جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🎥 ببینید| نظام بانکی با پول‌های مردم چه کرده است؟

🔸 در یک تخلف بزرگ یک بانک خصوصی که تحت نظارت بانک مرکزی است، تاکنون ۱۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده و نقدینگی ایجاد کرده است که ۲۰ هزار میلیارد آن را فقط صرف ساخت یک مال در تهران کرده است!

🔹 ۲۰ هزار میلیارد تومان برابر با بودجه سالانه ۷ استان کشور و یا به عبارتی برابر با مبلغ مورد نیاز ساخت فاز ۱۱ پارس جنوبی بوده است!

🔺 وضع الآن بانک‌ها که این‌گونه است، درصورت تصویب طرح بانکداری جدید که در مجلس مطرح است و قصد استقلال آن از هر نهادی را دارد، چگونه خواهد شد؟!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
8 ساعت پیش
🔴 عجله انتخاباتی روحانی و تعلل‌های مجلس

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
8 ساعت پیش
🔰 نخبه‌ ایرانی: معادله استخراج چاه نفت را حل کردم و گفتند نیازی نداریم، با شرکت‌های خارجی قرارداد بستیم!

🔸 سبک‌دست، پژوهشگر ریاضیات مهندسی: «سالانه هزینه‌های هنگفتی برای خرید نرم‌افزار حل این معادله در کشور هزینه می‌شود. به محض این‌که معادله را حل کردم، اعلام کردند که دیگر نیازی به آن ندارند چرا که با شرکت‌های خارجی قرارداد بسته شده است!»

#فساد_اقتصادی
#وابستگی_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🎥 دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

#نفوذ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
◾️ ارز، بورس و مذاکره.

♦️ چگونه رئیس‌جمهور یک کشور،‌ مردم را به چاهی بنام بورس سوق داد؟
_____
🎲 پویش مبارزه با قمار سازمان یافته

📡 @Qomar_ir
1 روز پیش
🔴 کواکبیان: میگفتند همه هسته ای در #برجام از بین رفت، پس چطور بلافاصله به غنی‌سازی ۶۰ درصد رسیدیم؟

🔻 ثابتی، مجری جهان آرا: متاسفانه فرق غنی‌سازی ۶۰ درصد آزمایشگاهی با صنعتی را نمی‌دانید، فرض کنید برج میلاد را خراب کنیم و بعد بگوییم ۳ روزه آن را میسازیم! بله سه روز می‌شود ساختن آن را شروع کرد اما ساخت کل آن دو سال زمان می‌خواهد!

#برجام_خسارت_محض

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🔰 اخبار از وین حاکی‌ست که آمریکایی‌ها قصد دارند در بهترین حالت تحریم‌ها را اولاً به لحاظ «زمانی» فقط معطوف به دوره ترامپ کنند و تحریم‌های پسابرجامی پیش از ترامپ یعنی دوره اوباما را از لغو مستنثی کنند و به لحاظ «موضوعی» نیز اعلام کنند فقط تحریم‌هایی که برچسب صرفاً هسته‌ای دارد برمی‌داریم -در واقع تعلیق میکنیم!-.

🔸 اولا در دوره اوباما هم بعد از #برجام تحریم‌های قابل توجهی اعمال شد ثانیاً تاکید بر عنوان صرفاً هسته‌ای موجب می‌شود که در وهله اول بخش مهمی از تحریم‌ها باقی بماند و ثانیاً همان تحریم‌هایی که روی کاغذ و در مقام لفظ برداشته می‌شود هم در عمل برای ایران آورده اقتصادی خاصی نداشته باشد.

🔺 یک چنین شرایطی که آمریکایی‌ها تصویر می‌کنند و متاسفانه برخی نیز در ایران بدون آگاهی از چند و‌چون ماجرا با آن همراهی دارند در بهترین حالت فرضی، وضعیتی را برای ایران می‌سازد که «سیف» رییس پیشین بانک مرکزی در دولت آقای روحانی گفت: «تقریباً هیچ»

🔹 از این نظر این راهبرد «تا همه تحریم‌ها برداشته نشود هیچ تحریمی برداشته نشده است» سیاست درستی می‌تواند محسوب شود.

📎 تسنیم

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در ج
1 روز پیش
🔺 قدرت‌های نوظهور مالی؛ رقیب‌های جدید

🏷 #اختصاصی_جنبش
📸 b2n.ir/f54192

🟦 در کشورهایی که سرمایه‌گرایی را پذیرفته‌اند، همیشه یک بخش شبه سرمایه‌دار متولد شده است که با افزایش قدرت مالی خود از طریق خدمات توانسته‌اند رقبای بزرگی برای دولت‌ باشند.
مثلا شاخص‌ترین این قدرت‌های شبه سرمایه‌دار که از طریق خدمات به اصطلاح استارتاپی بزرگ شده‌اند در خود آمریکا، شرکت‌هایی است از قبیل آمازون، فیس‌بوک، تسلا و ...

🔷 در ایران هم چنین غول‌هایی کم‌کم در حال ظهور و بروز هستند و در آینده‌ای نه چندان دور جزو تهدیدات قدرت مرکزی و حاکمیت دولت در مدیریت سرمایه و کالا خواهند شد. قدرت‌هایی که دیگر با اهرم قانون و مالیات قابل کنترل نیستند و با سرمایه‌های هنگفتی که از طریق ارائه خدمات بلند مدت و بدون رقیب به دست آورده‌اند برای حاکمیت قدعلم خواهند کرد. شرکت‌هایی از قبیل دیجی‌کالا، مافیای قطعات خودرو عظام، بادران و ... از این قبیل هستند.

❇️ حال در چین شرایطی که قدرت مالی در حال پخش شدن است و اقتصاد ایران می‌رود که بیش از هر زمان دیگری بزرگ شود، برخی با ادامه‌ی خط پمپاژ رسانه‌های عربستان سعودی برای زدن نهاد‌های انقلابی، فلش حمله را به سمت بخش‌های مالی نظام می‌گیرند.

❇️ به بنیاد مستضعفان و قرارگاه سازندگی خاتم، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، قرارگاه سازندگی قائم، کمیته امداد، آستان قدس رضوی، بهزیستی و ... اعتراض می‌کنند که چرا کار اقتصادی می‌کنید. گویی به صورت غیر مستقیم می‌گویند؛ فقط بگذارید یهودی‌های مخفی کالت قدرت تشکیل دهند و سرمایه‌ را در بازار بچرخانند!!!

❇️ مجموع هلدینگ‌هایی که زیر نظر این‌ نهادها هست پشتوانه مالی خصولتی نظام هست.
این نهادها نه تنها تو شرایط سیل و زلزله و فقر به داد مردم می‌رسند بلکه در بحران‌های بزرگ مثل همین جنگ ارزی ۹۷ نیز می‌توانند جامعه را در طوفان حوادث حفظ کنند.
یهودی‌ها، بهایی‌ها و وهابی می‌دانند که درآمد حدود ۱۰۰ شرکتی که در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت دارند آن هم با وجود تحریم‌ها و این دولت بی‌کفایت صرفا می‌تواند کفاف امور روزانه کشور را دهد. لذا با حمله بدین نهادها می‌خواهند زیرپای نظام را از نظر مالی خالی کنند و چرخ پیشرفت کشور در ایام تحریم را با محدود کردن این بخش از حرکت بیندازند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
⁉️چرا فقط باید روی لغو سه تحریم ‎کاتسا، ‎ایسا و ‎یوترن دست گذاشت؟

1⃣ یوتِرن همان چرخه دلار است که حذفش بستری برای قطع مناسبات مالی و تجاری ایران با کشورها در جهان شد!
نتیجه‌ #یوترن برای ایران شد عبارت معروف «تقریبا هیچ» در استفاده از برجام! در ویدئو توضیحات بیشتری می‌توانید ببینید.

‏2⃣ و اما ‎#کاتسا؛ به‌عنوان مادر تحریم‌های نظام اقتصادی ایران، مصوب تابستان ۹۶ که در بخش ۱۰۵ آن سپاه را حامی تروریسم شناخته و ذیل تحریم دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ قرار می‌دهد. جالب است که بایدن اختیار لغو #تحریم تروریستی بانک مرکزی، شرکت ملی نفت و... را ندارد! پیش‌شرط مذاکرات وین باید لغو کاتسا می‌بود که اصلا دست بایدن نیست!

3⃣ سومی هم داماتو یا همان #ایسا است؛ پدر تحریمِ سرمایه‌گذاری در ایران که سال ۷۵ تصویب و در ۸۵ و ٩۵ توسط اوباما و بعد از برجام تمدید شد! مطابق ایسا، سرمایه‌گذاری بیش از ٢٠ میلیون دلار در صنایع نفت ایران موجب پیگرد آمریکا می‌شود. لغو ایسا به‌عنوان قدیمی‌ترین تحریم نفتی باید اولویت ما در مذاکرات می‌بود.

✍ سید ایمان بِیدختی

‏#برجام_خسارت_محض

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🔰 شاید #پول بتواند آسایش بیاورد ولی #آرامش را، هرگز! ضمن این‌که سرمایه‌ی خیلی‌ از افراد به‌جای آن‌که موجب آرامش‌شان شود، دغدغه‌های روزمره زیادی برای آن‌ها درست کرده و موجب سلب آرامش شده است. آمار بالای افسردگی و بیماری‌های روانی در کشورهای مدرن، حکایت از همین قصه دارد.

🔸 گاهی نعمت‌های خدا در نداشتن است و نه داشتن! در آیه ۲۱۶ بقره این‌طور می‌خوانیم: «چیزی را خوش ندارید و آن برای شما بهتر است، و بسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما بدتر است؛ خدا می‌داند و شما نمی‌دانید.»

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
‏دیشب انسان تراز سیستم مالی غرب، میداف که الحق به تعبیر هابز گرگ بود مُرد
بنظرم این مجسمه که گاو وال استریت، میداف را به دیوار کوبیده آینه تمام نمای بورس و سیستم های مثلهم است
ابر عظیم پشت گاو نر وال استریت همان سوخت رسیدن به خدای پول، طمع است که سر انجام باعث نابودی میداف شد!

👤 حسن پندار


____________
🎲 پویش مبارزه با قمار سازمان یافته

📡 @Qomar_ir
1 روز پیش
✅ ناصر موسوی لارگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس از وصول طرحی با عنوان «ممنوعیت ورود خبرنگاران آمریکایی و بریتانیایی حامی تحریم به ایران» خبر داد که تا کنون جزئیاتی از این طرح منتشر نشده است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🎥 ببینید| فقط دیوانه‌ها از یک سوراخ دو بار گزیده می‌شوند

🔰 محمدرضا مودودی، سرپرست سابق سازمان توسعه تجارت از نبود تیم اقتصادی در گروه مذاکره‌کننده ایرانی گلایه دارد. ظریف و دوستانش که به بهانه لغو تحریم‌های اقتصادی دوباره راهی وین شده‌اند -برخلاف عقلانیت که می‌گوید نباید قبل از برداشتن تحریم‌ها توسط طرف مقابل، دوباره وارد مذاکره‌ شد- چرا دوباره همان اشتباه قبلی را دنبال می‌کنند؟!

🔹 پیش‌تر، رئیس کل بانک مرکزی در دولت خاتمی هم از نبود تیم اقتصادی در بین مذاکره‌کنندگان در جریان #برجام خبر داده بود. به‌نظر می‌رسد با این دست‌فرمان قابل پیش‌بینی باشد آقایان قرار است دوباره چه آشی برای‌مان بپزند.

#برجام_خسارت_محض

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
✅ روایت اصلیِ امروزِ اقتصاد کشور چیست؟!

🔺 جهت اطلاع بیشتر از ایرادات این طرح، به آدرس زیر مراجعه کنید:
📎 t.me/reba_ir/7231

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🔴 در آستانه انتخابات ۱۴۰۰، یادی کنیم از تحلیلی که اندیشکده آمریکایی گیت‌استون در راستای #جنگ_ارزی علیه ایران و در انتخابات ۹۶ منتشر کرده بود و گفته بود اگر روحانی پیروز شود، اقتصاد ایران فلج خواهد شد؛ این تحلیل را می‌توانید در لینک زیر مطالعه بفرمایید:

📎 www.gatestoneinstitute.org/10209/iran-elections

#یاداوری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
1 روز پیش
🎥 مصاحبه با مردم| یک سوال ریاضی سخت؛ ۴۹ بزرگ‌تر است یا ۱۵؟!

🔺 باید جواب این سوال ریاضی را از درون یک انشاء پیدا کنید!

#اقتصاد_مقاومتی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🎥 ببینید| سرزمین فرصت‌ها؛ آفریقا یا آمریکا؟

🔰 بهترین راه‌حل برای مقابله با تحریم‌ها، خنثی‌سازی #تحریم است؛ متأسفانه دولت به‌جای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در این زمینه، همچنان به‌دنبال خیال خام رفع تحریم‌هاست و اقتصاد کشور را به آن گره زده است.

🔸 یکی از راه‌ها برای خنثی‌سازی تحریم، حضور فعال اقتصادی در کشورهای آفریقایی است. آفریقا در استراتژی قدرت‌های بزرگ و قدرت‌های منطقه‌ای، سرزمین فرصت‌هاست که متاسفانه در حوزه سیاست خارجه ما نگاه دقیق و جامعی به آن نشده است.

🔹 درحالی‌که ما از ظرفیت خودمان در دیپلماسی اقتصادی استفاده نمی‌کنیم، به‌عنوان مثال ترکیه ۱۲۰ میلیون دلار در آفریقا سرمایه‎گذاری کرده و قصد دارد آن را هم سه برابر کند.

🔺 این ویدئو بخشی از مستند «آفریقا سرزمین فرصت‌ها»ست که توسط تیم ثریا ساخته شده است.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
🔴 در روزهای اخیر چندین هزار نفر در اعتراض به لغو قانون سقف اجاره‌بها در برلین به خیابان آمدند!

🔻 ‏دادگاه قانون اساسی ‎آلمان قانون سقف اجاره‌ خانه ‎در برلین را خلاف قانون اساسی تشخیص داد و لغو کرد. براساس این قانون، اجاره ١/۵ میلیون واحد ساختمانی در برلین ثابت مانده بود و صاحب‌خانه‌ها اجازه افزایش اجاره‌خانه را نداشتند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
2 روز پیش
این جوان #انقلابی و #جهادی وطنپرست، دکترای پیشران و هوافضا دارد. متولد 1368 و در لیست تحریمهای ترامپ میباشد. کار وی طراحی انواع پهپادهای کاربردی است. ایران را به خودکفایی در بهترین نوع پهپادها با کیفیت بیش از انواع غربی رسانیده است. صدها نخبه را بکار گرفته است.
ادامه

2) وی از چندین کشور شرقی و غربی دعوتنامه با حقوق 20 هزار دلار و امکانات بسیار خوب داشته اما نپذیرفته و معتقد است که باید در ایران ماند و ایران را ساخت. میگوید هرگز در این ایده پشیمان نشده است.
میگوید سخت ترین تحریمها برای او تحریم داخلی بوده که دولت برایش ایجاد کرده است..

3) میگوید 80 درصد دستگاه های دولتی به جای محصولات داخلی، از پهپادهای وارداتی استفاده میکند و وقتی میپرسیم چرا وارداتی استفاده میکنید، پاسخ قانع کننده نمیدهند.
وی معتقد به تولید داخلی و عزت ایرانی است.
راستی چرا دولتی ها از چنین جوانان شریفی حمایت نمیکنند؟جز به دلیل نفوذی داشتن؟

Hamed Sarrafpour

🔻کانال توییتری حاضرجواب🔻
@Haazer_javab1
instagram.com/Haazer_javab1
2 روز پیش
2 روز پیش
🎥 ببینید| مستند چهارراه استانبول

🔰 این مستند به مرور سرگذشت نرخ دلار و ارز ۴۲۰۰تومانی در دهه گذشته در ایران و تاثیر تصمیم های دولت در تعیین آن می‌پردازد.

🔹 چهارراه استانبول، اگرچه به‌طور جزیی به همه‌ی دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰تومانی توجه نمی‌کند، اما با توجه به موضوع خود که انداختن نورافکن بر بخش‌هایی مسئله‌ی گرانی ارز در کشور است، به ارتباطات رانتی کسانی مانند «قربان‌علی فرخزاد»، تاثیرات ولی‌الله سیف بر ماجرای ارز، گفته‌های احمد عراقچی و چند تن دیگر می‌پردازد؛ همچنین ماجرای رکوردزنی پولشویی در تاریخ کشور را نیز نقل می‌کند.

🔸 همچنین کارگردان در این مستند، باتوجه به تورم ۱۸۳درصدیِ کالاهای مربوط به ارز ۴۲۰۰تومانی و یادآوری صحبت‌های مسئولین بانک مرکزی و دولت در این سال‌ها، سعی دارد مستندش باطل‌السحر حرف رسانه‌های دولتی مبنی بر انداختن تقصیر مشکلات اقتصادی بر گردن ترامپ، شود.

🔻 برای تماشای این مستند با کیفیت بالا، به صفحه آپارات جنبش مراجعه کنید:
📎 aparat.com/v/fhaCb

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
🔰 دهنوی، عضو هیئت رئیسه مجلس: «در این کشور اولویت اول استخر ریاست جمهوری است اما حقوق سرباز اولویت اخر می‌شود!»

🔸 «مگر می‌شود با ۳۵۰هزار تومان حقوق، زندگی کرد؟ مجلس مصوب کرده حقوق سرباز درسال جدید افزایش یابد و دولت موظف به اجراست، به قول امام غلط می‌کنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد!»

🔹 به‌نظر می‌رسد جریان #نفوذ_اقتصادی در کشور که با گران‌کردن کالاهای فراوانی مانند مرغ یا نایاب‌کردن پوشک بچه در سال پیش، نه به‌دنبال ضربه‌ی اقتصادی که به‌دنبال ضربه‌ی روانی بر مردم بودند، نمی‌توانند با این افزایش چهاربرابری حقوق سربازان کنار بیایند؛ حقوقی که در دوران مجلس قبل، یعنی مجلس لیبرال‌ها، روال افزایشش طبق تورم را طی نکرد و باعث شد امسال به‌صورت یک‌جا، افزایش یابد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
3 روز پیش
✅ یک مصداق از افراد جامعه‌‌ای که تمدن اسلامی خواهد داشت و #اقتصاد_اربعینی در آن رواج دارد.

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
دریافت سروش پلاس