استاد حسن عباسی

رئیس انديشکده یقین


6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
✨ «مرحوم کربلایی کاظم ساروقی، جزء معجزات قرآن بود.»

💬 امام خامنه‌ای
▫️دیدار دست اندرکاران کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
6 ماه پیش
6 ماه پیش
📢 #اطلاع_رسانی
📣 سخنرانی مجازی استاد حسن عباسی

✨ گرامیداشت عملیات مرصاد
و یادواره شهید محسن صادقی

🗓 یک‌شنبه - ۵ مرداد ۹۹
⏰ ساعت ۱۹:۰۰

📱 #پخش_زنده
🔸 از صفحه استاد حسن عباسی در اینستاگرام

▫️ instagram.com/hasanabbasi.ir

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
6 ماه پیش
‍ 💠 مرحوم کربلایی کاظم ساروقی

• کشاورز ساده‌ای بود که علاوه بر نداشتن سواد، فردی نیز کم حافظه بود تا حدّی‌که یک مسیر را بعد از مدت‌ها پیمودن، باز گم می‌کرد. ولیکن موهبتی بزرگ از طرف حق‌تعالی نصیب او گشت که اعجاب همه را برانگیخت و آن، حفظ همه آیات قرآن کریم بود، آن‌هم به‌نحوی که می‌دانست هر آیه در کجای قرآن و در چه سوره‌ای قرار دارد و اگر در جایی حرفی از آیه، اشتباه چاپ شده بود او می‌فهمید و یا اگر در کتابی آیه و یا آیاتی از قرآن در ضمن مطالب عربی وجود داشت، او آن آیات را می‌شناخت و نشان می‌داد، و اگر از او سوال می‌شد چگونه منوجه این امر می‌شوی؟ می‌فرمود این کلمات مانند نور برای من می‌درخشد. و مهم‌تر آن‌که چنان تسلطی بر آیات الهی قرآن پیدا کرده بود که سوره‌های قرآن را می ‌توانست از آخر به سمت اول بخواند، مرحوم آیت‌الله حاج سیّدمحمّدتقی خوانساری(ره) پس از آزمایش‌های متعدد، به او فرمود که قرآن را می‌توانی معکوساً بخوانی؟ او گفت: آری! و شروع کرد به خواندن سورة بقره، از آخر به اول و آقای خوانساری(ره) فرمودند: بسیار عجیب است، من شصت سال «قل‌هوالله احد» را که چهار آیه است می‌خوانم، ولی نمی‌توانم بدون فکر و تأمل از آخر به اول بخوانم ولی این مرد عامی، سوره بقره را که ۲۸۶ آیه است، بدون تأمل، مستقیماً و معکوساً از حفظ می‌خواند.

• بله او کربلایی محمد کاظم کریمی ساروقی است‌که در سال ۱۳۰۰ه-ق، در دهکده ساروق از توابع اراک به‌دنیا آمد، و در دوران جوانی خویش در امام‌زاده آن منطقه که برای زیارت و فاتحه خوانی رفته بود دو نفر جوان را می‌بیند که با لباس‌های سفید و تمیز به سوی او می‌آیند و آن دو نفر در داخل امام‌زاده، دعاهایی می‌خوانند که محمد کاظم خیلی متوجه نمی‌شود و هم‌چنان ساکت و آرام می‌ایستد، ولی می‌بیند داخل امام‌زاده که معمولا تاریک بود امروز خیلی روشن شده، بعلاوه در اطراف سقف امام‌زاده کلماتی روشن نوشته شده و یکی از آن دو نفر رو به محمد کاظم می‌کند و می‌‌فرماید: «چرا چیزی نمی‌خوانی؟ » محمد کاظم می‌گوید: «آقا آخر من که مکتب نرفته‌ام و سواد ندارم » آن جوان می‌فرماید: «ولی تو می‌توانی بخوانی»، آن‌گاه دست خود را روی سینه محمد کاظم می‌گذارد و مقداری فشار می‌دهد و می‌فرماید: «حالا بخوان»، و محمد کاظم می‌گوید: «چه بخوانم؟» آن آقا شروع به‌خواندن آیات ۵۳ تا ۵۹ سوره اعراف می‌کند و محمد کاظم تکرار می‌کند و از آن لحظه به بعد احساس می‌کند حافظ کل قرآن شده است. و بزرگان و علمای حوزه‌های علمیه قم، نجف، کربلا، کاظمین، مانند مرحوم آیة الله هبة الله شهرستانی، سید محمد میلانی، علامه امینی، مرعشی نجفی، سید محسن حکیم، بروجردی... (رحمة الله علیهم)، امتحان‌های عدیده‌ای از او بعمل آوردند، و همگی تصدیق کردند که موهبتی الهی نصیب وی گشته است.

🔹اما چگونه کربلایی کاظم به این مقام دست پیدا کرد؟
درکنار پرهیز از لقمه حرام و شبه ناک، و مراقبت بر خواندن نماز شب، و عمل به دستورات شریعت، یکی دیگر از عوامل مهم، در سیره کربلایی کاظم توجه فوق العاده وی نسبت به حال فقرا و پرداخت انفاق به آن‌ها بود. او روستای خود را به دلیل این‌که ارباب، زکات اموالش را پرداخت نمی‌کند، ترک می‌کند و بعد از مدت‌ها، پس از اطمینان کامل از توبه صاحب ملک، دوباره به روستا بر می‌گردد؛ و صاحب ملک قطعه زمین کوچکی را نیز به کربلایی کاظم می‌دهد تا افزون بر کار برای ارباب، بر روی زمین خودش نیز کار کند. و سیره ایشان این بود، در موقعی که خرمن را می‎کوبید و گندم را از کاه جدا می‌کرد، سهم مالک را می‌پرداخت و همان‌جا زکات سهم خود را جدا می‌کرد و به مستحقّی که به‌طور کامل از وضع زندگی و معاش او مطلّع بود، می‌داد. افزون بر این، پس از جدا کردن خرج سالانه خود و بذری که برای کاشت سال بعد کنار می‌گذاشت، مابقی را بین فقرا تقسیم می‌کرد و این رویّه و روش کربلایی کاظم در رسیدگی به حال فقرا بود.

• حتی ساعتی، قبل از آن‌که قرار بود در آن امام‌زاده، به چنین فیض عظیمی نائل شود، در موقع خرمن، و هنگامی که هنوز گندم را از کاه جدا نکرده بود، همان شخصی که هر ساله زکات مال خود را به او می‌داد، به سراغش می‌آ‌ید و می‌گوید: بچه‌هایم نان ندارند، ایشان می‌گوید: می‌بینی که باد نمی‌آید؛ ولی سعی می‌کنم مقداری گندم برایت تهیه کنم، شخص مستمند می‌رود. پس از رفتن او، کربلایی به وسیله غربال مقداری گندم از کاه جدا کرده، وزن می‌کند و به منزل او می‌برد؛ و موقع برگشت، در داخل امام‌زاده آن واقعه شگفت رخ می‌دهد.

➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیای زکات
📡 @e_zakat
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
🔰 از سال ۱۴۰۰ با بازگشت #وزارت_امور_خارجه به قاعده‌ی فقهی #نفی_سبیل و سلطه، شعار استقلال‌گرایی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ در کانون سیاست‌ها خواهد بود.
استقلال ملی قابل معامله و مذاکره نیست.


🔺حاکمیت جریان لیبرال که به بهانه جهانی شدن مناسبات، مدعی بیهودگی استقلال است، ماه‌های آخر خود را می‌گذراند. در سال ۵۷ شعار #استقلال ، مقدم بر #آزادی_و_جمهوری_اسلامی بود.


🔺آمریکا، اروپا، روسیه و یا چین، در جهان چندقطبی؛ نقش حریف یا رقیب یا دشمن دیگر ملت‌ها را ایفا می‌کنند. #ایران_قرن_جدید، خود یک قطب ویژه در نظام چندقطبی است؛ نه کشوری در مدار دیگران.


🔺امور خارجه در نام وزارت امور خارجه، مفهومی کهنه و مربوط به دوران ماقبل پدیده #سیاره_هوشمند است. در ایران قرن جدید؛ #وزارت_امور_سیاره متولی ابعاد جهانی تمدن اسلامی است.


🔺با تضعیف روزافزون غرب در قرن جدید هجری؛ به مرور #نظم_نوین_سیاره شکل می‌گیرد. لذا #وزارت_امور_سیاره متولی سهم ایران در نظم جدید جهانی خواهد بود.


🔺هنر #دیپلماسی_هوشمند این است که از موضع استقلال، در #سیاره_هوشمند به تعامل با دیگران بپردازد. به شرطی که بانی نظم کهنه جهان را، کدخدای سیاره هوشمند ندانند.


🔺هنری کیسینجر در کتاب «نظم جهان» به شدت نگران فرسودگی نظم غربی جهان است که از معاهده وستفالیا برآمد. اما #نظم_نوین_سیاره جایگزین نظم کهنه #نیشن_استیت خواهد شد.

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
6 ماه پیش
🌷کادر درمانی کشورمان، ۱۴۰ #شهید_خدمت تقدیم کردند

💠 شهدای خدمت کرونا افرادی هستند که حین درگیری برای خدمت به بیماران کرونایی به این بیماری مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند و به همین علت #شهید_خدمت محسوب شدند. تعداد پزشکان و پرستارانی که در این مدت درگیر کرونا شدند و جان خود را از دست دادند به مراتب بیشتر است.

اندیشه‌جویان استاد حسن عباسی
📡 @Hasanabbasi_students
6 ماه پیش
🔰عبور از نظام خسته‌ی #آموزش_و_پرورش فقط با ایجاد نظام روزآمد #وزارت_ادب محقق می‌شود.

❇️ عصر اجوکیشن به سر آمده و قرن جدید هجری، قرن ادب است.

#برنامه_هفتم
#ایران_۱۴۱۴

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
6 ماه پیش
🔻آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره ترور سردار سلیمانی عصبانی شد

🔹سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای، با لحنی عصبانی به گزارش سازمان ملل متحد درباره غیرقانونی‌بودن ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله کرده است.
▫️ fna.ir/eybqpx

📡 @Hasanabbasi_students
7 ماه پیش
🔰 تشکیل #وزارت_غذا تنها راه حل مشکل تداخل وظایف نهادهای حوزه کشاورزی و تجارت در تامین مایحتاج مردم است.

#برنامه_هفتم
#ایران_۱۴۱۴

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
7 ماه پیش
7 ماه پیش
🔰 با عبور از توهم شبکه ملی اطلاعات، برنامه هفتم تنها فرصت کشور برای ایجاد شبکه ملی سایبر با تشکیل سازمان بومی مشابه آژانس NSA است.

#برنامه_هفتم
#ایران_۱۴۱۴

استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
7 ماه پیش
دریافت سروش پلاس