بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت

این موسسه در صدد است با همکاری دستگاههای مربوطه و با همت و تلاش مجاهدانه اساتید و دانش آموختگان دانشگاه، پیش کسوتان و رزمندگان بهداری دفاع مقدس، نسبت به جمع آوری، ثبت و ضبط، تدوین دستاوردها و تجربیات بهداری دفاع مقدس و مقاومت و انتقال آن به نسل های آینده اقدام نماید.


خاله لیلا
بعد از مداوای مردم روستای چُویبده و سر‌زدن به بیمارانی که روز قبل به آن‌جا مراجعه کرده بودند، به آبادان برگشتیم. آن‌قدر برای مردم گفته بودم چطور به آب آشامیدنی‌شان کلر بزنند و بهداشت را رعایت کنند که دیگر جان حرف زدن نداشتم. تنها جایی که می‌توانستم کمی بخوابم، توی آمبولانس بود. تکیه دادم به پنجره. چشمهایم می‌سوخت، کمی سرگیجه داشتم.
کنار جاده، یک زن روستایی در حال بردن گاوهایش بود. با خودم گفتم: «چرا تا حالا نرفته؟ شاید به خاطر گاوهایش.»
یاد خاله لیلا افتادم، زنی 50 ساله با چهره‌ای آفتاب سوخته که بعد از اشغال خرمشهر به آبادان آمده بود. هر روز صبح برای رزمنده‌ها حلیم می‌پخت، قابلمه حلیم را روی سرش می‌گذاشت و به خط مقدم آبادان می‌رفت.
دیروز وقتی خاله لیلا برای گرفتن کنسرو لوبیا پیش بچه‌های تدارکات آمده بود، با او آشنا شدم. از او پرسیدم «خطر ندارد تا خط مقدم می‌روید و برمی‌گردید؟»
خاله لیلا با لهجه جنوبی گفت «دخترم، من یک مادرم، یک پسر داشتم که نمی‌دانم زنده است یا مرده. می‌روم شاید توی این راه‌ها پیدایش کنم، همه رزمنده‌ها پسر من هستند. نمی‌توانم ببینم گرسنه و تشنه مبارزه می‌کنند.»
راوی: خانم دکتر امیری مقدم
2 روز پیش

@behdarirazmi
در حاشیه این مراسم از اساتید و چهره های مطرح حوزه دارو و نماینده قرارگاه جهادی رویش های انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تجلیل و تقدیر به عمل آورده شد.
3 روز پیش
سوخت حقیقی موشک ها علیه امریکا
3 روز پیش
3 روز پیش

شانه‌ساز با بیان اینکه امروز می‌خواهیم از شهدای داروسازی تجلیل کنیم،اظهارکرد: امروز بیش از پیش به فرهنگ شهدا نیاز داریم و مردم هم با بصیرت این پیام را دریافت کردند. حرکاتی در دو سه هفته اخیر از سوی ملت ایران انجام شد و واقعا برای دشمن قابل پیش‌بینی نبود، بسیار مناسب بود. همانطور که بسیاری از مفسران آمریکایی گفتند شهید سلیمانی برای امریکا بسیار خطرناک‌تر از سردارسلیمانی شد. در عین حال اگر امروز یاد گرفتیم که مقاومت کنیم و در مقابل دشمنان زانو نزنیم، به دلیل همین فرهنگ عاشورایی است که در عصر حاضر، شهدا برای ما بازگو و تعیین کردند. شاید اگر هشت سال دفاع مقدس را نداشتیم، امروز اصلا بلد نبودیم که می‌توان مقاومت کرد و جلوی توطئه‌ها و حرکات ضد انسانی و ضد بشری دشمنان ایران و اسلام ایستاد و در همین ادوار هم می‌توانیم برای سایر ملت‌ها الگوبخش باشیم.
@behdarirazmi
3 روز پیش

پس از ایشان دکتر محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شهدا مفسران و سفیران قیام عاشورا در عصر حاضرند. چه خوش باور بودند کسانی که تصورشان بر این بود که شهدا جایگاه‌شان را در بین نسل جوان از دست داده‌اند. شهادت شهید سلیمانی و تشییع پر شکوه او و شهدای همراهش نشان داد که این جایگاه نه تنها کمرنگ نشده است بلکه همچنان در نسل جوان وجود دارد. شهدا همچنان وحدت بخش ملی و دینی ما هستند.
وی افزود: اتفاقی که برای آمریکایی‌ها و اردوگاه ظلم و کفر جهانی افتاد، قابل پیش‌بینی نبود. آنان تصور نمی‌کردند که حرکتشان در به شهادت رساندن سردار سلیمانی می‌تواند خطرساز باشد اما پایگاه و جایگاه‌شان را در منطقه و بلکه در دنیا متزلزل کرد. این اتفاق کوچکی نبود که واقعا رخ داد. از آن مهمتر واکنش و سیلی محکم بود چراکه نیروهای مسلح و سپاه پاسداران برای اولین بار در طول تاریخ به جنایت فجیع آمریکایی‌ها پاسخ دادند که این اقدام الگو می‌شود و مطمئن باشید از این به بعد به دلیل شکستن ابهت پوشالی آمریکا از این ضربات در دنیا بیشتر دریافت خواهد کرد.
@behdarirazmi
3 روز پیش

مشاور فرمانده کل قوا گفت: هنوز عراق ساختار قبیله ای دارد و همین نیروهای حشدالشعبی که بیش از صدهزار نفرند و پارلمان، مردم، دیگر قبایل و دولت آینده عراق، دست و پای آمریکا را از آن کشور کوتاه خواهد کرد.وی با اشاره به ادامه تحریم ها و بخصوص تحریم های جدید در حوزه کالاهای اساسی، غذا و دارو از شرکت های داروسازی ایرانی خواست در داروسازی دست به جهاد بزنند و اضافه کرد: در زمانی مشخص میتوانیم در حوزه دارو به خودکفایی برسیم پس کاری کنیم سالانه از مجموع ۳ و نیم میلیارد دلار واردات دارو و تجهیزات پزشکی یک میلیارد دلار بکاهیم یا یک میلیارد دلار صادرات داشته باشیم.وی که رییس هییت امنای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت هم میباشد از اساتید دانشگاه خواست در کلاسهای درس بهداری رزمی که توسط این موسسه تدوین شده شرکت کنند و به ترویج فرهنگ مقاومت و جهاد در بین دانشجویان همت بگمارند.
@behdarirazmi
3 روز پیش

فرمانده پیشین سپاه پاسداران اسلامی: با شهادت سیدعباس موسوی، سیدحسن نصرالله آمد، با این ترور مقاومت لبنان متوقف نشد بلکه قویتر هم شد. این موضوع در خصوص ترور سیدحسین‌بدرالدین حوثی و جایگزین شدن سیدعبدالمک بدرالدین حوثی در یمن هم صدق میکند.وی با بیان اینکه افول ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا سال‌هاست شروع شده است،گفت: ظهور ملت‌های استقلال طلب مانند ایران، عراق ، سوریه، لبنان، یمن و حتی افغانستان این سقوط و افول را تسریع میبخشد.رحیم‌صفوی خاطرنشان کرد: همانگونه که مجاهدین افغان ارتش سرخ را به زانو درآورده و اخراج کردند، ملت های مستقل منطقه آمریکا را از منطقه بیرون خواهند کرد و با اطمینان می‌گویم، قطعا قوای آمریکا و متحدانش به‌زودی از منطقه غرب آسیا اخراج خواهند شد و در این منطقه ماندنی نخواهند بود.
@behdarirazmi
3 روز پیش

رحیم صفوی درباره تحریم غذا و دارو ایران توسط آمریکا و همراهانش گفت: دشمن چون در حوزه سیاست و امنیت از ما شکست خورده است به تحریم غذا و دارو روی آورده اند و این آخرین حربه ی آنان است.آنان حتی از ورود پانسمان بیماران پروانه ایی‌،داروهای بیماری های ژنتیکی و صعب العلاج هم به کشور ممانعت کردند و بعد به دروغ می گویند در کنار مردم مایند.مردم نباید فریب دشمن را بخورند.وی اضافه کرد: تحریم دارویی ایران توسط آمریکا یک تروریسم انسانی و جنایت علیه بشریت است، آرمان شهدا و درخواست امروز آنان از داروسازی کشور این است که داروسازان کشور با تلاش مضاف آخرین حربه آمریکا علیه ایران یعنی تحریم دارو را شکست دهند.رحیم‌صفوی با اشاره به صادرات خوب کشور در حوزه ی بیوتکنولوژی یادآور شد: چرا نباید بتوانیم بخشی از داروهایمان را به کشورهای منطقه صادر کنیم؟
وی ادامه داد ۱۵ کشور همسایه ما ۶۰۰میلیون جمعیت دارند که این ظرفیت بسیار مناسبی برای ما است.
@behdarirazmi
3 روز پیش
سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی پس از تقدیر از خانواده یکی از شهدای دارو ساز حاضر در این مراسم اظهار کرد: ما و شما با خود و خدای خود عهد بسته‌ایم که تا پای جان برای پاسداری از ارزش‌های اسلامی و منافع ملی کشور ایستادگی کنیم.وی در ادامه اهداف برگزاری این گونه مراسمات را برشمرد و گفت:ما به دنبال این هستیم تا فرهنگ جهاد و مقاومت را ترویج،توسعه و تبیین کنیم.وی خطاب به دانشجویان و فعالین عرصه ی دارویی کشور افزود: کفر و استکبار جهانی از فلسفه ی شهادت بی خبر است. کسانی که نگاه مادی به زندگی دارند، مرگ را آخرین مرحله از زندگی انسان می‌شمارند و به جهان غیب و شهود و به زندگی پس از مرگ اعتقادی ندارند و اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی را نمی‌شناسند، از قدرت، نفوذ و عظمت شهادت و قلوب مسلمین بی‌خبرند.فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آنها تاثیرگذاری شهادت در ایجاد طوفان‌های بنیان بر افکن نظام کفر و شرک را نمی‌شناسند و از بازتاب خونخواهی سردار شهید قاسم سلیمانی بی‌خبرند و نمی‌دانند مکتب مقاومت با خون امثال شهید سلیمانی پربارتر می‌شود.
@behdarirazmi
3 روز پیش
مردم نمی پذیرند که داروسازان دارویی را برای کودک سرطانی وارد می کند که اصالت ندارد.وزیر بهداشت افزود: جامعه داروسازی خود پاسدار دفاع از پاکیزگی این حرفه خواهد بود تا هر روز در عرصه داخلی و بین المللی سرافراز باشیم و اجازه نمی دهیم آمریکا به آرزوی خود برسد که ملت ما در مقابل آنها زانو بزند .نمکی گفت: آمریکا به دروغ می گوید که مانع واردات دارو به ایران نیستیم اما بیشترین نیرنگ را برای تحریم دارو اعمال می کند که مردم را به زانو درآورد.وی افزود: وظیفه ما در قبال شهدا این است که از حق مردم برای تامین دارو دفاع کنیم تا سالم بمانند و داروهای مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشند.نمکی با تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و افرادی که در سانحه کرمان و حادثه هواپیمای اوکراینی جان باختند، گفت: دست و پای پدران و مادران شهید را می بوسم. بزرگترین خصوصیت شهدا این بود که عاشق و عشق ورزیدن را بلد بودند. عشق به وطن، عشق به ارزش های انقلاب، عشق به حضرت حق و عشق رسیدن به کربلا را داشتند و در راه عشق جاودانه شدند.
@behdarirazmi
3 روز پیش
در ادامه این برنامه دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت : اکنون با همت صنعت داروسازی، ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز مردم در داخل تولید می شود اما ارزی که برای سه درصد داروهای وارداتی صرف می شود، ۲.۵ برابر آن ۹۷ درصد تولید داخل است.وی ادامه داد: در شرایطی زندگی می کنیم که سخت ترین سالهای اقتصادی بعد از انقلاب است اما در این وضعیت میزان کمبود دارو یک سوم زمان مشابه در سال گذشته است و توانسته ایم به همت داروسازان کشور کاری کنیم که در دورترین نقاط کشور در کنارک و سرباز مردم کمبود دارویی را حس نمی کنند.نمکی گفت: وظیفه برای پاسداشت خون شهدا این است که تک تک ما داروسازان از پاکیزگی جامعه داروسازی دفاع کنیم و نگذاریم مردم ذره ای فکر کننند که داروسازان در عرصه تولید و واردات آلوده به فساد است یا به بیت المال خیانت می کند.
@behdarirazmi
3 روز پیش

دکتر خارزی مدیر شرکت هولدینگ شفا دارو در ابتدای این مراسم گفت: مفتخریم که برگزاری این یادواره به عهده ی شرکت ما گذاشته شده است، تمام تلاش مان را کردیم تا به بهترین نحو ممکن این وظیفه را به انجام برسانیم. ما از آغاز کار یک سوال برایمان مطرح بود که هدف از برگزاری این مراسم چیست؟ آیا میخواهیم شان و جایگاه شهدا را متذکر شویم یا از آنها قدردانی کنیم؟ البته اینها جزئی از کاراست اما همه ی کار نیست وی در ادامه افزود: اصلا شهدا و ایثارگران به دنبال تقدیر و دیده شدن نبودند و نیستند و هدف شان گمنامی بوده،آنها به دنبال هدف ولایی بودند و به معنای واقعی کلمه عاشق بودند. این تقدیر ها و مراسم ها در شان ارزش واقعی مجاهدت شان نیست و فقط خداوند متعال می تواند جزای خیر واقعی آنها را بدهد. وی در ادامه ی تشریح اهداف برگزاری این مراسم افزود:یکی از اهداف ما این است که بتوانیم با برگزاری چنین مراسمی راه و مرام و منش شهدا که از همه چیزشان گذشتند را به جوانان امروز که جنگ را درک نکرده اند نشان دهیم.دکتر خارازی با اشاره به شهادت شهید سپهبد سلیمانی گفت:شهادت ایشان نشان دهنده ی زنده بودن راه شهدا و ایثار در کشور است.
@behdarirazmi
3 روز پیش
به گزارش روابط عمومی بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت دوشنبه 30 دی ماه 98 سومین یادواره شهداری داروساز در محل تالار خلیج فارس واقع در باغ موزه دفاع مقدس به همت موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ،شرکت دارویی شفا دارو و دانشکده داروسازی دانشگاه تهران برگزار گردید. در این مراسم جمعی از خانواده‌های مکرم شهدا و ایثارگران، نخبگان جامعه‌ی داروسازی کشور، مسئولان حوزه دارو از تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها ذی‌ربط، روسای دانشکده‌های داروسازی و اساتید دانشگاه، مدیران حوزه‌های گوناگون تولید و تامین دارو و اعضاء بسیج جامعه داروسازی و…، حضور پیدا کردند.
@behdarirazmi
3 روز پیش
5 روز پیش
سومین یادواره شهدا و ایثارگران عرصه دارویی کشور دوشنبه 30 دی ماه با حضور خانواده معزز شهدا و تلاشگران ، پیشکسوتان عرصه دارویی کشور و دانشجویان داروسازی در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد
5 روز پیش
ترویج فرهنگ شهید و شهادت و نقش آن در:
1- اثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران
۲- موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت های حیاتی و اقتصادی و عمرانی
3- به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی
۴- ارتقاء شگفت آور بینش سیاسی آحاد مردم
۵- سنگین کردن كفه عدالت در تقسیمات امکانات عمومی کشور
۶- افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه
۷- ایستادگی روزافزون در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان
۸- ارتقاء آموزش و پژوهش و ارتقاء اخلاق حرفه ای
۱۰- ارتقاء وضعیت اقتصادی
11- ارتقاء عدالت و مبارزه با فساد
12- ارتقاء استقلال و آزادی
۱۳- ارتقاء عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن
۱۴- ارتقاء سبک زندگی

یزد - میدان شهید دکتر باهنر - سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد - کد پستی : ۸۹۱۶۹۷۸۴۷۷ تلفن : 5-۳۷۲۴۰۱۷۱ نمابر : ۳۷۲۵۴۷۵۰ آدرس سایت : www.ssu.ac.ir
@behdarirazmi
1 هفته پیش
با سلام و احترام و آرزوی سلامتی
با صلوات بر محمد و آل مربری (س) با توجه به اینکه در نظر است، به حول و قوه الهی، هفتمین کنگره بزرگداشت شهدا با محوریت " گام دوم، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت " در تاریخ 1398/11/30 با همکاری سپاه الغدیر و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار گردد لذا ضمن ارسال سرفصل های کنگره، ملهم از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری از جنابعالی درخواست می گردد نسبت به ارسال مقاله از طریق ایمیل ستاد یادواره وشهدا، به آدرس yadvarehshohada@ssu.ac.ir حداکثر تا آخر دی ماه سال جاری اقدام فرمایید. ان شاالله با چاپ مطالب حضرتعالی در ویژه نامه مخصوص هفدهمین کنگره گامی هر چند کوچک در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین اهداف و چشم اندازی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مرقوم و تشریح فرمودند، برداشته شود

@behdarirazmi
1 هفته پیش
2 هفته پیش
به گزارش خبرنگار موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت پنجشنبه 12 دیماه 1398 جلسه میز بهداری اصفهان در حضور سردار نصراله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در حسینه محبان اهل بیت بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد.در این جلسه ضمن تازه شدن دیدار ها هیئت امنای بهداری رزمی در اصفهان انتخاب شدند.
هیئت امنای میز بهداری رزمی در اصفهان :
سردار نصراله فتحیان ، حاج آقا گرجی، دکتر صانعی، دکتر معمار زاده، آقای شادی، آقای منصور سلیمانی، آقای کشفی، دکتر سعادت کثیر، دکتر مرتضویان ، دکتر انصاری پور، دکتر مصطفی ابوالحسنی ، دکتر سلحشور

@behdarirazmi
2 هفته پیش
2 هفته پیش
🌸محسن کاویانی از شاعران کشورمان حماسه‌ای را به یادِ سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و خطاب به ترامپ سروده است؛
جای دمشق این بار سمتِ عشق عازم شد
اسمش که قاسم بود جسمَش نیز قاسم شد

در پیکرش دیدم گریزِ روضه‌خوان‌ها را
هم روضه قطع الیَمین هم ارباً اربا را

افتاده روی خاک دستی پاک و نورانی
انگشتری با خاتمِ سرخِ سلیمانی
حالا همه لابی‌گری را خوب فهمیدیم
تضمینِ امضای‌ کَری را خوب فهمیدیم

عباس‌ها را می‌کُشی ای شمرِ خودکامه
زیرا که بیزارند آنها از امان نامه

عباسِ ما رو کرد دستِ مُنحرف‌ها را
دیدیم آخر برْکَتِ اف ای تی اف‌ها را

ای دشمن خونخوار بنشین و تماشا کن
هنگام رزمِ ماست گورَت را مُهَیا کن

ای آنکه با تو پُر شده میقاتِ بعضی‌ها
ای کدخدا و قبله حاجاتِ بعضی‌ها

هرچند در داخل تو با یک عدّه همدستی
لعنت به آنها! بعداز این با ما طرف هستی

این خاک رهبر دارد و خاکی پراز رهروست
آری دگر پایانِ دورانِ بزن دَر روست

ای کشور محبوبِ آقازاده‌های ما
چیزی نمانده که بیفتی تو به پای ما

دیدی چگونه باختی حالا قُمارت را
سردارِ ما با رفتنِ خود ساخت کارت را

ما را تو با این کارِ خود بیدارتر کردی
سردارِ ما را شک نکن سردارتر کردی

در هر نبردی او به نامردان فشار آورد
با رفتنَش هم نیز پیروزی به بار آورد

او کاوه بود و رفت بالاتر درفشِ او
حتی سَرَت ارزش ندارد قَدرِ کفشِ او

با مرگ هم دیگر در این طوفان نمی‌میریم
چیزی نمانده ! انتقامی‌ سخت می‌گیریم

ما اهل صلح و منطقیم از جنگ بیزاریم
اما از این پس با تو قاسم‌کُشتگی داریم

چیزی نمانده تا که برخیزیم سوی تو
همرنگ مویت می‌شود از ترس روی تو

چیزی نمانده تا بفهمی آه یعنی چه
در صفحه‌هامان ذکرِ بسم الله یعنی چه

چیزی نمانده تا ببینی با پریشانی
در پایتخت خود اتوبان سلیمانی

موشک به خاکَت می‌خورد از چند ناحیه
کاخِ سفیدت می‌شود فردا حسینیه

ما با تو می‌جنگیم تا وقتی نفس داریم
ما پشتمان عمریست طوفانِ طبس داریم

دنیای بی سردارمان هرچند تاریک است
فردای روشن می‌رسد ، خورشید نزدیک است...!✌️
@behdarirazmi
2 هفته پیش
2 هفته پیش
دیدار با پیشکسوتان بهداری رزمی شهر یزد
@behdarirazmi
2 هفته پیش
دریافت سروش پلاس