فرصت انس

پویش سراسری #فرصت_انس
جهت دفع بلاء و تعجیل در فرج #صاحب_الزمان_عجل_الله_فرجه
ارتباط با ما در ایتا و تلگرام: Forsateons@


🌀 سلام و درود؛

💠 حضور شما را در پویش سراسری #فرصت_انس خیرمقدم عرض میکنیم، ممنون از اینکه به ما پیوستید.

📃 به زودی برنامه های این پویش اعلام خواهد شد.

◀️ تقاضا داریم در صورت امکان بذل محبت فرموده و پست دعوت به پویش را به دوستان خود و گروه هایی که عضو هستید ارسال فرمائید.

✅ همراهی شما در نشر محتوای پویش کمک به تقویت آرامش و معنویت جامعه خواهد بود.

#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#فرصت_انس
@itikaf_ir
11 ماه پیش
⭕️ دلت گرفته؟!

⁉️ "آرامش" گمشده امروز شماست؟!

👈 #فرصت_انس بهترین پاسخ به خواسته شماست!

💢 با شرکت در پویش سراسری و میلیونی #فرصت_انس ، فرصتی شیرین و فراموش نشدنی را تجربه کنید!

💠 با هشتگ #فرصت_انس به این پویش بپیوندید!

📢اطلاع رسانی پویش و دسترسی به اعمال مخصوص در هر روز👇

◀️ ایتا:
http://eitaa.com/itikaf_ir

◀️ تلگرام:
http://t.me/itikaf_ir

◀️ سایت:
https://itikaf.ir
11 ماه پیش
🌙
#امام_خامنه_ای : ماه رجب، ماه مبارکی است؛ ماه توسل و تذکر و توجه و تضرع و استغاثه و محکم کردن پیوند دلهای محتاج و نیازمند ما به ذیل لطف و فضل الهی است. این روزها را قدر بدانید. هر یک روز ماه رجب، یک نعمت خداست.
در هر ساعتی از این ساعات، یک انسان اگر هوشمند و زرنگ و آگاه باشد، میتواند چیزی را به دست بیاورد که در مقابل آن، همه‌ی نعمتهای دنیا پوچ است؛ یعنی میتواند رضا و لطف و عنایت و توجه الهی را به دست آورد.
بعد از ماه رجب، ماه شعبان و بعد ماه رمضان است. برادران و خواهران مسلمان! ای صاحبان دلهای بیدار و مخصوصاً ای جوانان! این سه ماه را قدر بدانید. در این سه ماه، فرصت برای وصل کردن و منور نمودن دلها به لطف و نور پروردگار، بیش از همیشه است. ۱۳۶۹/۱۱/۱۹

#ماه_رجب

@itikaf_ir
11 ماه پیش
🌸
خوش باش كه قلب شيعه شاد است امشب
كار همه بر وفق مراد است امشب
درهاى بهشت آرزو باز شده است
چون شام ولادت جواد است امشب
«تولد امام جواد (ع) برشما مبارک باد»

عکس از سایت راسخون
#اعتکاف #شیعه #شادی #تولد #ولادت #بهشت #آرزو #ولادت_امام_جواد

@itikaf_ir
11 ماه پیش
🌸
امروز تولد امام جواد (ع) است و با یه حدیث از ایشون ولادتشون رو به همه شیعیان تبریک میگیم.
#حدیث #امام_جواد #بحارالانوار

@itikaf_ir
11 ماه پیش
رجب ماه برکت

@itikaf_ir
11 ماه پیش
رجب ماه برکت

@itikaf_ir
11 ماه پیش
#رجب #حدیث

@itikaf_ir
11 ماه پیش
#قرآن #ستارگان #واقعه
لینک اینستاگرام اعتکاف

https://instagram.com/itikaf_ir

لینک تلگرام اعتکاف

https://t.me/itikaf_ir

لینک ایتا اعتکاف

https://eitaa.com/itikaf_ir

لینک سروش اعتکاف
http://sapp.ir/itikaf_ir
11 ماه پیش
🔵متن دعای هفتم صحیفه سجادیه که امروز رهبر معظم انقلاب خواندن آن را به مردم توصیه کردند

🔺و كَانَ مِنْ دُعَائِهِ عَلَيْهِ السَّلَامُ إِذَا عَرَضَتْ لَهُ مُهِمَّةٌ أَوْ نَزَلَتْ بِهِ، مُلِمَّةٌ وَ عِنْدَ الْكَرْبِ :
يَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكَارِهِ، وَ يَا مَنْ يَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ، وَ يَا مَنْ يُلْتَمَسُ مِنْهُ الْمَخْرَجُ إِلَى رَوْحِ الْفَرَجِ. ذَلَّتْ لِقُدْرَتِكَ الصِّعَابُ، وَ تَسَبَّبَتْ بِلُطْفِكَ الْأَسْبَابُ، وَ جَرَى بِقُدرَتِكَ الْقَضَاءُ، وَ مَضَتْ عَلَى إِرَادَتِكَ الْأَشْيَاءُ. فَهِيَ بِمَشِيَّتِكَ دُونَ قَوْلِكَ مُؤْتَمِرَةٌ، وَ بِإِرَادَتِكَ دُونَ نَهْيِكَ مُنْزَجِرَةٌ. أَنْتَ الْمَدْعُوُّ لِلْمُهِمَّاتِ، وَ أَنْتَ الْمَفْزَعُ فِي الْمُلِمَّاتِ، لَا يَنْدَفِعُ مِنْهَا إِلَّا مَا دَفَعْتَ، وَ لَا يَنْكَشِفُ مِنْهَا إِلَّا مَا كَشَفْتَ وَ قَدْ نَزَلَ بِي يَا رَبِّ مَا قَدْ تَكَأَّدَنِي ثِقْلُهُ، وَ أَلَمَّ بِي مَا قَدْ بَهَظَنِي حَمْلُهُ. وَ بِقُدْرَتِكَ أَوْرَدْتَهُ عَلَيَّ وَ بِسُلْطَانِكَ وَجَّهْتَهُ إِلَيَّ. فَلَا مُصْدِرَ لِمَا أَوْرَدْتَ، وَ لَا صَارِفَ لِمَا وَجَّهْتَ، وَ لَا فَاتِحَ لِمَا أَغْلَقْتَ، وَ لَا مُغْلِقَ لِمَا فَتَحْتَ، وَ لَا مُيَسِّرَ لِمَا عَسَّرْتَ، وَ لَا نَاصِرَ لِمَنْ خَذَلْتَ. فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ افْتَحْ لِي يَا رَبِّ بَابَ الْفَرَجِ بِطَوْلِكَ، وَ اكْسِرْ عَنِّي سُلْطَانَ الْهَمِّ بِحَوْلِكَ، وَ أَنِلْنِي حُسْنَ النَّظَرِ فِيمَا شَكَوْتُ، وَ أَذِقْنِي حَلَاوَةَ الصُّنْعِ فِيمَا سَأَلْتُ، وَ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَ فَرَجاً هَنِيئاً، وَ اجْعَلْ لِي مِنْ عِنْدِكَ مَخْرَجاً وَحِيّاً. وَ لَا تَشْغَلْنِي بِالِاهْتِمَامِ عَنْ تَعَاهُدِ فُرُوضِكَ، وَ اسْتِعْمَالِ سُنَّتِكَ. فَقَدْ ضِقْتُ لِمَا نَزَلَ بِي يَا رَبِّ ذَرْعاً، وَ امْتَلَأْتُ بِحَمْلِ مَا حَدَثَ عَلَيَّ هَمّاً، وَ أَنْتَ الْقَادِرُ عَلَى كَشْفِ مَا مُنِيتُ بِهِ، وَ دَفْعِ مَا وَقَعْتُ فِيهِ، فَافْعَلْ بِي ذَلِكَ وَ إِنْ لَمْ أَسْتَوْجِبْهُ مِنْكَ، يَا ذَا الْعَرْشِ الْعَظِيمِ.

ترجمه دعا:

🔺ای آنكه گرهِ كارهای فرو بسته به سر انگشت تو گشوده می شود، و ای آن كه سختي دشواريها با تو آسان ميگردد، و ا آن كه راه گريز به سوی رهايی و آسودگی را از تو بايد خواست.
سختیها به قدرت تو به نرمی گرايند و به لطف تو اسباب كارها فراهم آيند. فرمانِ الاهی به نيروی تو به انجام رسد، و چيزها، به اراده‌ تو موجود شوند، و خواستِ تو را، بی آن كه بگويی، فرمان برند، و از آنچه خواستِ تو نيست، بی آن كه بگويی، رو بگردانند.

🔺تویی آن كه در كارهای مهم بخوانندش، و در ناگواریها بدو پناه برند. هيچ بلايی از ما برنگردد مگر تو آن بلا را بگردانی، و هيچ اندوهی بر طرف نشود مگر تو آن را از دل برانی.

🔺ای پروردگار من، اينك بلايی بر سرم فرود آمده كه سنگينی اش مرا به زانو درآورده است، و به دردی گرفتار آمده‌ام كه با آن مدارا نتوانم كرد.
اين همه را تو به نيروی خويش بر من وارد آورده‌ای و به سوی من روان كرده‌ای.
آنچه تو بر من وارد آورده‌ای، هيچ كس باز نَبَرد، و آنچه تو به سوی من روان كرده‌ای، هيچ كس برنگرداند. دری را كه تو بسته باشی. كَس نگشايد، و دری را كه تو گشوده باشی، كَس نتواند بست. آن كار را كه تو دشوار كنی، هيچ كس آسان نكند، و آن كس را كه تو خوار گردانی، كسی مدد نرساند.

🔺پس بر محمد و خاندانش درود فرست. ای پروردگار من، به احسانِ خويش دَرِ آسايش به روی من بگشا، و به نيروی خود، سختی اندوهم را درهم شكن، و در آنچه زبان شكايت بدان گشوده‌ام، به نيكی بنگر، و مرا در آنچه از تو خواسته‌ام، شيرينی استجابت بچشان، و از پيشِ خود، رحمت و گشايشی دلخواه به من ده، و راه بيرون شدن از اين گرفتاری را پيش پايم نِه.
و مرا به سبب گرفتار، از انجام دادنِ واجبات و پيروی آيين خود بازمدار.

🔺ای پروردگارِ من، از آنچه بر سرم آمده، دلتنگ و بي‌طاقتم، و جانم از آن اندوه كه نصيب من گرديده، آكنده است؛ و اين در حالی است كه تنها تو می توانی آن اندوه را از ميان برداری و آنچه را بدان گرفتار آمده‌ام دور كنی. پس با من چنين كن، اگر چه شايسته‌ آن نباشم، ای صاحب عرش بزرگ.

#دعا #صحیفه_سجادیه

@itikaf_ir
11 ماه پیش

🔵متن دعای هفتم صحیفه سجادیه که امروز رهبر معظم انقلاب خواندن آن را به مردم توصیه کردند: 👇
11 ماه پیش
#رجب

@itikaf_ir
11 ماه پیش
لینک اینستاگرام اعتکاف

https://instagram.com/itikaf_ir

لینک تلگرام اعتکاف

https://t.me/itikaf_ir

لینک ایتا اعتکاف

https://eitaa.com/itikaf_ir

لینک سروش اعتکاف
http://sapp.ir/itikaf_ir

#قرآن #سوره_حجر
11 ماه پیش
بسمه تعالی
حرکت عمومی 3 روز دعا برای ظهور؛
با توجه به تذکرات مسئولان عالی بهداشت کشور «اعتکاف رجبیه برگزار نمیشود»
پس همه با هم، در ایام البیض یعنی روزهای 13 الی 15 ماه رجب با استغفار همگانی و انجام اعمال ام داوود برای دفع بلاء و تعجیل در فرج، دست به دعا برمی‌داریم.
ستاد مرکزی اعتکاف
#اعتکاف #دعا

@itikaf_ir
11 ماه پیش
یا من ارجوه لکل خیر

#امید

@itikaf_ir
11 ماه پیش

امروز صبح رو با قرآن شروع نکردیم چون یه پست خیلی مهم داشتیم. (حتما پست قبلی رو بخونید)⁣

مراسم اعتکاف برگزار نمیشه امسال ولی شما عزیزان خودتون تو خونه سه روز عبادت کنید. روزه بگیرید و دعا کنید برای ظهور آقا امام زمان⁣

ازتون میخوایم تو دعاهاتون از خدا بخواید تا شر این بیماری هر چه زودتر کنده بشه و برای هموطنامون و تمام مردم دنیا دعا کنید که بتونن ویروس کرونا رو شکست بدن.⁣ تا وقتی خدا سرپرست و یاور ماست نباید نگران باشیم.

#قرآن #اعتکاف #آیه_قرآن #سوره #سوره_قرآن #دعا #روزه #رجب #ماه_رجب #امام_زمان #کرونا

@itikaf_ir
11 ماه پیش
ماه رجب یکی از ماه های حرام است که در روایات برای آن فضایل زیادی ذکر شده است.
اعمالی که برای این ماه در روایات ذکر شده، به دو گونه است؛ قسمتی از این اعمال مربوط به همه روزهای ماه است؛ مانند روزه گرفتن و بعضی از اذکار و ادعیه و قسمت دیگر آن مربوط به زمان های مخصوصی از این ماه، مانند اعمال و دعاها و نمازهایی که برای هر شب و روز این ماه وارد شده است و همچنین اعمالی که در ایام البیض (روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری) سفارش به انجام آن شده است.
#ماه_رجب #اعتکاف
@itikaf_ir
11 ماه پیش
⁣حضرت علی (ع) مى‌فرمایند:⁣⁣
⁣⁣
«یَلْزَمُ الْمُعْتَکِفُ الْمَسْجِدَ وَ یَلْزَمُ ذِکْرَ اللَّهِ وَ التِّلَاوَهَ وَ الصَّلَاهَ وَ لَا یَتَحَدَّثُ بِأَحَادِیثِ الدُّنْیَا وَ لَا یُنْشِدُ الشِّعْرَ وَ لَا یَبِیعُ وَ لَا یَشْتَرِی وَ لَا یَحْضُرُ جَنَازَهً وَ لَا یَعُودُ مَرِیضاً وَ لَا یَدْخُلُ بَیْتاً یَخْلُو مَعَ امْرَأَهٍ وَ لَا یَتَکَلَّمُ بِرَفَثٍ وَ لَا یُمَارِی أَحَداً وَ مَا کَفَّ عَنِ الْکَلَامِ مِنَ النَّاسِ فَهُوَ خَیْرٌ لَهُ»[۱۴]⁣⁣
⁣⁣
معتکف باید در مسجد باشد، و مشغول ذکر الهی و تلاوت قرآن و نماز گردد، خود را مشغول اختلاط‌هاى دنیایی نکند، مشغول شعر گفتن و شاعری نشود، از خرید و فروش پرهیز نماید، حتی از تشییع جنازه و عیادت بیمار[۱۵] و واردشدن در خانه و خلوت با همسر پرهیز نماید، از سخن زشت و جدال خودداری کند، و حتّی اگر از سخن‌گفتن با مردم خودداری کند بهتر است.⁣

برای مطالعه کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید👇

https://bit.ly/2PgytuM

#اعتکاف #امام_علی_ع

@itikaf_ir
11 ماه پیش
#قرآن #سوره_رعد
لینک اینستاگرام اعتکاف 👇

https://instagram.com/itikaf_ir

لینک تلگرام اعتکاف👇

https://t.me/itikaf_ir

لینک ایتا اعتکاف 👇

https://eitaa.com/itikaf_ir

لینک سروش اعتکاف👇
http://sapp.ir/itikaf_ir
11 ماه پیش
🎥نماهنگ|آغاز ماه دعا

💠ویژه آغاز ماه مبارک #رجب

#أین_الرجبیون #رجب #ماه_رجب #اعتکاف

@itikaf_ir
11 ماه پیش
شبکه های اجتماعی اعتکاف (اینستاگرام، تلگرام ،آپارات، سروش، ایتا) با شناسه زیر در دسترس هستند👇

@itikaf_ir

#قرآن #سوره_صف
11 ماه پیش
دریافت سروش پلاس