روابط عمومی سازمان اتکا

روابط عمومی سازمان اتکا


با همت سازمان اتکا صورت گرفت
افتتاح نخستین فروشگاه عرضه کالاهای ایرانی در ونزوئلا
در سال جهش تولید و در جهت افزایش صادرات غیر نفتی و با هدف کمک به تولید ملی در شرایطی که کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفلته اند ؛ سازمان اتکا با همت ، تلاش و تجربه گرانسنگ خود در فرایند تولید و عرضه محصولات و با هدف افزایش تولید و صادرات؛ اولین فروشگاه عرضه کالاهای مصرفی ساخت ایران موسوم به "مگاصیص " را در شهر کاراکاس پایتخت جمهوری بولیواری ونزوئلا افتتاح و راه اندازی کرد.
فروشگاه "مگاصیص" با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع بیش از ۲۵۰۰ قلم انواع کالاهای کاملا ایرانی شامل : مواد غذایی ؛ پوشاک ؛ مواد سلولزی ؛ انواع شوینده ها ؛ مواد پلاستیکی و یکبار مصرف ؛ انواع آجیل و تنقلات تراکتور و ... را جهت عرضه و فروش در خود جای داده است.
همزمان با افتتاح و شروع فعالیت فروشگاه مگاصیص درخواستهای متنوعی از سوی تجار و بازرگانان این کشور جهت تأمین کالاهای ایرانی نظیر انواع مصالح ساختمانی ؛ تجهیزات کشاورزی و معدنی ؛ دارو؛ تجهیزات و لوازم پزشکی ؛ خودروهای ارزان قیمت و قطعات یدکی مربوطه ؛ تراکتور ؛ باتری های خودرویی ؛ ابزار یراق ؛ شیرآلات و ... صورت گرفته که بر همین اساس سازمان اتکا از کلیه تولید و صادر کنندگان ایرانی برای فروش کالا به سازمان اتکا و یا حضور مستقیم جهت عرضه در فروشگاه اتکا و یا ایجاد نمایندگی فروش محصولات خود دعوت به عمل می آورد.
گفتنی است فروش انواع کالاهای مصرفی و صنعتی ساخت ایران غالباً با ارزهای رایج بین المللی صورت می گیرد که انتظار می‌ رود کلیه تولید کنندگان با استفاده از فرصت تجاری و بازرگانی ایجاد شده توسط سازمان اتکا ضمن اشتغال زایی و افزایش صادرات از درآمد ارزی و سود آوری قابل قبولی برخوردار گردند.
4 روز پیش
بازدید مدیرعامل سازمان اتکا از واحدهای کشاورزی و دامپروری
دکتر عیسی رضایی مدیر عامل سازمان اتکا از قابلیت ها و توانمندی های مجتمع دامپروری دام سنگین زیاران در شهرستان آبیک استان قزوین و مجتمع کشت و صنعت اتکا در شهرستان منجیل استان گیلان بازدید نمود.
در این بازدید که مدیرعامل شرکت های مزارع نوین ایرانیان ، ارغوان گوشت و معاونین مالی ، اداری و پشتیبانی ، رئیس دفتر مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نیز حضور داشتند ، دکتر عیسی رضایی از نزدیک در جریان روند پرورش و تولید دام سنگین در مجتمع دامپروری زیاران و تولید محصولات کشاورزی در مجتمع کشت و صنعت گیلان قرار گرفت.
در بازدید از مجتمع کشت و صنعت گیلان ، دکتر رضاپور مدیر مجتمع گزارشی را در زمینه توسعه تولید زیتون با تنوع محصولات با نشان های تجاری "اتکا" ، "رشا" ، "ورامین" و "پرسیدیس" و عرضه در سطح فروشگاه های زنجیره ای اتکا ارائه نمود که مورد تأکید مدیرعامل سازمان قرار گرفت. نائب رئیس هیئت مدیره نیز رهنمودهای لازم را جهت تحقق رونق و جهش تولید بر پایه کار جهادی و انقلابی و برنامه ریزی مناسب و هدفمند ارائه نموده ، خواستار تلاش بیش از پیش کارکنان خدوم اتکا در دست یابی به خودکفایی در تولید مواد غذایی گردید.
در ادامه ، دکتر عیسی رضایی و هیئت همراه از باغات زیتون ، پروژه احداث خط لوله انتقال آب باغات به طول 4 هزار و 400 متر بازدید نمودند.
همچنین در بازدید از مجتمع دامپروری زیاران ، مدیرعامل سازمان اتکا خواستار افزایش ظرفیت تولید و پرورش دام سنگین جهت تأمین گوشت قرمز کشور و تکمیل زنجیره تولید تا مصرف آن شد.
2 هفته پیش
مدیرعامل سازمان اتکا با قدردانی و ابراز خرسندی از شهامت ، جرأت و خودباوری متخصصین متعهد شرکت روغنکشی خرمشهر در راه اندازی این خط تولید بدون نیاز به کمک های خارجی ، گفت: با همت جهادی و تلاش مخلصانه نیروهای توانمند اتکا ، در سال جاری توانستیم گام های بزرگی در زمینه جهش تولید و راه اندازی خط تصفیه 150 تنی روغن برداریم. با اجرای این پروژه بزرگ در کارخانه گنجه رودبار ، ظرفیت تولید انواع روغن های خوراکی از 30 تن در سال 73 به 150 تن در سال جهش تولید افزایش یافته که رشد 5 برابری یا 500 درصدی را نشان می دهد. با راه اندازی این خط تولید ، علاوه بر اشتغال زایی در سطح منطقه ، سهم تولید روغن در گروه روغن های خوراکی در سطح کشور نیز به طور چشمگیری ارتقاء یافته است.
وی افزود: با افزایش ظرفیت تولید در کارخانجات اتکا ، تمام تلاش خود را در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر تولید بکار بسته و انشاءالله با اقدامات جهادی مدیران و کارکنان سازمان و هدف گذاری مناسب در مسیر بالندگی ، شاهد جهش خوبی در تولیدات و خدمات اتکا خواهیم بود.
دکتر عیسی رضایی هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت تولید انواع روغن مایع ، بهبود کیفیت محصولات ، کاهش هزینه ها ، توجه به تأمین نیاز مشتریان و کسب بیشتر سهم بازار عنوان کرد و افزود: بهره برداری از این خط تولید جدید موجب تولید پایدار ، کاهش قابل توجه افت و ضایعات به میزان حداقل 20 درصد ، کاهش مصرف انرژی و مصرف آب ، کاهش محسوس مشکلات زیست محیطی ، کاهش اسیدیته روغن به کمتر از 0/05 درصد و ارتقای سطح کیفی محصولات خواهد شد.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین پیغمبری ریاست اداره عقیدتی سیاسی سازمان اتکا به مناسبت ایام زیارت مخصوص ثامن الحجج امام رضا (ع) در روزهای بیست و سوم و بیست و پنجم ذی القعده ، سخنانی را در مقام و منزلت آن امام رئوف بیان کرد.
در پایان مراسم ، از دست اندرکاران راه اندازی پروژه 150 تنی تصفیه روغن در کارخانه گنجه رودبار و همچنین دو تن از خانواده های کارکنان سازمان اتکا که جان خود را بر اثر بیماری منحوس کرونا از دست داده بودند ، تقدیر و تشکر به عمل آمد.
2 هفته پیش
با حضور معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افتتاح شد:
پروژه خط 150 تنی تصفیه روغن های خوراکی در کارخانه گنجه رودبار
آیین افتتاح و بهره برداری از خط 150 تنی تصفیه انواع روغن های خوراکی با حضور امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا ، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا ، آقای آرش فرزام صفت معاون اقتصادی استانداری گیلان ، دکتر چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی ، مهندس ضیایی فرماندار رودبار و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مقامات استانی و محلی در کارخانه گنجه رودبار برگزار شد.
امیر سرتیپ شعبانیان در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه بنا بر تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) ، تمامی اهداف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امسال مبتنی بر جهش تولید است ، بیان کرد: راه اندازی خط تصفیه 150 تنی روغن در کارخانه گنجه روبار به عنوان یکی از اهداف وزارت دفاع در سال جهش تولید به شمار می رود و در بسیاری از سازمان های تابعه وزارت دفاع از جمله سازمان اتکا ، تمامی اهداف معطوف به جهش تولید ، رونق تولید و رسیدن به خودکفایی نهایی است.
رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا اظهار داشت: وزارت دفاع هیچ کالایی را از کشورهای خارجی خریداری نمی کند و تولید کننده محصولات مورد نیاز خود هست. با عزم و اراده ای که در کارکنان شریف وزارت دفاع و سازمان اتکا وجود دارد ، در همه زمینه ها تولید کننده هستیم و کالاهای اساسی و مایحتاج مردم را از طریق 700 فروشگاه اتکا در اختیار آنها قرار می دهیم.
وی افزود: الحمدالله با مدیریت جهادی و شایسته دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا در دو سال اخیر ، شاهد رشد و شکوفایی در عرصه تولید و خدمات رسانی به نیروهای مسلح هستیم و با بهره برداری از این خط تولید ، برگ زرین دیگری به تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اضافه شد.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افزود: جهش 500 درصدی تولید انواع روغن های خوراکی و افزایش ظرفیت تولید این کارخانه از 9 هزار تن به 45 هزار تن در سال ، گام مهمی در تأمین کالاهای اساسی در کشور محسوب می شود و کمک شایانی به اشتغال زایی در استان گیلان و شهرستان رودبار خواهد کرد.
دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا نیز طی سخنانی در این مراسم ، اظهار داشت: در شرایط بحرانی شیوع گسترده ویروس کرونا از فعالین عرصه مبارزه با کرونا نام برده می شود ، اما نامی از تأمین کنندگان مایحتاج مردم و فروشگاه های بزرگ نیست. علیرغم اینکه همه مشاغل در کشور تعطیل شد ، کارکنان فروشگاه های زنجیره ای اتکا در سراسر کشور با یک روز تعطیلی از همان روز دوم فروردین سال جاری فعال بوده و با تمامی مخاطرات جانی ، جهادی و انقلابی برای تهیه ، تأمین و توزیع کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم و ایجاد آرامش در جامعه تلاش کردند. این تلاش طاقت فرسا و از جان گذشتگی کارکنان اتکا و خانواده های آنها نیاز به حمایت گروهی مسئولین و مقامات دولتی دارد تا خدمات ارزنده آنها در زمینه تأمین کالاهای اساسی مردم در شرایط سخت کرونایی ارج نهاده شود.
2 هفته پیش
مدير عامل شرکت روغنکشي خرمشهر:
سهم بازار اتکا با راه اندازی خط جدید تولید در کارخانه گنجه رودبار ، افزایش می یابد
مهندس محمد عبدی مدیر عامل شرکت روغنکشی خرمشهر در آیین بهره برداری از خط جدید تولید کارخانه روغن نباتی گنجه رودبار که با حضور امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا ، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا و جمعی از مقامات لشکری و کشوری برگزار شد ، اظهار داشت: سهم بازار اتکا با راه اندازی خط جدید تولید در کارخانه گنجه رودبار ، افزایش می یابد.
در این مراسم ، مهندس محمد عبدی به تشریح فرآیند انجام پروژه 150 تنی خط تولید روغن در کارخانه گنجه رودبار پرداخت و بیان کرد: با افزایش ظرفیت خط تولید از 9 هزار تن به 45 هزار تن در سال ، سهم تولید کارخانه از 0/5 به 2/8 درصد و سهم تولید شرکت از 6/6 به 8/9 درصد در کشور افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه با افزایش ظرفیت تولید کارخانه گنجه رودبار ، اشتغال زایی در این کارخانه از 90 به 130 نفر افزایش خواهد یافت ، تصریح کرد: رعایت مسائل زیست محیطی ، ارتقای کیفی محصولات و قابلیت تولید تمام روغن های خوراکی از ویژگی های خط تولید جدید کارخانه روغن گنجه رودبار است.
مدیر عامل شرکت روغنکشی خرمشهر با اشاره به اینکه کارخانه گنجه رودبار با 67 هزار و 999 مترمربع و با ظرفیت روزانه 7 تن روغنکشی از میوه زیتون در سال 1336 در شهرستان رودبار تأسیس شد ، افزود: در این کارخانه انواع محصولات روغن شامل روغن زیتون ، روغن مخصوص سرخ کردنی ، روغن های ذرت ، کنجد و آفتابگردان غنی شده با ویتا مین D3 با نشان های تجاری "ورامین" ، "اتکا" و "گلبانو" در احجام مختلف تولید می شود.
وی اظهار داشت: کارخانه گنجه رودبار همواره از سوی سازمان غذا و داروی استان گیلان به عنوان واحد نمونه شناخته شده و گواهينامه انجمن مديريت سبز ايران و گواهینامه اشتهار به کیفیت در جایزه ملی غذا و دارو وزارت بهداشت را کسب نموده است. همچنین دارای گواهینامه های معتبر ملی و بین المللی در زمینه مدیریت کیفیت ، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت از مبادی مربوطه است. گواهینامه پایش و اندازه گیری رضایت مشتری و رسیدگی به شکایات مشتریان نیز از دیگر افتخارات شرکت روغنکشی خرمشهر در زمینه مشتری مداری است.
مهندس عبدی با اشاره به واردات مواد اولیه تولید روغن از بندرهای شمال ایران ، ادامه داد: نزدیکی به بندر انزلی نقش به سزایی در صرفه جویی در هزینه حمل و نقل و کاهش هزینه تولید روغن دارد.
2 هفته پیش
اطلاعیه شارژ نقدی مرحله سیزدهم کارت طرح حکمت نیروهای مسلح
قابل توجه همکاران محترم شاغل و بازنشسته نيروهاي مسلح
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اتکا ، در ادامه شارژ نقدی کارت طرح حکمت نیروهای مسلح و با هدف ارتقای سطح کیفیت خدمات طرح حکمت و با توجه به رضایتمندی و استقبال بی نظیر خانواده های محترم نیروهای مسلح ، براساس تأمین اعتبار انجام شده سیزدهمین مرحله شارژ نقدی طرح حکمت نیروهای مسلح از تاریخ 1399/04/17 در کارت حکمت این عزیزان صورت پذیرفته و قابل خرید از فروشگاه های اتکا در سراسر کشور است.
گفتنی است ، طرح شارژ نقدی حکمت کارت در مراحل مختلف ، جایگزین طرح واگذاری کالا گردید که بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته مورد استقبال بی نظیر خانواده های محترم نیروهای مسلح قرار گرفته است.
امید است با ارائه پیشنهادها و نظرات سازنده خود ، ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری فرمایید.
روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اتکا
1 ماه پیش
جانشين وزير دفاع:
سازمان خدماتی ، اقتصادی و صنعتی اتکا گام های بزرگی در حوزه کسب و کار برداشته است
سردار سرتیپ پاسدار تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه هیئت مدیره سازمان اتکا ، با ابراز خرسندی و تقدیر و تشکر از فعالیت ها و خدمات ارزنده اتکا ، اظهار داشت: سازمان عظیم اتکا یک سازمان سه بعدی در ابعاد خدماتی ، اقتصادی و صنعتی است که بر اساس ره نگاشت و نقشه راهبردی خود توانسته است در توسعه حوزه های مختلف کسب و کار و تحقق مسئولیت های اجتماعی گام های بزرگی را برداشته و باور و اعتماد ملی و بین المللی را به دست آورد.
در این جلسه که با حضور امیر سرتیپ ستاد شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و رئیس هیئت مدیره اتکا و اعضای هیئت مدیره سازمان اتکا برگزار شد ، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان در زمینه تخصصی نمودن زنجیره فعالیت های تولیدی اتکا ، ارتقای چشمگیر سطح رضایتمندی جامعه هدف از ارائه خدمات در فروشگاه های اتکا ، از بین بردن صف های طولانی در فروشگاه ها ، هم افزایی و اتصال هر چه بیشتر بین زنجیره تولید تا مصرف بین واحدهای تولیدی و توزیعی اتکا و توسعه صادرات توضیحات مبسوطی را ارائه نمود. معاونین و مدیران سازمان نیز به ارائه گزارش تخصصی در حوزه فعالیت کاری خود پرداختند.
در این نشست ، امیر سرتیپ ستاد شعبانیان نیز از اقدامات ارزشمند اتکا در زمینه تأمین امنیت غذایی نیروهای مسلح و عموم مردم و حضور فعال در رزمایش کمک مؤمنانه و مبارزه با کرونا تقدیر و تشکر نمود.
1 ماه پیش
اطلاعیه شارژ نقدی مرحله دوازدهم کارت طرح حکمت نیروهای مسلح
قابل توجه همکاران محترم شاغل و بازنشسته نيروهاي مسلح
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اتکا ، در ادامه شارژ نقدی کارت طرح حکمت نیروهای مسلح و با هدف ارتقای سطح کیفیت خدمات طرح حکمت و با توجه به رضایتمندی و استقبال بی نظیر خانواده های محترم نیروهای مسلح ، براساس تأمین اعتبار انجام شده دوازدهمین مرحله شارژ نقدی طرح حکمت نیروهای مسلح از تاریخ 1399/03/17 در کارت حکمت این عزیزان صورت پذیرفته و قابل خرید از فروشگاه های اتکا در سراسر کشور است.
گفتنی است ، طرح شارژ نقدی حکمت کارت در مراحل مختلف ، جایگزین طرح واگذاری کالا گردید که بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته مورد استقبال بی نظیر خانواده های محترم نیروهای مسلح قرار گرفته است.
امید است با ارائه پیشنهادها و نظرات سازنده خود ، ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری فرمایید.
روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اتکا
1 ماه پیش
نشست مشترک مدیران عامل فروشگاه های زنجیره ای کشور در شرکت فروشگاه‌های زنجیره ای اتکا
نشست مشترک مدیران عامل فروشگاه های زنجیره ای کشور از جمله دکتر عالی پور مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای هایپرمی ، آقای مدرسی فر مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای سپه ، دکتر خراسانی مدیر عامل فروشگاه های زنجیره ای وین مارکت و آقای عارفی مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان با مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا در محل ستاد شرکت برگزار شد.
دکتر اعلمی مدیر عامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا طی سخنانی اظهار داشت: مدیریت حاکم برفروشگاه های زنجیره ای کشور در سال گذشته همزمان با بروز بحران های طبیعی مثل سیل و زلزله و بحران شیوع ویروس کرونا در سطح کشور باعث ایجاد امنیت ، آرامش روانی و آرامش اقتصادی بین مردم شد. این موضوع در شرایطی اتفاق افتاد که فروشگاه های زنجیره ای مطرح در سطح بین المللی نتوانستند عملکرد مطلوبی ارائه نمایند.
در ادامه آقای عالی پور مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای هایپرمی بیان کرد: عملکرد فروشگاه های زنجیره ای در سال 98 موجب تثبیت و مستحکم نمودن جایگاه زنجیره ای ها در اذهان مردم و دولت شد.
سپس دکتر اعلمی با بیان اینکه صنعت فروشگاه های زنجیره ای در سطح کشور صاحب راهبرد و ایده هستند ، افزود: در اسفند سال گذشته پس از شیوع ویروس کرونا با توجه به کمیاب بودن اقلام بهداشتی ، سازمان اتکا برای رفع نیاز مشتریان اقدام به تولید و توزیع مایع ضدعفونی کننده ، ماسک و دستکش یکبار مصرف نمود. فروشگاه های زنجیره ای در این ایام با رعایت پروتکل های بهداشتی ، اماکن ایمنی را برای مشتریان ایجاد نمودند. همچنین با توجه به اینکه قیمت ها در سطح زنجیره ای ها مناسب است و دولت به زنجیره ای ها اطمینان دارد ، در این شرایط فرصت مناسبی فراهم شده تا فروشگاه های زنجیره ای سهم بازار 15درصدی خود را از صنعت خرده فروشی افزایش دهند.
آقای خراسانی مدیر عامل فروشگاه های زنجیره ای وین مارکت نیز بیان کرد: با اقدامات یک سال اخیر، تصویر ذهنی تأمین کنندگان به فروشگاه های اتکا مطلوب شده است.
پس از پایان مذاکرات ، مدیران عامل فروشگاه های زنجیره ای به همراه مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا از کارخانه نایلکس و خط تولید دستکش یکبار مصرف شرکت بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان توانمندی شرکت در زمینه تولید این محصولات قرار گرفتند.
1 ماه پیش
رياست سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع:
سازمان اتکا در ایجاد امنیت اقتصادی کشور تأثیرگذار است
حجت الاسلام والمسلمین سید ضیاءالدین آقاجانپور در آیین تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید اداره عقیدتی سیاسی سازمان اتکا تصریح کرد: سازمان اتکا نه تنها به عنوان یکی از مجموعه های بسیار مهم نیروهای مسلح و وزارت دفاع است ، بلکه در ایجاد امنیت اقتصادی جامعه نیز یک سازمان بسیار تأثیرگذار محسوب می شود.
در این مراسم که جانشین مدیرعامل ، معاونین ، مدیران عامل شرکت های تابعه و معاونین عقیدتی سیاسی سازمان حضور داشتند ، ریاست سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع حجت الاسلام والمسلمین آقاجانپور ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین علی (ع) ، مولود کعبه را یک شخصیت استثنایی در عالم هستی دانست و اظهار داشت: ولادت ، زندگی ، دوران حکومت و شهادت امیرالمؤمنین (ع) استثنایی است. افتخار ما این است که شیعیان و ارادتمندان امیرالمومنین(ع) و فرزندان او هستیم و لازمه اش این است که نسبت به آن حضرت معرفت پیدا کنیم. ولادت مولا علی (ع) در خانه کعبه فضیلت خاصی است که برای هیچ یک از اولیاء و اوصیاء نبوده است. وقتی پیامبر گرامی اسلام (ص) حضرت علی (ع) را از جانب خدا به عنوان جانشین خود معرفی کرد ، جانشینان بعد از او را هم معرفی کرد. پیغمبر خبر از تشکیل حکومت جهانی صالحان برای طول تاریخ داد. بنابراین حاکمیتی که امیرالمومنین(ع) در زمان کوتاه مدیریت و حاکمیت خودش داشت هم استثنایی بود. این مدل حاکمیت را هیچ کجا نمی توان پیدا و پیاده کرد. امیرالمؤمنین به عنوان یک شخصیت استثنایی افضل الناس ، اعلم الناس ، اتقی الناس و اعدل الناس است. علی (ع) شجاع ترین و در عین حال مظلوم ترین مردم است. چطور می شود یک فرد در اوج اقتدار باشد و در عین حال مظلوم ترین باشد.
ریاست سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه نظام ما نظام ولایی است و باید قدر این حضور و توفیق خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران را بدانیم ، افزود: ما می خواهیم از همان روش و مدل امیرالمؤمنین (ع) در اداره جامعه استفاده کنیم. ما معتقدیم نسخه شفابخش کارآمد برای اداره جامعه همین نسخه حکومت علوی و ولایی است که امروز فرزند زهرا ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) بر عهده دارد. افتخارمان این است که در یک مجموعه ولایی خدمت می کنیم و فرمانده ما مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. این را باید قدر بدانیم و خدمت کنیم.
وی بیان کرد: سازمان اتکا نه تنها به عنوان یکی از مجموعه های بسیار مهم نیروهای مسلح و وزارت دفاع است ، بلکه در ایجاد امنیت اقتصادی جامعه نیز یک سازمان بسیار تأثیرگذار محسوب می شود. سازمان اتکا در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور به خوبی ظاهر شد و با تأمین به موقع و کافی کالاهای اساسی و قیمت مناسب برای عموم مردم ، جلوی ناامنی اقتصادی و سوء استفاده سودجویان را گرفت.
اتکا سازمان تاثیرگذار مهمی است که می تواند هم در داخل کشور نقش آفرینی کند و هم در سطح منطقه چنین نقشی را ایفا کند. ما می توانیم الگوی مدیریتی و مدلی از فروشگاه اسلامی به دیگران ارائه کنیم. نگاه ما فقط درآمد اقتصادی نیست ، بلکه راه و روش و مدل اسلامی و دینی را در مجموعه اتکا به عنوان بنگاه اقتصادی پیاده می کنیم و مطمئنیم که این مدل موفق است.
حجت الاسلام والمسلمین سید ضیاءالدین آقاجانپور ، اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر نظارت بر رعایت موازین شرعی در تمامی فرآیندها و روش های عملی وزارت دفاع را تضمین کننده سلامت به ویژه سلامت مالی و اقتصادی عنوان کرد و افزود: امروز بحمدالله در مجموعه وزارت دفاع نه تنها هماهنگی ، بلکه یک آهنگی بین مدیران وجود دارد. مشروعیت حضور ما در مجموعه وزارت دفاع و سازمان اتکا ، اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا است. نیروهای مسلح و وزارت دفاع باید نیروهای مؤمن ، مکتبی ، انقلابی ، ولایی و معتقد باشند که هستند. ارتقاء ، هوشیاری و بصیرت دینی ، سیاسی ، اخلاقی و معنوی کارکنان و خانواده های آنها در مجموعه وزارت دفاع جزء برنامه های راهبردی عقیدتی سیاسی است.
در ادامه این مراسم ، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا ضمن خیرمقدم به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و عرض تسلیت به مناسبت شهادت پیشوای شیعیان امیرالمؤمنین علی (ع) ، اظهار داشت: تمایز بین انسان ها با سایر جانداران در تفکر ، تدبر و تکلم است. ادیان الهی شیوه های مختلفی را برای اصلاح رفتار انسان های زمان خود داشتند و شیوه های اسلامی نیز به عنوان آخرین دینی که بر پیامبر مکرم اسلام (ص) وحی شد ، برای تبیین تمایز بین انسان ها و سایر جانداران بیان شده است. در جامعه کنونی ایران نیز جایگاه اختصاص یافته برای تشریح این تمایز عقیدتی سیاسی است. البته تنها عقیدتی سیاسی مسئول هدایت کارکنان در سازمان نیست ، بلکه این وظیفه سنگین بر عهده تمامی معاونین و مدیران عامل شرکت های تابعه است. سازمان اتکا باید در مسیر برنامه های راهبردی و تخصصی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع که بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تهیه و ابلاغ می شود ، حرکت و برنامه های ابلاغی را اجرایی کند.
مدیرعامل سازمان با تأکید بر اینکه انجام فعالیت های عقیدتی سیاسی باید دلی و بر پایه اعتقاد قلبی باشد تا بر دل کارکنان بنشیند و تأثیرگذار باشد ، بیان کرد: فصل نوینی از مباحث روحی و معنوی کارکنان در برنامه های جدید عقیدتی سیاسی سازمان قرار گیرد و همگی خود را برای فعالیت های فرهنگی و عقیدتی مسئول بدانند تا موجبات رضایتمندی کارکنان را فراهم آورد.
دکتر عیسی رضایی با ابراز رضایت از عملکرد حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی در طول دوران مسئولیت خود در این سمت ، اظهار امیدواری کرد که با حضور حجت الاسلام والمسلمین پیغمبری رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی سازمان اخوت و دلگرمی بیشتری در بین کارکنان ایجاد شود و مجموعه سازمان اتکا در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این حوزه موفق تر از گذشته عمل کند.
در ادامه جلسه ، رؤسای سابق و جدید اداره عقیدتی سیاسی سازمان سخنانی را در حوزه فعالیت خود ارائه نمودند.
گفتنی است ، طـی حکمی از سوی ریاست سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، حجت الاسلام والمسلمین سید حجت پیغمبری به عنوان رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی سازمان اتکا منصوب و از خدمات شایسته حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی رئیس سابق اداره عقیدتی سیاسی سازمان تقدیر و تشکر به عمل آمد.
1 ماه پیش
دیدار مدیرعامل سازمان اتکا با فرمانده و معاون هماهنگ کننده آجا
دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا با امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار که معاونین هماهنگ کننده ، طرح و برنامه و امور اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیر روابط عمومی سازمان نیز حضور داشتند ، دکتر عیسی رضایی به تشریح فعالیت های گسترده اتکا در زمینه شارژ نقدی طرح حکمت و راه اندازی خطوط تولید مواد ضد عفونی کننده ، ماسک و دستکش یکبار مصرف و توزیع آن در سطح فروشگاه های زنجیره ای اتکا در دوران شیوع ویروس کرونا در کشور و خدمات بی دریغ و چشمگیر کارکنان فروشگاه ها برای ارائه کالاهای اساسی و شوینده برای خانواده های نیروهای مسلح و عموم مشتریان پرداخت.
امیر سرلشکر موسوی نیز از مدیریت جهادی و ارزشمند دکتر عیسی رضایی و تلاش خستگی ناپذیر کارکنان سازمان اتکا در ارائه خدمات مطلوب به نیروهای مسلح به خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر نمود. همچنین امیر دریادار سیاری با اشاره به مسؤولیت اجتماعی سازمان اتکا در شرایط بحرانی کشور در سال گذشته به خصوص هنگام وقوع سیل و زلزله در استان های گلستان ، خوزستان و سیستان و بلوچستان ، از خدمات قابل توجه سازمان اتکا به مناطق سیل زده ابراز خرسندی نمود.
1 ماه پیش
بر اساس مدل شايستگي
آزمون ارزیابی کارکنان فروشگاه های اتکا برگزار شد
در راستای تدابیر مدیرعامل سازمان اتکا و به منظور دستیابی به یک الگوی مناسب و استاندارد در شناسایی و بکارگیری کارکنان فروشگاه‌ها، مرحله اول ارزیابی 400 نفر از کارکنان چهار فروشگاه اصلی شهید چمران ، شهید فکوری ، شهدای انقلاب و فروشگاه مرکزی اصفهان بصورت آزمایشی در روز جمعه دوازدهم اردیبهشت سال جاری بصورت همزمان و هماهنگ برگزار شد.
در مرحله بعدی و پس از ارزیابی و تحلیل آزمون کتبی با استفاده از ارزیابان خبره کانون های ارزیابی و توسعه نسبت به انجام مصاحبه کارکنان بر اساس مدل شایستگی اقدام می شود.
هدف از این اقدام ارزیابی و سطح بندی علمی وضعیت نیروی انسانی فروشگاه ها بوده و در آتی از مدل شایستگی در شایسته گزینی ، جذب و استخدام مبتنی بر شایستگی ، آموزش مبتنی بر شایستگی ، مدیریت عملکرد شایستگی‌محور و جبران خدمات مبتنی بر شایستگی استفاده خواهد شد.
1 ماه پیش
بازدید مدیر عامل سازمان اتکا از فروشگاه های اتکا استان تهران
دکتر عیسی رضایی مدیر عامل سازمان اتکا در بازدید از قسمت های مختلف فروشگاه های شهید فلاحی ، شهید فکوری و شهید امامی نسب در استان تهران ، در جریان نحوه خدمات رسانی به جامعه هدف و عموم مشتریان قرار گرفت.
مدیر عامل سازمان اتکا ضمن ارائه رهنمودهای لازم برای خدمات رسانی مطلوب به خانواده های نیروهای مسلح و سایر مشتریان ، از وضعیت فروشگاه ها و تلاش های بی وقفه کارکنان در زمان شیوع ویروس کرونا تقدیر و تشکر نمود.
1 ماه پیش
رزمایش کمک های مؤمنانه در سازمان اتکا
بر اساس مصوبه شورای فرهنگی سازمان اتکا ، فرماندهی حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) اقدام به جذب کمک های نقدی و غیرنقدی کارکنان و مشتریان و توزیع بین نیازمندان در قالب «رزمایش کمک های مؤمنانه» نموده است.
در ادامه دعوت مقام معظم رهبری به رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه و دستگیری از نیازمندان و با هدف کمک به خانواده هایی که تحت تأثیر ویروس منحوس کرونا و شرایط اقتصادی ، مشکلات معیشتی حادی دارند ، فرماندهی حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) نیز به این رزمایش پیوسته است.
بسیج سازمان با همکاری معاونت های منابع انسانی و مالی سازمان و با اعلام شماره حساب 3107.09 نزد مؤسسه اعتباری کوثر کمک های مردمی و کارکنان را دریافت می کند.
کارکنان سازمان و مشتریان عزیز فروشگاه های زنجیره ای اتکا می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت 5058011229243651 و شماره شبا 06730000000000000310709 واریز و در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.
1 ماه پیش
ماسک کاپر آنتی باکتریال مناسب با فضای عمومی و پرتردد تولید شد
سازمان اتکا با همکاری شرکت آوا پخش پایتخت اقدام به طراحی و تولید ماسک کاپر آنتی باکتریال با صرفه اقتصادی و مناسب برای افراد شاغل در فضاهای عمومی و پرتردد نموده است.
مجوز تولید ماسک کاپر (به معنی یاور و کمک رسان) با نخ پلی استر آنتی باکتریال حاوی نانو ذرات نقره و قابلیت شستشوی 10 بار و حفظ ویژگی آنتی باکتریال ، از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اخذ شده است و در فروشگاه های زنجیره ای اتکا به فروش می رسد.
بر اساس بررسی های به عمل آمده ، ماسک کاپر از ماسک های جراحی سه لایه دارای عملکرد بهتری است و به لحاظ اقتصادی نیز برای استفاده افراد شاغل در محل های عمومی و پرتردد با تعداد بالای ارباب رجوع از قبیل سازمان ها و ادارات ، بانک ها ، شرکت ها و دفاتر خدمات بیمه ای ، فروشگاه های زنجیره ای ، ایستگاه های مترو و پایانه های مسافری و ... به صرفه است.
1 ماه پیش
بازدید مدیر عامل سازمان اتکا از خط تولید دستکش یکبار مصرف در شرکت فروشگاه ها
دکتر عیسی رضایی مدیر عامل سازمان اتکا از خط جدید تولید دستکش یکبار مصرف در شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا بازدید نمود.
در این بازدید که مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا ، فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) و مدیر روابط عمومی سازمان نیز حضور داشتند ، دکتر عیسی رضایی از نزدیک در جریان روند تولید دستکش قرار گرفت و اظهار داشت: با راه اندازی خط جدید تولید دستکش ، چرخه تولید اقلام مصرفی و بهداشتی در مقابله با ویروس منحوس کرونا در سازمان اتکا کامل شده است. علاوه بر تولید مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح و ماسک در روزهای اولیه گسترش ویروس کرونا در کشور ، اینک دستکش تولیدی اتکا نیز در فروشگاه های زنجیره ای اتکا در دسترس جامعه هدف و عموم مردم قرار خواهد گرفت تا زنجیره تولید تا مصرف محصولات مبارزه با کرونا نیز در کنار سایر زنجیره های «تولید تا مصرف اتکا» در خدمت امنیت و آرامش هموطنان عزیز باشد.
گفتنی است ، علاوه بر خط تولید دستکش یکبار مصرف ، خط تولید نایلکس برای مصارف عمومی در شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا در اندازه ها و اشکال مختلف نیز فعال و در حال تولید انبوه است.
1 ماه پیش
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع:
تلاش سازمان اتکا در دوران شیوع ویروس کرونا ستودنی است
امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از خط جدید تولید دستکش یکبار مصرف در ستاد شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا، تلاش سازمان اتکا را برای تأمین آرامش روحی و روانی جامعه هدف در دوران شیوع ویروس کرونا قابل تحسین دانست.
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به تأکید ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای رفع نگرانی های آحاد مردم در دوران فراگیری ویروس کرونا ، اظهار داشت: یکی از نگرانی های مردم تأمین ماسک ، دستکش یکبار مصرف و مواد ضدعفونی کننده است. سازمان اتکا با تولید این محصولات نقش مهم و مؤثری در رفع دغدغه های جامعه هدف ایفا نموده است. فعالیت شما در زمینه تولید ، این محصولات را با حداقل سود در اختیار جامعه هدف قرار داده است.
امیر شعبانیان با بیان اینکه تأمین نیاز این بخش از نیروهای مسلح به لحاظ روحی و روانی برای فرماندهان آرام بخش بوده است ، از تلاش خوب و مطلوب سازمان اتکا در این زمینه تقدیر و تشکر نمود.
1 ماه پیش
راه اندازی خط جدید تولید دستکش یکبار مصرف در شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا
همزمان با سال جهش تولید و همسو با ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در دوران فراگیری ویروس کرونا ، شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا با تکیه بر توان تولید و دانش متخصصان خود اقدام به طراحی و راه اندازی خط جدید تولید دستکش یکبار مصرف نمود.
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا به منظور تأمین نیاز خانواده‌ های نیروهای مسلح و عموم مشتریان ، خط تولید دستکش یکبار مصرف را با ظرفیت تولید روزانه 212 هزار دستکش راه اندازی و در سطح فروشگاه های اتکا سراسر کشور توزیع نموده است.
خرید مواد اولیه پلی اتیلنی از پتروشیمی های کشور ، اخذ پروانه تولیدی برای تولید محصولات پلی اتیلنی ، راه اندازی خط تولید در ۱۰روز کاری ، راه اندازی دستگاه تولید فیلم پلی اتیلنی نازک ، فرمولاسیون متفاوت با درجه کیفی بالا برای جلوگیری از پارگی دستکش ، افزایش سایز مچ نسبت به نمونه های موجود در بازار ، راه اندازی خط تولید دوخت دو طبقه اتوماتیک مجهز به کشنده جلو و عقب و ترموستات دیجیتال و ... از جمله اقدامات شرکت فروشگاه ها برای تولید دستکش یکبار مصرف است.
1 ماه پیش
بر اساس اوامر مديرعامل سازمان اتکا
اجرای طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین به شرکت سهامی مزرعه نمونه واگذار شد
بر اساس اوامر دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا ، اجرای طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین به شرکت مزرعه نمونه واگذار شد تا این شرکت با بهره گیری از تجربیات ارزشمند خود در عرصه تولید گوشت مرغ ، ضمن خودکفایی در تولید گوشت مرغ ، وابستگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای خارجی برای واردات اجداد مرغ های گوشتی را قطع نماید.
با تشدید تحریم های ظالمانه و یکجانبه اعمال شده از سوی کشورهای غربی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، عملاً طبقات اجداد مرغ های گوشتی نژادهای موجود و بخصوص هوبارد که واردات و تولید انحصاری آن توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صورت می پذیرفت ، بسیار محدود و حتی قطع گردیده است که بی شک این امر در کوتاه مدت اثرات خود را در تولید و تأمین گوشت مرغ کشور به همراه خواهد داشت.
لذا برابر منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دستور ریاست محترم جمهوری ، مقرر شد مرغ نژاد آرین ـ که طبقه لاین آن هم اکنون در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است ـ به صورت یک گله لاین پشتیبان و گله های اجداد در اختیار سازمان اتکا قرار گیرد تا این سازمان در جهت ارتقاء ، تولید و پرورش عمومی آن اقدام نماید.
این تصمیم مهم و راهبردی با حمایت های امیر مقام عالی وزارت دفاع و بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت دفاع ، وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با ابلاغ مدیرعامل سازمان اتکا به شرکت سهامی مزرعه نمونه واگذار شد تا این شرکت با بهره گیری از تجربیات موجود در عرصه تولید گوشت مرغ ، اجرای طرح ملی احیای مرغ نژاد آرین را آغاز نماید.
گفتنی است ، لاین آرین پیش از انقلاب وارد کشور شده و تاکنون ذخیره ژنتیکی آن توسط وزارت جهاد کشاورزی حفظ شده است. هرچند با توجه به تغییرات علمی و ژنتیکی سایر نژادهای مرغ گوشتی در سطح جهان به لحاظ رقابت پذیری اقتصادی و ضریب تبدیل باید فعالیت های گسترده ای درخصوص نژاد آرین انجام داد؛ اما تا آن زمان مقرر شد حمایت های داخلی در جهت تعیین سیاست های لازم در توسطه نژاد مذکور از طریق نهادهای مربوطه (سازمان دامپزشکی، سازمان پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ...) صورت پذیرد.
1 ماه پیش
نقش آفرینی بسیج اتکا در پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا
حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر(ع) سازمان اتکا با ورود به عرصه پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا ، ضمن تلاش در جهت حفظ سلامتی کارکنان و مشتریان اتکا و یاری رساندن به مدافعان سلامت کشور ، نقش آفرینی بسیج و بسیجیان در شرایط بحرانی و حساس کشور را بار دیگر به تصویر کشید.
از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در سطح کشور ، بسیجیان حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) سازمان اتکا با تشکیل جلسات مشورتی گردهم آمدند و اقدام به برنامه ریزی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سطح واحدهای تابعه اتکا در سراسر کشور پرداختند.
بر این اساس حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) سازمان اتکا ضمن تهیه و تأمین تجهیزات انفرادی ، وسایل حمل و نقل و تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی و ساماندهی نیروهای بسیجی در قالب تیم های کاری ، فعالیت خود را در این عرصه آغاز نموده است.
ایفای نقش مؤثر در مراحل مختلف راه اندازی واحد تولید و بسته بندی ماسک آنتی باکتریال در ستاد شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا و خطوط تولید مواد شوینده و ضد عفونی کننده در کارخانه گلیسیرین و صابون اتکا از قبیل تولید محصول ، بسته بندی ، حمل و نقل محصولات تولیدی و توزیع در بین فروشگاه های اتکا سراسر کشور ، گندزدایی و ضدعفونی کردن چرخ های خرید ، کالاها ، کف فروشگاه و اماکن در معرض تماس در سطح فروشگاه های زنجیره ای اتکا به خصوص در استان های تهران و البرز ، توزیع دستکش یکبار مصرف در حد امکان بین مشتریان فروشگاه ها ، الزام کارکنان سطح فروش به رعایت کامل موارد بهداشتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ، استفاده از دماسنج لیزری برای بررسی و غربالگری کارکنان در هنگام ورود به فروشگاه ها و ... از جمله اقدامات حوزه مقاومت بسیج امام محمد باقر (ع) سازمان اتکا در عرصه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا است.
گفتنی است ، فعالیت گسترده بسیجیان سازمان اتکا تا قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور ، همچنان ادامه دارد.
1 ماه پیش
با هدف توسعه تحقيقات برگزار شد:
نشست چندجانبه سازمان اتکا با جهاد دانشگاهی ، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع
نشست چندجانبه سازمان اتکا با جهاد دانشگاهی کشور ، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه توسعه تحقیقات و علوم فناورانه به خصوص عرصه های دامپروری ، شیلات ، کشاورزی و گیاهان دارویی در پارک علم و فناوری استان البرز برگزار شد.
در این نشست که دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا ، دکتر سیدحمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور ، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و صنایع وابسته به وزارت دفاع ، معاونین و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حضور داشتند ، راه های همکاری های علمی ـ پژوهشی متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین دکتر عیسی رضایی با اشاره به فعالیت های چندوجهی و گسترده سازمان اتکا در عرصه های تولیدی ، اقتصادی ، خدماتی ، کشاورزی و دامپروری ، خواستار همکاری های چند جانبه در زمینه های مورد توافق به خصوص امنیت غذایی ، داروهای گیاهی ، تولید انواع بذور و ... در قالب تعریف پروژه های تحقیقاتی شد.
بازدید از مجموعه دامداری ، گلخانه و آزمایشگاه جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز از دیگر برنامه های این نشست بود.
1 ماه پیش
دیدار مدیرعامل سازمان اتکا با مدیرعامل صنایع هوایی ودجا
دکتر عیسی رضایی مدیرعامل سازمان اتکا با امیر سرتیپ دوم افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار که معاونین طرح و برنامه و اداری ، مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا ، مدیران دفتر مدیرعامل و روابط عمومی سازمان نیز حضور داشتند ، دکتر عیسی رضایی به ارائه گزارشی از خدمات خرسندساز سازمان اتکا به خانواده های نیروهای مسلح در زمان شیوع ویروس کرونا در فروشگاه های اتکا و راه اندازی خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح و واحد تولید ماسک آنتی باکتریال در شرکت های تابعه اتکا پرداخت.
دکتر عیسی رضایی تأکید کرد: سازمان اتکا در شرایط بحرانی اخیر در کشور همواره در کنار مردم به خصوص نیروهای مسلح بوده و با تلاش خستگی ناپذیر کالاهای اساسی آنها را تأمین نموده است تا در این شرایط خاص ، دغدغه نیروهای مسلح برای خرید مایحتاج خود کاهش یابد و به سهولت کالاهای خود را از فروشگاه های اتکا خریداری نمایند.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع نیز از خدمات خرسندساز و جهادی سازمان اتکا به خانواده های نیروهای مسلح تقدیر و تشکر نمود.
1 ماه پیش
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع:
راه اندازی واحد تولید و بسته بندی ماسک در سازمان اتکا ، کار جهادی ارزشمندی است
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از واحد جدید تولید و بسته بندی ماسک آنتی باکتریال در سازمان اتکا ، اظهار داشت: در شرایطی که تأمین ماسک در زمان شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان یکی از دغدغه های اصلی مردم برای حفظ سلامت است ، راه اندازی این خط تولید کار جهادی ارزشمند و قابل تحسین است.
امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همراه سردار دکتر اله ورن رئیس اداره بهداشت ، امداد و درمان و امیر سرتیپ دوم عبدی مدیر کل روابط عمومی وزارت دفاع از خط تولید وبسته بندی ماسک آنتی باکتریال در ستاد شرکت فروشگاه های زنجیره ای اتکا بازدید کردند و از نزدیک در جریان فرایند تولید و بسته بندی ماسک قرار گرفتند.
در این بازدید ، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع ضمن تبریک روز جانباز و اعیاد شعبانیه بیان کرد: یکی از احتیاجات امروز جامعه در شرایط همه گیری کنونی ، تأمین ماسک و مواد ضدعفونی کننده است که سازمان اتکا با بکارگیری و بسیج تمامی امکانات خود موفق به راه اندازی واحد تولید و بسته بندی مواد ضد عفونی کننده و ماسک شده است.
در ادامه طی نشست مشترکی ، دست اندرکاران تولید ماسک آنتی باکتریال به ارائه گزارش مبسوطی در خصوص ویژگی های ماسک مورد نظر در مقایسه با سایر ماسک های موجود در بازار پرداختند.
سپس امیر شعبانیان اظهار امیدواری کرد که سازمان اتکا در این کار جهادی ارزشمند بیش از گذشته موفق شود و با این اقدام سند افتخار دیگری به افتخاراتی که تاکنون کسب کرده ، به ثبت برسد.
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس