کانال مرکز تبلیغی آینده سازان

ارتباط با ادمین: m.f.t.a@ شماره تماس:02538731212- داخلی 115


سامانه راهپیمایی مجازی روز قدس* شما هم با زدن لینک زیر به جمع راهپیمایان بپیوندید و از متجاوزان صهیونیست اعلام انزجار و از مردم مظلوم فلسطین اعلام حمایت کنید.

🔰 لینک وبسایت:
qen.ir/qods
1 سال پیش
آخریݩ پنجشنبہ ماه پُر برکت رمضان 🌙 و ياد درگذشتگان عزیزمان
📿📿📿📿📿📿📿
اَللّهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِنَاتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِمَاتِ اَلاَحیَاءِ مِنهُم وَ الاَموَاتِ ، تَابِع بَینَنَا وَ بَینَهُم بِالخَیراتِ اِنَّکَ مُجیبُ الدَعَوَاتِ اِنَّکَ غافِرَ الذَنبِ وَ الخَطیئَاتِ وَ اِنَّکَ عَلَی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ بِحُرمَةِ الفَاتِحةِ مَعَ الصَّلَوَاتِ

التماس دعا🙌
آخرین پنجشنبہ ماه مبارک رمضان 🌙 است
فاتحہ اے و صلواتے هدیه می ڪنیم✨
به تک تک آنهایی ڪـہ روزے در ڪنارمان
نفس هایشان گرما بخش محفل مان بود
و امروز یادشان دلگرم مان میڪند
🌹🌹🌹🌹
#خودسازی #بندگی #آینده_سازان #همراز
1 سال پیش
💠 زکات فطره مهمان

❇️سوال:

🙂 کسی که در افطار شب عید فطر، میهمان دیگری باشد، فطریه‌اش به عهدۀ کیست؟خودش یا صاحب‌خانه؟ آیا فرقی می‌کند که قبل از اذان مغرب به میهمانی رفته باشد یا بعد از آن؟

✅ پاسخ:

🔹آیت الله خامنه ای: فطره مهمانى كه پيش از غروب شب عيد فطر با رضايت صاحب خانه وارد شده و نان خور او حساب مى‌شود، بر او واجب است؛ و فطره مهمانى كه بعد از غروب شب عيد فطر وارد مى‌شود بر صاحبخانه واجب نيست، اگرچه پيش از غروب او را دعوت كرده باشد و در خانه او هم افطار كند.

⚠️نکته: با یک شب مهمان نان خور حساب نمی شود.

🔸 آیت الله مکارم شیرازی: میهمانى که پیش از غروب شب عید فطر با رضایت صاحب خانه وارد شده و نانخور او محسوب مى شود (یعنى تصمیم دارد مدّتى نزد او بماند) دادن زکات فطره او نیز واجب است، امّا اگر فقط براى شب عید دعوت شده فطره او بر میزبان واجب نیست و در صورتى که بدون رضایت صاحب خانه باشد نیز بنابر احتیاط واجب فطره او را بدهد، همچنین فطره کسى که انسان را مجبور کرده است که خرجى او را بپردازد.
مهماني که پيش از غروب شب عيد فطر با رضايت صاحبخانه وارد شده، اگر فقط براي شب عيد دعوت شده فطره او بر ميزبان واجب نيست ولي اگر نانخور او محسوب شود (يعني تصميم دارد حداقل چهار پنج روز نزد او بماند) دادن زکات فطره او واجب است. در صورتي که بدون رضايت صاحبخانه باشد نيز بنابر احتياط واجب فطره او را بدهد، همچنين فطره کسي که انسان را مجبور کرده است که خرجي او را بپردازد.

🔹 آیت الله سیستانی : فطریه مهمانی كه پیش از غروب شب عید فطر وارد بر میزبان شده و نان‌خور وی - هرچند موقّتاً - محسوب می‌شود، بر میزبان واجب است مثل مهمانی كه قبل از غروب آفتاب وارد منزل میزبان شده و شب نیز در منزل او می‌ماند و میزبان هم امكانات رفاهی لازم را برایش فراهم نموده و عهده‌دار مخارج او شده است هرچند مهمان چیزی نخورد یا با غذای خودش افطار نماید؛
اما به مهمانی كه تنها برای افطاری دعوت شده و شب نمی‌ماند، نان‌خور صدق نمی‌كند و زكات فطره‌اش بر عهده میزبان نیست.
👈 فطریه مهمانی كه بعد از غروب آفتاب در شب عید فطر وارد بر میزبان می‌شود در صورتی كه نان‌خور او محسوب نشود، بر ميزبان واجب نيست و اگر نان‌خور او حساب شود (بنا بر احتياط واجب) مراعات مقتضای احتياط ترک نشود مانند اين كه يكی با اجازه ديگری فطريه را بدهد.

🔸 آیت الله وحید خراسانی : چنانچه پیش از غروب آفتاب شب عید فطر با رضایت صاحب خانه وارد شود و تا صبح نزد او بماند فطره او بر صاحب خانه واجب است و اگر تا صبح نزد او نماند بر او واجب نیست.

⌨ استفتاء‌ از سایت مراجع تقلید
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🔰«السَّلَامُ عَلَيكَ يَا أَكْرَمَ مَصْحُوبٍ مِنَ الْأَوْقَاتِ »

⬛️ بهترين مصحوب و همراه،
مصحوبى است كه خيرى رسانده
و شرّى نداشته؛
چون هر مصاحبى ممكن است
در مصاحبت با او، انسان هم بهره ‏مند بشود
و هم صدمه بخورد،

◼️ولى رمضان ماهى و همراهى است
كه فقط حُسنِ جوار دارد.
او براى ما آزارى نداشته است،
ولى حالا ما داريم از او جدا مى ‏شويم.

◾️يك دوستى را كه آدم از او فاصله مى‏ گيرد
يا يك كوزه ‏اى را كه مدتى از آن آب خورده است
را از دست مى‏ دهد، دل شكسته مى ‏شود.

▪️حالا ما داريم از شهر بزرگ خدا،
عيد اولياى خدا،
بهترين مصحوب و بهترين مصاحب جدا مى ‏شويم،
چگونه دل شكسته نباشيم!!

⬜️ به قول يكى از دوستان،
رمضان سالِ ديگر هم كه بيايد
رمضانِ سال ديگر است،
جاى خودش را دارد،
جاى امسال كه نيست.
◻️ دوباره ما آن قدر تا سال ديگر كسرى مى ‏آوريم
كه بخواهيم با آن جبرانش كنيم.
◽️در اين ماه خوب است كه انسان
لحظه ‏هايى براى تأمل در
بينات‏ و هُدى‏ و فرقان‏
و عنايات و غفران و رحمت
و انابه حق داشته باشد.

📝استاد علی صفایی حائری
📚کتاب بهاررویش، ص ۱۴۴


#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🕌 هفت فایدۀ دنیایی و هفت فایدۀ آخرتی اذان گفتن

✅ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی
1 سال پیش
1 سال پیش
🌴منبر صوتی🖕🖕🖕🖕

🌼قیامت، روز تغییر عناوین دنیوی

🌿تفسیر آیه سوم سوره واقعه

#همراز
#آینده سازان
1 سال پیش
1 سال پیش
نگو،
به من چه
به جهنم

حقشونه

امام صادق علیه السلام: «عابدی از بنی اسرائیل نماز می‌خواند، بچه ها مقابلش مرغی را پر می‌کندند و شکنجه میکردند. اعتنا و اقدامی نکرد و نمازش را ادامه داد. زمین به فرمان الهی دهان باز کرد و او را در عذاب ابدی فرو برد» (امالی طوسی/669)

حالا خدا چگونه با نمازخوان‌هایی که نه فریاد یک مرغ مظلوم، بلکه فریاد اینهمه مظلومان عالم دلشان را تکان نمی‌دهد برخورد خواهد کرد؟

#آینده_سازان
#همراز
#فلسطین

القدس للاسلام
1 سال پیش
به دوستي گفتم: چراديگر خروسٍ تان نميخواند؟

گفت:همسايه ها شاكي بودند كه صبح ها مارا از خواب بيدار مي كند ،ما هم سرش را بريديم.

آنجا بود كه فهميدم هر كس مردم رابيدار كند سرش راخواهند بريد . در دنیای كه همه از مرغ تعريف ميكنند نامي ازخروس نيست، زيرا همه بفكر سيرشدن هستند ... نه بفكر بيدار شدن ...!!!
1 سال پیش
🔰 سوال:

تدابیر پیامبر(صلی الله علیه و آله) برای خلافت امام علی(علیه السلام) چه بوده است؟

📝 پاسخ:

رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) در طول دوران رسالت خود؛ همواره دغدغه جانشینی پس از خود را داشتند و از همان ابتدا تلاش می کردند حضرت علی(علیه السلام) را به عنوان حاکم و امیرمؤمنان(علیه السلام) برای مردم معرفی کنند و بستر امامت آینده وی را هموار سازند و حتی به یاران خود توصیه می کردند که به هنگام سلام به علی(علیه السلام) او را امیرمؤمنان خطاب نمایند.
🔹بریده اسلمی می گوید: «رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) بر ما - که هفت نفر بودیم - امر فرمود که بر علی به عنوان امیرالمؤمنین سلام دهیم»
🔹تدابیر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در تبیین و تثبیت خلافت امام علی(علیه السلام) را در سه بخش می توان پیگیری کرد:
1⃣تلاش بر ممتاز جلوه دادن علی(علیه السلام)
🔹پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) به هنگام هجرت، علی(علیه السلام) را انتخاب کرد تا در جای او بخوابد و در سنین جوانی او را به دامادی خود برگزید، و بهترین زنان عالم یعنی فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را به ازدواج او درآورد.
🔹زمانی که برخی از اصحاب دری را به سوی مسجد باز کرده بودند، پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) دستور داد تا همه درها بسته شود به جز در خانه علی(علیه السلام) ...
2⃣. نصب علی(علیه السلام) بر ولایت و امامت
🔹فراوانی احادیث نصب به گونه ای است که حتی برخی از دانشمندان اهل سنت نیز بدان اشاره کرده اند؛ به عنوان نمونه ذهبی از حدیث نصب چنین یاد می کند:
🔻«یا علی! انت الامام و الخلیفه بعدی و انت اولی بالمؤمنین من انفسهم». «ای علی! تو امام و جانشین پس از من هستی و تو سزاوارتری به مؤمنین از خودشان».
3⃣ تدابیر عملی
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله ) در سال های منتهی به آخر عمر خود، چند اقدام عملی برای تثبیت خلافت امام علی(علیه السلام) انجام داد که بهانه برای مسلمانان باقی نماند . تدابیر عملی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) را در نمونه های ذیل می توان یافت:
🔶نشان دادن علی(علیه السلام) در روز غدیرخم
🔹پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) بعد از پایان اعمال حجّ و قبل از آن که حاجیان متفرّق شوند، مردم را در سرزمین غدیر خم جمع کرد و ... آن گاه دست علی(علیه السلام) را بلند کرد و از جانب خداوند، ولایت و امامت او را به مردم ابلاغ نمود. این موضوع به گونه ای صراحت در امامت امیرمؤمنان(علیه السلام) داشت که شخصیت های سیاسی و اجتماعی آن دوره و صحابی معروف، این انتصاب را تبریک گفتند؛
🔹عمر بن خطاب بعد از اتمام حدیث غدیر به امیرمؤمنان(علیه السلام) گفت: «هنیئا لک یابن أبی طالب أصبحت و أمسیت مولی کل مؤمن و مؤمنة» . «گوارای تو باد ای پسر ابوطالب که صبح و شام مولای زنان و مردان مؤمن می باشی».
🔹حدیث شریف غدیر مورد پذیرش و اتفاق اهل سنت و شیعه قرار گرفته است به گونه ای که 110 صحابی و 84 تابعین آن را گزارش کرده اند.
🔶فرستادن سپاه اسامه برای جنگ با روم
🔹این اقدام پیامبر(صلی الله علیه و آله)، تلاشی بود تا در غیاب برخی از چهره ها و در فضای آرام مدینه، مسئله خلافت و جانشینی عملی شود، اما عده ای از جمله عمر و ابوبکر و ابوعبیده و سعد بن ابی وقاص و برخی دیگر با بهانه های واهی عذر آورده و از لشکر اسامه خارج شدند. حتّی کار به جایی رسید که وقتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) نافرمانی آنان را دید ، آنان را لعنت کرد و فرمود: «خدا لعنت کند هر کسی را که از لشکر اسامه تخلّف نماید»
🔶تلاش برای نوشتن وصیت نامه
🔹یکی از اقدامات عملی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در روزهای آخر حیات خود، تلاش برای مکتوب کردن وصیت نامه ای بود که در طول دوره رسالت به صورت شفاهی بدان تصریح کرده بود. ازاین رو چند روز قبل از وفاتشان در حالی که در بستر آرمیده بود و حجره شان مملوّ از گروه های مختلف بود، خطاب به جمعیت کرده و فرمود:
🔷«کتابی بیاورید تا در آن چیزی بنویسم که با عمل به آن بعد از من گمراه نشوید.»
🔹به گفته محمد بن اسماعیل بخاری نام‌آورترین محدث اهل سنت، «عمر» از آوردن قلم مخالفت کرد و گفت: «نمی خواهد صحیفه بیاورید، زیرا پیامبر(صلی الله علیه و آله) هذیان می گوید! کتاب خدا ما را بس است! این سخن، همراهی موافقان عمر و همهمه و سر و صدای برخی را در حضور حضرت به همراه داشت و آن گاه پیامبر(صلی الله علیه و آله) دستور داد که از کنار بسترش دور شوند»
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
✅ سوال :

در روايات داريم که شيطان در ماه مبارک رمضان به بند کشيده شده و زنداني هست پس چرا اينقدر افراد باز هم‌ گناه انجام ميدهند؟

🌺پاسخ:

دليل بسته شدن دست شيطان در ماه مبارک رمضان با توجه به مقدمات زير مشخص مي شود:

1📌-هدف خداوند از آفرينش انسان رساندن او به کمال است.
2-📌 تبلور کمال انسان در معرفت خداوند است . معرفت در گرو عبادت خدا است؛ زيرا با معرفت و عبادت کمال انسان تحقق مي يابد .

3-📌 تنها عبادت آگاهانه و از روي اختيار انسان را به کمال مي رساند.
4-📌خداوند انسان را موجودي مختار آفريده و انتخاب سعادت و شقاوت را در اختيار او قرار داده :

☘️انّا هَدَيْناهُ السَّبيلَ إِمّا شاکِرًا وَ إِمّا کَفُورًا؛ راه را به انسان نشان داديم، حال يا سپاسگذار است و يا ناسپاس.

5- 📌امتحان يکي از اهداف واسطه اي خلقت انسان است؛ زيرا امتحان تبلور اختيار انسان است . جاي تعجب ندارد که در آيات فراواني از قرآن کريم اين مسأله مطرح شده است:

☘️إنّا خَلَقْنَا اْلإِنْسانَ مِنْ نُطْفَهٍ أَمْشاجٍ نَبْتَليهِ؛ انسان را از نطفه اي آميخته آفريديم تا او را بيازماييم.

6-📌برقراري يک امتحان عادلانه تنها با وجود شرايط و امکانات، براي گزينش هر يک از دو طرف خير و شر امکان پذير است.

✍️ بنابراين هر چند آزادي انتخاب گناه يا اطاعت در همه زمان ها حتي در ماه رمضان مطرح است و دست انسان در انتخاب باز است ،ولي در ماه رمضان زمينه اطاعت و بستر بندگي و عمل به دستورات الهي فراهم تر و بستر وسوسه و شيطنت و فريب شيطان کم تر و تنگ تر است .

🌸در غل و زنجير بودن دست و پاي شيطان در خطبه شعبانيه پيامبر گرامي اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) به همين معنا اشاره دارد، به همين دليل در ادامه اين خطبه پيامبر(صلی الله علیه و اله) مي فرمايد: کاري نکنيد که شيطان از زنجير آزاد شود يا در بهشت به روي شما بسته و در جهنم به روي تان باز شود.


#پرسش_و_پاسخ
#ماه_رمضان
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🔴 چرا خداوند شیطان را آفرید؟

🔷 اولا: خداوند شیطان را، شیطان نیافرید،? بلکه او سالها همنشین فرشتگان و بر فطرت پاک بود، اما بعد به خواست خودش سرکشى کرد و از درگاه خداوند رانده شد.

🔷 ثانیا: از نظر آفرینش وجود شیطان براى افراد با ایمان و آنها که میخواهند راه حق را طی کنند زیانبخش نیست، بلکه معیار مناسبی برای سنجش لیاقت انسان در رشد و کمال و وسیله ای برای پیشرفت و تکامل است.
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
✴️ «وَ قَدْ أَقَامَ فِينَا هَذَا الشَّهْرُ مُقَامُ حَمْدٍ، وَ صَحِبَنَا صُحْبَةَ مَبْرُورٍ، وَ أَرْبَحَنَا أَفْضَلَ أَرْبَاحِ الْعَالَمِينَ، ثُمَّ قَدْ فَارَقَنَا عِنْدَ تَمامِ وَقْتِهِ وَ انْقِطَاع مُدَّتِهِ وَ وَفَاءِ عَدَدِهِ».

✴️ امام سجاد (ع)میفرمایند
اين ماه با ما به خوبى رفتار كرد. سحرها و شب‏هايش را در اختيار ما گذاشت و طلوع و غروبش را براى ما داشت.

✴️ «قَدْ أَقَامَ فِينَا هَذَا الشَّهْرُ»؛ مدتى با ما همراه شد و با ما اقامتى كرد. «مُقَامَ حَمْدٍ»؛ خيلى حميد بود و پَستى نداشت. «وَ صَحِبَنَا صُحْبَةَ مَبْرُورٍ»؛ و با خوبى با ما رفتار كرد. «وَ أَرْبَحَنَا»؛ و به ما سود رساند. «ثُمَّ قَدْ فَارَقَنَا»؛ حالا او دارد از ما جدا مى‏ شود.

✴️ «عِنْدَ تَمَامِ وَقْتِهِ وَ انْقِطَاعِ مُدَّتِهِ وَ وَفَاءِ عَدَدِهِ. فَنَحْنُ مُوِدِّعُوهُ»؛ و ما هم داريم با او وداع و خداحافظى مى‏ كنيم. «وِدَاعَ مَنْ عَزَّ فِرَاقُهُ عَلَيْنَا»؛ به گونه ‏اى داريم توديع و خداحافظى مى ‏كنيم، كه جدايى از او براى ما سنگين است.

✴️ هنوز عطشش را داريم، هنوز كوزه‏ اى را آب نكرده ‏ايم، هنوز حتى دستهايمان را هم نشسته ‏ايم و آبى به سر و صورتمان نزده ‏ايم.

✴️ «وَ غَمَّنَا وَ أَوْحَشَنَا انْصِرَافُهُ عَنَّا»؛ به گونه‏ اى داريم وداع مى ‏كنيم كه جدايى از او براى ما سنگين است و برگشت او از ما، مغموم و مستوحشمان كرده است.

✴️ «وَ لَزِمَنَا لَهُ الذِّمَامُ الْمَحْفُوظُ وَ الْحُرْمَةُ الْمَرْعِيَّةُ وَ الحَقُّ الْمَقْضِىُّ»؛ و حال كه دارد از ما جدا مى‏ شود، ما در جدايى و فراق او، حقوقى را كه او بر ما داشته را به عهده گرفته‏ ايم. ذمه او را بر خودمان واجب و لازم مى ‏دانيم و گردن‏مان را در گروى او گذاشته ‏ايم.

✴️ اگر ما از ماه رمضان داريم جدا مى ‏شويم، به گونه اى جدا نمى‏ شويم كه پشت سر او خوشحال باشيم و به گونه اى جدا نمى‏ شويم كه در جدايى از او به يادش نباشيم و آنچه را كه در ما سبز كرده و در ما كاشته است را بكنيم و دور بريزيم، بلكه اين ماه براى ما پیمان و عهد محفوظ و احترام و حرمت شایسته و حق حتمی و ادا شدنی دارد.

📙📕 بهار رویش ص ۱۴۱

#همراز
# آینده سازان
1 سال پیش
8️⃣1️⃣🔰چرا برای ظهور #دعا کنیم؟

"قنوت عشاق"
یکی از شاگردان مرحوم آیت الله بهاء الدینی می گوید:«سال های بسیاری در قنوت نماز حضرت آیت الله بهاء الدینی آیات نورانی قرآن کریم و دعاهای مرسوم را می شنیدیم تا اینکه ناگهان متوجه شدیم نوع کلمات وعبارات ایشان تغییر یافته است.

وقتی دستان خود را مقابل صورت می گرفتند برای حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) دعا می کردند:»اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن ....

روزی که در محضر آقا بودیم و فرصت مناسبی فراهم شد از تغییر رویه ایشان پرسیدیم،به یک جمله بسنده کردند:

«حضرت پیغام دادند در قنوت به من دعا کنید.»
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کتاب آیت بصیرت،ص107
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
چگونه قبولی تمام کارها، مشروط به قبولی یک عمل همچون نماز می‏شود؟

پاسخ : پلیس راهی را در نظر بگیرید که از راننده‏ای گواهینامه رانندگی مطالبه می‏کند. اگر راننده، گواهینامه پزشکی، گذرنامه سیاسی، پروانه ساختمان، کارت بازرگانی و اجازه اجتهاد و یا هر مدرک دیگری به او نشان دهد، پلیس از او نمی‏پذیرد و تنها اگر گواهینامه رانندگی داشت اجازه عبور می‏دهد وگرنه مانع او می‏شود. در قیامت نیز شرط رسیدن به مقصد، گواهینامه نماز است که اگر نباشد، هیچ عملی مورد قبول و نجات بخش نیست.


#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
🔻

ایدئولوژی رسمی صهیونیزم:

🔘 ایرانیان لایق بردگی!

رسانه‌های صهیونیست این گونه به مردم القا می‌کنند که اسراییل با #حکومت ایران مشکل دارد. نه با #مردم ایران. ادعا می‌کنند که اسراییل، دوست مردم ایران است. اما واقعیت آن است که صهیونیست‌ها رسما بر این عقیده‌اند که مردم غیر یهودی، از جمله ایرانیان، حیواناتی چهارپا هستند که برای #بردگی و خدمت به یهود، به شکل #انسان درآمدند.

⭕️ سند: تلمود، کریتوت 6b. تلمود: یباموت 61a

#روز_قدس #روز_جهانی_قدس #روزقدس #اسراییل #صهیونیسم

1 سال پیش
كليد نجات و رستگاري

 علّامه طباطبايي (ره) خطاب به جواني كه از ايشان دستور اخلاقي خواسته بودند چنين مرقوم داشتند.السلام عليكم : براي موفق شدن لازم است همتي برآورده و توبه نموده، به مراقبه و محاسبه بپردازيد. به اين نحو كه:هر روز طرف صبح كه از خواب بيدار مي شويد، قصد جدّي كنيد كه هر عملي پيش آيد، رضاي خدا را مراعات خواهم كرد. آن وقت در هر كاري كه مي‌خواهيد انجام دهيد، نفع آخرت را منظور خواهيد داشت، به‌طوري كه اگرنفع اُخروي نداشته باشد، انجام نخواهيد داد، هر چه باشد. و همين حال را تا شب وقت خواب ادامه خواهيد داد.وقت خواب، چهار- پنج دقيقه‌اي در كارهايي كه روز انجام داده‌ايد، فكر كرده و يكي‌ يكي از نظر خواهيد گذرانيد، هر كدام مطابق رضاي خدا انجام يافته، شكر كنيد و هر كدام، تخلف شده استغفار كنيد و اين رويه را هر روز ادامه دهيد. اين روش اگر چه در بادي (اوّل) حال، سخت و در ذائقه نفس تلخ مي‌باشد، ولي كليد نجات و رستگاري است .

( كتاب برنامه سلوك در نامه‌هاي سالكان، ص 334)
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🔴 بکی از معجزات قرآن در کنار سایر اعجازها، اعجاز عددی قرآن است.
بیش از هزار و چهارصد سال از زمان نزول قرآن میگذرد؛
زمانی که مثل امروز دستگاههایی پیشرفته برای حساب و کتاب و اعداد و ارقام وجود نداشته است..
تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته و به مرور زمان به نتایج جال تر هم خواهند رسید.
به نمونه‌هایی در مطلب زیر اشاره میگردد:

🔵 با توجه به اینکه تعداد و ارقام در قرآن بی دلیل نبوده و دارای هدف خاصی هست همچون تعداد کلمه یوم (روز) که ۳۶۵ بار تکرار شده و همانا تعداد روز در یک سال میباشد، و یا كلمه شهر (ماه) که در قران ۱۲ بار آمده که همان تعداد ماهها در یک سال میباشد، و مثالهای زیاد دیگری ...

🔻و حالا نتایج جالب دیگر:

✅ کلمه امام دوازده بار آمده و با تعداد امامان شیعه یکی میباشد.

کلمه امام در این آیات میباشد:

🍁البقره ۱۲۴ 🍁التوبه ۱۲ 🍁هود ۱۷ 🍁الاسراء ۷۰ 🍁الانبياء ۷۲ 🍁القصص ۵ 🍁الحجر ۷۹ 🍁السجدة ۲۴ 🍁يس ۱۲ 🍁القصص ۴۱ 🍁الفرقان ۷۴ 🍁الأحقاف ۱۲

✅ کلمه شیعه یا مشتقات آن ۱۲ بار در قرآن آمده است.

✅ کلمه العصمه (عصمت) که شیعیان اعتقاد دارند که ۱۲ امام (ع) و فاطمه زهرا (س) و حضرت محمد مصطفی (ص) معصوم اند در قرآن ۱۴ بار تکرار شده است.

🔻در این آیات :

🍃النساء ۱۴۶ 🍃آل عمران ۱۰۱ 🍃النساء ۱۷۵ 🍃المائدة ۶۷ 🍃آل عمران ۱۰۳ 🍃يوسف ۳۲ 🍃يونس ۲۷ 🍃هود (دو کلمه در این آیه) ۴۳ 🍃الأحزاب ۱۷ 🍃غافر ۳۳ 🍃الممتحنة ۱۰ 🍃الحج ۷۸

✅ كلمه الكساء ( یا همان آل عبا ) در قرآن كريم با تمام انواع لفظش، که به نقل از أم سلمة در کتب اهل سنت (صحیحین) همسر پیامبر که تعداد آنها پنج نفر که شامل نبى محمد (ص) و امام على و فاطمة الزهراء و حسن و حسين عليهم السلام اجمعين؛ که پنج بار در قرآن آمده است:

البقرة ۲۳۳
البقرة ۲۵۹
المائدة ۸۹
المؤمنون ۱۴
النساء ۵

👌 ما باید افتخارکنیم که شیعه ( اثنى عشرى ) هستیم و کسی یا کسانی در هیچ زمانی قادر به تخریب یا از بین بردن این مکتب بر حق نخواهدبود؛ ان شاء الله.
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
📚داســــتان کــــوتاه📚

ثروتمندی از پنجره اتاقش به بیرون نگاه کرد و مردی را دید که در سطل زباله‌اش دنبال چیزی می‌گردد. گفت: خدا رو شکر فقیر نیستم.

مرد فقیر اطرافش را نگاه کرد و دیوانه‌ای با رفتار جنون‌آمیز در خیابان دید و گفت: خدا رو شکر دیوانه نیستم.
آن دیوانه در خیابان آمبولانسی دید که بیماری را حمل می‌کرد گفت: خدا رو شکر بیمار نیستم.
مریضی در بیمارستان دید که جنازه‌ای را به سردخانه می‌برند. گفت: خدا رو شکر زنده‌ام.

فقط یک مرده نمی‌تواند از خدا تشکر کند. چرا امروز از خدا تشکر نمی‌کنیم که یک روز دیگر به ما فرصت زندگی داده است؟


بلندبگو
الحمدلله رب العالمین

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس