خبرگزاری صداوسیما بوشهر

:

کانال ما در تلگرام:
T.me/boushehr_iribnews

صفحه ما در اینستاگرام:
https://www.instagram.com/boushehr_iribnews


1 ساعت پیش
1 ساعت پیش
🎙 دعای عهد - استاد فرهمند

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
1 ساعت پیش
1 ساعت پیش
بسم الله الرحمن الرحیم

🔻امروز سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ شمسی برابر است با بیست و دوم ذیقعده ۱۴۴۱هجری قمری و چهاردهم جولای ۲۰۲۰ میلادی

🔻 یا ارحم الراحمین

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
1 ساعت پیش
7 ساعت پیش
♨️ هشدار هواشناسی درباره وزش باد موقتی و افزایش محسوس دما

🔻 کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز تا پایان روز چهارشنبه نسبت‌به ورزش باد موقتی و افزایش محسوس دما تا 50 درجه سانتیگراد هشدار داده می‎شود.
🔻 زهرا راستگو افزود: در این مدت با افزایش سرعت باد خیزش گرد و خاک به صورت نقطه‌ای و محلی دور از انتظار نخواهد بود.
🔻 وزش باد در روز چهارشنبه شدت بیشتری دارد که منجر به افزایش ارتفاع موج در سواحل مرکزی و شمالی استان خواهد شد.
🔻 همچنین پیش‌بینی می‌شود در این مدت دمای هوای به‌ویژه در نقاط غیر ساحلی به‌طور محسوسی افزایش یابد و به ۵۰ درجه سانتیگراد برسد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
♨️ سود ۷۹۰ هزار تومانی سهام عدالت در یک روز

🔻 سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۷ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان شد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
♨️ شبکه سه پربیننده‌ترین شبکه تلویزیون شد

نتایج آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما میزان مخاطبان شبکه‌های تلویزیون اعلام شد.

🔻 رتبه نخست: شبکه سه ۵۱.۸ درصد
🔻 رتبه دوم: شبکه یک ۴۹.۱ درصد
🔻 رتبه سوم: شبکه خبر ۴۵.۲ درصد
🔻 رتبه چهارم: شبکه آی‌فیلم ۴۳.۱درصد
🔻 رتبه پنجم: شبکه دو ۳۷.۵درصد
🔻 رتبه ششم: شبکه نسیم ۳۶.۶ درصد

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
♨️ مشاهده تعداد سهام عدالت در «روش مدیریت غیرمستقیم» امکان‌پذیر شد

🔻 ستاد آزادسازی سهام عدالت: این مشمولان در صورت داشتن شماره شبای بانکی معتبر و تلفن همراه به نام خود می‌توانند به سایت sahamedalat.ir مراجعه و تعداد سهام خود را مشاهده کنند.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
♨️ ظرفیت بیمارستان گناوه تکمیل شد

🔻 مهرجو، فرماندار گناوه با اشاره به افزایش مبتلایان کرونا در گناوه گفت: با توجه به وضعیت قرمز بودن کرونایی شهرستان، آمار مبتلایان و فوتی این بیماری افزایش یافته و ظرفیت بیمارستان تکمیل شده است و دست نیاز به سوی مردم دراز می‌کنیم و از آنان انتظار و توقع داریم در قطع زنجیره این بیماری همکاری وافری کنند.
🔻 وی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از مجالس دور همی و تجمعی، فاصله گذاری اجتماعی و بخصوص استفاده از ماسک باعث قطع شدن زنجیره انتقال بیماری کرونا خواهد شد و باید سرلوحه زندگی مردم این شهرستان قرار گیرد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
♨️ تمدید مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات کرونا

🔻 رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: مهلت ثبت نام بنگاه‌ها وکارفرمایان صنفی متقاضی دریافت تسهیلات کرونا تا پایان تیرماه تمدید شد.

جزئیات خبر:
https://boushehr.iribnews.ir/fa/news/2765162

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
11 ساعت پیش
📸 نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس یازدهم بر اثر کرونا درگذشت

🔻 محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأیید خبر فوت نماینده بهار و کبودرآهنگ گفت: آقای عیسی جعفری چندی پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود و برای مدتی در قرنطینه بود که متاسفانه امروز در اثر بیماری درگذشت.

🔻 عیسی جعفری ۵۹ ساله بود.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
12 ساعت پیش
📹 برگزاری همایش مجازی "با ماسک لبخند بزن بوشهر"

🔻 نخستین همایش مجازی صد هزار نفری «با ماسک لبخند بزن بوشهر» با پخش زنده ازشبکه استانی بوشهر و صفحات پربازدید فضای مجازی برگزار شد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
12 ساعت پیش
🔻 تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات کرونایی

🔻سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با توجه به اینکه از ۱۳ دستگاهی که باید فهرست اطلاعات زیرمجموعه‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا را اعلام می‌کردند، به وظایف خود عمل نکردند و همچنین پیامک برای تسهیلات کرونایی به واحدهای مشمول ارسال نشده است، بنابراین تصمیم گرفته شد مهلت ثبت‌نام برای تسهیلات کرونایی واحدهای خسارت دیده از کرونا دو هفته تمدید شود.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
13 ساعت پیش
♨️ آیت الله صفایی بوشهری: مردم در جهت مواسات و کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب دیده و مستمند در این شرایط سخت بیماری کرونا، بار دیگر مساعدت های لازم را داشته باشند.

🔻 پیرو بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رابطه با کمک به آحاد ضعیف جامعه و اقشار نیازمند، آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

🔻 با توجه و عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در اقدام مجدد کمک‌های مومنانه، بدینوسیله از تمامی مردم عزیز و نهادهای انقلابی استان ولایتمدار بوشهر تقاضا دارم در جهت مواسات و کمک های مومنانه به اقشار آسیب دیده و مستمند در این شرایط سخت بیماری کرونا، بار دیگر مساعدت های لازم را داشته باشند و در این باره مجاهدت‌های کارآمد را مبذول کنند.
🔻 از تلاش‌های خدا پسندانه تمامی مردم عزیز و نهادهای خدمتگزار و کادر درمانی تشکر می‌کنم و از همگان استدعا دارم با مراعات امور بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، مشارکت در مواسات و کمک‌های مومنانه، دعا و قربانی در رفع بلیه بیماری ویروس کرونا اقدام نمایند.


http://sapp.ir/boushehr_iribnews
13 ساعت پیش
🔻معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: کادر درمان بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی چند ماه است با پوشیدن لباس‌های سنگین حفاظتی که تنفس با آنها بسیار سخت است در خدمت مردم هستند و ما باید با استفاده از ماسک که آسان ترین کار است به آنها کمک کنیم.

🔻مجید خورشیدی در همایش مجازی حامیان سلامت با عنوان "باماسک لبخند بزن بوشهر" افزود: ویروس کووید ۱۹ با کسی شوخی ندارد و بیماری خیلی جدی است طوریکه امروز توانسته تلفات و آسیب‌های جدی به سلامت، اجتماع و اقتصاد وارد کند.

🔻وی با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک اضافه کرد: در این شرایط همه ما وظیفه داریم برای سلامت خود، خانواده و کمک به کادر درمان با هدف ریشه کن کردن بیماری کرونا از ماسک استفاده کنیم تا هرچه زودتر به تناسب اقتصاد، فرهنگ و رسوم اجتماعی و فرهنگی، دورهمی‌های فیزیکی و مجالس شادی برگردانده شود.

🔻خورشیدی گفت: تلاش شد در قالب این همایش مجازی همه مردم استان بوشهر و سایر نقاط کشور جمع شوند و با برگزاری برنامه‌های متنوع لبخندی بر لبان آنها نقش بندد.

🔻مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: وضعیت شیوع کرونا به گونه‌ای است که همه ما باید دست به دست هم بدهیم و با استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سلامتی خود و خانواده‌ها را حفظ کنیم.

🔻محمد مظفری افزود: این روزها وضعیت خوب نیست به همین دلیل در ستاد کرونا به دستور استاندار در فضای مجازی و با هدف آگاه سازی مردم نسبت به بیماری کرونا این همایش با همت همه دستگاه‌های اجرایی و مجموعه استانداری بوشهر برگزار شد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
13 ساعت پیش
📸 جلوگیری از هک وای فای

http://sapp.ir/boushdhr_iribnews
14 ساعت پیش
🔻توقیف محموله میلیاردی قاچاق در دشتستان

🔻فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون کشنده حامل نازل اتوماتیک بنزین و دیزل پمپ قاچاق در شهرستان دشتستان خبر

🔻سردار خلیل واعظی اظهار داشت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید صلاحی شهرستان دشتستان حین کنترل وسایل نقلیه عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

🔻مأموران در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده دو هزار و ۵۱۴ دستگاه نازل اتوماتیک بنزین و دیزل پمپ فاقد مدارک گمرکی که در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بود، کشف کردند.

🔻کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را ۸ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: در همین ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
14 ساعت پیش
🔻 جان باختن ده بیمار کرونایی در استان بوشهر

🔻دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۲۸ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

🔻دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

🔻وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۶۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۰ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

🔻رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: متأسفانه دو نفر از همشهریانمان امروز، پنج نفر روز یکشنبه ۲۲ تیر و سه نفر نیز ۲۰ تیر فوت شده اند که همه آنها دارای بیماری زمینه ای بوده‌اند  و تست کرونای آنها  امروز مثبت اعلام شده است که در رده سنی ۳۸ تا ۸۶ سال هستند.

🔻دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۸ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۳۰ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

🔻رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۲۰ دستگاه مانیتور، پنج دستگاه اکسیژن ساز برای پنج بیمارستان دانشگاهی، ۷ دستگاه ونتیلاتور ثابت، ۵ دستگاه ونتیلاتور پرتابل، ۱۰ دستگاه بی پاپ، ۱۳ دستگاه سی پاپ، ۴ دستگاه تهویه هوا، ۱۰۰ عدد پالس اکسی متری انگشتی و ۱۰۰ عدد تب سنج لیزری از جمله تجهیزات خریداری‌شده جهت مراکز درمانی استان بوشهر در کووید ۱۹ است.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
14 ساعت پیش
🔻 اعلام زمان برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد

🔻 سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز را ۹ مرداد و آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته را ۱۶ و ۱۷ مردادماه ۹۹ اعلام کرد.

https://www.iribnews.ir/00BbGl

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
15 ساعت پیش
🔻 دستگیری عامل قتل مرد ۴۲ ساله در دشتستان

🔻فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که در شهرستان دشتستان با یک مرد ۴۲ ساله تبعه افغانستان درگیر و وی را به قتل رسانده بود دستگیر شد.

🔻سردار خلیل واعظی گفت: در پی اعلام مرگ مشکوک مردی ۴۲ ساله تبعه افغانستان در بیمارستان شهید گنجی برازجان، سریعا مأموران انتظامی با حضور در بیمارستان و بررسی موضوع به قتل متوفی مشکوک و با هماهنگی مقام قضائی جسد وی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت.

🔻با اعلام نظر پزشکی قانونی و مشخص شدن فوت بر اصابت جسم سخت به سر متوفی و محرز شدن وقوع قتل، تلاش برای شناسائی و دستگیری قاتل آغاز شد.

🔻با تحقیقات میدانی گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی، تجزیه و تحلیل سرنخ های موجود، یک نفر مظنون به قتل شناسائی شد. پس از پیشرفت تحقیقات پلیسی و تنگ تر شدن عرصه بر متهم و بهره گیری از رویکرد جامعه محور پلیس، قاتل مجبور شد خود را به پلیس دشتستان تسلیم کند.

🔻 متهم در بازجوئی های پلیس اعتراف کرد که مقتول کارگر کارگاه بلوک زنی برادرش بوده و بر اثر اختلافات شخصی و درگیری وی را به قتل رسانده است .

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
15 ساعت پیش
📹 پیش بینی برداشت 8 هزارتن خارک از نخیلات استان

🔻 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت خارک از نخلستان‌های استان در روزهای آینده شروع و پیش‌بینی می‌شود 8 هزار تن محصول برداشت شود.

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
16 ساعت پیش
♨️ حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راه‌اندازی مراکز پرورش میگو

🔻 استاندار بوشهر گفت: پرورش میگو از ظرفیت‌های مهم این استان در زمینه رونق تولید و اشتغال است و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه حمایت می‌شود.

جزئیات خبر:
https://boushehr.iribnews.ir/fa/news/2764861

http://sapp.ir/boushehr_iribnews
16 ساعت پیش
دریافت سروش پلاس