دیارممسنی | رستم

کانال رسمی پایگاه خبری دیارممسنی
📳 سفارش تبلیغات
@payamGah
💻 وب سایت
diaremamasani.ir
شناسه مجوز : ۷۶۴۵۳


☑️ جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ممسنی :

🎙فرماندار شهرستان ممسنی از اخصاص ۲۶۰میلیارد ریال تسهیلات ۱۲درصد با بازپرداخت ۲۴ماه برای واحدهای تولیدی و خدماتی اسیب داده از شیوع ویروس کرونا در شهرستان خبر داد .

داوود ایوبی گفت‌ : متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا پایان خردادماه به سامانه کارا و برای راهنمایی و مشاوره به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه نمایند
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
8 ساعت پیش
☑️ افتتاح نمایندگی ثبت احوال بخش دشمن زیاری

🎙امیداکبری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ممسنی با اعلام این خبر گفت:
با پیگیری های صورت گرفته از سوی اداره ثبت احوال ممسنی و بنا به دستور آقای علیرضا انصاری مدیر کل محترم ثبت احوال فارس، نمایندگی ثبت احوال در مرکز بخش دشمن زیاری مستقر و از روز دوشنبه مورخ دوازدهم خرداد ماه ۱۳۹۹ شروع به کار کرد .

اکبری افزود؛ به زودی نمایندگی ثبت احوال در بخش ماهور میلاتی نیز مستقر و شروع به کار خواهد کردو در زمان لازم اطلاع رسانی خواهد شد .
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
9 ساعت پیش
☑️ توقیف 93 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در ممسنی

🎙فرمانده انتظامي ممسنی گفت: با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی طی یک هفته گذشته، 79 دستگاه موتورسيكلت و 14دستگاه خودرو متخلف در شهرستان توقیف شد.

سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با محوریت برخورد با وسائل نقليه متخلف در سطح حوزه استحفاظي شهرستان ممسنی اجرایی شد.

وی گفت: در نتیجه اجرای این طرح، 79 دستگاه موتورسیکلت و 14دستگاه خودرو متخلف توقیف و روانه پارکینگ شدند.

سرهنگ قسام خاطر نشان كرد:طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و برخورد با متخلفان با هدف پيشگيري از وقوع جرم و کاهش تصادفات در سطح جامعه به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 روز پیش
☑️ کامبیز گودرزی رئیس اداره کار شهرستان ممسنی از پرداخت تسهیلات به واحد های آسیب دیده از کرونا خبر داد
جزئیات بیشتر در اینستاگرام دیارممسنی 👇
instagram.com/p/CA1f6iZgmXi/?igshid=ovctz93g6bgt

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
2 روز پیش
☑️ آگهی پذیرش دانشجو در دوره کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای شهرستان ممسنی

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
2 روز پیش
☑️ بستری بیماران کرونایی در بیمارستان ولیعصر ممسنی

🎙به نقل از منابع آگاه، نتیجه تست کرونا یک مورد جدید در شهرستان ممسنی مثبت اعلام شده است تا جمع مبتلایان به این ویروس در شهرستان به عدد ۷۲ برسد

⚠️ از این تعداد ۲ نفر در بیمارستان ولیعصر شهر نورآباد ممسنی بستری شدند.

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
3 روز پیش
☑️ ارزش واقعی سهام عدالت قابل مشاهده شد

🔸دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سایت زیر و وارد کردن کد ملی خود می‌توانند مبلغ به روز سهام خود و همچنین شرکتهایی که سهام آنها را در اختیار دارند، مشاهده کنند:

http://www.sahamedalat.ir

🔸پیش از این نیز اعلام شده بود که دارندگان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها، تا ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش برسانند.

🔸برای دارندگان کد بورس نیز احتمالا از ۱۰ خرداد سهام عدالت آنها در پرتفوی کارگزاری قابل مشاهده خواهد بود
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
3 روز پیش
☑️ سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان ممسنی همچنان ادامه دارد
در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست کرونا ۳ مورد جدید در ممسنی مثبت اعلام شده است تا جمع مبتلایان به این ویروس به عدد ۷۱ برسد

به نقل از منابع آگاه دو مورد جدید ساکن روستای میشان از توابع بخش ماهور هستند تا ثابت شود کرونا محدودیت مکان و سن ندارد و مردم باید برای حفظ سلامتی خود پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند
همچنین یکی از مبتلایان از کسبه بازار شهر نورآباد می باشد
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
4 روز پیش
☑️ سیر صعودی آمار کرونا در ممسنی

🎙با مثبت اعلام شدن نتیجه تست کرونا یک مورد جدید در شهرستان ممسنی، جمع مبتلایان به این ویروس در شهرستان به عدد ۶۹ رسید

🔸آمار شهرستان رستم با توجه به منفی بودن نتیجه تست های ارسالی در یکماه اخیر در عدد ۶۸ ثابت بوده است

🔺مردم باید بدانند تنها راه در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است .
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
4 روز پیش
☑️ خبری از نماينده ممسنی و رستم نبود، ترکیب کامل اعضاء هیئت رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس

🔻منتخبان ملت در نشست علنی امروز (پنج شنبه 8 خرداد) مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت‌ رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس شورای اسلامی را انتخاب کردند.

🔻بر اساس نظر موافق منتخبان ملت محمدباقر قالیباف با 230 رأی از مجموع 267 رأی مأخوذه به‌ عنوان رئیس مجلس یازدهم و امیرحسین قاضی زاده هاشمی با 208 رأی و علی نیکزاد با 196 رأی از مجموع 274 رأی به‌ عنوان نواب رئیس اول و دوم اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس انتخاب شدند.

🔻از میان کاندیداهای دبیری هیئت رئیسه برای اجلاسیه اول مجلس یازدهم، سیدناصر موسوی لارگانی با 171 رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با 165 رأی، حسینعلی حاجی دلیگانی با 149 رأی، روح الله متفکر آزاد با 148 رأی، علی کریمی با 127 رأی و محسن دهنوی با 119 رأی از مجموع 272 رأی مأخوذه به‌ عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.

🔻همچنین منتخبان ملت، محمدحسین فرهنگی را با 167 رأی، علیرضا سلیمی را با 129 رأی و محسن پیرهادی را با 128 رأی از مجموع 268 رأی مأخوذه به‌عنوان ناظران هیئت رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس انتخاب کردند.


ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
5 روز پیش
☑️ بازگشایی امکان ورزشی، تالارهای عروسی شاید هفته آینده !

🎙در سي و سومين جلسه ستاد مديريت ویروس كرونا شهرستان ممسني با موضوع چگونگي فعاليت تالارهاي عروسي و اماكن ورزشي تصميمات ذيل اتخاذ گرديد:
1-مراكز و اماكن ورزشي مطابق با مصوبات ستاد ملي كرونا به شرط:
الف _مراجعه به سايت سلامت وزارت بهداشت و اخذ كد مربوطه
ب- معرفي كاركنان اماكن ورزشي توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان به شبكه بهداشت و درمان و اخذ گواهي سلامت و تست كرونا و تاييديه عدم ابتلا به بيماري كرونا و ديگر بيماري هاي زمينه اي
ج- تاييد رعايت ضوابط و پروتكل هاي بهداشتي توسط كارشناسان شبكه بهداشت و درمان اجازه فعالیت خواهند داشت.
2--جهت تصميم گيري در خصوص فعاليت تالارهاي عروسي جلسه اي با حضور مالكين تالارها و ادارات مربوطه از جمله شبكه بهداشت و درمان - اداره صمت و نيروي انتظامي و ....طي هفته آتي برگزارو تصميم گيري می شود .
3--فعاليت موزه و اماكن تاريخي وفرهنگي (سفره خانه ها ) با اخذ كد بهداشتي از سامانه سلامت وزارت بهداشت و درمان و با رعايت پروتكل هاي بهداشتي با نظارت اداره ميراث فرهنگي وگردشگري وشبكه بهداشت ودرمان بلامانع مي باشد.
4-ساعت فعاليت و شروع به كار كليه ادارات بر اساس مصوبه ستاد ملي كرونا از ساعت7:30 تا 14:30 از روز شنبه مورخ 10 / 3 / 1399 تعيين مي گردد .
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
5 روز پیش
☑️ فرماندار ممسنی خواستار تعامل مدیران شهرستان با منتخب مردم در مجلس شد

🎙داوود ایوبی گفت :با اقدامات و تدابیر خاص بکار گرفته شده در دوم اسفند که با همراهی شایسته مسولان استانی انجام گرفت مردم عزیز و فهیم حوزه انتخابیه ممسنی و رستم نیز بعد از سه دهه شاهد انتخاباتی در شان خود را تجربه نمودند که هم مقام اولی در مشارکت را نصیب خود کردند و هم انتخاباتی بدون درگیری و حاشیه را تجربه کردند و هم در دور اول نماینده منتخب خودرا با اکثریت مطلق که انهم در استان مقام دومی را داشت راهی بهارستان کردند .

نماینده عالی دولت در شهرستان ممسنی اظهار داشت :انتخابات یازدهم شهرستان ممسنی که با همراهی بی نظیر مردم و داوطلبان و طرفداران انها همراه بود حلاوت و شیرینی مشارکت مردم در سرنوشتشان را چندین برابر نموده است .
رییس شورای تامین شهرستان ممسنی گفت :این حلاوت و شیرینی را شما مسولان می بایست با خدمت بیشتر درک بیشتر مردم و رفع مشکلات انها جواب دهید تا این روحیه قابل ستایش در شهرستان تقویت شود .
وی ضمن تقدیر از زحمات ۴ساله اقای دکتر گودرزی نماینده شهرستان در دور دهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد :هم چنان که رییس محترم جمهوری اسلامی ایران دست دوستی را به سمت مجلس جدید دراز نموده در شهرستان نیز این سیاست دنبال خواهد شد و در این راستا برنامه ها و مسایل و مشکلات و پیشنهادات شهرستان در قالب یک کتابچه اماده شده که با تایید استان تقدیم اقای دکتر انصاری نماینده دور یازدهم حوزه انتخابیه ممسنی و رستم خواهد شد .
وی اظهار داشت :شرایط برای موفقیت بیشتر نماینده دور یازدهم با برگزاری انتخابات بدون حاشیه بهتر از گذشته فراهم گردیده واز مدیران شهرستان انتظار است همچون گذشته با نماینده شهرستان کمال همکاری را داشته باشند .
وی در ادامه تذکراتی در خصوص مشارکت بیشتر مدیران در مدیریت بحران و تکریم ارباب رجوع و پیگیری جذب اعتبارات و برنامه ریزی هفته دولت و ارایه برنامه های ادارات برای جهش تولید و اشتغالزایی و...دادند .
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
6 روز پیش
☑️ آمار کرونا، ممسنی به رستم رسید

💬 در ششمین روز از خرداد‌ماه ۹۹ و با مثبت اعلام شدن نتیجه تست کرونا ۲ مورد جدید در شهرستان ممسنی، جمع مبتلایان به این ویروس به عدد ۶۸ رسید
در شهرستان رستم نیز در یکماه اخیر مورد مثبت وجود نداشته است تا آمار کرونا در رستم همچنان ۶۸ مورد باشد

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ دستگیری قاتل در شهرستان ممسنی کمتر از ۱۲ ساعت

🎙فرد جوانی که عصر دیروز در پی یک اختلاف خانوادگی پدر و مادر خود را به قتل رسانده بود توسط پلیس آگاهی شهرستان ممسنی دستگیر شد
خبر تکمیلی👇
http://diaremamasani.ir/?p=27879

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ آتش سوزی مزارع گندم در شیراسپاری ممسنی
⚠️ قصه تلخ هرساله کشاورزان

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ قتل خانوادگی در شهرستان ممسنی

🎙بنا به گفته منابع محلی ،ظهر امروز فردی در یکی از محله های شهر نورآباد اقدام به کشتن پدر و مادر خود با اسلحه کرده است
❌ فرد قاتل که حدود ۳۳ سال سن دارد متواری شده است
شنیده های تایید نشده از جشن عروسی دختر این خانواده در امشب خبر دادند

جزئيات این حادثه و انگیزه فرد بعد از تایید و اعلام منابع قضایی و انتظامی منتشر خواهد شد

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ کرونا در ممسنی به ۶۶ رسید

🎙عصر امروز هم نتیجه تست کرونا ۳ مورد جدید در شهرستان ممسنی مثبت اعلام شده است تا جمع مبتلایان به این ویروس در شهرستان ممسنی تا عصر شنبه ۳ خرداد ماه به عدد ۶۶ برسد.

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ جلسه ی تجلیل از روابط عمومی های ادارات شهرستان رستم برگزار گردید

🎙سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم در این جلسه ضمن تبریک سوم خرداد سالروز پیروزی آزاد سازی خرمشهر و همچنین هفته روابط عمومی گفت:
روابط عمومی و اطلاع رسانی اخبار و انعکاس عملکردهای درون سازمانی از مهمترین بخش مدیریتی هر اداره ، نهاد و یا سازمانی است که مدیریت آن مجموعه باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

فرماندار رستم همچنین بیان داشت : روابط عمومی ها قلب تپنده ی هر سازمانی برای رسیدن به رشد و بالندگی است و انعکاس اخبار و اقدامات ادارات توسط مسئولین روابط عمومی هاست و توجه به این بخش یکی از مهمترین وظایف مدیران اجرایی می باشد تا بتوانند از این طریق اقدامات و فعالیت های خود را به سمع و نظر مردم برسانند و اطلاع رسانی کنند.

حسینی تاکید کرد همه ی روابط عمومی های ادارات و نهادهای شهرستان ارتباط خود را با خبرنگاران ، خبرگزاری ها و روزنامه ها و اصحاب رسانه بیشتر کنند تا اطلاع رسانی فعالیت ها و خدمات رسانی ادارات از طریق خبرگزاری ها و پایگاههای خبری در فضای مجازی به سمع و نظر مردم شریف ما برسند.

در این جلسه مسئولین روابط عمومی ادارات نیز به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان جلسه با اهدای لوح سپاس و جوایزی از زحمات آنها تجلیل شد.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ آمار کرونا در ممسنی همچنان در حال افزایش

🎙امروز هم نتیجه تست کرونا ۲ مورد جدید در شهرستان ممسنی مثبت اعلام شده است تا جمع مبتلایان به این ویروس در شهرستان ممسنی تا امروز شنبه ۳ خراد ماه به عدد ۶۳ برسد.
آمار شهرستان رستم خوشبختانه در عدد ۶۸ ثابت است .
❌ برگزاری مراسم تشییع شهدای ارتش در ممسنی و رستم بدون رعایت پروتکل بهداشتی احتمالا باعث افزایش بیشتر آمار در دو هفته آینده خواهد شد

ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ گزارش مردمی: آتش سوزی در مزارع گندم در روستای دزدک دهنو از توابع شهرستان رستم به دلیل اتصال برق در تلمبه کشاورزی
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
☑️ حضرت آیت الله حسین شاکری فر امام جمعه ممسنی در خطبه های نمازجمعه دوم خرداد ماه بیان داشتند:

🎙در این قضیه پیش آمده 19 شهید گلگون کفن، تقدیم به اسلام و نظام جمهوری اسلامی شد. ما از نظر جمعیتی حدود 25 صدم جمعیت کشوری هستیم اما سهم ما از این شهدا حدود 60 برابر میانگین کشوری بوده است.
در دفاع مقدس همین گونه بوده است. شهرستان های ما ممسنی بزرگ از پراعزام ترین شهرستان های کشور بود. شهدای روحانی ما در دفاع مقدس بسیار بالاتر از میانگین سایر اقشار در کشور بود. امار شهدای ما هم به همین سبک پیش می رود.
ما در مقام علمی جز شهرستان های برتر کشوری هستیم. میانگین تحصیلات تکمیلی نسبت به میانگین جمعیتی کشور جلوتر است.
در دفاع هم از حرم اهل بیت هم اینگونه بود. این مردم نیاز به عنایت بیشتری دارند. آن وقت این سه شهید ما اینگونه تشییع می شود و استان هایی که یک شهید دارند از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود. وقتی تشییع شهدای ما می شود فقط فرودگاه و مرکز استان ما را نشان می دهند.

موقعی که سخن از آب و کشاورزی می شود سد 30 ساله ما باید همچنان پیر و فرتوت و بلااستفاده باشد. تا کی ما باید کلنگ این سد را بزنیم و ثمره اش را نبینیم.
در حوزه صنعت که از همه بدبخت تریم. تنها کارخانه به ارث رسیده از دوران ستمشاهی در شهر و دیار، امروزه گرد و خاک می خورد و کارگری 60 ماه حقوق نگرفته است.
این مردم با این پتانسیل بالا، این مردم با این ولایت مداری و حضور پررنگ و این مردم خوب و ولایی، جوانانشان را فدای نظام و مملکت و کشورشان می کنند، توقع زیادی نیست خدمت رسانی به این بخش از جامعه.
ঊ دیارممسنی | رستم ঈ
@diareMamasani
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس