جنبش مقاومت در جنگ ارزی

@mersad_1414


🔻 این دو ادعا نیازمند رسیدگی است...

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
16 ساعت پیش
‏۱. منشی خزانه داری
۲. دادستان کل
۳. منشی امنیت سرزمینی
۴. مدیر اطلاعات ملی
۵. رییس ستاد کاخ سفید
۶. وزیر خارجه
۷. معاون وزیر خارجه
۸. مسئول سیاست خارجی
۹. مسئول اداره تکنولوژی
۱۰. دبیر آژانس امنیت مرکزی

🔻 هر ۱۰ مقام برترِ دولت بایدن، یهودی‌اند!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
16 ساعت پیش
🎥 ببینید| آیا دموکرات‌ها و بایدن تحریم‌ها را لغو خواهند کرد؟ سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران در دوران کدام رییس‌جمهور آمریکا بود؟

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
16 ساعت پیش

برای مشاهده این آیتم به اپلیکیشن پیام رسان مراجعه کنید

📺 ویدئو کامل برنامه کامل پرونده ویژه که روز گذشته با حضور دکتر دهنوی نائب رئیس کمیسیون تلفیق و عضو هیئت رئیسه مجلس برگزار شد.

🎞 این برنامه با موضوع بودجه ۱۴۰۰ و اصلاح قوانین آن بود که عصبانیت شدید دولت را در پی داشت. اساس طرح اصلاح بودجه ۱۴۰۰ بر حذف رانت ناشی از اختلاف قیمت ارز و جلوگیری از چاپ پول اضافی است که موجب ابرتورم می‌شود.
در هفت سال گذشته که دولت روحانی مملکت را بدین وضع کشاند، مجلسی همسو با دولت خیانتکار برسرکار بود که در تصمیمات غلط آن‌ها هیچ مانعی ایجاد نمی‌کرد.
اما مجلس انقلابی جدید با کمترین میزان خطا نسبت به مجلس‌های گذشته با دولت لیبرال روحانی درگیر شده و قطعا تا روز انتخابات زد و خوردهای سیاسی و اقتصادی زیادی را شاهد خواهیم بود.

📺 دهنوی در برنامه روز گذشته سعی کرد بخشی از وضعیتی چالش برانگیزی که ممکن است سال آینده به وقوع بپیوندد را شرح دهد.

#نقدینگی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
📽ماجرای تلخ تولد ارز۴۲۰۰ از زبان دهنوی نائب رئیس کمیسیون تلفیق در برنامه روز گذشته شبکه ۳ سیما!!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
⁉️ سربازان جنگ اقتصادی علیه ایران، چه کسانی هستند؟!

📸 ydac.ir/yt3yq
🏷 #اختصاصی_جنبش

🔰 یکی از پیش‌نیازهای مقابله در جنگ اقتصادی، شناخت فرماندهان و سربازان این جنگ است؛ هر جبهه جنگ، فرماندهانی دارد که وظیفه رهبری میدان جنگ و سازماندهی نیروها برای پیشروی علیه دشمن را دارد. به همین نسبت، #جنگ_اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نیست و فرماندهانی دارد که بصورت تمام‌وقت مسئول طراحی ابزارهای مالی و طرح‌ریزی عملیات علیه ایران هستند. در این رابطه جنبش مقاومت در جنگ ارزی مطالبی را تولید کرده است که از طریق جستجوی هشتگ #فرماندهان_جنگ_اقتصادی می‌توانید موارد مربوطه را مطالعه کنید.

⚠️ و اما سربازان جنگ اقتصادی!

🔸 همانطور که گفته شد، فرماندهان مذکور، سربازانی دارند و از دید ما که فعلا طرف پدافندی این جبهه هستیم، آن دسته از سربازانی که در داخل کشور خودمان هستند و خواسته یا ناخواسته با فرماندهان اقتصادی در امریکا همکاری می‌کنند، مطرح است. قصد داریم به‌مرور، بعضی از سربازان بزرگ جنگ اقتصادی علیه ایران را معرفی کنیم.

🔹 یکی از این دسته سربازان که به‌صورت گروهی کار می‌کنند، خانواده «مدلل» است. از نقش «مدلل»ها در اقتصاد کشور و نهاده‌های دامی چه می‌دانید؟

🔺 ادامه دارد؛ با ما همراه باشید

#سربازان_جنگ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
3 روز پیش
🔰 بازگشت یا عدم امریکا به برجام فرقی نمیکند

🔸 شیبانی، رئیس بانک مرکزی دولت خاتمی در برنامه ‌جهان‌آرا: «در زمان ترامپ بیش از ۷۰۰ تحریم و در زمان اوباما نیز حدود ۸۰۰ تحریم جدید علیه ایران به بهانه‌های غیر هسته‌ای اعمال شد که بایدن با بازگشت به #برجام هم نمی‌تواند آن‌ها را لغو کند. مشکل اینجاست که از اول طبق متن برجام قرار نبود همه تحریم‌ها علیه ایران لغو شود که با بازگشت بایدن به برجام مشکل #تحریم حل شود.»

🔹 این‌که در زمان اوباما ۸۰۰ تحریم جدید علیه ایران وضع شد، اعتراف خوبی از اصلاح‌طلبان است که کمی مانع شستشوی چهره کثیف اوباما توسط رسانه‌های زنجیره‌ای‌‌شان می‌شود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰 نطق دکتر سارا فلاحی؛ نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی (۲۹دی ۱۳۹۹):

🔹 برای نجات بازارِ اقتصاد و بورس از چنگال قماربازانِ اقتصادی و سیاسی !

اندیشه جویان استاد حسن عباسی
📡 @Hasanabbasi_students
4 روز پیش
🔴معرفی سربازان جنگ اقتصادی علیه ایران

◀️ از خانواده مدلل چه می‌دانید؟! -قسمت اول: چه شد که شاخک‌های فسادستیز نسبت به این خانواده حساس شد-

📸 ydac.ir/v1i8h

🔰 انتشار گزارش دیوان محاسبات کل کشور از تفریغ بودجه ۱۳۹۷ و اعلام بلاتکلیفی ۴.۸ میلیارد تومان از دلارهای دولتیِ ۴۲۰۰تومانی واگذار شده به واردکنندگان، یک بار دیگر زخم تصمیم و سیاست اشتباه «قیمت‌گذاری دستوری» ارز را تازه کرد.

🔸 حالا به گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه ۱۳۹۷ که محل مناقشه دولت و بانک مرکزی شد، از مجموع ۳۱.۴ میلیارد دلار ارز واگذار شده به واردکنندگان، معادل ۱۵.۳ درصد آن تا میانه آذر ۱۳۹۸ بلاتکلیف بودند؛ به این معنا که ما‌به‌ازای این ارز، کالایی به ایران وارد نشده و اصل ارز واگذار شده نیز به بانک‌های عامل بازنگشته بود.

⁉️ اما این ارزهای به قیمت دولتی در اختیار چه کسانی قرار گرفتند؟ گیرندگان عمده این ارزها چه شرکت‌ها و افرادی بودند؟ یکی از این گیرندگان عمده، شرکت‌های مربوط به خانواده «مدلل» بود. اما چه شد که در میان دریافت‌کنندگان ارز رانتی، نام مدلل‌ها در خرداد ۱۳۹۸ به رسانه‌ها راه یافت؟

🔘 نام خانواده مدلل یک‌بار در تیر ۱۳۹۷ مطرح شد؛ در پرسشی که «جواد کریمی قدوسی»، نماینده مشهد از «محمود حجتی»، وزیر وقت جهادکشاورزی در صحن علنی مجلس پرسید. پرسش درباره شرایط انحصاری در بازار خوراک طیور و زیرپا گذاشته شدن قانون «ضدانحصار» از سوی شرکت آقای «م» بود. در بخشی از پاسخ‌های محمود حجتی، معلوم شد که شرکت‌های خانواده مدلل در سال‌هایی حدود ۴۵ درصد از کل حجم عملیات ذرت در ایران را در اختیار داشته‌اند!

🔹 یک‌بار دیگر هم موضوع از توییت «محمود صادقی»، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی آغاز شد. او در واکنش به مخالفت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان با حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی، در توئیتی ایشان را به دروغ متهم به ارتباط با مدلل‌ها کرد، آدرس غلط داد و نوشت: «خوب است جناب ایشان درباره بدهی‌های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند!»

▫️پس از آن توییت بود که این شبهه بالا گرفت که «سامان مدلل»، داماد آیت‌الله مکارم شیرازی است. دفتر آیت‌الله، ارتباط سبب و نسبی با مدلل را تکذیب کرد و در بیانیه بیت این مرجع تقلید شیعیان در قم تاکید شد: «نه یک سهم از کارخانه‌ای در اختیار آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی است و نه یک گرم شکر.» پس از آن، محمود صادقی، طبق معمول که ابتدا تهمتی را به دروغ روانه رسانه‌ها می‌کنند، تشویش ذهنی ایجاد می‌کنند و سپش یک عذرخواهی کوچک می‌کنند، در توییت دیگری گفت: «نام‌برده -سامان مدلل- هیچ‌گونه رابطه مالی یا نسبتی با ایشان ندارد.»

▪️اما این‌ها بار نخستین نبود که نام مدلل‌ها به رسانه‌ها راه می‌یافت. «احمد توکلی»، نماینده وقت مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۲ با نامه‌نگاری به مقام‌های دولتی، از امتیاز ویژه‌ای سخن ‌گفت که منحصرا به تاجر و شرکتی خاص برای انجام واردات کالاهای اساسی واگذار شده بود. به طوری‌که هزینه‌های واردات را برای این شرکت، ارزان و آسان‌تر از رقبا می‌کرد تا عملا دیگر واردکنندگان از این بازار کنار گذاشته ‌شوند. رانتی که احمد توکلی درباره‌اش سخن می‌گفت و به ادعای خود او، پیرامون آن با بسیاری از مقام‌های دولتی نامه‌نگاری کرده بود، با نام «رانت ۶۵۰ میلیون یورویی» معروف شد.

🔺 بعدها در نامه‌ای که احمد توکلی به «علی لاریجانی»، رییس مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۳ نوشت، مشخص شد آن رانت در اختیار شرکتی به نام «سپید استوار آسیا» قرار گرفته است. در آن نامه ارسالی توکلی به رییس مجلس، به نظر سازمان بازرسی کل کشور نیز اشاره شده بود: «تخصیص ارز به شکل ویژه از هالک بانک ترکیه به شرکت‌های مدلل، فاقد توجیه است.»

🔻 توکلی، نماینده تهران همان زمان با اشاره به افزایش تدریجی سهم این تاجر خاص از بازار خوراك دام گفته بود: «این تاجر در سال۱۳۹۱، ۲۰ درصد از بازار خوراك دام كشور را در اختیار داشت كه این رقم در سال ۱۳۹۲، ۴۰ درصد شده و این وضعیت نشان دهنده انحصار است.»

🔍 پی‌نوشت: در تصویر، سامان مدلل را در کنار عباس آخوندی -عضو تیم انتخاباتی میرحسین موسوی و وزیر سابق دولت روحانی- می‌بینید.

📎 ادامه دارد...

#سربازان_جنگ_اقتصادی

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔻 می‌گفتند بورس دارد اقتصاد کشور را نجات می‌دهد! اما هرچه می‌گذرد، از نجات خبری نیست که هیچ، بلکه از سرمایه فرزندان‌مان و نسل‌های آینده در «صندوق توسعه ملی» برداشتند تا وضع بورس از این بدتر نشود؛ حالا هم که قوه قضائیه مملکت به‌جای پرداختن به دُمَل‌های چرکینِ فساد در کشور، باید بیاید و تمرکز کند روی بورس تا باز هم وضع از این بدتر نشود!

#حباب_بورس
#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔴 رئیس‌جمهور آمریکا خرید قطعات مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات پهبادی را از کشورهای ایران، روسیه، چین و هر کشور دیگری که طبق نظر وزیر تجارت، «رقیب یا دشمن» خوانده شود، ممنوع کرد.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰روایت دردناک رئیس بانک مرکزی دولت خاتمی از ترکیب تیم مذاکره کننده هسته‌ای

🔻 دکتر ابراهیم شیبانی: «از بانک مرکزی، بیمه مرکزی و نفت کسی در مذاکرات #برجام حاضر نبود! اعضای تیم ایران بیشتر از وزارت خارجه بودند و جزییات حقوقی متن برجام را نفهمیدند. کسانی که برجام را امضا کردند خودشان دقیق نمی‌دانستند در متن توافق چه چیزی نوشته شده است!»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🛑Who is "Financial Batman"?

🏷#اختصاصی_جنبش

🔺نام مستعار دیوید #کوهن که توسط جو بایدن به عنوان معاون رئیس CIA انتخاب شده است «بتمن مالی» بوده است.

🔺تونی بلینکن که گزینه بایدن برای وزیر امور خارجه است در سال 2014 درباره تلاش‌های دیوید کوهن در فشار حداکثری علیه ایران گفته بود:

بدون تلاش‌های بی وقفه کوهن ، ما نمی‌توانستیم در شرایطی باشیم که بتوانیم ایرانیان را به میز مذاکره با شانس رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک بکشانیم.

🔺کوهن ، در یک سخنرانی در همان سال ، خواستار اعمال تحریم‌هایی با دقت طراحی و تنظیم شده برای به حداکثر رساندن فشار علیه ایران شده بود.

🔺زیرساخت‌های کمپین فشار حداکثری علیه ایران در زمان اوباما و باتیم تحت هدایت دیوید کوهن در #TFI صورت پذیرفت، امری که دولت ترامپ از آن استفاده کرد.

⁉️حال بتمن مالی به عنوان معاون رئیس CIA انتخاب شده است. در صورت انتصاب، در پشت پرده چه اقداماتی را برای کشاندن ایران بر سر میز مذاکره طراحی خواهد کرد؟؟

#فرماندهان_جنگ_اقتصادی
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
💠 حجةالاسلام شیخ احمد کافی، پیشرو در تحریم کالاهای صهیونسیتی

📸 ydac.ir/9o1bk

🔰 حوزهٔ علمیه خطبای مشهور و توانمند فراوانی داشته و دارد، اما «شیخ احمد ضیافتی کافی یزدی»، معروف به «کافی» یکی از نام‌آشناترین منبری‌های چند دههٔ اخیر است. وی از مصادیق وعّاظ و خطبایی بود که دائماً علیه یهود و صهیونیسم با صراحت تمام موضع‌گیری می‌کرد. گرچه عده‌ای بر این عقیده بودند که او یک روحانی غیرسیاسی است، ولی اسناد ساواک این برداشت را تأیید نمی‌کند.

🔸 حجةالاسلام کافی علی‌رغم نداشتن امکانات و ابزار کافی برای مقابله با صهیونیسم، تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این مافیای جهانی انجام می‌داد که پرداختن به همه آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد ولی یکی از مصادیق اقتصادی‌ آن، عبارت است از #تحریم کالاهای یهودی‌صهیونیستی که مکرر بر آن تأکید می‌کرد.

🔹 ایشان در یکی از سخنرانی‌ها می‌فرمایند: «ای مردم! این گوشت یخ‌زده حرام است، آن را نخورید. مرغ منجمد که می‌گویند از آلمان آورده‌اند، دروغ است، آن‌ها را از اسرائیل آورده‌اند و حرام است!» یا در جایی دیگر می‌گوید: «کارخانه جنرال استیل محصولاتش مال کلیمی‌هاست، نخرید! مسلمان‌ها! جنس خودتان را بخرید و بفروشید؛ ای آن‌هایی که می‌فروشید، کمک به یهودی‌ها می‌کنید. ای آن‌هایی که می‌خرید، کمک به آن‌ها می‌کنید.»

▫️کافی همچنین در منابر خود به حامیان مالی یهود و صهیونیسم هم می‌تاخت و بیان می‌کرد که اگر حمایت آن‌ها نباشد، چه‌بسا صهیونیسم زودتر مضمحل شود. به‌عنوان نمونه در جایی می‌گوید: «در روزنامه نوشته شده بود که در آمریکا، یهودیان مبلغ پنج میلیون دلار جمع‌آوری و برای اسرائیل فرستاده‌اند و یهودیان تهران نیز جمع شدند و برای اسرائیل دعا کردند. می‌دانید یعنی چه؟ برای از بین رفتن قرآن و اسلام. ملت یهود سه روز است که روزه می‌گیرند تا در مقابل قرآن پیروز شوند. آن‌ها برای نابودی قرآن می‌جنگند. خدایا آن دست‌هایی که یهود و اسرائیل را کمک می‌کنند از سر ملت شیعه کوتاه فرما.»

▪️موضع حجةالاسلام کافی در قبال یهود، اسرائیل و صهیونیسم آن‌قدر صریح، شفاف و قاطع بود که در نهایت با واکنش «یوسف کهن» نمایندهٔ یهودیان در مجلس زمان پهلوی مواجه شد. او یکی از نوارهای کافی که به‌صراحت، موضع کافی در آن بیان شده بود را به ساواک تحویل داده و طیّ آن درخواستی مبنی بر برخورد با کافی مطرح کرده بود. یوسف کهن که خود از منابع رسمی و کُددار ساواک بود، در «انجمن کلیمیان ایران» نیز عضویت داشت. وی عضو حزب ایران نوین بوده و به‌عنوان فراماسون در «کلوپ روتاری» هم عضویت داشت. سرانجام با تلاش‌های یوسف کهن، حجةالاسلام شیخ احمد کافی برای ٣سال محکوم به تبعید شد.

🔻 برای مطالعه متن کامل و منابع مستند این مقاله، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
📎 jscenter.ir/other-topics/anti-jewish-celebrities/13069

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🎥 ببینید| ماجرای عجیب ارزان فروشی پالایشگاه کرمانشاه

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰 علاوه بر این، جالب است بدانید یکی از روش‌های رایج پولشویی و جابجایی ثروت‌هایی که از طرق قانونی میسر نیست، همین خریدوفروش آثار هنری است

#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
📹 اینفوگرافی| ترانزیت، یکی از فرصت‌های بزرگ برای دورزدن تحریم‌ها و ارزآوری برای کشور است؛ مروری بر بخشی از این فرصت‌ها

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰 سرقت ۲۰ کامیون غلات سوریه توسط اشغالگران آمریکایی

🔸 آمریکایی‌ها همچنان به سرقت محصولان کشاورزان سوریه در استان حاصل‌خیر «الحسکه» ادامه می‌دهند و روز یکشنبه نیز ۲۰ کامیون حامل غلات از سیلوها و انبارهایی که شبه‌نظامیان کُرد در کنترل خود دارند، به سرقت برده و برای مصارف نیروهای خود از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید» وارد عراق کردند.

🔹 به گفته منابع سوری، خودروهای نظامی و پهپادهای آمریکایی این کاروان را همراهی می‌کردند!

#جنگ_منابع

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔰 بنجامین روچیلد، بانکدار معروف و از اعضای یکی از ثروتمند‌ترین خانواده‌های جهان که حامی مالی صهیونیست‌ها بود بر اثر حمله قلبی در ۵۷ سالگی مُرد.

🔸 «روچیلد»ها معمولا از خانواده‌های معروف یهودی هستند که همواره سعی در کنترل انرژی، غذا و پول در جهان را داشته و دارند. در این راستا، مطالعه مطلب «تولد فدرال رزرو» و «بقاء با کنترل پول» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

🔻 تولد فدرال رزرو:
📎 t.me/currency_war/4635

🔻 بقاء با کنترل پول:
📎 t.me/currency_war/4930

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊️جنبش مردمی مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔴 ایشان بر چه مبنایی ارتقا یافته‌اند؟!

#حباب_بورس
#توئیت_نگار

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
🔴 یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق: «برای حضور در بازار سوریه و حضور فعالان مختلف اقتصادی در بخش‌های مختلف، تضمین، پشتیبانی و به عبارتی نوعی بیمه لازم است، یعنی حاکمیت و دولت برای حضور بخش‌های مختلف اقتصادی در سوریه باید تضمین کنند و بستر حضور را تسهیل کنند تا بخش‌های مختلف اقتصادی بتوانند با پشتوانه و امنیت وارد بازار سوریه شوند.»

🔻 وی در ادامه افزود: «وظایف حاکمیتی در کشور سوریه از مسائل سیاسی و امنیتی به سمت مسائل اقتصادی در حرکت است، بنابراین اگر مسئولان کشورمان به وظایف حاکمیتی خود یعنی فراهم سازی شرایط برای حضور فعالان اقتصادی در بازار سوریه فکر نکنند، امکان حضور رقبای ما در کشور سوریه که دارای پشتیبانی‌های حاکمیتی در سوریه هستند، فراهم می‌شود و لذا ما این بازار را از دست می‌دهیم.»

#جنگ_تجاری

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت در جنگ ارزی
📱 @currency_war
4 روز پیش
انار اسرائیلی در بازار دوبی، زنگ خطر برای ایران است.
صدها شرکت اسرائیلی فعلا به‌صورت چرا خاموش وارد امارات شدند.
البته تعاملات مالی اسرائیل با امارات فرعِ ماجراست؛اصل کار ارتباط با تُجار و ایرانیان سفر کرده به امارات است.
کمتر از دوسال دیگر امارات، جز ۱۰ تهدید اول ایران خواهد شد.

Ali Gholhaki

🔻کانال توییتری حاضرجواب🔻
@Haazer_javab1
instagram.com/Haazer_javab1
4 روز پیش
🔰 وزارت خارجه آلمان اعتراف کرده است سازوکار مالی #اینستکس که دو سال پیش با هدف میسر کردن مبادله تجاری بین اروپا و ایران ایجاد شده بود، موثر نبوده است.

🔸 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی آلمان، دویچه‌وله، یک مقام وزارت خارجه آلمان در پاسخ پرسشی که نماینده حزب سبز در پارلمان آلمان، درباره چگونگی عملکرد اینستکس پرسیده بود، گفته است اینستکس موثر نبود. البته وی در ادامه اظهاراتش ایران را مقصرِ ناکارامدی سازوکار مالی مذکور دانست.

🔹 این درحالی‌ست که اینستکس عملا هیچ فایده‌ و تضمین مثبتی برای ایران نداشت، زیرا ایران باید پول‌هایی را که طلب دارد را بدهد به اروپایی‌ها و آن‌ها چیزی را که مصلحت می‎دانند بخرند و برای ایران بفرستند! آن هم اگر ترس شرکت‌های اروپایی از #تحریم امریکا بگذارد!

🔻 چندماه ویش نیز میشائیل توکوس عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی آلمان و ایران در هامبورگ در مصاحبه با دویچه وله اظهار داشت: «در عمل، اینستکس هیچ نقشی در تجارت اروپا و ایران بر عهده ندارد. برای ما حداقل از شش ماه پیش تاکنون اینستکس یک پروژه سیاسی بوده است و باید طرف ایرانی را امیدوار می کرد.»

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✊جنبش مقاومت
4 روز پیش
♦️شوک نیکسون ، شوک ترامپ
پیروزی هیمنه ی دلار،شکست هیمنه منطقه ای

💢مدل سیاست دو حزبی امریکایی که در جهان گسترش یافته و از انگلس تا ایران از آن تقلید میکنند ، تقسیم نقش های مختلف و اعطای ماموریت های مختلف توسط تصمیم سازان به دو حزب اصلی متفاوت است که پایگاه اجتماعی و تفکرات متفاوتی دارند.

💢تصمیم سازان که در شرایط روز مجبور به ارائه راه حل و راهکار اند ، تصمیماتی را برای برون رفت از بن بست اقتصادی ، سیاسی ، امنیتی و فرهنگی پیشنهاد میدهند که توسط دو حزب اصلی به دلیل هزینه ساز بودن، پر ریسک بودن و عدم منفعت حزبی آن را رد میکنند.

💢در اینجا دولتی استثناءیی شکل میگه که در حوزه ی به خصوصی تصمیم استشناءیی اتخاذ کنه ، تصمیمی که بقاء ، امنیت و ثبات جامعه را رقم و یا تضمین کنه.

💢از این حیث دولت ریچارد نیکسون(جمهوری خواه) سی و هفتمین رئیس جمهور امریکا که بعد از دولت لیندون جانسون(دموکرات) به قدرت رسید، یک دولت استثناءیی است و تصمیم نیکسون در قطع رابطه ی دلار و طلا و خروج یک طرفه از پیمان برتون وودز یک "تصمیم استثناءیی" است.

💢در عصرماقبل نیکسون مراودات مالی کشور ها با امریکا بر حسب دلارِ طلا پایه یا همان پیمان برتون وددز صورت میگرفت ، دلاری که پشتوانه طلا ما به ازایش نبود و دولت های مختلف از جمله ژاپن،استرالیا، انگلیس ، کانادا و غیره در این پیمان حضور داشتند در صورتی که از بدون پشتوانه بودن دلار امریکا مطلع نبودند.

💢 برای اولین بار ژنرال دوگل رئیس جمهور وقت فرانسه متوجه بی پشتوانه بودن دلار شد و خواستار گرفتن طلای ما به ازای دلار های د اختیار فرانسه شد. این امر یک موجی را به راه انداخت بنیان های اقتصادی امریکا را لرزاند. اگر موج بازپس گیری طلا به ازای دلار در کشور ها و دولت ها رایج میشد ، نظم جدید اقتصادی جهانی که بعد از جنگ جهانی دوم توسط ایالات متحده امریکا اعمال شده بود میشکست و طبیعتا مقصدی جز ورشکستگی و اضمحلال اقتصادی برای دولت امریکا وجود نداشت.

💢در این حین دولت نیکسون با فاصله ی بسیار کوتاه چند ساله در امریکا به قدرت رسید. نیکسون در 1971 تصمیمی شاذ، جسور و محیر العقول گرفت و برتون وددز را یک طرفه نقض و اعلام کرد زین پس امریکا در ازای دلار ، طلا پرداخت نمیکند و اساساً دلار رابطه ای با طلا ندارد. دولت نیکسون به دلیل افتضاح واترگیت دوام نیاورد و دست اخر بر اثر فشار های فراوان ، نیکسون به جای استیضاح دست به استعفا زد ، اما تصمیم استثناءیی ریچارد نیکسون در رسانه ها به "شوک نیکسون" شناخته شد. و این تصمیم بود که موجب شد هیمنه ی اقتصادی امریکا بر جهان حفظ شود و با طرح هنری کیسینجر در ایجاد "پترو دلار" ، تثبیت شود.

💢دولت ترامپ نیز یک دولت استثناءیی بود که تصمیمی استثناءیی در حفظ نظم نوین جهانی اتخاذ کرد
نظم ژئوپلیتیکی مد نظر محور صهاینه در منطقه غرب آسیا با انقلاب اسلامی به چالش کشیده شده بود و امریکا در دفاع از رژیم صهیونیستی پاسبان منطقه ای اش راهی جز اقدامی تازشی و تصمیمی جسورانه نمیدید. دولت ترامپ در واکنش به پیشروی انقلاب اسلامی اقدام به انتقال سفارت خانه اش از تل آویو به بیت المقدس کرد ، که قانون مربوطه اش از سال 1999 در کنگره تصویب شده بود. این اقدام مساوق، برابر و به مثابه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس بود.دولت ترامپ شاهد بدهی های دولت بوش و اوباما و هزینه های کلان ، گزاف و سرسام آورشان در منطقه بود. دولت ترامپ نمیخواست با تکرار فاجعه ی ایجاد یک "جنگ سه تریلیون دلاری"(اسم کتاب جوزف استگلیتز، اقتصاد دان مطرح امریکایی در مورد جنگ عراق و افغانستان) در منطقه ، بدون ماحصل، زمین را مثل قبل به رقیب بسپارد. فلذا با روش های امنیتی یهودی دست به شهادت حاج قاسم به عنوان پدر مقاومت در منطقه زد که "ترور قرن" نام گرفت ترور قرن به عنوان یک تصمیم استثنائی بر پایه ی عبرت از هفت تریلیون دلار هزینه در غرب آسیا و بر پایه ی تحلیل و برآورد غلط از تظاهرات 98 در ایران ، عراق و لبنان شکل گرفت.

💢دولت ترامپ و نیکسون هر دو ، چهار سال بیشتر دوام نیاوردند اما نیکسون با "شوک درمانی" اقتصاد جهانی موفق به حفظ هیمنه ی اقتصادی دلار شد ولی ترامپ با ایجاد شوکِ ترور حاج قاسم و ابومهدی موفق به حفظ هیمنه ی نظامی نشد و بلکه بالعکس برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم از یک دولت ملت به صورت علنی مورد حمله قرار گرفت و آحاد مردم در کشور های منطقه از تونس تا فلسطین و لبنان و عراق و سوریه و یمن را متوجه روح پر قدرت انقلاب اسلامی کرد و ایضاً موجب ایجاد استراتژی بلندمدت انتقام سخت در اخراج نیروهای امریکایی از منطقه شد.


✍️امیر ایوب

📸https://b2n.ir/008429

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🌍فرات تا نیل
📡@forattanile
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس