کانال مرکز تبلیغی آینده سازان

ارتباط با ادمین: m.f.t.a@ شماره تماس:02538731212- داخلی 115


به دوستي گفتم: چراديگر خروسٍ تان نميخواند؟

گفت:همسايه ها شاكي بودند كه صبح ها مارا از خواب بيدار مي كند ،ما هم سرش را بريديم.

آنجا بود كه فهميدم هر كس مردم رابيدار كند سرش راخواهند بريد . در دنیای كه همه از مرغ تعريف ميكنند نامي ازخروس نيست، زيرا همه بفكر سيرشدن هستند ... نه بفكر بيدار شدن ...!!!
1 سال پیش
🔰 سوال:

تدابیر پیامبر(صلی الله علیه و آله) برای خلافت امام علی(علیه السلام) چه بوده است؟

📝 پاسخ:

رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) در طول دوران رسالت خود؛ همواره دغدغه جانشینی پس از خود را داشتند و از همان ابتدا تلاش می کردند حضرت علی(علیه السلام) را به عنوان حاکم و امیرمؤمنان(علیه السلام) برای مردم معرفی کنند و بستر امامت آینده وی را هموار سازند و حتی به یاران خود توصیه می کردند که به هنگام سلام به علی(علیه السلام) او را امیرمؤمنان خطاب نمایند.
🔹بریده اسلمی می گوید: «رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) بر ما - که هفت نفر بودیم - امر فرمود که بر علی به عنوان امیرالمؤمنین سلام دهیم»
🔹تدابیر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در تبیین و تثبیت خلافت امام علی(علیه السلام) را در سه بخش می توان پیگیری کرد:
1⃣تلاش بر ممتاز جلوه دادن علی(علیه السلام)
🔹پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) به هنگام هجرت، علی(علیه السلام) را انتخاب کرد تا در جای او بخوابد و در سنین جوانی او را به دامادی خود برگزید، و بهترین زنان عالم یعنی فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را به ازدواج او درآورد.
🔹زمانی که برخی از اصحاب دری را به سوی مسجد باز کرده بودند، پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) دستور داد تا همه درها بسته شود به جز در خانه علی(علیه السلام) ...
2⃣. نصب علی(علیه السلام) بر ولایت و امامت
🔹فراوانی احادیث نصب به گونه ای است که حتی برخی از دانشمندان اهل سنت نیز بدان اشاره کرده اند؛ به عنوان نمونه ذهبی از حدیث نصب چنین یاد می کند:
🔻«یا علی! انت الامام و الخلیفه بعدی و انت اولی بالمؤمنین من انفسهم». «ای علی! تو امام و جانشین پس از من هستی و تو سزاوارتری به مؤمنین از خودشان».
3⃣ تدابیر عملی
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله ) در سال های منتهی به آخر عمر خود، چند اقدام عملی برای تثبیت خلافت امام علی(علیه السلام) انجام داد که بهانه برای مسلمانان باقی نماند . تدابیر عملی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) را در نمونه های ذیل می توان یافت:
🔶نشان دادن علی(علیه السلام) در روز غدیرخم
🔹پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) بعد از پایان اعمال حجّ و قبل از آن که حاجیان متفرّق شوند، مردم را در سرزمین غدیر خم جمع کرد و ... آن گاه دست علی(علیه السلام) را بلند کرد و از جانب خداوند، ولایت و امامت او را به مردم ابلاغ نمود. این موضوع به گونه ای صراحت در امامت امیرمؤمنان(علیه السلام) داشت که شخصیت های سیاسی و اجتماعی آن دوره و صحابی معروف، این انتصاب را تبریک گفتند؛
🔹عمر بن خطاب بعد از اتمام حدیث غدیر به امیرمؤمنان(علیه السلام) گفت: «هنیئا لک یابن أبی طالب أصبحت و أمسیت مولی کل مؤمن و مؤمنة» . «گوارای تو باد ای پسر ابوطالب که صبح و شام مولای زنان و مردان مؤمن می باشی».
🔹حدیث شریف غدیر مورد پذیرش و اتفاق اهل سنت و شیعه قرار گرفته است به گونه ای که 110 صحابی و 84 تابعین آن را گزارش کرده اند.
🔶فرستادن سپاه اسامه برای جنگ با روم
🔹این اقدام پیامبر(صلی الله علیه و آله)، تلاشی بود تا در غیاب برخی از چهره ها و در فضای آرام مدینه، مسئله خلافت و جانشینی عملی شود، اما عده ای از جمله عمر و ابوبکر و ابوعبیده و سعد بن ابی وقاص و برخی دیگر با بهانه های واهی عذر آورده و از لشکر اسامه خارج شدند. حتّی کار به جایی رسید که وقتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) نافرمانی آنان را دید ، آنان را لعنت کرد و فرمود: «خدا لعنت کند هر کسی را که از لشکر اسامه تخلّف نماید»
🔶تلاش برای نوشتن وصیت نامه
🔹یکی از اقدامات عملی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در روزهای آخر حیات خود، تلاش برای مکتوب کردن وصیت نامه ای بود که در طول دوره رسالت به صورت شفاهی بدان تصریح کرده بود. ازاین رو چند روز قبل از وفاتشان در حالی که در بستر آرمیده بود و حجره شان مملوّ از گروه های مختلف بود، خطاب به جمعیت کرده و فرمود:
🔷«کتابی بیاورید تا در آن چیزی بنویسم که با عمل به آن بعد از من گمراه نشوید.»
🔹به گفته محمد بن اسماعیل بخاری نام‌آورترین محدث اهل سنت، «عمر» از آوردن قلم مخالفت کرد و گفت: «نمی خواهد صحیفه بیاورید، زیرا پیامبر(صلی الله علیه و آله) هذیان می گوید! کتاب خدا ما را بس است! این سخن، همراهی موافقان عمر و همهمه و سر و صدای برخی را در حضور حضرت به همراه داشت و آن گاه پیامبر(صلی الله علیه و آله) دستور داد که از کنار بسترش دور شوند»
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
✅ سوال :

در روايات داريم که شيطان در ماه مبارک رمضان به بند کشيده شده و زنداني هست پس چرا اينقدر افراد باز هم‌ گناه انجام ميدهند؟

🌺پاسخ:

دليل بسته شدن دست شيطان در ماه مبارک رمضان با توجه به مقدمات زير مشخص مي شود:

1📌-هدف خداوند از آفرينش انسان رساندن او به کمال است.
2-📌 تبلور کمال انسان در معرفت خداوند است . معرفت در گرو عبادت خدا است؛ زيرا با معرفت و عبادت کمال انسان تحقق مي يابد .

3-📌 تنها عبادت آگاهانه و از روي اختيار انسان را به کمال مي رساند.
4-📌خداوند انسان را موجودي مختار آفريده و انتخاب سعادت و شقاوت را در اختيار او قرار داده :

☘️انّا هَدَيْناهُ السَّبيلَ إِمّا شاکِرًا وَ إِمّا کَفُورًا؛ راه را به انسان نشان داديم، حال يا سپاسگذار است و يا ناسپاس.

5- 📌امتحان يکي از اهداف واسطه اي خلقت انسان است؛ زيرا امتحان تبلور اختيار انسان است . جاي تعجب ندارد که در آيات فراواني از قرآن کريم اين مسأله مطرح شده است:

☘️إنّا خَلَقْنَا اْلإِنْسانَ مِنْ نُطْفَهٍ أَمْشاجٍ نَبْتَليهِ؛ انسان را از نطفه اي آميخته آفريديم تا او را بيازماييم.

6-📌برقراري يک امتحان عادلانه تنها با وجود شرايط و امکانات، براي گزينش هر يک از دو طرف خير و شر امکان پذير است.

✍️ بنابراين هر چند آزادي انتخاب گناه يا اطاعت در همه زمان ها حتي در ماه رمضان مطرح است و دست انسان در انتخاب باز است ،ولي در ماه رمضان زمينه اطاعت و بستر بندگي و عمل به دستورات الهي فراهم تر و بستر وسوسه و شيطنت و فريب شيطان کم تر و تنگ تر است .

🌸در غل و زنجير بودن دست و پاي شيطان در خطبه شعبانيه پيامبر گرامي اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) به همين معنا اشاره دارد، به همين دليل در ادامه اين خطبه پيامبر(صلی الله علیه و اله) مي فرمايد: کاري نکنيد که شيطان از زنجير آزاد شود يا در بهشت به روي شما بسته و در جهنم به روي تان باز شود.


#پرسش_و_پاسخ
#ماه_رمضان
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🔴 چرا خداوند شیطان را آفرید؟

🔷 اولا: خداوند شیطان را، شیطان نیافرید،? بلکه او سالها همنشین فرشتگان و بر فطرت پاک بود، اما بعد به خواست خودش سرکشى کرد و از درگاه خداوند رانده شد.

🔷 ثانیا: از نظر آفرینش وجود شیطان براى افراد با ایمان و آنها که میخواهند راه حق را طی کنند زیانبخش نیست، بلکه معیار مناسبی برای سنجش لیاقت انسان در رشد و کمال و وسیله ای برای پیشرفت و تکامل است.
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
✴️ «وَ قَدْ أَقَامَ فِينَا هَذَا الشَّهْرُ مُقَامُ حَمْدٍ، وَ صَحِبَنَا صُحْبَةَ مَبْرُورٍ، وَ أَرْبَحَنَا أَفْضَلَ أَرْبَاحِ الْعَالَمِينَ، ثُمَّ قَدْ فَارَقَنَا عِنْدَ تَمامِ وَقْتِهِ وَ انْقِطَاع مُدَّتِهِ وَ وَفَاءِ عَدَدِهِ».

✴️ امام سجاد (ع)میفرمایند
اين ماه با ما به خوبى رفتار كرد. سحرها و شب‏هايش را در اختيار ما گذاشت و طلوع و غروبش را براى ما داشت.

✴️ «قَدْ أَقَامَ فِينَا هَذَا الشَّهْرُ»؛ مدتى با ما همراه شد و با ما اقامتى كرد. «مُقَامَ حَمْدٍ»؛ خيلى حميد بود و پَستى نداشت. «وَ صَحِبَنَا صُحْبَةَ مَبْرُورٍ»؛ و با خوبى با ما رفتار كرد. «وَ أَرْبَحَنَا»؛ و به ما سود رساند. «ثُمَّ قَدْ فَارَقَنَا»؛ حالا او دارد از ما جدا مى‏ شود.

✴️ «عِنْدَ تَمَامِ وَقْتِهِ وَ انْقِطَاعِ مُدَّتِهِ وَ وَفَاءِ عَدَدِهِ. فَنَحْنُ مُوِدِّعُوهُ»؛ و ما هم داريم با او وداع و خداحافظى مى‏ كنيم. «وِدَاعَ مَنْ عَزَّ فِرَاقُهُ عَلَيْنَا»؛ به گونه ‏اى داريم توديع و خداحافظى مى ‏كنيم، كه جدايى از او براى ما سنگين است.

✴️ هنوز عطشش را داريم، هنوز كوزه‏ اى را آب نكرده ‏ايم، هنوز حتى دستهايمان را هم نشسته ‏ايم و آبى به سر و صورتمان نزده ‏ايم.

✴️ «وَ غَمَّنَا وَ أَوْحَشَنَا انْصِرَافُهُ عَنَّا»؛ به گونه‏ اى داريم وداع مى ‏كنيم كه جدايى از او براى ما سنگين است و برگشت او از ما، مغموم و مستوحشمان كرده است.

✴️ «وَ لَزِمَنَا لَهُ الذِّمَامُ الْمَحْفُوظُ وَ الْحُرْمَةُ الْمَرْعِيَّةُ وَ الحَقُّ الْمَقْضِىُّ»؛ و حال كه دارد از ما جدا مى‏ شود، ما در جدايى و فراق او، حقوقى را كه او بر ما داشته را به عهده گرفته‏ ايم. ذمه او را بر خودمان واجب و لازم مى ‏دانيم و گردن‏مان را در گروى او گذاشته ‏ايم.

✴️ اگر ما از ماه رمضان داريم جدا مى ‏شويم، به گونه اى جدا نمى‏ شويم كه پشت سر او خوشحال باشيم و به گونه اى جدا نمى‏ شويم كه در جدايى از او به يادش نباشيم و آنچه را كه در ما سبز كرده و در ما كاشته است را بكنيم و دور بريزيم، بلكه اين ماه براى ما پیمان و عهد محفوظ و احترام و حرمت شایسته و حق حتمی و ادا شدنی دارد.

📙📕 بهار رویش ص ۱۴۱

#همراز
# آینده سازان
1 سال پیش
8️⃣1️⃣🔰چرا برای ظهور #دعا کنیم؟

"قنوت عشاق"
یکی از شاگردان مرحوم آیت الله بهاء الدینی می گوید:«سال های بسیاری در قنوت نماز حضرت آیت الله بهاء الدینی آیات نورانی قرآن کریم و دعاهای مرسوم را می شنیدیم تا اینکه ناگهان متوجه شدیم نوع کلمات وعبارات ایشان تغییر یافته است.

وقتی دستان خود را مقابل صورت می گرفتند برای حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) دعا می کردند:»اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن ....

روزی که در محضر آقا بودیم و فرصت مناسبی فراهم شد از تغییر رویه ایشان پرسیدیم،به یک جمله بسنده کردند:

«حضرت پیغام دادند در قنوت به من دعا کنید.»
➖➖➖➖➖➖➖➖➖
کتاب آیت بصیرت،ص107
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
چگونه قبولی تمام کارها، مشروط به قبولی یک عمل همچون نماز می‏شود؟

پاسخ : پلیس راهی را در نظر بگیرید که از راننده‏ای گواهینامه رانندگی مطالبه می‏کند. اگر راننده، گواهینامه پزشکی، گذرنامه سیاسی، پروانه ساختمان، کارت بازرگانی و اجازه اجتهاد و یا هر مدرک دیگری به او نشان دهد، پلیس از او نمی‏پذیرد و تنها اگر گواهینامه رانندگی داشت اجازه عبور می‏دهد وگرنه مانع او می‏شود. در قیامت نیز شرط رسیدن به مقصد، گواهینامه نماز است که اگر نباشد، هیچ عملی مورد قبول و نجات بخش نیست.


#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
🔻

ایدئولوژی رسمی صهیونیزم:

🔘 ایرانیان لایق بردگی!

رسانه‌های صهیونیست این گونه به مردم القا می‌کنند که اسراییل با #حکومت ایران مشکل دارد. نه با #مردم ایران. ادعا می‌کنند که اسراییل، دوست مردم ایران است. اما واقعیت آن است که صهیونیست‌ها رسما بر این عقیده‌اند که مردم غیر یهودی، از جمله ایرانیان، حیواناتی چهارپا هستند که برای #بردگی و خدمت به یهود، به شکل #انسان درآمدند.

⭕️ سند: تلمود، کریتوت 6b. تلمود: یباموت 61a

#روز_قدس #روز_جهانی_قدس #روزقدس #اسراییل #صهیونیسم

1 سال پیش
كليد نجات و رستگاري

 علّامه طباطبايي (ره) خطاب به جواني كه از ايشان دستور اخلاقي خواسته بودند چنين مرقوم داشتند.السلام عليكم : براي موفق شدن لازم است همتي برآورده و توبه نموده، به مراقبه و محاسبه بپردازيد. به اين نحو كه:هر روز طرف صبح كه از خواب بيدار مي شويد، قصد جدّي كنيد كه هر عملي پيش آيد، رضاي خدا را مراعات خواهم كرد. آن وقت در هر كاري كه مي‌خواهيد انجام دهيد، نفع آخرت را منظور خواهيد داشت، به‌طوري كه اگرنفع اُخروي نداشته باشد، انجام نخواهيد داد، هر چه باشد. و همين حال را تا شب وقت خواب ادامه خواهيد داد.وقت خواب، چهار- پنج دقيقه‌اي در كارهايي كه روز انجام داده‌ايد، فكر كرده و يكي‌ يكي از نظر خواهيد گذرانيد، هر كدام مطابق رضاي خدا انجام يافته، شكر كنيد و هر كدام، تخلف شده استغفار كنيد و اين رويه را هر روز ادامه دهيد. اين روش اگر چه در بادي (اوّل) حال، سخت و در ذائقه نفس تلخ مي‌باشد، ولي كليد نجات و رستگاري است .

( كتاب برنامه سلوك در نامه‌هاي سالكان، ص 334)
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
🔴 بکی از معجزات قرآن در کنار سایر اعجازها، اعجاز عددی قرآن است.
بیش از هزار و چهارصد سال از زمان نزول قرآن میگذرد؛
زمانی که مثل امروز دستگاههایی پیشرفته برای حساب و کتاب و اعداد و ارقام وجود نداشته است..
تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته و به مرور زمان به نتایج جال تر هم خواهند رسید.
به نمونه‌هایی در مطلب زیر اشاره میگردد:

🔵 با توجه به اینکه تعداد و ارقام در قرآن بی دلیل نبوده و دارای هدف خاصی هست همچون تعداد کلمه یوم (روز) که ۳۶۵ بار تکرار شده و همانا تعداد روز در یک سال میباشد، و یا كلمه شهر (ماه) که در قران ۱۲ بار آمده که همان تعداد ماهها در یک سال میباشد، و مثالهای زیاد دیگری ...

🔻و حالا نتایج جالب دیگر:

✅ کلمه امام دوازده بار آمده و با تعداد امامان شیعه یکی میباشد.

کلمه امام در این آیات میباشد:

🍁البقره ۱۲۴ 🍁التوبه ۱۲ 🍁هود ۱۷ 🍁الاسراء ۷۰ 🍁الانبياء ۷۲ 🍁القصص ۵ 🍁الحجر ۷۹ 🍁السجدة ۲۴ 🍁يس ۱۲ 🍁القصص ۴۱ 🍁الفرقان ۷۴ 🍁الأحقاف ۱۲

✅ کلمه شیعه یا مشتقات آن ۱۲ بار در قرآن آمده است.

✅ کلمه العصمه (عصمت) که شیعیان اعتقاد دارند که ۱۲ امام (ع) و فاطمه زهرا (س) و حضرت محمد مصطفی (ص) معصوم اند در قرآن ۱۴ بار تکرار شده است.

🔻در این آیات :

🍃النساء ۱۴۶ 🍃آل عمران ۱۰۱ 🍃النساء ۱۷۵ 🍃المائدة ۶۷ 🍃آل عمران ۱۰۳ 🍃يوسف ۳۲ 🍃يونس ۲۷ 🍃هود (دو کلمه در این آیه) ۴۳ 🍃الأحزاب ۱۷ 🍃غافر ۳۳ 🍃الممتحنة ۱۰ 🍃الحج ۷۸

✅ كلمه الكساء ( یا همان آل عبا ) در قرآن كريم با تمام انواع لفظش، که به نقل از أم سلمة در کتب اهل سنت (صحیحین) همسر پیامبر که تعداد آنها پنج نفر که شامل نبى محمد (ص) و امام على و فاطمة الزهراء و حسن و حسين عليهم السلام اجمعين؛ که پنج بار در قرآن آمده است:

البقرة ۲۳۳
البقرة ۲۵۹
المائدة ۸۹
المؤمنون ۱۴
النساء ۵

👌 ما باید افتخارکنیم که شیعه ( اثنى عشرى ) هستیم و کسی یا کسانی در هیچ زمانی قادر به تخریب یا از بین بردن این مکتب بر حق نخواهدبود؛ ان شاء الله.
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
📚داســــتان کــــوتاه📚

ثروتمندی از پنجره اتاقش به بیرون نگاه کرد و مردی را دید که در سطل زباله‌اش دنبال چیزی می‌گردد. گفت: خدا رو شکر فقیر نیستم.

مرد فقیر اطرافش را نگاه کرد و دیوانه‌ای با رفتار جنون‌آمیز در خیابان دید و گفت: خدا رو شکر دیوانه نیستم.
آن دیوانه در خیابان آمبولانسی دید که بیماری را حمل می‌کرد گفت: خدا رو شکر بیمار نیستم.
مریضی در بیمارستان دید که جنازه‌ای را به سردخانه می‌برند. گفت: خدا رو شکر زنده‌ام.

فقط یک مرده نمی‌تواند از خدا تشکر کند. چرا امروز از خدا تشکر نمی‌کنیم که یک روز دیگر به ما فرصت زندگی داده است؟


بلندبگو
الحمدلله رب العالمین

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
💠 نکاتی در بارهٔ نمازجماعت 💠

1️⃣ نماز جماعت از شعائر اسلامی است و بی‌احترامی یا حتّی بی‌اعتنایی به آن حرام است.

2️⃣ نماز قضای واجب را می‌شود به جماعت خواند، و لازم نیست امام جماعت هم نمازش قضا باشد تا بشود به او اقتدا کرد.

3️⃣ مطابقت بین نماز پیش‌نماز و مأموم لازم نیست (مثلاً مأموم می‌تواند نماز قضای صبح خود را به نماز ظهر پیش‌نماز اقتدا کند و...)

4️⃣ کسی که نمازش را فُرادا خوانده، اگر ببیند جماعت برپاشده، مستحب است نمازش را با جماعت تکرار کند.

5️⃣ اگر کسی به جماعت نمازش را خوانده، اگر جماعت دیگری مشغول نماز شوند، با شرایطی می‌تواند نمازش را با آن‌ها تکرار کند.

6️⃣ کسی که نمی‌داند نماز پیش‌نماز واجب است یا مستحب، نمی‌تواند به او اقتداء کند.

7️⃣ کسی که ایستاده نماز می‌خواند نمی‌تواند به کسی که نشسته نماز می‌خواند اقتدا کند، ولی کسی که نشسته می‌خواند، می‌تواند به کسی که ایستاده می‌خواند اقتدا کند.

8️⃣ دو نفره هم می‌شود نماز جماعت خواند (با اقتداء یک نفر به یک نفر).

9️⃣ استحباب جماعت برای همسایهٔ مسجد و کسی که صدای اذان را می‌شنود، بیشتر است.

🔟 نماز جماعت در غیر اول وقت، بر نماز فرادای اول وقت برتری و فضیلت دارد.

1️⃣1️⃣ نمازهای مستحبّی را نمی‌شود به جماعت خواند (مگر نماز عید فطر و قربان و نماز باران).

2️⃣1️⃣ نماز جماعت مختصر از نماز فرادای طولانی بهتر و بافضیلت‌تر است.

3️⃣1️⃣ کسی که به تنهایی نمی‌تواند نماز را به صورت صحیح بخواند، باید به جماعت بخواند.

4️⃣1️⃣ نماز استیجاری را می‌توان به جماعت خواند.

5️⃣1️⃣ به کسی که نماز استیجاری می‌خواند می‌توان اقتدا کرد، به شرطی که بدانیم واقعاً نماز او (میّت) قضا شده بوده.

6️⃣1️⃣ مرد می‌توتند پیش‌نماز شود برای زنان، اما زن نمی‌تواند پیش‌نماز شود برای مردان (حتی اگر همگی از محارم او باشند).
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
گاهی خودمان را ارزیابی کنیم


# پسر کوچکی وارد مغازه ای شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد. بر روی جعبه رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسد و شروع کرد به گرفتن شماره. مغازه دار متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش می داد.
پسرک پرسید: خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن های حیاط خانه تان را به من بسپارید؟
زن پاسخ داد: کسی را داریم که این کار را برایم انجام می دهد.
پسرک گفت: خانم، من این کار را با نصف قیمتی که او می دهد انجام خواهم داد.
زن در جوابش گفت که از کار آن فرد کاملا راضی است.
پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد: خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم. در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت. مجددا زن پاسخش منفی بود.
پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت. مغازه دار که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: پسر...، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری به تو بدهم.
پسر جوان جواب داد: نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم را می سنجیدم. من همان کسی هستم که برای این خانم کار می کند.

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
⁉️ فرق بین فدیه و کفاره چیست؟

👈 پاسخ :

کفاره: نوعی جریمه به حساب می‌آید مثل اینکه شخصی روزه‌ی ماه مبارک رمضان را به جهتی افطار کرده ولی بدون مجوز تا ماه مبارک آینده آنرا قضا نمی کند که به ازاء هر روز روزه، یک مد طعام بایستی به فقیر بدهد.

فدیه: جریمه حساب نمی شود ولکن از جهت مقدار با کفاره فرق نمی کند و در حقیقت به جای روزه نگرفتن پرداخت می شود.

↙️موارد فدیه:

1️⃣- مرد و زن پیری که روزه گرفتن برای آنها مشقت دارد.

2️⃣- فرد بیماری که روزه برای او ضرر دارد و بیماری او تا ماه رمضان سال بعد ادامه پیدا کند.

3️⃣- زن بارداری که وضع حمل او نزدیک است و روزه برای حملش ضرر دارد.

4️⃣- زن شیرده که شیره او کم است و روزه برای بچه ای که شیر می دهد ضرر دارد.
رساله مراجع ص 540- رساله آموزشی ص 265
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
یك روز مرد ابلهی برای تعمیر بام خانه خود مجبور شد، مصالح ساختمانی را بر پشت الاغ بگذارد و به بالای پشت بام ببرد. الاغ هم به سختی از پله ها بالا رفت .ابله مصالح ساختمانی را از دوش الاغ برداشت و سپس الاغ را بطرف پایین هدایت كرد. ابله نمی دانست كه خر از پله بالا می رود، ولی به هیچ وجه از پله پایین نمی آید. هر كاری كرد الاغ از پله پایین نیآمد. ابله الاغ را رها كرد و به خانه آمد . كه استراحت كند. در همین موقع دید الاغ دارد روی پشت بام بالا و پایین می پرد . وقتی كه دوباره به پشت بام رفت ، می خواست الاغ را آرام كند كه دید الاغ به هیچ وجه آرام نمی شود. برگشت . بعد از مدتی متوجه شد كه سقف اتاق خراب شده و پاهای الاغ از سقف چوبی آویزان شده، بالاخره الاغ از سقف به زمین افتاد و مرد.

بعد مرد ابله گفت :
لعنت بر من !!! كه نمی دانستم كه اگر خر را به جایگاه رفیع و پُست مهمی برسانم هم جایگاه را خراب می كند و هم خودش را وهم من را

نکته اخلاقی!!

حواستان باشد
با رایتان هر کسی
رابه جایگاه رفیع نفرستید
به انسانهای صالح رای بدهید

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
چرا زن نمیتواند
امام باشد. آیا این نوعی منقصت نیست؟؟

زن اگرچه نمیتواند
امام باشد
ولی میتواند
الگوی یک امام باشد

امام زمان عج
فرمودند
فاطمه زهرا علیها السلام
الگوی من است


امام مهدى عليه السلام :
إنَّ لِي في إبنَةِ رَسولِ اللّه ِ اُسوَةٌ حَسَنةٌ ؛
امام مهدى عليه السلام :
دختر رسول خدا (فاطمه) براى من سرمشقى نيكو است .
الغيبه ، طوسى ، ص 286 .

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
*⁉️ آیا عبارت "وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ" پس از صلوات، در احادیث آمده یا توسط علاقه مندان به حضرت اضافه شده است؟*

🖌 پاسخ: امام صادق می فرمایند:

📝 هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: "اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم"، از دنیا نمی رود مگر آن که قائم آل محمد را درک می‏کند.

📚 سفینة البحار، ج۲، ص۴۹

*پرسش_و_پاسخ_مهدوی ۲۲*

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
شخصی به پسرش وصیت کرد که پس از مرگم جوراب کهنه ای به پایم بپوشانید،میخواهم در قبر در پایم باشد.
وقتی که پدرش فوت کرد و جسدش را روی تخته شست و شوی گذاشتند تا غسل بدهند، پسر وصیت پدر خود را به به عالم اظهار کرد، ولی عالم ممانعت کرد و گفت: طبق اساس دین ما ، هیچ میت را به جز کفن چیزی دیگری پوشانیده نمی شود!
ولی پسر بسیار اصرار ورزید تا وصیت پدرش را بجای آورند، سر انجام تمام علمای شهر یکجا شدند و روی این موضوع مشورت کردند، که سر انجام به مناقشه انجامید ...
در این مجلس بحث ادامه داشت که ناگهان شخصی وارد مجلس شد و نامه پدر را به دست پسر داد، پسر نامه را باز کرد، معلوم شد که نامه (وصیت نامه) پدرش است و به صدای بلند خواند:
پسرم! میبینی با وجود این همه ثروت و دارایی و باغ و ماشین و این همه امکانات و کارخانه حتی اجازه نیست یک جوراب کهنه را با خود ببرم.

یک روز مرگ به سراغ تو نیز خواهد آمد، هوشیار باش، به توهم اجازه یک کفن بیشتر نخواهند داد. پس کوشش کن از دارایی که برایت گذاشته ام استفاده کنی و خمس اموالت را بدهی و مالت در راه نیک و خیر به مصرف برسانی و دست افتاده گان را بگیری، زیرا یگانه چیزی که با خود به قبر خواهی برد همان اعمالت است.

#آینده_سازان
#همراز
1 سال پیش
🔸 بازی‌های دوست‌داشتنی

#عکس_نگاشت
#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
#معرفی_مستند_18_تحت_تعقیب

مستند «18 تحت تعقیب» با ترکیب انیمشین و بازسازی، یک داستان واقعی شگفت‌آور را روایت می‌کند.
اهالی روستایی مسیحی‌نشین در کرانه باختری برای تولید محصولات لبنی تصمیم به نگهداری 18 گاو می‌گیرند. واکنش اسرائیل به این تصمیم منجر به ماجراهای عجیبی می‌شود.
این مستند، روایت کننده داستان 18گاوی است که تهدید امنیتی برای اسرائیل بودند و به همین خاطر تحت تعقیب سربازان اسرائیلی قرار گرفتند.

💥برای تهیه سریال به سایت عماریار به نشانی زیر مراجعه فرمایید:👇👇👇
ammaryar.ir

#همراز
#آینده_سازان
1 سال پیش
دریافت سروش پلاس