سازمان انرژی اتمی ایران

AEOINEWS - اخبار هسته‌ای


اخبار توسعه شماره 17- نسخه چاپ_opt.pdf
📖 خبرنامه شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران(شماره هفدهم)
فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹

▫️ جهت دانلود و مشاهده خبرنامه کلیک نمایید

✔️سازمان انرژی اتمی ایران
✔️دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
✔️شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی

#اخبار_توسعه

🆔 @aeoinews
🌍 https://aeoi.org.ir
1 روز پیش
پاسخ توییتری سازمان انرژی اتمی به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا

🔻سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به رشته توییت پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا‌ مبنی بر قرار دادن نام دو تن از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور در فهرست تحریم‌های جدید دولت ایالات متحده آمریکا گفت:
خبرهای خوشی از صنعت هسته‌ای ایران در راه است...

🌍 منبع: دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

https://twitter.com/aeoinews/status/1266215231287517184?s=19
4 روز پیش
بیانیه سازمان انرژی اتمی در پی تحریم‌ جدید دانشمندان هسته‌ای

🔻سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت قرار گرفتن نام دو تن از دانشمندان هسته‌ای در فهرست تحریم ایالات متحده آمریکا بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ

تلاش مذبوحانه و اقدام نابخردانه تصمیم‌سازان کاخ سفید مبنی بر قرار دادن نام دو تن از دانشمندان شریف صنعت هسته‌ای کشور در فهرست تحریم‌های جدید دولت ایالات متحده آمریکا بیانگر تداوم رویکرد خصمانه آن دولت در مواجهه نابخردانه با مجاهدان سرافراز مسیر اعتلا و عزت روزافزون ایران اسلامی است.
اگر چه اقداماتی از این دست خللی در عزم و اراده جوانان برومند این مرز و بوم در پیشبرد اهداف بلند نظام مقدس اسلامی ایجاد نخواهد کرد اما ما از این فرصت استفاده نموده و بار دیگر به بدخواهان ایران اسلامی اعلام می‌کنیم که تنها ثمره رویارویی های مغایر با اصول و موازین حقوق بین الملل با ملت ایران، تقویت روحیه تلاشگران و محققان ایرانی و تضعیف جایگاه و منزلت دشمنان ایران زمین در عرصه جهانی است.
پژوهشگران و محققان سختکوش کشورمان به ویژه تلاشگران و مجاهدان صنعت هسته‌ای کشور اینگونه تحرکات بی فرجام را نشانه ای از ناکامی دشمن در مسیر مقاومت و سند افتخاری دیگر برای خود تلقی نموده و آنها را بیش از پیش مصمم می سازد تا به مجاهدت های پیگیرانه خویش در راه ادای وظیفه دینی و ملی خود تداوم بخشند.

🌍 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
4 روز پیش
🔻پیام تبریک رئیس سازمان انرژی اتمی به دکتر قالیباف

متن این پیام به شرح زیر است:

​​بسم الله الرحمن الرحیم

برادر عزیز جناب آقای دکتر قالیباف
با سلام و درود.

ضمن سپاس و قدردانی فراوان از حضور ملت فهیم و بزرگ ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی بدین وسیله انتخاب شایسته حضرتعالی به عنوان رئیس خانه ملت را که از رهگذر حسن اعتماد منتخبان محترم مردم قدرشناس و عزیز ایران اسلامی و سوابق خدمات ارزشمند آن برادر ارجمند تحقق یافته است به حضورتان تبریک عرض می نمایم.
امید است در پرتو الطاف الهی و به یمن تعامل برادرانه و همراهی همدلانه نهاد قانونگذاری کشور با سایر سازمانها و نهادهای تصمیم‌ساز نظام مقدس اسلامی شاهد آغاز فصلی جدید از خدمتگزاری خالصانه میهن عزیز اسلامی باشیم.
مزید توفیقات جنابعالی و نمایندگان معزز دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را در ظلّ عنایات و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه از درگاه ایزد متعال خواستارم.

علی اکبر صالحی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
4 روز پیش
پیام تبریک رئیس سازمان انرژی اتمی به دکتر قالیباف

🔻دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی انتخاب «محمد باقر قالیباف» را به‌عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
4 روز پیش
🔻 واکنش کمالوندی به لغو احتمالی معافیت های هسته‌ای برجامی

🔹سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به لغو احتمالی معافیت های هسته ای ایران از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا با توجه به فضای اقتدار ایران در دنیا و ادامه فعالیت های هسته ای اش سعی دارد با این اقدامات و اخبار افکار عمومی دنیا را منحرف کند.
بهروز کمالوندی درباره انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر لغو برخی معافیت‌های هسته‌ای در چارچوب برجام از سوی آمریکا گفت: در حالی که ایران با اقتدار اهداف خود را به ویژه در رابطه با فروش فرآورده های نفتی به ونزوئلا ،حضور مقتدرانه در دریاهای آزاد جهان و از همه مهمتر پیشرفت های چشمگیر صنعت هسته ای کشور پیش می برد، انتشار اخباری درباره لغو معافیت های هسته ای، تلاش مذبوحانه ای است که آمریکا برای انحراف افکار عمومی داخلی و جهان از شکست های پی در پی خود در برابر ایران انجام می دهد.
🔹وی گفت که لغو معافیت ها برای همکاری هسته ای طبق برجام در عمل هیچ تاثیری بر روند کار ایران ندارد. البته آمریکا تمایل دارد که اقداماتش در راستای فشار بر ایران تاثیر بگذارد اما در عمل اتفاقی نمی افتد، این اقدامات فقط سر و صدای رسانه ای است نه چیزی بیشتر، آنها به خوبی این واقعیت را می دانند.
کمالوندی درباره همکاری های هسته ای ایران با کشورهای باقی مانده در برجام گفت: سوخت ما در روسیه بدون هیچ مشکلی هر وقت نیاز داشته باشیم به ایران می آید و اگر سوخت موجود تمام شود هم قادریم در آینده خودمان بدون نیاز به کمک هیچ کشوری آن را تولید کنیم.
🔹وی ادامه داد: در رابطه با بازطراحی راکتور اراک خیالمان راحت است؛ چون ما هر دو شکل راکتور قدیم و جدید را خودمان به تنهایی هم می توانیم بسازیم. همین الان طراحی‌ها چه در حوزه راکتور و چه سوخت آن توسط نیروهای متخصص ایرانی در حال انجام است. چین و سایر کشورهای اروپایی با ما در این کار همراهی می کنند اما کار اصلی طراحی راکتور و سوخت آن با خودمان است. در ساخت تجهیزات هم این توانمندی در نیروهای ایرانی وجود دارد که در صورت عدم همراهی دیگران به تنهایی آن را انجام دهد. شاهد بودیم که مدار ثانویه و پمپ‌ها را خودمان ساختیم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: البته روند کار در بازطراحی راکتور اراک به دلیل مشکلاتی که در اجرای برجام و اعمال تحریم ها وجود دارد آهسته است اما کار در مسیر خود و رو به جلو جریان دارد.
🔹وی در پاسخ به این پرسش که ایران از سرعت کار در بازطراحی راکتور اراک راضی است؟ اظهار کرد: ما از سرعت کار راضی نیستیم، می توانست بیشتر و بهتر باشد، به ویژه اگر اروپا بیشتر همراهی می کرد سرعت کار بیشتر می‌شد البته اروپایی‌ها هیچ وقت با آمریکا در این زمینه هم صدا نشده‌اند اگر این اتفاق می افتاد تکلیف برای ایران روشن بود، اما تاکنون حتی در مواضع و حرف هم در رابطه با اینگونه تحریم‌ها با آمریکایی همراهی نکرده‌اند هر چند که در عمل چندان سرعت عمل ندارند.

🌎 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
5 روز پیش
فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری در سال تحصیلی 1400-1399

🔻 پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاه‌های برتر داخل و خارج از کشور و همچنین پیش‌برد اهداف و مأموریت‌های خود، اقدام به جذب پژوهشگر پسادکتری از میان فارغ‌التحصیلان دوره دکتری دانشگاه‌های سطح یک کشور و معتبر خارجی در کلیه گرایش‌های مهندسی هسته‌ای، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی مکاترونیک، هیدرومتالوژی، مهندسی شیمی/پلیمر، فیزیک، داروسازی هسته‌ای و مهندسی کشاورزی می‌نماید.
🔻با توجه به رقابتی بودن پذیرش، سوابق تحصیلی و پژوهشی پژوهشگر پسادکتری در فرآیند جذب حائز اهمیت خواهد بود.
متقاضیان واجد شرایط، مدارک خود را جهت بررسی‌های اولیه حداکثر تا تاریخ 1399/04/15 از طریق پست الکترونیکی با موضوع PostDoc به مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه به آدرس ایمیل edu@aeoi.org.ir ارسال نمایند.
‌‌
🔹مدارک مورد نیاز:
‌‌
1. فرم اطلاعات فردی
2. سوابق کامل علمی (شامل سوابق تحصیلی، آموزشی و فعالیت‌های پژوهشی به همراه مستندات مربوطه و ذکر زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه)
3. ارائه حداقل دو توصیه نامه از اساتیدی که شناخت کامل از فرد متقاضی دارند به همراه اطلاعات تماس آن‌ها
4. تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی
5. تصویر مدرک دکتری (یا گواهی موقت فارغ التحصیلی) که از زمان اخذ مدرک بیش از 4 سال نگذشته باشد
6. تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی که نشان‌دهنده وضعیت نظام وظیفه متقاضیان مرد باشد
‌‌
▫️متقاضیان گرامی در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 82066631-021 تماس حاصل نمایند.

🌍 منبع : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
5 روز پیش
🔻 پیام قدردانی رئیس سازمان انرژی اتمی خطاب به علی لاریجانی

🔹 دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی خطاب به دکتر علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، از تلاش‌های صادقانه ایشان در نهاد قانونگذاری کشور قدردانی کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً ۖ وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ

برادر گرانقدر جناب آقای دکتر علی لاریجانی
با سلام و درود،
اکنون که پس از بیش از یک دهه مجاهدت مخلصانه و تلاش صادقانه در جهت مدیریت هوشمند نهاد قانونگذاری کشور، آماده می شوید تا در سنگری دیگر تجربیات و اندوخته های گرانبهای خویش را در مسیر تحقق اهداف بلند نظام مقدس اسلامی به کار گیرید، بر خود واجب می دانم تا به نمایندگی از سوی خانواده بزرگ صنعت هسته‌ای کشور بر همت عالی و غیرت و حمیت دینی و ملی آن برادر اندیشمند درود فرستم.
بدون تردید بزرگان و عزیزانی که در طول سالیان متمادی به رصد دقیق تحولات و فراز و فرودهای سیاست داخلی و خارجی ایران، نظر افکنده و دلداده و دلبسته عزت و سربلندی ایران عزیز هستند گواهی خواهند داد که شخصیتی صاحب صلاحیت و با کیاست از سر خیرخواهی و بصیرت بر کرسی ریاست خانه‌ملت تکیه زد و با درایت و ذکاوت مثال‌زدنی خویش به گره گشایی از کار خلایق و مساعدت در راه تامین منافع ملی ایران همت گمارد.
دوام سلامتی و مزید توفیقات حضرتعالی را در ادامه خدمت به میهن عزیز اسلامی در سایه عنایات و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.


علی اکبر صالحی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران

🌎 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
6 روز پیش
گزارش عملکرد تولید برق در سال 1398- نسخه چا1پی_5708807_opt.pdf
⚛️ گزارش عملکرد تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر 1398


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
1 هفته پیش
🔈فایل صوتی مصاحبه دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با رادیو اقتصاد به مناسبت روز جهانی قدس

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
1 هفته پیش
🔻وبینار تخصصی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص کووید۱۹ و RT-PCR(دستگاه تشخیص سریع بیماری covid-19)

دسترسی‌ از طریق لینک: bit.ly/2zckSzM

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
1 هفته پیش
پیام توییتری سازمان انرژی اتمی ایران به مناسبت روز جهانی قدس

💢تجلی اقتدار مسلمانان و محور مقاومت در #روز_جهانی_قدس...

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

‌‌🆔 @AEOINEWS
https://twitter.com/aeoinews/status/1263363621574160384?s=19
1 هفته پیش
🔻پاسخی به مطلب منتشره در سایت تحلیلی عصر امروز
🔹سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به مطلبی که روز 27 اردیبهشت ماه 99 تحت عنوان "خسارت بار ترین دولت در انقلاب اسلامی " در سایت تحلیلی عصر امروز منتشر شد، جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را به شرح زیر منتشر می نماید.

▫برخی مواقع ممکن است مطلبی آنقدر غیرحرفه ای و ناآگاهانه مطرح شود که برای رد آن نیازی به استدلال و ارائه اسناد و مدارک نباشد. نوشته سراسر مشحون از اشتباه و خدای ناکرده از روی عمد و غرض سیاسی مطالبی را مطرح نموده که در اینجا صرفاً آن بخش که مرتبط با این سازمان است، مورد اشاره قرار می گیرد تا تنویری باشد بر افکار عمومی ملتی که حق دارند اطلاعات درست و واقعی به آنها داده شود.
و بعد اینکه بخشی از ماشین های سانتریفیوژ که در ارائه ارقام هزینه های تولیدی آن در این نوشتار مبالغه زیادی شده است، علیرغم ادعای طرح شده با دلسوزی و در وضعیت خوبی نگهداری می شوند که در چندین نوبت به رویت اصحاب رسانه رسیده و در گزارشات آنان انعکاس داده شده است.
کارخانه و راکتور آب سنگین که بدون تشخیص درست و بطور غلط مورد اشاره قرار گرفته، در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند. کارخانه با حداکثر ظرفیت در حال تولید بوده و محصولات آن علاوه بر تامین نیازهای تحقیقاتی و داروئی کشور، به خارج صادر می شود. راکتور نیز تجهیزاتی که در گذشته نداشته است، مانند مدار ثانویه، اطاق فرمان، ماشین سوخت گذاری و غیره را نصب کرده و کشور بطور همزمان، امکان تکمیل راکتور قدیمی و نیز توانایی ساخت راکتور مدرن شده را دارد. ضمن اینکه اصحاب رسانه های کشور آمدند و از نزدیک دیدند که بتن در قلب آن ریخته نشده است. هر چند بارها و بارها تکرار این موضوع توسط رسانه ها نتوانسته برخی را که احتمالاً اغراض سیاسی دارند، متقاعد نماید.
اما اینکه گفته شده است فردو و نطنز غیرفعال شده اند را به صدها گزارش خبرنگارانی که از این دو مجتمع بازدید داشته اند، واگذار می کنیم.
و بالاخره اینکه گفته اند که دانشمندان هسته ای اخراج شده اند. سازمان بارها از مدعیان چنین ادعاهایی درخواست ارائه اطلاعات و اسامی نموده است که البته هیچوقت ارائه نشده است.

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
1 هفته پیش
پیام تسلیت دکتر صالحی در پی درگذشت حسین کاظم‌پور اردبیلی

▪️دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت نماینده جمهوری اسلامی ایران در اوپک را تسلیت گفت.

▫️متن این پیام به شرح زیر است:
 

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ
 

با دریغ و افسوس بسیار، خبر درگذشت نابهنگام برادر گرانقدرم، روانشاد حسین کاظم‌پور اردبیلی را دریافت کردم.

ایشان در مقام یکی از خدمتگزاران راستین نظام اسلامی سراسر شور و شوق در عبادت خالق و خدمت به خلق بود، بگونه‌ای که بسیاری از مقامات و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف، خاطره تلاش‌های بی‌وقفه آن برادر عزیز را در چهار دهه گذشته از یاد نبرده و نیک می‌دانند که ایشان بدون چشم داشت به تحبیب و تشویق دوستان و همراهان، در اندیشه تحقق منافع ملی و صیانت از مصالح نظام اسلامی بود و تا واپسین ماه‌های عمر پربرکت خویش از حرکت بر این صراط مستقیم باز نایستاد.

این‌جانب ضمن عرض تسلیت به برادر بزرگوارم جناب آقای مهندس زنگنه، برادر عزیزم جناب آقای دکتر ظریف و همه دوستداران آن فقید سعید به‌ویژه خانواده معزز و مکرم کاظم‌پور اردبیلی از درگاه احدیت متعال مسألت می‌نمایم تا به یمن انفاس قدسی پیشوای پارسایان، حضرت امیر مؤمنان علی علیه‌السلام بر درجاتِ ایشان بیفزاید و آن مرحوم را هم‌نشین ابرار و نیکان قرار دهد. عاش سعیدا و مات سعیدا
 

🌍 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
2 هفته پیش
▪فرارسیدن ایام لیالی قدر و شهادت امیرمومنان امام علی (ع) تسلیت باد

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
🌍 https://aeoi.org.ir
2 هفته پیش
رئیس سازمان انرژی اتمی درگذشت پدر مهندس چیت‌چیان را تسلیت گفت

▪️دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام حاج بیوک چیت‌چیان پدر وزیر سابق نیرو و پدر شهید والامقام محسن چیت ‌چیان را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:


" اِنّا لِلّـه و اِنّا اِلیـهِ راجعـون"

برادر عزیز جناب آقای مهندس چیت‌چیان

با نهایت تألّم، تأسّف و تأثّر اطلاع یافتم که پدر گرانقدر جنابعالی، حضرت حجت‌الاسلام حاج بیوک چیت‌چیان، پدر بزرگوار شهید والامقام محسن چیت‌چیان، پس از عمری مجاهدت در مسیر ترویج معارف دینی و خدمت خالصانه به نظام اسلامی، دعوت حق را لبیک گفته و به دیدار معبود شتافته است.
بدون تردید، زحمات بی‌دریغ و خدمات ارزندۀ آن عالم وارسته، طی سالیان متمادی در دیوان عدل الهی ثبت و ضبط شده و بر حَسنات کارنامۀ پُربار آن فقید سعید خواهد افزود.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به جنابعالی و خانواده محترم چیت‌چیان، از درگاه ایزد متعال برای آن روحانی پرهیزگار، علوّ درجات مسئلت می‌نمایم.


🌍 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
2 هفته پیش
🔻متن پیام منتشر شده سازمان انرژی اتمی ایران در فضای مجازی(صفحه توییتر) در پی سانحه‌ی ناوچه کُنارک و شهادت جمعی از رشید‌مردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران👇👇👇

"والذينَِ هاجروا في سبيل‌الله ثمَّ قُتلوا او ماتوا ليرزقهم رزقاً حسناً و اِنَّ الله لهو خير الرازقين"
سوره‌ی مباركه حج
آیه 58
بروزِ سانحه‌ی غمبارِ عروجِ جمعی از دريادلان و دلاور مردانِ نيروی دريايی ارتش جمهوری اسلامی ايران در جريان برگزاری رزمايش در دريای عمان، جراحتی عميق را بر دل‌های آحاد اُمّت اسلامی و دوستداران و دلبستگانِ سربلندی ايرانِ عزيز نهاد.
اگر چه فقدان مدافعان و سربازانِ حريم مقدّس سرزمين اسلامی، سخت و روحگزاست امّا به يقين اين شهيدان سرافرازِ ميهن عزيز اسلامی اكنون به پاس مجاهدتِ مخلصانه در مسير صيانت از كيانِ مام ميهن، عندَ ربهم يُرزَقونند.
ما خدمتگزاران نظام مقدّسِ جمهوری اسلامی در سازمان انرژی اتمی ايران ضمن عرض تبريك و تسليّت به مناسبت شهادت اين سربازان جان بركفِ ارتش اسلام به محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، فرمانده محترم كل ارتش جمهوری اسلامی ايران و ساير همرزمان و همسنگرانِ اين شهيدانِ خدايی به ويژه خانواده‌های محترم شهدای گرانقدر، از درگاه حضرت احديّت مسألت می‌نماييم تا به حرمتِ اين ليالي مبارك، اين عزيزان را جليس و همنشينِ مولای متّقيان (ع) قرار دهد و بر درجات آنان بيفزايد. بمنّه و كرمه

مدیران، کارشناسان و کارکنان
سازمان انرژی اتمی ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۴

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
https://aeoi.org.ir
2 هفته پیش
پیام تسلیت سازمان انرژی اتمی به دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران

▪️سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی شهادت جمعی از دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای عمان(سانحه ناوچه کُنارک) را تبریک و تسلیت گفت.

▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

https://twitter.com/aeoinews/status/1260611517197611008?s=19
2 هفته پیش
💢 #رزمایش_کمک_مومنانه در نیروگاه اتمی بوشهر

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @aeoinews
3 هفته پیش
گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط نیروگاه اتمی بوشهر و نیروگاه‌های برق هسته‌ای جهان در مقابل شیوع ویروس کرونا (کووید 19)

🔻در این گزارش به اقدامات جهانی صورت‌گرفته در مقابله با شیوع ویروس کرونا (کووید 19) در نیروگاه‌های برق هسته‌ای و همچنین اقدامات انجام‌شده برای کنترل این ویروس در شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و نیروگاه اتمی بوشهر خواهیم پرداخت.
همراه ما باشید...

✔️ واکنش صنعت هسته‌ای جهان در مقابله با شیوع ویروس كرونا (کووید 19)

✔️ دستورالعمل‌ها و اقدامات انجام‌شده توسط نهادهای بین‌المللی و برخی از کشورهای دارای نیروگاه‌ اتمی قدرت

✔️ کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای آمریکا
(Nuclear Regulatory Commission) NRC

✔️ رویکرد کشور روسیه برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 در نیروگاه‌های هسته‌ای

✔️ انجمن انرژی هسته‌ای
(Nuclear Energy Institute) NEI
در آمریکا

✔️ گزارش سیاست‌های اطلاع‌رسانی
(World Nuclear News WNN)

✔️ آژانس بین‌المللی انرژی
IEA (International Energy Agency)

✔️ گزارش
WNA (World Nuclear Association)
دربارۀ انرژی هسته‌ای و ویروس کرونا

✔️ تأثیر ویروس کرونا بر فعالیت‌های صنعت هسته‌ای

✔️ فعالیت‌های شرکت Energoatom اوکراین برای محافظت از کارکنان نیروگاه‌های هسته‌ای

✔️ فناوری هسته‌ای برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا

و گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط نیروگاه اتمی بوشهر در مقابل شیوع ویروس کرونا (کووید 19)

🖇دانلود گزارش کامل اقدامات جهانی صورت‌گرفته در مقابل شیوع ویروس کرونا (کووید 19) در نیروگاه‌های برق هسته‌ای و اقدامات انجام‌شده در شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و نیروگاه اتمی بوشهر👇
https://aeoi.org.ir
🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
3 هفته پیش
▪️پیام تسلیت دکتر صالحی به نماینده مقام معظّم رهبری در شورایعالی امنیت ملّی

🔻دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت پدر دکتر سعید جلیلی را تسلیت گفت.

▫️متن این پیام به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

كل من عليها فان و يبقي وجه ربك ذوالجلال و الاكرام
برادر گرانقدر جناب آقای دکتر جلیلی

نماینده محترم مقام معظّم رهبری در شورایعالی امنیت ملّی و عضو مجمعِ تشخیص مصلحت نظام


سلام علیکم بما صبرتم؛


ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، با کمال تأسف و تألّم اطلاع یافتم که پدر بزرگوار جنابعالی در ایّام ضیافت الهی و در آستانه میلاد امام حسن مجتبی (علیه السلام) دعوت حق را لبیک گفته و به ملکوت اعلی پیوسته است. بدون تردید مجاهدت‌های شما بعنوان فرزند برومند آن مرحوم در دوران دفاع مقدّس و کوشش های خستگی ناپذیرتان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسئولیت‌های مختلف و حساس بر حسنات کارنامه آن فقید سعید خواهد افزود.
اینجانب ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خاندان جلیل القدر جلیلی به ویژه حضرتعالی از درگاه حضرت احدیّت مسئلت می‌نمایم تا به حرمت این ایّام مبارک، آن پدر بزرگوار را میهمان کریم اهل بیت قرار داده و برکات و عنایات خویش را بر جنابعالی و خانواده گرامی نازل فرماید. بمنّهِ و کرمهِ

🌍 منبع خبر : دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/268574/268645/297954/

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
https://aeoi.org.ir
3 هفته پیش
🎥 اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از انتشار ویروس Covid-19 در #نیروگاه_اتمی_بوشهر

🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
https://aeoi.org.ir
3 هفته پیش
💢 ۱۲اردیبهشت؛ شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم گرامی باد.

دوازده اردیبهشت ماه؛ روز «معلم» را به تمامی معلمان، اساتید و مهرافروزان راه علم و دانش و هر آنانکه به ما کلامی زیبا آموختند تا فراراهمان باشند، تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.


🔹 سازمان انرژی اتمی ایران
🔹 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی


‌‌🆔 @AEOINEWS
https://aeoi.org.ir
1 ماه پیش
دریافت سروش پلاس