد.

❇️یک ترکیب متناسبی باید در مجلس وجود داشته باشد بین جوانان و افراد باتجربه.جوانها در واقع کنشگراصلی پیشران و حرکت دهنده به جلو هستند اما این به معنای کنار گذاشتن افراد کارکشته و راه بلد نیست.
🔹فردی باید انتخاب شود که سابقه دلبستگی و انفعال مقابل دشمن نداشته باشد.
🔺انتخابات مجلس مهم است اما انتخابات خبرگان هم بسیار مهم است که نباید به حاشیه برود.
دیدار با مردم آذربایجان شرقی
۹۸/۱۱/۲۹
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
6 روز پیش
انتخابات و رأی دادن، وظیفه شرعی، ملی و انقلابی، جشن ملی و احقاق حق آحاد مردم برای دخالت در سرنوشت کشورشان است.

رهبر انقلاب اسلامی، رکنِ دوم یک مجلس قوی را کیفیت انتخاب دانستند و در تبیین ویژگی‌های نمایندگان شایسته ملت بزرگ ایران تأکید کردند: باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «با ایمان»، «شجاع»، «کارآمد»، «وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند.
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 هفته پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید مصطفی کریمی

📝فرازی از وصیت نامه:

هدف عامل حركت انسان مي باشد و لذا آفرينش انسان نيز بر اساس هدفی خاص بوده است. منكر های اين هدف انسان هایی هستند كه بدين موضوع از زاويه ای تنگ می نگرند،هنوز خويشتن را نشناخته اند تا پی به راز آفرينش برند و خالق را بشناسند؛لذا منكر خدا و معاد و بسياری‌از مسائل ديگر می شوند.
اينگونه افراد بازيچه هدف های خويشند، مصداق اين كلام كه:
خفتگان را خبر از زمزمه مرغ سحر / حيوان را خبر از عالم انسانی نيست

انسان موجود والايی است، اگر خود را بشناسد می تواند مسجود فرشتگان گردد.

راست رو باش چو ماهی كه خوری آب زلال / نه چو خرچنگ خوری آب گل از كج راهی

#قسمت_اخر
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 هفته پیش
💠💠💠💠

🔔 تـــــــــــــــــــــــ❗️ـــــــــــــلـــنـــگـــــر

💢آیت الله #جوادی_آملی :
اگر می‌خواهید به جایی برسید
با کار حوزه و دانشگاه مشکلتان
حل نمی‌شود این فقط به شما
علم می‌دهد.

آنکه مشکل شما را حل می‌کند
سجاده نماز شب است.

#سخن_بزرگان 📿💐
💠💠💠💠
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 هفته پیش
💠 #معرفی_شهید
-----‐-----------------‐----------------------‐-------------------
🌷شهید بایرام(مصطفی) کریمی

🌀تاریخ تولد:۱۳۴۶/۹/۷

🌀محل تولد: روسنای باغلق از توابع بخش جرگلان شهرستان بجنورد

🌀رشته تحصیلی:مهندسی برق

🌀تاریخ شهادت:۱۳۶۶/۱۰/۲۵

🌀محل شهادت: ماووت(بیت المقدس۲)
--------‐--‐---‐------‐--------‐-‐---------------------------------
⚜زندگی نامه:

🔸بایرام هفتم آذرماه سال 1346 به دنیا آمد.پدر وی به شغل نجارى مشغول بود.

🔹تحصیلات دوران متوسطه را آغاز می‌کند؛درحالی که برای همه لحظه‌ های زندگی طرح و برنامه دارد، مطالعاتش دامنه دار است و فعالیت‌ های مذهبی و ورزشی چشمگیری دارد.
محبوب‌ترین دانش آموز هنرستان است، در شهر سرشناس شده و سال چهارم رشته برق را می‌ خواند.
او تا دیپلم در بجنورد تحصیل نمود و بعد دردانشگاه فردوسى مشهد در رشته مهندسى برق،(قدرت) ادامه تحصیل داد.

🔸با توجه به اینکه ایشان از خانواده اهل تسنن ترکمن بود؛به یقین عشق مولا علی (ع) از همان آغاز توسط دستان خیبرگشای مولا به او سپرده شده که بعدها شیعه حضرتش می‌شود و بر مظلومیت او و فرزندان پیامبر (ص) به راحتی می‌گرید.
عشق به مولای عارفان و مطالعه عمیق آثار دانشمندان مسلمان و مطالعه در آثار شهید مطهری و سیره ائمه معصومین (ع) چنان روح بایرام را متحول کرده است، که زندگیش را با نام حضرت پیامبر(ص) مزین می‌کند و کم کم به تشیع گرایش پیدا کرد،و نامش را از "بایرام دردی" به "مصطفی" تغییر می دهد.

🔹مصطفی مصمم است که پس از قبولی در دانشگاه مرزهای آتشین کشور را مسکن و ماوای خود سازد و تا دفع فتنه دشمن، از درس، مدرسه و ورزش فاصله بگیرد اما لهیب فتنه جنگ و عشق به آرمان‌های امام و انقلاب قرار و آرام او را می‌گیرد و با خواهش و استدلال، مادر مهربان و پدر سخت کوشش را برای اعزام شدن به جبهه راضی می‌ کند.

🔹او به زودی از بهترین رزمنده‌های میدان نبرد ‌شد و مصطفی را به فرماندهی یکی از گروهان‌های گردان نصرالله برمی گزینند.

🔸وى چندین بار به جبهه اعزام و چند مرتبه نیز مجروح گردید و مرحله آخر در تاریخ 66/1/28 به منطقه عملیاتى ماووت اعزام و پس از حضور در عملیات بیت المقدس 2، درهمان منطقه در تاریخ 66/10/25 با برخورد خمپاره به صورت به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

 #قسمت_اول
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 هفته پیش
1 هفته پیش
💠 #معرفی_شهید
------------------------------------‐------‐-----------------------
🌷شهید مهرداد عابدین زاده

📝فرازی از وصیت نامه:

آری انقلاب تحولی بس عظیم در همه ارکان سیاسی،اجتماعی و اقتصادی ما ایحاد نمود؛ولی هنوز راه بسیار طولانی است وتوشه کم.
برماست با بهره گیری از تعالیم الهی،خود وانقلابمان را بارور سازیم.

#قسمت_اخر
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
@kanoon_misagh
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس