سازمان انتقال خون ایران

کانال رسمی روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران


دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با اعلام اینکه بیش از ۴۱ هزار #ایرانی در #شب_های_قدر موفق به اهدای خون و #نجات #بیماران شده اند از افزایش ۲۷ درصدی این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی ادامه داد: امسال استان #خوزستان بیشترین رشد آمار اهدای خون نسبت به شب های قدر سال گذشته را در بین ۳۱ استان کشور با رشد ۸۵ درصدی داشته است.
استان های #بوشهر با ۷۵ درصد، #قزوین با ۵۰ درصد، #هرمزگان با ۴۵ درصد و #فارس با ۳۷ درصد رشد در حضور اهداکنندگان خون نسبت به سال قبل در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

اهدای خون نشان گر میزان عشق، ایثار و #فداکاری مردم مهربان در سراسر کشور است و هر واحد خون اهدایی دست کم به سه #فرآورده خون تبدیل و نجات بخش جان سه بیمار است‌.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
2 روز پیش
.
به رغم اینکه روزه داری منافاتی با اهدای خون ندارد، به خاطر اهمیت ویژه تامین خون برای بیماران و عدم تمایل بعضی از روزه داران برای اهدای خون در طول روز در ایام ماه مبارک رمضان، هماهنگی انجام شد اهدا کنندگان خون که پس از افطار حتی تا ساعت ۱۲ شب به برخی از مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه و خون اهدا کنند و با اعلام شماره پلاک خودروهایشان جریمه شکستن محدودیت تردد شامل حالشان نخواهد شد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان
1 هفته پیش
نقش #جامعه_کارگری در تامین #خون سالم و کافی مورد نیاز #بیماران چشمگیر است.اگرچه شیوع #کرونا در بیش از یک سال گذشته تاثیرات منفی بسیاری بر زندگی مردم و این قشر پرتلاش گذاشته است اما بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آنان همواره از نعمت حضور این قشر زحمتکش در مراکز #انتقال_خون سراسر کشور بهره مند هستند.#سازمان_انتقال_خون_ایران ضمن تقدیر از تصمیم آگاهانه و #اهدای_خون مسئولانه #کارگران شریف ایران اسلامی روز جهانی #کارگر و هفته #کار و کارگر را به تبریک و تهنیت گفته و به پاس تمام قطرات خون اهدایی آنان که در رگ های هموطنان جاری است مراتب سپاس و کرنش خود را اعلام می دارد.
1 هفته پیش
.
#كارگران بازوان حركت هر #جامعه‌اي به سوي #رشد، تعالي و شكوفايي هستند.
بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي #فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه و بازوي هنرمند #كارگران بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت، رونقي دو چندان خواهد يافت.
#روز_جهانی_کار_و_کارگر_گرامی_باد.

#سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #خون #پلاکت #پلاسما #اهدای_پلاکت #انتقال_خون #خون_دادن #بیمارستان #بهداشت #درمان #تالاسمی #سرطان #روز_کارگر
2 هفته پیش
.
دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی #سازمان_انتقال_خون کشور گفت: از آن جایی که ۲۰ درصد از #خون های تهیه شده در کشور به مصرف بیماران #تالاسمی می رسد، بنابراین اهدای خون باید به صورت روزانه باشد و سال هاست که #اهدای_خون_هیجانی جای خود را به #اهدای_خون_مسئولانه و آگاهانه در کشور داده است.

وی افزود، بهترین محل ذخیره سازی خون در #رگ های #اهداکنندگان است تا هر وقت به خون و فرآورده های آن نیاز پیدا کردیم مردم یار و یاور سازمان انتقال خون باشند.
2 هفته پیش
.
دکتر حاجی بیگی سخنگوی #سازمان_انتقال_خون_ایران گفت استانداردهای سازمان انتقال خون ایران به خاطر افزایش ضریب #امنیت و #سلامت #خون_های_اهدایی سخت گیرانه است.

وی با اشاره به ارجحیت کیفیت بر کمیت گفت در #مراکز_انتقال_خون نباید #کیفیت فدای #کمیت شود.
حفظ #سلامت #داوطلبان #اهدای_خون و تکریم ارباب رجوع برای سازمان انتقال خون ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به هیچ وجه از افرادی که شرایط #اهدای_خون ندارند و اهدای خون برای #سلامتی آن ها مضر است، #خون دریافت نمی شود .

همچنین افزود : ضریب امنیت و سلامت #اهداکنندگان_مستمر خون بسیار بیشتر از اهداکنندگان بار اول است، زیرا که اهداکنندگان مستمر خون ، اصول خودمراقبتی را به خوبی رعایت می کنند .
3 هفته پیش
.
مدیرعامل #سازمان_انتقال_خون در پیامی ضمن تبریک #روز_علوم_آزمایشگاه به دانش آموختگان و دست اندرکاران این حرفه از تلاش های آنان در راستای #تامین_خون_سالم_و_کافی به ویژه در روزهای شیوع #پاندمی #کرونا تقدیر کرد.

دکتر عشقی افزود، اگرچه این بیماری عالم گیر فرصت های بسیاری را از ما گرفت اما در عین حال تاب آوری مجموعه خدمت گزار #انتقال_خون و ارائه خدمات به #اهداکنندگان_خون، بیماران نیازمند به فرآورده های حیات بخش آن و #بیمارستان ها و مراکز درمانی به امتحان گذاشته شد.

در این میان دانش آموختگان علوم آزمایشگاه و دیگر شاغلین این حرفه ی ارزشمند نقش پررنگی را در ارائه خدمات متعهدانه و دلسوزانه و سربلندی سازمان داشتند. چه آن هایی که میزبان #اهداکنندگان نوع دوست خون در کلینیک های اهداکنندگان و #آزمایشگاه بودند و چه عزیزانی که در دیگر عرصه های #آموزشی و #پژوهشی حاضرند .
روز علوم آزمایشگاهی گرامی باد
3 هفته پیش
#اهداکنندگان_خون در ساعات شبانه منع عبور و مرور #جریمه نمی شوند
خودرو های داوطلبین #اهدای_خون که در ماه مبارک #رمضان در شیفت #شب و پس از #افطار به مراکز اهدای خون مراجعه می کنند جریمه نمی شود.
به گزارش #روابط_عمومی #سازمان_انتقال_خون_ایران؛ کمیته #امنیتی، #اجتماعی و #انتظامی #ستاد_ملی_کرونا به درخواست سازمان #انتقال_خون ایران و با هدف ایجاد سهولت برای #مومنین #روزه دار که قصد اهدای خون در ماه مبارک رمضان را دارند تدبیری اندیشیده است تا خودرو های داوطلبین اهدای خون که شب ها و پس از ساعت افطار که همزمان با آغاز بازه زمانی منع تردد عبور و مرور شبانه به دلیل شیوع ویروس #کرونا است مشمول جریمه های #پلیس_راهور نشود.
بر اساس این تدابیرمراکز انتقال خون سراسر کشور فرم مشخصات اهداکنندگان خون، #پلاک خودرو و #تاریخ و ساعت مراجعه فرد اهداکننده را به فرماندهی پلیس راهور استان اعلام می کنند و چنانچه جریمه ای توسط دوربین های مستقر در معابر پلیس راهور ثبت شده باشد حذف می شود.
1 ماه پیش
حلول ماه مبارک رمضان، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه، نیایشهای عارفان و بندگی خالصانه بر شما اهداکنندگان نوع دوست خون مبارک باد
1 ماه پیش
رئیس سازمان #انرژی_اتمی گفت: ما دستاوردهای گوناگونی به ویژه در زمینه تولید #سانتریفیوژ مورد نیاز مرکز #انتقال_خون و تولید #رادیودارو های جدید داشته‌ایم.
#علی_اکبر_صالحی #رئیس #سازمان انرژی اتمی در آیین #پانزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای و رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر به رغم همه محدودیت‌ها و فشارهای ناشی از اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه از سوی بدخواهان #ایران اسلامی، طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در حوزه‌های متعدد و متنوع #علوم و فنون هسته‌ای با قدرت و صلابت و نیز با عطف توجه و رهیافت‌های اصولی نظام اسلامی و رویکرد خردمندانه دولت مبنی بر اجرای سیاست تعامل سازنده با جهان مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: پس از تصویب قانون لغو تحریم‌ها و اجرای دقیق مفاد آن توسط سازمان #انرژی #اتمی ایران، این حقیقت بر همگان هویدا شد که زیرساخت‌ها و بن مایه‌های این صنعت ملی با #وسواس بسیار حفظ شده و چنانچه مقامات و تصمیم سازان ارشد نظام امری را به مسئولان #صنعت_هسته‌ای تفویض کنند، در زمانی کوتاه هنگامه‌ای عظیم برپا خواهد شد.
1 ماه پیش
در ۱۳ روز نخست فروردین ماه، ۶۳ هزار و ۹۷۲ داوطلب #اهدای_خون به مراکز #انتقال_خون سراسر کشور مراجعه کردند.

از این تعداد ۵۲ هزار و ۷۸۲ واحد خون کامل جمع آوری شد که ۳۱ درصد از این میزان در سه استان #تهران، #فارس و #خراسان_رضوی به #بیماران_نیازمند اهدا شده است.

از مجموع داوطلبین اهدای خون، ۶ هزار و و ۶۶۹ واحد خون توسط اهداکنندگان بار اول اهدا شد. ۹۶ درصد خون های اهدایی سهم مردان و ۴ درصد سهم بانوان اهداکننده خون بوده است.

بیش از ۹۱ هزار #واحد_خون و فرآورده های آن در بین مراکز #درمانی و #بیمارستان های کشور در ایام نوروز توزیع شده است.
1 ماه پیش
#ویلیام_استوارت هالستد (۲۳ سپتامبر ۱۸۵۲ - ۷ سپتامبر ۱۹۲۲) #پزشک و #جراح #آمریکایی بود.
او یکی از چهار اساتید بنیانگذار #بیمارستان #جان_هاپکینز بود. اتاق عملش در بیمارستان جان هاپکینز در طبقه همکف است و به عنوان اتاقی کوچک توصیف شده است که در آن کشفیات و معجزات پزشکی اتفاق افتاده است.
هالستد چندین روش نوین جراحی ایجاد کرد، که طی آن آسیب به #بافت ها و #خونرسانی به حداقل می رسد. برخی از این پیشرفت های جدید شامل انواع مختلفی از #پنس و #بخیه بود.وی به توسعه #بیهوشی ، بخشی جدایی ناپذیر از جراحی مدرن ، کمک کرد. او همچنین اصول جراحی مدرن توام کنترل خونریزی را نیز بنیان گذاشت.
1 ماه پیش
.
طایفه های سرگزی، سرگلزایی، کلبعلی، علی زهی، بیلرانی، سنجرانی و زهروزایی #سیستان_و بلوچستان #خون اهدا کردند. خسروی افزود با توجه به اینکه استان #سیستان و #بلوچستان آمار بالایی در بیماران #تالاسمی و تصادفات و بالاترین #مصرف_خون را در کشور دارد.
روسای طوایف با ایجاد انگیزه باعث جذب #اهداکنندگان_خون به #سازمان_انتقال_خون می شوند.
1 ماه پیش
#دکتر پیمان عشقی #مدیرعامل #سازمان_انتقال_خون #ایران شامگاه #جمعه #شب طی بازدید #شبانگاهی و #سرزده از مرکز #اهدای_خون #وصال #تهران از نزدیک در جریان #وضعیت و میزان #ذخایر_خون و چگونگی فعالیت واحد #توزیع #خون و سنجش مصرف #بیمارستانی در روزهای #تعطیل #نوروز قرار گرفت
1 ماه پیش
#حاجی_فیروز در #انتقال_خون #بوشهر
محمدرضا شیراوژن #اهداکننده_مستمر #خون است. او هر ساله در نقش حاجی فیروز با #گیوه های نوک‌تیز و جامهٔ سُرخش به مرکز #انتقال_خون_بوشهر می آید. #دایره‌زنگی می نوازد و با #رقص، #شیرین‌کاری و خواندن #آواز #لبخند را بر لبان اهداکنندگان نوع دوست خون می نشاند.
#سازمان_انتقال_خون_ایران
1 ماه پیش
#دوچرخه سواران عضو #هیئت #دوچرخه_سواری شهرستان #لارستان #استان_فارس در سومین روز از #تعطیلات #نوروزی با حضور در مرکز #انتقال_خون لارستان #خون خود را به #بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن اهدا کردند.

#سازمان_انتقال_خون_ایران
#اهدای_خون #لارستان #فارس
1 ماه پیش
1. بازوی خود را چند دقیقه بالا نگه داشته و بر روی محل #خونگیری فشار دهید تا به سرعت لخته ی #خون در محل ورود سوزن ایجاد شده و مدخل #ورید مسدود گردد.

۲. چند دقیقه در حالت درازکش و سپس نشسته استراحت کنید تا فرصت کافی برای تطبیق با شرایط جدید و اصلاح #حجم_خون از دست رفته فراهم شود.

۳.برای بلند شدن از روی تخت خونگیری از فشار بر بازویی که از آن خونگیری شده پرهیز نمایید تا تورم، درد و تغییر رنگ کبود در محل خونگیری ایجاد نشود.

۴. بلافاصله پس از انتقال به سالن پذیرایی حتما با آب میوه و مواد خوراکی سبک پذیرایی شوید تا احتمال بروز واکنش های نامطلوب پس از #اهدای_خون به حداقل برسد.
1 ماه پیش
فروغ السادات فرقانی #اهداکننده مستمر #خون و #اهداکننده #سلول های بنیادی است ؛ او در واپسین روز های #سال و همزمان با #سالروز #تولد ش در مرکز #انتقال_خون #گیلان حضور یافت و خون خود را به بیماران نیازمند به خون بخشید.
وی آرزو دارد که هیچ #بیمار ی چشم انتظار دریافت خون و فراورده های آن نباشد و سهیم شدن در شادی های دیگران را بالاترین هدیه می داند.

#اهدای_خون #سازمان_انتقال_خون_ایران
2 ماه پیش
۵. در سالن انتظار از ایستادن به مدت طولانی خودداری نمایید تا حجم کلی آب داخل عروق کاهش نیابد و تامین آب از دست رفته حین #اهدا با مشکل مواجه نشود.

۶. حین #اهدای_خون از نگه داشتن مواد خوراکی مانند آب نبات و آدامس در دهان خودداری نمایید تا خواب آلودگی و سرگیجه ناشی از #کاهش_حجم_ خون و افت فشار خون سبب ورود مواد خوراکی به راه های هوایی نشود.

۷. حین اهدای خون، در صورت داشتن عینک، آن را از روی چشمان خود بردارید تا خواب آلودگی و سرگیجه ناشی از کاهش حجم خون و افت فشار خون سبب شکستن شیشه ی عینک و ایجاد صدمه نشود.

#سین_هشتم_سلامت #سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #انتقال_خون
2 ماه پیش
25 #اسفند ماه در #ایران روز #شهردار نام گذاری شده است؛ بسیاری از #شهرداران #اهداکننده_مستمر #خون هستند؛ #پیروز_حناچی شهردار #تهران، حشمت الله صیدی شهردار #سنندج، قدرت الله نوروزی شهردار #اصفهان، حمید لطف اللهیان شهردار #اردبیل و ناصر حاج محمدی شهردار #رشت از جمله شهرداران اهداکننده خون هستند.
2 ماه پیش
۱. خوب بخوابید تا #فشار_خون تان به دنبال کاهش حجم #خون اهدایی، کاهش نیابد.

۲. یک یا دو لیوان #آب و یا #آبمیوه بنوشید تا #سیستم_گردش_خون، #حجم_خون از دست رفته را بلافاصله از بافت های اطراف جایگزین کند.

۳. بلافاصله یک #اسنک شور مصرف نمایید تا #سدیم موجود در #نمک خوراکی، از کاهش فشار خون جلوگیری نماید.

۴. از شرایط استرس زا و مکالمات تلفنی تنش زا پرهیز نمایید تا واکنش های عمومی ناشی از #اهدای_خون افزایش نیابد.

#سین_هشتم_سلامت #سازمان_انتقال_خون_ایران #اهدای_خون #انتقال_خون
2 ماه پیش
مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: در ایام #نوروز همه پایگاه های #انتقال_خون اول فروردین و تمام ادارات استانی در ۳۱ مرکز فعال هستند. پس از آن در #تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور پایگاه های جامع از دوم فروردین آماده خدمت رسانی هستند. بر اساس رسمی که داریم در اولین روز سال به پنج نفر از اولین #اهداکنندگان هدایایی اهدا خواهد شد.

وی افزود: #ذخیره_خون تا ۳۰ روز امکان پذیر است اما از آن جایی که #پلاکت عمر کوتاهی دارد و معمولا هم بیماران سرطانی و #خونی نیازمند آن هستند، #اهدای_خون در #ایام_نوروز باید استمرار یابد.

#سین_هشتم_سلامت
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس