جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


📹 ببینید|

🔸قیمت قاسم سلیمانی، کسی که چهل سال پوتین از پایش درنیامد، چقدره؟

▫️ استاد حسن عباسی - ۲۷ دی ۹۸

🔺نسخه باکیفیت:
📹 aparat.com/v/9jKYx
نسخه کامل:
📹 aparat.com/v/M6fNF

⬅️ به کانال یوتیوب استاد حسن عباسی بپیوندید:
📹 plink.ir/AumxI

کانال رسمی استاد حسن عباسی
💠 @Hasanabbasi_ir
18 ساعت پیش
🔸 از علامه طباطبایی(ره) سؤال شد اسم اعظم خدا چیست؟

✅ فرمود: «بهاءالله؛ که مصداق آن نیز امام حسین-علیه‌السلام-هستند.»

🔸 کسی که خون او در راه خدا به زمین ریخته می‌شود، کار خدایی کرده است، لذا خون بهای او نیز خداست.
راه عبور از مشکلات اقتصادی که تبعات فرهنگی و اجتماعی هم به همراه دارد، تفکیک امور قیمت‌دار از امور بهاءدار است. و اینکه از آنچه که بهاء دارد، کیسه برای ارتزاق مادی خود ندوزیم. چون هر آنچه بهاء دارد، معامله‌ی ما با خداست؛ بی‌هیچ اجر و مزدی بهترین‌اش را انفاق کنیم.

🔸 لذا «بهامندی» باید جایگزین «قیمت‌مندی» شود؛ چراکه روی خیلی از پدیده‌های عالم نمی‌توان قیمت گذاشت و این پدیده‌ها در دیده‌گاه اسلامی نزد خداوند «بهاء» دارند. خیلی از پدیده‌ها در نگاه اسلامی برخلاف نگاه کپیتالیستی کالا نیستند مانند شرف، عزت، مهر مادری، معلمی، ایثار و….
نظریه‌ی «تفکیک قیمت از بهاء»، نقطه مقابل کاپیتالیسم است.

#انقلاب_بهاء
#مبانی_نظری_جنبش

▫️جلسه ۶۵۹ کلبه کرامت؛ ابرانقلاب بهاء
📹 kolbeh-keramat.ir/Sessions/Single/20

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
18 ساعت پیش
✳️‏با حمله ایران به پایگاه آمریکا نه دلار گرون شد، نه اجناس. نه بازار تکون خورد، نه حتی مردم استرس حمله آمریکا رو داشتند. تازه اکثر مردم منتظر انتقام دوم هستند. معیشت مردم که با منطق مذاکره نابود شد، با منطق مقاومت هیچ اتفاقی واسش نیفتاد!
✅به این میگن ‎ مکتب سلیمانی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🔴استقلال نفتی لازمه اخراج آمریکا از اقتصاد عراق

⭕️بخش مهمی از انتقام سخت مدنظر ایران از آمریکا درپی ترور سردار سلیمانی، خروج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه است.

⭕️در همین راستا دو هفته قبل مجلس عراق با تصویب طرحی، دولت این کشور را ملزم کرد به حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پایان دهد. اما این اقدام عراق به مزاق آمریکایی‌ها خوش نیامد و مقامات این کشور در طول هفته‌های اخیر شروع به تهدید دولت عراق نموده‌اند.

⭕️مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند اگر عراق به دنبال اخراج نیروهای آمریکایی است، در وهله اول باید هزینه ساخت نیروگاه‌های نظامی این کشور را بپردازد. علاوه بر این ترامپ عراق را تهدید کرده است در صورت عملی کردن برنامه خروج نیروهای نظامی آمریکا، بخش نفت این کشور را #تحریم خواهد کرد و اجازه دسترسی عراق به حساب‌های دلاری خود را نخواهد داد.

⭕️یکی از مهم‌ترن نقاط ضعف اقتصاد عراق، وابستگی بیش از حد بودجه دولتی به منابع حاصل از فروش #نفت است؛ به نحویکه تقریبا تمامی منابع بودجه سالانه دولت این کشور از طریق فروش نفت تأمین می‌شود.

⭕️یکی از مهم‌ترین اقداماتی که لازم است در راستای تحقق انتقام سخت و باهدف تسهیل روند اخراج آمریکا از اقتصاد عراق در دستورکار قرار بگیرد، فراهم کردن امکان استقلال بخش نفت عراق از آمریکاست.

💢در دستورکار قرار دادن مجموعه اقداماتی در کوتاه مدت و میان مدت، از قبیل «مشارکت شرکت‌های ایرانی در توسعه میادین نفتی و تولید نفت عراق»، «امکان عرضه ریالی نفت عراق در بورس انرژی ایران» و «برقراری تبادلات بانکی مستقیم بین بانک‌های ایرانی و عراقی» مهم‌ترین برنامه‌هایی است که لازم است به منظور تحقق این هدف در دستورکار قرار بگیرد. به این ترتیب وابستگی عراق به آمریکا کاهش می‌یابد و مقامات این کشور انگیزه عملیاتی بیشتری برای مواجهه شجاعانه با مداخلات آمریکا خواهند داشت.

#مقامت_اقتصادی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔴 قاسم سلیمانی دلگرمی فعالان اقتصادی و پشتیبانی امن بود

🎙 حمید حسینی، دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق: «ما با عراق ۱۲ میلیارد دلار مبادلات اقتصادی داریم. سردار سلیمانی سکاندار روابط با عراق بود. از کارهای خوبی که ایشان انجام دادند، راه اندازی ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق بود. ایشان مشوق فعالان اقتصادی برای افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور بود.
یکی از دلگرمی های فعالان اقتصادی، وجود رهبر نامرئی و امنیت بود که مدیون شهید سلیمانی هستیم. همین مسائل باعث شده است که ما در عراق حضور ممتازی داشته باشیم. به گونه ای که ایران اولین شریک تجاری عراق است.»
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🌐 نقش سپهبد سلیمانی در دلارزدایی

🎙 مجید شاکری تحلیلگر مسائل اقتصادی: «ما با کشور عراق مانده بستانکاری بزرگی داشتیم. با پیگیری‌های شهید سلیمانی بستری ایجاد شد که رئیس کل بانک مرکزی با پیگیری آن یک مکانیزم تسویه حساب دینار پایه تأسیس کرد که بسیاری از مشکلات را رفع نمود.»

📎 مبادلات دینار پایه با عراق اولین پیمان پولی دوجانبه فعال جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند آغازی بر کنار گذاشتن دلار از همه معاملات باشد.
سپهبد قاسم سلیمانی نه تنها یک فرمانده نظامی بود بلکه در جنگ ارزی هم اقدامات تعیین کننده‌ای انجام داد.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
⚠️ رئیس دولت می‌گوید ‎من بلد نیستم بدون روابط خارجی خوب، اقتصاد را درست کنم!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
6 روز پیش
#من_بلد_نیستم
جواب هشت سال #خطای_انسانی
انتخاب این جماعت غرب پرست

@jdale_ahsan
#حسن_روحانی
#برجام
#اتحادیه_اروپا
#مکانیسم_ماشه
#ظریف #لیست_امید
#رد_صلاحیت #دولت_تدبیر_و_امید
6 روز پیش
📛وقتی نگاهت فقط به کشورهای اروپایی بود...

⚠️روحانی: من بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
6 روز پیش
⚠️روحانی: من بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم

💢در اوج #برجام ال سی گشایش شده سالانه بانک مرکزی کمتر از روزهای قبل از برجام بود. در سال اجرای برجام رشد شش ماهه بدون نفت زیر یک درصد بود. عدد سرمایه خارجی جذب شده در این سال کمتر از میانگین سالهای #تحریم بود.

✳️فارغ از وضع سیاست خارجی ،شما اساسا بلد نیستید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
6 روز پیش
❇️ «ابتکار باشگاه تحریم‌شدگان برای مقابله با تحریم‌های آمریکا» بر روی وب‌سایت شورای راهبردی روابط خارجی بیت رهبری

🔸سایت شورای راهبردی آنلاین، در مقاله‌ای به تفصیل ضرورت تشکیل باشگاه تحریمی‌ها را تشریح کرد.

▫️در این مقاله آمده است:

✍️ «در صورت تشکیل باشگاه تحریمی‌ها می‌توان با به‌کارگیری روش‌هایی نظیر گسترش پیمان‌های پولی چندجانبه، ایجاد پیام‌رسان‌های مالی جایگزین برای سوئیفت و ایجاد بسترهای مالی جدید، میزان اثرگذاری ابزارهای تحریمی را کاهش داد و از طرف دیگر با هم‌افزایی میان اقتصادهای کشورهای تحریمی، این کشورها را در مقابل تحریم‌های تجاری آمریکا مصون کرد.»

👈 متن کامل مقاله را ملاحظه نمایید

کانال رسمی اندیشه‌جویان استاد حسن عباسی
📡 @Hasanabbasi_students
6 روز پیش
✳️ تلاش‌های حاج قاسم برای دور زدن تحریم‌ها

🔸 وزیر بهداشت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در این یک سال بسیار ما را همراهی و حمایت کرد تا توانستیم از مسیرهای مختلف حلقه تحریم‌ها را بشکنیم تا مردم در خصوص بحث دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل زیادی روبه رو نشوند.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 هفته پیش
🔰 او یک کدآما بود

🔹 انسان کدآما می تواند با استفاده از امکاناتی که در اطراف خود و در میدان عمل دارد با کمترین #وابستگی به داشته‌های دیگران و #کم‌هزینه، به هدف خود یعنی تامین نیاز خود و جامعه‌اش دست یابد.

🔹 #امنیت یک نیاز دارای اولویت حداکثری برای یک جامعه است و تامین کم‌هزینه، بومی و مستقل این نیاز #استراتژیک تنها از یک #کدآمای_استراتژیست برمی‌آید.

🔹 نقش #سپهبد_قاسم_سلیمانی، زمانی به عنوان یک کدآمای استراتژیست روشن می‌شود، که با برجسته‌ترین #فرماندهان_نظامی حال حاضر جهان مقایسه شود؛ خصوصا حریفان آمریکایی‌اش که امروز هزینه‌ی حضور آن‌ها در همان میدانی که سپهبد سلیمانی حضور داشت، تا سال گذشته طبق اعتراف ترامپ دست‌کم به #هفت_تریلیون دلار رسیده و امروز قطعا از هشت تریلیون دلار عبور کرده است.

🔹 روش عمل کم‌هزینه‌ی #سپهبد_سلیمانی برای تامین امنیت کشور و منطقه، طبق #الگوی_معیشت_کدآمایی، زمانی بیشتر به چشم می‌آید که بدانیم او این نیاز را در دوران رئیس جمهوری تامین کرد که، تنها حاضر بود بودجه‌‌ی یک ارتش را بدهد و نامه‌ی سردار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، نشان می‌دهد تنها بیست درصد از بودجه‌ی نظامیان اعم از ارتش و سپاه، توسط دولت پرداخت شده است.

🔹 حاج قاسم به عنوان یک کدآما نشان داد که نه تنها #تحریم‌های_آمریکا، بلکه تحریم و عدم تخصیص منابع توسط دولت هم نمی‌تواند مانع او برای تامین #نیاز_امنیت گردد.

🔹 البته یک کدآما وقتی طبق الگوی معیشت کدآمایی، تا این حد موفق، موثر، کم‌هزینه و در واقع #اثربخش عمل می‌کند دشمنان زیادی پیدا می‌کند، چه در خارج و چه در داخل از کشور.

🔹 همه‌ی کسانی که طبق الگوی معیشت غرب در حوزه‌های مدیریت خود عمل کرده و عمل می‌کنند، و پرهزینه، پرخرج، غیرکارآمد، و غیراثربخش اقدام می‌کنند، مستقیم یا غیرمستقیم، آگاهانه یا ناآگاهانه با حاج قاسم و شیوه‌ی عمل او مشکل دارند و حتی با آن دشمنند، چرا که شیوه‌ی عمل او به عنوان یک کدآما، #ناکارآمدی و #غیراثربخشی آن‌ها را عیان و آشکار می‌کند.

🔹 شیوه‌ی عمل سپهبد سلیمانی، قطعا ‌عمل‌کرد پرهزینه‌ی مدیران و متخصصان در دولت‌ها، خصوصا دولت‌های یازدهم و دوازدهم را رسوا می‌کند، دولتی که مثلا در حوزه‌ی بهداشت و درمان، خصوصا در دوران وزیر سابق آن، بیشترین هزینه‌ها را انجام داد اما کم‌ترین و بعضاً بدترین نتیجه‌ها را گرفت و یک حوزه‌ی بهداشت و درمان #گران و #پرهزینه را بر روی دست مردم گذاشت.

🔹 به این حوزه‌ها اضافه کنید، حوزه‌ی پرهزینه و کم خاصیت #ورزش‌های_بزمی و توپی و خصوصا #فوتبال را که با هزینه‌های گزاف و مدیران غیربومی هیچ‌گاه متناسب با هزینه‌کرد، آورده و عایدی نداشته‌اند.

🔹 این شیوه‌ی عمل، در خارج از ایران نیز دشمن داشت و این دشمنانِ پرهزینه که سال‌ها هزینه‌ی خود را در منطقه بی‌اثر و بربادرفته می‌دیدند و همچنان با چراغ خاموش در پایگاه‌های نظامی خود نشست و برخاست می‌کردند، مجبور شدند، از تنها راه باقی مانده یعنی #حذف_فیزیکی او استفاده کنند.

🔹 اما باید توجه داشت که دشمنی آمریکا و اقدام او علیه حاج قاسم نباید باعث شود دشمنی داخلی و خارجی با شیوه‌ی عمل او به عنوان یک کدآمای اثربخش، پنهان شود.

🔹 اما در نهایت او حتی با مرگ و شهادت خود نیز بر دشمنان خود پیروز شد، او به‌ دست آمریکایی کشته شد که سال‌هاست برای اسطوره‌سازی، ابرمردسازی و قهرمان‌سازی در #هالیوود هزینه می‌کند.

🔹 آمریکا با این اقدام خود باعث شد تا #حاج_قاسم به عنوان یک #ابرقهرمان_واقعی در ذهن‌ها ثبت شود و در قلب‌ها محبوب گردد و مگر نه این‌که جنگ نرم، نبردی برای تصرف قلب‌ها و ذهن‌هاست؟

🔹 امروز #حاج_قاسم فاتح قلب‌ها و ذهن‌های جوانان ایران، منطقه و حتی جهان است و آمریکا با شهید کردن او هزینه‌های تریلیون دلاری خود را در هالیوود و عرصه‌ی نرم بی‌ثمر گذاشت و حاج قاسم سلیمانی به یک الگوی واقعی در پیش چشمان همگان بدل شد.

🔹 او یک #کدآما بود.

✊ جنبش مردمی کدآمایی

📡 @Kadamaei_ir
1 هفته پیش
💢 «ریچارد هاس» رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا: «چیزی تغییر نکرده، ما نبرد اقتصادی علیه ایران را ادامه می دهیم و ایران با ابزارهای سایبری یا نظامی پاسخ می‌دهد.»

📎 اگر طی این شش سال، تیم اقتصادی خائن دولت اقتصاد را مقاوم می‌کرد و نه تضعیف، این فرد زبان درازی نمی‌کرد.
باید طبق اصل جنگ نامتقارن و حمله به استراتژی دشمن اقدام کنیم.
مذاکرات بی‌خاصیت با قاتلان سردار سلیمانی هیچ نتیجه‌ای ندارد و فقط روند مقاوم‌سازی اقتصاد را کند می‌کند.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 هفته پیش
روز چهارشنبه سهام کمپانی بوئینگ به دلیل خبر سقوط هواپیمای اوکرائینی بوئینگ ۸۰۰- ۷۳۷ در تهران به دلیل نقص فنی ۲٫۳ درصد معادل ۴٫۳ میلیارد دلار سقوط کرد. ولی امروز به دلیل ادعای برخی مقامات پنتاگون دال بر اینکه سقوط هواپیما به دلیل اصابت موشک ایران بوده و حمایت تلویحی ترامپ از این ادعا ٣ درصد افزایش یافت. نمونه‌ای مثال‌زدنی از شیادی بازار بورس برای ثبت در تاریخ.

با این شعبده هم رسوایی ترامپ در عراق برای چند روزی تحت‌الشعاع قرار گرفت و هم بوئینگ از ورشکستگی نجات یافت.

برای آشنایی با «پیوندهای عمیق» ترامپ با کمپانی بوئینگ بنگرید به گزارش ۱۲ مارس ۲۰۱۹ رویترز:

Ties between Boeing and Trump run deep
David Shepardson, Jeff Mason
March 12, 2019
https://www.reuters.com/article/us-ethiopia-airlines-trump/ties-between-boeing-and-trump-run-deep-idUSKBN1QT2MQ

@abdollahshahbazi
1 هفته پیش
🎥 #ببینید

💢 مجید شاکری: از حاج قاسم سلیمانی، از طرف اقتصاددان‌ها عذر خواهی می‌کنم که تصمیمات کلان اقتصادی به هیچ وجه یاری کننده اهداف کلی، اتخاذ نشد؛ و بیشتر ایجاد بار کرد تا اینکه باری را از دوش بردارد.

#اقتصاد_ناکارآمد

______________
✊نهضت مردمی ممانعت از جنگ باخدا

📡 @reba_ir
1 هفته پیش
💢 سخت‌ترین انتقام از قاتلان سردار سلیمانی، کنار گذاشتن دلار از مبادلات منطقه است که اساسی‌ترین نقطه ضعف حال حاضر آمریکاست.

#شکستن_ارزش_و_آقایی_دلار
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 هفته پیش
✡️ یک دیوث اقتصادی دوتابعیتی در اتاق بازرگانی، با جملاتی دوپهلو خواسته بود که زمامداران بهش توجه کنند و از ترس جنگ، پاسخی به آمریکا ندهند.
زمامداران هم امروز صبح توجه کردند و با ۳۵ موشک بزرگترین پایگاه‌ نظامی آمریکا در عراق و چندین پایگاه دیگر را زدند.😏
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
🔴 قاسم سليمانی‌های اقتصادی کجايند؟!

⭕️آمريکا بجز #جنگ_اقتصادی هيچ ابزار ديگری عليه ما ندارد! لعنت خدا بر کسانی که نگذاشتند شبيه بخش نظامی، در اقتصاد قوی شويم و کشور را وابسته به غرب نگه داشتند!
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
اینستاگرام سه پست جنبش مقاومت در جنگ ارزی از جمله آخرین پست را که مربوط به سردار سلیمانی و جبهه مقاومت می‌شد، به جرم اشاعه سازمان‌های خطرناک حذف کرد.
همچنین بیش از ۱۵۰ نفر از مخاطبین را کم و پیج را محدود کرد.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
📺 امیر سرتیپ پوردستان فرمانده سابق نیروی زمینی و رئیس مرکز مطالعات ارتش در برنامه فرمول یک به مناسب گرامیداشت سردار سلیمانی گفت: «#جنگ_ارزی را پنتاگون به کمک کارشناسان اقتصادی در سال ۶۹ طراحی کرد و در همان سال علیه #مالزی اجرایی کرد.
سپس علاوه بر مادر تحریم‌ها، این جنگ ارزی را علیه ایران اجرا کردند و بنا داشتند دلار را تا ۱۲۰ هزارتومان افزایش دهند.»
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
🔘 در رسانه‌های داخلی و خارجی بحث‌های زیادی حول چگونگی انتقام ایران و اهداف احتمالی مطرح می‌شود.
روی افراد و مراکزی بحث می‌شود که می‌توانند در انتقام سخت مناسب باشند.
مطلوب است در کنار آن اسامی و اماکن، #فرماندهان_جنگ_اقتصادی آمریکا و #وزارت_خزانه‌_داری که به تعبیر امام خامنه‌ای اتاق جنگ آمریکا علیه ایران در آن تشکیل شده است، دیده شود.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
🔸 گردان‌های حزب‌الله عراق در واکنش به تهدید رئیس جمهور آمریکا که از تحریم‌های سخت علیه عراق سخن گفت، اعلام کردند که می‌توانند جریان صدور #نفت خلیج فارس را قطع کند.

📎 همچنین لازم به ذکر است که در صورت افزایش سطح منازعه، تنگه‌ی هرمز، تنگه باب‌المندب، کانال سوئز و تنگه سنگاپور هم می‌توانند جزو اهداف فلج کننده تجارت جهانی قلمداد شوند.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
❇️ راز پیروزی سردار قاسم سلیمانی چه بود؟

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 b2n.ir/224754

🔰 برای خیلی‌ها سوال است که عظمت و اقتدار قاسم سلیمانی در چشم دوستان و دشمنان از کجا ناشی می‌شود؟ قطعا ابعاد مختلفی در شکل‌گیری شخصیت نظامی، سیاسی، عرفانی و اخلاقی سردار فقید دخیل بوده است اما چه عاملی در جهت‌گیری همه‌ی این عوامل تاثیر داشته؟

🔰 وقتی به منش زندگی این شخص نگاه می‌کنیم، تمایز فاحشی در روش مبارزه‌ی او با همتایان آمریکایی خود وجود دارد.
نکته‌ی بارز در طراحی‌های قاسم سلیمانی عدم تبعیت از روشی است که دشمن از آن استفاده می‌کرد.
همواره در اظهار نظرهای ژنرال‌های چهار ستاره‌ای مثل هایدن و پترائوس در مورد حاج قاسم، ضعف دیده می‌شد. آن‌ها مقابله با طرح‌ها و استراتژی‌های قاسم سلیمانی را ناشدنی و سخت می‌دانستند چرا که این فرد از قواعدی استفاده می‌کرد که برای آن‌ها ناشناخته بود.

🔰 سپهبد سلیمانی توانسته بود ژنرال ماتیس فرمانده وقت سنتکام، ژنرال پترائوس فرمانده کل ناتو و بغدادی رهبر داعش را با بودجه‌های تریلیون دلاری که در اختیارشان بود به طور توأم شکست دهد.
قاسم سلیمانی مصداق آیه‌ی ۵۲ سوره‌ی مبارکه‌ی فرقان بود که می‌فرماید: «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا»

✅ امام خامنه‌ای عزیز در شرح این آیه مبارکه چنین فرمودند:

« فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌ جِهادًا کَبیرًا؛ در تفاسیر گفته‌اند مراد از این ضمیر «بِه‌»، قرآن است، با اینکه حالا کلمه‌ی قرآن در عبارت نیامده است که ضمیر به آن برگردد لکن، هم مرحوم طبرسی در «مجمع‌البیان» [گفته است‌]، هم مرحوم علّامه‌ی طباطبائی؛ مرحوم علاّمه‌ی طباطبائی می‌گویند سیاق کلام نشان می‌دهد که مراد از «بِه‌» یعنی «بالقرآن»؛ بنده هم آنجا همین را در سخنرانی گفتم؛ بعد که آمدم، به ذهنم رسید که یک وجه اوضحی در اینجا وجود دارد که «فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌»، یعنی «بعدم الاطاعة»؛ عدم‌الاطاعة یعنی آن مصدری که فعل از آن انشقاق پیدا [می‌کند] و مستتر در آن فعل است؛ فَلا تُطِعِ الکٰفِرینَ وَ جٰهِدهُم بِه‌، یعنی به این عدم‌الاطاعة، جِهادًا کَبیرًا؛ پس عدم‌الاطاعة شد جهاد کبیر؛ این معنا اقرب به ذهن است؛ حالا من البتّه فحص نکردم ببینم در بین مفسّرین کسانی این احتمال را داده‌اند یا نه، لکن به‌هرحال این احتمال، احتمال مهمّی است.»

🔰 قاسم سلیمانی دانشگاه نرفته به مور آیه‌ی ۵۲ سوره مبارکه فرقان کسانی را شکست داد که در بزرگترین دانشگاه‌‌های نظامی جهان تحصیل کردند و در بزرگترین ارتش دنیا فرماندهی می‌کنند.

💢 اگر می‌خواهیم در #جنگ_ارزی پیروز شویم و کشور را از فلاکت اقتصادی نجات دهیم، یک راه بیشتر وجود ندارد و آن عدم پیروی از قواعد اقتصادی دشمن است. باید از تمام مزخرفاتی که آدام اسمیت، جرمی بنتام، کینز، آدام فرگوسن و .... گفتند برائت بجوییم و مثل قاسم سلیمانی به مور آیه‌ی «فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا» عمل کنیم تا پیروزی حاصل شود چرا که این وعده‌ی خداست.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس