💠پیام حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در پی موضع دکتر سرگزی نماینده مردم شریف سیستان درباره اتفاقات اخیر مرز

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمد سرگزی نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

موضع صریح، شجاعانه و علمی حضرتعالی در موضوع مشکلات مرز جای تحسین و تقدیر دارد.

ساماندهی و نظارت ویژه و فعال بر مرز و تبادلات مرزی آنگونه که تاثیر آن در بهبود وضعیت معیشت مردم منطقه سیستان مشهود باشد، همواره از دغدغه های مردم غیور منطقه سیستان بوده است و اینجانب مستمر در خطبه های نمازجمعه به این مهم تاکید داشته‌ام، ظرفیت مرز می بایست با رعایت اصل عزت و شرف در خدمت مردم باشد، در اتفاقات اخیر باید مسئولین امر در وزارت امور خارجه و وزارت کشور سریعا تدبیری بیاندیشند و به اوضاع نابسامان مرز رسیدگی کنند.

توفیق جنابعالی مستدام

والسلام علی جمیع عبادالله الصالحین
علی اکبر کیخا
امام جمعه شهرستان زابل

"فانوس سیستو"
1 ساعت پیش
💠دیدار جناب آقای امید آرامی قهرمان کشتی و جناب آقای شیخی مربی ایشان با حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تقدیر از آقای امید آرامی افزودند: شما باعث افتخار و آبروی سیستان هستید، از مسئولین محترم که از استعدادهای سیستان حمایت می کنند کمال تشکر را دارم، ان شاءالله حمایت و پشتیبانی مسئولین استان و منطقه از ظرفیت های قهرمانی و پهلوانی ، به ویژه کشتی گسترش یابد. درخشش نخبگان ورزشی در مسابقات منطقه ای و بین المللی چشمگیر بوده است لذا تلاش های مستمر و پیگیرانه مسئولین را می طلبد، ایجاد انگیزه برای جذب اسپانسر نیز در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان زابل تاکید نمودند: می بایست مسئولین محترم به کشف استعدادهای نهفته منطقه سیستان اهتمام بورزند و به آموزش های پایه و تربیت نسل جدید توجه نمایند. همچنین علاوه بر ارتقاء کشتی فرنگی و آزاد ، کشتی سنتی یا کچ گردان را احیاء کنند و در میان نوجوانان و جوانان رواج دهند.

«فانوس سیستو»
1 روز پیش
💠دیدار معاون مدیرکل سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام والمسلین کیخا امام جمعه شهرستان زابل اولویت اول در منطقه را معیشت و اشتغال عنوان کردند و افزودند: می بایست جهت خروج منطقه از بن بست تلاش ویژه صورت گیرد، توجه به مساله بسیار مهم مسیرهای حمل و نقل(زمینی، هوایی و ریلی) و خصوصا اتمام بزرگراه زابل زاهدان نیز باید تسریع گردد، تبادلات مرزی مستقیما به راه های ارتباطی متناسب وابسته است. در مبحث معیشت و اشتغال ظرفیت مرز ، پتانسیل مطلوبی دارد لذا می بایست بررسی وضع پروتکل های مرزی و تسهیل این امر جهت بهره مندی مردم در دستور کار قرار گیرد، احیا و تقویت طرح رزاق سپاه پاسداران در این مسیر راه گشاست. همچنین استفاده از ظرفیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نیز به برون رفت از مشکلات معیشتی و اقتصادی سرعت می بخشد.
امام جمعه شهرستان زابل با اشاره به مشکلات شهری زابل تاکید نمودند:با توجه به وضعیت نامطلوب آسفالت، مبلمان شهری و فضای سبز شهر زابل تقویت اعتبارات شهرداری زابل بسیار مهم است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زابل بیان نمودند: تقویت برنامه های فرهنگی و به ویژه پشتیبانی از رسانه ها و مبارزه با جنگ نرم و عملیات روانی دشمن لحظه به لحظه باید گسترش یابد و از دغدغه های جدی مسئولین محترم باشد.

«فانوس سیستو»
1 روز پیش
💠خطبه های نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل

عید سعید قربان/حج یکی از پایه های اسلام است/رزمایش پیامبر اعظم/ دولت در ماه های باقیمانده قوی تر عمل کند/ از استاندار محترم ،فرمانداران و مسئولین خدمتگذار تشکر ویژه داریم/ البته از کم کاری های برخی از مسئولین غافل نیستیم/اتحاد نمایندگان سیستان امید را در دلها زنده می کند/سپاه پاسداران در سیستان در کنار امنیت ، کارهای اشتغال زایی و معیشتی را سرلوحه گرفته است/تقدیر از بنیاد مستضعفان

✅مشروح خطبه در لینک ذیل:
Adinezabol.ir

«فانوس سیستو»
5 روز پیش
💠نماز عید سعید قربان در صحن حضرت ابوالفضل العباس(ع) مصلی المهدی (عج) زابل برگزار می شود

🔹به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل

🗒زمان: جمعه ۱۰مرداد۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۰ صبح

🔘مکان:صحن حضرت ابوالفضل العباس (ع) مصلی المهدی (عج) زابل

✅رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا الزامیست.

✅مومنین گرامی مهر، سجاده، ماسک و دستکش شخصی همراه داشته باشند.

"فانوس سیستو"
6 روز پیش
💠حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ‌غلامحسین سرحدی از علما و مبلغین پیشکسوت منطقه با حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل دیدار و گفتگو نمودند.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠دیدار هیئت تحریریه پایگاه خبری تنگه احد با حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل با برشمردن سخن رهبر معظم انقلاب :"نمازجمعه قرارگاه ایمان،تقوا،بصیرت و اخلاق است" بیان نمودند: می بایست در جهت حفظ جایگاه و به ویژه ارتقای اثرگذاری و روشنگری نمازجمعه تلاش کنیم، در این مسیر رسانه ها نقش والایی برعهده دارند. در برهه کنونی اهمیت رسانه و فضای مجازی بسیار زیاد است لذا می بایست در جهت ارتقای توانمندی ها و مقابله با دسیسه های دشمن تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در پایان تاکید نمودند: رسالت رسانه ها سنگین است چون نقش روشنگری و جهت دهی افکار و رفتار مخاطبان خود را برعهده دارند لذا باید بر حفظ و قداست فکر و قلم خویش و مراقبت از نفس همت بگمارند.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠دیدار جناب سرهنگ شهرکی فرمانده و کارکنان قرارگاه عملیاتی شهید هراتی با حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تبریک انتصاب جناب سرهنگ شهرکی به فرماندهی تیپ حضرت علی اکبر(ع) و قرار گاه عملیاتی شهید هراتی برای ایشان در این سمت آرزوی توفیق نمودند و افزودند: بسیج و سپاه خدمات ارزنده و مجاهدانه ای در بحران کرونا در پرونده درخشان خود ثبت کردند ، حضور سپاه در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی چشمگیر و اثرگذار بوده است.

امام جمعه شهرستان زابل بیان نمودند: می بایست با تلاش و همکاری همدیگر با فعالیت های جهادی، مردمیاری و محرومیت زدایی جهت حفظ تنگه احد نظام اسلامی بکوشیم، ظرفیت مرز جهت بهره مندی مردم و تامین معیشت آنان نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در پایان تاکید نمودند: مجموعه فرهنگی مصلی المهدی(عج) و حوزه های علمیه آماده همکاری در جهت اجرا برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی با قرارگاه عملیاتی شهید هراتی هستند.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠دیدار اعضای جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان زابل با حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تشکر از فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بر لزوم افزایش کیفیت برنامه ها بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین بهره گیری آموزش های لازم برای اعضای جدید و افزایش تأثیرگذاری در فضای مجازی تاکید نمودند.

لازم به ذکر است این جلسه به صورت پرسش و پاسخ و تبادل نظر همراه بود.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠دیدار دکتر سرگزی نماینده مردم شریف سیستان با حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان در این دیدار وحدت نمایندگان سیستان در جهت رفع مشکلات سیستان را تحسین نمودند، و لازمه پیشرفت منطقه را اتحاد و همدلی دانستند.

قابل ذکر است در این دیدار پیرامون برخی مسائل منطقه هم‌اندیشی و همفکری گردید.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠دیدار دکتر دهمرده نماینده مردم شریف سیستان با حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل از وحدت و همدلی نمایندگان منطقه سیستان تقدیر نمودند.

همچنین طرفین در خصوص برخی مسائل کشور، استان و منطقه سیستان بحث و تبادل نظر نمودند.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠به مناسبت ۵ مرداد سالروز برگزاری اولین نمازجمعه جمهوری اسلامی ایران، دیدار اعضای جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان زابل با حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل با تحسین دغدغه های فرهنگی دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی بیان نمودند: جوانان و نوجوانان به عنوان طلایه داران گام دوم انقلاب اسلامی باید هر لحظه بر آمادگی های همه جانبه خود بیافزایند، به ویژه اکنون آمادگی و نقش آفرینی در فضای مجازی و مقابله با جنگ نرم و جنگ روانی دشمن می بایست سرلوحه قرار گیرد، باید مقابل دشمن آرایش تهاجمی گرفت.

امام جمعه شهرستان زابل افزودند: نمازجمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی شهر است لذا شما دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی به عنوان افسر جنگ نرم و عضو افتخاری ستاد نمازجمعه ماموریت ویژه‌ای جهت نقش آفرینی و اثر گذاری دارید.

قابل ذکر است با ابتکار حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل گروه افسران جنگ نرم ستاد نمازجمعه متشکل از دانش آموزان و دانشجویان بسیجی و انقلابی تشکیل و شروع به فعالیت نمود.

«فانوس سیستو
1 هفته پیش
#پادکست

💠منافقین مستقر در آلبانی و لزوم #بصیرت و #سواد_رسانه_ای

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرکیخا
امام جمعه شهرستان زابل

#امام_جمعه_زابل
#عملیات_مرصاد

"فانوس سیستو"
1 هفته پیش
💠به مناسبت #۵_مرداد سالروز برگزاری اولین #نمازجمعه در جمهوری اسلامی ایران

✅مسابقه #نسیم_جمعه

خاطرات ، دلنوشته و تصاویر خود از نمازجمعه را به آدرس درون تصویر به پیام رسان ایتا ارسال نمایید.

«فانوس سیستو»
1 هفته پیش
💠خطبه های نمازجمعه 3 مرداد1399 به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل

5مرداد سالروز برگزاری اولین نمازجمعه در جمهوری اسلامی ایران/ منافقین از کفار بدترند / پیروزی در جنگ نرم نیازمند بصیرت و سواد رسانه ای/ انقلاب اسلامی بیشتر از زمان جنگ نیاز به میرحسینی ها، سلیمانی ها و عالی ها دارد

مشروح خطبه در لینک ذیل:
yun.ir/pjmcs3

"فانوس سیستو "
1 هفته پیش
💠جلسه ستادهای نمازجمعه دارالولایه سیستان

به مناسبت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه در جمهوری اسلامی ایران، جلسه ستادهای نمازجمعه دارالولایه سیستان با حضور ائمه جمعه منطقه سیستان و مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان در حسینیه شهیدین مصلی المهدی شهرستان زابل برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تشکر از فعالیت های مجاهدانه اعضای ستادهای نمازجمعه منطقه سیستان به ویژه در ایام بحران کرونا افزودند: نمازجمعه حج مساکین است، و اعضای ستاد های نمازجمعه همانند کارگزاران حج هستند،کارگزاران حج هر ساله به حاجیان خدمت می کنند اما اعضای ستاد نمازجمعه هر هفته در خدمت مؤمنان هستند.

"فانوس سیستو "
1 هفته پیش
درخواست امام جمعه زابل از رئیس بنیاد مستضعفان جهت ایجاد طرح های زیربنایی و اشتغال پایدار در منطقه

جلسه شورای اداری شهرستان زابل با حضور حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، دکتر دهمرده و دکتر سرگزی نمایندگان مردم شریف سیستان، سرهنگ شهرکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی و فرماندار شهرستان زابل در فرمانداری ویژه شهرستان زابل برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تقدیر از حضور جناب آقای فتاح جهت حضور در منطقه سیستان افزودند: سیستان اقیانوس بی کران استعدادهای بالقوه است، آیت الله سیستانی، علامه شهید مطهری سیستانی و آیت الله رئیسی از استعدادهای این آب و خاک هستند.

امام جمعه شهرستان زابل ضمن تشکر از کمک های معیشتی بنیاد مستضعفان در رزمایش مواسات از جناب آقای فتاح درخواست نمودند در زمینه ایجاد طرح های زیربنایی و اشتغال پایدار برای روستاها و به ویژه جوانان با توجه به ظرفیت های عظیم منطقه، مرز، گردشگری و آثار باستانی و... همکاری نموده و همچنین از برنامه های فرهنگی و مذهبی پشتیبانی نمایند
1 هفته پیش
💠دیدار حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل با سرهنگ شهرکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید هراتی

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن تبریک انتصاب جناب سرهنگ شهرکی به فرماندهی تیپ حضرت علی اکبر(ع) و قرارگاه عملیاتی شهید هراتی برای ایشان در این سنگر آرزوی توفیق و موفقیت نمودند.

همچنین قابل ذکر است در این جلسه در خصوص همکاری های همه جانبه جهت شکوفایی ظرفیت های منطقه و رفع مشکلات و موانع بحث و تبادل نظر گردید.

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
🔳پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در پی درگذشت مادر همسر حجت الاسلام والمسلمین پارسا امام جمعه بنجار

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر عزیز و گرانقدر حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج محمود پارسا امام جمعه محترم بنجار

سلام علیکم

خبر درگذشت والده همسر حضرتعالی موجب تاثر گردید.
اینجانب مصیبت وارده را به حضور حضرتعالی و خانواده محترم صمیمانه تسلیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند باری تعالی برای بازماندگان صبر و اجر و برای آن مرحومه مغفوره، غفران و رحمت واسعه الهی و هم نشینی با حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مسئلت دارم.

والسلام علی جمیع عبادالله الصالحین
علی اکبر کیخا
امام جمعه شهرستان زابل

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
💠خطبه های نمازجمعه 27 تیر1399 به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل

مجلس یازدهم مجلس امید و انتظار مردم است/ همکاری 25 ساله ایران و چین/قدردان علما باشیم

✅مشروح خطبه در لینک ذیل:
yun.ir/fzlkqa

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
💠مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا عربشاهی مقدم برگزار شد

پس از اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل بر پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا عربشاهی مقدم، پیکر آن عالم مجاهد در قطعه مقبره العلما آرامستان شهرستان زابل آرام گرفت، روح ایشان شاد و یادشان گرامی باد.

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
💠جلسه پردیس های دانشگاه آزاد اسلامی منطقه سیستان

جلسه پردیس های دانشگاه آزاد اسلامی منطقه سیستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل، معاونت سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، فرمانداران منطقه سیستان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و روئسای دانشگاه های زابل و پردیس های دانشگاه آزاد در فرمانداری زابل برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل و عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از تلاش های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان در جهت گسترش رشته های کاربردی در منطقه سیستان بر بستر پردیس های دانشگاهی افزودند: رشته های تحصیلی مطابق با نیاز جامعه علاوه بر اشتغالزایی باعث پیشرفت منطقه خواهد شد.

ایشان تاکید نمودند: ان شاء الله حرکت علمی و فرهنگی مجموعه به سمت تربیت شهید حاج قاسم سلیمانی ها باشد، پرورش سرباز ولایت در همه زمینه های علمی و فرهنگی می‌بایست سرلوحه قرار گیرد.

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
💠پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در پی ارتحال مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا عربشاهی مقدم

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا عربشاهی مقدم موجب تالم و تاثر گردید، آن عالم و روحانی مجاهد، عمر بابرکت خود را صرف نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) و خدمت به مردم ولایتمدار سیستان نمودند.

اینجانب رحلت آن فقید سعید را به بیت مکرم و خاندان محترم ایشان صمیمانه تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال حشر با اهل بیت علیهم السلام را از خداوند منان مسئلت دارم.

والسلام علی جمیع عبادالله الصالحین
علی‌اکبر کیخا
امام جمعه شهرستان زابل

"فانوس سیستو "
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس