کانال رسمی جنبش مردمی احیاء زکات

﴿﷽﴾|این جنبش بنا دارد تا «زکات» را در سراسر جهان علی الخصوص کشور عزیز ایران احیاء کند. ما باور داریم که #انقلاب_اسلامی ادامه دارد.

ارتباطات: @zakat_info
رابط گروه بحث(عمومی):
https://t.me/ZakatGroup


فعالیت در سروش، به دلیل مشکلات نرم افزاری متوقف شده است. پیشنهاد میکنیم، در پیام رسان ایتا، کانال جنبش را دنبال بفرمایید.

https://eitaa.com/e_zakat
1 سال پیش
🔰 عذاب کسانی که #حق_فقرا را نمی‌دهند؛

🔹آیت الله جوادی آملی در درس خارج خود:

◾️ باید خدا را شاکر باشیم که به ما توفیق داد در راهپیمایی شرکت کنیم و وظیفه خود را انجام دهیم و حرمت خون شهدا را حفظ کنیم.

◾️این عنایت الهی است که کسی در سرمای سنگین و برف با زن و بچه در صحنه حاضر شود تا دین را یاری کند، باید خدا را شاکر باشیم و دعا کنیم تا کسانی که خوابیده‌اند بیدار شوند و اگر بیدار نمی‌شوند خدا آن‌ها را تنبیه کند.

🔻کسی که زراندوز است و #حق_فقرا را نمی‌دهد، به عذاب الهی دچار خواهد شد!

◾️قرآن کریم در سوره توبه می‌فرماید برخی از طلا و نقره‌ها را داغ می‌کنیم و به پیشانی، پهلو و پشت افراد می‌گذاریم، نه بدان معنا نیست که از معدن طلا و نقره سیم و زر استخراج شود بلکه بدان معنا است که سکه‌ها، طلاها و پول‌های غارت شده داغ بر افراد می‌شوند.

▪️اسکناسی که امروز کاغذ است در جهنم به کاغذ نسوز تبدیل می‌شود و انسان را عذاب می‌دهد، اگر انسان به صورت عادی #حق_فقرا را ندهد، غصب کند، به این عذاب دچار می‌شود.

🗓 ۹۸/۱۱/۲۳
🌐 rasanews.ir/002gKU

#مواضع_علما
➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
ادامه دارد ...
1 سال پیش
#گزارش_تصویری (۳)

🔰حضور پرشور جنبش مردمی احیای زکات در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن 🇮🇷؛

📍تهران

▪️«برپایی غرفه جنبش و استندها»
۹۸/۱۱/۲۲
➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
#گزارش_تصویری (۲)

🔰حضور پرشور جنبش مردمی احیای زکات در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن 🇮🇷؛

📍تهران

▪️امام خمینی(ره):
«زکات برای اداره مملکت است!»
۹۸/۱۱/۲۲
➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
#گزارش_تصویری (۱)

🔰حضور پرشور جنبش مردمی احیای زکات در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن 🇮🇷؛

📍تهران

▪️«اغنیا زکات نمی‌دهند!
فقرا به حقشان نمی‌رسند! ... »
۹۸/۱۱/۲۲
➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
محل غرفه جنبش [در تهران]:
نرسیده به چهار راه ولیعصر -عج‌الله تعالی شریف-، نبش کوچه بالاور.

➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
✍ توضیح [پشت] پلاکارد شماره یک:

🔰"اغنیا زکات نمی‌دهند! فقرا به حق‌شان نمی‌رسند! چرا به دستور اسلام عمل نمی‌شود؟"

• مفهوم این جملات در واقع باطل‌السحر همان تصور عمومی است که «زکات بر کشاورزان و چوپانان واجب شده!» بنا بر علم اهل بیت، فقرا کسانی هستند که در رفع حداقل یک نیاز معیشتی [در طول سال] ناتوانند برخلاف اغنیا که توان رفع تمامی احتیاجات معیشتی [طول سالشان] را دارند. دستور اسلام که در روایات با عنوان شدیدترین فریضه از آن یاد شده، این است که اغنیا باید زکات بدهند و فقرا بایستی زکات بگیرند. زکات آزمایشی برای اغنیا و کمکی است برای فقرا! و به صراحت داریم در احادیث که اگر اغنیا زکاتشان را می پرداختند، تمام احتیاجات فقرا تأمین می‌شد. از طرفی این موضوع، فراگیری حکم زکات را هم می‌رساند یعنی زکات به همه مسلمانان مربوط می‌شود.

• در قرآن و احادیث زکات همتای نماز معرفی شده، کافی است برای یک لحظه جامعه مسلمانی را تصور کنیم که به طور کامل با نماز بیگانه باشند!! واقعاً چه عواملی باعث شد تا این حکم بزرگ خدا یعنی زکات، تعطیل شود؟

➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
✍ توضیح [روی] پلاکارد شماره یک:

🔰"امام خمینی(ره): «زکات برای اداره مملکت است!»"

• مخاطب به محض مواجه شدن با جمله امام، احتمالاً با خودش این‌طور فکر می‌کند: «چطور زکات می‌تواند اداره مملکت قلمداد شود؟ بین آن چیزی از زکات می‌شناسیم با مقوله اداره مملکت فرسنگ‌ها فاصله است!! حکمی که بر اساس دانسته‌هایمان تنها کشاورزان و چوپانان با آن سروکار دارند و کاملاً در حوزه فردی می‌گنجد، چطور به اداره ممکلت ربط پیدا می‌کند؟!»

• پیش‌بینی می‌کنیم جمله نیم خطی حضرت امام، برای حساس نمودن آحاد جامعه نسبت به حقیقت زکات بسیار موثر باشد.

➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔰 حمل پلاکارد جنبشی

#۲۲_بهمن 🇮🇷

• یکی از به صرفه‌ترین و موثرترین اقدامات جنبشی، حمل تابلونوشته یا همان پلاکارد است که در راهپیمایی‌ها برای اعلان عمومی کاربرد دارد.

• تابلونوشته‌های شما می‌تواند حاوی جملات زیر باشد تا با دست گرفتن آن در روز راهپیمایی، دغدغه و مطالبه‌تان را در زمینه «احیای زکات» اعلام کنید:
____________________
🔹پلاکارد شماره یک:
▪️رو:
"امام خمینی(ره):
زکات برای اداره مملکت است!"

▪️پشت:
"اغنیا زکات نمی‌دهند!
فقرا به حقشان نمی‌رسند!

چرا به دستور اسلام عمل نمی‌شود؟"
____________________
🔹پلاکارد شماره دو:
▪️رو:
"نیاز به بیمه نیست
اگر زکات را احیا کنیم"

▪️پشت:
"پول بدون پشتوانه
بزرگترین مانع احیای فریضه زکات"
____________________

📌#فراموش_نشود
⚠️حین راهپیمایی از پلاکاردهایتان عکس📸 تهیه کنید تا بتوانیم تصاویر ارسالی شما را، روی کانال انعکاس دهیم.⚠️

➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔰اعلام حضور جنبش مردمی احیاء زکات در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن🇮🇷؛

🔹 به منظور گرامیداشت چهل و یکمین سال‌روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برای این‌که به دشمن نشان دهیم پدیده انقلاب اسلامی همچنان زنده و پابرجاست؛ این جنبش در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا خواهد کرد.

📌 اولین تجربه حضور جنبش در یوم الله ۲۲ بهمن

برنامه‌های اصلی:
▪️«برپایی یک غرفه در تهران»
▪️«توزیع بروشور حکمتِ زکات در کشور»
▪️«پلاکارد جنبشی در کشور»

❇️ کسانی که علاقه‌مند به همکاری در زمینه اجرایی هستند با آیدی @Zakat_info ارتباط برقرار کنند.
➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔰📸 مبارزه با ربا، لازمه‌ بقای جمهوری‌ اسلامی

❇️امام خمینی:
"اگر چنانچه #ربا در کشور ما خدای نخواسته، باز در بانکش، در تجارتش باشد، ما نمی‌توانیم بگوییم که ما جمهوریمان #جمهوری_اسلامی است، محتوای جمهوری، اسلامی است."
▫️[۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۳]

✅ در سالروز پیروزی جمهوری اسلامی، چه چیزی مهم‌تر از زدودن ربا، و کدام تهدید، خطرناک‌تر از شیوع ربا در جامعه ی اسلامیست؟!

🆘امروز برای قوی‌شدن در اقتصاد؛ باید همه‌ی ایران، این اولویت را شناخته و علیه آن یکپارچه قیام کند. پس اگر در شهر و استان شما غرفه ممانعت از ربا (جنگ با خدا) برپا نمی‌شود؛ اینبار شما عَلمدار دفاع از حدود الهی در شهر خود باشید.

🔻برای کسب اطلاعات بیشتر جهت برپایی غرفه در "یوم الله ۲۲ بهمن" به ما پیام بدهید:

🆔 @reba_info

پیش به سوی #انقلاب_اقتصادی
#قوی‌تر_خواهیم_شد✌️

#ایلام #قزوین #کردستان
_______
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
1 سال پیش
▪️«قالَتْ فاطِمَةُ الزَّهْراء – سلام الله علیها –: جَعَلَ اللّهُ الاْیمانَ تَطْهیراً لَکُمْ مِنَ الشّـِرْکِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزیهاً لَکُمْ مِنَ الْکِبْرِ، وَ الزَّکاةَ تَزْکِیَةً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِی الرِّزقِ.»
حضرت فاطمه زهرا فرمودند: خداوند سبحان، ایمان و اعتقاد را برای طهارت از شرک قرار داد. و نماز را برای پاکی از هر نوع تکّبر و زکات را برای #تزکیه_نفس و #رشد_روزی قرار داد

📚مستدرک الوسائل،محدث نوری،ج۷،ص۴۶

➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔰مقصود اصلی تأسیس نظام جمهوری اسلامی، «تحقق احکام اسلامی» و تشکیل «مجمتع اسلامی» است.

💢 با توجه به جایگاه ویژه فریضه بزرگ زکات قائدتاً انتظار می‌رود، در سرلوحه برنامه‌های نظام باشد نه این‌که دورش بیندازیم! به عبارتی اگر قرار بود زکات مورد بی‌مهری قرار بگیرد، چرا اصلاً این نظام را بنا نهاده‌ایم؟

▪️تعبیر تکان‌دهنده حضرت آقا:
«ما مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید از کم‌کاری خود در این‌باره آمرزش خداوند را طلب کنیم، و به عفو او پناه بریم!»(پیام رهبر انقلاب به پنجمین اجلاس سراسری زکات؛ ۹۶/۹/۸)
➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔰 لزوم احیاء صدقه مالی-حکومتی(واجب الهی)

• با این‌که چهل سال از آغاز حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران می‌گذرد اما تاکنون، به آیه شریفه «خُذْ مِنْ أَمْوالِهِمْ صَدَقَةً تُطَهِّرُهُمْ وَ تُزَکِّیهِمْ»(توبه/۱۰۳) عمل نشده است!

• طبق این فرمان الهی، ستاندن صدقه از مأموریت های حکومت اسلامی است تا به این واسطه نفوس جامعه پاک و تزکیه شود. این نوع صدقه سه مقوله «زکات [ظاهری]»، «فطره» و «خمس» را دربرمی‌گیرد که بخش عمده‌ای از بودجه حکومت اسلامی جهت اداره جامعه را تشکیل می‌دهد.

❌اشتباه مرسوم: صدقه [مال] عمل مستحب است که ریختن پول خرد در صندوق‌های خیریه مصداق بارز آن به شمار می‌رود!
➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
﷽؛ إِنْ يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ ۚ وَتِلْكَ الْأَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَيَتَّخِذَ مِنْكُمْ شُهَدَاءَ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الظَّالِمِينَ (آیه ۱۴۰، آل عمران)
1 سال پیش
#مجاهد_فی_سبیل_الله

🔰 امام خامنه ای: جهاد حاج قاسم سلیمانی جهاد بزرگی بود و خداوند نیز شهادت او را شهادت بزرگی قرار داد.

🔸رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (جمعه) با حضور در منزل سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ضمن تفقد از خانواده شهید، شهادت آن مجاهد مخلص و عالی‌مقام را تبریک و تسلیت گفتند.

🔸امام خامنه‌ای با اشاره به اخلاص و فداکاری شهید سلیمانی، گفتند: حاج قاسم بارها و بارها در معرض شهادت قرار گرفته بود اما در راه خدا و انجام وظیفه و جهاد، از هیچ‌کس و هیچ چیز پروا نداشت.

🔸رهبر انقلاب اسلامی، شهادت سردار سلیمانی به دست خبیث‌ترین افراد عالم یعنی آمریکایی‌ها و افتخار آنها به این جنایت را یک ویژگی ممتاز برای آن مجاهد شجاع برشمردند و خاطرنشان کردند: جهاد او جهاد بزرگی بود و خداوند نیز شهادت او را شهادت بزرگی قرار داد. این نعمت عظیم بر حاج قاسم که شایسته آن بود، گوارا باشد. حاج قاسم باید همین‌جور به شهادت می‌رسید.

🔸ایشان با طلب نزول صبر و سکینه الهی بر دل خانواده سردار شهید و دلهای همه مردم ایران، افزودند: امروز دیدید که مردم در شهرهای مختلف کشور با چه جمعیت و ارادتی به خیابانها آمدند، مراسم تشییع را نیز خواهید دید، این نعمتها مقابل چشم ما است تا ارزش شهادت را متوجه شویم. خوشا به‌حال حاج قاسم که به آرزویش رسید، او شوق شهادت داشت و برای آن اشک می‌ریخت و داغدار رفقای شهیدش بود.

🔸امام خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جهاد بیرونی متکی به جهاد اکبر یعنی جهاد درونی است، خطاب به دختر شهید گفتند: همه مردم عزادار و قدردان پدر شما هستند و این قدردانی در اثر اخلاص بزرگی است که در آن مرد وجود داشت، چرا که دلها به دست خداست و بدون اخلاص، دلهای مردم اینگونه متوجه نمی‌شود. خداوند به همه ما و به همه ملت ایران عوض خیر عنایت بفرماید.
1 سال پیش
#قاسم_سلیمانی
#ابومهدی_المهندس

قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَكَّاها (آیه ۹ سوره شمس)

➖➖➖➖
▪️امام علی(ع):
«زَکَاةُ الشَّجَاعَهِ الْجِهَادُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ»؛
📚مستدرک الوسائل،محدث نوری،ج۷،ص۴۶
➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
🔴 امام خامنه‌ای رهبر انقلاب: انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است

🔰در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.

▫️بسم الله الرحمن الرحیم
▫️ملت عزیز ایران!
🔸سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌ارواحناه‌‌فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

🔸سیدعلی خامنه‌ای
▫️۱۳دیماه ۱۳۹۸
1 سال پیش
بروشور حکمت زکات.pdf
🌷طرح بروشور|
موضوع: حکمتِ زکات

🖨 نسخه‌ی قابل چاپ
(سیاه و سفید)
➖➖➖➖
✊جنبش مردمی احیاء زکات
📡 @e_zakat
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
1 سال پیش
#اولین_تجربه

✌️برپایی غرفه جنبش مردمی احیاء زکات

تهران؛ ۵و۶دی‌ماه
➖➖➖➖
📡 @e_zakat
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس