سازمان انرژی اتمی ایران

AEOIORG


توضیحات دکتر صالحی درباره انتشار کتاب «راز سر به مهر»

🔹انتشار مجموعه شش جلدی "راز سر به مهر" که حاصل هم اندیشی و همکاری جمعی هیئت مذاکره‌ کننده هسته ای در فاصله سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ می باشد که با مساعی دیگر همکار محقق ما جناب آقای موجانی در معرض نظر و رای ملت بزرگ ایران قرار گرفته است، در این مجال پیش آمده چند جمله ای را به استحضار مخاطبان عزیز می رسانم.
🔹نخست آنکه این یک اثر اهتمامی جمعی است برای افزایش سطح شناخت جامعه ایران از اقتضائات و الزاماتی که مملکت در تنظیم مناسبات جهانی خود با آن روبرو است. هر کشوری بسان ایران در قبال جامعه جهانی مسئولیت هایی دارد و به تبع آن از حقوقی برخوردار است که کشور را وادار می سازد هم پاسخگو باشد و هم با دفاع از حقوقش مانع دستبرد و دست اندازی بیگانگان و زیاده خواهی آنان گردد.
🔹 در این مسیر دستگاه دیپلماسی به عنوان نقطه تماس کشور با جهان بیرونی وظیفه خطیر رعایت این مسئولیت ها و صیانت از این حقوق را توأمان دارد. آنچه در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ حاصل شد تدوین و تشریح مسئولیت پذیری ج اا و شناسایی، تبیین و تثبیت حقوق مصرح نادیده انگاشته شده کشور بود. حقوقی که با بهانه های مختلف سلب شده بود و یا به بهانه های متفاوت مورد اذعان واقع نمی گشت. از این رو تفاهم بر سر برنامه برجام نتیجه ای مهم داد: تثبیت حقوق هسته ای و اذعان و رسمیت بخشی به برنامه های توسعه ای مرتبط با این صنعت از جمله حق غنی سازی صنعتی.
🔹 در کنار این دستاورد بهانه برای استمرار تحریم های ظالمانه مرتبط با مسائل هسته ای نیز کم رنگ شد که با اهتمام ویژه مقام معظم رهبری و حمایت جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم وقت و نیز مساعی صادقانه گروه مذاکره کننده برجام بخش عمدهء این تحریم ها برچیده شد.
🔹دومین نکته مهم از نگاه اينجانب که بر سر تحقق اهداف و منویات رهبری انقلاب اسلامی، مانع ایجاد کرد چیزی نبود مگر بکارگیری ترفندهای رسانه ای و تحرکات ایذایی دشمنان این سرزمین همچون شبهه پراکنی و دروغ بافی تا خرمن پشته شده همکاری و همدلی ملت را بر سر مبارزه ای دیپلماتیک با دوگانه سازی به آتش کشند.
🔹حال با عنایت به ضرورت افزایش سطح دانایی جمعی و نیز امتناع از آزمودن مجدد مسیرهای پیموده شده، می توان با اغتنام از تجارب به دست آمده و اجتناب از تکرار اشتباهاتی که می تواند کشور را در معرض آسیب قرار دهد، کارگروه مذاکره کننده بر آن شد روایتی دقیق و جامع از روند تحولات آن دوران را با مردم شریف ایران به اشتراک گذارد.
🔹در این مجموعه فراز و فرودهای مذاکره، نقش یکایک کشورهای موثر اعم از اعضای ۵+۱ و نیز میانجی گری کشور عمان در مسیر آغاز این روند که در دوران مسئولیت اینجانب در مقام وزارت امور خارجه بود، مورد اشاره قرار گرفته است تا این مجموعه مورد مطالعه، بررسی و نقد مشفقانه صاحبان اهل قلم و تخصص در این حوزه مهم بصورت منصفانه قرار گیرد.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/323129/%D8%AA

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
15 ساعت پیش
🔻فراخوان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برای استفاده از اعتبار پژوهشی

🔹پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران با انتشار فراخوانی اقدام به دعوت از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری جهت گذراندن پایان‌نامه، رساله و پسادکتری و اعلام رشته‌های موردنیاز و عناوین پروژه‌های اعلام‌شده در سال 1400 کرد.
🔹به گزارش دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران از پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، براساس این فراخوان، همه دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های برتر داخل و خارج از کشور که علاقه‌مند به گذراندن پایان‌نامه، رساله و پسادکتری در قالب «آیین‌نامه اجرایی تأمین اعتبار پژوهشی در علوم و فنون هسته‌ای (تاپ هسته‌ای)» در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای هستند، می‌توانند با توجه به رشته‌های تحصیلی موردنیاز پژوهشگاه و عناوین پروژه‌های اعلام‌شده در سال 1400 درخواست خود را اعلام کنند.
🔹متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پرتال اینترنتی مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای به نشانی edu.nstri.ir نسبت به مطالعه آیین‌نامه مذکور اقدام کرده و درخواست خود را ارسال کنند.
🔹گفتنی است طبق آیین‌نامه مذکور، اعتبار پژوهشی درنظر گرفته‌شده برای دانشجویان و دانش‌آموختگان شامل هزینه‌های انجام پژوهش، کمک‌هزینه زندگی دانشجو یا پژوهشگر و هزینه‌های زیرساخت مرتبط با موضوع پایان‌نامه، رساله یا پیشنهاده پسادکتری است که توسط پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای یا کارفرما (دستگاه اجرایی، شرکت دولتی و غیردولتی، سازمان صنعتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی) تامین خواهد شد.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/323040/%D9%81

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔@AEOIORG
1 روز پیش
1 روز پیش
🔻انتشار شماره جدید «اخبار توسعه»

🔹شماره 24 خبرنامه داخلی شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران(خرداد و تیر 1400) منتشر شد.

برخی از مهمترین عناوین این شماره:

▫️انرژی هسته‌ای چه مزایایی برای شما به ارمغان می‌آورد
▫️قدردانی از زحمات دستاندرکاران اجرای عملیات تعمیرات در نیروگاه اتمی بوشهر
▫️منابع حاصل از صادرات برق هسته‌ای در اختیار سازمان انرژی اتمی کشور قرار می‌گیرد
▫️چین ساخت نخستین نمونه تجاری نیروگاه ماژولار کوچک را آغاز کرد
▫️گزارش عملکرد تولید برق واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تا پایان تیرماه ۱۴۰۰

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/268769/%D8%A7

🔸 سازمان انرژی اتمی ایران
🔸 دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 روز پیش
توضیح سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص مصاحبه سخنگوی کمیسیون اصل نود در مورد ارزیابی نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی

🔹سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص جلسه‌ی امروز کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در مورد ارزیابی نحوه اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» توضیحاتی ارائه کرد.

🔹بنابر اعلام دفتر امور مجلس و معاهدات هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران، جلسه‌ای با دعوت کمیسیون اصل نود قانون اساسی و با حضور دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، رییس و سه تن از اعضای کمیسیون و نمایندگانی از سازمان پدافند غیر عامل و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در روز دوشنبه یازدهم مرداد ماه برگزار شد و اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی ایران و نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران مورد بررسی قرار گرفت و رییس و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس این سازمان به سوالات مطرح شده پاسخ دادند و مقرر شد سوالات بیشتر و تفصیلی بمنظور پاسخگویی برای سازمان انرژی اتمی ارسال گردد.
🔹اظهارات منتشر شده از سوی سخنگوی محترم کمیسیون اصل نود در این خصوص در روز جاری، به‌نظر ناشی از برداشت شخصی ایشان نسبت به مباحث مطروحه در این نشست می باشد.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322997/%D8%AA


▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
2 روز پیش
آشنایی با دستگاه‌های لایه نشانی پلاسمایی در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای

🔹دوره یک‌روزه آشنایی با دستگاه‌های لایه‌نشانی پلاسمایی در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برگزار می‌شود.
🔹این دوره آموزشی توسط پژوهشکده «پلاسما و گداخت هسته‌‎ای» و با همکاری مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی، در تاریخ 31 مردادماه و از ساعت 8 تا 14 به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.
🔹هزینه شرکت در این دوره برای دانشجویان و همکاران 2.000.000 ریال و داوطلبان آزاد 3.000.000 ریال است و فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، فیزیک و رشته‌های مرتبط تا 22 مردادماه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
🔹سرفصل‌های این دوره آموزشی شامل «سازوکار کندوپاش پلاسمایی»، «سازوکار نیتراسیون پلاسمایی»، «معرفی اجزای دستگاه کندوپاش پلاسمایی و ایجاد پلاسما» و «معرفی اجزای دستگاه نیتراسیون پلاسمایی و ایجاد پلاسما» است و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهینامه اعطا خواهد شد.

https://aeoi.org.ir/home/showpage.aspx?object=news&categoryid=b7401a4a-a5cb-47e3-b6e1-49f3a4f3a945&webpartid=08567b23-14d9-4ffd-afe9-1af3f859dbb4&id=6caad328-37bd-482e-b083-8aa951dc608e
2 روز پیش
🔻با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی؛
آغاز احداث پروژه «کیمیا» کلید خورد

🔹احداث مجموعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی-تولیدی فناوری‌های ایزوتوپی تحت عنوان پروژه کیمیا در حاشیه سفر دکتر صالحی به مجتمع هسته ای خنداب اراک آغاز شد.

🔹معاون رئیس جمهور در آیین آغاز احداث این پروژه پژوهشی-تولیدی که محل تجمع نخبگان علمی کشور است، با اشاره به اختصاص بودجه این پروژه از محل درآمد مجتمع هسته ای آب سنگین خنداب ابراز امیدواری کرد طی ۳تا۴ سال آینده دیگر محصولات مهم این حوزه به تولید انبوه برسد.
🔹دکتر صالحی ضمن تقدیر از مسئولان و متخصصان و کارکنان دلسوز، خالص و گمنام مجتمع هسته‌ای خنداب(اراک)، این سایت را نمونه، اقتدار‌آفرین و ارزش آفرین خواند و گفت: این پروژه عظیم فعالیت های علمی، تحقیقاتی و تولیدی حوزه تکنولوژی خانواده سازمان انرژی اتمی ایران و حوزه سلامت که با فناوری هسته ای ممزوج می شود را در بر می گیرد.
🔹وی با اشاره به چند ابرپروژه سازمان انرژی اتمی از جمله مرکز ملی یون درمانی و تولید رادیودارو گفت: مراکز علمی که در کشور ایجاد می شود باید الگو باشد.
🔹دکتر صالحی در ادامه با تقدیر از همکاری و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی و تاکید بر تاریخ عمیق و اهمیت استان مرکزی تصریح کرد: این پروژه صدها نخبه را به خود جذب می کند و اینجا تبدیل به مرکز نوآوری و ابتکار خواهد شد. آنها در این منطقه می مانند و در رونق آن اثرگذار خواهند بود.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322896/%D8%A2

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
4 روز پیش
🔻با حضور دکتر صالحی در خنداب؛
واحد زیست فناوری مجتمع هسته‌ای خنداب (اراک) آغاز به‌کار کرد

🔹واحد زیست فناوری مجتمع هسته‌ای خنداب(اراک) صبح امروز(شنبه) با حضور دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، حجت الاسلام محمد صفاهانی امام جمعه خنداب و تعدادی از مسئولین این شهر، جمعی از معاونین سازمان انرژی اتمی ایران و مدیران ارشد صنعت هسته‌ای افتتاح و آغاز بکار کرد.
🔹در این مجموعه که با هدف جلوگیری از خام فروشی آب سنگین و تامین نیازهای حوزه پزشکی و تشخیص پزشکی راه اندازی شده است، با کشت جلبک و مهندسی محیط کشت آن، دیواره سلولی جلبک ها را باز کرده و آنها را وادار می کنند همچون یک کارخانه کوچک سلولی محصولات مورد نظر را بسازند که محصولاتی نشاندار هستند.
🔹از جمله ترکیبات تولید شده در این روش پیشتاز می‌توان به تولید انواع کیت‌های غربالگری برای تشخیص بیماری نوزادان (با گرفتن خون از کف پای نوزادان سه روزه حدود ۵۰ بیماری تشخیص زودهنگام داده می شود)، کیت تشخیص بیماری های مادران باردار و امراض بالقوه معتادان، استفاده در استانداردهای پزشکی، ترکیبات پیشتاز ویتامین و مکمل‌های غذایی پزشکی از جمله برای ویتامین K و A (از محیط رشد جلبک استخراج می‌شود)، تولید قندهای ایزوتوپی نشاندار برای استفاده در آنالیز Pet Scan یا گلوکزی که به عنوان استاندارد در تعیین قند و کنترل بیماری‌های متابولیکی استفاده می‌شود، تولید ترکیب DMI ( تصویربرداری متابولیک بر مبنای دوتریوم) که پیشتاز تکنولوژی های جدید می‌باشد و در تشخیص پیش هنگام سرطان بکار می رود، نام برد.
🔹لازم به توضیح است، بذر این جلبک ها در محیطی کاملا آزمایشگاهی تحت استانداردهای کنترل GMP، با فیلتراسیون هوا و استریل با اتوکلاو و اشعه یو وی کشت شده و با محیط آب سنگین سازگار می‌شوند؛ در نهایت پس از کنترل های میکروبی وارد راکتورهای کاملا بسته جلبک رفته و محصول نهایی جلبک تولید خواهد شد و این تولید برای مراحل سنتز می رود.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322886/%D9%88%D8

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
4 روز پیش
کارگاه سنتز، شناسایی و استفاده از نانوذرات در تولید رادیوداروها

🔹کارگاه «سنتز، شناسایی و استفاده از نانوذرات در تولید رادیوداروها» توسط پژوهشکده کاربرد پرتوها (مجتمع پژوهشی البرز) و به همت مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در شهریور ماه امسال برگزار می‌شود.

🔻جهت کسب اطلاعات بیشتر به پورتال سازمان انرژی اتمی ایران مراجعه نمایید.👇

https://aeoi.org.ir/home/showpage.aspx?object=news&categoryid=b7401a4a-a5cb-47e3-b6e1-49f3a4f3a945&webpartid=08567b23-14d9-4ffd-afe9-1af3f859dbb4&id=faf11295-642d-4ebe-9c0a-644be614d6d3

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
4 روز پیش
🔹 جشنواره ملی من فناوری هسته‌ای هستم...
❗️بخش بین‌الملل...

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
5 روز پیش
کسب رتبه نخست کشوری و دریافت تندیس برنزین جایزه ملی «مدیریت فناوری و نوآوری» توسط شرکت کالای الکتریک

🔹مراسم اختتامیه‌ی هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری در تاریخ سوم تیرماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار گردید.
🔹 بر اساس نتایج اعلام شده در این مراسم، شرکت کالای الکتریک در ادامه روند موفقیت‌های خود و با ارتقاء دو پله‌ای، موفق به کسب نشان تندیس برنزین و رتبه اول کشوری بین ۵۲شرکت حاضر در این دوره شد.

https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322790/%DA%A9%D8

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
نهمین کارگاه آنالیز به روش فعالسازی نوترونی

🔹پژوهشکده راکتور و ایمنی هسته‌ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای با همکاری مرکز بین المللی آموزش هسته‌ای ایران، نهمین کارگاه آنالیز به روش فعال سازی نوترونی را برگزار می کند.

🔹این کارگاه به مدت سه روز از ۲۳ تا ۲۵ تیرماه در اصفهان برگزار خواهد شد و "معرفی راکتور مینیاتوری اصفهان و کاربردهای آن"، "بازدید تخصصی از راکتورهای تحقیقاتی اصفهان"، "طیف نمایی گاما با استفاده از آشکارسازهای" HPGe، "تئوری کامل آنالیز به روش فعال سازی نوترونی"، "نمونه سازی، پرتودهی و طیف گیری چند نمونه" و "معرفی نرم افزار SPAN و آنالیز نمونه های ساخته شده" عناوین سرفصل های کارگاه می‌باشد.

🔹 مهلت ثبت نام در این کارگاه آموزشی از ۳۱ تیرماه تا ۹ مرداد ماه و هزینه ثبت نام در آن برای داوطلبان آزاد مبلغ ۶ میلیون ریال و برای همکاران و دانشجویان مبلغ ۴ میلیون ریال است. این دوره با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و اعطای گواهینامه و امکان اسکان از جمله مزایای آن به شمار می‌رود.

🔹علاقمندان می توانند جهت ثبت نام به پورتال آموزش در سامانه Lms.nstri.ir مراجعه کرده و درصورت نیاز با شماره تلفن ۳۸۹۱۲۰۳۲-۰۳۱ تماس حاصل نمایند.

https://www.aeoi.org.ir/home/showpage.aspx?object=news&categoryid=b7401a4a-a5cb-47e3-b6e1-49f3a4f3a945&webpartid=08567b23-14d9-4ffd-afe9-1af3f859dbb4&id=1f002ac4-0dbe-4d7f-9851-7980c22a520d▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
اولین مرحله تست تجهیزات مرکز ملی یون درمانی انجام شد

🔹اولین مرحله تست تجهیزات مرکز ملی یون درمانی سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز سه شنبه 5 مردادماه با حضور دکتر علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهبازی استاندار البرز، مسئولان اتریشی از جمله سفیر اتریش در تهران و مدیرعامل و متخصصین شرکت مداسترون و جمعی از مسئولان سازمان انرژی اتمی با موفقیت به انجام رسید.
🔹در این مراسم معاون رییس جمهور با بیان اینکه تست تجهیزات مرکز ملی یون درمانی اولین قدم در پیشبرد راه اندازی این مرکز مهم درمان سرطان محسوب می شود، اظهار داشت: روز ماندگاری است که قدم اول و مهمی برداشته شد. امروز فرآیند تولید پروتون را مشاهده کردیم که منبع یون (Ion Source) مورد نظر برای معالجه بیمارانی است که به این بیمارستان خواهند آمد. منبع یون قلب این کار است که تجهیزات نشان دادند به خوبی کار می کنند و این اولین و مهمترین قدم است.
🔹دکتر صالحی تصریح کرد: ساختمان پروژه قریب به 80% تکمیل شده و در ماه های آینده شروع به نصب تجهیزات خواهیم کرد. امیدواریم در سال آینده در چنین موقعی پذیرش بیمار انجام شود. این پروژه با مشارکت شرکت پیشتاز مداسترون انجام می شود که اولین نوع و تنها بیمارستان از این نوع را در اتریش ساخته است. جا دارد از دولت و ملت اتریش که ما را در چنین زمینه ای که نوآوری است و در مرزهای دانش حرکت می کند، کمک کرده اند، قدردانی کنیم.
🔹وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران و سربازان گمنام این پروژه حوزه سلامت که شبانه روز کار می کنند تا به سرانجام برسد، گفت: این بیمارستان آخرین و مدرن ترین روش درمان سرطان در جهان را ارائه می کند که در منطقه نظیر ندارد؛ ایران هفتمین کشور دارای این فناوری بعد از کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، چین، ژاپن می باشد. ارزش تجهیزات این مگا پروژه 200 میلیون یورو و ارزش ساختمانی آن 1000 میلیارد تومان است. از 4 سال گذشته مطالعه آن را شروع کردیم و از 2 سال پیش شروع به ساخت و ساز آن کردیم و 24 ساعته در حال کار هستیم. ناگفته نماند در این کار بزرگ هزینه ای به دولت تحمیل نکردیم و امکانات مالی آن را توانستیم تامین کنیم.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322758/%D8%A7%D9

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
1 هفته پیش
با حضور دکتر صالحی و دکتر سورنا ستاری؛
نخستین مرکز فناوری و نوآوری صنعت هسته‌ای افتتاح شد

🔹مرکز فناوری و نوآوری «رسا» به‌عنوان نخستین مرکز نوآوری صنعت هسته‌ای کشور به همت پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران، با هدف انجام رسالت ايـجاد زيست‌بوم فناوري و نوآوري صنعت هسته‌ای، طی مراسمی با حضور دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، دکتر جواد کریمی ثابت رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای و مسئولان هسته‌های فناور، امروز دوشنبه 4 مردادماه هم‌زمان با میلاد باسعادت امام هادی (ع) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

🔻 مشاهده مشروح خبر و تصاویر راه‌اندازی و بهره‌برداری از مرکز ««رسا» در پورتال سازمان انرژی اتمی ایران👇

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322705/%D9

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
‌‌
هم‌اکنون؛
افتتاح «مرکز فناوری و نوآوری رسا» توسط دکتر علی اکبر صالحی
‌‌
نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت هسته ای با هدف تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشمندان هسته ای کشور با حضور #دکتر_صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و #دکتر_ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح گردید.

راه اندازی این مرکز اولین گام در مسیر شکل دهی به زیست بوم نوآوری در صنعت هسته ای و پشتیبانی از فرایند توسعه نوآوری در این صنعت است و امید می رود منجر به بهره مندی جامعه از مزایای توسعه کاربردهای صلح آمیز فناوری هسته ای در حوزه های پزشکی، کشاورزی، صنعت و ... شود.

‼️خبرهای تکمیلی در خصوص افتتاح این مرکز متعاقباً در پورتال اینترنتی سازمان منتشر می‌شود.
‌‌
#سازمان_انرژی_اتمی_ایران
#دیپماسی_عمومی و #اطلاع‌_رسانی
#AEOI #aeoiorg #aeoinews
https://www.instagram.com/p/CRx546VrcVE/?utm_medium=share_sheet
1 هفته پیش
پیام تسلیت دکتر صالحی در پی درگذشت علیرضا تابش

🔹دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی درگذشت علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام👇
https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322666/%D9%BE%DB

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
پیام تسلیت دکتر صالحی در پی درگذشت معاون پیشین سازمان انرژی ایران

🔹دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی درگذشت دکتر مسعود اخوانفرد، معاون پیشین سازمان انرژی ایران را تسلیت گفت.

▫️متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف فراوان خبر درگذشت دکتر مسعود اخوانفرد، معاون پیشین سازمان انرژی اتمی ایران را دریافت کردم. بدون تردید خدمات گرانقدر آن مرحوم در مقام معاون برنامه‌ریزی، بین‌الملل و امور مجلس سازمان انرژی اتمی، سابقه‌ای ارزشمند در کارنامه حسنات ایشان بجا خواهد گذاشت.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده گرامی اخوانفرد، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت می‌نمایم.

علی‌اکبر صالحی
۱۴۰۰/۰۵/۰۲


https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322658/%D9%BE

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از بیمارستان رضوی مشهد

🔹دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز پنجشنبه ۳۱تیرماه از بیمارستان رضوی مشهد بازدید کرد.

🔹دکتر صالحی در این بازدید ضمن بررسی وضعیت بخش پزشکی هسته‌ای با مسئولان و پرسنل این بیمارستان دیدار کرد.

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
1 هفته پیش
2 هفته پیش
دومین سمینار «بررسی روند انتخاب تکنولوژی راکتورهای ماژولار کوچک برای ایران» برگزار شد

🔹دومین سمینار تخصصی در حوزه راکتورهای ماژولار کوچک (SMR) با رویکرد «بررسی روند انتخاب تکنولوژی SMR برای ایران» به میزبانی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران و با همکاری شرکت مهندسی و ساخت نیروگاه‌های اتمی(مسنا) و شرکت توسعه کاربرد پرتوها 21 تا 23 تیرماه سال جاری به صورت مجازی برگزار شد.
🔹این سمینار سه روزه با هدف ارزیابی انواع فناوری‌ها در حوزه راکتورهای SMR و شناخت دقیق و فنی آن‌ها و بررسی الزامات به‌کارگیری این نوع فناوری‌ها در کشور با حضور حدود 200 نفر از مدیران، متخصصان و پژوهشگران بخش‌های مختلف صنعت هسته‌ای و صنعت نیروگاهی و همچنین تعدای از اساتید دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شد.

https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322093/%D8

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @AEOIORG
2 هفته پیش
افتتاح ساختمان مجموعه آزمایشگاهی تحقیق و توسعه پروژه «چشمه نور ایران»

🔹ساختمان مجموعه آزمایشگاهی تحقیق و توسعه (R&D) شتابگر ملی موسوم به پروژه «چشمه نور ایران» ظهر روز دوشنبه ۲۸ تیرماه با حضور دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، حجت الاسلام ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر محمد جواد لاریجانی، رییس پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM)، مدیران و متخصصان صنعت هسته‌ای و پروژه چشمه نور ایران و همچنین جمعی از مسوولان استان قزوین افتتاح شد.
https://www.aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322172/%D8

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOIORG
2 هفته پیش
وبینار «حفاظت در برابر پرتو» برگزار می‌شود

🔹پژوهشگاه علوم وفنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران با همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سلسله وبینارهای علمی-ترویجی آشنایی با فناوری هسته‌ای به موضوع «حفاظت در برابر پرتو» می‌پردازد.
🔹چهارمین وبینار علمی-ترویجی ویژه دانش آموزان و معلمان با موضوع " حفاظت در برابر پرتو " با سخنرانی دکتر کاردان از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران، روز دوشنبه 28 تیرماه، رأس ساعت 10 صبح به‌وقت ایران برگزار خواهد شد.
🔹علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و شرکت در این وبینار می‌توانند به لینک https://b2n.ir/IAEA_webinar مراجعه نمایند.
🔹 گفتنی است این وبینار به زبان انگلیسی و به‌صورت آنلاین ارائه خواهد شد و دانش آموزان، معلمان و سایر علاقه‌مندان می‌توانند از این وبینار جهت آشنایی با مباحث پایه فناوری هسته‌ای استفاده کنند.

https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/322048/%D9%88


▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی
🆔 @AEOUORG
2 هفته پیش
کسب رتبه دوم پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

🔹بر اساس نتایج رتبه‌بندی پژوهشگاه‌ها در سال‌های 99-98 که با تصویب وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، توسط گروه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام شد، پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران در جمع 5 پژوهشگاه برتر کشور قرار گرفت.

🔹پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای با حمایت‌های بی‌دریغ دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سه حوزه پژوهش، اثرگذاری اقتصادی و خدمات اجتماعی و همچنین زیرساخت و تسهیلات با کسب رتبه اول در ميان 30 پژوهشگاه کشور به موفقيتي کم‌نظير دست يافت و درمجموع امتيازها براي نخستين‌بار از زمان تأسيس و با جهشی قابل توجه موفق به کسب رتبه دوم در بین پژوهشگاه‌های سراسر کشور شد.


https://aeoi.org.ir/portal/home/?news/48466/318330/321905/%DA

▫️ سازمان انرژی اتمی ایران
▫️ دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی

🆔 @AEOIORG
3 هفته پیش
دریافت سروش پلاس