روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام


امامت، منصبی خدایی

«وَ جَعَلْناهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنا وَ أَوْحَيْنا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْراتِ وَ إِقامَ الصَّلاةِ وَ إِيتاءَ الزَّكاةِ وَ كانُوا لَنا عابِدِينَ» انبیاء/73
«وآنان را پيشوايانى قرار داديم كه به فرمان ما (مردم را) هدايت مى‌كردند و به آنان، انجام كارهاى نيك و برپايى نماز و پرداخت زكاة را وحى كرديم و آنان فقط عبادت كنندگان ما بودند.»
پیام‌های این آیه، چیست؟
1- امامت نيز همچون نبوت، بايد با انتخاب خداوند باشد.
2- پيامبران بزرگ علاوه بر مقام رسالت، امامت و رهبرى جامعه را نيز بر عهده داشته‌اند.
3- اگر امامت با زور و قلدرى بدست آيد، دعوت به دوزخ است‌، امّا اگر خداوند آن را عنايت فرمود، مبارك و در مسير حقّ خواهد بود.
4- هدايت كردن انبيا، با فرمان خداست.
5- توجّه به انجام كارهاى خير، از الطاف ويژۀ الهى‌است.
6- نماز و زكات در ميان كارهاى خير، جايگاه ويژه‌اى دارند.
7- نماز و زكات، دوركن اساسى در همۀ اديان بوده است.
8- بدون نماز و زكات، انسان به درجۀ بندگى خدا نمى‌رسد.
9- رهبران الهى، بندگان مخلص خدا هستند.
10- نعمت‌هاى الهى، ما را از بندگى خدا غافل نسازد.
11- دين از سياست جدا نيست.

«برگرفته از تفسیر نور»

@hadianebasir1
5 ماه پیش
✅ اهداف احتمالی سفر پاپ به عراق؟

👈 تیم رسانه‌ای ۷۰ نفره پاپ فرانسیس اول، پوشش خبری گسترده ای را پیرامون سفر وی به عراق صورت داده و اغلب رسانه‌های داخلی نیز چنین کرده‌اند.
در مجامع تحلیلی اهداف چندگانه ای نسبت به این سفر مطرح است سفری که بعد از گذشت دو سال از دعوت برهم صالح رئیس جمهور عراق از پاپ، تحقق یافته است .
۱) جامعه مسیحی عراق که حدود ۳ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود، از جنگ های پیاپی و حملات تروریستی داعش آسیب دیده اند و سفر پاپ به منظور تثبیت منافع مسیحیان در عراق بعد از گذار از ناآرامی ها است .
2) نوع استقبال الکاظمی از پاپ رنگ مذهبی نداشت و حامل این پیام بود که آموزه های اسلامی در حکومت این کشور با اکثریت شیعه، جایی نخواهد داشت و سفر پاپ به تثبیت این امر می‌تواند کمک کند.
۳) آمریکا و خصوصاً انگلیس که اهداف بلندمدتی در عراق تدوین کردند، خواسته‌اند از سفر پاپ به عراق استفاده کرده و عراق را در پروژه عبری، عربی و غربی صلح با اسرائیل موسوم به "پیمان ابراهیم" بکشانند که البته با موضع گیری آیت الله سیستانی در حمایت از ملت فلسطین، این هدف ناکام بوده است.
۴) خی از رسانه‌های داخلی شیطنتهای رسانه خود را داشته و به نوعی با مقایسه اوضاع فرهنگی و سیاسی عراق با ایران، بر مخالفت با حکومت دینی تاکید کرده و خواهان مشی سکولاری هستند
۵) تعمیق مودت بین ادیان الهی و قدردانی پاپ از تلاش های مرجعیت برای حفاظت از جان مسیحیان نیز از جمله اهداف این سفر بوده و انجام سفر به معنای به رسمیت شناختن نقش اسلام در اداره جوامع غرب آسیا از سوی جهان مسیحیت است.

@hadianebasir1
5 ماه پیش
👉 🔴 #بخش_دوم از یادداشت دکتر جوانی با عنوان «توصیه های حامیان برای حامیان احمدی نژاد»

2⃣ نکته دوم: در سال ۱۳۹۵ رهبر معظم انقلاب در یک دیدار خصوصی از ایشان خواستند از ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ صرف نظر کرده و این انصراف را اعلام کند. وقتی احمدی‌نژاد به سفرهای انتخاباتی خود به استان‌ها ادامه داد، معظم‌له در ابتدای درس خارج خود در همان سال ۱۳۹۵، با توجه به اینکه اخباری از آن جلسه انتشار یافته بود، آشکارا بیان فرمودند که به ایشان گفته شد آمدن شما برای انتخابات به مصلحت نیست؛ اما احمدی‌نژاد با نام‌نویسی برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶، عیار ولایتمداری خود را نشان داد!

🔹️ نکته سوم: نامه‌نگاری‌ها و مصاحبه‌ها و تولید کلیپ‌های این روزها از سوی رئیس‌جمهور سابق، می‌تواند ‌بسیار تأمل‌برانگیز باشد برای کسانی که تصورشان بر انقلابی و ولایی بودن ایشان است. اشاره به یک مورد برای جویندگان حقیقت کافی است. ایشان در ادامه نامه‌نگاری‌ها و مصاحبه‌های هدفمند، با شبکه‌ «الجدید لبنان» که به یک رسانه با مواضع تند علیه «مقاومت» و به ویژه «حزب‌الله لبنان» شهرت دارد؛ چند روز پیش مصاحبه‌ای کرد و در این مصاحبه، متاسفانه خوراک مورد پسند آمریکایی‌ها،‌ صهیونیست‌ها و تمامی گروه‌های تروریستی و رسانه‌های ضد مقاومت را پخت و پز کرد!

🔹️ کسانی که هنوز بر این تصور هستند که احمدی‌نژاد، یک فرد انقلابی، ‌خط امامی،‌ پیرو رهبری، ‌مخالف آمریکا و رژیم صهیونیستی و طرفدار پر و پاقرص مقاومت در منطقه است، در این بخش از مصاحبه وی با شبکه «الجدید لبنان» که خوشحالی جریان ضد مقاومت را به دنبال داشت، ‌تأمل کنند. وی با اشاره به مسائل منطقه و سوریه‌ می‌گوید: «مسائل سوریه باید مطابق خواست مردم سوریه پیش برود نه دخالت ایران،‌ حزب‌الله و دیگر نیروهای نیابتی خارجی»

🔹️ احمدی‌نژاد در این مصاحبه تلاش می‌کند مردم سوریه را همان کسانی معرفی کند که در این سال‌ها با دولت سوریه جنگیده‌اند؛ در حالی که حضور نیروهای ایرانی و حزب‌الله در سوریه به دعوت دولت قانونی سوریه،‌ آن هم برای خنثی‌سازی و شکست بزرگ‌ترین توطئه علیه جهان اسلام انجام شد؛ ولی احمدی‌نژاد در این مصاحبه از این حضور با عنوان «دخالت» یاد می‌کند! ؛ نکته قابل توجه اینکه‌ احمدی‌نژادی که در جنگ ۳۳ روزه، در کمک به حزب‌الله سنگ تمام گذاشت،‌ با آغاز بحران سوریه براساس نقشه آمریکایی‌ـ ‌صهیونیستی، نه تنها هیچ کمکی برای شکست این نقشه نکرد، ‌بلکه همواره در مسیر مبارزه با تروریسم در سوریه سنگ‌اندازی می‌کرد.

🔹️به طور قطع اگر ایران و حزب‌الله لبنان، ‌به دعوت دولت قانونی سوریه، به جنگ با تروریسم ساخته و پرداخته آمریکایی‌ها، ‌اروپایی‌ها،‌ صهیونیست‌ها و برخی از دولت‌های مرتجع عربی منطقه نمی‌رفت، اکنون از حرم و حریم و امنیت خبری نبود. نباید فراموش کرد این سخن سخنگوی داعش را، ‌که پس از تسلط بر شهر موصل عراق گفت به زودی کربلا،‌ نجف، ‌کاظمین و سامرا با خاک یکسان می‌شود و آنگاه پس از عراق،‌ نوبت ایران است! ؛ نباید فراموش کرد این سخن ترامپ را که گفت؛ داعش را آمریکا ایجاد کرد و ما در این سال‌ها، هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده‌ایم و هیچ به دست نیاورده‌ایم! ؛ آری اگر ایران و حزب‌الله به سوریه نمی‌رفتند، چه بسا اکنون طرح خاورمیانه جدید آمریکا،‌ با تسلط بر کل منطقه و از جمله ایران جامه عمل به خود پوشیده بود.

🔹️ آمریکایی‌ها شهید سلیمانی را ناجوانمردانه ترور کردند؛ زیرا او را عامل اصلی شکست تمامی طرح‌های خود در منطقه ارزیابی کرده بودند؛ اما چرا احمدی‌نژاد امروز در مسیر نادرست حرکت می‌کند و این گونه آشکارا حتی علیه مقاومت سخن می‌گوید؛ شاید ده‌ها دلیل داشته باشد؛ اما بدون تردید یکی از دلایلش،‌ جریان پیچیده نفوذ است.

🔹 مصداق این موضوع مطلب را با توشه ای از سردار دلها به پایان می برم. در ایام دولت دهم، روزی برای سخنرانی به ستاد فرماندهی نیروی قدس سپاه رفته بودم. آن روز،‌ در سالن اجتماعات این نیرو، سیدالشهدای جبهه مقاومت حضور داشت. توفیق یار شد و کنار او نشستم و دقایقی هم کلام شدیم. از دغدغه‌هایش نسبت به مسائل داخلی کشور و از جمله جریان نفوذ گفت... به اختصار و اشاره بگویم که جمله‌ای قریب به این مضمون گفت: «باید به جد نگران باشیم، وقتی که می‌بینیم یک پیرزن (همسر دکتر فاطمی)، که خود و فرزندانش وصل به.سرویس جاسوسی انگلیس هستند، ‌حالا تا اندرونی نهاد ریاست‌جمهوری کشورمان نفوذ کرده و به اسناد و مدارک دسترسی پیدا می‌کنند!»


@hadianebasir1
5 ماه پیش
🔴 توصیه‌هایی برای طرفداران احمدی نژاد به قلم دکتر #یدالله_جوانی

🔻 رفتارهای رئیس‌جمهور سابق در ماه‌های اخیر ‌نشان می‌دهد، او تصمیم گرفته است با پیاده‌سازی چندین سناریو، آمدنش به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را به یک مطالبه مردمی تبدیل کند. به حکم وظیفه در این نوشتار، چند نکته را برای طرفداران ایشان یادآور می‌شوم؛ امید آنکه با تأسی به سخن مولی علی(ع) که اولین ویژگی اهل بصیرت را تفکر، اندیشیدن و خردورزی (فَإِنَّمَا الْبَصِیرُ مَنْ سَمِعَ فَتَفَکَّرَ)‌ دانستند؛ این نکات مورد توجه و تأمل مخاطب نوشتار قرار گیرد

🔻طرفداران امروز احمدی‌نژاد را می‌توان به دو گروه اصلی تقسیم‌ کرد:

