حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری


به نام آفریننده هنر، اندیشه و اخلاق
دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، بدینوسیله به اطلاع کلیهٔ علاقه‌مندان به هنر نمایشنامه‌نویسی و تئاتردوستانِ مقیم شهرستان‌ها می‌رساند، این دفتر آمادهٔ پذیرش ایده‌های اولیه و بِکر شما برای چهارمین فصل این پروژه (در دور نوین آن)، در حوزهٔ «تذکره‌ای ـ زندگی‌نامه‌ای» (Biogeraphical) شهدایی است که در طول سال ۱۳۵۹ ـ سال آغاز جنگ تحمیلی ـ تا کنون ـ ۱۳۹۸ ـ می‌توان آن‌ها را در ردهٔ شهدای راه مقاومت قرار داد. بدیهی است انتخاب شهید مورد نظر آزاد است و محدوده‌ای جز بازهٔ تاریخیِ فوق‌الذکر برای آن قائل نشده‌ایم، اما چهره‌های پرداخته‌نشده در طول تاریخ تئاتر بعد از انقلاب اسلامی در اولویت قرار دارند.
توضیحات:
۱- لازم است این آثار پیش از این در جایی چاپ یا اجرا نشده باشند و تنها ایده‌ای تازه‌متولدشده از صاحب اثر محسوب شوند.
۲- بدیهی است آثاری که شعارزدگی به شاکلهٔ آن‌ها آسیب زده باشد، از دایرهٔ تولید و چاپ خارج خواهند شد. آثار شعارزدهٔ زیادی پیش از این در موضوعات مشابه تولید شده‌اند که از آرمان این پروژه، یعنی «ماندگاری و توسعه»، بسیار دورند. این فراخوان با عنوان «شهدای مقاومت» برای رسیدن به آثاری شایسته‌تر طراحی شده است، نه تکرارِ آنچه داشته‌ایم.
۳- مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری متعهد می‌شود در صورت پرداختن نویسنده به زندگی «سردار شهید قاسم سلیمانی» و احراز صلاحیت کیفی توسط اعضای هیئت‌علمی این فصل از پروژه، برخلاف تعریفِ دور نوین پروژه، استثنائاً علاوه بر چاپ، از تولید آن اثر در استانِ خودش حمایت به عمل آورد.
۴- علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های بسیار کوتاه خود را در پاسخ به فراخوان این دوره با نام «شهدای مقاومت»، که شامل نام شهید و بخش قابل اعتنای زندگی‌اش که مدنظرِ نویسنده است، تا 30 بهمن 1398 از طریق Sahnemagazine@yahoo.com به دبیرخانهٔ این پروژه ـ دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ـ ارسال دارند.
فرهنگ این سرزمین و تاریخ آن، همواره مورد تعرض و بدخواهی و کینه‌ورزی بوده و بخش اعظم آن از طریق تولیدات فرهنگی در طول تاریخ زنده مانده است. شاید امروز بر ذمهٔ ما باشد که پاسدار ایران و ایرانی‌بودنمان باشیم؛ با قلم‌های روان و افکاری جوشان و تعهدی که از انسان ایرانی انتظار می‌رود.
به امید درخشش کشورمان در دل تاریخ
دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری
1 سال پیش
فراخوان چهارمین فصل از دورِ نوین پروژهٔ جامع ملی آموزش درام‌نویسی کشور «چهارفصل تئاتر ایران» منتشر شد.مهلت ارسال آثار تا 30 بهمن 1398
1 سال پیش
سجاد خالقی هنرمند داستان نویس چهارمحال و بختیاری داور بخش داستان هفدهمین مهرواره شعر و داستان «جوان سوره» شد.
1 سال پیش
جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره سیلک رود ایرلند برای کاپیتان 22
مستند کوتاه «کاپیتان ۲۲» به کارگردانی آرمان قلی‌پور دشتکی و تولید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری جایزه بهترین مستند کوتاه را ازهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سیلک رود» ایرلند دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محسن باقری مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری گفت: مستند کاپیتان 22 در اوایل سال 1398 تولید و رونمایی شده است وداستان آن به زندگی فوتبالیستی به نام علی که از دام مواد مخدر نجات پیدا کرده ‌است می پردازد.
باقری افزود: این فیلم ششمین اثر مستند آرمان قلی‌پور فیلم‌ساز استان چهارمحال و بختیاری است که مستندهای «۱۸ پله زندگی»، «امید من»، «گُنج»، «استشهادی برای خانعلی»، «آنسوی حصار» و « آرمتی» را نیز در کارنامه کاری خود دارد.
به گفته وی : مسعود رضایی صدابردار مستند و تحقیق، تصویربراری، تدوین و صداگذاری آن نیز توسط آرمان قلی‌پور دشتکی انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری ، این جشنواره از ۲۱ تا ۲۵ ژانویه در شهر دوبلین برگزار شده است.

1 سال پیش
درخشش نمایش «خواب‌های رنگی» تولید حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دوازدهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول
رتبه دوم نویسندگی ناصر محمودی
رتبه دوم کارگردانی ناصر محمودی
رتبه اول بازیگری،و تندیس جشنواره محمدرضا لله گانی
رتبه سوم بازیگری مرد سید مهدی سلیمی
رتبه دوم بازیگری زن، بهاره غریبی
رتبه سوم بازیگری زن، مریم امانی
رتبه سوم طراحی صحنه علی توکلی
رتبه دوم :موسیقی احسان بسیم
تبریک به هنرمندان گروه نمایش خواب های رنگی
1 سال پیش
🎭 راز عروسک

🔸کاری از واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری و گروه تئاتر آرام شهرکرد

🔹نویسنده:داود فتح علی بیگی

🔸کارگردان:ثریا امینیان
🔹12تا30 بهمن ماه 1398
♦️شهرکرد، میرآباد غربی، میدان ابوریحان تماشاخانه مهر
لینک سایت فروش بلیت:
http://www.salamconcert.com/Shopping.aspx?ID=GRMjA=
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
#تماشاخانه_مهر_شهرکرد
1 سال پیش
🔴 واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با همکاری پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزار می کند

🔶شب خاطره ی انقلاب اسلامی
🔹 روایت وقایع انقلاب اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری
🔸 با حضور: اسدالله مجد زاده، اسدالله چراغیان و مرتضی سجادی
🔹سه شنبه 15 بهمن ماه 1398 ساعت 18 همزمان با نماز مغرب و عشا

🔸 شهرکرد، خیابان سعدی غربی(دروازه سامان) مسجد امام حسن مجتبی(ع)
1 سال پیش
فراخوان جایزه ی نمایشنامه نویسی مهلت ارسال آثار تا پایان بهمن ماه 1398
شماره تماس جهت اطلاعات بیشتر : 03832245085
#تئاتر_چهارمحال_و_بختیاری
#نمایشنامه_نویسی
#جایزه_نمایشنامه_نویسی
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
1 سال پیش
⬅️واحد فرهنگ و مطالعات پایداری و واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار می کند.
🔶کارگاه تخصصی
🔹« آشنایی با تاریخ شفاهی و تکنیک های مصاحبه و خود نوشت»
🔸با حضور علی رضا کرمی و محمد قاسمی پور

🌀شماره تماس جهت ثبت نام در کارگاه :
حوزه هنری ساعت 9 تا 14 03832245058
خانه هنرمندان حوزه هنری ساعت 16تا 19 03832225144
🔸زمان برگزاری کارگاه: نیمه اول اسفند ماه1398
🔹آخرین مهلت ثبت نام: 17 بهمن ماه 1398
1 سال پیش
محمد علی نکونام ضمن قدردانی از برگزاری این شب شعر افزود: انقلاب اسلامی پیرو مکتب فاطمی شکل گرفته است. حضرت زهرا (س) یک فرد نیست و یک مکتب است و پیروی از این مکتب انسانیت به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: کشور به برکت نظام اسلامی از دستاوردهای بالایی برخوردار شده است و صاحب تمدن منحصر به فرد خود شده است.تقویت پایه‌های ایمان ضروری است و این مهم نمی‌گذارد دشمن بتواند نفوذ کند و توطئه‌های دشمن با شکست مواجه خواهد شد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد در شب شعر فاطمی و گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی امروز به عنوان یک حجت و به عنوان یک شاخص و به عنوان یک فلش، حق و حقیقت را نشان داد، اردوگاه حق را نشان داد، خدا او را حجت قرار داد تا به من و شما و جهانیان بگوید حق می‌خواهید مثل این آدم باشید مکتب حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد و امروز ما حضور میلیونی مردم کشور عراق در تظاهرات علیه اشغالگری آمریکا را دیدیم و این نشان از این است که حاج قاسم سلیمانی برای من و شما حجت پروردگار شد.
وی افزود: نشست های این چنینی و شعر خوانی برای ائمه اطهار و شهیدان بزرگ مقاومت مانند حاج قاسم سلیمانی نیاز جامعه امروز است و چنین نشست هایی باید بیشتر برنامه ریزی و اجرا شود.
مسئول واحد آفرینشهای ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری درباه این نشست گفت: شب شعر «حریر سوخته» با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف، جامعه ایمانی مشعر و جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی،چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شده است.
اعظم قاسمی افزود: مهدی جهان دار، محسن ناصحی، محمد علی کاروان، زهرا سپه کار، حجت الاسلام سید علی عدنانی، احمد رفیعی و زهرا رفیعی ، مرتضی کریمی و داود رحیمی از شاعران شعر آیینی و مقاومت استان و کشور در این شب شعر اشعار خود را خوانش کردند.
او گفت: در این مراسم همچنین دو تن از مداحان جوان استان کربلایی علیرضا شریفی و ابراهیم نوروزی در سوگ شهادت حضرت فاطمه (س) مدیحه سرای کردند.
قاسمی اظهار داشت: برگزاری برنامه های مشترک با دیگر سازمانها و نهاد ها از برنامه های جدی حوزه هنری است و شب شعر فاطمی ازجمله برنامه های مشترکی بود که این واحد با همکاری دیگر ارگانها برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این شب شعر با حضور بیش از 300 نفر از عاشقان اهل بیت و حضرت فاطمه زهرا(س) شاعران، مدیحه سرایان و علاقه مندان به شعر و مدیحه سرای شب جمعه 4 بهمن در سالن بلاغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
1 سال پیش
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد در شب شعر فاطمی و گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شعر و هنر ناب انقلابی در روزگار کنونی کمک زیادی به روشن سازی مسیر حق علیه باطل می کند.
1 سال پیش
سایه روشن ... راه ها به پایان نرسد!

نمایشگاه گروهی آثار تصویر گری و کاریکاتور

ساعت بازدید صبح ها 10 تا 12 عصرها 15 تا 20

شهرکرد ، خیابان شریعتی، نبش میدان بسیج، کافه گالری هنر
1 سال پیش
اداره کل تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی، اداره کل اوقاف، جامعه ایمانی مشعر و جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی، چهارمحال و بختیاری برگزار می کند.
سرور ارجمند با کمال احترام دعوت هستید به:
حریر سوخته
سوگواره شعر فاطمی و گرامیداشت شهدای مقاومت و سپهبد شهید قاسم سلیمانی
زمان جمعه 4 بهمن ماه 1398، ساعت 18
مکان : شهرکرد ، خیابان شریعتی، نبش کوچه 60 سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی
1 سال پیش
راه یابی فیلمنامه‌ «کلاه حصیری» به نخستین جشنواره ملی سینما و ادبیات
فیلمنامه «کلاه حصیری» به نویسندگی فاطمه مشرف تولید کارگاه از ایده تا فیلمنامه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به بخش مسابقه نخستین جشنواره ملی سینما و ادبیات راه یافت.
1 سال پیش
نمایش «خواب‌های رنگی» به نویسندگی و کارگردانی ناصر محمودی و تولید واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به دوازدهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول راه یافت.
1 سال پیش
حوزه هنری انقلاب اسلامی و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار می کنند

◻️ سرور ارجمند با کمال احترام دعوت هستید به نمایشگاه :

🔷 سایه روشن
... راه ها به پایان نرسد!
🔶نمایشگاه گروهی آثار تصویر گری و کاریکاتور
🔹 آیین گشایش دو شنبه 30 دی ماه 1398، ساعت 4 عصر
🔸 شهرکرد ، خیابان شریعتی، نبش میدان بسیج، کافه گالری هنر
1 سال پیش
هادی علی‌پناه در نشست مسیر تجربه در شهرکرد عنوان کرد:
جشنواره های نوظهور فیلم کوتاه آسیب جدی به این عرصه وارد کرده است
هادی علی پناه منتقد، روزنامه گار و سردبیر فیدان در نشست مسیر تجربه در شهرکرد عنوان کرد: امروزه شاهد ظهور جشنواره های متعدد فیلم کوتاه در دنیا هستیم که این جشنواره های نو ظهور آسیب جدی به فیلم کوتاه وارد کرده است.
1 سال پیش
تقدیم به #شهید #قاسم_سلیمانی:

سلام یکه‌سوارم سلام سردارم
بگو چگونه بگویم از آهِ سرشارم

بگو چگونه قلم از فراق بنویسد
به صفحه زل زده‌ام... های‌های می‌بارم

شهید زنده‌تر از زنده‌هاست باز اما
نمی‌رود اثر تلخ مرگ از انکارم

قرار بود بمانی و بعدها بروی
نه اینکه با غم رفتن کنی گران‌بارم

خوشا به حال تویی که رهاتر از خویشی
بدا به حال منی که به خود گرفتارم

مرا ببخش اگر شکوه می‌کند شعرم
مرا ببخش اگر بی‌هواست گفتارم

دلم گرفته و از آن گرفته‌تر بغضم
که چاره غیر شکایت نمانده... ناچارم

بیا همیشه‌صبورم! همیشه‌محرم من!
بگو دوباره به من: «غر بزن، خریدارم!»

بیا بگو که خبرها دروغ و در خوابم
خدا مرا بکشد... من چقدر بیدارم

آهای هر که صدای مرا نمی‌شنود
به داد من برسد یک نفر... عزادارم

#رضا_احسان_پور
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
#سردار_قاسم_سلیمانی
#انتقام_سخت
1 سال پیش
اثر هنرمند کاریکاتوریست چهارمحال و بختیاری
پدرام فرخ نیا
#حوزه_هنری_چهارمحال_و_بختیاری
#سردار_قاسم_سلیمانی
#لعنت_به_ترامپ
#حوزه_هنری
1 سال پیش
پیام تسلیت حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در پی شهادت سردار سر افراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی
در پی شهادت سردار سر افراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و همراهان وی ، حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در پیامی این ضایعه بزرگ را به ملت ایران تسلیت گفت.
در متن پیام تسلیت حوزه هنری آمده است:
بسم رب الشهداء و الصدیقین
شهادت هنر مردان خداست.
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا …
از میان مؤمنان مردانى‌اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند. برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین‌] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند. (سوره احزاب . آیه ۲۳)
شهادت پايان نيست، آغاز است، تولدي ديگر است در جهاني فراتر از آنکه عقل زميني به ساحت قدس آن راه يابد. تولد ستاره‌اي است که پرتو نورش عرصه زمان را در مي‌نوردد و زمين را به نور رب‌الارباب اشراق مي‌بخشد. (شهید سید مرتضی آوینی)
سردار سپهبد قاسم سلیمانی هنرمندی بی بدیل در عرصه رزم با تاریک دلان و کوته اندیشان، سرداری رشید و پر افتخار در حفظ مرز های امنیت و سر افرازی ایران و امت اسلام بود و دلاور مردی ها و اخلاص این مرد بزرگ تا همیشه ی تاریخ در ذهن ملت ایران و آزادگان جهان ماندگار خواهد بود. بی شک شهادت ایشان تولدی دیگر برای این مرد بزرگ و راه و روش و منش این مجاهد فی سبیل الله است و قاسم سلیمانی چراغ راه همه ی آزادی خواهان و استکبار ستیزان تاریخ خواهد بود.
حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری شهادت این سردار سر افراز و ابو مهدی مهندس و همراهان وی را که از یاران با وفای ولایت و یاور همیشگی امت اسلام بودند، محضر مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله خامنه ای و امت شهید پرور ایران اسلامی و بالاخص مردم قدر شناس چهارمحال و بختیاری تسلیت عرض نموده و برای این مرد بزرگ و همراهانش علو درجات و همنشینی با اولیا الهی را از درگاه پروردگار متعال مسئلت دارد.
حوزه ی هنری
انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس