مبلمان چستر به مدل مبل هایی گفته میشود که از پارچه های پرز دار تهیه میشوند و روی آن ها دکمه کاری شده است, این سبک مبل ها دسته های لوله استوانه ای بزرگی دارند که کاملا مجلل و اشرافی اند.
مبلمان چستر راحتی هستند و مدل های چرم آن ها طرفداران بیشتری دارد,
مبلمان چستر دکوراسیون منزل را فوق العاده مدرن و شیک میکنند.
@chideman
19 ساعت پیش
هیچ جای کتاب قانون های دکوراسیون داخلی نیامده که سالن غذاخوری خانه باید آرام ترین و دنج ترین فضا را به خودش اختصاص دهد.
اگر تا امروز این مساله در زمان طراحی ها باب بوده فقط به خاطر باور اشتباه یا موج خاصی بوده که در دورانی به راه افتاده وگرنه برخلاف تصور همه می توان اتاق غذاخوری را شلوغ هم جلوه داد؛ مثلا قرار دادن کتابخانه در سالن غذاخوری این روزها یکی از ترفندهایی است که طراحان مدرن به آن دست می زنند.
پس بی خود و بی جهت دور تا دور میز غذاخوری تان را خالی نکنید و اجازه دهید مهمان ها موقع غذاخوردن فرصتی برای کنجکاوی هم داشته باشند.
@chideman
19 ساعت پیش
یکی از پرکاربردترین ایده ها، استفاده از میوه های خشک و یا دانه ها و حبوبات است. بزرگ ترین مزیت این مدل ها دائمی بودن و دوام بالایی است که نسبت به میوه ها وسبزیجات طبیعی دارند.
این مدل ها نیز هم در ظروف شیشه ای قرار می گیرند و هم به عنوان شمعدانی طراحی می شوند. میز غذاخوری، کنسول در راهرو، ورودی آپارتمان و حتی میز کوچکی در کنار پنجره اتاق خواب همگی قابلیت این کار را برای شما فراهم خواهند نمود.
@chideman
1 روز پیش
لزوما لازم نیست که میوه های تازه یا سبزیجات را تهیه کنید تا بتوانید آن ها را در دکور خانه تان قرار دهید. قاب و تابلوهای هنری از میوه ها هم می توانند ایده ای برای حضورشان در خانه باشند.
نمایش یک عکس دوتایی از میوه ها در آشپزخانه یا منطقه ناهار خوری خود به یک طراحی جذاب تبدیل خواهد شد به خصوص اگر در بالای میزناهار خوری قرار بگیرد.
این تصاویر از میوه ها هم می توانند شامل عکس های هنری و تابلوهای نقاشی باشند و هم شامل آثار هنری فانتزی که در اتاق کودک نیز قابل استفاده اند.
#آشپزخانه
@chideman
1 روز پیش
اشتباه :
دسته ای از سیم های درهم و برهم در فضاهای مختلف خانه دیده می شوند و این می تواند خطرناک نیز باشد.
راه حل :
سازمان دهی به سیم های برق. برای این کار راه حل های ساده زیادی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید از پوشش های رنگی برای سیم ها استفاده کنید و یا آن ها ار در جعبه های نظم دهنده نگه داری کنید.
@chideman
3 روز پیش
مشکل :
یک آباژور با یک سبک منحصر به فردمی تواند جذابیت را به یک فضا اضافه کند، اما انتخاب کلاهک نامناسب می تواند نتیجه کاملا برعکس داشته باشد.
راه حل :
بهتر است در انتخاب مدل کلاهک آباژور خود دقت بیش تری داشته و سبک و اندازه آن را متناسب با اتاق در نظر بگیرید.
@chideman
3 روز پیش
اگر تصمیم ندارید که برای دکوراسیون نشیمن خود هیچ گونه مبلمانی خریداری کنید می توانید به سراغ تخت خواب های قدیمی تان بروید و آنها را دچار تغییر کاربری نمایید.
شما می توانید با قرار دادن یک تشک و کوسن های زیبا بر روی این تخت خواب، دکوراسیون نشیمن خود را تکمیل نموده و زیبایی آن را دو چندان کنید.
#پذیرایی
@chideman
3 روز پیش
اشتباه :
بعضی از افراد به این علاقه دارند که تمام دکوری ها و وسایل تزیینشان به خوبی دیده شوند. بنابراین آن ها را در اطراف تلویزیون می چینند. اما باید بدانید که واقعا لازم نیست تلویزیون مرکز توجه خانه شما باشد!
راه حل :
بهتر است ابتدا قبل از قرار دادن تلویزیون، دیوار پشت آن را طراحی کرده و محل دقیقی برایش مشخص کنید. این کار باعث می شود که همه چیز تعریف شده باشد و شما به یک طراحی متفکرانه و شیک برسید.
@chideman
3 روز پیش
آگر سقف منزل تان کوتاه است باید هر طور که شده از خطوط عمودی در دکوراسیون منزل استفاده کنید تا باعث بلند تر دیده شدن سقف شود.
@chideman
5 روز پیش
سه راه تنظیم وسایل با فرش وجود دارد. فرش به اندازه کافی بزرگ باشد که همه سطح زمین را فرا بگیرد، این باعث می شود که منزل اشرافی تر بنظر بیاید. می توانید 12 تا 18 اینچ سطح زمین را خالی بگذارید. اگر شما اتاق کوچکی دارید پهن کردن یک فرش بهترین انتخاب است تا پهن کردن قالیچه های کوچک. فقط پایه های جلویی صندلی ها را روی فرش قرار دهید.
@chideman
6 روز پیش
ما ایرانی ها معمولا رنگ سفید را برای دیوارهای خانه انتخاب میکنیم زیرا از امتحان رنگ های دیگر میترسیم.
دکوراسیون و چیدمان همه اتاق های منزل تان شبیه به هم نباشد بهتر است برای هر اتاق یک رنگ متفاوت انتخاب کنید و همچنین یک تم جداگانه برای هر کدام در نظر بگیرید.
@chideman
6 روز پیش
می دانید که قفسه کتاب فقط برای نگهداری کتاب نیست، به همین خاطر است که وجود آن در هر اتاقی به عنوان فرصتی مناسب برای خلق ایده های جذاب و شیک در دکوراسیون داخلی شناخته می شود.
با اضافه کردن عکس های خانوادگی به قفسه می توانید هویتی معنا دار به آن بدهید طوری که آن قفسه دیگر برای شما یک قفسه معمولی نخواهد بود.
@chideman
6 روز پیش
براي انتخاب رنگ‌هاي متضاد سه رنگ زرد، قرمز و آبي را در نظر بگيريد و از ميان آنها يك رنگ را انتخاب و دو رنگ ديگر را با هم تركيب كنيد تا به رنگ جديد برسيد. براي مثال اگر از رنگ آبي استفاده مي‌كنيد تركيب دو رنگ زرد و قرمز رنگ نارنجي است كه متضاد با آبي است و فضايي زيبایی را در منزل شما به وجود مي‌آورد.
@chideman
6 روز پیش
استفاده از ایده های دست ساز و کارهای هنری دست ساز قطعا بسیار ارزان تر است. اما اگر هیچ ایده ای در مورد چگونگی انجام این کار ندارید بهترین کار جست و جو و یادگیری مراحل انجام کار متناسب با نیازهایتان است می توانید از اقلام دکوری ،گلدان و آباژورهای دست ساز استفاده کنید که با صرف هزینه کم تنوع زیادی به فضا می بخشند و در واقع سلیقه شخصی شما را به منزلتان اهدا می کنند.
@chideman
1 هفته پیش
برای دکوراسیون فضاهایی با سبک کلاسیک از جفت کوسن ها و بیشتر به صورت قرینه استفاده می شود پس برای مدرن‌تر و راحت تر نمودن نشیمن یا تخت خواب تعداد کوسن ها را، البته بدون زیاده‌روی، بیشتر نمایید.
سه تا هفت کوسن تعداد مناسبی در حالت کلی محسوب می شود که می توااند با ابعاد مبلمان تغییر کند.
@chideman
1 هفته پیش
مطالعات روانشناختی، نشان می دهند که رنگ ها می توانند روی خلق و خو و رفتار اثر گذار باشند و مغز و بدن را تحریک کنند و حتی بر سلامت هم تاثیر بگذارند.
بنابراین اگر برای دکوراسیون اتاق کودک در حال برنامه ریزی هستید بهتر است با نگاهی به روانشناسی و تاثیرات رنگ ها بر کودکان رنگ ها را انتخاب و به‌کار برید.
#اتاق_خواب
@chideman
1 هفته پیش
سبک آسیایی ترکیبی از تزئینات از سطوح حکاکی شده، پررنگ و دارای خطوط زیاد اما در تلفیق با سادگی است که بدون هر گونه استفاده از منابع غیر طبیعی و با تناژ های رنگی طبیعی تزیین می شود. ایجاد تعادل، هماهنگی و آرامش در این سبک بسیار مهم می باشد.
اتصال قوی خطوط صاف و هماهنگ با طبیعت، ترکیب رنگ‌ها، به‌کارگیری مصالح چوب و سنگ، استفاده از تزئینات و نقوش اسلیمی شرقی و استفاده همگون از انرژی‌های طبیعت و المان های مخصوص به فرهنگ و عقاید از خصوصیات بارز دکوراسیون آسیایی می‌باشد.
@chideman
1 هفته پیش
آشپزخانه با طرح های غیر معمول و جالب!
طراحی به سبک مدرن برخلاف سبک های کلاسیک بر روی متریال و رنگ ها تاکید بیشتری دارد ضمن اینکه با هندسه های غیر مرسوم خلاقیت بیشتری را در فضا ایجاد میکند.
#آشپزخانه
@chideman
1 هفته پیش
در برخی موارد می‌توان پنجره‌ها را بزرگ‌تر کرد یا مثلا در فضای بین پاسیو یا تراس با داخل منزل، دیوارهای بتنی را برداشت و به جای آن از دیوارهای شیشه‌ای استفاده کرد.
با این کار علنا دو فضای کنار هم را یکی کرده و به فضای خود از نظر بصری وسعت داده‌اید. با این کار می‌توانید برخی ابزار و وسایل که امکان خراب شدن آن‌ها در فضای باز وجود ندارد را در آن‌جا قرار دهید و آن فضا را به یک فضای قابل استفاده تبدیل کنید.
این عمل در وسعت بخشیدن به فضای منزل شما بسیار کاربردی است.
@chideman
1 هفته پیش
استفاده از کاغذ دیواری‌های شلوغ و پرطرح، پس از مدتی باعث دلزدگی شده و حتی ست کردن وسایل دکوراسیون با آن‌ها سخت‌تر است.
در حالت کلی ترکیب رنگ و کاغذدیواری در کنار یکدیگر به گونه‌ای که رنگ، غالب باشد، برای منازل بهتر است.
اگر دکوراسیون خود را زیاد تغییر می‌دهید، به این نکته توجه داشته باشید که تنوع کاغذ دیواری بیشتر بوده اما هزینه آن بیشتر از رنگ است.
@chideman
1 هفته پیش
معمولا در آشپزخانه‌ها از لوسترهاي كوچك و ساده استفاده مي‌شود اما اگر فضاي آشپزخانه بزرگ باشد مي‌توان از لوسترهاي بزرگ استفاده كرد و به فضاي آشپزخانه جلوه بيشتري بخشيد.
#آشپزخانه
@chideman
1 هفته پیش
اتاق نشیمن به گونه ای ویترین خانه ما محسوب می شود و سبک اصلی دکوراسیون منزل را شکل می دهد.
برای چیدمان دکوراسیون در اتاق نشیمن با متراژ کوچکتر بایستی وسواس و هوشمندی بیشتری برای رسیدن به فضای مطلوب به خرج دهید تا رفت و آمدها و همنشینی اعضای خانواده در آن مکانی ایده آل برای ایجاد حس آرامش و تبادل انرژی مثبت میان اعضای خانواده باشد.
@chideman
1 هفته پیش
پالت رنگی محدود و استفاده از چاپ هندسی بزرگ در پارچه های صاف و محکم بافته شده از پنبه و کتان، و یا رنگ های زیاد و در هم آمیخته کوسن ها در یک محیط مدرن به خوبی کار می کنند البته قانونی برای استفاه از طرح ها وجود ندارد زیرا بی نهایت طرح موجود است که بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون می توانید آن ها را به کار ببرید اما در حالت عمومی طرح های ریز و کلاسیک با پارچه های براق یا سنگین تر برای فضاهای کلاسیک تر مناسب هستند .
@chideman
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس