شرکت گاز استان گیلان

✅اطلاع رسانی رویدادهای شرکت گاز استان گیلان✅ ارتباط با ما ↙
🆔 @rvb455 (ارسال خبر،فیلم و عکس های خبری)


🔸43 هزار کیلومتر خطوط گاز در گیلان نشت یابی شد
با توسعه گازرسانی و افزایش روزافزون طول خطوط تغذیه و شبکه گاز در استان گیلان بر ضرورت بازرسی مستمر از تاسیسات و خطوط گاز افزوده شده و در همین راستا شرکت گاز استان گیلان در سال 99 بیش از 43 هزار کیلومتر خطوط گاز در سطح گیلان را مورد نشت یابی قرار داده است.
روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام اجرای 43 هزار کیلومتر عملیات نشت یابی خطوط گاز در سال 99 در استان، گفت: این میزان نشت یابی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 72 درصد رشد داشته است و در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.
وی با بیان اینکه کلیه مراحل و عملیات نشت یابی توسط تجهیزات و سیستم های به روز و استاندارد انجام می پذیرد، اظهار داشت: شرکت گاز گیلان با برنامه ریزی و زمانبندی مناسب، عملیات نشت یابی از خطوط گاز استان را در سال 99 در همه مناطق استان به انجام رسانده و 100 درصد ایستگاه ها، شیرها، شبکه ها و خطوط توزیع گاز در استان مورد بازرسی قرار گرفته است.
حسین اکبر بیان کرد: بازرسی مستمر از تاسیسات و خطوط گاز درجهت حفظ ایمنی و پایداری جریان گاز مشترکین از الزامات و اهداف مهم این شرکت محسوب می گردد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: علاوه بر نشت یابی خطوط گاز، در سال گذشته 1507 مورد نشت یابی از ایستگاه ها و بیش از 963 هزار مورد نشت یابی از علمک ها و انشعابات گاز در استان به ثبت رسیده است.
وی در خاتمه اظهار داشت: شرکت گاز برای حفظ ایمنی و پایداری خطوط، کلیه تاسیسات گاز را تا درب منازل مردم و مشترکین گرامی را مورد بازرسی و نشت یابی قرار می دهد و مسئولیت حفظ ایمنی در داخل منازل بر عهده مشترکین محترم می باشد و لازم است تا مصرف کنندگان گاز طبیعی هرچند وقت یکبار با بررسی وسایل گازسوز، ایمنی منازل خود را تضمین نمایند.
@gasguilan
3 روز پیش
📣آگهی مناقصه: اجرای 20 کیلومتر شبکه حفرات خالی شهرستان لنگرود
🔻30 فروردین 1400
@gasguilan
3 روز پیش
📣آگهی مناقصه: انجام خدمات نشت یابی شبکه ها و تاسیسات گازدار در سطح شرکت گاز استان گیلان
🔻29 فروردین 1400
@gasguilan
4 روز پیش
📣آگهی مناقصه: اجرای 9000 متر شبکه حفرات خالی شهرستان رودسر
🔻29 فروردین 1400
@gasguilan
4 روز پیش
🔹نمایند مردم لنگرود با مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان دیدار کرد
روابط عمومی گاز گیلان – در هفته گذشته آقای پرویز محمدنژاد نمایند مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت گاز استان گیلان با حسین اکبر مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار طرفین درخصوص مسائل و موضوعات مرتبط با گاز در شهرستان لنگرود به بحث و تبادل نظر پرداختند.
@gasguilan
5 روز پیش
🔻گیلانیان عزیز، با نصب نرم افزار خدمات الکترونیک گاز، از کلیه خدمات مرتبط با شرکت گاز استان گیلان بهره مند شوید.

🔹با نصب اپلیکیشن گاز می توانید از خدمات متنوعی همچون مشاهده و پرداخت صورتحساب، اعلام کارکردکنتور، تغییر شماره همراه، مدیریت اشتراک گاز و ... بهره مند شوید.

🔹لینک نصب نرم افزار خدمات الکترونیک گاز:
🎯 https://gilan.artadata.ir/app.apk

🔸 مشترک گرامی با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان را درجهت خدمت رسانی شایسته به مردم عزیز یاری نمایید.


🌐سایت اینترنتی: www.nigc-gl.ir

📱پیام رسان سروش: gasguilan@


🔥روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان
1 هفته پیش
✅بالغ بر 90 هزار نفرساعت آموزش در شرکت گاز استان گیلان انجام شده است
شرکت گاز استان گیلان در راستای افزایش سطح دانش و بهره وری کارکنان و به تبع آن جلب رضایتمندی حداکثری ذینفعان سازمان، در سال 1399 بالغ بر 90 هزار نفرساعت دوره های آموزشی برگزار کرده است.
روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام انجام بیش 90 هزار نفرساعت آموزش در سال گذشته شرکت اظهار داشت: با برنامه ریزی های بعمل آمده علیرغم شیوع ویروس کرونا، کلیه دوره های آموزشی در زمان مقرر و از طریق ارتباط ویدئویی برگزار گردید.
وی با بیان این موضوع اظهار داشت: میزان کلاس های آموزشی برگزار شده در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 21 درصد رشد داشته که این مهم نشان از توجه ویژه شرکت ملی گاز به امر دانش افزایی کارکنان و افزایش بهره وری سازمان دارد.
حسین اکبر با بیان اینکه دوره های آموزشی برگزار شده در سال 99 برای بیش از 11 هزار و 600 نفر به ثبت رسیده است، اظهار داشت: این آمار تاکنون بالاترین میزان نفرآموزش ثبت شده در سطح شرکت گاز استان گیلان می باشد.
مدیرعامل گاز گیلان دوره های استاندارد 10002 و 10004، 10015، 14001، 45001 و 50001، قانون رسیدگی به تخلفات اداری، اصول انتشار امواج و شبکه های رادیویی، حقوق شهروندی، حفاظت کاتدی پیشرفته، ایمنی کار در فضای بسته، مدیریت واکنش در شرایط اضطراری و اصول به کارگیری دستگاه های اندازه گیری و کالیبراتور را از مهم ترین دوره های آموزشی برگزار شده در سال 99 عنوان نمود.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه با ضروری برشمردن مبحث دانش افزایی کارکنان بیان نمود: هدف اصلی برگزاری این دوره های آموزشی، افزایش توانمندی و سطح بهره وری کارکنان و به تبع آن بهبود خدمات رسانی و افزایش میزان رضایتمندی مشترکین محترم می باشد.
@gasguilan
1 هفته پیش
1 هفته پیش
1 هفته پیش
🌙اوقات شرعی ماه مبارک رمضان به افق شهر رشت
1 هفته پیش
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: ساخت و نصب 600 انشعاب پراکنده شهرستان رودبار
🔻24 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: اصلاح 650 متر شبکه فولادی در رودبار
🔻24 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: گازرسانی به فاز 3 شهر زابل
🔻24 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
🔹فرماندار املش با مدیرعامل شرکت گازاستان گیلان دیدار کرد
روابط عمومی گاز گیلان - ظهر امروز دوشنبه 23 فروردین محمد رنجبر فرماندار شهرستان املش با حضور در شرکت گاز استان گیلان با حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز دیدار کرد.
در این دیدار درخصوص مسائلی همچون گازرسانی به روستاهای باقیمانده شهرستان املش و همچنین روند ارائه خدمات در آن شهرستان بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
@gasguilan
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: نگهداری و تعمیرات شبکه و انشعابات شهرستان شفت
🔻23 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: گازرسانی به روستای انبوه از توابع شهرستان رودبار
🔻23 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
📣آگهی مناقصه: خدمات نصب کنتور و رگولاتور منطقه 2 شهرستان رشت
🔻23 فروردین 1400
@gasguilan
1 هفته پیش
✅آمار حوادث مرتبط با مشترکین گاز در گیلان کاهش یافته است
در سال 1399 با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صورت گرفته درخصوص مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و رعایت اصول ایمنی از سوی مشترکین، حوادث مرتبط با مشترکین گاز همچون مرگ خاموش، انفجار و آتش سوزی نسبت به سال 98 کاهش یافته است.
روابط عمومی گاز گیلان - حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر کاهش حوادث مرتبط با مشترکین گاز در سال 99 نسبت به سال قبل از آن اظهار داشت: با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده و همچنین توجه بیش از پیش مردم عزیز به نکات ایمنی و استفاده از وسایل گازسوز استاندارد، حوادث گاز در سال گذشته در حدود 35 درصد کاهش یافته است.
وی با بیان این موضوع اظهار داشت: در سال 99 مجموعاً 36 حادثه مرتبط با گاز شامل گازگرفتگی، آتش سوزی و انفجار به وقوع پیوست که متاسفانه بر اثر آن، 10 تن از مصرف کنندگان گاز طبیعی جان خود را از دست دادند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: از این تعداد تنها یک مورد حادثه مربوط به گازگرفتگی بوده است که متاسفانه منجر به فوت 2 نفر از گیلانیان گردید.
حسین اکبر یادآور شد: در سال 98 مجموعاً 58 مورد حادثه گازگرفتگی، آتش سوزی و انفجار به وقوع پیوست که منجر به فوت 12 تن شده بود.
وی با بیان اینکه حوادث رخ داده در سال گذشته از نظر تعداد روند کاهشی داشته است، بیان کرد: همه آحاد جامعه باید تلاش کنیم تا با آگاهی بخشی و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه، حوادث مرتبط با گاز را به حداقل ممکن کاهش دهیم و انشاءالله روزی برسد تا شاهد وقوع حوادث منجر به فوت و مصدومیت در استان نباشیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه بر لزوم توجه هرچه بیشتر به موضوع آموزش همگانی در خصوص مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد و گفت: این شرکت طی همکاری با صدا و سیما، استانداری، آموزش و پرورش، رسانه های مکتوب و مجازی و سایر سازمان های ذیربط تلاش می کند تا سطح ایمنی و مصرف بهینه انرژی را در جامعه بهبود بخشد.
@gasguilan
1 هفته پیش
🔹در سال 99 بیش از 330 کیلومتر عملیات شبکه گذاری گاز در گیلان انجام شد
شرکت گاز استان گیلان در سال گذشته برای جذب مشترکین جدید گاز، مجموعاً 336 کیلومتر عملیات شبکه گذاری گاز به انجام رسانده است.
روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر انجام 336 کیلومتر عملیات شبکه گذاری در سال 99 اظهار داشت: با اجرای این عملیات، مجموع طول شبکه گاز در کل استان به بیش از 21 هزار و 350 کیلومتر رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: هدف اصلی شرکت گاز برخوردار شدن همه مردم شریف و فهیم در اقصی نقاط استان از نعمت گاز طبیعی می باشد و در همین راستا بالغ بر 85 درصد از شبکه گذاری انجام شده در سال گذشته مربوط به مناطق روستایی استان بوده است.
حسین اکبر در ادامه از نصب حدود 13 هزار علمک جدید گاز در سال 1399 در استان خبر داد و گفت: بیش از 8 هزار و 500 انشعاب متعلق به بخش های روستایی گیلان می باشد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون مجموع انشعابات گاز در سطح استان به 608 هزار انشعاب افزایش یافته است اظهار داشت: با گسترش خطوط و تاسیسات گازرسانی، بازرسی و نظارت هرچه بیشتر و دقیق تر از تاسیسات بیش از گذشته مهم و ضروری می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه با اشاره به شروع دوره گرما و حذف تخفیفات گازبها از همه مشترکین بویژه مشترکین جدید درخواست کرد تا با رعایت الگوی مصرف، هزینه حامل های انرژی خود را مدیریت نمایند.
@gasguilan
1 هفته پیش
🔥وزیر نفت: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به همراه استاندار و نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسؤولین آن استان و همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از ایستگاه CNG در شهر زابل، خط ٢٤ اینچ دشتک-زابل و شبکه توزیع شهرستان زهک بازدید بعمل آورد.
روابط عمومی گاز گیلان - وزیر نفت در ابتدای سفر به منطقه سیستان گفت: خط لوله اصلی انتقال گاز به منطقه سیستان و بسیاری از شهرهای آن در اواخر کار بوده و به زودی این خط انتقال افتتاح می‌شود و و تلاش می‌شود اگر موانعی هم وجود دارد، رفع شوند.
وی با بیان اینکه بخش مهمی از زابل شبکه دارد و از طریق سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) تامین می‌شود، افزود: بی‌شک این گاز برای مردم به‌ویژه صنایع و گلخانه‌ها برای کشت اهمیت دارد و به امید خدا در مرحله بعد از آن برای صادرات به افغانستان استفاده خواهیم کرد.
زنگنه پس از این بازدید در نشست بررسی طرح های انتقال گاز سیستان و بلوچستان در محل فرمانداری شهرستان زابل حضور یافت و درخصوص روند گازرسانی به مناطق مختلف آن استان با مسئولین مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
لازم به توضیح است در این بازدید حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان نیز به عنوان استان معین در امر گازرسانی به منطقه سیستان حضور داشت و گزارشی از روند اجرای گازرسانی در مناطق مذکور ارائه نمود.
وی در این گزارش بیان نمود: هم اکنون عملیات گازرسانی به شهرستان زابل و شهرهای محمدآباد، زهک، ادیمی و دوست محمد در حال انجام بوده و تاکنون بالغ بر 230 کیلومتر شبکه گذاری گاز در این شهرها اجرا شده است و در ادامه عملیات نصب علمک نیز در مناطق مذکور انجام می شود.
@gasguilan
2 هفته پیش
🔴با توجه به اعلام ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر شیوع موج چهارم کرونا در سراسر استان، به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم عزیز، از همه مشترکین گاز طبیعی تقاضا می شود برای دریافت خدمات مورد نیاز خود تا اطلاع ثانوی از مراجعه به ادارات گاز جداً خودداری نمایند.
مشترکین محترم می توانند برای دریافت خدمات گاز با تلفن 3414 در وقت اداری تماس حاصل نمایند و یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق سایت شرکت گاز استان گیلان به آدرس www.nigc-gl.ir وهمچنین نرم افزار موبایلی گاز دریافت نمایند.
روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان
@gasguilan
2 هفته پیش
🔥برای گازرسانی به منطقه سیستان، 230 کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است
در سالی که از جانب مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نام‌گذاری شده است، شرکت گاز استان گیلان با برنامه ریزی مدون در حال گازرسانی به مناطق باقیمانده در استان گیلان و همچنین گازدار نمودن منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان می باشد.
روابط عمومی گاز گیلان - حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ضمن تبریک نوروز به بیان اهداف شرکت گاز استان در سال 1400 پرداخت و گفت: اهداف کلی این شرکت در سال جدید که مزین به شعار تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها است، گازرسانی به مناطق باقیمانده، سهولت دسترسی و گسترش خدمات کیفی برای جلب رضایتمندی حداکثری مردم شریف استان می باشد.
وی درخصوص گازرسانی به منطقه سیستان بیان کرد: با توجه به اتمام گازرسانی به شهرهای گیلان و اجرای موفقیت آمیز گازرسانی به روستاهای استان در قالب پروژه بند «ق» و همچنین به علت توانمندی و تجربه کارکنان این شرکت، شرکت ملی گاز ایران، گاز گیلان را به عنوان استان معین برای گازرسانی به منطقه سیستان انتخاب نمود و هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: هم اکنون عملیات گازرسانی به شهرستان زابل و شهرهای محمدآباد، زهک، ادیمی و دوست محمد در حال انجام بوده و تاکنون بالغ بر 230 کیلومتر شبکه گذاری گاز در این شهرها اجرا شده است و در ادامه عملیات نصب علمک در مناطق مذکور انجام می شود.
حسین اکبر اظهار داشت: برای اجرای هرچه بهتر گازرسانی به منطقه سیستان، جلسات کنترل پروژه بصورت مستمر در شرکت گاز استان و همچنین به صورت ویدئوکنفرانسی با مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت ملی گاز برگزار شده و علاوه بر این مهندسین و کارشناسان شرکت طی ارتباط با ادارات و سازمان های منطقه سیستان، روند حقوقی اجرای پروژه ها نظیر انجام استعلام ها و دریافت مجوزها، تنظیم صورتجلسات واگذاری زمین و … را در کم‌ترین زمان ممکن به انجام می رسانند.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: مشارکت در کار گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان در راستای سیاست مسئولیت های اجتماعی شرکت نیز قابل تعریف است و امیدوارم تا گاز طبیعی همانند استان گیلان در منطقه سیستان و همه مناطق استان سیستان و بلوچستان موجب آسایش و رفاه عموم مردم عزیز آن دیار گردد.
@gasguilan
2 هفته پیش
📣آگهی خرید و تملک زمین واقع در روستای سیاخولک کاکرود از توابع شهرستان املش
18 فروردین 1400
@gasguilan
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس