جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🎥 موشن‌گرافی| تجمل‌گرایی، بلای جانِ معیشت جامعه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 غلام‌حسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، در راستای فسادزداییِ این قّوه در کشور، از قطعی شدن حکم ۱۱ نفر از اخلال‌گران نظام ارزی و مجرمانِ قاچاق عمده ارز و طلا خبر داده که در مجموع ۱۲۰ سال حکم زندان برای این افراد صادر شده است.

🔸 همچنین چندی پیش، قوه قضاییه اعلام کرده بود که بانک مرکزی یک لیست ۱۵۰ نفره و لیست دیگر ۱۰۰ نفره از کسانی که نسبت به بازگشت ارز ناشی از صادرات اقدام نکردند به دادسرای تهران ارسال کرد؛ رقمی که بانک مرکزی اعلام کرد ۶.۸ میلیارد یورو بود که ۱.۲ میلیارد یورو با پیگیری های دادسرای تهران بازگشت داده شد.

🔹 گفتنی‌ست پس از شروع فعالیت‌های ضدمافیاییِ قوه قضائیه، اتهاماتی دروغین علیه اقدامات این دستگاه صورت می‌گیرد و توسط رسانه‌های معاند و دشمنِ ایران که روزی «ریگی» را «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» معرفی می‌کردند، این اتهاماتِ پوچ تبدیل به خواسته‌هایی انسانی و پروپاگاندا می‌شود و می‌خواهند مردم را نه علیه قوه قضائیه بلکه علیه ابراهیم رئیسی، یکی از انقلابی‌ترین مدیران نظام فریب دهند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
💠 امام خامنه‌ای، امروز در بخشی از پیام‌شان به کنگره حج، با اشاره به در دسترس بودنِ تحولات اساسی نسبت به نخبگان دلسوز و صلاح‌اندیش امت اسلامی فرمودند: «امروز نه فقط الگوی فرهنگی غرب -که از آغاز هم با وقاحت و رسوایی پا به میدان گذاشت- بلکه حتّی الگوی سیاسی و اقتصادی آن، یعنی دموکراسی پول‌محور و سرمایه‌داری طبقاتی و تبعیض‌آمیز هم ناکارآمدی و فسادانگیزی خود را نشان داده است.»

◀️ همچنین در ادامه این پیام آمده است: «امروز کم نیستند نخبگانی در جهان اسلام که با گردن برافراشته و باافتخار و سربلندی، همه‌ی ادّعاهای معرفتی و تمدّنی غرب را به چالش می‌کشند و جایگزین‌های اسلامی را با صراحت نشان می‌دهند. امروز حتّی برخی متفکّران غربی که پیش از این، لیبرالیسم را مغرورانه، پایان تاریخ معرفی می‌کردند، به‌ناچار آن ادّعا را پس گرفته و به سرگردانی نظری و عملی خود اعتراف می‌کنند.»

#افول_آمریکا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
✅ سلطان گم کردنِ دلار

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 خود دولت نرخ ارز را افزایش داد

🔺 مهدی اشعری پژوهشگر حوزه اقتصاد: دولت در دور اول با خرج کردن ذخایر خود، نرخ ارز را پایین نگه داشت اما وقتی آن ذخایر ته کشید، در دور دوم نرخ ارز را افزایش داد!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 لبنان با نرخ تورم سالیانه‌ای برابر با ۴۶۲ درصد و افزایش حدودا ۲۰۰ درصدی قیمت مواد خوراکی در طول ماه جاری، گرفتار پدیده ابرتورم شده است؛ گفتنی است واحد پول این کشور از ابتدای سال جاری میلادی، ۸۲ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

🔻 لازم به‌ذکر است که از چندماه پیش، ایالات متحده امریکا با فشار و جنگ ارزی در لبنان، به‌دنبال مقاصد سیاسی‌امنیتی خود بوده‌ که اخیراً آن را به جنگ هیبریدی نیز تبدیل کرده است؛ شما می‌توانید مشروح این ماجرا را در مطلب اختصاصی جنبش به آدرس زیر بخوانید.
📎 t.me/currency_war/5196

#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔴 گفتنی‌ست که دولت به‌جای کنترل نرخ اجاره، طرح اعطاء وام ودیعه مسکن به مستأجران را در پیش گرفته است که هیچ کمکی به مستأجر نکرده و فقط او را بدهکارتر و صاحب‌خانه‌هایی که قیمت‌ها را بالا بردند، جَری‌تر می‌کند. همچنین جدای از ایراد اقتصادیِ بدیهی به این طرح دولت، تاکنون سه تن از مراجع بزرگوار نیز این وام را ربا اعلام کرده‌اند.

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
⛔️ #حرام_زادگی از طریق #انعقاد_نطفه #کودک از #مال_حرام!!


❓محمد ابن مسلم از امام باقر -علیه‌السلام- درباره آیه:
💠 «وَ شارِكْهُمْ فِي الْأَمْوالِ وَ الْأَوْلادِ» (سوره اسراء/آیه۶۴) 💠
سؤال کرد و عرض کرد که #مشارکت_شیطان در #اولاد به چه معناست؟

✅ امام باقر -علیه‌السلام- فرمود:
💠 «مَا كَانَ مِنْ مَالٍ حَرَامٍ فَهُوَ شِرْكُ الشَّيْطَانِ قَالَ وَ يَكُونُ مَعَ الرَّجُلِ حَتَّى يُجَامِعُ فَيَكُونُ مِنْ نُطْفَتِهِ وَ نُطْفَةِ الرَّجُل»
یعنی هر مالی که از راه #حرام به دست آید، شیطان در او شریک است. و اگر کسی اثرات این مال در وجودش باشد و هم‌بستر شود، شیطان، در #نطفه ی به وجود آمده نیز شریک است. 💠

#حدیث
📚 بحارالأنوار، ج۵۷، ص۳۴۲
📚 تفسیر عیاشی، ج۲، ص۲۹۹


🛑 پی‌نوشت: علاوه بر این‌مورد، یکی دیگر از راه‌های شراکت شیطان در اولاد و حرام‌زادگیِ فرزند، پدیده‌ی #سکس_تخیلی یا همان گناه #زنای_ذهنی در زمان آمیزش با همسر است!!


💔 شهادتِ جان‌سوز سپهر دانش و بینش، امام محمد باقر (ع) بر حلال‌زاده‌های جهان تسلیت باد.

▪️◾️⚫️◾️▪️

✌️جنبش مردمی حلال‌زاده‌ها

📡 @Halalzadeha
1 ماه پیش
✅ جالب است بدانید که ‏کل صادرات ما به ۲۸ کشور اتحادیه اروپا کمتر از صادرات ما به افغانستان است که به‌تنهایی، ظرفیت ارتقای ۱۰۰ درصدی صادرات را دارد!

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🎥 کلیپ #اختصاصی_جنبش| از آدام اسمیت تا جرج سوروس

🌀 آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد و یکی از پدران لیبرالیسم است که می‌گوید عرضه و تقاضا را «دست نامرئی بازار» متعادل می‌سازد. دست نامرئی بازار، شامل دو وجه بالا و پایین است؛ یک وجه، دست تبلیغات است و دیگری دست پول که تبلیغات، ذائقه سازی می‌کند تا تقاضا ایجاد ‌شود.

🌀 این مدل می‌گوید که برای مدیریت اقتصاد می‌بایست از تبلیغات و کنترل پول بهره جست. فارغ از اینکه دکترین #آدام_اسمیت در خود غرب سرمایه‌گرا هم جواب نداده است و به اعتقاد #جرج_سوروس این فرآیند محملی شده برای غارت جهان، باید دانست که در اسلام با ایجاد نیاز کاذب و جو روانی برای خرید کالا یا کارنسی بیش از نیاز طبیعی به شدت مخالفت شده است و تعابیر سیاهی برای روشن کردن آتش طمع در مردم برشمرده شده.

🔺 وظیفه اصلی نهادهای اقتصادی حکومتی که به اسم اسلام بر سر کارآمد و دستگاه تبلیغاتی‌ آن حکومت، باید جلوگیری از رشد حس طمع ورزی مردم باشد نه آن که خود در آن بدمند.

#بازار_آزاد

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
💢 مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: «آشفتگی کنونی بازار در ۴۰ سال گذشته، بی‌سابقه است و قیمت ها افسارگسیخته افزایش می یابد. اگرچه برخی، اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست را دلیلی برای نابسامانی بازار می دانند اما دولت‌مردان تفکیک نشدنِ وزارت بازرگانی از صنعت را به‌عنوان دلیل اصلی آشوب موجود در بازار مطرح می‌کنند؛ این درحالی‌ست که این دو موضوع بهانه‌ای بیش نیست و به نوعی دولت در تلاش است تا با ادامه‌ی گرانی کالاها، بر ضرورت انتزاع وزارت بازرگانی از صمت تاکید کند.»

🔺 همچنین این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: «صحبت‌های رئیس جمهور درباره تفکیک وزارت صمت نوعی گروکشی بوده که با توجه به شرایط کنونی کشور پسندیده نیست. در حال حاضر دولت کار را زمین گذاشته و با بهانه‌تراشی از انجام وظیفه خود در حوزه تنظیم بازار شانه خالی می‌کند.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
❇️ امریکا به‌دنبال حفظ برتری دلار در جهانِ جدیدِ ارزهای دیجیتال

📸 ydac.ir/rw730

🔰 روز ۲۲ ژوئیه(۱ مردادماه)، کمیته فرعی سیاست‌گذاریِ اقتصادی کمیسیونِ بانکداری، مسکن و شهرسازی سنای آمریکا میزبان جلسه استماعی با محوریت «برتری در رقابت اقتصادی» بود. در این جلسه، بار دیگر صحبت از ایده‌ی ارز دیجیتال ملی به‌میان آمد؛ برخلاف دو جلسه قبلی که بخش مهمی از مباحثات به بررسی یک‌سویه ارزهای دیجیتال اختصاص داشت، در این جلسه، ارزهای دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای حفظ برتری اقتصادی ایالات ‌متحده مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

🔸 کریستوفر جیانکارلو(Christopher Giancarlo)، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا، یکی از حامیان پروپاقرص ایده دلار دیجیتال و از سخنرانان جلسه سنا، بار دیگر تقاضا کرد که ایالات متحده، اقدام به تعریف و راه‌اندازی پروژه‌‌ای آزمایشی برای بررسی جنبه‌های مختلف ایده دلار توکنیزه‌شده کند. وی در ادامه به این مسئله اشاره کرده که درحال‌حاضر، دلار آمریکا ایفاگر نقش ارز ذخیره در اقتصاد جهانی است، اما باتوجه ‌به تلاش‌های چین برای عرضه یوان دیجیتال، ممکن است ورق به‌نفع چین برگردد و به برتری اقتصادی این کشور در عرصه جهانی بیانجامد.

🔹 سناتور تام کاتن(Tom Cotton) نیز که ریاست کمیته فرعی سیاستگذاری اقتصادی را بر عهده دارد، می‌گوید استفاده از #دلار دیجیتال صرفا یک ایده پژوهشی و دانشگاهی نیست. در جلسات قبلی نیز کاتن با حمایت از مدرنیزه کردن دلار گفته بود که چنین پروژه‌ای باید بهتر از بیت کوین باشد. وی در اظهارات خود گفته است: «تلاش ما برای حفظ برتری دلار، تنها یک مسئله اقتصادی نیست و از نظر راهبردی نیز بسیار حائز اهمیت است. برتری دلار به ما این امکان را می‌دهد که تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را علیه دیگر کشورها اعمال و در کنار آن از سایر منافع این برتری نیز استفاده کنیم.»

🔻 والتر راسل مید(Walter Russell Mead)، استاد دانشگاه در رشته مطالعات امور خارجه و عضو موسسه هادسن(Hudson Institute) نیز می‌گوید که یک نظام مالی قدرتمند، شالوده کامیابی و اقتدار کشورها طی قرن‌های اخیر بوده است. به عقیده او بعید است که این مبنای قدرت در آینده تغییر کند؛ همچنین او و کاتن بر سر این واقعیت که وابستگی جهانی به نظام بانکداری ایالات متحده، یکی از ارکان اثرگذار قدرت این کشور است، هم‌رأی هستند.

📎 ydac.ir/1tpi4

#رمزارز

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
📚 معرفی کتاب جنگ‌‌های ارزی

🖋 مولف: جیمز ریکاردز

📇 ناشر: بنیاد تعاون ناجا

🗓 سال نشر: ۱۳۹۳

🏷 #کتابخانه_جنبش
📸 b2n.ir/94773

📕 کتاب جنگ‌های ارزی در سال ۲۰۱۲ توسط #جیمز_ریکاردز نوشته شده است. وی نخستین اقتصاددانی است که در آمریکا به طور مستقیم به این موضوع پرداخته و با ترکیب نگاه امنیتی، سازوکار بازارهای مالی و روابط اقتصادی بین قدرت‌های جهانی را تحلیل کرده است.

📗 این کتاب در سال ۱۳۹۳ در ایران توسط نشر بنیاد تعاون ناجا با ترجمه‌ی رحیم میلانی بناب و همچنین نشر دنیای اقتصاد با ترجمه‌ی حسین راهداری منتشر شده است. البته نشر دنیای اقتصاد در اقدامی شیطنت آمیز و آگاهانه دو فصل ابتدایی کتاب که به روند بازی جنگ ارزی توسط پنتاگون می‌پردازد را حذف کرده است!

📘 کتاب جنگ‌های ارزی به پیش‌‌دستی ایالات‌متحده‌ی آمریکا در بررسی و مطالعه‌ی مفهوم مدرن «جنگ ارزی» می‌پردازد؛ این‌که چگونه با شروع بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۷ میلادی، مسئولان ارشد حکومت آمریکا به این صرافت افتادند که پایه‌های دلارشان تضعیف شده است و این‌که می‌تواند موجبات فروپاشی نظامشان را فراهم کند.

📙 از این‌رو، #جیمز_ریکاردز به‌عنوان یکی‌از فعالان وال‌استریت که به مسائل مبتلابه امنیت اقتصادی پرداخته بود، به جمع فرماندهان نظامی پنتاگون دعوت می‌شود تا به‌عنوان مشاور این پروژه، فرآیند جنگ ارزی را در اتاق جنگْ بازی کنند و بقاء یا #فروپاشی_دلار را پیش‌بینی نمایند.

📦 این کتاب را می‌توانید از انتشارات اندیشکده یقین به شماره تلفن ۷۷۹۸۴۱۸۱-۰۲۱ و یا آدرس فروشگاه اینترنتی «ydac.ir/yoi11»، تهیه فرمایید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
📚 #مکتوبات_نهضت

❇️ «راهنمای ساخت صندوق قرض» عنوان کتابیست که با هدف تجدید صندوق‌های قرض مردمی در سطح اجتماع برای گرفتن مردم از بانک‌ها و رهایی آن‌ها از اولین لایه جنگ با خدا نگاشته شده است.

💢گرچه این صندوق‌ها در حالت فعلی‌شان توان ارائه شدن بعنوان جایگزینی برای بانک را ندارند؛ اما این وظیفه ما است تا در راستای «تمدن نوین اسلامی» مدنظر امام جامعه به توسعه و تبدیل این نهادها تا تبدیل شدن به نهاد جایگزین بپردازیم.

🔻تهیه و تدوین این کتابچه پروژه ایست که تا تبدیل به دستورالعمل کاملی از نهاد قرض بروزرسانی خواهد شد. فلذا در نسخه نخست آن صرفا به بررسی و توضیح سه نوع صندوق قرض متداول در سطح جامعه پرداخته شده و در ادامه با تکمیل بهترین الگوهای موجود و استفاده از آنچه که تجارب مردمی بدست می‌رسد به اصلاح این الگوها می‌پردازد و در گام بعدی مولفه‌های تمدنی را به این صندوق ها با شیب ملایمی خواهد افزود تا جامعه بتواند از صندوق‌های فعلی به الگوی نهادی جدید منتقل شود. ان شاء الله.

🖇 می‌توانید به صورت رایگان این محصول مکتوب و ارزشمند نهضت را از طریق لینک زیر مستقیما دانلود کنید.

🔗 ydac.ir/f91z1

#صندوق_قرض
#کتابخانه‌نهضت
#معرفی_اجمالی

_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
1 ماه پیش
🎥 ببینید| اقدام تحسین‌برانگیزِ کارشناس برنامه چاپ اول

🔰 محسن جندقی، مجری و کارشناس اقتصادی برنامه‌ی چاپ اولِ شبکه خبر، در واکنش به گرانی ارز، دلار را پاره کرد و گفت چرا باید بجای آتش زدن و پاره کردن دلار، صف خرید دلار تشکیل شود؟!

#شکستن_ارزش_و_آقایی_دلار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
💢 تلویزیون نادان

📺 بعد از ترکیدن #حباب_بورس و از دست رفتن سرمایه مردم، باید در کنار طراحان و مجریان این خیانت، رؤسای صدا و سیما را محاکمه کنید که اینطور مردم را قمارباز می‌کنند!
واقعا جای تأسف دارد که مردم شهرستان‌ها و دهات‌ها را هم ترقیب به فروختن سرمایه‌های واقعی برای پول‌بازی می‌کنند.

📎 پولی در بورس خلق نمی‌شود که به سهامداران بدهند، این پول ضرر فرد دیگری است که سهامش بی‌ارزش شده و به یک فرد دیگر می‌رسد.
باید دانست که در مال حرام و شبهه ناک هیچ برکتی نیست.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
🔰 اخیراً «FBI» به شرکت‌های آمریکایی در کشور چین درباره بدافزار در پشتی هشدار داده که توسط نرم‌افزار مالیات اجباری دولت، بی‌سروصدا روی شبکه‌های کمپانی‌های خارجی نصب می‌شود.

◀️ بدافزارهای در پشتی(Back Door) امکان اجرای کدهای غیرمجاز، نفوذ به شبکه و سرقت مالکیت معنوی شرکت‌هایی آمریکایی که در چین فعالیت می‌کنند را فراهم می‌کند. FBI می‌گوید تمام کمپانی‌های خارجی بر اساس قوانین چین باید یک نرم‌افزار مخصوص را برای رسیدگی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده(VAT) به مقامات مالیاتی چین نصب کنند.

📎 ydac.ir/2dnu1

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
✅ کارشناس شبکه من‌وتو: فرقی بین ترامپ-جمهوری‌خواه- و دموکرات‌ها در رابطه با ایران نیست و در صورت پیروزی رقیب ترامپ، عملاً چیزی تغییر نمی‌کند و تفاوت این دو فقط در شعار است!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
📜|#حتما_بخوانید👇👇👇

🔰داستان كربلایی كاظم از زبان فرزندش/ معجزه قرن شدن، تكرارشدنی است

☀️عارفی که #مال_حلال را یکی از حلقه های عنایت خاص حضرت حق به خود میدانست

🌀آنچه در ادامه خواهید خواند:
🔖روایتی خواندنی از جوانی بیسواد که به اذن خداوند و واسطه حضرت ولیعصر(عج) حافظ قرآن شد و اِعجاب عرفای واصل زمانه را واداشت، تا انتقاد از #بانکهای_ربوی در اختلاط مال حرام که مانعی برای ظهور کربلایی کاظم ها اند...

👤🔸كریمی ساروقی به بیان خاطراتی از پدرش پرداخت و گفت: مرحوم پدرم روزی پای منبر یكی از علما می‌رود و آن عالم می‌گوید هر شخصی كه كشاورز و ارباب باشد باید زكات دهد، زكات شامل یك دهم و خمس یك پنجم اموال شخص هستند و اگر كسی زكات و خمس ندهد هرچه نماز بخواند باطل است. بعد از آن كربلایی كاظم به سراغ اربابش می‌رود و می‌گوید كه باید زكات و خمس دهد اما اربابش توجهی نمی‌كند لذا كربلایی كاظم به كارگری می‌رود و بعد از چند سال ارباب یك نفر را واسطه قرار داده و به دنبال او می‌فرستد.

🔹فرزند مرحوم كربلایی كاظم اظهار كرد: روزی كربلایی كاظم در مسیر راهش به امامزاده ۷۲ تن روستای ساروق می‌رسد و می‌بیند سید بزرگواری بر درب آن ایستاده‌ و به او می‌گوید كه برویم زیارتی انجام دهیم زیرا این امامزاده مرقد ۷۲ نفر از خاندان اهل بیت(ع) است كه برای رسیدن به امام رضا(ع) وارد ایران می‌شوند و ۴۰ نفر از آنان دختر، یك نفر ام سلمه و ۳۱ نفر از آنان مرد بوده است.

🔸وی ادامه داد: كربلایی كاظم همراه این سید بزرگوار وارد حرم امامزاده می‌شود و بعد از اتمام فاتحه، یك مرتبه در سقف امامزاده آیاتی به سوره نور تابیده می‌شود كه شامل آیات ۵۴ تا ۵۹ سوره اعراف بوده است. این سید بزرگوار كه امام زمان(عج) بوده است به كربلایی كاظم می‌گوید آیات را بخوان و كربلایی كاظم می‌گوید من نه سواد دارم و نه درسی خوانده‌ام اما آقا به او می‌گوید من می‌خوانم تو با من بخوان. شروع می‌كند این ۶ آیه سوره اعراف را می‌خواند و كربلایی كاظم هم همراه او می‌خواند و بعد از آن دستی به سینه كربلایی كاظم می‌كشد و به اذن خدا و به دست حضرت حجت‌بن الحسن عسكری(عج) تمام قرآن را با تمام موارد آن به قلب كربلایی كاظم وارد می‌شود.

🔹فرزند مرحوم كربلایی كاظم بیان كرد: زمانی كه آیت‌الله‌العظمی بروجردی متوجه شد كه كربلایی كاظم قرآن را این‌گونه حفظ است مشتاق شد كه او را ببیند. تا اینكه كربلایی كاظم را در یكی از مجالس خود می‌بیند و یكسری سئوالات تخصصی از او می‌پرسد و كربلایی كاظم تمام تمام سئوالات او را به درستی پاسخ می‌دهد و بعد از آن كربلایی كاظم هم چند سئوال تخصصی از قرآن می‌پرسد كه هیچكس تا آن زمان پاسخ این سئوالات را نمی‌دانست.

🔸وی یادآور شد: آیت‌الله خوانساری از كربلایی كاظم پرسید شما چه كار كردید و چه ویژگی‌ داشتید كه این معجزه نصیب شما شد و بعد از پیامبر و ائمه معصومین، كسی مثل تو پیدا نشد و كربلایی كاظم پاسخ داد كه من ۳ ویژگی دارم كه هر كس این سه را داشته باشد مستجاب‌الدعوه خواهد شد. نخست اینكه نخوردن مال حرام است حتی یك لقمه مال حرام هم در طول عمر خودم نخوردم و اگر كسی كه زكات و خمس نداده بود و مرا به میهمانی دعوت كرده بود، زمانی كه می‌خواستم دست دراز كنم تا از آن غذا بخورم همان آقایی كه در امامزاده آمد و به من گفت بخوان، همان آقا مجسم شده و با انگشت به من اشاره می‌كرد كه نخورم.
كریمی ساروقی ادامه داد: دوم دادن زكات بوده است چرا كه من جو، گندم و كشمش را همیشه نصف می‌كردم و سوم خواندن ۵۱ ركعت نماز در شبانه‌روز كه ۱۷ ركعت آن نماز واجب و ۳۴ ركعت نافله‌های شب بوده است.

♦️فرزند مرحوم كربلایی كاظم با انتقاد از عملكرد #بانك‌های امروزی یادآور شد: پدرم به این دلیل در سن ۲۷ سالگی در امامزاده ۷۲ تن حافظ قرآن شد و كسی مثل او نیامده است، چون در طول عمر خود حتی یك #لقمه_حرام هم وارد بدنش نشد اما امروز بانك‌ها همه چیز را با هم قاطی می‌كنند بنابراین از خداوند بخواهیم تا امام زمان(عج) هرچه زودتر ظهور كند و بیاید تا بانك‌های ما هم اسلامی شده و مانند كربلایی كاظم باز هم داشته باشیم.

📎متن کامل گزارش:
http://ydac.ir/pto1w

______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا
📡 @reba_ir
1 ماه پیش
🛠 بازی جنگ اقتصادی آمریکا

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 yon.ir/No2KU

🕹 در گذشته فرماندهان قبل آغاز نبرد، با سنگ‌های بزرگ مقر دشمن را شبیه سازی می‌کردند و یکبار عملیات را به صورت نمادین تمرین می‌کردند. آن‌ها اسم این کار را «تمرین سنگین» گذاشته بودند.
تمرین سنگین با سناریوهای ممکن، آرام آرام در طول تاریخ به بازی جنگ تبدیل شد.

🕹 «بازی جنگ» نوعی شبیه‌سازی سناریوهای جنگ واقعی است که مبتنی بر نیت، توان و اراده دشمن، صورت می‌گیرد. این کار با هدف تبیین آیین اقدام متجاوز برای تحقق اشراف اطلاعاتی هوشمند در تئوری بازی‌ها انجام می‌شود که تا سال ۲۰۰۹ ماهیتی صرفا نظامی داشت.

🕹 وزارت دفاع ایالات‌متحده یا پنتاگون (Pentagon) در اقدامات خود با توجه به بحران شدید اقتصادی آمریکا و ضعیف شدن #دلار در سطح جهان و همچنین #جنگ_اقتصادی با کشورهایی چون #روسیه، #چین و #ایران برای اولین بار در ۲۰۰۹ به «#بازی_جنگ_اقتصادی» روی آورد.
در این بازی جنگ دیگر ادوات جنگی نظامی نبودند، بلکه همگی ماهیت اقتصادی داشتند از جمله پول، حواله، اواراق قرضه، اوراق سهام و ... .

🕹 طبق آخرین یافته‌ها از اظهارنظرهای غیررسمی، پنتاگون از «آزمایشگاه فیزیک کاربردی» در دانشگاه جان هاپکینز به‌عنوان یکی از تخصصی‌ترین مراکز واجد اتاق جنگ در ایالات‌متحده استفاده کرده است؛ نام این مرکز«Warfare Analysis Laboratory »می‌باشد.

🕹 شرح اتفاقات این بازی جنگ در کتاب «جنگ‌های ارزی» نوشته‌ی #جیمز_ریکاردز آورده شده است. و در ادامه نیز می‌توانید به گزارش رسانه‌های آمریکایی از برگزاری این بازی در سال ۲۰۰۹ میلادی مراجعه کنید:

📌Politico; Pentagon Preps for Economic Warfare
📎 www.politico.com/story/2009/04/pentagon-preps-for-economic-warfare-021053

📌 Foreign Policy; Pentagon, Bankers, Prepare for Financial Warfare
📎 foreignpolicy.com/2009/04/09/pentagon-bankers-prepare-for-financial-warfare/

📌CBS news; Pentagon Preps for Economic Warfare
📎 www.cbsnews.com/news/pentagon-preps-for-economic-warfare/

📌 WSWS; Pentagon holds war game simulating world financial crisis
📎 www.wsws.org/en/articles/2009/04/game-a13.html

📌 Financial Sense: Jim Rickards: Pentagon’s Financial War Game Playing Out
📎 www.financialsense.com/contributors/jim-rickards/world-playing-out-pentagon-financial-war-game
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس