خط حزب الله

هفته‌نامه‌ی جامعه‌ی مؤمن و انقلابی/ جدیدترین اخبار و تحلیل‌های مرتبط با رهبر انقلاب را در اینجا بخوانید.


2 روز پیش
2 روز پیش
نسخه «تابلو اعلانات» شماره ۲۴۸
@Khattehezbollah
👇چاپ📇
2 روز پیش
2 روز پیش
2 روز پیش
2 روز پیش
🔔 شماره‌ی جدید نشریه‌ی #خط_حزب‌الله منتشر شد:

♨️ #سخن_هفته| برای تحقق #مطالبه رهبر انقلاب در مقابله عملی با «نقشه #تحریف و #تحریم دشمن»؛ باید به خط زد

🔶 #اطلاع‌نگاشت| #عید_غدیر عیدالله‌الاکبر و از همه #اعیاد بالاتر است

🔹 #اصول_انقلابی‌گری | #کمک_مؤمنانه، جزو مسائل قطعی #انقلابی‌گری است

🔻#روایت_رهبری | جلسه فوق‌العاده #پانزده_مرداد

🔰 #دشمن‌شناسی | همین #مشکلات، نظام کنونی #آمریکا را از بین خواهد برد

@Khattehezbollah
3 روز پیش
#مطالبه_رهبری

⭕️ خطر عمده این است که #مسئولین بی‌خبر باشند

▫️مردم حقیقتاً #مشکلات_اقتصادی دارند؛ سختی دارند؛ نارسایی دارند.

🔶 گرفتاری‌های زیادی وجود دارد؛ خطر عمده این است که شما این را ندانید، که امیدوارم بدانید

🔻هرچه که #مسؤولان به #مناقشات سرگرم باشند، از این رسیدگی به #مشکلات بیشتر خواهند ماند.

@Khattehezbollah
3 روز پیش
#خانواده_ایرانی

🔶 عمده #موانع_ازدواج، فرهنگی است

🔹#موانع_فرهنگی #ازدواج را دست کم نگیرید.

⭕️ ازدواج برای جوانان لازم است و جوانان هم آن را می‌خواهند.

🔻موانعی هم وجود دارد، ولی همه موانع، #اقتصادی نیست.

✅ عمده، موانع فرهنگی است.

🔰 عادت‌ها، #تفاخرها، تکاثرها، چشم و هم‌چشمی‌ها، #تجمل‌_طلبی‌ها اینهاست که یک مقدار نمی‌گذارد آن کاری که باید انجام گیرد، صورت پذیرد.

@Khattehezbollah
4 روز پیش
#سخن_هفته

هفته‌نامه بررسی می‌کند
📝اصول منطقی ضربه متقابل
5 روز پیش
#سخن_هفته

خط حزب‌الله بررسی می‌کند
📝اصول منطقی ضربه متقابل

🔰 22سال پیش در چنین روزهایی خبر ناگواری از همسایه‌ی شرقی #ایران کام ملت ایران را تلخ کرد. به #کنسولگری_ایران در #مزار_شریف #افغانستان حمله شده بود و #دیپلمات‌های_ایرانی در جریان این حمله‌ی ناجوانمردانه به #شهادت رسیده بودند. بحث و گفتگوها درباره‌ی لزوم عکس‌العمل ایران نسبت به این ماجرا بالا گرفت و تعدادی از #نیروهای_نظامی هم راهی مرزهای ایران و افغانستان شدند.

🔶 "فیلنت و هیلاری لورت" دو #پژوهشگر_سیاسی آمریکایی، در کتاب "عزیمت به تهران" فضای سیاسی پس از این ماجرا را چنین روایت کرده‌اند: "#جمهوری_اسلامی وارد جنگ نشد. آنگونه که معاون وقت وزیر خارجه بعدها توضیح داد، نظر آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، رهبر ایران این بود که نشان دادن #واکنش ضروری است اما باید هشیارانه تمامی شرایط #واکنش_مسلحانه را در نظر بگیریم... آیت‌الله خامنه‌ای گفته: ما در زمینه‌ی مسائل مهم خودمان احساساتی نیستیم؛ از روی احساسات تصمیم نمی‌گیریم؛ ما با #محاسبه تصمیم می‌گیریم."


🔹ماجرای شهادت دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف تنها نمونه‌ای از #چالش‌های_بین‌المللی است که تاکنون #استکبار_جهانی در مسیر حرکت و پیشرفت ملت ایران ایجاد کرده است. تجربه‌ی انباشته‌ی جمهوری اسلامی در چالش‌های گوناگون و متنوع چهل و دو سال اخیر همین تصمیم‌گیریِ به دور از احساسات و شتابزدگی بوده که در همه‌ی حوادث اخیر #منطقه مشهود بوده است.


⭕️ یکی از مطالبات امروز #جامعه‌ی_مؤمن_و_انقلابی اجرایی شدن #انتقام_سخت در پاسخ به ترور #شهید_سلیمانی و همچنین پاسخ به #تهدیدات نامتعارف وغیرقانونی‌# آمریکا و اذناب او در منطقه است. ضرورت تحقق ضربت متقابل از آنجا اهمیت مضاعف می‌یابد که این نکته‌ی کلیدی را از یاد نبریم که اساساً راهبرد #ضربه‌ی_متقابل برای توقف ماجراجویی‌های غیرعقلائیِ طرف مقابل و افزایش امنیت کشور و منطقه است.


🔻اما فارغ از اینکه زمان و کیفیت اجرای ضربه‌‌ی متقابل چگونه و در چه نقطه‌ای خواهد بود توجه به اصول و مبانی‌ای که راهبرد ضربه‌ی متقابل بر اساس آنها استوار است می‌تواند تعداد زیادی از ابهامات و سؤالات در این زمینه را پاسخ دهد.

1️⃣ اول اینکه پاسخ متقابل جمهوری اسلامی الزاماً مبتنی بر یک نظام محاسباتی و #عقلانیت_انقلابی است که در اندیشه‌ی امام و رهبری مورد تأکید قرار گرفته و در کنش و واکنش‌های قبلی نیز نمایان بوده است.

2️⃣اصل دیگری که در نظام رفتاری جمهوری اسلامی جایگاه مهمی داشته و دارد "تکمیل نکردن #پازل_دشمن" است. #مایک_پمپئو وزیر خارجه‌ی آمریکا در یکی از موضع‌گیری‌های اخیر خود اعلام کرده که تضمین می‌دهد که #تحریم‌های_تسلیحاتی علیه ایران در جلسه‌ی مهرماه (اکتبر) #شورای_امنیت_سازمان_ملل تمدید خواهد شد. ناگفته پیداست که یکی از تحرکات اخیر #نظامیان_آمریکایی در منطقه جورکردن بهانه‌هایی برای تکمیل همین پازل، تشدید #تحریم‌ها و افزایش #فشار_حداکثری بر ملت ایران است.


3️⃣ اصل سوم تفکیک موضوعات اصلی و فرعی و اصلی نگرفتن موضوعات فرعی است. هدف اصلی را فراموش نمی‌کنیم. ماهیت انتقام سخت جمهوری اسلامی چیزی جز #اخراج_آمریکا از منطقه نیست و طبعاً هر اقدامی به‌میزان اثربخشی‌اش برای تحقق این هدف نهایی ارزش‌گذاری خواهد شد. علاوه بر این جمهوری اسلامی اصول شناخته‌شده‌ای را در منطقه دنبال می‌کند که اصل تقویت امنیت در منطقه و جلوگیری از #جنگ و #ناامنی عمومی منطقه یکی از آنهاست.

4️⃣چهارمین اصلی که در #رفتارشناسی_بین‌المللی جمهوری اسلامی مشهود بوده پایبندی به تعهدات و پرهیز از تجاوز و تعدی است. تعبیر فرمانده محترم #نیروی_قدس سپاه پاسداران در موضع مبنی بر اینکه برای انتقام خون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی «ناجوانمردانه زدید اما ما جوانمردانه پاسخ خواهیم داد» در همین چارچوب قابل ارزیابی است.


5️⃣ اصل پنجم درباره‌ی ضربه‌ی متقابل پرهیز از جنجال‌ها و شلوغ‌کاری‌های رسانه‌ای است. #پاسخ_موشکی سپاه پاسداران در پی حمله‌ی #تروریست‌های_داعشی به مجلس شورای اسلامی در تهران، - که یکی از بزرگ‌ترین ضربه‌هایی است که در طول مبارزه‌ی با تروریست‌های تکفیری به آنها وارد آمده – ، و پاسخ‌های به تروریست‌های مناطق کردنشین حمله‌ی موشکیِ پس از حادثه‌ی تروریستی اهواز همه و همه ضربات کاری‌ای بودند که اهداف بازدارندگیِ مورد نظر را تأمین کردند اما به دور از هیاهوهای رسانه‌ای و درست در لحظه‌ی غیرقابل انتظار به دشمن وارد آمدند.

✅ این بار نیز ضربه‌ی متقابل به دشمن کینه‌توز و قاتل وارد خواهد آمد اما در زمان و از جایی که انتظارش را نخواهند داشت.
@Khattehezbollah
5 روز پیش
#حزب‌الله_این_است

🔶 #نوجوان‌ها و #جوان‌ها این سرفصل‌ها را به یاد داشته باشند

🔹جوان‌ها باید خودشان را آماده بکنند؛ از لحاظ علمی، از لحاظ اعتقادی، از لحاظ #انگیزه‌های_انقلابی، جوان‌ها باید همیشه آماده باشند.

🔻جوان‌ها موتور پیشرفت انقلابند؛ از اوّل هم همین‌جور بوده است، تا امروز هم همین‌جور است. خوشبختانه ما امروز جوانِ دارای #عزم و #همّت و #بصیرت، از اوّل انقلاب بیشتر داریم.

✅ این نوجوان‌هایی که به سمت جوانی می‌روند باید خودشان را آماده کنند؛ #تفکّرات_انقلابی، #انگیزه‌های_انقلابی، #بصیرت_انقلابی، #اقدام_انقلابی، جزو سرفصل‌هایی است که جوان‌های ما باید به یاد داشته باشند.
@Khattehebollah
5 روز پیش
#مسئله_روز

🔰 ماجرای #کرونا هنوز تمام نشده است...

🔻 بعضی‌ها خیال می‌کنند قضیّه‌ی کرونا تمام شد، حل شد؛ نه، #مسئله‌ی_کرونا ادامه دارد...

🔶 حالا که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که کأنّه آن حرکت اوّلی، آن #مجاهدت اوّلی سست شده از سوی بعضی از مردم و بعضی از مسئولین...

🔹نتیجه چه می‌شود؟ نتیجه همین می‌شود که بعد از آنکه #تلفات ما دورقمی شده بود و به حدود سی و چند نفر رسیده بود، حالا رسیده به صد و سی و چند نفر.

@Khattehezbollah
6 روز پیش
#روایت_پیشرفت

🔶 #انگیزه عمیق #جوانان برای #ایستادگی و #پیشرفت

🔹امروز جوان‌های ما از سال ۵۷ انگیزه‌ی‌شان بیشتر است و کمتر نیست

🔻علت هم واضح است؛ چون سی سال #تجربه، متراکم در #تاریخ این #ملت ثبت شده است. ذهن بیدار جوان این تجربه‌ها را تحویل می‌گیرد
🔰 صرف‌نظر از یک عده #انقلابی_فرسوده‌_پشیمان که به دلائل گوناگون، زندگی راحت را، سازش را ترجیح دادند، یا به ساز دشمن رقصیدن را عیب ندانستند.

✅ من به شما عرض کنم: اگر امروز حادثه‌ای مثل #جنگ_تحمیلی بُروز کند، هجوم جوانان به #جبهه... از سال ۵۹ و ۶۰ بمراتب بیشتر خواهد بود.

@Khattehebollah
1 هفته پیش
#روایت_تاریخی

✅ همیشه پای #گذشت و #ایثار در میان است

🔶 در #عید_قربان یک قدردانی بزرگ الهی نهفته است از پیامبر برگزیده‌ی حضرت حق، #حضرت_ابراهیم (علیه‌السّلام) که آن روز ایثار کرد.

🔷 او در راه پروردگار، به دست خود عزیزی را قربان می‌کرد.

🔻 این #ایثار و این گذشت، یک نماد است برای #مؤمنانی که می‌خواهند راه حقیقت و #تعالی و عروج به مدارج عالیه را طی کنند.

🔰 بدون #گذشت، امکان ندارد. همه‌ی امتحان‌هائی که ما می‌شویم، در واقع نقطه‌ی اصلی‌اش همین است؛ پای یک ایثار و یک گذشت به میان می‌آید.

@Khattehezbollah
1 هفته پیش
دریافت سروش پلاس