جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


لِوی نخستین رئیس TFI در وزارت‌ خزانه داری، پس از تفویض مسئولیت به معاونش #کوهن در سال 2013 در اندیشکدهCSIS به تشریح فعالیت‌ها و اهداف این مجموعه در #جنگ_مالی علیه ایران و جهان می‌پردازد.
@currency_war
2 روز پیش
🔴 شرکت تماسک (Temasek)، یکی از دو شرکت سرمایه‌گذاری دولتی سنگاپور، به‌تازگی به انجمن لیبرا پیوسته است. انجمن لیبرا وظیفه ساخت و کنترل ارز دیجیتال فیس‌بوک را بر عهده دارد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🚨 مغز متفکر جنگ مالی آمریکا، رئیس انجمن لیبرا شد

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 b2n.ir/016697

🔲 استوارت لِوی (Stuart Levey)، بنیان‌گذار سازمان اطلاعات مالی آمریکا و یکی از #فرماندهان_جنگ_اقتصادی این کشور به عنوان مدیرعامل جدید انجمن #لیبرا منصوب شد. انجمن لیبرا وظیفه ساخت و کنترل ارز دیجیتال فیس‌بوک را بر عهده دارد که شاخص‌ترین رمز ارز آمریکا و اروپاست.

🔲 لِوی پس از پایان مسئولیت فرماندهی خود در #TFI به بخش حقوقی بانک HSBC منتقل شده بود و با اقداماتی که انجام داد توانست شبکه دور زدن تحریم‌های ایران را که با همکاری مدیر مالی هوآوی شکل گرفته بود، شناسایی و منهدم کند.

🔲 منصوب شدن #لوی به عنوان یک آدم امنیتی را می‌توان آن گونه تحلیل کرد که لیبرا، جزئی از #سازمان_جنگ_اقتصادی آمریکا شده است و به احتمال زیاد قرار است لوی در دوره‌ی شیوع کورونا، انتقال #هژمونی_دلار به هژمونی یک ارز دیجیتال مثل لیبرا که امروز نیاز انسان خانه‌نشین و قرنطینه شده است را مدیریت کند.

🔲 در بیانیه مطبوعاتی انجمن لیبرا، به نقل از کتی هاون (Katie Haun)، از اعضای ارشد شرکت اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و عضو انجمن لیبرا که مسئولیت ریاست کمیته جستجو برای انتصاب مدیرعامل این انجمن را بر عهده داشت، آمده است:

🔲 «با ورود استوارت به انجمن لیبرا، تلفیقی کمیاب از رهبری با تجربه در بخش دولتی و بخش خصوصی وارد این انجمن می‌شود. فعالیت‌های او در بخش دولتی با احترام و نفوذ قابل‌توجهی در هر دو حزب همراه بود و در بخش خصوصی نیز مسئولیت رهبری تیم‌های مختلفی در سرتاسر دنیا را بر عهده داشت. این تجربیات منحصر به فرد به او این امکان را می‌دهد تا به توازنی صحیح از نوآوری و قانون‌مندی برسد.»

🔲 خود لوی نیز در بیانیه خود ضمن اشاره به اهمیت ایجاد قدرت برای یک میلیارد نفر، در عین جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی گفت:

🔲 «باعث افتخار است که به انجمن لیبرا و هدف آن‌ها در ترسیم خط و مشی پر رنگ‌شان مبنی بر استفاده از قدرت فناوری برای تغییر شکل پرداخت‌ها در سطح جهانی، می‌پیوندم. فناوری امکان تسهیل فرآیند دریافت و ارسال پول برای اشخاص و کسب‌وکارها و نیز توانمندسازی بیش از یک میلیارد نفر انسان را فراهم می‌کند. یک میلیارد نفری که از سیستم اقتصادی کنار گذاشته شده‌اند و در حاشیه قرار دارند.»

🔲 لیبرا که مدت‌هاست تحت فشار مجلس آمریکا قرار دارد، با دست گرفتن مدیریتش توسط لوی، این پیام را مخابره کرد که زین پس این ارز، مثل دلار به پولی حاکمیتی تبدیل شده و علاوه بر خطر استیلا بر تجارت جهانی، عضوی ثابت از جنگ ارزی آمریکا خواهد بود.

#رمزارز
#جنگ_مالی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
✅ نباید تحریم‌ها را بیشتر می‌کردیم

🔰 پرتاب ماهواره نظامی ایران و اعزام سوپرنفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا شوک بزرگی به ایالات متحده آمریکا وارد کرده است؛ حالا عده‌ای در آمریکا با سرزنش دولت می‌گویند شما قرار بود با #تحریم، رفتار ایران را عادی کنید اما این فشار حداکثری نتیجه معکوس داده است.

🔻 مجله نیوزویک در همین خصوص نوشت: «گزینه #تغییر_نظام هرگز نباید روی میز قرار می‌گرفت، با این حال سال‌های متمادی در گوشه و کنار ساختار حاکم بر سیاست خارجی آمریکا محبوبیت داشته است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی اخراجی، بی‌شرم‌ترین کسی بود که خواستار این تغییر رژیم بود، از سوی دیگر مایک پمپئو نیز با این مفهوم بیگانه نیست.»

📍 در همین حال، پایگاه اینترنتی «ریسپانسیبل استیت کرفت» در تحلیلی خاطرنشان کرد ایران همه اهرم‌های آمریکا را از بین برده است.

#باشگاه_تحریمی_ها

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔰 کنایه یکی از محققین کمیته اروپایی شورای روابط خارجی به تاثیرات #کمپین_فشار_حداکثری

🔻 کمپین فشار حداکثری امریکا آنقدر موفق بوده که اکنون توانسته تنش های نظامی را به نزدیک مرزهای خودش بکشاند. پنج نفتکش از ایران به مقصد آمریکای لاتین در حرکتند و انتظار می رود که در هفته آتی توسط ارتش #ونزوئلا اسکورت شوند.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔰 روایت اردشیر زاهدی از استیلای آمریکا بر ایران پهلوی

📸 b2n.ir/456258

🔸 اردشیر زاهدی در مصاحبه با روزنامه جام‌جم گفت: «ما نباید اجازه دهیم که دوباره استیلای آمریکا و انگلیس تکرار شود. یادم هست بچه که بودم، پدر مرا با آن فضاحت دزدیدند و ما همین‌طور ویلان و سرگردان، بدون پدر و مادر مانده بودیم! با چه مصیبتی رفتیم برای دیدار با خواهرم و بعد آمدیم تهران.

🔹 وی که زمانی وزیر خارجه رژیم محمدرضا پهلوی بود، در ادامه اظهار داشت: «از خانه می‌خواستیم برویم جایی، باید به سرباز روسی یا انگلیسی یا آمریکایی حساب پس می‌دادیم که از کجا آمده‌ایم و کجا می‌خواهیم برویم! توی خانه خودمان، با ما مثل دزدها رفتار می‌کردند. این وضع ما بود.

🔻 همچنین درمورد اوضاع اقتصادی در زمان ایران پهلوی گفت: «از لحاظ اقتصادی هم که اوضاع کشور خراب بود؛ در صف می‌ایستادیم و نان «سیلو» می‌گرفتیم که از سنگ‌های درونش، دندان‌هایمان می‌شکست! ما باید از مملکت‌مان دفاع کنیم و نگذاریم یکسری عروسک‌های پشت پرده بیایند و منافع مملکت ما را به خطر بیندازند. تردیدی ندارم که جوانان امروز ایران، تاریخ را خوب می‌خوانند و می‌دانند. غیرت و جراتش را هم دارند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
✅ دلار؛ پاشنه آشیل صهیونیسم بین‌الملل

❌ حکومت نامشروع اسرائیل نه قدرت نظامی فراگیری دارد و نه فرهنگ نافذی! اسرائیل به پشتوانه لابی اقتصاد و #هژمونی_دلار تا به حال توانسته سرپا بماند.

🔻 روز قدس، روز فرسایش عامل قدرت دشمن، یعنی #دلار است. با کنار گذاشتن این ارز صهیونیستی از تمام مبادلاتمان می‌توانیم علاوه‌بر نجات خود، بینی رژیم کودک‌کش اسرائیل را به خاک بمالیم.

#شکستن_ارزش_و_آقایی_دلار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔴 کمک آمریکا به سوریه

🔻 فشارهای آمریکا بر لبنان برای محاصره مقاومت، شوراندن مردم علیه آن و جنگ ارزی علیه لبنان باعث افزایش سرسام آور قیمت #دلار و در نتیجه افزایش قیمت تمامی اجناس شده است. به همین علت به‌جای کالاهای آمریکایی و اروپایی، محصولات سوریه فروشگاه‌های لبنان را پر کرده است.

#جنگ_ارزی_لبنان

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
✅ ایران و ونزوئلا؛ شکستن سروری دلار

▫️ درمورد حرکت اقتدارگونه پنج نفکش ایرانی، تحلیل‌های بسیاری شنیده‌اید که همه به جای خود درست هستند اما این حرکت ایران، یعنی معامله کالا در برابر #طلا، شاید مهمترین اصل این این روند است که بیش از ضربه زدن به پرستیژ سیاسی ایالات متحده در حیاط خلوت خود، دارد به #هژمونی_دلار آسیب وارد میکند.

◾️ و همین نوع معامله است که جدای از دور زدن #تحریم‌ها دارد آمریکا را وادار به واکنش علیه این جریان نوین بازرگانی می‌نماید. جایی که دیگر ردیاب‌های اقتصادی #فدرال_رزرو یعنی همان دلارها از کار افتاده‌اند و ایالات متحده آغاز سقوط «آقایی و سروری دلار» را با چشم خود می‌نگرد.

#شکستن_ارزش_و_آقایی_دلار

✍️ محمد وفاپور

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔰 تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، برای توقف فروش نفت به ونزوئلا

🔸 روزنامه وال‌استریت ژورنال افشا کرد که تحریم های جدید آمریکا علیه برخی از نهادها و مقامات ایران به امید توقف روند فروش نفت این کشور به ونزوئلا بوده است.

🔸 این تحریم‌ها بدین معنی است که بازدارندگی نظامی ایران، آمریکا را از مزاحمت نظامی برای نفتکش‌ها بازداشته است.

#محاصره_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔰 لحظه‌شماری مردم ونزوئلا برای رسیدن بنزین ایران

🔹 خبرگزاری رویترز: «علی‌رغم فشار آمریکا برای نرسیدن محموله بنزین ایران به ونزوئلا و القای مقامات این کشور که مردم ونزوئلا، بنزین ایران را نمی خواهند، مردم این کشور منتظر رسیدن این محموله‌ها هستند، چراکه زندگی‌شان در اثر کمبود بنزین مختل شده است.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰 ممنوعیت استفاده از جنس خارجی تا ۲۰۰ سال پیش

📸 b2n.ir/111609

🔹 در تاریخ آمده است که شاه عباس صفوی برای پس گرفتن تبریز به سلاح گرم (توپ و تفنگ) نیاز داشت، اما حاضر نشد از اروپایی‌ها خریداری کند. سرانجام اروپایی‌ها برای دفع خطر عثمانی‌ها مجبور به آموزش ساخت توپ و تفنگ به ایرانی‌ها شده و کارخانه تولید اسلحه را در ایران برپا کردند.

🔸 کریم‌خان زند نیز با شکستن هدایای انگلیسی‌ها از محصولات ایرانی استفاده می‌نموده و با اشاره به محصولات ایرانی می‌گفت: «سلاح مردم ایران این است. ما به ساخته دست خودمان خرسندیم که فقیر و وابسته نیستیم.»

🔹 از زمان ناصرالدین شاه قاجار طبقه تجاری جدیدی در ایران شکل می‌گیرد به‌نام «وارداتچی‌ها». طبقه‌ای که با اسکان عشایر توسط رضا‌شاه پهلوی و اصلاحات اراضی پسرش محمدرضا پروارتر شد. طبقه‌ای که بیشترین ضربه را به کار، تولید و اقتصاد ایران زده است.

🔸 امروزه رهبر انقلاب با فتاوایی در خصوص حرام بودن واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل ساخته می‌شود، با نام‌گذاری سالهای متمادی با نام کالای ایرانی در تلاشند تا سدی عظیم در برابر این سیل ویرانگر ۲۰۰ ساله بسازند که البته مانع آن سدسازی، در حال حاضر لیبرال‌ها هستند که نام‌شان از «وارداتچی‌ها» به موارد متعددی مثل «حامیان جهانی‌شدن» تغییر یافته است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔴 شکایت ونزوئلا برای بازپس‌گیری ذخایر طلای خود از انگلیس

🔻 بانک مرکزی ونزوئلا در تلاش است تا از طریق یک دعوی حقوقی در بریتانیا، بانک انگلیس را مجبور کند یک میلیارد دلار طلای متعلق به این کشور را پس دهد.

🔻 دولت نیکولاس مادورو می‌گوید این مبلغ را برای مبارزه با کرونا نیاز دارد اما آمریکا و بریتانیا ونزوئلا را تحریم کرده‌اند و بانک مرکزی ونزوئلا پیش‌تر برای مقابله با کرونا و خرید دارو و غذا، خواستار انتقال فوری این مبلغ به سازمان ملل شده بود تا با نظارت این نهاد پول‌ها واگذار شود. اما تاکنون چنین امیدی به سازمان ملل، محقق نشدخ است.

📎 گفتنی‌ست با وجود احراز اهمیت ذخایر طلا برای کشورها در جهان امروز و تاثیرگذاری زیاد آن در بزنگاه‌های #جنگ_ارزی، چندی پیش برخی مسئولین کشور با مشاوره‌ی کارشناسان لیبرال، در پی خصوصی‌سازی معادن طلا و نقره در ایران بودند!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
✅ با هم برخی توییت‌ها پیرامون ارسال نفتکش‌ها ‏و شکستن سروری و آقایی دلار را #بخوانیم.

▪️صادرات بنزین ایران به ونزوئلا هم هیمنه آمریکا رو فرو می‌ریزه و هم مبادله با طلا ضربه مهلکی به دلار می‌زنه! منتظر زوزه‌های کدخدا باشید..
👤 پیمان علیشاهی

▫️اهمیت ارسال این ۵ نفتکش انجا بیشتر میشود که ایران تحریم‌های امریکا علیه ونزوئلا را به هیچ شمارده،برای در امان ماندن محموله جسورانه با پرچم 🇮🇷 بار را حمل و بخشی بزرگی از مشکلات حوزه انرژی ونزوئلا را حل کرده، پیشتر ایران در ازای راه‌اندازی پالایشگاه‌های ونزویلا ۹ تن طلا تحویل گرفته
👤 میثم شریفی

▪️اگر این نفتکش‌ ها به ونزوئلا برسند یعنی: دلار پَر
اگر این نفتکش‌ها با آمریکایی ها ( خدایی نکرده) دچار مشکل بشن یعنی: امریکا پَر
در هر صورت برد با ماست ملتی رو که خدا عزیز کنه هیچ قدرتی نمیتونه ذلیل کنه
👤 حُسنا

▫️علاوه بر 5 نفتکش که به سمت ونزوئلا در حرکت هستند،4 نفتکش دیگر هم روانه ی چین شدند نکته:نفت در برابر طلا،نه دلار بدون پشتوانه ی غرب حذف دلار از معاملات ایران ، چین و روسیه باعث فروپاشی بخشی از اقتصاد آمریکا خواهد شد چین و روسیه برای حذف دلار از معاملات اعلام امادگی رسمی کرده اند
👤 امیر ارشاد

▪️به شخصه دست اون کسانی که با صادرات بنزین ایران و گرفتن طلا بجای دلار اینطوری اون ترامپ احمق را غافلگیر کردند می‌بوسم، کاش در صنعت خودروسازی هم کمی اینطوری بودیم.
👤جوان جویباری

▫️شکی نیست مهمتر از حرکت نفتکش های ایرانی بسمت ونزوئلا، استفاده از طلا و کنار گذاشتن دلار در معاملات ماست!!!
👤 سیمرغ

▪️ایران به وسیله فرستادن کشتی‌های حامل بنزین با پرچم‌های برافراشته به طور عملی اعلام کرده است که #تحریم_نفتی شکست خورده است و در این موضوع هم آمریکا هیچ غلطی نتوانست کند و با مبادله بنزین با طلا اولین قدم در شکستن ارزش و آقایی دلار را برداشته است
👤مصطفی زارعی


‏🌐 برای دیدن موقعیت زنده 5 ‎نفتکش اعزامی ایران به ‎ونزوئلا از لینک های زیر استفاده کنید

Clavel: https://t.co/7LhkBduYBc

Forest: https://t.co/lsB3SL6zHX

Faxon: https://t.co/K59A4EkQnj

Fortune: https://t.co/EadVx1ePl5

Petunia:https://t.co/w15rNkdv64

#خواهد_شکست
#ایران_قوی
_____________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
5 روز پیش
⁉️ چرا کمپین فشار حداکثري آمريکا، پيامدهای وارونه‌ای داشته است؟

📸 b2n.ir/500646

🔰 اکنون پس از دو سال از وعده دولت امریکا مبنی بر خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری، رويکرد ترامپ، پنج پيامد وارونه داشته است که در ادامه ذکر می‌شود.

1️⃣ ترامپ در سخنرانی هشتم مه ۲۰۱۸ وعده داد که سياست وی، تهديد برنامه موشک‌های بالستيک ايران را حذف می‌کند، فعاليت هاي تروريستی‌اش در جهان و کنشگری‌های دردسرآفرينش در خاورميانه را هم سد خواهد کرد. اما ايران برنامه موشکي اش را ادامه داد و حتی يک ماهواره نظامی هم به مدار فرستاد، در منطقه قوی‌تر شد و کار به جایی رسيده که چه بسا آمريکا مجبور به ترک عراق شود!

2️⃣ ايران که تا يک‌سال پس از خروج آمريکا هم به #برجام پايبند بود، اکنون به اندازه کافی اورانيوم با غنای پايين دارد و کار غنی‌سازی در سايت زيرزمينی فُردو را هم از سر گرفته است. اگر هم آمريکا تلاش کند که از سازوکار ماشه استفاده کند، آن‌گاه ايران، هم از برجام و هم از ان‌پی‌تی بيرون می‌رود.

3️⃣ سياست دولت ترامپ، شکاف ميان آمريکا و نزديکترين متحدانش در اروپا را بيشتر کرده است؛ اما تجربه نشان داده که فشار بر ايران تنها زمانی کار می‌کند که چندجانبه باشد و اهدافی واقع بينانه و دست يافتنی را دنبال کند.

4️⃣ دولت ترامپ با مجبور کردن ديگر کشورها به پيوستن به کمپین #فشار_حداکثری، آن هم به رغم اولويت هاي سياسی‌شان، موجب شد که تحريم‌ها به ابزارب بی‌خاصيت در سياست خارجی تبديل شوند چرا که همانند آنتی‌بيوتيک‌ها هستند که زياده‌رو‌ی در مصرف آن‌ها، بی‌خاصيت‌شان می‌کند.

5️⃣ در داخل آمريکا، از مايک پمپئو و چند نومحافظه کار ديگر که بگذريم، دومين سالگرد خروج از برجام، هيچ مدافعی نداشت. در بيرون هم، تنها اسرائيل است که همچنان برای سياستی کف می‌زند که فقط بر فشار تاکيد دارد، بدون هيچ مشوقی! با این وضعیت، زمانی که در آينده، آمريکا درخواستی از ديگر کشورها داشته باشد، اندک کشورهايی يافت می‌شوند که از آن پيروی کنند.

✍️ باربارا اسلاوین، عضو شورای آتلانتیک آمریکا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
5 روز پیش
🔰 توضیحات سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با صدور احکام مدیرعامل اسبق سایپا و دو نماینده مجلس

🔸 «مهدی جمالی» مدیر عامل سابق سایپا به ۷ سال حبس، «رضا تقی زاده» معاون سابق بازاریابی سایپا به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

🔹 «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» نمایندگان مجلس به جرم معاونت اخلال در نظام توزیعی خودرو به ۶۱ ماه حبس محکوم شدند.

🔸 «حسین هشترودی» رئیس سابق حراست کل سایپا به جرم معاونت اخلال در نظام توزیعی به ۶۱ ماه حبس محکوم شدند.

📎 @Farsna

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
5 روز پیش
✅ تناقضات دولت؛ اجرای سیاست‌های رهاسازی بازار و دستور رئیس‌جمهور برای اصلاح امور وزارت صمت

🔸 دکتر ببژن عبدی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو گفت: «هنگامی که زیرساخت‌های لازم برای حمایت از تولید و مصرف کننده فراهم نشده و اقتصاد بدون اعتقاد به نظارت و با نام رهاسازی بر پایه مکاتب غربی به‌حال خود رها شده‌ است، تاکید رئیس جمهور به سرپرست وزارت صمت برای اصلاح امور نمایشی و بی‌اثر است.»

🔻 مشروح خبر:
📎 snn.ir/fa/news/848284

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
5 روز پیش
دریافت سروش پلاس