1⃣ گروه اول از طرفداران احمدی‌نژاد،‌ توده‌هایی از مردم محروم و کم برخورداری هستند که در نگاه آنان، ‌رئیس‌جمهور سابق فردی دلسوز و اهل خدمت به محرومان نقش بسته است. مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از سوءمدیریت‌ها و ناکارآمدی‌های برخی از مسئولان اجرایی در سال‌های اخیر، نگاه به کارآمدی دولت سابق را در نزد قشر یاد شده، ‌پررنگ‌تر کرده است.
🔹️ تصور این طرفداران آن است که‌ تنها و تنها با تجدید ریاست‌جمهوری او می‌توان مشکلات را حل کرد. سخن با این بخش از مردم آن است که تمام آن نشانگان نقش بسته بر اذهان به عنوان مصادیق کارآمدی در سراسر کشور،‌ محصول کار و تلاش و مجاهدت‌های شبانه‌روزی کسانی بود که با انگیزه خدمت در دولت او گردهم آمده بودند؛ ولی آنان هم اکنون،‌ به دلیل حرکت وی در مسیر ناصواب، نه تنها از اطرافش پراکنده شدند، بلکه از منتقدان اصلی او هستند. بنابراین تصور تشکیل دولتی پرتلاش با رویکرد خدمت به محرومان، همانند دولت نهم، تصوری نادرست است؛ چرا که اساساً آن رویکرد معطوف به خدمت، ‌به رویکرد معطوف به قدرت تغییر جهت پیدا کرده است

2⃣ گروه دوم از طرفداران ایشان، ‌به اصطلاح آن لیدرهایی هستند که در تهران و شهرهای مختلف، ‌حلقه اتصال بین احمدی‌نژاد و آن گروه اول هستند. این افراد، ‌هر یک با انگیزه‌هایی خاص،‌ در تکاپو برای به قدرت رساندن مجدد رئیس‌جمهور سابق هستند. عمده افراد گروه دوم را به لحاظ انگیزه، ‌به دو دسته می‌توان تقسیم کرد:

✅ الف: دسته اول کسانی هستند که‌ تصور می‌کنند با به قدرت رسیدن مجدد احمدی نژاد در موقعیت ریاست‌جمهوری،‌ آنان هم به پست و مقامی رسیده و دنیای‌شان تأمین می‌شود. سخن با این دسته از هواداران آن است که نه تنها از این تنور نانی برای آنان به عمل نمی‌آید؛ بلکه با رفتارهای ساختارشکنانه انجام گرفته تاکنون و همچنین رفتارهای مخرب پیش‌بینی ‌ناپذیر در آینده از سوی احمدی‌نژاد،‌ سهم این افراد دقیقاً از دست رفتن همان چیزی است که تصور می‌کنند با به قدرت رسیدن او نصیب‌شان می‌شود!

✅ ب: اما دسته دوم از گروه دوم،‌ کسانی هستند که بر این تصورند ‌آقای احمدی‌نژاد همچنان یک نیروی انقلابی، ‌ولایی و پیروز خط امام و رهبری است و صادقانه می‌خواهد به اسلام، ‌انقلاب،‌ کشور،‌ نظام، ‌مردم و رهبری خدمت کند. این گروه که سخن اصلی در این نوشتار با آنان است، تصویر ذهنی از احمدی‌نژاد امروز را، همان تصویر ذهنی سال ۱۳۸۴ می‌دانند. این گروه فکر می کنند تنها کسی که می‌تواند به رهبری عزیزمان برای حل مشکلات کشور کمک کرده، امور را اصلاح کند،‌ احمدی نژاد است

🔹️ این گروه می‌گویند تمام مطالبی که به احمدی‌نژاد و از جمله زاویه داشتن با رهبری حکیم انقلاب اسلامی ‌نسبت می‌دهند، دروغ است و این دروغ‌ها و نسبت‌های ناروا را ‌کسانی ساخته و پرداخته‌اند که‌ با تخریب و منحرف معرفی کردن او، قصد به قدرت رساندن و رئیس‌جمهور کردن فرد مورد نظر خودشان را داشتند! ؛ #صادقانه به این عزیزان می‌گویم،‌ این استدلال به دور از واقعیت بوده و نادرستی‌اش،‌ با تأمل در بسیاری از سخنان و مواضع‌ سال‌های اخیر آقای احمدی‌نژاد (از نیمه دوم دولت ایشان تاکنون) آشکار می‌شود که شرح کامل آنها مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود، اما این عزیزان را به تأمل در سه نکته زیر فراخوانده،‌ برای خود و دیگران از درگاه حضرت حق طلب هدایت می‌کنم:

1⃣ نکته اول: رهبر معظم انقلاب براساس شناختی که از افراد داشتند،‌ طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور سابق، ‌از ایشان خواستند معاون اولی اسفندیار رحیم مشایی را منتفی کند. ایشان اگرچه با اکراه این کار را کرد، ‌اما از همان زمان هم با کنایه‌ها به مخالفان مشایی، از جمله رهبری نقد داشت‌ و عملاً در هیئت دولت هم اختیاراتی فراتر از معاون اولی به این یار غار خود داد و هم در سال ۱۳۹۲ برای به ریاست‌جمهوری رساندنش سنگ تمام گذاشت!

2⃣ نکته دوم:‌ #ادامه در👇👇👇👇
@hadianebasir1
5 ماه پیش
🔺رییس مرکز ملی #فضای مجازی: مجوز #مذاکره با #گوگل، #اینستاگرام و #واتس‌اپ صادر شد

🔹رییس مرکز ملی فضای مجازی با اعلام اینکه مجوز مذاکره با گوگل، اینستاگرام و واتساپ صادر شده، اعلام کرد که ایران قصد ندارد با پلتفرم‌های فیلتر شده فعلا وارد مذاکره شود.
🔹او ابراز امیدواری کرد که گوگل، اینستاگرام و واتساپ به مقررات کشور ایران تمکین کنند. به گفته او مسئول این مذاکرات وزارت ارتباطات است.
🔹فیروزآبادی در همین زمینه گفت: «به دوستان مجوز داده‌ایم که با گوگل، اینستاگرام و واتس اپ وارد مذاکره شوند که آنها به مقررات ما تمکین کنند. البته ما معتقدیم که تلاش لازم در این زمینه صورت نگرفته است.»

🔹امیدوارم طرح مدیریت vpn به‌زودی به نتیجه برسد. دسترسی متفاوت برای ۴ دسته خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه تعریف کرده‌ایم تا شاهد نباشیم که از کودک خردسال تا فرد ۹۰ ساله به یک میزان از محتوای اینترنت دسترسی دارند.✅‌‌ @hadianebasir1
5 ماه پیش
📌بررسی واکنش‌های کاربران به دیدار #پاپ با آیت‌الله #سیستانی
🔹پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکها برای دیدار با آیت‌الله سیستانی در سفری سه‌روزه به عراق وارد شــهر نجف اشرف شد. آیت‌الله سیستانی پاپ را به شــرط عدم حضور هیچکدام از مقامــات عراقی به حضور پذیرفت. پاپ از
آیت‌الله سیســتانی به دلیل تلاشهایش برای دفاع از حقوق مستضعفان تشــکر کرد و آیت‌الله سیستانی تأکید کرد مسیحیان باید بتوانند در امنیت و آرامش در عراق زندگی کنند و از حقوقشــان بر اســاس قانون اساسی برخوردار باشند.
🔹ایــن موضوع در ۲۴ ســاعت اخیر در توییتر بیــش از ۵۲۰۰ توییت و ۱۲
هزار ریتوییت توســط ۶۸۵۰ حساب کاربری با بیش از ۶۰ هزار لایک، در اینستاگرام ۱۱۸۰ پست در ۷۴۰ صفحه با بیش از ۵ میلیون بازدید و لایک و در تلگرام ۹۱۲۰ پســت در ۴۱۰۰ کانال با نزدیک به ۲۰ میلیون بازدید داشته است.

🔹محورهای واکنشهای کاربران:
🔸اصولگرا و انقلابی:
۱ .تأکید بر تأثیر حماسه شهید سلیمانی و شهید المهندس در سفر پاپ به عراق برای دیدار با آیت‌الله سیستانی
۲ .بازنشر اظهارات پاپ که ســالها برای آرامش عراق دعا کرده در کنار جان فدایی شهید سلیمانی و...
۳ .زیر ســؤال بردن اظهارات پاپ در لزوم پایان جنگ و ترور و توصیه به وی برای بیان این مطالب به کشورهای اروپایی و آمریکا
۴ .تأکید بر سوءاســتفاده رسانه‌های اصلاح‌طلب و معاند در بزرگنمایی این
دیدار برای ایجاد دوگانه مرجعیت ایران و عراق
۵ .بازنشر پوســتر طراحی شــده عراقیها با تصویری از دست حاج قاسم
ســلیمانی با این عنوان «دســتی که صدای زنگهای کلیسا را بازگرداند این دست بود»
۶ .زیر سؤال بردن ژســت ضد خشونت و ضد جنگ پاپ با اشاره به عدم انتقاد وی به اشغالگری و تجاوز
۷ .تأکید بر دسیســه دشــمن بودن القای تقابل میان آیت‌الله سیستانی با رهبرمعظم انقلاب
🔸بهاری و عدالتخواه:
۱ .بازنشر حدیثی از حضرت علی (ع) در بنر استقبال از پاپ
۲ .کنایه و شیطنت با سوءاستفاده از این دیدار برای تضعیف سایر مراجع
۳ . متهم سازی نظام به دست داشتن در ترور و ابراز نگرانی از ترور پاپ
۴ .بازنشر سخن پاپ پس از ترور شهید سلیمانی و درخواست خویشتنداری
پاپ بدون محکوم کردن تروریستهای آمریکایی
🔸اصلاح‌طلب و دولتی:
۱ .همنوایی با معاندان در حمله به سایر مراجع
۲ .ادعای درایت و هوشــمندی آیت‌الله سیســتانی بــه دلیل عدم دخالت مستقیم در امور حاکمیت عراق
۳ .ادعای گســترش نفوذ معنوی آیت‌الله سیســتانی تا آنجــا که پاپ به دیدارش رفته
۴ .توصیف پاپ و آیت الله سیستانی به: خوش جنس، متواضع، قدرتمند ولی با جنبه، فرزند زمانه ی خویشــتن، عاقل، بــی عقده، مؤدب، آرام، مهربان، کم حرف بدون داشتن سر سرکوب و تحقیر و تحمیل غیر مؤمنان
۵ .تخریــب حوزه علمیه قم با طرح ادعای «چــرا پاپ جای نجف به قم نرفت»
۶ .بازنشر ویديوی رسمی استقبال از پاپ با رقص دسته جمعی
۷ .انتقاد به ســکوت صداوسیما در ســفر پاپ به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی با اشاره به بازتاب گسترده آن در رسانه‌های جهان
۸ .ادعــای خدادادی نبودن عزت بلکه نتیجه عملکرد افراد دانســتن آن با اشاره به دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی
🔸معاند:
۱ .ادعای شکســت ســنگین بودن دیدار پاپ با آیت‌الله سیســتانی برای جمهوری‌اسلامی
۲ .ادعای شکســت رویکرد فقه سیاسی شیعه با دیدار آیت‌الله سیستانی و پاپ
۲ .ادعای افزایش مشــروعیت و مقبولیت آیت‌الله سیستانی با این دیدار به عنوان مرجع شیعیان جهان

۳ . زیر ســؤال و کوچک کردن علم جمهوری اسلامی در رهبریت شیعیان جهان

۴ .ادعای افزایش امنیت عراق با ترور شهید سلیمانی و فراهم شدن زمینه سفر پاپ به عراق
۵ .ادعای پیر و فرتوت شدن دین در دنیا با اشاره به تصویر این دیدار
۶ .ادعای محترم ماندن دین در صورت عدم دخالت در سیاست
۷ .هتاکی به آیت‌الله سیستانی به دلیل ادعای تحویل زم به ایران
۸ .هتاکــی به ادیان ابراهیمی اسلــام و مســیحیت و یهودیت

@hadianebasir1
5 ماه پیش
♦️ منطقه در یک نگاه | 16 اسفند 1399

1️⃣ «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق به مناسبت دیدار پاپ با آیت‌الله العظمی سیستانی، روز ششم مارس را روز ملی تسامح و همزیستی در عراق اعلام کرد.

2️⃣ آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست‌وزیر ارمنستان ضمن رایزنی درباره اهمیت «شراکت دوجانبه» واشنگتن و ایروان، در خصوص منطقه قره‌باغ کوهستانی با وی گفت‌وگو کرد.

3️⃣ رئیس‌جمهور مصر در نخستین سفر به خارطوم پس از سقوط «عمر البشیر»، به دیدار رئیس شورای انتقالی و نخست‌وزیر سودان رفت و بر ضرورت افزایش هماهنگی‌های دوجانبه در مرحله کنونی تاکید کرد.

4️⃣ روزنامه قطری العربی الجدید گزارش داد، نیروهای دولت مستعفی برای مقابله با حملات نیروهای یمنی، صدها عنصر و خودروی نظامی از استان‌های مختلف به مناطق درگیری در غرب مأرب فرستادند.

5️⃣ جنگنده‌های روسی روز گذشته مواضع تروریست‌های داعش در مناطق بیابانی سوریه را به شدت بمباران کردند که ۱۱ تروریست کشته شدند.

6️⃣ رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی گفت، ترکیه نه تنها در اقتصاد و سیاست، بلکه در زمینه نظامی و دفاعی نیز باید قدرتمند باشد.

7️⃣ «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که این جنبش در حال بررسی نوع مشارکت در انتخابات شورای قانونگذاری این کشور است. وی درباره مداخله رژیم صهیونیستی در انتخابات فلسطین گفت: «اسرائیل نخواهد توانست مانع از نامزدی نیروهای حماس در انتخابات شود».

@hadianebasir1
5 ماه پیش
📌بررسی واکنش‌های کاربران به دیدار #پاپ با آیت‌الله #سیستانی
🔹پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکها برای دیدار با آیت‌الله سیستانی در سفری سه‌روزه به عراق وارد شــهر نجف اشرف شد. آیت‌الله سیستانی پاپ را به شــرط عدم حضور هیچکدام از مقامــات عراقی به حضور پذیرفت. پاپ از
آیت‌الله سیســتانی به دلیل تلاشهایش برای دفاع از حقوق مستضعفان تشــکر کرد و آیت‌الله سیستانی تأکید کرد مسیحیان باید بتوانند در امنیت و آرامش در عراق زندگی کنند و از حقوقشــان بر اســاس قانون اساسی برخوردار باشند.
🔹ایــن موضوع در ۲۴ ســاعت اخیر در توییتر بیــش از ۵۲۰۰ توییت و ۱۲
هزار ریتوییت توســط ۶۸۵۰ حساب کاربری با بیش از ۶۰ هزار لایک، در اینستاگرام ۱۱۸۰ پست در ۷۴۰ صفحه با بیش از ۵ میلیون بازدید و لایک و در تلگرام ۹۱۲۰ پســت در ۴۱۰۰ کانال با نزدیک به ۲۰ میلیون بازدید داشته است.

🔹محورهای واکنشهای کاربران:
🔸اصولگرا و انقلابی:
۱ .تأکید بر تأثیر حماسه شهید سلیمانی و شهید المهندس در سفر پاپ به عراق برای دیدار با آیت‌الله سیستانی
۲ .بازنشر اظهارات پاپ که ســالها برای آرامش عراق دعا کرده در کنار جان فدایی شهید سلیمانی و...
۳ .زیر ســؤال بردن اظهارات پاپ در لزوم پایان جنگ و ترور و توصیه به وی برای بیان این مطالب به کشورهای اروپایی و آمریکا
۴ .تأکید بر سوءاســتفاده رسانه‌های اصلاح‌طلب و معاند در بزرگنمایی این
دیدار برای ایجاد دوگانه مرجعیت ایران و عراق
۵ .بازنشر پوســتر طراحی شــده عراقیها با تصویری از دست حاج قاسم
ســلیمانی با این عنوان «دســتی که صدای زنگهای کلیسا را بازگرداند این دست بود»
۶ .زیر سؤال بردن ژســت ضد خشونت و ضد جنگ پاپ با اشاره به عدم انتقاد وی به اشغالگری و تجاوز
۷ .تأکید بر دسیســه دشــمن بودن القای تقابل میان آیت‌الله سیستانی با رهبرمعظم انقلاب
🔸بهاری و عدالتخواه:
۱ .بازنشر حدیثی از حضرت علی (ع) در بنر استقبال از پاپ
۲ .کنایه و شیطنت با سوءاستفاده از این دیدار برای تضعیف سایر مراجع
۳ . متهم سازی نظام به دست داشتن در ترور و ابراز نگرانی از ترور پاپ
۴ .بازنشر سخن پاپ پس از ترور شهید سلیمانی و درخواست خویشتنداری
پاپ بدون محکوم کردن تروریستهای آمریکایی
🔸اصلاح‌طلب و دولتی:
۱ .همنوایی با معاندان در حمله به سایر مراجع
۲ .ادعای درایت و هوشــمندی آیت‌الله سیســتانی بــه دلیل عدم دخالت مستقیم در امور حاکمیت عراق
۳ .ادعای گســترش نفوذ معنوی آیت‌الله سیســتانی تا آنجــا که پاپ به دیدارش رفته
۴ .توصیف پاپ و آیت الله سیستانی به: خوش جنس، متواضع، قدرتمند ولی با جنبه، فرزند زمانه ی خویشــتن، عاقل، بــی عقده، مؤدب، آرام، مهربان، کم حرف بدون داشتن سر سرکوب و تحقیر و تحمیل غیر مؤمنان
۵ .تخریــب حوزه علمیه قم با طرح ادعای «چــرا پاپ جای نجف به قم نرفت»
۶ .بازنشر ویديوی رسمی استقبال از پاپ با رقص دسته جمعی
۷ .انتقاد به ســکوت صداوسیما در ســفر پاپ به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی با اشاره به بازتاب گسترده آن در رسانه‌های جهان
۸ .ادعــای خدادادی نبودن عزت بلکه نتیجه عملکرد افراد دانســتن آن با اشاره به دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی
🔸معاند:
۱ .ادعای شکســت ســنگین بودن دیدار پاپ با آیت‌الله سیســتانی برای جمهوری‌اسلامی
۲ .ادعای شکســت رویکرد فقه سیاسی شیعه با دیدار آیت‌الله سیستانی و پاپ
۲ .ادعای افزایش مشــروعیت و مقبولیت آیت‌الله سیستانی با این دیدار به عنوان مرجع شیعیان جهان

۳ . زیر ســؤال و کوچک کردن علم جمهوری اسلامی در رهبریت شیعیان جهان

۴ .ادعای افزایش امنیت عراق با ترور شهید سلیمانی و فراهم شدن زمینه سفر پاپ به عراق
۵ .ادعای پیر و فرتوت شدن دین در دنیا با اشاره به تصویر این دیدار
۶ .ادعای محترم ماندن دین در صورت عدم دخالت در سیاست
۷ .هتاکی به آیت‌الله سیستانی به دلیل ادعای تحویل زم به ایران
۸ .هتاکــی به ادیان ابراهیمی اسلــام و مســیحیت و یهودیت

@hadianebasir1
5 ماه پیش
♦️ منطقه در یک نگاه | 16 اسفند 1399

1️⃣ «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق به مناسبت دیدار پاپ با آیت‌الله العظمی سیستانی، روز ششم مارس را روز ملی تسامح و همزیستی در عراق اعلام کرد.

2️⃣ آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست‌وزیر ارمنستان ضمن رایزنی درباره اهمیت «شراکت دوجانبه» واشنگتن و ایروان، در خصوص منطقه قره‌باغ کوهستانی با وی گفت‌وگو کرد.

3️⃣ رئیس‌جمهور مصر در نخستین سفر به خارطوم پس از سقوط «عمر البشیر»، به دیدار رئیس شورای انتقالی و نخست‌وزیر سودان رفت و بر ضرورت افزایش هماهنگی‌های دوجانبه در مرحله کنونی تاکید کرد.

4️⃣ روزنامه قطری العربی الجدید گزارش داد، نیروهای دولت مستعفی برای مقابله با حملات نیروهای یمنی، صدها عنصر و خودروی نظامی از استان‌های مختلف به مناطق درگیری در غرب مأرب فرستادند.

5️⃣ جنگنده‌های روسی روز گذشته مواضع تروریست‌های داعش در مناطق بیابانی سوریه را به شدت بمباران کردند که ۱۱ تروریست کشته شدند.

6️⃣ رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی گفت، ترکیه نه تنها در اقتصاد و سیاست، بلکه در زمینه نظامی و دفاعی نیز باید قدرتمند باشد.

7️⃣ «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که این جنبش در حال بررسی نوع مشارکت در انتخابات شورای قانونگذاری این کشور است. وی درباره مداخله رژیم صهیونیستی در انتخابات فلسطین گفت: «اسرائیل نخواهد توانست مانع از نامزدی نیروهای حماس در انتخابات شود».

@hadianebasir1
5 ماه پیش
ویس۲🎙
موضوع نشست: جهاد امید آفرینی
سخنران: حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شمسی
5 ماه پیش
ویس ۱🎙
موضوع نشست : جهاد امید آفرینی
سخنران : حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شمسی
5 ماه پیش
راهکارهای امید آفرینی در قرآن کریم.pdf
🇮🇷🍁
🍁
✅ #پرده_نگار

💢موضوع: راهکارهای امیدآفرینی در قرآن کریم

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
🎥 موشن_گرافی

✅ موضوع: امیدآفرینی بسیج

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
۵۶۴.pdf
🇮🇷🍁
🍁
✅ #پرده_نگار (۲)

💢موضوع: بیانات #مقام_معظم_رهبری در خصوص امید و امیدآفرینی

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
✅#عکس_نوشت(۳)

💢موضوع: شرط لازم برای جهاد امیدآفرینی

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
✅#عکس_نوشت(۲)

💢موضوع: جهاد امیدآفرینی پادزهر گرداب دشمن

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
✅#عکس_نوشت

💢موضوع: جهاد امیدآفرینی در عرصه رسانه

🔸🌺🔹

@hadianebasir1
5 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
❣️مقام معظم رهبری:
👌بیست و دوم بهمن، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی، برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت. ۱۳۶۸/۱۱/۰۴
🔸🌹🔹
🎥 #کلیپ

✅ موضوع: سلاح نظامی می خریدیم اما اختیارش را نداشتیم ‼️

🌀 همه که دنبال ساخت سلاح نظامی از صفر تا صد نمی روند، بالاخره راه میانبری هم برای تامین تسلیحات نظامی وجود دارد تا علاوه بر دریافت پیشرفته ترین سلاح ها تضمین امنیتی هم دریافت کنید.

@hadianebasir1
6 ماه پیش
🇮🇷🍁
🍁
✅#عکس_نوشت (2)

💢موضوع: ایام الله #دهه_فجر

🔸🌺🔹

💠در طلیعه‌ی‌ روزهای‌ درخشان‌ فجر از همه‌ چیز شایسته‌تر #تکریم‌_شهیدان‌ و خضوع‌ در برابر روح‌ فداکار آنهاست‌.
❣️ #مقام_معظم_رهبری ۱۳۷۹/۱۱/۱۲

@hadianebasir1
6 ماه پیش
⭕️ چرا رشد اقتصادی به معنای ارتقای سطح رفاه مردم نیست؟ / آیا "قدرت" و "رفاه" در تعارض با یکدیگرند؟

👤 سیدیاسر جبرائیلی
🔸 روزنامه «دنیای‌اقتصاد» اخیرا گزارشی از یک میزگرد با حضور آقایان فرهاد نیلی و داود سوری منتشر کرد که مجموعه‌ای از گزاره‌های نادرست درباره اقتصاد سیاسی و بسته‌ای از اتهامات ناروا به دستگاه سیاست‌گذاری کشور است. مخلص‌کلام آقایان این است که اولا «رشد اقتصادی» -به‌عنوان دال مرکزی گفتمان رفاه‌محور- خط قرمز اقتصاد است و باید محور همه تصمیم‌ها در کشور باشد، ثانیا جست‌وجوهایشان در گوگل نشان می‌دهد رشد اقتصادی دغدغه سیاست‌گذار نیست و ثالثا علت این امر، ترجیح قدرت بر رفاه توسط سیاست‌گذار است.

🔸ترجیح راقم این سطور همواره این بوده که مباحثی این‌چنین، در فضایی زنده صورت گیرد تا مخاطب از دل رفت و برگشت‌ها میان اطراف بحث، نتیجه مطلوب را بگیرد. لکن در نبود چنین فرصتی و به دلیل اهمیت موضوع، از آقای بختیاری خواستم این پاسخ را در روزنامه «دنیای‌اقتصاد» منتشر کنند و ایشان با متانت پذیرفتند.

🔸شرکت‌کنندگان در میزگرد «دنیای‌اقتصاد» که بر ضرورت تغییر پارادایم از گفتمان قدرت‌محور به گفتمان رفاه‌محور سخن می‌گویند، تمرکز بر «رشد اقتصادی» (رشد تولید ناخالص داخلی) را لازمه حاکم‌بودن «گفتمان رفاه‌محور» دانسته و تجویز می‌کنند که رشد اقتصادی از خطوط قرمز اقتصاد است و هر گزینه‌ای که به ظرفیت رشد اقتصادی آسیب بزند، باید از میز سیاست‌گذاری کشور کنار گذاشته شود. معمار مفهوم تولید ناخالص داخلی (GDP) اگر «سایمون کوزنتس» است، بلاتردید از ربط‌دادن رشد GDP به مساله رفاه، تنش در گور لرزیده است.

🔸مفهوم تولید ناخالص داخلی به معنی مدرن آن نخستین‌بار توسط کوزنتس در گزارش چهارم ژانویه ۱۹۳۴ به کنگره آمریکا ابداع شد و او در صفحه ۷ گزارش خود تصریح کرد که «رفاه یک ملت را به سختی می‌توان از محاسبه درآمد ملی آنگونه که GDP تعریف می‌کند، نتیجه گرفت.»‌ چه، تولید ناخالص داخلی چیزی جز محاسبه تراکنش‌های مالی در یک کشور نیست و چنین محاسبه‌ای هرگز نمی‌تواند رشد رفاه یک ملت را نمایندگی کند.

🔸این فرمایش آقایان نیز که گفته‌اند «کیفیت رشد با اثر آن روی کاهش فقر، بیکاری و حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی مشخص می‌شود»، سخن بی‌ربطی است. اینکه رشد اقتصادی را ملاک رفاه قرار دهیم و سپس با اضافه‌کردن چند مفهوم مثل «فقر» و «بیکاری» و «محیط‌زیست» و «منابع طبیعی» از «کیفیت رشد» سخن بگوییم، «شترگاوپلنگ»ی ساخته‌ایم که هیچ قسمتش با دیگر بخش‌ها تناسب ندارد.

🔸‌تعلق ایدئولوژیک به GDP را باید کنار گذاشت. شاخص‌های قابل‌اعتنایی برای سنجش رفاه ابداع شده که می‌توان با آنها شروع کرد و توسعه‌شان داد. برای نمونه، «کلیفورد کاب»۷ از موسسه «Redefining Progress» شاخصی با عنوان GPI برای سنجش رفاه تعریف کرده است که می‌تواند هم یک شروع خوب و هم یک تجربه مناسب برای تعریف یک شاخص علمی مبتنی بر الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت باشد. شاخص GPI برخلاف GDP تلاش می‌کند که هزینه و فایده سرمایه‌های انسانی، اجتماعی، طبیعی و... را محاسبه کند. GPI با هزینه‌های مصرفی فرد/ خانوار شروع می‌کند و سپس آن را بر اساس نابرابری درآمدی تعدیل می‌کند.

@hadianebasir1
7 ماه پیش
🔴‌این «بانوی بهشت» آدرس جهنم را می‌دهد‼️

🔻پروژه سینمایی «بانوی بهشت» چند روزی است که در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده است. این فیلم که با ادعای بزرگ‌داشت شعائر شیعی و شخصیت حضرت زهرا سلام‎الله‎علیها تولید شده، با دست گذاشتن بر نقاط اختلافی میان مذاهب اسلامی، رویکردی تفرقه‌افکنانه دارد.

🔹یاسر الحبیب نویسنده و سرمایه‌گذار این اثر، مدیر تلویزیون فدک و از عناصر وابسته به فرقه موسوم به شیرازی است که پس از افشای ارتباط فکری و مالی این فرقه با دربار انگلیس، مدعی شد ملکه الیزابت از سلسله سادات است!

🔹او در این فیلم بدون اشاره به آمریکا و صهیونیسم به عنوان موسسین اصلی تروریسم تکفیری، در حالی مدعی است داعش از تفکرات اهل سنت نشأت گرفته که بخش زیادی از قربانیان توحش داعشی هم‌کیشان سنی مذهب بوده‌اند.

🔻در تبیین آنچه در پس پرده چنین اقداماتی می‌گذرد، توجه به نقش ویژه و تاریخی دربار و دولت خبیث انگلیس در تفرقه‌افکنی از یک سو و مخالفت صریح گفتمان انقلاب اسلامی اهمیت ویژه دارد:
🔹فرقه‌سازی در مذاهب اسلامی با هدایت بریتانیا و با هدف ایجاد تفرقه میان مسلمانان و جلوگیری از احیای عصر طلایی تمدن اسلامی، با تاسیس فرقه «وهابیت» منشعب از اهل سنت در قرن ۱۲ قمری در عربستان کلید خورد و سپس با تاسیس دو فرقه منشعب از تشیع یعنی «بابیت و بهائیت» در قرن ۱۳ قمری در ایران ادامه پیدا کرد.

🔹در چند دهه گذشته اما؛ از فرقه موسوم به شیرازی‌ها به عنوان دست‌پخت جدید دربار ملکه باکینگهام رونمایی شد تا با ظاهری منطبق با اعتقادات تشیع مسئولیت اجرای اوامر روباه پیر را بر عهده بگیرد.

🔹در این میان تقسیم کاری هم صورت گرفت و پشتیبانی جریان سلفی ـ تکفیری به ظاهر سنی بر عهده آمریکایی‌ها گذاشته شد تا در زمانه‌ای که الگوی تقریبی ـ انقلابی اسلام ناب با محوریت جمهوری اسلامی می‌رفت فاتحه عناصر دست‌نشانده غربی ـ صهیونیستی را در جهان اسلام بخواند، تشیع انگلیسی و اسلام سنی آمریکایی از یک اتاق فرمان مسلمان‌کشی به راه بیندازند.

🔻بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی در سال ۹۵، اشاره دقیقی به این نقشه شوم دارد:
«امروز دو اراده در این منطقه با یکدیگر در تعارضند: یک اراده، اراده‌ی وحدت است؛ یک اراده، اراده‌ی تفرقه است... امروز شما ملاحظه کنید از منتهاالیه شرق آسیا در میانمار مسلمان‌کشی هست، تا غرب آفریقا در نیجریه و امثال اینها؛ همه‌جا مسلمانها [کشته میشوند]... یک عدّه‌ای هم در این آتشها میدمند؛ شیعه‌ی انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل هم هستند؛ همه، دولبه‌ی یک قیچی هستند... امّا پیام وحدت این است که اینها از این اختلافات عبور بکنند، در کنار هم قرار بگیرند، با هم کار کنند.»

🖌 #سرخط_تحلیلے| آدرسی که «بانوی بهشت» می‌دهد آدرس غلطی است که جهان اسلام را به جهنمی رهنمون میکند که باز هم قرار است در آن فقط خون مسلمانان ریخته شود و بس.

@hadianebasir1
7 ماه پیش
🔹شهید عبدالرسول زرین تک تیرانداز دفاع مقدس و برترین تک تیرانداز جهان با هفتصد و بیست تیراندازی موفق که طی دوران جنگ به قدری در دل دشمن وحشت انداخت که از طرف بعثی ها به صیاد خمینی معروف شد.

🔸او به تنهایی توانست تپه‌ای را که یک گردان نتوانست آزاد کند به تنهایی آزاد و تصرف کند و از جانب سردار حاج حسین خرازی به گردان تک نفره لقب گرفت.

#شادی روحش صلوات


🍃🌺🌸✨🍃🌺🌸✨🍃🌺🌸
7 ماه پیش
🔴‌چرا توان موشکی قابل چانه‌زنی نیست؟

🔻‌کشوری که هشت سال درگیر جنگی تمام‌عیار بوده که کشورهای خارجی ولو بی‌طرف حتی سیم‌خاردار هم به آن نمی‌دادند، انبارهای مملو از موشک‌های انبوه بالستیک‌اش باید جزو دارایی‌های مهمش باشد، و بر سر موشک با هیچ کشوری چانه‌زنی نکند.

🔹 اسرائیلی که خود بمب اتمی دارد و عربستانی که هرچه از فروش نفت درمی‌آورد را صرف خرید ادوات جنگی می‌کند و اماراتی که میلیاردها دلار خرج می‌کند تا اف۳۵ بخرد، از آمریکا می‌خواهند که ایران را بر سر میز مذاکرات موشکی بنشاند و تهران را با هر ابزاری مجبور کند تا بُرد موشک‌هایش را تا نوار مرزیش یعنی ۳۰۰ الی ۴۰۰ کاهش دهد؛ خیلی خنده‌دار است.

🔹 تمام عوامل و مؤلفه‌های تاکتیکی و استراتژیکی که جمهوری اسلامی ایران را به سرمایه‌گذاری روی برنامه موشکی ترغیب کرده، همچنان به قوت خود باقی است و از بین نخواهد رفت. تا جایی که علم و تکنولوژی روز دنیا گسترش یافته است، ایران بی‌توجه به شاخ و شانه کشیدن‌های دیگران به توسعه قابلیت‌های موشکی (کوتاه‌برد، میان‌برد و قاره‌پیما) و دفاعی در راستای ارتقای روزافزون سطح بازدارندگی خود اقدام خواهد نمود. هشت سال تجربه جنگ و نیروها و بازیگران متخاصم و مخرب منطقه‌ای و بین‌المللی و ارازل و اوباشی که از هر سو ایران را احاطه کرده‌اند، بیش‌ازپیش عزم ایران را بر توسعه توان دفاعی‌اش جزم خواهد نمود.

🔹 ایران ژئوپلیتیک خاصی دارد و مانند سوئیس نیست که بخواهد در منطقه و بین‌الملل بی‌طرف و بی‌اعتنا باشد. اسرائیل هنوز هم هر سال جشن پوریم که یادآور قتل عام ایرانیان است را برگزار می‌کند! با وجود چنین دشمنی و دشمنان خونی دیگر که شب و روز خواب نابوذی ایران را می‌بینند، چانه‌زنی بر سر موشک‌ها خطای محض است.

@hadianebasir1
7 ماه پیش
🔸 بهترین چیزی که خدای تعالی به آن دستور داده، طلب علم و عمل به آن و تعلیم آن است

🔹 برشی از وصیت نامه علامه مصباح یزدی


📡 @hadianebasir1
7 ماه پیش
دریافت سروش پلاس