سازمان انتقال خون ایران

کانال رسمی روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران


از ابتدای فروردین تا پایان خرداد سال جاری ۶۳۰ هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۵۱۰ هزار نفر شرایط اهدا را داشتند و موفق به اهدای خون شدند.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: میزان اهدای خون در سه ماه نخست امسال در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۹) ۱۵ درصد رشد داشته و در این بازه زمانی استان های قزوین با ۳۴ درصد رشد، خوزستان با ۳۳ درصد رشد و خراسان رضوی با ۲۴ درصد رشد، بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور را داشتند.

در سه ماهه نخست امسال ۷۳ هزار و ۵۰۰ واحد خون اهدایی مربوط به اهداکنندگان بار اول در سراسر کشور بود. شاخص اهدای خون مستمر(اهدا کنندگانی که حداقل دوبار در سال خون اهدا می کنند) در کشور ۵۷ درصد است و بیشترین میزان شاخص اهدای خون مستمر در کشور در این مدت مربوط به استان‌های سمنان با ۷۳ درصد، یزد با ۶۷.۵ درصد و بوشهر با ۶۷.۲ درصد بود.
3 هفته پیش
1 ماه پیش
1 ماه پیش
1 ماه پیش
در #مراکز_انتقال_خون، پروتکل‌ها و قوانین ایمنی طراحی شده‌اند که خطر ابتلا به بیماری #کرونا را به حداقل ممکن می‌رسانند، برخی از اقدامات ذکر شده در این پروتکل‌ها عبارتند از:

-پوشیدن #دستکش و تعویض مداوم آن و یا #استریل مداوم دست ها به وسیله ی محلول های ضدعفونی کننده دست

-شست و شو و #ضدعفونی کردن سطوح در تماس با افراد بعد از هر بار #اهدای_خون و استفاده از کاور های یکبار مصرف پوشاننده ی سطوح

-استفاده از وسایل استریل برای هر #اهدا_کننده_خون

-آماده کردن بازو برای اهدای خون با مواد ضد عفونی کننده استاندارد

-فراهم سازی امکانات شست و شو و ضدعفونی دست ها برای اهدا کننده

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
1 ماه پیش
.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در فروردین و اردیبهشت امسال، ۴۰۰ هزار و ۳۴۵ نفر برای #اهدای_خون به #مراکز_انتقال_خون سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۳۲۰ هزار و ۳۷۵ نفر شرایط #اهدا را دارا بودند.

در دو ماه نخست امسال ۵۶۲ هزار و ۱۴۴ واحد #خون و #فرآورده_های آن شامل #گلبول_قرمز فشرده شده، #پلاکت و #پلاسما در بین #مراکز_درمانی و #بیمارستان_های کشور توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۶.۵ درصد رشد داشته است.

#میزان_اهدای_خون در دو ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشته است، طی این مدت ۱۵.۵ درصد کل #خون_اهدایی در #کشور سهم شهروندان استان #تهران بوده است و بیشترین میزان رشد مربوط به استان های #قزوین، #آذربایجان_شرقی و #خراسان_رضوی است به گونه ای که ۳۰ درصد خون های اهدایی در کشور مربوط به این ۳ #استان اختصاص دارد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان #اهدای_خون_بانوان
2 ماه پیش
.
کودکی که با پوشیدن لباس لیونل مسی به همراه مادر خود که #اهداکننده_خون است در مرکز انتقال خون #سنندج حضور یافته است.

#کریستیانو_رونالدو سوپرستاره ی #فوتبال #اهداکننده_مستمر_خون است.او به همین دلیل از انجام #تاتو اجتناب کرده است. این درحالی است که #لیونل_مسی همواره به دلیل انجام تاتو و عملیات ترمیمی نقش و نگار آن معاف از #اهدای_خون شناخته می شود.

#معافیت از اهدای خون به دلیل انجام تاتو دائمی نیست و افراد پس از آخرین تاتو به مدت ۱۲ ماه از اهدای خون معاف هستند. دلیل این اعمال معافیت این است که ایجاد تغییرات در فرم طبیعی بدن همواره دارای #خطرات #بهداشتی است و در میان آن ها #خالکوبی رایج ترین و پرخطر ترین است.

افرادی که اقدام به خالکوبی می کنند در معرض #بیماری_های_قابل_انتقال از راه #خون بوده و #سازمان_انتقال_خون_ایران تا یک سال مانع از ورود این افراد به #چرخه_اهدای_خون می شود.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #سوراخ_کردن_گوش #حجامت #طب_سوزنی #زالودرمانی #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
2 ماه پیش
دکتر سعید محمدی معاون فنی و #فناوری_های_نوین سازمان انتقال خون ایران عنوان کرد:

در استان های جنوبی و شمالی کشور #بیماری هایی مانند #فاویسم و #تالاسمی_ماژور شیوع بیستری دارند و وجود #ذخایر_خون کمتر از ۱۰ روز برای درمان و حفظ کیفیت زندگی این بیماران در این استان ها ضروری است.

استان هایی با نیاز بیشتر به دلیل وجود مراکز #جراحی و #بیمارستان های فوق تخصصی پر تعداد و در نتیجه پذیرش بیمار از دیگر استان ها به خون بیشتری نیاز دارند.

استان های #تهران، #سیستان_و_بلوچستان، #فارس و #خوزستان دریافت کننده خون از دیگر استان ها و ۲۲ استان کشور متناسب با میزان توان و آمار #اهدای سالیانه خود متعهد به یاری رساندن به ادارات کل انتقال خون در این ۴ استان هستند.

در #شبکه_ملی_خون رسانی، استان های #گلستان، #گیلان و #هرمزگان ارسال کننده خون به هیچ یک از استان های دیگر نیستند، چرا که آمار بیماران مصرف کننده #مستمر_خون در این استان ها بالاست و تولید مازاد بر مصرف استان وجود ندارد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #س
2 ماه پیش
دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با اعلام اینکه بیش از ۴۱ هزار #ایرانی در #شب_های_قدر موفق به اهدای خون و #نجات #بیماران شده اند از افزایش ۲۷ درصدی این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی ادامه داد: امسال استان #خوزستان بیشترین رشد آمار اهدای خون نسبت به شب های قدر سال گذشته را در بین ۳۱ استان کشور با رشد ۸۵ درصدی داشته است.
استان های #بوشهر با ۷۵ درصد، #قزوین با ۵۰ درصد، #هرمزگان با ۴۵ درصد و #فارس با ۳۷ درصد رشد در حضور اهداکنندگان خون نسبت به سال قبل در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

اهدای خون نشان گر میزان عشق، ایثار و #فداکاری مردم مهربان در سراسر کشور است و هر واحد خون اهدایی دست کم به سه #فرآورده خون تبدیل و نجات بخش جان سه بیمار است‌.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
2 ماه پیش
.
به رغم اینکه روزه داری منافاتی با اهدای خون ندارد، به خاطر اهمیت ویژه تامین خون برای بیماران و عدم تمایل بعضی از روزه داران برای اهدای خون در طول روز در ایام ماه مبارک رمضان، هماهنگی انجام شد اهدا کنندگان خون که پس از افطار حتی تا ساعت ۱۲ شب به برخی از مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه و خون اهدا کنند و با اعلام شماره پلاک خودروهایشان جریمه شکستن محدودیت تردد شامل حالشان نخواهد شد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
2 ماه پیش
نقش #جامعه_کارگری در تامین #خون سالم و کافی مورد نیاز #بیماران چشمگیر است.اگرچه شیوع #کرونا در بیش از یک سال گذشته تاثیرات منفی بسیاری بر زندگی مردم و این قشر پرتلاش گذاشته است اما بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آنان همواره از نعمت حضور این قشر زحمتکش در مراکز #انتقال_خون سراسر کشور بهره مند هستند.#سازمان_انتقال_خون_ایران ضمن تقدیر از تصمیم آگاهانه و #اهدای_خون مسئولانه #کارگران شریف ایران اسلامی روز جهانی #کارگر و هفته #کار و کارگر را به تبریک و تهنیت گفته و به پاس تمام قطرات خون اهدایی آنان که در رگ های هموطنان جاری است مراتب سپاس و کرنش خود را اعلام می دارد.
3 ماه پیش
.
#كارگران بازوان حركت هر #جامعه‌اي به سوي #رشد، تعالي و شكوفايي هستند.
بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي #فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه و بازوي هنرمند #كارگران بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت، رونقي دو چندان خواهد يافت.
#روز_جهانی_کار_و_کارگر_گرامی_باد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان #روز_کارگر
3 ماه پیش
.
دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی #سازمان_انتقال_خون کشور گفت: از آن جایی که ۲۰ درصد از #خون های تهیه شده در کشور به مصرف بیماران #تالاسمی می رسد، بنابراین اهدای خون باید به صورت روزانه باشد و سال هاست که #اهدای_خون_هیجانی جای خود را به #اهدای_خون_مسئولانه و آگاهانه در کشور داده است.

وی افزود، بهترین محل ذخیره سازی خون در #رگ های #اهداکنندگان است تا هر وقت به خون و فرآورده های آن نیاز پیدا کردیم مردم یار و یاور سازمان انتقال خون باشند.
3 ماه پیش
.
دکتر حاجی بیگی سخنگوی #سازمان_انتقال_خون_ایران گفت استانداردهای سازمان انتقال خون ایران به خاطر افزایش ضریب #امنیت و #سلامت #خون_های_اهدایی سخت گیرانه است.

وی با اشاره به ارجحیت کیفیت بر کمیت گفت در #مراکز_انتقال_خون نباید #کیفیت فدای #کمیت شود.
حفظ #سلامت #داوطلبان #اهدای_خون و تکریم ارباب رجوع برای سازمان انتقال خون ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به هیچ وجه از افرادی که شرایط #اهدای_خون ندارند و اهدای خون برای #سلامتی آن ها مضر است، #خون دریافت نمی شود .

همچنین افزود : ضریب امنیت و سلامت #اهداکنندگان_مستمر خون بسیار بیشتر از اهداکنندگان بار اول است، زیرا که اهداکنندگان مستمر خون ، اصول خودمراقبتی را به خوبی رعایت می کنند .
3 ماه پیش
.
مدیرعامل #سازمان_انتقال_خون در پیامی ضمن تبریک #روز_علوم_آزمایشگاه به دانش آموختگان و دست اندرکاران این حرفه از تلاش های آنان در راستای #تامین_خون_سالم_و_کافی به ویژه در روزهای شیوع #پاندمی #کرونا تقدیر کرد.

دکتر عشقی افزود، اگرچه این بیماری عالم گیر فرصت های بسیاری را از ما گرفت اما در عین حال تاب آوری مجموعه خدمت گزار #انتقال_خون و ارائه خدمات به #اهداکنندگان_خون، بیماران نیازمند به فرآورده های حیات بخش آن و #بیمارستان ها و مراکز درمانی به امتحان گذاشته شد.

در این میان دانش آموختگان علوم آزمایشگاه و دیگر شاغلین این حرفه ی ارزشمند نقش پررنگی را در ارائه خدمات متعهدانه و دلسوزانه و سربلندی سازمان داشتند. چه آن هایی که میزبان #اهداکنندگان نوع دوست خون در کلینیک های اهداکنندگان و #آزمایشگاه بودند و چه عزیزانی که در دیگر عرصه های #آموزشی و #پژوهشی حاضرند .
روز علوم آزمایشگاهی گرامی باد
3 ماه پیش
#اهداکنندگان_خون در ساعات شبانه منع عبور و مرور #جریمه نمی شوند
خودرو های داوطلبین #اهدای_خون که در ماه مبارک #رمضان در شیفت #شب و پس از #افطار به مراکز اهدای خون مراجعه می کنند جریمه نمی شود.
به گزارش #روابط_عمومی #سازمان_انتقال_خون_ایران؛ کمیته #امنیتی، #اجتماعی و #انتظامی #ستاد_ملی_کرونا به درخواست سازمان #انتقال_خون ایران و با هدف ایجاد سهولت برای #مومنین #روزه دار که قصد اهدای خون در ماه مبارک رمضان را دارند تدبیری اندیشیده است تا خودرو های داوطلبین اهدای خون که شب ها و پس از ساعت افطار که همزمان با آغاز بازه زمانی منع تردد عبور و مرور شبانه به دلیل شیوع ویروس #کرونا است مشمول جریمه های #پلیس_راهور نشود.
بر اساس این تدابیرمراکز انتقال خون سراسر کشور فرم مشخصات اهداکنندگان خون، #پلاک خودرو و #تاریخ و ساعت مراجعه فرد اهداکننده را به فرماندهی پلیس راهور استان اعلام می کنند و چنانچه جریمه ای توسط دوربین های مستقر در معابر پلیس راهور ثبت شده باشد حذف می شود.
3 ماه پیش
حلول ماه مبارک رمضان، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه، نیایشهای عارفان و بندگی خالصانه بر شما اهداکنندگان نوع دوست خون مبارک باد
3 ماه پیش
رئیس سازمان #انرژی_اتمی گفت: ما دستاوردهای گوناگونی به ویژه در زمینه تولید #سانتریفیوژ مورد نیاز مرکز #انتقال_خون و تولید #رادیودارو های جدید داشته‌ایم.
#علی_اکبر_صالحی #رئیس #سازمان انرژی اتمی در آیین #پانزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای و رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر به رغم همه محدودیت‌ها و فشارهای ناشی از اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه از سوی بدخواهان #ایران اسلامی، طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در حوزه‌های متعدد و متنوع #علوم و فنون هسته‌ای با قدرت و صلابت و نیز با عطف توجه و رهیافت‌های اصولی نظام اسلامی و رویکرد خردمندانه دولت مبنی بر اجرای سیاست تعامل سازنده با جهان مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: پس از تصویب قانون لغو تحریم‌ها و اجرای دقیق مفاد آن توسط سازمان #انرژی #اتمی ایران، این حقیقت بر همگان هویدا شد که زیرساخت‌ها و بن مایه‌های این صنعت ملی با #وسواس بسیار حفظ شده و چنانچه مقامات و تصمیم سازان ارشد نظام امری را به مسئولان #صنعت_هسته‌ای تفویض کنند، در زمانی کوتاه هنگامه‌ای عظیم برپا خواهد شد.
3 ماه پیش
در ۱۳ روز نخست فروردین ماه، ۶۳ هزار و ۹۷۲ داوطلب #اهدای_خون به مراکز #انتقال_خون سراسر کشور مراجعه کردند.

از این تعداد ۵۲ هزار و ۷۸۲ واحد خون کامل جمع آوری شد که ۳۱ درصد از این میزان در سه استان #تهران، #فارس و #خراسان_رضوی به #بیماران_نیازمند اهدا شده است.

از مجموع داوطلبین اهدای خون، ۶ هزار و و ۶۶۹ واحد خون توسط اهداکنندگان بار اول اهدا شد. ۹۶ درصد خون های اهدایی سهم مردان و ۴ درصد سهم بانوان اهداکننده خون بوده است.

بیش از ۹۱ هزار #واحد_خون و فرآورده های آن در بین مراکز #درمانی و #بیمارستان های کشور در ایام نوروز توزیع شده است.
3 ماه پیش
#ویلیام_استوارت هالستد (۲۳ سپتامبر ۱۸۵۲ - ۷ سپتامبر ۱۹۲۲) #پزشک و #جراح #آمریکایی بود.
او یکی از چهار اساتید بنیانگذار #بیمارستان #جان_هاپکینز بود. اتاق عملش در بیمارستان جان هاپکینز در طبقه همکف است و به عنوان اتاقی کوچک توصیف شده است که در آن کشفیات و معجزات پزشکی اتفاق افتاده است.
هالستد چندین روش نوین جراحی ایجاد کرد، که طی آن آسیب به #بافت ها و #خونرسانی به حداقل می رسد. برخی از این پیشرفت های جدید شامل انواع مختلفی از #پنس و #بخیه بود.وی به توسعه #بیهوشی ، بخشی جدایی ناپذیر از جراحی مدرن ، کمک کرد. او همچنین اصول جراحی مدرن توام کنترل خونریزی را نیز بنیان گذاشت.
4 ماه پیش
.
طایفه های سرگزی، سرگلزایی، کلبعلی، علی زهی، بیلرانی، سنجرانی و زهروزایی #سیستان_و بلوچستان #خون اهدا کردند. خسروی افزود با توجه به اینکه استان #سیستان و #بلوچستان آمار بالایی در بیماران #تالاسمی و تصادفات و بالاترین #مصرف_خون را در کشور دارد.
روسای طوایف با ایجاد انگیزه باعث جذب #اهداکنندگان_خون به #سازمان_انتقال_خون می شوند.
4 ماه پیش
#دکتر پیمان عشقی #مدیرعامل #سازمان_انتقال_خون #ایران شامگاه #جمعه #شب طی بازدید #شبانگاهی و #سرزده از مرکز #اهدای_خون #وصال #تهران از نزدیک در جریان #وضعیت و میزان #ذخایر_خون و چگونگی فعالیت واحد #توزیع #خون و سنجش مصرف #بیمارستانی در روزهای #تعطیل #نوروز قرار گرفت
4 ماه پیش
#حاجی_فیروز در #انتقال_خون #بوشهر
محمدرضا شیراوژن #اهداکننده_مستمر #خون است. او هر ساله در نقش حاجی فیروز با #گیوه های نوک‌تیز و جامهٔ سُرخش به مرکز #انتقال_خون_بوشهر می آید. #دایره‌زنگی می نوازد و با #رقص، #شیرین‌کاری و خواندن #آواز #لبخند را بر لبان اهداکنندگان نوع دوست خون می نشاند.
#سازمان_انتقال_خون_ایران
4 ماه پیش
#دوچرخه سواران عضو #هیئت #دوچرخه_سواری شهرستان #لارستان #استان_فارس در سومین روز از #تعطیلات #نوروزی با حضور در مرکز #انتقال_خون لارستان #خون خود را به #بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن اهدا کردند.

#سازمان_انتقال_خون_ایران
#اهدای_خون #لارستان #فارس
4 ماه پیش
دریافت سروش پلاس