حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری


مجتبی بیگی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری:
هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده اند
مجتبی بیگی مسئول سازمان بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته هنر انقلاب گفت: هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده اند. هنری که این روزها چنان از داغ سرداری بزرگ لبریز است که از نفس هایش، اتش بر هیمنه استکبار خواهد افتاد.
متن کامل پیام در سایت: http://www.artshahrekord.ir/
7 ماه پیش
ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:
هنر انقلاب اسلامی باید از شکل تجملات خارج بوده و پیروزی های ملت غیور ایران اسلامی را روایت کند
ابراهیم شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته هنر انقلاب گفت: هنر انقلاب اسلامی باید معارف الهی را منتشر کند. باید دقیق و درست بوده و زیبایی ها را تبیین و حقیقت را تبلیغ کند. هنر انقلاب اسلامی باید از شکل تجملات خارج بوده و پیروزی های ملت غیور ایران اسلامی را روایت کند.
متن کامل پیام در سایت http://www.artshahrekord.ir/
7 ماه پیش
حمید علیدوستی هنرمند فیلم ساز و تهیه کننده صدا و سیما
حضور شاخصهای هنر انقلاب در فیلم و داستان بیشتر از سایر رشته ها مشهود است متن کامل خبر در سایتhttp://www.artshahrekord.ir/
7 ماه پیش
حجت ا... شیروانی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری:
قدردان هنر هنرمندان واقعی این روزها، کادر پزشکی و درمانی، در همه ی رده ها هستیم
حجت ا... شیروانی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در پیامی به مناسبت هفته هنر انقلاب و روز هنر انقلاب گفت: جا دارد قدردان هنر هنرمندان واقعی این روزها، کادر پزشکی و درمانی، در همه ی رده ها باشیم که با تلاش و از خودگذشتگی، خالق لحظه هایی هستند که بیشک در ذهن و خاطر همه ی ایرانیان و جهانیان ماندگار و جاودان خواهد ماند. متن کامل پیام در سایت http://www.artshahrekord.ir/
7 ماه پیش
فرشاد صالحی هنرمند چهارمحال و بختیاری
هنر انقلاب یعنی هنری از مردم برای مردم
فرشاد صالحی هنرمند فعال در حوزه سینما و تئاتر چهارمحال و بختیاری ضمن تبریک هفته هنر انقلاب به همه هنرمندان سرزمین ایران درباره هنر انقلاب اسلامی گفت: هنر انقلاب با مضامینی همچون ظلم ستیزی، مبارزه با تبعیض اجتماعی، تفکر اسلامی ایرانی ، اخلاق گرایی اجتماعی و ... نمود پیدا می کند در واقع هنر انقلاب مساوی با هنری بر آمده از مردم برای خود مردم است.
متن کامل خبر در سایت حوزه هنریhttp://www.artshahrekord.ir/
7 ماه پیش
پرواز تندیس با بال‌های پرچم پوستر ششمین هفته هنر انقلاب منتشر شد ششمین هفته هنر انقلاب حوزه هنری از پوستر خود که تصویری از تندیس این رویداد با نمادی از پرچم ایران است، رونمایی کرد.
7 ماه پیش
هنر متعهد به حقیقت هفته هنر انقلاب اسلامی گرامی باد
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
#شهرکرد
#شهید_سید_مرتضی_آوینی
#روز_هنر_انقلاب_اسلامی
7 ماه پیش
فراخوان جشنواره سرود «آوای زندگی» با شعارِ «درخانه میمانیم،باهم میخوانیم» از سوی گروه کُرال آوای باران (موسسه فرهنگی هنری افق آوای جهانبین) با مشارکت حوزه هنری و معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری منتشر شد
7 ماه پیش
قاسم اسماعیلی معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 1398 با برگزاری مستمر کارگاه ایده تا فیلمنامه در حوزه هنری 8 فیلم نامه کوتاه داستانی و انیمیشن بررسی و تولید شد.
8 ماه پیش
درخشش گروه سرود آوای باران شهرکرد در جشنواره های ملی
گروه سرود آوای باران شهرکرد به سرپرستی مرتضی کیانی هرچگانی در جشنواره های ملی آواها و نواهای ایثار و پلیس تراز انقلاب مقام نخست را از آن خود کرد.
8 ماه پیش
احمد راستینه هفشجانی منتخب مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس
تکریم هنرمندان از واجبات جامعه امروز است
احمد راستینه هفشجانی منتخب مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در بازدید از حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید هنر را با جان و دل محترم شماریم چرا که هیچ چیز به مانند هنر تاثیر گذار نیست و امروزه تکریم هنرمندان از واجبات جامعه است.
8 ماه پیش
رمان «مردهای مرز شرقی» اثر سجاد خالقی هنرمند استان چهارمحال و بختیاری توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری منتشر شد.
«مردهای مرز شرقی» رتبه نخست جایزه داستان‌های حماسی کشور را در سال 1398 از آن خود کرده است.
این رمان روایتگر تلاش های قهرمان داستان در زمان قاجاریه است که با نقشه های یک شرکت انگلیسی برای جابجا کردن مرزهای شرقی ایران و دسترسی به رودخانه هیرمند مقابله می کند.
تبریک به این هنرمند خلاق و خوب استان
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
8 ماه پیش
معرفی هیأت داوران جایزه ی نمایشنامه نویسی چهارمحال و بختیاری
دکتر مهرداد رایانی مخصوص،شهرام احمدزاده و احمد رضا رافعی بروجنی به عنوان هیات داوران دومین جایزه ی نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.
منتخبین این جایزه فروردین ماه 1399 همزمان با هفته هنر انقلاب معرفی خواهند شد.
8 ماه پیش
«قوطي بگير بينشون» تجدید چاپ می شود
کتاب «قوطي بگير بينشون» اشعار گويش دهكردي، سروده اسفنديار ساكنيان که به همت انتشارات سوره مهر و حوزه هنري استان چهارمحال و بختياري در سال 1386به چاپ رسيده بود امسال تجدید چاپ می شود.
8 ماه پیش
عکاس شهرکردی برگزیده هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت شد
مریم آل مومن عکاس استان چهارمحال و بختیاری در هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت تندیس و عکس برگزیده این جشنواره را از آن خود کرد.
8 ماه پیش
آیین تکریم و نکوداشت استاد "علی محمودیان جونقانی" پیشکسوت و استاد مرمت آثار و بناهای تاریخی و طراحی نقوش سنتی و افتتاح نمایشگاه آثار این استاد پیشکسوت
30 بهمن مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرکرد
نمایشگاه آثار ماندگار استاد محمودیان تا 5 اسفند در نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرکرد برپا است.
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
#فرش_دستباف
#مرمت_ابنیه_تاریخی
8 ماه پیش
به نام آفریننده هنر، اندیشه و اخلاق
دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، بدینوسیله به اطلاع کلیهٔ علاقه‌مندان به هنر نمایشنامه‌نویسی و تئاتردوستانِ مقیم شهرستان‌ها می‌رساند، این دفتر آمادهٔ پذیرش ایده‌های اولیه و بِکر شما برای چهارمین فصل این پروژه (در دور نوین آن)، در حوزهٔ «تذکره‌ای ـ زندگی‌نامه‌ای» (Biogeraphical) شهدایی است که در طول سال ۱۳۵۹ ـ سال آغاز جنگ تحمیلی ـ تا کنون ـ ۱۳۹۸ ـ می‌توان آن‌ها را در ردهٔ شهدای راه مقاومت قرار داد. بدیهی است انتخاب شهید مورد نظر آزاد است و محدوده‌ای جز بازهٔ تاریخیِ فوق‌الذکر برای آن قائل نشده‌ایم، اما چهره‌های پرداخته‌نشده در طول تاریخ تئاتر بعد از انقلاب اسلامی در اولویت قرار دارند.
توضیحات:
۱- لازم است این آثار پیش از این در جایی چاپ یا اجرا نشده باشند و تنها ایده‌ای تازه‌متولدشده از صاحب اثر محسوب شوند.
۲- بدیهی است آثاری که شعارزدگی به شاکلهٔ آن‌ها آسیب زده باشد، از دایرهٔ تولید و چاپ خارج خواهند شد. آثار شعارزدهٔ زیادی پیش از این در موضوعات مشابه تولید شده‌اند که از آرمان این پروژه، یعنی «ماندگاری و توسعه»، بسیار دورند. این فراخوان با عنوان «شهدای مقاومت» برای رسیدن به آثاری شایسته‌تر طراحی شده است، نه تکرارِ آنچه داشته‌ایم.
۳- مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری متعهد می‌شود در صورت پرداختن نویسنده به زندگی «سردار شهید قاسم سلیمانی» و احراز صلاحیت کیفی توسط اعضای هیئت‌علمی این فصل از پروژه، برخلاف تعریفِ دور نوین پروژه، استثنائاً علاوه بر چاپ، از تولید آن اثر در استانِ خودش حمایت به عمل آورد.
۴- علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های بسیار کوتاه خود را در پاسخ به فراخوان این دوره با نام «شهدای مقاومت»، که شامل نام شهید و بخش قابل اعتنای زندگی‌اش که مدنظرِ نویسنده است، تا 30 بهمن 1398 از طریق Sahnemagazine@yahoo.com به دبیرخانهٔ این پروژه ـ دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ـ ارسال دارند.
فرهنگ این سرزمین و تاریخ آن، همواره مورد تعرض و بدخواهی و کینه‌ورزی بوده و بخش اعظم آن از طریق تولیدات فرهنگی در طول تاریخ زنده مانده است. شاید امروز بر ذمهٔ ما باشد که پاسدار ایران و ایرانی‌بودنمان باشیم؛ با قلم‌های روان و افکاری جوشان و تعهدی که از انسان ایرانی انتظار می‌رود.
به امید درخشش کشورمان در دل تاریخ
دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری
9 ماه پیش
فراخوان چهارمین فصل از دورِ نوین پروژهٔ جامع ملی آموزش درام‌نویسی کشور «چهارفصل تئاتر ایران» منتشر شد.مهلت ارسال آثار تا 30 بهمن 1398
9 ماه پیش
سجاد خالقی هنرمند داستان نویس چهارمحال و بختیاری داور بخش داستان هفدهمین مهرواره شعر و داستان «جوان سوره» شد.
9 ماه پیش
جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره سیلک رود ایرلند برای کاپیتان 22
مستند کوتاه «کاپیتان ۲۲» به کارگردانی آرمان قلی‌پور دشتکی و تولید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری جایزه بهترین مستند کوتاه را ازهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سیلک رود» ایرلند دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محسن باقری مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری گفت: مستند کاپیتان 22 در اوایل سال 1398 تولید و رونمایی شده است وداستان آن به زندگی فوتبالیستی به نام علی که از دام مواد مخدر نجات پیدا کرده ‌است می پردازد.
باقری افزود: این فیلم ششمین اثر مستند آرمان قلی‌پور فیلم‌ساز استان چهارمحال و بختیاری است که مستندهای «۱۸ پله زندگی»، «امید من»، «گُنج»، «استشهادی برای خانعلی»، «آنسوی حصار» و « آرمتی» را نیز در کارنامه کاری خود دارد.
به گفته وی : مسعود رضایی صدابردار مستند و تحقیق، تصویربراری، تدوین و صداگذاری آن نیز توسط آرمان قلی‌پور دشتکی انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری ، این جشنواره از ۲۱ تا ۲۵ ژانویه در شهر دوبلین برگزار شده است.

9 ماه پیش
دریافت سروش پلاس