دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان


ماشاالله عسگریزاده، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان دهاقان و از یادگاران 8 سال دفاع مقدس که 8 سال در اسارت دشمنان بعثی بود، در ادامه این آیین به بیان خاطراتی از روزهای جنگ پرداخت.
در پایان این برنامه از ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس تجلیل و تقدیر به عمل آمد و سپس جمعی از حاضران با حضور در محل بوستان شهدای گمنام واحد و عطرافشانی گلزار آنان، با آرمان‌های قلبی این شهدا، تجدید پیمان کردند.
3 هفته پیش
وی افزود: « در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدا و رشادت‌های آنان را گرامی می داریم و ارج می‌نهیم. کسانی که در آن دوران حضور داشتند و آن ایام را با تمامی وجود لمس کردند، می دانند که بر این مملکت چه گذشته است و همگی نیک می‌دانندکه تجلیل از یادگاران و ایثارگران آن دوران، وظیفه امروز همه ماست. »
شهریاری عنوان کرد: « جنگ تحمیلی نمایش حماسه و ایثار بود، ایثاری که در آن مردم ایران یکدل و یک‌زبان، دفاع از کیان کشور را سرلوحه آرزوهای خود قرار دادند و جوانان معصوم با شجاعت و شهامت، حماسه‌های ماندگار خلق کردند و با رشادت و ایثار خود، به همه دشمنان درس مردانگی و پایمردی دادند. »
3 هفته پیش
تقدیر از ایثارگران واحد دهاقان
در آیینی و با حضور کارکنان واحد دهاقان، از ایثارگران هشت سال حماسه و خون تجلیل به عمل آمد.
در این آیین حجت‌الاسلام علی شهریاری، مدیر فرهنگی واحد در سخنانی گفت: « این کشور روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و یکی از این دوران پر از رمز و راز و به یاد ماندنی، دوران دفاع مقدس می باشد که ایران و انقلاب نوپای اسلامی آن درگیر جنگی نابرابر با کشور همسایه خود شد که با حمایت تمامی قدرت‌های جهانی به مصاف ما آمده بود، اما فرزندان این مرز و بوم با جانفشانی و رشادت‌هایشان، حتی یک وجب از خاک‌مان را در اختیار دشمن قرار ندادند و این در تاریخ کشور ما بی‌نظیر بود. »
3 هفته پیش
عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی در پایان خاطرنشان کرد: « در زمینه کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای، واحد دهاقان توانسته است با امضای قراردادهای تفاهمی با ادارات مختلف، بخشی از هزینه‌های خود را از راه هایی به جز درآمد غیرشهریه‌ای تامین نماید.در کنار تمامی این برنامه‌ها، آموزش، پژوهش، علم و فرهنگ برای دانشگاه اولین اولویت را در برنامه ریزی‌ها داراست و تلاش ما بر آن است که در کنار فعالیت‌های علمی و انجام کارهای تحقیقاتی به دانشگاه های نسل چهارم تبدیل شویم. »
در پایان این نشست، اعضای هیأت رئیسه واحد دهاقان به سوالات مطروحه خبرنگاران پاسخ دادند و سپس حاضران از قسمت‌های مختلف دانشگاه بازدید کردند.
1 ماه پیش
حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین در دستور کار واحد دهاقان
معاون علمی واحد دهاقان تصریح کرد: « دانشگاه ما در سالیان اخیر به منظور حرکت به سوی دانشگاه های نسل چهارم و کارآفرین، اقدام به احداث گلخانه تولید بذر هیبرید نمود که در حال حاضر با همکاری شرکت دانش بنیان نگین بذر دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در زمینه تولید این نوع از بذر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بذر هیبرید محصولی زیربنایی است که علاوه بر تامین نیاز داخلی، توانایی صادرات و ارزآوری را برای اقتصاد کشور داراست. »
1 ماه پیش
او افزود: « این مجتمع دانشگاهی با وسعت ۷۰ هکتار و با تلاش کارکنان و مسئولان خود، مانند نهالی رشد کرد و اکنون مانند یک درخت تنومند به ثمر نشسته است. بعد از گذشت ۳۳ سال از عمر دانشگاه، اکنون این واحد دانشگاهی با برخورداری از بیش از ۷۰ رشته از کاردانی تا دکتری تخصصی، برای خود در استان و کشور نامی درخور دست و پا کرده است، نامی که وظیفه تک تک ما را مهم‌تر و سخت‌ تر می نماید تا با تلاش مضاعف در پی دستیابی به اهداف بزرگتری برای این واحد باشیم. »
چیت‌ساز بیان داشت: « بر خود می بالیم که اعلام کنیم تا کنون بیش از 20000 فارغ‌التحصیل و دانش‌آموخته داشته‌ایم که طبق استعلامات انجام شده، اکثریت قریب به اتفاق این دانش آموختگان جذب بازار کار شده‌اند و البته تعداد بسیاری از دانشجویان ما نیز کسانی بودند که در حین اشتغال به کار به امر ادامه تحصیل و ارتقای مدرک خود پرداختند. بسیاری از مدیران ارشد، فرمانداران شهرستان های گوناگون، مدیران کل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، روسای ادارات، نهادهای دولتی، غیر دولتی، وزیر، مشاور وزیر و.... به دلیل ترکیب مناسب رشته‌های دانشگاه از دانش آموختگان واحد دهاقان هستند. »
1 ماه پیش
معاون علمی واحد دهاقان در جمع خبرنگاران:
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در زمینه تولید بذر هیبرید، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد دهاقان، نشست خبری و اطلاع‌رسانی اعضای هیات رئیسه این واحد دانشگاهی با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه از شهرهای شهرضا و دهاقان در محل سالن اجلاس کتابخانه مرکزی علامه طباطبایی برگزار شد.
در این نشست دکتر محمد علی چیت‌ساز، معاون علمی دانشگاه در سخنانی گفت: « واحد دهاقان از سال ۶۶ با تک رشته علوم اجتماعی و در محل حسینیه اعظم شهر دهاقان شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه بدون تردید حاصل تلاش، زحمات و کمک‌های مردم فرهیخته منطقه دهاقان، خانواده معزز شهدا و خیرین شهرستان و موفقیت آن حاصل دعای خیر تمامی این عزیزان می باشد. »
1 ماه پیش
معاون علمی واحد دهاقان در در پایان خاطرنشان کرد: « دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان با بیش از ۳۰ سال فعالیت علمی آموزشی و فرهنگی و تربیت بیش از ۲۰ هزار دانش آموخته، نقش مهمی در تربیت نیروی متخصص داشته و یکی از افتخارات استان و کشور است، دانشگاهی که به عنوان قطب مدیریت و جامعه‌شناسی و با برخورداری از تمامی مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. »
1 ماه پیش
چیت‌ساز خاطرنشان کرد: « مشاور تحصیلی، وظیفه رهبری و هدایت دانش‌آموزان را به عهده دارد تا دانش آموز بتواند با موفقیت درس و تحصیل خود را بگذراند و به دانشگاه یا بازار کار گام بگذارد. مشاوران تحصیلی با تخصص خود بر دانش آموزان، زندگی و آینده آنان، تاثیری باورنکردنی و ماندگار خواهند داشت. »
1 ماه پیش
معاون علمی دهاقان افزود: « در امر تحصیل نیز مانند دیگر امور، خانواده و والدین نقش بسیار مهمی دارند، به نحوی که خانواده در امر پیشرفت یا افت تحصیلی دانش آموزان از عوامل مهم به شمار می‌روند. اگر اطلاعات خانواده در این خصوص مکفی باشد، باعث پیشرفت فرد و اگر مفروضات خانواده کم و ناکافی باشد، باعث عدم موفقیت فرد خواهند شد. »
1 ماه پیش
معاون علمی واحد دهاقان در جمع مشاوران تحصیلی:
مشاوران تحصیلی بر دانش آموزان و زندگی و آینده آنان، تاثیری باور نکردنی و ماندگار دارند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد دهاقان، جمعی از مشاوران تحصیلی شهرستان شهرضا از واحد دهاقان و خدمات علمی و آموزشی این واحد دانشگاهی بازدید کردند.
در این برنامه دکتر محمد علی چیت ساز، معاون علمی واحد در سخنانی گفت: « انسان در زندگی برای تصمیم گیری های بهتر، نیاز به راهنمایی و مشورت با دیگران دارد و ضرورت این امر بر کسی پوشیده نیست. این ضرورت در سنینی که فرد ناچار به انجام انتخاب های مهم است بیشتر و حیاتی‌تر جلوه می‌کند. انجام این قبیل مشاوره در انتخاب درست، کمک بسیار شایانی برای فرد مشورت گیرنده است. »
1 ماه پیش
سامانه آموزشیار فعال شد
جهت دسترسی به این سامانه کافیست به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

http://edu.iau.ac.ir
1 ماه پیش
تقدیر اعضای هیأت رئیسه واحد از زحمات و تلاش‌های کارکنان دانشگاه به مناسبت روز کارمند
2 ماه پیش
تقدیر اعضای هیأت رئیسه واحد از زحمات و تلاش‌های کارکنان دانشگاه به مناسبت روز کارمند
2 ماه پیش
تقدیر اعضای هیأت رئیسه واحد از زحمات و تلاش‌های کارکنان دانشگاه به مناسبت روز کارمند
2 ماه پیش
تقدیر اعضای هیأت رئیسه واحد از زحمات و تلاش‌های کارکنان دانشگاه به مناسبت روز کارمند
2 ماه پیش
تقدیر اعضای هیأت رئیسه واحد از زحمات و تلاش‌های کارکنان دانشگاه به مناسبت روز کارمند
2 ماه پیش
رئیس واحد دهاقان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: « با توجه به رشته های موجود در واحد دهاقان و وجود پتانسیل‌های خوب در اعضای هیئت علمی، باید جلساتی با حضور صاحبنظران این مباحث برگزار کنیم و گردشگری شهرستان را مورد واکاوی علمی قرار داده و طرح بازنگری جامع گردشگری شهرستان را با تکیه بر گردشگری سلامت، کلید بزنیم. »

حجازی در پایان خاطرنشان کرد: « در راستای برقراری همکاری‌های مشترک، آزمایشگاه مصالح ساختمانی واحد دهاقان آمادگی خود را برای انجام تحقیقات در ملات‌های ترمیمی مورد استفاده در بناهای تاریخی سطح استان و کشور اعلام می دارد و به همین منظور آماده هستیم طرح تحقیقاتی امکان سنجی مداخله در کیفیت گچ ترمیمی با بررسی پتانسیل بهبود خواص مکانیکی و دوام را با همکاری اداره کل میراث اصفهان به انجام برسانیم. »
گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه در راستای بهبود کیفیت گردشگری و مرمت آثار تاریخی به امضاء طرفین رسید.
2 ماه پیش
بازنگری طرح جامع گردشگری شهرستان دهاقان با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان

دکتر سیدحسن حجازی، رئیس واحد دهاقان در حاشیه دیدار خود با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از بازنگری طرح جامع گردشگری شهرستان دهاقان با محوریت و همکاری دانشگاه و با تکیه بر پتانسیل های بالقوه در حوزه گردشگری سلامت خبر داد.

در این نشست که با حضور دکتر فریدون الهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی از کارشناسان استان و دانشگاه برگزار شد، رئیس واحد دهاقان گفت: « شهرستان دهاقان با دارا بودن بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی و جاذبه گردشگری در جنوب غربی استان اصفهان، دارای قابلیت و پتانسیل بسیار زیادی در زمینه گردشگری سلامت است. »

حجازی ادامه داد: « این شهرستان با برخورداری از عناصر و جاذبه‌های متنوع و چشم‌نواز طبیعی، آثار و ابنیه تاریخی، آب و هوا و اقلیم مساعد، فضاهای تفریحی، وجود عشایر و... یکی از کانون‌های گردشگری استان محسوب می‌شود که دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به عنوان دبیرخانه دائمی گردشگری شهرستان دهاقان، می‌تواند نقش کلیدی در زمینه بالفعل شدن پتانسیل‌های گردشگری داشته باشد. »
2 ماه پیش
در این طرح، نیروهای واحد با حضور در محل برگزاری آزمون و برپایی ایستگاه‌های اطلاع رسانی در شهر دهاقان و نیز شهرهای اطراف از قبیل بروجن، شهرضا، سمیرم و اصفهان، خدمات و افتخارات علمی، آموزشی و پژوهشی واحد را به اطلاع داوطلبان و نیز خانواده‌های آنان رساندند.
2 ماه پیش
در حاشیه برگزاری کنکور سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان با انجام تمهیداتی خاص، رشته های دایر در واحد را به همراه معرفی بازار کار و آینده شغلی رشته ها برای داوطلبان و خانواده های آنان تعیین نمود.
2 ماه پیش
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد دهاقان کنکور سراسری سال ۹۹ با رعایت کامل اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی، در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه، به میزبانی دانشگاه آزاد دهاقان و در رشته های هنر، ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان و با حضور ۴۷۶ نفر داوطلب برگزار شد.
2 ماه پیش
کنکور سال ۹۹ در آخرین ایستگاه واحد دهاقان
کنکور سراسری سال ۹۹ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان و با همکاری دانشگاه پیام نور شهرستان دهاقان برگزار شد
2 ماه پیش
2 ماه پیش
دریافت سروش پلاس