سازمان انرژی اتمی ایران

AEOINEWS - اخبار هسته‌ای


🔻پیام تسلیت دکتر صالحی به رییس کمیته ملی المپیک ایران

▫️دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی به سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران، درگذشت برادر وی را تسلیت گفت.

 متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

برادر ارجمند جناب آقاي دکتر سید رضا صالحی ‌امیری
رییس محترم کمیته ملی المپیک ایران
با سلام و احترام؛

با نهایت تأسف و تأثر، خبر درگذشت برادر گرانقدر جنابعالی را دریافت نمودم.
این‌جانب ضمن ابراز همدردی عمیق و عرض تسلیت به جناب‌عالی و خاندان گرامی صالحی امیری، از درگاه یگانه هستی‌بخش برای آن فقید سعید علو درجات و آرامش ابدی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسألت می‌نمایم.

علی‌اکبر صالحی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/268574/268645/307694/%D9

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
2 روز پیش
🔻تقدیر وزیر نیرو از شرکت‌های تولید و توسعه انرژی اتمی و بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر

🔹 آیین قدردانی از تولید کنندگان برتر برق کشور با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه در محل وزارت نیرو برگزار شد و از شرکت‌های «مادر تخصصی تولید و توسعه‌ انرژی اتمی ایران» و «بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر» به دلیل تلاش‌های صورت گرفته برای تداوم تولید برق جهت عبور از پیک برق تابستان ۱۳۹۹ با اهدای لوح و نماد قدردانی شد.
در متن این تقدیر آمده است:

«بدینوسیله از مدیران و کارکنان تلاشگر آن شرکتها که از جمله شرکتهای برتر در زمینه آمادگی تولید نیروی برق ارزیابی گردیده، سپاسگزاری نموده و از درگاه الهی تداوم توفیق خدمت‌رسانی به هم‌وطنان شریف و فهیم را مسئلت می‌نماید».
🔹 در ادامه این مراسم دکتر اردکانیان با بیان دستاوردهای صنعت برق از تمامی واحدهای تولیدکننده برق و همچنین سازمانهای متولی از جمله سازمان انرژی اتمی ایران تشکر نمودند.

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
2 روز پیش
🔻تقدیر وزیر نیرو از شرکت‌های تولید و توسعه انرژی اتمی و بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر

🔹در آیین تقدیر از تولید‌کنندگان برتر برق کشور از ۲۰ شرکت تولیدکننده برق در گروه‌های نیروگاه‌ حرارتی، نیروگاه تجدیدپذیر، نیروگاه‌های آبی، تولید پراکنده، #نیروگاه‌های_اتمی و مدیریت شبکه تقدیر شد.
▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
2 روز پیش
🔻 آغاز احداث زیرساخت های فاز دوم پروژه تولید ایزوتوپ های پایدار به روش سانتریفیوژ گازی

مراسم آغاز احداث زیرساخت های فاز دوم پروژه تولید ایزوتوپ های پایدار به روش سانتریفیوژ گازی شنبه گذشته با حضور دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان در مجتمع هسته ای شهید علیمحمدی فردو برگزار شد. فاز اول این پروژه با عنوان امکان سنجی ایزوتوپ های پایدار با تلوریم و زنون با ماشین سانتریفیوژ IR1 و با همکاری روسیه پیشتر با موفقیت به اجرا در آمده بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران :

🔹 در ادامه پروژه غنی سازی اورانیوم می توانیم به غنی سازی عناصر دیگر بپردازیم. تعدادی از عناصر جدول مندلیف حدود 256 ایزوتوپ پایدار دارند. ایزوتوپ های پایدار کاربردهای وسیعی از جمله در صنعت، بهداشت، کشاورزی، میراث فرهنگی و باستان شناسی دارند.
🔹 وارد عرصه جدیدی شده ایم و خوشبختانه قدم های بلندی برداشته ایم. در این راستا زیرساخت های اولیه تولید نرم افزارهای مورد نیاز نیز فراهم شده است. در حال حاضر از سانتریفیوژهای IR1 برای غنی سازی ایزوتوپ های پایدار مثل تلوریم و زنون به صورت پایلوت استفاده می کنیم و در نظر داریم این مسئله را به سطح صنعتی برسانیم. لذا امروز ساخت مجموعه ساختمانی با حدود 7000 متر مساحت که دارای آزمایشگاهی مجهز است را آغاز می کنیم. این آزمایشگاه تجهیزات بسیار پیشرفته ای خواهد داشت که بخشی از آن را تامین کرده ایم و بخشی را انشاءلله در آینده تامین خواهیم کرد.
🔹در مجموع ما علم غنی سازی ایزوتوپ های پایدار و فناوری مربوط به آن را بدست آورده ایم. نرم افزارهای بزرگی را مهندسین و متخصصین ما نوشته اند که یکی از آنها برای مثال 300 هزار خط برنامه دارد. طراحی مربوط به چیدمان زنجیره های غنی سازی ایزوتوپ های پایدار را متخصصین ما انجام می‌دهند.
🔹برخی از ایزوتوپ های پایدار قیمتی حدود 140 هزار دلار در هر گرم دارد. اگر این را با قیمت نفت که بشکه ای 30 تا 40 دلار است مقایسه کنیم پی به ارزش افزوده بسیار بالای این محصول می بریم. خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در این مسیر قدم های بلندی برداشته است و در زمره معدود کشورهایی است که توانایی تولید ایزوتوپ های پایدار را ایجاد کرده‌اند.

👈 مشاهده متن کامل خبر
https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/307561/%D8
▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
4 روز پیش
‌‌
🎥 پیشرفت ۸ درصدی ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر/ بتن‌ریزی فونداسیون راکتور واحد دوم نیروگاه بوشهر 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
5 روز پیش
پیام تسلیت رییس سازمان انرژی اتمی در پی درگذشت دکتر طوبی کرمانی

▪️دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت سرکار خانم دکتر «طوبی کرمانی» را تسلیت گفت و از درگاه يگانة هستي بخش براي آن فقيده سعيده، علوّ درجات مسألت کرد.

https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/268574/268645/307506/%fs

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
6 روز پیش
▪️ پیام تسلیت دکتر صالحی در پی ارتحال حضرت آیت الله صانعی

دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی درگذشت حضرت آیت الله العظمی صانعی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

« اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إلَیهِ راجِعونِ »
اِذا ماتَ ‌العالِمُ، ثُلِمَ فِی‌الاسلامِ ثُلمَةٌ لا یَسدُّها شَیءٌ

🔹 با نهایت تألّم و تأسّف، خبر رحلت اندوهبار عالم انقلابی و فقیه صمدانی، حضرت آیت‌‌ الله العظمی حاج شیخ یوسف صانعی(رضوان‌الله تعالی علیه) را دریافت نمودم.
🔹ایشان یکی از دلبستگان و تلاشگران صدیق نهضت امام خمینی(قدس السره‌الشریف) و از شخصیت‌های صاحب‌نام نظام اسلامی بودند و خدمتگزاری به میهن عزیز اسلامی در جایگاه دادستانی کل کشور با حکم حضرت امام خمینی(ره)، عضویت در شورای محترم نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، بخشی از کارنامۀ آن عالم مجاهد در طول چهار دهۀ گذشته است. امّا آنچه نام این فقیه عالیقدر را در تاریخ مکتب رهایی‌بخش تشیّع ماندگار خواهد کرد، مجاهدتِ خالصانه و کاوشگرانۀ ایشان برای گشودن باب اجتهاد و کوشش عالمانه در راستای تحقّق اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی جهت نوآوری در فقه پویای شیعه و توجّه عمیق و دقیق به الزامات و مقتضیات زمان و مکان در اجتهاد است.
🔹اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظّم رهبری(مدّظله‌العالی)، آیات عظام و حوزه‌های علمیّه، پیروان مکتب پیر جماران و مقلّدان و علاقه‌مندان به سیرۀ علمی آن فقیه نواندیش خاصّه اعضای بیت و خانوادۀ معزّز و مکرّم ایشان، از درگاه ایزد منّـان برای آن عالم ربّانی، علوّ درجات و همنشینی با اولیاء دین و ابرار و نیکان مسألت می‌‌نمایم.

🌍https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/307499/%a

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
6 روز پیش
🔻دعوت به همکاری پژوهشگر پسادکتری سال تحصیلی 1400-1399

🔹پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای از میان فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری رشته مهندسی‌ مکانیک دانشگاه‌های برتر داخل و خارج از کشور با سابقه فعالیت در حوزه سیلینگ، درزبندی و ارزیابی صحت عملکرد آن جهت جذب به عنوان پژوهشگر پسادکتری دعوت به‌عمل می‌آورد.
متقاضیان واجد شرایط می‌بایست مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ از طریق ایمیل با موضوع PostDoc به آدرس LMO@aeoi.org.ir ارسال نمایند.

▫️شرایط و نیازمندی‌ها

🔸مسلط به استاندارها و مدارک مربوطه

🔸مسلط به نرم‌افزارهای شبیه‌سازی

🔸 دارای سابقه مطالعاتی مرتبط در زمینه
تجهیزات جانبی و سیستم‌های سیلینگ تجهیزات

🔸توانایی انجام کار گروهی

▫️مدارک مورد نیاز

🔸تکمیل فرم اطلاعات فردی(به پورتال سازمان انرژی اتمی مراجعه شود)

🔸سوابق کامل علمی (شامل سوابق تحصيلي، آموزشي و فعالیت‌های پژوهشی به همراه مستندات مربوطه و ذکر
زمینه‌های تحقيقاتي مورد علاقه)

🔸 ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتیدی که شناخت کامل از فرد متقاضی دارند به همراه اطلاعات تماس آن‌ها

🔸تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی

🔸تصویر مدرک دکتری (یا گواهي موقت فارغ التحصیلی) که از زمان اخذ مدرک بیش از 4 سال نگذشته باشد

🔸 تصوير کارت پايان خدمت يا مدرکی که نشان‌دهنده وضعيت نظام وظيفه متقاضيان مرد باشد

❗️❗️لازم به ذکر است حقوق و مزایای پژوهشگر، حداکثر معادل حقوق و مزایای استادیار پایه‌یک در سال 1399 و هزینه انجام پروژه به عهده پژوهشگاه است.


▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
1 هفته پیش
🔻دعوت به همکاری پژوهشگر پسادکتری در سال تحصیلی 1400-1399

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
1 هفته پیش
🎥 توضیحات دکتر صالحی درباره همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی


▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
1 هفته پیش
تشریح گزارش اخیر آژانس و پیشرفت‌های هسته‌ای کشور از زبان کمالوندی

🔻بهروز کمالوندی، معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با ایسنا گفت: ایران به طور طبیعی انتظار دارد با رفع ابهامات و سوالات آژانس در رابطه با دو موضوع پادمانی، دیگر شاهد انتشار موازی گزارش پادمانی هم زمان با گزارش برجامی نباشد. او همچنین با اشاره به پروژه‌های اجرا شده و برنامه‌های در دست اجرای سازمان، پیشرفت‌های هسته‌ای کشور را بسیار امیدوار کننده ارزیابی می‌کند.

👈 در ادامه این مصاحبه می‌خوانید:

🔹آنچه در گزارش های اخیر آژانس اشاره شد مورد انتظار ما بود
🔹وقتی مسایل پادمانی حل شود دلیلی ندارد که گزارش ها در این مورد ادامه یابد
🔹تولید فعلی اورانیوم غنی شده در کشور با ظرفیت تولید قبل از برجام برابری می کند
🔹ماشین های نسل 6، 8 و 9 در مرحله تکمیل تحقیقات هستند
🔹زمان به نفع فعالیت های هسته ای است
🔹تست سرد راکتور بازطراحی شده اراک احتمالا سال آینده

🖇 جهت مشاهده متن کامل مصاحبه بروی لینک زیر کلیک کنید
🌎 https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/307372/%D8

🆔@aeoinews
1 هفته پیش
آثار توافق ایران و آژانس در گفت‌وگو با سخنگوی سازمان انرژی اتمی بررسی شد؛

🔻بازتعریف رابطه ایران و آژانس

🔹سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران از جنبه های مختلف قابل بررسی است.هرچند عده ای آن را پیروزی مسائل فنی بر فضا‌سازی‌های سیاسی دانسته اند، برخی چهره‌های سیاسی،‌به توافق پایانی میان تهران و آژانس که در واقع ماحصل حضور گروسی در ایران بود،‌انتقاداتی داشتند که در رسانه‌ها بازتاب یافت.
🔹این توافق فصل جدیدی در روابط ایران و آژانس رقم زد؛‌ آن‌گونه که سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید، چارچوب روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را سه قالب اصلی تشکیل می‌دهد: پادمان پروتکل الحاقی و برجام.

کمالوندی در گفت‌وگو با روزنامه رسالت:

🔹درخواست یک‌سال پیش آژانس، خارج از چارچوب تعاملات بود

🔹توافق ایران و آژانس، نتیجه‌ای برد-برد برای دو طرف

🔹روابط اصولی با آژانس می‌تواند فرصت اغراض آمریکا را بگیرد

🔹ایران انتظار دارد گزارش آتی آژانس مثبت باشد


👈 متن کامل این گفت‌وگوی...
https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285246/307243/%D8


🆔@aeoinews
2 هفته پیش
▪️فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد.

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
🎥 توضیحات رئیس سازمان انرژی اتمی درباره جزئیات بیانیه مشترک ایران و آژانس▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
رافائل گروسی تهران را به مقصد وین ترک کرد

🌍https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/307137/%D8%B1


▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
بیانیه مشترک جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

🔻جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در پایان سفر دو روزه «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، بیانیه مشترکی به شرح زیر صادر کردند.

باسمه تعالی
بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی
تهران، ۴ شهریور ١٣٩٩ (٢۶ آگوست ٢٠٢٠)

🔹آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق نمودند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت کرده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از ١۶ ژانویه ٢٠١۶ بصورت موقت توسط ایران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند.
🔹بعد از مشورت های فشرده دوجانبه، ایران و آژانس در خصوص حل و فصلِ توأم با حسن نیت موضوعات مشخص شده توسط آژانس در ارتباط با اجرای پادمان به توافق رسیدند. در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان مشخص شده توسط آژانس دسترسی داده، و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد کرد. تاریخ های مربوط به دسترسی های آژانس و فعالیت های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است. فعالیت های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشورهای دارای موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می شود، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.
🔹در چارچوب قطعنامه GOV/2015/72 که در تاریخ ١۵ دسامبر ٢٠١۵ توسط شورای حکام به تصویب رسید، آژانس و ایران تایید می کنند که این موضوعاتِ مرتبط با اجرای پادمان، منحصرا مربوط به مواد و فعالیت های هسته ای تحت پادمان براساس موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی می باشند.
🔹در این چارچوب حاضر، براساس تجزیه و تحلیل اطلاعاتِ در اختیار آژانس، آژانس هیچ سؤال دیگری از ایران، و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان هایی فراتر از آنچه که توسط ایران تحت موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اظهار شده اند، ندارد.
🔹دو طرف تصدیق می کنند که استقلال، بی طرفی و حرفه ای گری آژانس همچنان لازمه اجرای فعالیت های راستی‌آزمایی هستند.
آژانس با حفاظت از تمامی اطلاعات محرمانه پادمانی مطابق با اساسنامه آژانس، مفاد مرتبط در موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی، و محرمانگی رژیم، استانداردها و رویه های تثبیت شده‌ی آژانس، نگرانی های امنیتی ایران را همچنان مدنظر قرار خواهد داد.
🌍https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/307133/%D8%

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش

برای مشاهده این آیتم به اپلیکیشن پیام رسان مراجعه کنید

🎥 نشست خبری مشترک «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی با اصحاب رسانه ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
دکتر صالحی درگذشت روح الله حسینیان را تسلیت گفت


▪️دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در پی درگذشت روح الله حسینیان، رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی و نماینده پیشین مجلس پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد.
 

" اِنّا لِلّـه و اِنّا اِلیـهِ راجعـون"

       با نهایت تأسّف و تأثّر اطلاع یافتم که حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌اله حسینیان، نمایندۀ ادوار مردم شریف تهران در مجلس شورای اسلامی ایران، دعوت حق را لبیک گفته و به دیدار معبود شتافته است.
       بدون تردید، زحمات بی‌دریغ و خدمات ارزندۀ قرآنی آن عالِم مجاهد، طی سالیان متمادی در دیوان عدل الهی ثبت و ضبط شده و بر حَسنات کارنامۀ پُربار آن فقید سعید خواهد افزود.
       اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده معـزّز ایشان، از درگاه ایزد متعال برای آن عالِم عامل، علوّ درجات مسئلت می‌نمایم.
 

منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
🔻دیدار رافائل گروسی با دکتر صالحی
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در راس هیاتی برای دیداری دو روزه با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است، صبح روز سه شنبه 4 شهریورماه با حضور در سازمان انرژی اتمی ایران با دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس این سازمان دیدار کرد.

قرار است در این جلسه دو طرف در خصوص تعاملات و همکاری های جاری طرفین و همچنین راه های تقویت همکاری های مشترک گفتگو کنند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو فعال آژانس انتظار دارد این نهاد بین المللی به عنوان یک نهاد فنی، حقوقی در هر شرایطی بی طرفی خود را حفظ نماید و وارد بازی های سیاسی بین المللی نشود.

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
🔻ورود مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
⚛️ نیروگاه اتمی بوشهر و ارزیابی نهادهای بین‌المللی...

🌎 https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/268350/268410/306911/%D9

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
🔻سازمان انرژی اتمی ایران در تامین ۱۹۰ هزار سو گام‌های بزرگی برداشته است

🔹 چه #مکانیسم_ماشه فعال شود یا روند کنونی ادامه داشته باشد، #سازمان_انرژی_اتمی_ایران در تأمین ۱۹۰ هزار سو(SWU)، گام‌های بزرگی برداشته است.
اقتدار صنعت هسته‌ای پابرجاست...

https://twitter.com/aeoinews/status/1296344701533126656?s=19

▫️سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
1 ماه پیش
دکتر صالحی رحلت حضرت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت

🔻 دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در پی رحلت عالم ربّانی، حضرت آیت الله محمد علی تسخیری، مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور جهان اسلام، پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد.

"إنا لله و إنا الیه راجعون"
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ

🔹با نهایت تألم و تأسّف، خبر رحلت اندوهبار عالم ربّانی و فقیه صمدانی، حضرت آیت الله محمد علی تسخیری را دریافت نمودم. اگرچه آن عالم فرزانه در سطح رسانه ها و افکار عمومی جامعه اسلامی با عناوینی همچون عضویت در مجلس خبرگان رهبری و مشاورت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در امور جهان اسلام شناخته می شد، اما یاد و نام آن روحانی وارسته با موضوع راهبردی وحدت امت اسلامی و فعالیت های مجمع تقریب مذاهب اسلامی پیوندی ناگسستنی یافته است.
🔹بدون تردید، خاطره اقدامات روشنگرانه ایشان در مقام یکی از شاگردان و رهپویان مکتب فکری حضرت امام خمینی (ره)، امام موسی صدر و شهید والامقام آیت الله سید محمد باقر صدر برای همیشه در حافظه جمعی دوستداران و دلبستگان عزّت و عظمت امت اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد. و دیگر فضلا و اندیشمندان روشن اندیش در حوزه های علمیه و دانشگاه های کشورمان، راه آن روحانی مجاهد و دلسوز جوامع اسلامی را ادامه خواهند داد.
🔹اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، آیات عظام و شخصیت های فرهیخته حوزوی و دانشگاهی و ابراز همدردی عمیق با خاندان جلیل القدر تسخیری و بازماندگان ایشان، از درگاه ایزد منان برای آن فقیه خلد آشیان، علوّ درجات و همنشینی با اولیاء دین و ابرار و نیکان مسألت می نمایم.
" و سلام و درود بر او باد، روزی که زاده شد، روزی که دیده از جهان فرو بست و آن روز که برانگیخته خواهد شد."


https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/285243/306813/%


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @aeoinews
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس