جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🎥 صحبت‌های شهید بهشتی درمورد شکاف طبقاتی و جامعه‌ی اسلامی

#اقتصاد_اسلامی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار داشت: «برای برخورد با آن بخش از بازار ارز که جنبه اخلال امنیتی و سیاسی دارد، آمادگی کامل داریم. مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها در بازار ارز ضروری است. آن بخش از این مسئله که جنبه امنیتی و سیاسی دارد، اگر دستگاه‌های امنیتی و سیاسی کشور در این باره گزارش کنند حتما دستگاه قضایی همکاری می‌کند.»

🔻 رئیس قوه قضائیه در ادامه اشاره کردند:«مدیریت بازار و قیمت‌ها امری شدنی است که دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه اهتمام داشته باشند. [در بحث مالیات هم] ما معتقدیم سراغ آن برج‌ساز و واردکننده‌ای باید رفت که درآمد هنگفت دارد و مالیات هم نمی‌دهد.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
1 ماه پیش
🔰 طبق اخبار جدید از محاکمه‌ی مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه(اسدبیگی)، وی پس از دستگیری‌ شدنش، حقوق کارگران این کارخانه را به عنوان اهرم فشار نگه می‌داشت تا قوه قضائیه برخورد خاصی با او نکند!

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
✅ به‌همان دلیل که بهترین موشک‌های جهانی را خودمان می‌سازیم ولی از تولید یک خودروی ساده‌ی ملی، عاجزیم و لیبرال‌ها و آقازاده‌های فاسد، در داخل مانع‌تراشی می‌کنند.

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 اگر در خاکریزهای #جنگ_اقتصادی می‌جنگیم، نباید انتظار تقدیر و توجه مسئولین لیبرالی را داشته باشیم که کشور را بدین وضع انداختند. طرف حساب ما فقط خداست؛ آن‌چه که در موقعیت مناسب باید انجام دهیم، انجام می‌دهیم و آن‌چه که باید بگوییم، می‌گوییم.

🔺 هر کس در هر کجای کارزار #جنگ_ارزی مشغول رزم است، خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود ببیند و تصمیم درست را بگیرد که او بهترین پاداش‌دهنده است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 سال ۱۳۵۵؛ گرانی حاصل از بیماری هلندی و کاهش درآمد نفتی ایران به تبع کاهش ارزش قیمت نفت! مسلماً #جنگ_ارزی در کار نبوده اما ایرادات همان است، بازار مشکل دارد.

1⃣ بازاری جنس را گران می‌فروشد چون گران خریده است؛ مثل الآن، دلار گران شد و بازاری جنس را گران باید می‌خرید لذا گران فروخت.

2⃣ مشکل به علت بازارزدگی‌ست، همه چیز وابسته به بازار شده است حتی نیازهای اولیه زندگی!

3⃣ تضمین سود ملاک شده است.

4⃣ ایراد از فروش نفت و منابع طبیعی است.

5⃣ مسئله اصلی #ربا است.

🔻 تا ربا حل نشود، معضلات کماکان باقی‌ست. به‌قول امام خمینی-ره-، «بازاری که در آن متاعی را ۱ تومان بخرند و ۳۰ تومان بفروشند، اسلامی نیست.» از دید من، دعوا سر ۳۰ برابری نیست، سر تضمین‌شدنِ سود فروشنده است.

✍ محمد وارسته

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🎙 در نوسانات ارزش پول دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟

👤 علی رهجو - سردبیر وب‌سایت کدآمایی

🕰 مدت زمان: ده دقیقه.

⬅️ برای کسانی که در زمان #نوسان و خصوصا کاهش ناگهانی قیمت #طلا یا #ارز سراسیمه می‌شوند.

⬅️ برگرفته از جلسه‌ی بازارائه‌ی کرسی‌ #طرح‌ریزی_معیشت جلسه‌ی 89 - 990504

◀️ آن‌چه در این #تحلیل_صوتی خواهید شنید (برای شنیدن هر عنوان زمان مربوط به آن‌را لمس کنید):

🔹 ترسیم موضوع کاهش بی‌رویه‌ی ارزش «#پول_رایج» در ایران و جهان؛ از 00:00

🔹 توضیح درباره‌ی وضعیتی که در آن طلا، نقره و کالاهای با #ارزش_ذاتی، دچار #کاهش_قیمت می‌شوند؛ از 02:00

🔹 چه چیزی باعث می‌شود مردم به خرید طلا و ارز رو بیاورند؟ از 04:58

🔹 آیا با کاهش قیمت طلا و نقره باید آن‌ها را بفروشیم؟ از 05:27

🔹 چرا کالاها #گران می‌شود، دو عامل اصلی منجر به #تورم چیست؟ از 07:35

🔹 اگر قیمت کالایی که خریداری کردید افت کرد شما #ضرر نکرده‌اید؛ از 09:10

⬅️ پیوست‌ها

⏺ پیوست تصویری یکم: وضعیت پول با ارزش

⏺ پیوست تصویری دو: وضعیت پول کم‌ارزش

✊ جنبش مردمی کدآمایی، الگوی معیشت ایرانی

📡 @Kadamaei_ir
1 ماه پیش
🎥 ادعاهای جنجالی رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران درباره پدرام سلطانی و مسعود خوانساری، ۲ عضو اتاق بازرگانی

🔺 محمدرضا بهزادیان، رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران: «پدرام سلطانی صلاحیت عضویت در اتاق بازرگانی را ندارد، چطور او توانسته است در انتخابات شرکت کند؟! رئیس فعلی اتاق بازرگانی تهران با کارت تقلبی در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت کرد و رأی آورد، او حتی شرط عضویت را هم ندارد!»

#نفوذ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🎥 ببینید| مراقب «اینستکس آمریکایی» در عراق باشیم!

#وزارت_خزانه‌داری_آمریکا
#محاصره_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: «اگر کره جنوبی باز به تعهداتش در مذاکرات با ایران عمل نکند و بدعهدی کند، مجلس به دنبال این است که یک طرح ۲ فوریتی برای ممنوعیت واردات کلیه کالاهای کره‌ای تدوین کند. حجم بالایی از کالاهای لوازم خانگی، تلفن همراه و خودرو در بازار ایران اختصاص پیدا کرده به کالاهای کره جنوبی، اگر ما آن را وارد نکنیم بخش عظیمی از کالاهای صادراتی آن‌ها با مشکل مواجه خواهد شد.»

#تولید

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
✅ بیانات مهمِ اقتصادی امام خامنه‌ای در سخنرانی عید سعید قربان

📸 ydac.ir/l6kjr

🔰 امام خامنه‌ای، در بیانات خودشان به‌مناسبت عید سعید قربان، با توجه به ناکارآمدیِ دل‌بستگی به اروپا فرمودند: «بعد از خروج برجام اروپایی ها مدام ما را معطل می‌کردند و اقتصاد کشور شرطی شد. به وعده‌های اروپایی‌ها نباید اعتماد کرد، اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام هیچ کاری نکردند؛ باید کار خودمان را انجام دهیم. آخرین ابداع اروپایی‌ها یک چیز چرندی بود به اسم اینستکس که همان را هم انجام ندادند و خلاصه #اینستکس این است که ایران پول هایی را که طلب دارد را بدهد به اروپایی‌ها و آن‌ها چیزی را که مصلحت می‎دانند بخرند و برای ایران بفرستند!»

🔸 همچمین ایشان با اشاره به راه‌ حلِ مشکلِ تحریم‌ها ادامه دادند: «راه برداشتن تحریم، عقب‌نشینی در مقابل دشمن نیست، تنها علاج تحریم تکیه بر توانایی‌های ملی است. اگر خواسته‌های دشمن را قبول کنیم، خواسته‌های جدیدی مطرح خواهد کرد؛ حرف آمریکا این است که صنعت هسته‌ای را به کلی کنار بگذاریم، امکانات دفاعی را به یک دهم تقلیل دهیم و اقتدار منطقه‌ای خود را رها کنیم. هسته‌ای نیاز قطعی کشور ماست و اگرچه در برجام خسارت‌های فراوانی به ما وارد شد، اما اصل این صنعت در کشور حفظ شده است.»

🔹 پرداختن به اهداف آمریکا از تحریم‌ها نیز بخشی دیگر از صحبت‌های ایشان بود: «تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت است؛ یک جنایت بزرگی است که اینها علیه یک ملّت به کار میگیرند؛ حالا ظاهرش این است که علیه نظام جمهوری اسلامی است، امّا در واقع علیه همه‌ی ملّت ایران این جنایت‌ها را این‌ها دارند انجام می‌دهند. در این‌باره، من چند نکته را می‌خواهم عرض بکنم. یک نکته این است که هدف اینها از این کار چیست؟ یک هدف کوتاه‌مدّت دارند، یک هدف میان‌مدّت دارند، یک هدف بلندمدّت دارند و یک هدف جانبی.»

1️⃣ «هدف کوتاه‌مدّت تحریم این است که ملّت ایران به ستوه بیایند، خسته بشوند و در مقابل دستگاه حکومت بِایستند. لذا می‌بینید که هم پارسال گفتند، هم پیرارسال گفتند، هم امسال گفتند «تابستان داغ»؛ «داغ» یعنی مردم بیایند در مقابل نظام ایستادگی کنند. حالا [البتّه] خودشان مبتلا به تابستان داغ شده‌اند!»

2️⃣ «هدف میان‌مدّت آن‌ها این است که با این تحریم از پیشرفت کشور مانع بشوند، مخصوصاً پیشرفت علمی؛ این‌ها را گفته‌اند؛ این‌ها حدسیّات من و تحلیل من نیست!»

3️⃣ «هدف بلندمدّت‌شان هم به ورشکستگی کشاندن کشور است، به ورشکستگی کشاندن دولت است؛ یعنی متلاشی کردن اقتصاد کشور و فروپاشی اقتصاد کشور که طبعاً اگر اقتصاد یک کشوری بکلّی از هم فرو پاشید و متلاشی شد، ادامه‌ی حیات برایش ممکن نیست.»

4️⃣ «هدف جانبی‌ای هم دارند که میخواهند رابطه‌ی جمهوری اسلامی را به این وسیله با دستگاه‌ها و نیروهای مقاومت در منطقه قطع کنند؛ چون میدانند جمهوری اسلامی هر چه بتواند به این‌ها کمک می‌کند و حمایت می‌کند، این‌ها می‌خواهند این رابطه را قطع کنند.»

▫️ در ادامه امام خامنه‌ای با توجه به جهش قیمتی دلار فرمودند: «این‌که #ارز افسار پاره کند و قیمتش روزبه‌روز بالاتر رود اصلا قابل قبول نیست. البته در گزارشاتی که دریافت کرده‌ام این ماجرا بیش از این‌که دلایل اقتصادی داشته باشد دلایل امنیتی‌-سیاسی دارد، کسانی هستند که به این آتش افروزی دامن می‎زنند؛ باید با این مسئله مقابله شود.»

▪️ایشان در صحبت‌های پایانی خود مجدداً به جریانی داخلی که درمورد تحریم انحراف ایجاد می‌کند، اشاره کردند: «به موازات تحریم دشمن، یک جریان تحریف هم وجود دارد: تحریف حقایق، واژگونه نشان دادن واقعیّات؛ چه واقعیّات کشور ما، چه واقعیّات مرتبط با کشور ما.»

🔻 لازم‌به‌ذکر است که رهبر انقلاب درمورد قصد و هدف این تحریف‌ها گفتند: «هدف این تحریف دو چیز است: یکی ضربه به روحیه‌ی مردم، یکی هم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل #تحریم. پول زیادی هم دارند خرج می‌کنند برای اینکه این حقایق را تحریف کنند. از اوّل انقلاب، خطّ ثابت دشمن همین بود که در تلویزیون‌ها و رادیوها -که حالا وسیع‌تر هم شده- به مردم ایران تفهیم کنند که بیچاره شدید، دیگر کارتان تمام است. اگر نقطه‌ی قوّتی در کشور باشد، مطلقاً انکار می‌کنند. نقطه‌ی زرد اگر وجود داشته باشد، این را ده‌برابر می‌کنند ‌برای این‌که روحیه‌ی مردم و امید مردم، بخصوص امید جوان‌ها، تضعیف بشود. این هدفِ این‌ها است و البتّه در بعضی‌ها اثر هم می‌کند، در داخل هم کسانی همین حرف‌های آن‌ها را تکرار می‌کنند. اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد.»

#جنگ_تمام_عیار_اقتصادی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
✅ لبیک خلاقانه به مصونیت راهبردی و پاسخ مسئولانه به اقتصاد مقاومتی

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 ژو مین، مدیر ارشد سابق #صندوق_بین‌المللی_پول، هشدار داد: «وضعیت دلار به عنوان ارز اصلی مورد استفاده در جهان، به‌علت افزایش بدهی دولت آمریکا در خطر است.»

🔻 وی در این مصاحبه خود با راشاتودی گفته است: «نگرانی این نیست که آیا دلار آمریکا در آینده شاهد کاهش ۳۰ درصدی ارزش باشد، بلکه این است که یک واقعه انفجاری رخ خواهد داد که باعث از دست رفتن ناگهانی اعتماد به #دلار آمریکا و فروپاشی بازار آن شود. ضمنا، شرکت‌های جهان اکنون نسبت به زمان بحران مالی جهانیِ ۲۰۰۸، بسیار آسیب‌پذیرتر هستند، چرا که نرخ بهره پایین موجب شده است شرکت‌ها به‌شدت تمایل به گرفتن وام داشته باشند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 آتش زدن اسکناس ۱۰۰ دلاری در بازار تهران و شروع مجدد کمپین آتش زدن دلار؛ دوسال پیش نیز با اوج گرفتنِ قیمت دلار، بازاریان و کسبه تهران دست به انجامِ این مهم زده بودند.

#شکستن_ارزش_و_آقایی_دلار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 تله معافیت های تحریمی به روایت نائب‌رئیس مجلس

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
💢 ‏دکتر حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: ۷۰ درصد بنگاه‌های حاضر در بورس، یا سود نمی‌دهند یا زیان‌دِه هستند، در حالیکه قیمت سهامشان روزانه در حال افزایش است! رشد شاخص بورس، هیچ کمکی به تولید نکرده و این ما را نگران می‌کند؛ به‌زودی این وضعیت بورس، بازندگان گسترده‌ای در کشور خواهد داشت.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 چین در ازای نفت به ایران #ریال بدهد...
⬅️ بخش یکم

◀️ بخش دوم

🔹 در بخش قبل این نوشتار به موضوع #قرارداد_25_ساله‌ ایران با چین پرداخته شد و این‌که قرارداد در وضعیت ایده‌آل چه بندهایی می‌تواند داشته باشد. همان‌گونه که گفته شد موضوع #فروش_نفت به چین، هم برای ایران از حیث فروش نفت و هم برای چین از حیث تامین باثبات نیاز خود به نفت اهمیت دارد. اما در ازای نفتی که به فروش خواهد رسید در حالت ایده‌آل چه چیزی باید تقاضا کرد؟ آیا دریافت #دلار در ازای فروش نفت، به گونه‌ای که قبل از تحریم‌ها مرسوم بود، بهترین حالت است؟

🔹 با توجه به شرایط اقتصاد کشور، خصوصا از نظر حجم بالای #نقدینگی و کاهش #ارزش_ریال، پیشنهاد دیگری مطرح شد، «چین در ازای فروش نفت به ایران ریال بدهد.» اما دریافت ریال، که توسط بانک مرکزی ایران می‌تواند چاپ شود، چه مزیتی دارد؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا به سوال دیگری توجه کنیم؛ «چین ریال کافی برای خرید نفت را از کجا تامین کند؟ چین، حجم #واردات گسترده‌ای به ایران دارد، لذا می‌تواند در ازای #صادرات کالا و خدمات به ایران، ریال دریافت کند و این ریال را برای خرید نفت دوباره به ایران بپردازد.

🔹 در این فرآیند یک چرخه شکل خواهد گرفت، یکم، صادارات کالا از چین به ایران؛ دوم، دریافت ریال از ایران که در قالب جمع‌آوری ریال از بازار و یا در دریافت از دولت ایران خواهد بود؛ سوم، صادرات نفت از ایران به چین و چهارم، پرداخت ریال از چین به ایران. با شکل‌گیری این چرخه به تدریج مزیت‌های #فروش_نفت_به_ریال خود را نشان خواهد داد.

🔹 در این فرآیند، چین دولت را در #تنظیم_حجم_نقدینگی موجود در بازار کمک می‌کند، مثلا وقتی یک دستگاه موبایل چینی، در بازار ایران به فروش می‌رود، پول آن در طی این فرآیند، در اختیار دولت ایران قرار می‌گیرد، چرا که چین برای این‌که بتواند نفت مورد نیاز خود را از ایران خریداری کند، همان ریال را به ایران خواهد پرداخت.

🔹 علاوه‌ بر این، در جریان این چرخه، نه تنها وابستگی کشور به ارزهای مرجع جهانی به حداقل می‌رسد بلکه ریال به تدریج به یک ارز بین‌المللی بدل خواهد شد، چرا که سایر کشورها نیز مانند چین با استفاده از آن امکان خرید نفت ایران را خواهند داشت و عملا ریال پشتوانه‌ی‌ معتبری به نام نفت خواهد یافت. این روند ریال را در داخل کشور #تقویت و در خارج از کشور #معتبر خواهد کرد.

⬅️ پایان

✊ جنبش مردمی کدآمایی، الگوی ایرانی معیشت

📡 @Kadamaei_ir
1 ماه پیش
🎥 موشن‌گرافی| تجمل‌گرایی، بلای جانِ معیشت جامعه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 غلام‌حسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، در راستای فسادزداییِ این قّوه در کشور، از قطعی شدن حکم ۱۱ نفر از اخلال‌گران نظام ارزی و مجرمانِ قاچاق عمده ارز و طلا خبر داده که در مجموع ۱۲۰ سال حکم زندان برای این افراد صادر شده است.

🔸 همچنین چندی پیش، قوه قضاییه اعلام کرده بود که بانک مرکزی یک لیست ۱۵۰ نفره و لیست دیگر ۱۰۰ نفره از کسانی که نسبت به بازگشت ارز ناشی از صادرات اقدام نکردند به دادسرای تهران ارسال کرد؛ رقمی که بانک مرکزی اعلام کرد ۶.۸ میلیارد یورو بود که ۱.۲ میلیارد یورو با پیگیری های دادسرای تهران بازگشت داده شد.

🔹 گفتنی‌ست پس از شروع فعالیت‌های ضدمافیاییِ قوه قضائیه، اتهاماتی دروغین علیه اقدامات این دستگاه صورت می‌گیرد و توسط رسانه‌های معاند و دشمنِ ایران که روزی «ریگی» را «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» معرفی می‌کردند، این اتهاماتِ پوچ تبدیل به خواسته‌هایی انسانی و پروپاگاندا می‌شود و می‌خواهند مردم را نه علیه قوه قضائیه بلکه علیه ابراهیم رئیسی، یکی از انقلابی‌ترین مدیران نظام فریب دهند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس