کانال مرکز تبلیغی آینده سازان

ارتباط با ادمین: m.f.t.a@ شماره تماس:02538731212- داخلی 115


با سلام خدمت مبلغین محترم
مرکز فرهنگی-تبلیغی آینده سازان با توجه به نیاز تبلیغی در ایام فاطمیه و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مبلغانی که علاقه‌مند به همکاری در حوزه تبلیغ دانش‌آموزی هستند، دعوت به عمل می‌آورد. این دوره تبلیغی در بستر فضای مجازی برگزار می‌گردد.
شرایط:
مبلغ مرکز آینده سازان
دارا بودن پرونده در دفتر تبلیغات
آشنایی با تبلیغ در فضای مجازی
مهلت ثبت نام:
از تاریخ 99/10/1 تا 99/10/10
طلابی که برای حضور در این دوره آمادگی دارند، برای ثبت نام می توانند به آدرس زیر مراجعه نمایند.
http://afaagh.com/fatemieh_fajr_99/
7 ماه پیش
🔶🔶قابل توجه مبلغین گرامی، علاقمندان برای شرکت در تبلیغ مجازی دهه آخر ماه صفر با عنوان اربعین یار 73 می توانندجهت ثبت نام تا تاریخ 99/7/9 به لینک ذیل مراجعه کنند.
🔴شرایط ثبت نام:🔴
🔵داشتن پرونده در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه قم🔵
🌈🌈مزایا:🌈🌈
🔻🔻تسویه حق التبلیغ بعد از دوره🔺🔺
👇👇👇👇لینک ثبت نام👇👇👇👇👇👇
Afaagh.com/Arbaeen/🔷🔷🔷
10 ماه پیش
عبرت_سبز

#هرثمه_بن_سلیم

🔵«هرثمة بن سليم» نقل می کند:من همراه على (علیه السلام) به جنگ صفين رفتم ، آن حضرت هنگامى كه به سرزمين كربلا رسيد نماز را به جماعت خواند و پس از اسلام نماز مقدارى از خاكهاى زمين را بوئيد و فرمود:«واها لك يا تربة ليحشرن منك قوم يدخلون الجنة بغير حساب؛آه اى زمين، جمعيتى از تو محشور مى شوند، كه بدون حساب وارد بهشت مى گردند.

🌸«هرثمه» پس از بازگشت از جنگ به همسرش «جرداء» كه از علاقه مندان به امام (علیه السلام) بود گفت:مى خواهى جمله شگفت آورى از على (علیه السلام) برايت نقل كنم؟خبر بالا را بازگو كرد، و اضافه نمود او را با علم غيب چه كار؟همسرش به او پاسخ داد:كه اين سخن را مگو! زيرا امير مؤمنان جز سخن حق نمى گويد.

✅(از گفتگوی هرثمه و همسرش برمی آید که هرثمه از شیعیان نبوده،بلکه با امیر امومنین علی علیه السلام به عنوان خلیفه چهارم بیعت داشته)
⚫️«هرثمه » گفته است به هنگام جنگ با حسين(علیه السلام) نيز من همراه لشكر ابن زياد بودم به كربلا كه رسيدم سخن على (علیه السلام) به يادم آمد، نزد حسين عليه السلام رفتم و آن خبر را گفتم!

⛔️امام(علیه السلام)فرمود: اكنون به يارى ما آمدى يا بجنگ ما؟گفتم: هيچكدام خانواده و بچه هايم را گذارده ام و از ابن زياد بر آنها بيمناكم.
حسين عليه السلام فرمود:پس آن چنان دور شو كه به هنگام كشته شدن: ما را مشاهده نكنى، زيرا آن كس كه شاهد كشته شدن ما باشد و ما را يارى نكنند وارد آتش خواهد شد و او نيز چنين كرد.

🎇(این جمله که "امام حسین (ع) را شیعیانش کشته اند صحیح نیست، ضمن اینکه تعلقات به دنیا شیعه و غیر شیعه نمی شناسد)
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#عمر_بن_سعد

یکی از فراگیرترین فتنه‌های زندگی بشر آلوده شدن به مال حرام است

#گندم_ری

🔶عمر بن سعد، پسر سعد بن ابی وقاص(سعد بن ابی وقاص معروف به سردار قادسیه-فرمانده سپاه فاتح ایران در زمان خلیفه دوم و هم چنین عضو شورای شش نفره)

⚫️روزی علی بن ابیطالب (علیه‌السّلام)، به خطبه خواندن مشغول بود و فرمود: «سلونی قبل ان تفقدونی؛ از من هرچه می‌خواهید بپرسید، قبل از اینکه دیگر مرا نیابید. به خدا قسم هر مطلبی که برایتان، سوالی باشد، از گذشته و آینده، پاسخ خواهم داد.» سعد بن ابی وقاص بلند شد و گفت: «آیا می‌دانی که در سر و ریش من، چند مو هست؟» حضرت فرمود: «از من سوالی کردی که به خدا قسم، پیامبر مرا از این سوال تو خبر داده، بدان که هر مویی از سر و ریش تو، شیطانی به پای آن نشسته و در خانه تو بزغاله‌ای است که فرزندم حسین (علیه‌السّلام) را خواهد کشت.» (عمر بن سعد آن روز کودکی نوپا بود)

🔥مسلم‌ بن‌ عقیل‌ پس‌ از آنکه‌ به‌ دستور عُبیدالله‌ بن‌ زیاد دستگیر شد، از عبیدالله خواست تا عمر بن سعد را به جهت خویشاوندی، وصی خود قرار دهد. مسلم وصیت‌هایش را با عمر در میان گذاشت. اما ابن‌ سعد وصیت‌ مسلم‌ را برای‌ عبیدالله‌ بازگو کرد و به‌ مسلم‌ خیانت‌ ورزید.

♨️همزمان با ورود امام حسین (علیه‌السّلام) به عراق عمر سعد که از سوی عبید الله ابن‌ زیاد به امارت حکومت ری منصوب و به‌ سرکوبی‌ شورش‌ دیلمیان‌ مأمور شده‌ بود، با ۴ هزار سپاهی‌ در بیرون‌ کوفه‌ اردو زده‌ و آماده‌ حرکت‌ به‌ سوی‌ ری‌ بود. پس غبیدالله او را از رفتن بازداشت و به او دستور داد تا به مصاف امام (علیه‌السّلام) برود. عمرسعد از اجرای این دستور عذر خواست؛ اما عبیدالله امارت ری را مشروط به جنگ با امام حسین (علیه‌السّلام) کرد.
عمرسعد اجازه خواست تا در این باره بیاندیشد. با موافقت عبیدالله ابن‌ زیاد با این خواسته، او با اقوام و دوستانش مشورت نمود همگی او را از جنگ با امام (علیه‌السّلام) برحذر داشتند؛
اما فردای آن روز عمر بن سعد برخلاف نظر دوستان و آشنایان، راه کربلا را در پیش گرفت و با چهار هزار نفر سپاهی عازم نبرد با امام (علیه‌السّلام) گردید
انساب الاشراف ج۲ ص ۳۴۴

کاش گندم،مَحَکِ ارزشِ فطریه نبود
یادم آمد گندمِ ری، روضه ات تکرار شد
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#عدیّ_بن_حاتم_طائی

🌸عدی بن حاتم طایی از صحابه پیامبر بود. پدرش حاتم طایی در جاهلیت به سخاوت زبانزد بود

🔴وقتی مأموران مختار، حکیم بن طفیل طائی لعنه‌الله را دستگیر کردند؛ قبیله بنی طیّ به نزد عدی رئیس این قبیله رفتند تا برایش از مختار امان‌نامه بگیرد. او هم علی‌رغم کهولت سن و نابینایی و دوری راه، برای شفاعت این جنایتکار خود را به مختار رساند! خوشبختانه مختار قبل از رسیدن عدی، از موضوع باخبر شده و حکیم ملعون را به جهنم فرستاده بود.
قاموس الرجال ج۷ ص ۱۸۵

#قبیله_گرایی
#حزب_گرایی

✅شخصیت عدیّ بن حاتم طائی
حامی سرسخت و مرید امیرالمؤمنین
پدر سه شهید در صفین
سردار و جانباز صفین و جمل
رئیس قبیله بنی طیّ
ریش سفید و مورد احترام شیعه

👹جنایات حکیم بن طفیل طائی لعنه الله علیه:
تیراندازی به سیدالشهدا
اسب تاختن بر پیکر بی سر حضرت
قطع دست چپ عباس‌بن‌علی
فرود آوردن عمود آهن بر سر مبارک عباس‌بن‌علی
غارت لباس عباس‌بن‌علی
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#زید_بن_حسن_بن_علی

🔶در زمان امام حسین علیه السلام که یکی از تلخ ترین دوران امامت اهل بیت علیهم السلام بود، تنها گروه اندکی آن حضرت را یاری کردند. از میان یاران آن حضرت، فرزندان امام مجتبی علیه السلام نیز حضور داشتند.

🚫زید فرزند ارشد امام حسن مجتبی، بر خلاف برادران بزرگوارش حضرت قاسم، حسن مثنی، ابوبکر الحسن و عبدالله بن حسن همراه سیدالشهدا در کربلا حاضر نشد! حتی بعد از شهادت حضرت با عبدالله بن زبیر، شوهر خواهرش بیعت کرد! علامه تُستَری علت تخلّف او را تحت تأثیر قرار گرفتن از خواهرش و عبدالله بن زبیر می‌داند.

♨️زید بن حسن بر سر موقوفات و صدقات پیامبر(ص) با علویون بخصوص امام باقر علیه الاسلام اختلاف داشت و طبق برخی اقوال به تحریک هشام بن عبدالملک دست به قتل امام باقر(ع) زد.

💯اگر به منابع روایی شیعه رجوع شود، مثل کتب اربعه، وسائل الشّیعه و امثالهم، می‌بینیم فقط از زید بن حسن یک روایت وجود دارد. با این‌که پسر امام معصوم است.
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#محمد_بن_بشیر_حضرمی
🦋کربلا یک نمایشگاه خدا است.اگر تعلق ها را زیر پا بگذاریم پرواز می‌کنیم

🍁شب عاشورا ، برای بشیر خبر آوردند که پسرش در مرز ری اسیر شده است. او با شنیدن این خبر اظهار داشت: «امیدوارم که خداوند به من و او در برابر این گرفتاری‌ها پاداش دهد دوست ندارم که فرزندم اسیر باشد و من زنده باشم.»

🌱امام حسین (علیه‌السلام) با شنیدن سخن او فرمود: «رحمک الله انت فی حلّ من بیعتی فاذهب واعمل فی فکاک ابنک؛ خدایت رحمت کند. من بیعت خود را از تو برداشتم برو و برای رهایی فرزندت بکوش.»

💎بشیر گفت: درندگان، زنده زنده مرا بخورند اگر از تو جدا گردم و در این بی‌کسی تنهایت بگذارم و سپس سراغت را از کاروانیان بگیرم؛ نه نه، هرگز!

🔵حضرت فرمود: -پس بیا و- این جامه‌ها را به فرزندت بده تا برای آزادی برادرش هزینه کند. آنگاه پنج جامه، به ارزش هزار دینار به او داد.
تعارض بین حق‌مداری و تعلق به خانواده یکی از سخت‌ترین چالش‌های هر انسان است

♨️محمد بن بشیر حضرمی با این عمل آنقدر بزرگ می شود ،که در زیارت ناحیه مقدسه که منسوب به امام عسکری و امام هادی (علیهم السّلام) ، به صورت ویژه ای از او یاد می شود. در آن زیارت امام هادی علیه السلام به اسم شهدای کربلا که می‌رسند تنها یک سلام می‌دهند. اما امام به اسم او که می رسد ، جواب محمد بن بشیر را به امام حسین(ع) در زیارتنامه آورده است: السَّلَامُ عَلَى بِشْرِ بْنِ عُمَرَ الْحَضْرَمِی ألَّذی قَالَ لأبِی عَبدِاللهِ الحُسَینِ أَکَلَتْنِی إِذَنْ السِّبَاعُ حَیّاً إِنْ فَارَقْتُک‏» گرگ‌های بیابان من را پاره پاره بکنند اگر بخواهم تو را رها بکنم.»

‏✅در آن بی‌یاری سیّد الشّهداء بچّه‌ها امام حسین نگاه می‌کنند آن طرف مدام دارد سیاه‌تر می‌شود، لشکر بیشتر می‌شود، این طرف یک به یک آدم‌ها فرار می‌کنند. محمد بن بشیر با این سخن بچّه‌های سیّد الشّهداء را امیدوار کرد.
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#طرمّاح_بن_عدی

🔵طِرِمّاح بن عَدِی الطائی از یاران امام علی(ع) و امام حسین(ع) و از شاعران شیعه همچنین برادر حجر بن عدی است .

♨️ او نامه‌ بر امام علی (ع) به معاویه در جنگ صفین بود. وی در مناظره با معاویه چنان با زیبایی و ظرافت و فصاحت و بلاغت سخن گفت که دنیا در چشم معاویه تیره و تار شد. وقتی معاویه را دید گفت سلام بر تو‌ای پادشاه، معاویه گفت چرا مرا امیرالمومنین نخواندی که طرماح در جواب گفت مومنین ما هستیم، چه کسی تو را بر ما امارت داده که تو را امیر بخوانم؟ وی حتی موقع تحویل نامه جلو نرفت و منتظر شد معاویه خود به نزد او رود.

✅او در منزلگاه عذیب هجانات با سیدالشهدا ملاقات کرد و خبر شهادت قیس بن مسهر را گزارش داد در همین منزلگاه، امام حسین (ع) برای آن که از بیراهه به کوفه برود، کسی را می‌خواست که به راه آشنا باشد. طرماح اعلام آمادگی کرد و در جلو کاروان حسینی به راه افتاد.

🔴 طرماح سپس با اجازه امام به سوی خانواده‌اش رفت. هنگام وداع به امام گفت: خداوند شر جن وانس را از تو دور گرداند. من آذوقه و نفقه‌ای را برای خانواده‌ام از کوفه تهیه کرده‌ام که به محض اینکه به آن‌ها برسانم برخواهم گشت و به خدا تو را یاری خواهم کرد! رفت؛

📌رساندن آذوقه به خانواده و ترجیح دادن آنان به یاری امام (علیه‌السّلام) و اولویت بخشی آنان در رفع گرفتاریشان، او را از فیض یاری امام معصوم (علیه‌السّلام) محروم کرد. او زمانی که به عذیب هجانات رسید خبر شهادت امام را از سماعة بن بدر شنید.
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#عبیدالله_بن_حرّ_جعفی

♨️از اشراف و رزم‌آوران کوفه بود. سیدالشهدا پیکی به خیمه‌اش فرستاد. گفت از کوفه خارج نشدم مگر برای اینکه با حسین بن علی مواجه نشوم! امام شخصاً به خیمه‌اش رفتند و او را دعوت به نصرت کرده و فرمودند: تو غرق گناهی! با من همراه شو تا شفاعت جدم را برای تو تضمین کنم. اما عبیدالله گفت فعلاً قصد مردن ندارم و اسب و شمشیرش را پیش‌کش حضرت کرد! امام علیه السلام از او روی برگرداند و فرمود: نه حاجت به تو دارم و نه به اسب تو، و سپس آیه ای از سوره کهف را خواند: «و ما کنتُ متخذ المضلین عضدا»؛ (من گمراهان را به یاری خود نمی طلبم.) امالی صدوق ، مجل۳۰

📌چند نکته در این واقعه ماییه عبرت است

🔶1-گناهکاری عبیدالله بن حر(از طرفداران عثمان و معاویه بوده) با این وجود خود امام به چادر او می روند و او را به دعوت می کنند و تضمین می کنند که مورد شفاعت پیامبر قرار گیرند

🔶2-عبید الله بن حر این فرصت را از دست می دهد و برای دلجویی اسب و شمشیر را پیشکش می کند

🔶3 -امام اسب و شمشیر را قبول نمی کنند یعنی وقتی خود فرد در سپاه امام قرار نگرفت اموال او هم بدرد نمی خورد. در واقع امام به دنبال نجات و هدایت افراد است. "امام خود ما را می خواهد".

✅تا زمانی که خود را حسینی نکرده ایم نذر ما، هیئت رفتن ما، مشکی پوشیدن ما و ... اثر چندانی ندارد.🌿

💯امام حسین به عبیدالله بن حر فرمودند: اما از اینجا بگریز و برو! نه با ما باش و نه بر ما! زیرا اگر کسی صدای استغاثه ما را بشنود و اجابت نکند، خداوند او را به رو در آتش جهنم می اندازد و هلاک می شود. آنگاه امام علیه السلام به خیمه خود بازگشت.

🔥عبیدالله تا پایان عمر اشعار زیادی برای ابراز پشیمانی از این فرصت سوزی سرود اما در عین حال یکی از عوامل مؤثر در شکست قیام مختار نیز شناخته می‌شود.

او در سال 68 قمری، 7 سال بعد از واقعه عاشورا در فرات از ترس سپاهیان مصعب غرق شد
11 ماه پیش
#عبرت_سبز

#فرزدق

🔵در حوادث سال ۶۰ق آمده است که فرزدق برای حج به سوی مکه رفت و در منزلگاه صفاح با امام حسین(ع) برخورد کرد. امام از او احوال مردم کوفه را جویا شد و او در پاسخ گفت: «قُلُوبَهُمْ مَعَهُ وَ سُیُوفَهُمْ عَلَیْهِ».«آنان را پشت سر گذاشتم در حالی که دل‌هایشان با تو و شمشیرهایشان بر ضد تو (و در نقلی با بنی امیه) بود.»(تاریخ طبری، ج۷، ص2969)

📌جالب است بدانیم امام بعلت معرفت پایین فرزدق از او دعوت به همراهی نمی کند

⛔️عبدالله بن عمروعاص در مکه به فرزدق گفت: چرا به حسین نمی‌پیوندی؟ به خدا قسم به حکومت خواهد رسید! فرزدق تصمیم گرفت به سپاه سیدالشهدا بپیوندد. اما خودش نقل می‌کند که چون به عاقبت انبیا فکر کردم پشیمان شدم! وقتی در کوفه خبر شهادت سیدالشهدا را شنید، عبدالله بن عمروعاص را لعن می‌کرد و می‌گفت نزدیک بود مرا به کشتن بدهد.

💯چرابا وجود اینکه معرفت فرزدق به قدر معرفت اصحاب امام نبود ؛ و فعّالیتی در محیط اهل بیت نداشت امام حسین (ع)همیشه از اوتجلیل می‏ کردند؟
می توان گفت به‏ خاطر تبیین و روشنگری فرزدق با رسانه شعر .

✅در دوران حکومت ولید بن عبدالملک، ولیعهد و برادرش هشام بن عبدالملک به قصد حج به مکه رفت. او در هنگام طواف به سمت حجر الاسود رفت تا آن را استلام کند ولی به علت ازدحام جمعیت نتوانست به آن نزدیک شود. ناچار برگشت و در جای بلندی برایش کرسی گذاشتند و او از بالای آن کرسی به تماشای جمعیت پرداخت. در این میان امام زین العابدین(ع) وارد شد و پس از طواف، به سمت حجرالاسود رفت. جمعیت با همه ازدحامی که بود، راه را باز کردند تا امام خود را به حجر الاسود نزدیک ساخت. اطرافیان هشام سخت شگفت‌زده شدند. یکی از آنها از هشام پرسید: «این شخص کیست؟» هشام با آنکه علی بن حسین(ع) را می‌شناخت، گفت: «نمی‌شناسم.»
در این هنگام فرزدق با شهامت گفت: «ولی من او را می‌شناسم» او بر روی بلندی ایستاد و قصیده معروف خود در معرفی امام سجاد را سرود. هشام دستور داد مستمری فرزدق را از بیت المال قطع و خودش را نیز در «عسفان» بین مکه و مدینه زندانی کردند.
زمانی که امام سجاد(ع) از زندانی شدن او مطلع شد، مبلغ دوازده هزار درهم برای او فرستاد. فرزدق این مبلغ را پس داد و گفت: من مدح تو را برای رضای خدا گفتم، نه برای عطا. حضرت مبلغ را باز فرستاد و فرمود: «ما اهل بیت، چون چیزی به کسی بخشیم باز نستانیم.(تاریخ گزیده، مستوفی، ص۷۱۰)
12 ماه پیش
#عبرت_سبز

#ضحاک بن عبدالله مشرقی

✅طبری نقل کرده است ضحاک به همراه مالک بن نضر ارحبی، در میانه راه کاروان حسینی به سوی کوفه، با امام حسین (ع) ملاقات کردند. امام حسین (ع) آن دو نفر را به یاری خود خواند، وقتی آنان عذر خواستند امام (ع) علت عدم همراهی‌شان را جویا شد. مالک بن نضر گفت: من بدهی و نان‌خور دارم. اما ضحاک دعوت امام را مشروط قبول کرد و گفت: «من هم فردی عیالوارم و به مردم مقروض هستم؛ اما اگر به من اجازه دهی، هنگامی که هیچ جنگجویی -در کنارت- نیافتم، بازگردم و فقط تا آنجا برایت بجنگم که برایت سودمند باشد و بتوانم از تو دفاع کنم.» امام (ع) پذیرفت.( طبری، تاریخ طبری، ج۴، بیروت، ص۳۱۷)

🔴ضحاک زمانیکه تنهائی سیدالشهدا را که دید سست شد و تصمیم گرفت فرار کند. خدمت امام آمد و گفت: با هم قرار گذاشته بودیم تا وقتی مدافع داری من هم دفاع کنم، حال که همه کشته شده‌اند به من اجازه بده بروم! امام آزادش گذاشت. او که قبلاً اسب خود را در یکی از خیمه ها بسته بود و پیاده می‌جنگید، پس از اذن امام سراغ اسبش رفت و از معرکه گریخت.

🔶ضحاک بن عبدالله از گزارشگران واقعه کربلا در کوفه است.

📌اگر بجای ضحاک بودیم چه می کردیم.📌

💯ضحّاک به سیّد الشّهداء (علیه السّلام) گفت: ما با هم قرار گذاشته بودیم که تا وقتی که کمک من برای شما فایده‌ای داشته باشد به شما کمک می‌کنم الآن فقط من و شما هستیم و این لشکر، اگر من کشته بشوم یا نشوم نمی‌توانم برای شما کاری انجام دهم. پس اجاز بدهید من بروم.

🌿به نظر این استدلال ضحاک بسیار منطقی و عقلایی است یعنی اگر ضحاک هم کشته شود تنها تعداد شهدای کربلا از 72 نفر به 73 نفر تغییر پیدا می کند

⁉️چه چیزی باعث می‌شود که انسان بر خلاف عقل و منطق خود عمل کند؟

💫در راه بندگی عقل حسابگر کافی نیست عشق هم لازم است♨️
12 ماه پیش

#عید_غدیر
#عیدالله_الاکبر
#مبانی_تربیت_فرزند

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمومنین و الائمة علیهم السلام

رسول‌خدا (صلی الله علیه و آله):
فرزندان خود را با محبت من و محبت اهل بیت من تربیت کنید.

💐 بزرگترین عید خدا، عید اکمال دین و اتمام نعمت، عید ولایت و وصایت حضرت امیرالمومنین علیه السلام بر همه شما مبارک باد.

#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
🌹| #علامه_طباطبایی(ره)

👈وقتی گره های کور به شما رو آورد،
با ذکر صلوات سیلی راه بیندازید؛
تا مشکلات را با خود ببرد...❗️

#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
#حدیث

🌹امام صادق علیه السلام:
✅خداوند هیچ دری را بر روی مؤمن نمی بندد مگر اینکه بهتر از آن را به روی او باز کند.

#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
#غدیریعنے

👈کسانی‌ که عقب ماندھ اند برسند...
و کسانے که جلو رفته‌اند برگردند.

•[ غــدیـر یعنــے
با #ولایت حرکت‌ کردن ]•

#عاشورانتیجه‌ازیادبردن‌غدیراست


#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
🌹غرقِ دنیا شده را جامِ شهادت ندهند...!

🌺
✅شهادت را لیاقت لازم نیست. معرفت
لازم است. منتهای آرزوی هر انسانی
رسیدن به کمال است که راه گریز
و سریع آن جهاد در راه اوست...!

#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
✅بیانات رهبر فرزانه
امروز ما در یک میدان جنگ و کارزار حقیقی فکری قرار داریم....
از مهمات تفکر اسلامی وانبارهای معارف الهی و اسلامی استخراج و صرف کنیم
برد با ماست😏💪
مجهز شوید...
#فضای_مجازی #آینده_سازان #همراز
12 ماه پیش
✅بیانات رهبر فرزانه
دستگاههای تبلیغاتی دنیا برای گمراه کردن انسان ها ... از همه امکانات استفاده می کنند؛برای الگوسازی و ملتها دستشان خالی است...
ما الگوهایی مثل امام حسن ع و حسین ع داریم
دستمان پر است😏💪
#فضای_مجازی #آینده_سازان #همراز
12 ماه پیش
#مطالعه_تاریخ

18 مرداد سالروز قرارداد ننگین 1919 بین ایران و انگلیس

#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
⭕️ برخورد امام هادی(ع) با جریان‌های متصوفه:

◼️ از اندیشه‏‌هاى منحرفى که با رخنه در جامعه ی اسلامى، سبب بدنامى شیعه و تشویش افکار عمومى جامعه مسلمانان شده بود،*تصوف* بود.

پیروان این مکتب، با نمایاندن چهره‏اى زاهد، عارف، خدا پرست، بى میل به دنیا و پاک و منزه از پستى‏‌ها و آلایش‏‌هاى دنیایى، مردم را گمراه مى‏‌کردند.

⏺ آنها در اماکن مقدسى چون مسجد پیامبر(ع) درشهرمدینه گرد هم مى‌‏آمدند و به تلقین اذکار و اوراد با حالتى خاص مى‏‌پرداختند، به گونه‌‏اى که مردم با دیدن حالت آن ها مى‌‏پنداشتند با پرهیزکارترین افراد رو به رو هستند و تحت تأثیر رفتارهاى عوام فریبانه آنان قرار مى‏‌گرفتند!!!!!!!
امام هادى(علیه السلام) نیز با واکنش‏‌هایى سریع و به هنگام، این توطئه ی عقیدتى را کشف و خنثى ساختتند.

🔽 امام با دیدن اعمال فریب‏کارانه ی آن ها، به یاران خود فرمودند:
به این جماعت حیله‏‌گر و دو رو توجهى نکنید. اینان هم‏نشینان شیاطین و ویران کنندگان پایه‌‏هاى استوار دینند.
براى رسیدن به اهداف تن پرورانه و رفاه طلبانه ی خود، چهره‌‏اى زاهدانه از خود نشان مى‏‌دهند و براى به دام انداختن مردم ساده دل، شب زنده دارى مى‏کنند.
به راستى که اینان مدتى را به گرسنگى سر مى‌‏کنند تا براى زین کردن، استرى بیابند.

🔶 این ها لا اله الا اللّه نمى‏‌گویند، مگر این که مردم را گول بزنند
وکم نمى‏‌خورند مگر این که بتوانند کاسه‏‌هاى بزرگ خود را پر سازند
و دل‏هاى ابلهان را به سوى خود جذب کنند.
با مردم از دیدگاه و سلیقه ی خود درباره دوستى خدا سخن مى‏گویند
و آنان را رفته رفته و نهانى، در چاه گم راهى (که خود کنده‏‌اند)مى‌‏اندازند.

#سبک_زندگی
12 ماه پیش
🌐 #دشمن_شناسی 42
🗓سالروزانعاقدقرارداد۱۹۱۹
توسط نخست‌وزیرقاجار میرزا حسن وثوق الدوله
💬رهبرانقلاب
‼️غربی‌ها در هر جائی که توانستند، بنیانهای فرهنگی و اعتقادی کشورها و ملتها را از بین بردند. در مثل کشور ما که استعمارِ مستقیم وجود نداشت و به برکت مجاهدت یک عده از بزرگان، انگلیسها نتوانستند به طور مستقیم وارد شوند، افرادی را عامل خودشان کردند. اگر قرارداد ۱۲۹۹، یعنی ۱۹۱۹ میلادی که معروف به قرارداد وثوق الدوله است در ایران با مقاومت امثال مرحوم مدرس و بعضی از آزادی خواهانِ دیگر مواجه نمیشد و این قرارداد عملیاتی میشد، استعمار ایران مثل هند حتمی بود مردانی نگذاشتند این اتفاق بیفتد! ۹۱/۷/۲۳


#آینده_سازان
#همراز
12 ماه پیش
#دوست یابی
#شناخت_دوست
#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
#دوست یابی
#اهمیت_دوست_خوب
🌼🌼🌼🌼👈👈👈برخی افراد نعمت را فقط در خوردنی ها می بینند در حالی که خداوند نعمت هایی بالاتر از نعمت خوراکی به ما داده است و متاسفانه از آن غافلیم. پس بیایم نعمت های خدا را بشناسیم و بعد شاکر این نعمات باشیم.
حال اگر دوست خوب در زندگیمون داریم خدا را بابت این نعمت بزرگ شاکر باشیم.
#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
#دوست یابی
#شناخت_دوست
#همراز
#آینده_سازان
12 ماه پیش
دریافت سروش پلاس