دیارممسنی | رستم

کانال رسمی پایگاه خبری دیارممسنی
📳 سفارش تبلیغات
@payamGah
💻 وب سایت
diaremamasani.ir
شناسه مجوز : ۷۶۴۵۳


☑️ فوت سومین مورد ناشی از ویروس کرونا در شهرستان رستم

💬به نقل از منابع آگاه، متاسفانه یکی دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا شهرستان رستم که در بیمارستان ولیعصر شهر نورآبادممسنی بستری بود فوت نمود تا سومین مورد فوتی ناشی از ویروس کرونا در رستم ثبت شود

تاریخ خبر: ۱۵ مرداد ۹۹

سي و هشتمین جلسه ستاد مديريت كرونا شهرستان ممسني برگزار تصميمات ذيل اتخاذ و مقرر گرديد .
- برنامه هاي عزاداري و سوگواري توسط هيات و دسته جات مذهبي بر اساس دستور العمل ويژه عزاداري ستاد ملي كرونا قابل اجرا مي باشد .
- برگزاري مراسم عزاداري به صورت عمومي صرفا با رعايت اصول بهداشتي ،كاهش مدت زمان عزاداراي ،تجمع حداقلي ، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و استفاده مداوم از ماسك امكان پذير خواهد بود .
-برگزاري مراسم عزاداري عمومي در فضاهاي سربسته صرفا در ايام مشخص شده و در مساجد،حسينيه ها و هيات مذهبي مجاز مي باشد .
-مسئولين هيات نسبت به رعايت كامل ضوابط بهداشتي ،تعداد شركت كنندگان ، مدت زمان برگزاري مراسم و نحوه پذيرائي متعهد مي گردد.
- پذيرائي در جريان مراسم عزاداري ممنوع بوده و اطعام،نذورات صرفا مطابق دستور العمل هاي بهداشتي در پخت و پز و توزيع به صورت بسته بندي در ظروف يكبار مصرف انجام گيرد.
2- با توجه به اعلام وضعيت قرمز شهرستان ممسني :
- تالار هاي عروسي،باشگاه هاي ورزشي، بدنسازي ،بازي هاي رايانه اي،گيم نت ها تا اطلاع ثانوي تعطيل مي باشند .
- نظارت و بازرسي از صنوف و اماكن پر تردد توسط تيم بازرسي و بر اساس برنامه تدوين شده به صورت جدي انجام و نتيجه عملكرد به صورت روزانه در قالب فرمت به دبيرخانه ستاد كرونا اعلام گردد.
-نظارت و بازرسي از برخي صنوف كه به صورت شبانه فعاليت دارند به صورت جدي در دستور كار تيم بازرسي قرار گرفته و در صورت مشاهده تخلف ،متخلفين به مراجع ذيصلاح جهت اعمال قانون معرفي گردند .

ضمنا مصوبات جلسه قبل شامل اعمال محدوديت ها در مراسمات عقد و عروسي ،ختم و ساير جلسات و نشست ها رسمي و غير رسمي ، تشديد نظارت و بازرسي ها از صنوف به خصوص گشت هاي شبانه توسط تيم بازرسي ،اطلاع رساني و آگاهي بخشي به شهروندان توسط شهرداري، اداره تبليغات اسلامي و ارشاد اسلامي و ساير اصحاب رسانه و فعالان عرصه خبر و ضدعفوني شبكه معابر و اماكن عمومي توسط شهرداري ها به قوت خود باقي است .
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 ساعت پیش
☑️ با پیشنهاد نیکمرام فرماندار شهرستان آباده و حکم دکتر رحیمی استاندار فارس آقای ابوالفضل نظری کارشناس روابط عمومی فرمانداري شهرستان ممسنی به عنوان بخشدار جدید بخش بهمن صغاد در شهرستان آباده انتخاب شده است
تاریخ خبر: ۱۵ مرداد ۹۹
نظری از حامیان انتخاباتی مجيدانصاری بود و پیش بینی میشد در ممسنی یا رستم به عنوان بخشدار انتخاب شود.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
2 ساعت پیش
☑️ سیاره ای سالم با حمایت از تغذیه با شیر مادر

💬تغذیه با شیر مادر ، در هر شرایط اقتصادی و اجتماعی ، شانس بقا را ارتقاء داده و مزایای طولانی مدت سلامت و تکامل نوزادان و کودکان را فراهم می کند . به علاوه تغذیه با شیر مادر سلامت مادر را بهبود می بخشد ، از طرف دیگر انتقال COVID19 از طریق تغذیه مستقیم از پستان مادر و از طریق شیر مادر تشخیص داده نشده است ، لذا دلیلی برای قطع شیردهی یا جلوگیری از آن وجود ندارد .
البته در حین شیردهی ، مادر باید نکات بهداشتی مناسب مثل استفاده از ماسک ، شستن مرتب دست ها با آب و صابون یا شوینده های پایه الکی بخصوص قبل از لمس کودک و همچنین ضدعفونی کردن کلیه سطوح را رعایت کند .
مزایای بیشمار برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد و تغذیه با شیر مادر از خطرات احتمالی انتقال بیماریهای مرتبط با COVID19 بیشتر است .
تغذیه با شیر مادر بدون شک مرگ و میر نوزادان و شیرخواران را کاهش می دهد و موجب بهبود وضعیت سلامت و تکامل مغزی کودک و شیرخوار می شود .
مادران مبتلا یا مشکوک به COVID19 که قادر به تغذیه شیرخوار خود نیستند ، بهترین روش تغذیه برای نوزاد آنها شیر دوشیده شده با رعایت موازین بهداشتی توسط خود مادر یا شخص کمک کننده می باشد ، باید توجه داشت قبل و بعد از هر بار دوشیدن شیر دست ها ، وسایل دوشیدن و ذخیره شیر را با آب گرم و صابون حتماٌ بشویید .
اگر مادر قادر به دوشیدن شیر نباشد و شیر اهدایی بانک شیر یا شیر دایه در دسترس باشد استفاده گردد ، در غیراینصورت ناچاراٌ از شیر مصنوعی برای شیرخوار استفاده شود .
سوزان جمشیدی : کارشناس برنامه کودکان و نوزادان مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
9 ساعت پیش
☑️ دادستان رستم : افزایش اجاره بهای بیشتر از پانزده درصد اکیدا ممنوع و با متخلفین برخورد می شود.
تاریخ خبر: ۱۵ مرداد ۹۹

به گفته #وحیدنیکنام رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رستم جلسه ای با دعوت اداره صنعت معدن و تجارت در خصوص تمدید قراردادهای اماکن استیجاری در دفتر دادستان شهرستان رستم و با حضور رحمانی دادستان شهرستان و تمام بنگاه داران املاک و مستغلات برگزار گردید.
#صادق_رحمانی دادستان شهرستان رستم بیان در این جلسه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی تحمیلی بر کشور ناشی از ویروس #کرونا و همچنین تحریم های ظالمانه و با لحاظ ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر، کلیه قرارداد های اجاره مربوط به املاک مسکونی استیجاری که تا تاریخ 99/5/14 هنوز تمدید نشده است در صورت عدم توافق بین طرفین و تمایل مستاجر تا سه ماه پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نسبت به پایان شیوع کرونا و اتمام شرایط اضطراری تمدید می گردد، حداکثر افزایش میزان اجاره بها یا مبلغ رهن در شهرستان رستم 15 درصد خواهد بود.
1_املاک مورد اجاره که قبلا یا در مدت تمدید قرارداد به طور قطعی و رسمی مورد معامله قرار گرفته باشد مستاجر می بایست ظرف مدت دو ماه از تاریخ انتقال سند رسمی نسبت به تخلیه و تحول آن اقدام نماید.
2_مستاجرینی که در دوره قرارداد اجاره بر اساس این مجوز به تشخيص دادگاه صالح به تعهدات خود عمل نکنند و موجب تضییع حقوق موجر شوند مشمول این مصوبه نخواهد شد.
3_چنانچه مستاجر با افزایش مبلغ اجاره با نرخ های فوق الذکر موافقت ننماید، واحد قابل تخلیه است.
4_چنانچه در قرارداد اجاره مدت زمان بیشتری نسبت به این مصوبه برای انقضای قرارداد در نظر گرفته شود، مدت زمان قراردادی معتبر است.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
18 ساعت پیش
☑️ شروع عملیات آسفالت محور روستای باتون بردنگان توسط. اداره راه و شهرسازی شهرستان ممسنی
تاریخ خبر: ۱۴ مرداد ۹۹
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
23 ساعت پیش
☑️ تودیع و معارفه ی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ممسنی
تاریخ خبر: ۱۳ مرداد ۹۹

متن کامل خبر 👇
http://diaremamasani.ir/?p=28010

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 روز پیش
☑️ آهنگ زیبای دیارعشق با صدای رسول لشکری تقدیم به همشهریان خونگرم ممسنی و رستم
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
2 روز پیش
☑️ دستگیری 3 سارق و کشف 20 فقره سرقت در ممسنی

🎙فرمانده انتظامی "ممسنی" از شناسایی و دستگیری 3 سارق درون خودرو و اماکن خصوصی با 20 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.
مشروح خبر👇
http://diaremamasani.ir/?p=28004

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
3 روز پیش
☑️ فوت یکی دیگر از بیماران مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان ولی عصر(عج) ممسنی و شناسایی ده نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا
مشروح خبر👇
http://diaremamasani.ir/?p=28002


ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
3 روز پیش
☑️ کلنگ زنی و شروع عملیات سه طرح بزرگ ابخیزداری در شهرستان رستم

💬این سه پروژه بزرگ با حضور انصاری نماینده مردم ممسنی و رستم ،حسینی فرماندار و دیگر مسئولان این شهرستان کلنگ زنی و شروع عملیات با هزینه ای بالغ بر هفتاد پنج میلیارد تومان اغاز شد.
مشروح خبر 👇
http://diaremamasani.ir/?p=28008

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
4 روز پیش
☑️ توزیع قریب 200 بسته معیشتی به همت قرارگاه محرومیت زدایی وگروههای جهادی سپاه ناحیه ممسنی درشب عید قربان

فرمانده سپاه ناحیه ممسنی از توزیع قریب 200 بسته معیشتی به همت قرارگاه محرومیت زدایی و گروههای جهادی سپاه ناحیه ممسنی درشب عید قربان خبر داد ؛
مشروح خبر 👇
http://diaremamasani.ir/?p=28006

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
4 روز پیش
☑️ دکتر بهرام طهماسبی رئیس بیمارستان امام خمینی آمل در راه مقابله با کرونا و بر اثر ابتلا به این بیماری درگذشت

📝 وی در لحظات پایانی عمرش در نامه ای به مسئولان نوشت:

▫️ کادر درمان و پزشکان متخصص همه از کار دارن می‌افتن.به دلیل ریزش شدید نیرو مجبور به عدم پذیرش بیماران هستم.۷۳ درصدموارد بستری در ۲ هفته اخیر سابقه حضور در تجمعات داشتند
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
5 روز پیش
☑️ پرستاری که طعم مادربودن را نچشید!

کیانا نخعی" از کادر درمان بیمارستان شهرستان جیرفت بامداد امروز در راه سلامت و دفاع از سلامتی مردم، بر اثر کرونا جان خود را از دست داد.
وی ۲۶ ساله و از پرستاران اورژانس بیمارستان جیرفت بود که ۱۰ روز پیش با به دنیا آمدن نوزادش مادر شده بوده ولی این نوزاد هرگز لذت آغوش مادر و نوازش او را نچشید.
روحشان شاد

به خاطر کادر درمان و پرستاران #ماسک_بزنیم و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
5 روز پیش
☑️ اطلاعیه ستاد نماز جمعه شهرستان ممسنی
تاریخ خبر: ۹ مرداد ۹۹

💬 به استحضار عموم مردم شهیدپرور شهرستان ممسنی می رساند به علت شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد استانی مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا مراسمات دعای عرفه، نماز عید سعید قربان ، و نماز جمعه این هفته شهرستان ممسنی برگزار نمی گردد

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
6 روز پیش
☑️ بودجه تکمیل شدن محور ارتباطی قائمیه-پل بریم تصویب نهایی شد
سد پارسیان در دستور کار شورای اقتصادی قرار گرفت
تاریخ خبر: ۸ مرداد ۹۹

مجید انصاری نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم به همراه دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، آقای رحیمی استاندار فارس، آقای خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی به صورت هوایی دو پروژه مهم در شهرستان ممسنی را مورد بررسی قرار دادند.
در این بررسی هوایی اقای انصاري اعلام کرد اعتبار لازم برای تکمیل و نهایی شدن پروژه ارتباطی محور قائمیه به پل بریم تصویب شد

همچنین موضوع سد پارسیان مورد بررسی ویژه قرار گرفت و پرونده این پروژه برای تصمیم گیری نهایی به شورای اقتصادی می رود تا این پروژه مهم شهرستان نیز با پیگیری نماینده شهرستان برای همیشه تعیین تکلیف شود.
قابل ذکر است دکتر انصاری امشب و فردا در نشست های مختلف دکتر نوبخت «معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» را همراهی می کند.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani

https://www.instagram.com/p/CDO_PnVgznM/?igshid=x6651kcj9g35
6 روز پیش
☑️ فوت پنجمین بیمار مبتلا به کروناویروس در ممسنی
تاریخ خبر: ۷ مرداد ۹۹

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسني، دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ممسنی از فوت پنجمین بیمار مبتلا به کروناویروس در شهرستان خبر داد.
وی افزود با مثبت اعلام شدن نتیجه تست تعداد 17 نفر از افراد مشکوک به کووید۱۹ تعداد مبتلایان در شهرستان به 434 نفر رسید.

در شهرستان رستم نیز ۵ مورد جدید مثبت اعلام شده است تا جمع مبتلایان به این ویروس در رستم به ۱۵۷ مورد برسد
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ قتل در خیابان شهدای ناجا ممسنی

💬فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر در مزاحمت خیابانی دو دانش‌آموز برای بانوان دوچرخه سوار به قتل رسید.
تاریخ خبر: ۶ مرداد ۹۹

سرهنگ محمد هاشم قسام گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره درگیری منجر به جرح در خیابان های شهدای ناجا شهر نورآباد ممسنی، ماموران پلیس به همراه عوامل امدادی به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: ماموران در بررسی های اولیه مشاهده کردند فردی به وسیله چاقو مضروب شده است و سریعا وی را توسط عوامل امدادی به بیمارستان انتقال دادند.
"سرهنگ قسام" با اشاره به اینکه فرد مضروب ۲۴ ساله متاسفانه به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرد گفت: اقدامات فنی و تخصصی پلیس برای دستگیری ضارب آغاز شد و سرانجام در کمتر از دو ساعت با اشراف اطلاعاتی مأموران مخفیگاه قاتل و همدستش شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی ضربتی آن را دستگیر کردند
"فرمانده انتظامی ممسنی" با بیان اینکه متهمین در بازجویی اولیه به ارتکاب قتل اقرار کردند گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه قاتل و همدست وی که هردو ۱۶ ساله بودند تحویل مراجع قضایی شدند.
وی در تشریح این حادثه گفت: در شب حادثه دو بانوی دوچرخه سوار در خیابان شهدای ناجا در حال عبور بودند که قاتل و همدست وی که دو نوجوان دانش‌آموز هستند، برای آنان ایجاد مزاحمت می کنند، در همین حین مقول متوجه این موضوع شده و برای منع دو نوجوان وارد قضیه شده و به آنان تذکر می‌دهد، که متاسفانه قاتل با هم دست خود با مقتول درگیر و با ضربات چاقو وی را به قتل می‌رساند.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ معرفي بخشداران مرکزی و جوزار ممسنی

💬به نقل از منابع آگاه، امید عباسی مسئول فعلی حراست فرمانداری شهرستان ممسنی بعنوان بخشدار مرکزی شهرستان و یوسف حیدری بخشدار سابق مرکزی بعنوان بخشدار بخش جوزار معرفی شده است .
حیدری چندماه سرپرستی بخش جوزار را عهده دار بود و حالا رسما بخشدار زادگاه خود شده است
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ روند افزایشی آمار کرونا در ممسنی

🎙به نقل از منابع آگاه در پنجمین روز از پنجمين ماه سال ۹۹ نتیجه تست کرونا ۱۲ مورد جدید در شهرستان ممسنی مثبت اعلام شده است
جمع مبتلایان به این ویروس به عدد ۴۱۷ رسیده است!
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ دستگیری کلاهبردار میلیاردی در ممسنی

🎙فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی از دستگیری سه نفر در این شهرستان خبر داد که اقدام به کلاهبرداری پنجاه میلیارد ریالی کرده بودند.
تاریخ خبر: ۴ مرداد ۹۹

سرهنگ #محمد هاشم_قسام در گفتگو با پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر گفت: در پی وصول چند فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری از طریق اخذ تسهیلات بانکی کم بهره و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان #پلیس آگاهی ممسنی در بررسی اولیه مطلع شدند که خانمی با نفوذ در یکی از بانک های دولتی با ترفندهای متقلبانه و با همکاری دو نفر از کارمندان متخلف، شهروندانی که نیاز به وام فوری داشته‌اند را فریب داده و پس از اخذ مبلغ توافقی، مبلغ ۲۰ میلیون تومان را اضافه بر مبلغ اصلی وام به حساب خود واریز می کرده و گیرنده را مجبور به پرداخت اقساط سنگین می نموده است.

سرهنگ قسام با اشاره به اینکه در این خصوص از ۱۹ شهروند مبلغ ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری شده است افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق شدند متهم و ۲ نفر از کارمندان متخلف بانک مربوطه را شناسایی و دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه و مواجه شدن با مستندات و ادله پلیس به جرم خود اقرار کردند گفت: افراد متخلف برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی به شهروندان هشدار داد از اعتماد بیش از حد به دیگران و افراد ناشناس پرهیز کنند و در اخذ تسهیلات بانکی دقت لازم را داشته باشد.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ ثبت نام وام ودیعه مسکن پیامکی شد

وزارت راه و شهرسازی:
🔹متقاضیان دریافت تسهیلات باید از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۴ مرداد با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
🔹سپس در زمان‌بندی اعلامی باید در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کنند.
🔹ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می شود به نام فرد متقاضی باشد.
🔹 مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۹ مرداد به اتمام خواهد رسید.
@منبع: فارس

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ توزیع دو تن مرغ رایگان در شهرستان رستم

🕰تاریخ خبر: ۳ مرداد ۹۹

به گفته وحیدنیکنام رئيس اداره صمت رستم در راستای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد با پیگیری #سیدابوطالب_حسینی فرماندار شهرستان رستم و تلاش ها و همکاری این اداره توانستیم مقدار 2 تن #مرغ به صورت کاملا رایگان در سطح شهرستان توزیع نماییم.
نیکنام گفت: توزیع این بسته ها توسط کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر ومرکز نیکوکاری رستم در بین روستاییان تحت پوشش کمیته امداد در کل شهرستان توزیع گردید.

# وحیدنیکنام در آخر افزود: این کمک ها با هدف کمک به قشرهای آسیب پذیر در شهرستان رستم انجام گردید که با همکاری و تعامل سایر مسئولان سعی می کنیم کمافی سابق این کمک ها ادامه داشته باشد.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس