بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت

این موسسه در صدد است با همکاری دستگاههای مربوطه و با همت و تلاش مجاهدانه اساتید و دانش آموختگان دانشگاه، پیش کسوتان و رزمندگان بهداری دفاع مقدس، نسبت به جمع آوری، ثبت و ضبط، تدوین دستاوردها و تجربیات بهداری دفاع مقدس و مقاومت و انتقال آن به نسل های آینده اقدام نماید.


وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
به شکیبایان نوید ده همانا که چون پیشامد ناگوارى به آنان برسد مى گویند: ما از آنِ خداییم و به سوى او بازمى گردیم.
اینک جرس کاروان از رحیل مسافری دیگر خبر می دهد، متاسفانه امروز باخبر شدیم سرهنگ پاسدار حاج علی بیگی از یادگاران دفاع مقدس و از مدیران بهداری نیروی زمینی سپاه پس از یک دوره بیماری سخت به دیدار حق شتافتند، این ماتم جانگداز را به آشنایان و همرزمان ایشان تسلیت عرض نموده ؛ برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم ...مراسم تشیع آن مرحوم صبح روز شنبه 16 آذر ماه از منزل ایشان واقع در شهرک شهید محلاتی (ره) برگزار می گردد.
@behdarirazmi
19 ساعت پیش
از کتاب «پلاک سپید»، در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور مسئولین کشوری، استانی و خانواده شهدا و ایثارگران؛ رونمایی شد.
@behdarirazmi
3 روز پیش
دکتر محققی؛ سر دبیر نشریه ضمن تشکر از حضور اساتید در چهارمین جلسه هیأت تحریریه و بیان اینکه در دنیا برای کوتاهترین درگیریها و جنگها بیشترین مقالات را در خصوص امداد ، بهداشت و طب رزمی تهیه و منتشر می شود، ما نیز بایست از گنجینه عظیم دفاع مقدس نهایت استفاده و بهره برداری را داشته باشیم و تلاش خود برای چاپ مطالب و مقالات در این حوزه را چند برابر کنیم. ایشان در ادامه صحبتهایشان در خصوص مطالب چاپ شده در شمارة دوم نشریه علمی پژوهشی و مطالب پیش بینی شده برای نشریه سوم توضیحاتی را ارائه دادند. دکتر محققی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر انقطاع نسبی بین هیأت تحریریه و نشریه وجود دارد و لذا تمام اعضای هیأت علمی و نهادهای دانشگاهی و پژوهشی باید در تهیه مقالات و مطالب نشریه همکاری داشته باشند.
شایان ذکر است که در پایان این جلسه دیگر دوستان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند :
آقای دکتر چراغعلی : دانشکده داروسازی دانشگاه بقیةالله آمادگی خود را جهت همکاری و ارائه مطالب و مقالات علمی پژوهشی برای نشریه اعلام می نماید.
آقای دکتر ابوالقاسمی : استفاده از ظرفیت مؤسسه بهداری رزمی بنحوی که منابع و اطلاعات مرتبط با بهداری رزمی در مؤسسه جمع آوری و نگهداری شود و پژوهشگران بتوانند به سایت مؤسسه مراجعه و از اطلاعات برای تنظیم مقالات اصلی(original) استفاده کنند.
آقای دکتر جدیدی : در این نشریه به مطالب خیلی تخصصی نباید پرداخته شود بلکه با توجه به اینکه بسیاری از صدمات مجروحین شیمیایی دفاع مقدس بدلیل عدم آگاهی از روشهای پیشگیری اولیه بوده است ، لذا ضروری است به مباحث آموزشی بویژه در حوزه های جنگ نوین که یکی از نقاط ضعف ما در جنگ تحمیلی بوده توجه شود.
آقای دکتر بهروز توانا : باید نیاز سنجی و مخاطب شناسی درست انجام و مطالب بر آن اساس تهیه و ارائه شود تا اثر بخشی و جذابیت و اقبال لازم بدست آید.
@behdarirazmi
4 روز پیش
در ابتدای جلسه دکتر خاتمی؛ رئیس هیئت تحریریه نشریه در خصوص طرح جلد نشریات درخواست کردند که یک طرح وزین تهیه و در تمام نشریات بصورت یکنواخت استفاده شود. ایشان خاطر نشان کردند که مطالب نشریات باید بنحوی تنظیم و مدیریت شود که با ضوابط و مقررات صدور مجوز نشریات علمی وزارت بهداشت همخوانی داشته باشد تا در انتشار آن دچار مشکل نشویم. وی در ادامه جلسه از تمام اعضای هیأت تحریریه خواستار همکاری و ارائه مقالات علمی پژوهشی مورد نیاز نشریه شدند و ذکر کردند که تا پیشکسوتان بهداری رزمی و جانبازان و مجروحین و مصدومین در قید حیاتند باید به ثبت خاطرات و تجربیات ایشان پرداخته شود.
در ادامه جلسه سردار نصراله فتحیان؛ مسئول مؤسسه از فعالیت خالصانه دکتر محققی در تدوین و تنظیم محتوای نشریات صمیمانه قدردانی کردند و در خصوص تهیه مطالب برای ادامه انتشار نشریات ، پیشنهاد کردند که از همکاری مراکز علمی، فرهنگی از جمله فرهنگستان علوم و میزهای بهداری رزمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور باید استفاده کرد.
@behdarirazmi
4 روز پیش

به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت چهارمین جلسه هیئت تحریریه نشریات موسسه، صبح روز چهارشنبه 6 آذرماه با موضوع بررسی و تحلیل دو شماره نشریه علمی پژوهشی موسسه در محل دانشگاه بقیه الله (عج) برگزار شد.

@behdarirazmi
1 هفته پیش
سومین جلسه شورای سیاست گذاری سومین یادواره شهدا و ایثارگران داروسازی کشور روز پنجم آذرماه در محا شرکت داروسازی جابر بن حیان برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد؛ این مراسم 16 دی ماه 98 در محل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ساعت از 14 تا 18 برگزار گردد. سخنرانان این یادواره؛ نیز آقای دکتر نمکی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری می باشند. گفتنی است که به پیشنهاد سردار نصراله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، مقرر شد تولیت برگزاری چهارمین یادواره شهدا و ایثارگران داروسازی، شرکت دارویی ثامن مشهد به عهده بگیرد.
از برنامه های دیگری که در دستور کار ستاد برگزاری این یادواره قرار دارد، می توان به ساخت سه کلیپ برای شهدا، اجرای یک تئاتر فاخر با موضوع شهدای دارو ساز و رونمایی از تمبر یادواره اشاره کرد

@behdarirazmi
1 هفته پیش

در ادامه دکتر حمیدی فراهانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آجا از فراهم آوردن شرایط لازم برای تدریس درسنامه دو واحدی بهداری رزمی دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی ارتش و رایزنی های لازم جهت به خدمت گرفتن اساتید این درسنامه خبردادند
دکتر بابلی معاون بهداری نزاجا نیز خاطر نشان کردند که تلاش برای بازسازی بیمارستان چنانه توسط بهداری نزاجابه منظور برگزاری همایش یکروزه بازدید از بیمارستان چنانه و رو نمایی از سنگ نوشته ای به منظور یاد بود شهدای بهداری ارتش در حال اجراست و اقدامات اولیه جهت تهیه و تدوین کتاب عملکرد بهداری نزاجا برای 7 لشکر در 5 عملیات مهم در جریان است.
شایان ذکر است دکتر ناصری معاون بهداری نهاجا در این جلسه گزارشی از خدمات راهبردی بهداری ارتش در حوزه جبهه مقاومت (در قالب انتقال مجروحین به وسیله آمبولانس های هوایی)و برپایی بیمارستان صحرایی در ایام اربعین در منطقه ایلام و بکارگیری آمبولانس های هوایی در این ایام، ارائه نمودند.
@behdarirazmi
1 هفته پیش
در ادامه دکتر حمیدی فراهانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آجا از فراهم آوردن شرایط لازم برای تدریس درسنامه دو واحدی بهداری رزمی دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی ارتش و رایزنی های لازم جهت به خدمت گرفتن اساتید این درسنامه خبردادند.

@behdarirazmi
1 هفته پیش

به گزارش روابط عمومی موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، در ادامه جلسات موسسه با هدف بررسی پیشرفت برنامه های مصوب سال 98 میز های سازمانی بهداری رزمی دفاع مقدس، چهارمین جلسه روز دوم آذر ماه با حضور امیر دکتر مداح معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش و فرماندهان بهداری رده های تابعه در محل دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.
در ابتدای جلسه، دکتر مداح حضور میهمان را خیر مقدم عرض نموده، سپس دکتر قاسمعلیان به عنوان دبیر میز بهداری ارتش، ضمن مرور پیشرفت برنامه های مصوب سال 98، گزارشی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی ارتش ارائه کردند: اقدامات اولیه جهت تدوین و چاپ کتاب بهداری آجا، ارائه کتاب تازه منتشر شده آجا تحت عنوان پزشکان نامدار ارتش ایران (مربوط به پزشکان ارتش در 60 سال گذشته)، انجام اقدامات اولیه جهت تدوین مصاحبه با دکتر سیف الله در قالب یک کتاب.
@behdarirazmi
1 هفته پیش

شرکت در راه پیمایی خودجوش مردم ایلام در حمایت از رهبری
@behdarirazmi
1 هفته پیش

اولین جلسه هیات امنا و هیات مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورای ایلام در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام
@behdarirazmi
1 هفته پیش

در ادامه نیز دکتر کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به سردار فتحیان و سایر مدعوین و حاضرین به تشریح جایگاه حوزه بهداشت و درمان در خدمت رسانی به رزمندگان در دوران دفاع مقدس پرداخت و تلاشهای پرسنل این حوزه در حفظ سلامت رزمندگان دوران جنگ را ماندگار و بی‌نظیر عنوان کرد.
در پایان دکتر کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به عنوان مسئول موسسه بهداری رزم ، حاج حسین منتظری به عنوان نائب رئیس، دکتر آلی آبادی به عنوان دبیر و رئیس جمعیت هلال احمر استان و آقای علی محمدی مسئول بهداری سپاه استان به عنوان دیگر اعضای هسته اصلی بهداری رزمی استان ایلام انتخاب شدند.
@behdarirazmi
1 هفته پیش

جلسه هماهنگی امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با حضور سردار فتحیان مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین آموزشی، درمان، توسعه، مشاور امور ایثارگران استانداری، جانشین فرمانده سپاه استان، مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران و نمایندگان دستگاهها و ارگانهای ذیربط در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهداری رزمی دفاع مقدس ، در این جلسه سردار فتحیان مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت به بیان گزارشی از اقدامات و فعالیتهای انجام شده در سطح استانها در رابطه با تشکیل امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت پرداخت.
@behdarirazmi
1 هفته پیش

سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 آبانماه سردار نصراله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در شهرستان ایلام حضور پیدا کردند.
از جمله دیدار ها و جلسات راهبردی و مهم این سفر می توان به تجلیل از خادمین مواکب اربعین حسینی، جلسه نقد و بررسی مواکب حسینی، شرکت در راه پیمایی خودجوش مردم ایلام در حمایت از رهبری، افتتاح رسمی دفتر موسسه خیریه امدادگران عاشورا در ایلام، اولین جلسه هیات امنا و هیات مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورای ایلام در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام و همچنین جلسه هماهنگی امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت.
@behdarirazmi
1 هفته پیش
در ادامه نیز دکتر کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس؛ امنیت و اقتدار امروز نظام را مرهون مجاهدت‌ها و ایثارگریهای شهدا عنوان و تصریح کرد که شهدا و ایثارگران دین بزرگی بر گردن همه دارند و خدمت به خانواده های آنان وظیفه و رسالت ذاتی و اصلی ما است.حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سخنانی تکریم خانواده‌های شهدا را رسالت مسئولان عنوان کرد و رسیدگی به مشکلات و چالشهای فراروی خانواده‌های آنان را گامی در جهت تکریم و ارج نهادن به شهدا و خانواده‌هایشان برشمرد.گفتنی است که همسر و فرزندان شهیدان مظبان امیدیان و ایلگه رستمی نیز در این دیدارها ضمن خیرمقدم به مسئولان؛ به بیان دیدگاهها، مشکلات و چالش های زندگی خود پرداختند.
@behdarirazmi
1 هفته پیش
به گزارش روابط عمومی بهداری رزمی دفاع مقدس مشاور وزیر در امور بهداری رزمی با همراهی رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین بهداشتی و توسعه، مدیران راست و بازرسی، مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران و معاون بهداشت و درمان سپاه استان سه شنبه 28 آبانماه با خانواده‌های شهیدان مظبان امیدیان و ایلگه رستمی دیدار و گفتگو نمود.در این دیدار سردار فتحیان مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا خاطرنشان کرد که دیدار با خانواده‌های محترم شهدا به همه ما دلگرمی و انگیزه خدمت مضاعف‌تر به مردم می‌دهد.
@behdarirazmi
1 هفته پیش
دیدار مشاور وزیر در امور بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و مسئولان دانشگاه با خانواده‌‌های شهدا در ایلام
@behdarirazmi
1 هفته پیش
در ادامه جلسه و در تکمیل صحبت های سردار فتحیان، دکتر پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر روز های دفاع مقدس را یک دانشگاه بزرگ انسان سازی دانست و گفت: ما امروز در حالی که بر دریای خون شهدا شناور هستیم در کشتی مقام ها و منصب ها نشسته ایم و باید تمامی سعی و تلاش ما بر این باشد که کاری در راستای اهداف شهدای دفاع مقدس انجام دهیم و این کشتی را به سر منزل مقصود برسانیم اگر نه هم در دنیا و هم در آخرت دچار خسران می شویم.
@behdarirazmi
1 هفته پیش
در ادامه، سردار فتحیان مدیر عامل موسسه، ضمن ابراز خرسندی از دیدار دوستان، به نقل از مقام معظم رهبری گفتند: یاد و خاطره شهیدان باید همشه زنده نگه داشته شود، اگر شما به میدان نیایید و خاطرات و واقعیت های جنگ را آن طور که بوده است روایت نکنید، در آینده دیگران طوری که خودشان می خواهند تعریف می کنند. ایشان در ادامه افزودند. براساس آمار بیش از 72 هزار نفر از واحد های مختلف جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند که از این میان چیزی حدود 480 نفر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و با توجه به این تعداد کثیر، نقش جمعیت هلال احمر در بهداری رزمی دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین شود، نسل جوان ما باید بدانند که چه فداکاری هایی در این حوزه انجام گرفته است. همه دوستان مسئول در جمعیت هلال احمر باید به روند سرعت گرفتن اجرای مصوبات کمک کنند تا ان شاء الله به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.
@behdarirazmi
2 هفته پیش
در ادامه جلسات موسسه با هدف بررسی پیشرفت برنامه های مصوب سال 98 میز های سازمانی بهداری رزمی دفاع مقدس، سومین جلسه صبح روز یکشنبه مورخ 26 آبان ماه با دبیر کل جمعیت هلال احمر در محل آن جمعیت برگزار گردید.
در ابتدای جلسه دکتر سبحانی مسئول میز بهداری رزمی در جمعیت هلال احمر ضمن معرفی موسسه، گزارشی از اقدامات در دست اقدام را بر اساس برنامه های مصوب سال 98، ارائه کردند.
@behdarirazmi
2 هفته پیش

*مکاتبه با استان های درگیر در جنگ تحمیلی در خصوص جمع آوری مستندات مرتبط با بهداری جنگ
*تقدیر از خانواده محترم شهداء، ایثارگران و جانبازان بهداری ناجا
*نامگذاری دو مرکز درمانی در حال ساخت به نام شهدای بهداری ناجا
در ادامه سردار فتحیان، مدیر عامل موسسه ضمن اشاره به روند کُند پیشرفت برنامه ها، بر سرعت بخشیدن به این روند تاکید کردند و پیشنهاد دادند، میز های سازمانی بهداری رزمی، شهید مدافع حرم، محمد حسن قاسمی را به عنوان اولین شهید بهداری جبهه مقاومت، بیشتر به جامعه پزشکی معرفی نمایند.
@behdarirazmi
3 هفته پیش

در ادامه جلسات موسسه با هدف بررسی پیشرفت برنامه های مصوب سال 98 میز های سازمانی بهداری رزمی دفاع مقدس، دومین جلسه صبح روز یکشنبه مورخ 19 آبان ماه با معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا در محل معاونت برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا دکتر شواخ دبیر میز بهداری ناجا، گزارشاتی از عملکرد ناجا از آغاز فعالیت موسسه بهداری رزمی ارائه نمودند.
*فراخوان و دعوت از رزمندگان بهداری ناجا در دفاع مقدس برای انجام مصاحبه، دریافت خاطرات و روایات و همچنین اسناد مکتوب و نوشتاری و عکس ها و تصاویر از هشت سال دفاع مقدس آغاز گردیده و درحال انجام است.
*اقدامات اولیه در خصوص شناسایی و تشکیل بانک اطلاعاتی رزمندگان،شهداء، جانبازان و آزادگان بهداری ناجا در دفاع مقدس با رایزنی و همکاری مرکز بازنشستگان، کانون بازنشستگان و مرکز ایثارگران ناجا در حال پیگیری می باشد.

@behdarirazmi
3 هفته پیش
دریافت سروش پلاس